blogpolitika

Otevřený dopis ministru zahraničí Bc. Janu Lipavskému

Vážený pane ministře,

v uplynulých měsících jste se prostřednictvím Vám svěřeného ministerského úřadu opakovaně pokoušel dehonestovat prof. Petra Druláka za jeho veřejně přednesené názory na téma války na Ukrajině. Odporují prý totiž linii ministerstva a s fakty pracují selektivně, což je jen mírnější výraz pro šíření tzv. dezinformací.

Podněty Ministerstva zahraničních věcí coby zřizovatele se opakovaně zabývaly etické komise Ústavu mezinárodních vztahů, kde je prof. Drulák zaměstnán, aniž kritiku Vašeho úřadu potvrdily. Nepochybně v této souvislosti obdržel prof. Drulák již dvě kárné výzvy od svého bezprostředního nadřízeného, ředitele této veřejné výzkumné instituce Ondřeje Ditrycha. Třetí taková výzva se může stát zákonným důvodem pro Drulákovo propuštění z tohoto pracoviště. Pak si nejspíš bude smět říkat, co chce: v kotelně, ve skladu, nebo při mytí výloh jako za minulého režimu?

Petr Drulák je profesorem v oboru mezinárodních vztahů, v minulosti byl deset let ředitelem výše zmíněného ústavu, pak 1. náměstkem ministra zahraničí a poté velvyslancem ČR ve Francii. Ještě v letech 2018-2020 vyučoval jako hostující profesor na jedné z nejprestižnějších světových škol: Pařížském institutu politických věd (Sciences-Po).

Není naším cílem zde sepisovat ani zkoumat Drulákovy veřejně prezentované názory, s nimiž můžeme, nebo nemusíme souhlasit. Můžeme s nimi dokonce souhlasit jen někdy, nebo někdy více a jindy méně, a ještě jindy zcela nesouhlasit. Nic to ale pro nás nemění na tom, že zcela zásadně odmítáme snahu Vaši, Vám svěřeného úřadu a jemu podřízeného vedení Ústavu mezinárodních vztahů, prof. Druláka umlčovat, umravňovat, vyvíjet na něj nátlak a hrozit mu vyhazovem z práce.

Rádi bychom Vám připomněli, že Ústav mezinárodních vztahů je veřejnou výzkumnou institucí, nikoli poradním orgánem Vám svěřeného úřadu nebo dokonce ad hoc komisí složenou ze členů Vaší politické strany. Je proto zcela správně, že mají jeho vědečtí pracovníci na různé otázky různé názory. To, že je emeritní pracovníci sdílí s veřejností prostřednictvím médií, je opět rozhodně v souladu s posláním instituce.

Je pro nás překvapivé, že zrovna Vám, pane ministře, členovi politické strany, která vznikla na odporu proti cenzuře na internetu, musíme se vší vážností a pravým jménem připomenout toto: svoboda slova je nedělitelná a je základním předpokladem funkční demokracie a svobodné společnosti. Domnívali jsme se, že právě tyto hodnoty jsou těmi, jimiž se chceme odlišovat od autoritářských států. Bohužel je to ale připomenutí nezbytné.

Snaha cenzurovat, z pozice síly umlčovat a trestat nesvědčí nikdy o pevném přesvědčení, ale vždy o vlastní slabosti a nejistotě. Vyzýváme Vás tedy, abyste přestal skrze své prostředníky svobodnou diskusi nad válkou na Ukrajině potlačovat a kritiky své politiky existenčně ohrožovat.

S pozdravem

PhDr. Matěj Stropnický

V Praze dne 17. října 2022

K dopisu připojili svůj podpis:

Ing. Mgr. Martin BRABEC, PhD., politický filosof

Milan DANIEL, publicista

Mgr. Dominik FORMAN, středoškolský učitel

MgA. Ladislava GAŽIOVÁ, výtvarná umělkyně

doc. Mgr. Michael HAUSER, PhD., filosof

doc. PhDr. Stanislav HOLUBEC PhD. et PhD., historik

doc. Mgr. Eduard CHMELÁR, PhD., historik

B.Sc. Jan KAVAN, exministr zahraničních věcí ČR

prof. PhDr. Jan KELLER, CSc., sociolog

Mgr. Petr KUŽEL, PhD., filosof

MgA. Alexey KLYUYKOV, výtvarný umělec

Mgr. Jan MÁJÍČEK, politolog

JUDr. Klára A. SAMKOVÁ, PhD., právnička

doc. Ing. Ilona ŠVIHLÍKOVÁ, PhD., ekonomka

PhDr. Lubomír ZAORÁLEK, exministr zahraničních věcí ČR

ze sítí:


