blog

Otevřený dopis Izraelcům od Izraelců: Zasloužíme si pravdu o 7. říjnu

Jako Izraelci požadujeme vyšetření oficiální komisí o událostech ze 7. října. co probíhá a bude probíhat na Blízkém Východěa stále nevíme, kdo byl zabit, jak byli zabiti a kdo je zabil. Požadujeme odpovědi a vy byste také měli.

  OTEVŘENÝ DOPIS 31. ŘÍJNA 2023

Poznámka redakce: Následující prohlášení napsala skupina izraelských občanů, kteří chtějí zůstat v anonymitě pro svou bezpečnost a ze strachu z vládní odvety.

Našim izraelským krajanům,

Voláme k vám z mlhy genocidy. Truchlíme a trápíme se pro „své vlastní“, stejně jako pro ty, které většina z vás ignoruje anebo je považuje za „ zvířata“.

Když izraelští vojenští představitelé začali prostřednictvím anglicky mluvících izraelských médií šířit fámy o „dětech s uříznutými hlavami“, byli jsme okamžitě ohromeni. Uvědomili jsme si, že propaganda naší vlády nebude stejná, jako to bylo při předchozích vražedných útocích na Gazu.

Zatímco Izrael nadále chrlí obrázky údajných „budov Hamasu“ v koncentračním táboře Gaza (a není to v izraelských očích?), aby omluvil své bombardování, izraelská domácí a mezinárodní rétorika nyní obsahuje něco mnohem většího podobného nacistické vyhlazovací propagandě .

Víme, jaký je účel této propagandy. Více než 8 500 původních palestinských dětí, žen a mužů bylo vyhlazeno – a toto číslo, jak píšeme, stále roste. Mnozí jsou uvězněni pod troskami svých domovů a pomalu umírají. Jiní čelí žízni, hladovění a infekčním nemocem. Zároveň vysoce postavení izraelští představitelé, dokonce i náš prezident, neustále hulákají, že v Gaze „žádní nevinní civilisté“ nejsou.

Nenechte se mýlit, to, co nyní Izrael dělá v Gaze, bude Izraelce strašit desítky let. Nyní je čas zajistit, aby to všichni Izraelci pochopili. A toto porozumění by mělo začít úplným odhalením událostí ze 7. října 2023.

Zde je několik požadavků, které by měl každý Izraelec vznést právě teď, i když popírají současnou genocidu v Gaze. První z nich je úplný seznam všech izraelských obětí, které byly identifikovány. Na oficiálních vládních stránkách neexistuje žádný úplný seznam. Seznam zveřejněný deníkem Ha’aretz je částečný. Některá jména čekají na „vyjasnění pro zveřejnění“, a my bychom rádi věděli, co to znamená.

Neexistence úplného seznamu po třech týdnech vede k dalšímu požadavku, který musí občané Izraele vznést – zřízení oficiální vyšetřovací komise. Masivní selhání ze strany zpravodajských a bojových jednotek, stejně jako izraelský nátlak přeměnit Gazu ve vězení pod širým nebem v předchozích desetiletích, by taková komise měla zjevně řešit. Rádi bychom věděli, jak tato selhání přispěla k civilním obětem 7. října a následujících dnů.

Kromě toho, podle mluvčího Hamasu, již bylo zabito 50 izraelských zajatců v důsledku rozhodnutí naší vlády o kobercovém bombardování Gazy. Možná, že mluvčí Hamásu není ten spolehlivý zdroj, ale my víme, že izraelští zajatci, bližní mnoha našich, byli rozptýleni po celém pásmu a zdá se, že Izrael nezná jejich přesnou polohu.

Izraelští občané by si měli položit otázku, zda podporují nerozlišující bombardování, které ohrožuje životy zajatců. Návrh na výměnu byl předložen. Víme, že Hamas to nabízel od prvního dne. Izraelská slepá genocidní msta ignoruje blaho izraelských zajatců.

