blog

P.C.Roberts: A válka se stále šíří…

Nemám tušení, proč francouzský prezident Macron svým prohlášením, že je připraven poslat francouzské vojáky do Oděsy, tak přičinlivě příživuje plameny ukrajinské války. A proč, aby toto své prohlášení ještě obohatil, dodává směrem k Putinovi:„Jsme jaderná velmoc a jsme připraveni“.

A stejně tak nemám tušení, co nebo kdo Macrona do tohoto agresivního postoje ustanovil.

Už dva roky píši, že Putin potřebuje tento konflikt ukončit, protože válka se šíří a stále víc se vymyká kontrole. Pokud totiž francouzský prezident skutečně pošle francouzské vojáky do Oděsy, znemožní tím zjevnou Putinovu snahu dokončit svůj vojenský úkol na Ukrajině, aniž by přitom vstoupil do války s NATO.

Válka se tedy rozšířila, evropští lídři nyní už otevřeně hovoří o přípravě na válku s Ruskem.a do NATO vstoupily další dvě země, Švédsko a Finsko.„Francouzské úřady zvažují vyslání svých vojáků na Ukrajinu už od roku 2023,“ uvedl list Le Monde s odkazem na zdroje. „Otázka vyslání francouzské armády na Ukrajinu byla podle těchto zdrojů projednávána v „nejpřísnějším utajení“ na Bezpečnostní radě v Elysejském paláci 12. června 2023. Krátce předtím se francouzský prezident vyslovil pro brzký vstup Ukrajiny do NATO.

Le Monde píše, že v předvečer druhého výročí invaze, 21. února 2024, Macron po ceremonii přenesení popela člena francouzského hnutí odporu Misak Manushyana do Pantheonu nastolil téma Ukrajiny v rozhovoru s těmi, kteří mu blahopřáli k jeho „krásnému projevu“. “V každém případě v příštím roce budu muset poslat některé ze svých lidí do Oděsy,” řekl Macron podle Le Monde. A náčelník generálního štábu francouzské armády generál Pierre Schill řekl stejnému listu, že Macronova slova jsou „především politickým a strategickým vzkazem“ Rusku o Macronově připravenosti k takovýmto krokům.

Úkolem armády v této situaci je „připravit co nejvíce možností, jak pomoci prezidentovi činit politická a vojenská rozhodnutí“.Emmanuel Macron 26. února po konferenci vedoucích představitelů 20 evropských zemí prohlásil, že nevylučuje vyslání jednotek NATO na Ukrajinu. Proti se postavilo mnoho západních zemí včetně Německa a USA. A Kreml reagoval slovyl, že přítomnost jednotek NATO na Ukrajině povede k přímému konfliktu s Ruskem. „

Francouzský prezident 4. března upřesnil, že úřady neuvažují o vyslání francouzských vojáků na Ukrajinu, ale „zahajují diskuse a přemýšlejí o tom, co všechno lze udělat pro podporu Ukrajiny na jejím území“ Macron později dodal, že „nevyloučit něco, neznamená to udělat“. „Na setkání s vůdci francouzských politických stran 7. března Macron řekl, že by neměla existovat žádná omezení na podporu Ukrajiny. Zástupce šéfa ruské rady bezpečnosti Dmitrij Medveděv v reakci na toto uvedl, že „pak už Rusko žádné červené čáry ve vztahu k Francii nemá“.

Při ukrajinském ostřelování ruské regionální metropole zahynuli dva lidé Bude další na řadě Moskva?

Kolik ponížení ještě Putin snese?

Vybral a přeložil Lubomír Man

sdílet na

9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Frank
17. 3. 2024 21:58
Ohodnotit příspěvek :
     

Protože ten buzík se snaží odvrátit pozornost od svých problémů doma. Nespokojenost občanů ve Francii je velká a tamní zemědělci se s tím nemažou jako u nás.

Helena
18. 3. 2024 08:18
Odpovědět  Frank

Přesnéé! Izraelský scénář: židovovce se začaly bouřit, demonstrovat a ještě více bouřit – Satanjahu nemohl udělat nic lepšího, než nechat na hranicích s Gazou svými odstřelit pár svých – a židovovce okamžitě vyfasovaly do židpracek kvéry a šupito válčit s Palestinci. A – ejhle – demonstrace, protivládní bouře – jsou fuč !! Žabožroutský buzík to jen opsal.

Slovan
18. 3. 2024 10:19
Odpovědět  Helena

Ty jejich narativy jsou tak obehrané a průhledné, že se rozumný smrtelník chytat za hlavu jak je to ubohé. Je načase uvést vše dopořádku.

Markýza
18. 3. 2024 09:09
Odpovědět  Frank

Profesor Krejčí tuhle říkal, že zuří, jak mu Rusové pod nosem čmajzli celou střední Afriku. Jemu, Narcisovi Prvnímu!

janle57
18. 3. 2024 10:02
Odpovědět  Frank

Ve Francii už jednou v historii krvavou revoluci udělali a poslali Ludvu VI. pod gilotinu,
Macron si o takové řešení,po svých siláckých kecech,přímo říká,lidé tam teď mají
na vybranou,buď se ho tam,co nejrychleji zbaví,nebo se Francie a celá Evropa
včetně nás,změní v kupu radioaktivního popela,pro něco takového už není čas
čekat a vyrazit do ulic a dojít si pro tuhle bestii a rychle to s ní skoncovat,držím
obyčejným Francouzům palce,bojují i za nás.

Orion
18. 3. 2024 10:40
Odpovědět  janle57

Jasne, Lebo vsetci podporuju Ukrainu. Niektori zbranami, ini inak…!

Frank1
18. 3. 2024 09:58
Ohodnotit příspěvek :
     

Agresivni postoje Macrona mu infikuji jeho loutkovodici z Londyna i jeho porazka v Africe. Uz nebude mit Uran a jine suroviny skoro zadarmo. Niger oznamil, ze rusi US zakladnu a zada odsun US Army z Nigerie. Rusko opanuje stredni Afriku, coz je nutne pro jeji dalsi vyvoj.
Vyslani toldaku z Francie ani jinych sboru ze zemi NATO prubeh valky neovlivni. Ovsem da Rusum legitimni pravo napadnout centra rizeni v zemich NATO. NATO vstoupi oficielne do valky s Ruskem. A zacnou se dit veci!

Frank1
18. 3. 2024 10:01
Ohodnotit příspěvek :
     

Buzna Macron se utrhnul ze retezu a vsude premlouva NATO zeme ke vstupu do valky. Zatim jsou to nackove na Baltu, kdo potahnou s nim a rozhodnou tim o budoucnosti Baltu. Ten se stane derzavou Ruska a bude ocisten od nacku jako po 2. svetove na sibenicich.

Pavel z Moravy
18. 3. 2024 10:12
Ohodnotit příspěvek :
     

Nedohlédne si ani na špičku nosu. Brzy skončí a s ním i celý liberálně zdegenerovaný západ. Jen to ještě neví. Ale ať si zatím užívá, dokud má ještě čas. Než padla Bastila, také to nevypadalo na takovou revoluci, která poté přišla. Ono se to nejdříve vše akumuluje a pak to udeří.