„Několik hodin jsme byli blízko válce.“ Drulák zúčtoval se Zelenským. I s vládou

„Šlo o pokus vtáhnout NATO do války s Ruskem,“ říká otevřeně politolog a diplomat Petr Drulák o výbuchu rakety v Polsku. „Naštěstí převládl ve Washingtonu rozum, ale několik hodin jsme v úterý byli blízko válce,“ dodává s tím, že se jedná o další důkaz, že mírová jednání jsou nutná. A politici, kteří se hned vrhli na Rusko? „Ukazuje to, že nemají co dělat ve vysokých funkcích, v nichž dnes jsou. Svojí nekompetencí a neloajálností vůči českému zájmu neuvěřitelně škodí,“ prohlašuje kategoricky Drulák.

Svět se zabývá neštěstím, které vedlo ke smrti dvou polských občanů, kdy na území státu NATO dopadla raketa z Ukrajiny. Prezident Zelenskyj na počátku tvrdil, že jejich raketa to nebyla, USA a NATO to nicméně vyvrátily. Jak tento incident komentovat?

Šlo o pokus vtáhnout NATO do války s Ruskem, což je dlouhodobý cíl ukrajinského vedení. Vše začalo dezinformací, kdy americká agentura AP s odvoláním na vysokého představitele zpravodajských služeb oznámila, že šlo o ruskou raketu. Zelenskyj pak veřejně vyzval, aby NATO reagovalo. Naštěstí převládl ve Washingtonu rozum, ale několik hodin jsme v úterý byli blízko válce. To je jen další důvod, abychom důsledně prosazovali zastavení bojů, příměří a mírová jednání.

Čeští vládní politici se předbíhali v ostrých komentářích vůči Rusku, mnozí měli okamžitě jasno o viníkovi a následně své příspěvky mazali. Včetně ministra zahraničí. Co to o nich vypovídá?

Ukazuje to, že nemají co dělat ve vysokých funkcích, v nichž dnes jsou. Svojí nekompetencí a neloajálností vůči českému zájmu neuvěřitelně škodí.

Mluvilo se dokonce o aktivaci článku 5 alianční smlouvy. Z mnohých komentářů se zdálo, že bychom měli začít bombardovat Moskvu. Je za určitých okolností představitelné přímé vojenské zapojení NATO?

To se bohužel nedá vyloučit. Pokud by skutečně došlo k ruskému útoku na území členského státu NATO, aliance by musela reagovat. Proto jsme v tak nebezpečné situaci, kterou lze i zneužít provokací nebo operací pod falešnou vlajkou.

Mezi tím na Ukrajině začíná padat sníh a Ukrajinci se logicky obávají zimy. Může změna počasí přinést urychlení konfliktu nebo rovnou zvraty?

Odborníci spíše očekávají utlumení vojenských operací, ale nejsem si jist, zda tomu tak bude. Každopádně velmi těžká bude zima pro ukrajinské obyvatelstvo, neboť ruské rakety ničí základní infrastrukturu. Lidé budou přes zimu bez vody, elektriky, tepla. Pokud se v této zoufalé situaci dají do pohybu, můžeme mít obrovský problém s miliony nových migrantů.¨

Když byla řeč o našich politicích. S jakými pocity jste sledoval debatu kolem slavné plachty, kterou na budovu ministerstva vnitra nechal na 28. říjen vyvěsit ministr Rakušan?

Považuji to za nehoráznost, urážku státního svátku i našich symbolů. Je dobře, že senátorka Zwyrtek Hamplová podala na Rakušana trestní oznámení.

Připomínali jsme si listopadové události roku 1989 a 1939. Lze to označit za důstojné oslavy? Konala se i řada demonstrací různých skupin, včetně protestu proti ČT přímo na Kavčích horách, která podle nich šíří propagandu…

Oslavy ukazují, jak hluboce je dnes česká společnost rozdělena. Nejen že se na řadě věcí neshodneme, ale ti, co jsou dnes u moci, ani nepřipouští, že by měla být názorová pluralita. Stavějí se do role obránců demokracie a přitom svým jednáním demokracii popírají. Z projevů exponentů současné koalice o svobodě a demokracii pak čiší strašné pokrytectví, na tento svátek měli raději někam zalézt. Pokud občané nenásilně dávají veřejnoprávní televizi najevo, že neplní svoji roli, a proto není jejich televizí, i když ji musejí platit, je to jen dobře.