A zatímco naše armáda vyhlazuje lidské bytosti v Gaze, izraelské platformy Hasbara (propaganda) jedou na nejvyšší rychlost, zejména v zahraničí. Jsou ukazovány ohořelé ostatky milovaných, bezejmenné, dávány do souvislosti pouze dehumanizujícími výzvami k vyhlazení vězňů z koncentračního tábora Gazy. Když jsme viděli tyto obrázky, zaměřené na západní publikum a s naprostou lhostejností k rodinám přeživších, znovu poznamenáváme, že všichni si zasloužíme přesné informace o tom, kdo jsou tyto oběti a jak zemřely.

Bez nezávislého vyšetřování můžeme jen doufat, že se nám podaří dát dohromady sporadické články a svědectví přeživších. Konspiračním teoriím se bude dařit. Už vidíme ty snahy popírat samotný fakt, že izraelští civilisté byli zabíjeni bojovníky Hamásu.

Také odmítáme izraelské pokusy označit své padlé vojáky a další bezpečnostní pracovníky za oběti teroru, které se rovnají civilním obětem. Pokud je izraelský voják jen izraelský civilista, pak izraelský civilista je jen voják. Odmítáme tuto nebezpečnou rovnici.

A konečně nás straší otázka, kdo zabil některé izraelské civilisty. Z několika zpráv vyplývá, že někteří byli zabiti izraelskou armádou. Ať už se dostali do křížové palby, nebo na ně bylo záměrně stříleno z tanků či vrtulníků při likvidaci bojovníků Hamásu nebo když bránili Hamásu vzít další zajatce.  Zasloužíme si odpověď.

Požadujeme odpovědi, protože v Gaze je páchána genocida ve jménu izraelských obětí, i když truchlící rodiny jsou důrazně proti tomuto pomstychtivému zvěrstvu . Požadujeme odpovědi a vy byste měli také.

Mondoweiss je nezávislá webová stránka sídlící v Detroitu, Mi, USA, věnovaná informování čtenářů o vývoji v Izraeli/Palestině a související zahraniční politice USA. Poskytujeme zprávy a analýzy, které nejsou dostupné prostřednictvím mainstreamových médií, týkající se boje za palestinská lidská práva.

zdroj email: JaM

Doplněno:

Co se vlastně 7. října stalo?

30. října 2023 od Sharmine Narwani , Robert Inklakesh

Nyní existuje důkaz, že až polovina zabitých Izraelců byli bojovníci; že izraelské síly byly zodpovědné za některé ze svých vlastních civilních úmrtí; a že Tel Aviv šířil falešné příběhy o „ zvěrstvech Hamásu“, aby ospravedlnil svůj ničivý nálet na palestinské civilisty v Gaze .

Dva týdny po útoku Hamasu na Izrael 7. října se nyní objevuje jasnější obrázek toho, co se stalo – kdo zemřel a kdo zabíjel.

Namísto velkého masakru civilistů, který si Izrael vyžádal, neúplné údaje z hebrejských novin Haaretz ukazují, že téměř polovina Izraelců zabitých toho dne byli ve skutečnosti bojovníci – vojáci nebo policisté.

Mezitím dva týdny rozsáhlého pokrytí západními médii, že Hamas údajně zabil asi 1400 izraelských civilistů při svém vojenském útoku ze 7. října, to pomohlo rozdmýchat emoce a vytvořit klima pro totální zničení pásma Gazy a jeho civilního obyvatelstva.

Zprávy o izraelském počtu mrtvých byly filtrovány a utvořeny tak, aby naznačovaly, že ten den došlo k velkému masakru civilistů, a že hlavními cíli teroristického útoku byly nemluvňata, děti a ženy.

Zcela jiný obrázek nyní vykreslují podrobné statistiky o obětech, které zveřejnil izraelský deník Haaretz. K 23. říjnu noviny zveřejnily informace o 683 Izraelcích zabitých během ofenzivy vedené Hamasem, včetně jmen a míst jejich úmrtí 7. října.