Paralamentní listy

sdílet na

49 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Jan Kočenda
18. 11. 2022 10:23
Ohodnotit příspěvek :
     

Vůbec netuším, co profesor Drulák vlastně hlásá, ale je mi to jedno. A zcela v duchu otevřeného dopisu vřele souhlasím s tezemi v něm uvedenými. Již jsem zažil dobu, kdy člověk musel dávat pozor na to, co, kde a před kým říká, a domnívám se, že 17.listopad 1989 byl mimo jiné i o tom, že nyní chceme něco zcela jiného.

JURA
18. 11. 2022 13:36
Odpovědět  Jan Kočenda

Zřejmě nesledujete dění v této zoufalé době a zemi kde žijete. Pan Drulák hlásá pouze pravdu a fakta o zahraniční politice a strašidelné konání této vlády . Lipavský se svým vzděláním a nejen on v této vládě hodí na funkci výpravčího , a i tak by to byla katastrofa . Výpravčím se omlouvám.

18. 11. 2022 16:49
Odpovědět  JURA

Výpravčí? Tvl Kdyby nebyl Ministr , pobíhá v baloňáku po parcích.

Blahomír Skoupý
18. 11. 2022 18:26
Odpovědět  Jan Kočenda

Takže “Vůbec netuším, co profesor Drulák vlastně hlásá..”

Možná by bylo dobré si tento (i dřívější) rozhovor s prof. Drulákem přečíst, a možná by vám to nebylo jedno.
On ten náš “samet” byl ve stejné režii západních (zejména amerických) zpravodajských služeb, jako vývoj “samostatné” Ukrajiny, a Václav Havel by západem vybrán a “nainstalován” za prezidenta, stejně jako komik Zelenskyj na Ukrajině. Pouhé figurky…
Nebo myslíte, že ten režim “padl” kvůli cinkání klíči na náměstích?
A mj. si opravdu myslíte, že dnes, 33 po listopadu, si už “člověk nemusí dávat pozor na to, co, kde a před kým říká”, když k udavačství otevřeně vyzývala “demokratická” vláda (na webu “BRAŇME UKRAJINU  BRAŇME ČESKO” už z několika návodů Jak bojovat ten s názvem “Nahlašování dezinformací není práskačstvím” už byl odstraněn.
Konkrétně na té kauze “ruské rakety v Polsku” se jasně ukázalo, že rozdíl mezi dezinformací a pravdou se smrskl z dřívějších několika měsíců na pár dnů či hodin.

Dana
18. 11. 2022 10:39
Ohodnotit příspěvek :
     

Už zase!!! Jaký “Vážený”? Vy, co jste to psali, si ho vážíte? Za to, co mu vytýkáte asi ne, že? Divné, ale naše čeština je dokonalá a dá se s ní krásně hrát, ale i manipulovat. A pokud je Lipavský z Aspenu, tak má stejně vymytý mozek a jakékoli námitky proti jeho “práci” jsou zbytečné. Každý z nás má v sobě řešení – přijmout a rozzářit své duchovní srdce pro sebe i pro druhé 🙂

Markýza
18. 11. 2022 11:43
Odpovědět  Dana

Klid. To je jen zdvořilostní floskule. Z obsahu dopisu vyplývá poměrně jasně, co si mladý Stropnický o Lipavském myslí.

Albi
18. 11. 2022 11:58
Odpovědět  Markýza

Díky za vaši reakci. Právě jsem přemýšlela, jakým způsobem to napsat.
Protože o přebírání zdvořilostních manýrů “diplomata” Lipavakého snad nikdo nestojí.

PENNYS
18. 11. 2022 13:07
Odpovědět  Albi

100% souhlas

PENNYS
18. 11. 2022 13:06
Odpovědět  Markýza

Vy, si myslíte nebo Jste přesvědčen????? že tato vláda má nárok na zdvořilostní oslovení????????????????????????????????????????????????,

Markýza
18. 11. 2022 13:27
Odpovědět  PENNYS

Milá Penisi, já jsem vskutku přesvědčen, že zdvořile se může oslovovat i mameluk. Netvrdím, že je to povinné, netvrdím, že je to nutné a už vůbec nikde netvrdím, že je to nárok!!