Bylo prokázáno, že 331 obětí nebo 48,4 procenta jsou vojáci a policisté, z nichž mnohé jsou ženy. Dalších 13 je popsáno jako personál záchranné služby, zatímco zbývajících 339 je zřejmě považováno za civilisty.

Ačkoli tento seznam není vyčerpávající a představuje pouze asi polovinu obětí hlášených Izraelem, téměř polovina ze zabitých při útoku je jasně identifikována jako izraelští bojovníci.

Doposud nebyla zaznamenána žádná úmrtí dětí mladších tří let, což zpochybňuje izraelský příběh, že nemluvňata byla cílem palestinských odbojářů. Z celkových 683 dosud hlášených obětí bylo sedm ve věku od 4 do 7 let a devět ve věku od 10 do 17 let. Zbývajících 667 obětí jsou podle všeho dospělí.

Počet a podíl palestinských civilistů a dětí mezi těmi, kteří byli zabiti izraelskými bombovými útoky v posledních dvou týdnech – více než 5 791 mrtvých, včetně 2 360 dětí a 1 292 žen a více než 18 000 zraněných – je mnohem vyšší než kterýkoli izraelské údaj ze 7. října.

Obnovení scény

Odvážná vojenská operace pod vedením Hamasu s kódovým označením „Potopa Al-Aksá“ začala 7. října kolem 6:30 (palestinského času) dramatickým ranním náletem. To bylo doprovázeno kakofonií sirén, které prolomily ticho okupovaného Jeruzaléma a signalizovaly začátek mimořádné události v 75leté historii okupovaného státu.

Podle mluvčího ozbrojeného křídla Hamásu, brigád Al- Kásám , asi 1500 palestinských bojovníků překročilo masivní separační bariéru mezi Gazou a Izraelem .

Toto vypuknutí však nebylo omezeno na jednotky Hamásu; Četní ozbrojení bojovníci patřící k jiným frakcím, jako je Palestinský islámský džihád (PIJ), později porušili linii příměří, spolu s některými Palestinci, kteří nebyli spojeni s žádnou organizovanou milicí.

Když se ukázalo, že nejde o žádnou běžnou odbojovou operaci, na sociální sítě se rychle dostaly stovky videí, z nichž většinu The Cradle viděl. Zobrazují mrtvé izraelské vojáky a osadníky, násilné přestřelky mezi různými stranami a braní izraelských rukojmích v pásmu Gazy.

Tato videa byla buď nahrána na mobilní telefony Izraelců, nebo zveřejněna palestinskými bojovníky, kteří natáčeli své vlastní operace. Až o několik hodin později se objevila krutější a rozhodně pochybná obvinění.

Nepodložená obvinění z „zvěrstev Hamasu“

Aviva Klompasová , bývalá autorka projevů izraelské mise při OSN, byla prvním významnou Izraelkou, která rozšířila tvrzení, že existují zprávy o „ znásilňování izraelských dívek a vláčení jejich těl po ulicích“.

Zveřejnila to na X 7. října ve 21:18 (palestinského času), ačkoli v jejím názorovém článku, který vyšel v Newsweek 8. října ve 12:28 (palestinského času), není tam žádná řeč o sexuálním násilí.

Klompasová je také spoluzakladatelem Boundless Israel , „think-tanku“, který si uložil „oživovat znalosti o Izraeli a podnikat odvážné kolektivní akce v boji proti nenávisti vůči Židům“. Nezisková „bezomluvně sionistická“ skupina, která se věnuje šíření izraelských příběhů na sociálních sítích.

Jediný případ citovaný jako důkaz znásilnění byl případ mladé německo- izraelské ženy jménem Shani Louk, která byla filmována tváří dolů na korbě dodávky a byla všeobecně považována za mrtvou.

Nebylo jasné, zda bojovníci filmováni s Shani Louk ve vozidle patřící Pásmu Gazy byli členy Hamasu, protože neměli uniformy ani odznaky jednotek Al- Kasám, které jsou vidět na jiných videích Hamasu – někteří dokonce měli neformální oblečení a sandály.