PENNYS
19. 11. 2022 08:42
Odpovědět  Markýza

TAKŽE, ONI DO NÁS KAMENY ,MY JE ZDVOŘILE JIM ZA TO DÁME, CHLÉB SE SOLÍ…………..

Spam Teuton
18. 11. 2022 10:58
Ohodnotit příspěvek :
     

Pobavilo mne,jak zmrdi z České televize horlivě informovali, že se včerejší demonstrace konala v barvách ruské vlajky. Zmrdi jaksi nevzali v úvahu, že modrá, bílá a červená jsou barvy české vlajky. Takhle vypadá zpravodajství zmrdû z ČT.

Gales
18. 11. 2022 11:02
Odpovědět  Spam Teuton

Asi jsou barvoslepí.Vidí všechno rudě.

Pavel K
18. 11. 2022 11:08
Odpovědět  Spam Teuton

Tohle když jsem si včera přečetl, tak jsem si říkal jaká to je už ubohost prodejných pisálků.

Albi
18. 11. 2022 12:02
Odpovědět  Pavel K

Navíc podle fotky to byla strojová práce – tedy ta dotyčná osoba si ji neustrykovala sama.
Ale – teď nevím – až budeme štrykovat ty svetry, jestlipak dostaneme seznam povolených barev? Abychom ještě nepřišli k nějaké ideologické úhoně. 🙂

Markýza
18. 11. 2022 13:29
Odpovědět  Albi

Tahle kauza už je vyřešena :-)) https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Proruska-cepice-Napsali-o-demonstrantech-Jenze-je-to-uplne-jinak-720789

a to způsobem, který mi náramně vyhovuje – udělejme si z toho pr.del.

Per
18. 11. 2022 13:35
Odpovědět  Markýza

Dementní novináři z Novinek.https://www.parlamentnilisty.cz/Content/Img/dobra-diskuze.svgtonclík, 18.11.2022 13:15:01
Dnes ráno vyšel článek v 7:30.na téma Babišovi dotace ,kde se píše že evropská komise ukončila vyšetřování poskytování dotací pro Agrofert s tím že je vše v pořádku a ministerstvo financí má požádat EU o dotace pro Agrofert,to bylo uveřejněno úplně na konci zpráv kde je lidé nečtou.Někdo v novinkách asi na to přišel že je to dobrá reklama pro Babiše už z něho nemůžou dělat rozkrádače dotací a tak článek už na Novinkách není k dohledáni.Novinky to je paskvil demokratické novinařiny.
Reagovat |  0 |  0
Re: Dementní novináři z Novinek.https://www.parlamentnilisty.cz/Content/Img/dobra-diskuze.svgNávštěvník99, 18.11.2022 13:20:36
To je bomba. Fialův režim pětikoalice, veřejnoprávno a bakalovo celou dobu lhali a šikanovali premiéra.
Reagovat

Albi
18. 11. 2022 14:19
Odpovědět  Per

Ajaj – oba odkazy – stránka nebyla nalezena.
To muselo být hustý, když raději avizují poruchu.

Markýza
18. 11. 2022 15:00
Odpovědět  Albi

Třeba je to špatně zkopírováno, ten můj jde otevřít normálně.

Albi
18. 11. 2022 14:15
Odpovědět  Markýza

Taky jsem o tom pořadí barev četla, ale popravdě, vím jen jaká je posloupnost těch na české vlajce, jiné neřeším a na čepicích už vůbec.
Ale – trollíci začínají být asi nervózní ze situace a vláda – což je ještě lepší – se začíná už viditelně třást. Teď jestli zimou nebo strachem, či obojím. 🙂
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-politika-vlada-resi-dilema-jak-nezbankrotovat-a-zaroven-se-udrzet-u-moci-219397#
No – jak si kdo ustele… – tak dlouho se chodí se džbánem … – až se dostane z deště pod okap. 🙂

Markýza
18. 11. 2022 13:39
Odpovědět  Albi

Oni měli mmch pravdu – štrykující zaměnil pořadí barev a z české trikolory udělal ruskou. Vzhledem k tomu obchůdku, kde to tvoří je jasné, že to byl omyl a o to větší sranda to je :-)))

Albi
18. 11. 2022 14:23
Odpovědět  Markýza

A nebo se jim tam infiltroval/a nějaký/á partyzán/ka (inovované označení “dezolátor/ka”). 🙂

Pavel K
18. 11. 2022 13:49
Odpovědět  Albi

Kde kdo nabádá, že si z toho máme dělat srandu, ale ono není sranda jako sranda, a když je jí moc, tak pořádně nasserree!! Všeho moc škodí a hlavně když se ví, že druhá strana rejpe a uráží cíleně. 🙋‍♂️

Albi
18. 11. 2022 14:28
Odpovědět  Pavel K

Ale zas naopak tu druhou stranu naštveme tím, že se naštvat nedáme.

Pavel K
18. 11. 2022 21:01
Odpovědět  Albi

Ti jsou tak debilní, že si to ani neuvědomují. Fákt!! Já mám souseda, to je EX debil, pan inženýr. Já jsem si dlouhou dobu myslel, že mě provokuje a chce konflikt. K mému němcovému zděšení jsem po několika letech (že mě to trvalo) zjistil, že to schválně nedělá a že už je zkrátka od přírody jinej. Vo to je to pro mě horší, protože první varianta by se dala vyřešit, ale ta druhá bohužel ne, tady je to nezvratné. Takže jsem ztracen a doživotně odsouzen zakopávat o debila. To jsou vyhlídky co?!!

Eva
18. 11. 2022 20:07
Odpovědět  Spam Teuton

Neznají trikolóru. Prostě pologramoti.

Ratus
18. 11. 2022 21:13
Odpovědět  Spam Teuton

Máme stejné barvy.Jenže pokud naši vlajku přeřadíte do trikolory,je modrá dole pak červená
a bílá nahoře.Voda,země,obloha.Ruská vlajka,stejně jako Slovenska,Slovinska,Srbska a
Chorvatska mají stejnou,lišící se pouze znakema a to v pořadí zdola,červená.modrá,bílá.
Ta čepice co má ta paní na fotce je nejspíše čínská výroba pro naše sportovní fanoušky.A ti
o správnosti barev vědí houby.Prodávali jsme se ženou textil ve 3 obchodech od r 1990 do
2015 tak vím jak čínani przní třeba nápisy.Pokud si zadáte na netu česká trikolora tak se
správnosti pořadí barev doberete.To ovšem nevylučuje stupiditu reportéra,který takovou
drobnost využil k protiruské propagandě.

Ratus
18. 11. 2022 21:15
Odpovědět  Ratus

Mé horské kolo je celé rudé.Žena ho pokřtila Rudý potkan.Za chvíli abych se bál
na něm vyjet.

Pavel
18. 11. 2022 11:23
Ohodnotit příspěvek :
     

vážení přátelé možná vám něco uniklo ale chtěl bych připomenout ohledně těch raket v polsku že byly původně hlášeny dva výbuchy od dvou raket /traktor + sušička + dvě osoby/ tak to zaznělo ofiko od polské vlády a ejhle jakmile se prokázalo že to byli ukrajinci začalo se mluvit pouze o jednom jelikož kdyby to byly dva výbuchy – dvě rakety tak by to nebyl omyl ale záměrný úmysl ukrajiny zaútočit na polsko raketami pod záminkou rozpoutat válku ruska s natem

Albi
18. 11. 2022 12:09
Odpovědět  Pavel

A kdyby jen to – v jednom “hlášení” hned ze začátku, kdy ještě bylo nad slunce jasnější, že to byli Rusové – jakýsi aktivní novinář nazval vraždu dvou lidí GENOCIDOU. (Ona i ta “vražda” je označení značně pitomé.)

Markýza
18. 11. 2022 13:32
Odpovědět  Albi

Inflace peněz, inflace řeči…..
Že byly dvě, to jsem nezaznamenala, zato jsem zaznamenala hezký špílec, jak že to může vypadat s naší diplomacií, když se do toho séře rakušan, němcová a černochová :-))
Stejně bylo každému v hospodě Na růžku jasné, že je to pokus Zeleného mužika, jak donutit NATO “jednat”.

18. 11. 2022 16:55
Odpovědět  Markýza

Taková demoverze toho,jak by to s těmito Nacisty ve vedení vypadalo,kdyby to byla pravda. Už mají viset venku na lampě…pokud má tento národ pud sebezáchovy.

Eva
18. 11. 2022 20:31
Odpovědět  Markýza

Psali o dvou raketách hned večer asi v úterý, pak provedli šetření v uvozovkách.

Ratus
18. 11. 2022 21:52
Odpovědět  Eva

A i kdyby to náhodou byla ruská raketa,takové věci se ve válce stávají.Dají
se vyřešit diplomacii,omluvou a odškodněním dotčených.Není přece nutné
hned kvůli tomu volat po wwIII.Vzpomen’te na bombardování Prahy,
Američany.Prý to byl omyl.Spletli si Prahu s Drážd’anami.Přišla od té
doby z USA nějaká omluva nebo snaha o odškodnění?

Per
18. 11. 2022 12:11
Odpovědět  Pavel

Ale vždyť to naše min.války chce a min. zahraničí to stejné. Dostali noty od BIS a BIS dostala noty od CIA a NSA.
Jak tito touží po válce s Ruskem!
Zelenský se v jednom ze svých projevů zmínil, že je UA ve válce od roku 2014. Tak proti komu vlastně válčí? Proti UA? Proti občanům svého státu? Rusko napadlo UA až 24.2 2022, pokud by nezasáhlo včas, bylo by napadeno UA. KDO je ten válečný štváč? Kdo je ten, kdo chce válku!
Tohle si musí uvědomit zamini a minvál.Ale noty jsou noty.
Tak ať táhnou oba dva na UA a tam si můžou válčit do sytosti. Ale tam měli by pokaděné spodní prádlo. A s nimi celé velení těchto války chtivých ansámblů.

Markýza
18. 11. 2022 13:33
Odpovědět  Per

Já se bojím, že noty sice mohli dostat, ale že by byli takhle radioaktivní i bez nich.

Pijack
18. 11. 2022 12:51
Ohodnotit příspěvek :
     

Podlost vůči naší republice nabývá viditelnější kontury.
Vezměme si příklad z posledního dosazení lokaje Fialy do vlády, potažmo Lipavského a další ochotné slouhy “západu”. A nyní si to spojme s volbou presidenta na Hrad, jmenovitě lampasáka Petra Pavla. To je pouze pokračování. Globalisté potřebují v naší republice dosazovat lidi, kteří jim budou zobat z ruky. Napřed Fiala, pak Lipavský a poté Pavel. Petr Pavel jak je nám známo, umí dokonale měnit kabát – z ČSLA přešel slizkým způsobem přímo ke svému třídnímu nepříteli NATO. A právě tohle NATO dnes potřebuje svého lokaje na postu nejvyššího velitele ozbrojených sil ČR. Jak NATO rozhodne, vydá povel do ČR a lokaj Pavel splní rozkazy do puntíku.
Tady hrozí přímá katastrofa. Tento ohebný slizoun vydá jakékoliv rozkazy, které povedou ke zničení naší vlasti. On to přece už mnohokrát dokázal. Fiala a Lipavský jsou jen předvoj. Lampasák Pavel tu zradu naplní do zhoubného konce. Proto ho mainstream tolik podporuje – všimli jste si toho?

katango
18. 11. 2022 12:57
Ohodnotit příspěvek :
     

Je zvláštní, jak rychle člověk dostane rozum poté, co přijde do kontaktu s normálníma lidma a fyzickou prací.

me2d44
18. 11. 2022 13:18
Odpovědět  katango

No, trochu nás to bude bolet: dnes, 18.11.2022 je na pravda.ru článek:”Ukrajina už není “obětí agrese”. Washington se chopil reálpolitikySvět » Severní Amerika » Spojené státy a Kanada
Spojené státy začaly striktně potlačovat jakékoliv pokusy Kyjeva převést SVO do přímého konfliktu mezi Ruskem a NATO. Ani Varšava, ani Londýn Ukrajině nepomohou – Washington už rozhodl.
(a amíci prý už obvolávají země NATO a varují před podporou Kyjeva do vyšetření raket v Polsku).

Читайте больше на https://www.pravda.ru/world/1771592-usa_ukrain

Markýza
18. 11. 2022 13:35
Odpovědět  me2d44

Sláva mu, on je pašák -ať je to kdo je to. No hurá. A víte, že si myslím, že tahle “zrada našeho velkého spojence a ochránce” bude daleko účinnější ke schlazení horkých ukrajinských hlav, než by byla nějaká jaderná puma?

me2d44
18. 11. 2022 13:49
Odpovědět  Markýza

Ještě poznámka (ale už nedohledám): Ruský poslanec prý doporučil likvidovat železniční uzel na Polsko-Ukrajinské hranici. Pro neznalé: evropský rozchod kolejí je 1435 mm. Na Ukrajině a všech postsovětských státech 1520 mm – takže ten “uzel” není obyčejné nádraží, ale místo, kde se musí vyměnit podvozky vagónů – likvidace by znamenala zastavení dodávek zbraní na Ukrajinu a tím by zkrátila konec operace….

Markýza
18. 11. 2022 15:02
Odpovědět  me2d44

O tomhle uzlu už se mluvilo tuším v létě a popravdě, někdo se velmi divil, že ještě zlikvidován není (já se taky divila). Ale je pravda, že hranice s Polskem je strašně vošajslich.

Albi
18. 11. 2022 15:27
Odpovědět  me2d44

Ještě přidám z vašeho odkazu:
“Co říká postoj Washingtonu, který se již před volbami do Kongresu přiblížil reálné politice.
Ukrajina přestala být pro Západ obětí násilí, což je vždy správné. Zigging militanti a veřejné popravy v Charkovské oblasti udělali svou práci. MAAE nepochybně hlásí skutečný stav věcí v ZNPP a údaje o satelitním sledování ukazují, kdo se skrývá za civilisty. Říkejte si, co chcete, ale liberální axiom o prioritě lidských práv nejsou pro Západ jen slova, zvláště když v době internetu nemůžete své obyvatelstvo oklamat.
Spojené státy přestaly být spokojené s osobností Zelenského jako prezidenta, který lže, je hrubý, nerespektuje pomoc a jeho velvyslanci na Západě se chovají ještě hůř.
Ruská diplomacie dokázala přesvědčit Washington, že pro všechny by bylo lepší si Ukrajinu rozdělit. Evropa se vrátí k levné energii, Spojené státy přestanou myslet na reálnou jadernou hrozbu, Polsko dostane území a Rusko bezpečnostní záruky, což nebudou prázdná slova, ale dobytá historická území. Londýn samozřejmě zůstane nespokojený, ale Londýn chce rozpad EU, což se Washingtonu kategoricky nelíbí.

Albi
18. 11. 2022 15:31
Odpovědět  Albi

pokrač.

Fragmentovaná nevládnoucí Evropa je pro Rusko super šancí vyhrát hybridní válku a rozbít NATO. Takové nálady již panují v Maďarsku a Turecku
Rozhodovací centrum ve Spojených státech obdrželo důkazy, že ruský zdrojový a vojenský potenciál je mnohem vyšší, než se uvádělo, a nové zbraně a početní převaha v armádě budou mít své slovo v letní vojenské kampani. A příští podzim už bude na vyjednávání pozdě, protože Ruská federace půjde svou vojenskou cestou a mnohem víc, než už přijala. Blíží se tak řešení konfliktu mezi Ruskou federací a Spojenými státy na území Ukrajiny, a to politické. Související: Moskva by měla pozvat Kubu do nového typu vojenské aliance”

Vypadá to moc dobře – až podezřele dobře, snad to nebude jen nějaká klička.

Albi
18. 11. 2022 15:06
Odpovědět  Markýza

Tak tohke mohlo hodně pomoci k realističtějšímu pohledu premiéra na “lásku poddaných”, o které byl jistě skálopevně přesvědčen.

katango
19. 11. 2022 10:04
Odpovědět  me2d44

Myslela jsem Stropnickýho.

PENNYS
18. 11. 2022 13:03
Ohodnotit příspěvek :
     

Proruská čepice! Napsali o demonstrantech ,Hovínka.cz.
Když už tady ta,” VLÁDA FIJALOVÉHO HNUSU” rozeštvala polovinu národa, tak se dá očekávat,
že budou chtít kvuli “českým čepicím”
změnit i barvy české vlajky.

David
18. 11. 2022 15:54
Ohodnotit příspěvek :
     

Ačkoliv pana Stropnického nemusím, tak v tomto případě musím smeknout klobouk. Doufám, že jeho názor není a nebude ojedinělý.

18. 11. 2022 16:37
Ohodnotit příspěvek :
     

Hlavně se jedná o důkaz ,že ta Fialová Jalovice už má pěstovat květák někde na vězeňské zahrádce. Příprava utočné války, podvod, dezinformace, zpronevěra, podpora Nacismu… 25 let lízat Cikánkám pekáče paní Černochová, nástup…