Její matka později tvrdila, že má důkazy , že její dcera je stále naživu, ale utrpěla vážné zranění hlavy. To platí i pro informaci, kterou zveřejnil Hamás, že Shani Louk byla se zraněními ošetřena v blíže nespecifikované nemocnici v Gaze.

Je také problematické, že Izraelci by neměli přístup k těmto informacím v den, kdy se objevila tato obvinění znásilnění. Jejich jednotky ještě nevstoupily do mnoha, ne-li do většiny oblastí osvobozených od odboje a stále s nimi vedly ozbrojené potyčky na několika frontách.

Nicméně obvinění ze znásilnění bylo oživeno a dokonce i americký prezident Joe Biden ve svém projevu o několik dní později tvrdil, že izraelské ženy byly od bojovníků Hamasu „znásilněny, napadeny a vystaveny jako trofeje“. Je důležité poznamenat, že článek The Forward z 11. října uvedl, že izraelská armáda přiznala, že v té době neměla žádné důkazy na podporu takových obvinění.

Když armáda později vznesla svá vlastní obvinění o stětí hlavy, amputací nohou a znásilnění, agentura Reuters poukázala na to, že „vojenský personál dohlížející na proces identifikace neposkytl žádné forenzní důkazy ve formě snímků nebo lékařských záznamů“. Dodnes nebyly předloženy žádné věrohodné důkazy o těchto zvěrstvech.

Další pobuřující obvinění, jako je příběh, že Hamás „usekl hlavy 40 nemluvňatům“, se objevily na předních stránkách početných západních zpravodajských médií. Dokonce i Biden tvrdil, že viděl „potvrzené fotografie teroristů, kteří řežou nemluvňata“ . Nároky pocházejí od izraelského záložního osadníka a vojáka Davida Ben Ziona , který dříve podněcoval násilné nepokoje proti Palestincům a volal po zničení města Huwara na západním břehu Jordánu. Na podporu těchto tvrzení nebyl nikdy předložen žádný důkaz a sám Bílý dům to později potvrdil, že Joe Biden žádné takové fotky neviděl.

Plán Hamásu

Existuje jen málo nebo žádný věrohodný důkaz, že palestinští militanti měli plán nebo se úmyslně pokusili zabít nebo ublížit neozbrojeným izraelským civilistům 7. října. Z dostupných záběrů můžeme vidět, jak se střetli hlavně s ozbrojenými izraelskými silami, což vedlo ke smrti stovek okupačních vojáků. Abu Obeida, mluvčí brigád Kassám, to 12. října jasně řekl:

Operace Al- Aqsa měla za cíl zničit divizi Gazy (jednotka izraelské armády nacházející se na hranicích pásma Gazy), která byla napadena na 15 bodech, po nichž následovaly útoky na dalších 10 vojenských intervenčních bodů. Zaútočili jsme na lokalitu Zikim a několik dalších osad mimo velitelství divize Gazy.

Abu Obeida a další představitelé odboje tvrdí, že dalším hlavním cílem jejich operace bylo zajmout izraelské vězně, které by mohli vyměnit za přibližně 5 300 palestinských vězňů držených v izraelských detenčních centrech, z nichž mnohé byly ženy a děti.

Saleh Al- Arouri, zástupce vedoucího politického büra Hamásu, v rozhovoru po operaci zdůraznil: „Máme velký a vysoce kvalitní počet vysokých úředníků. Co teď jen můžeme říci je to, že svoboda pro naše vězně je už za rohem.“

Obě strany hrajou stejnou hru: Od začátku útoku Izrael zatknul a zadržel více než 1200 Palestinců na okupovaném Západním břehu Jordánu. K dnešnímu dni existuje 38 dohod o výměně zajatců mezi odbojovými skupinami a Tel Avivem, kterým se Izraelci často zpěčovali až do poslední chvíle.

Jak takové důkazy unikají, objevují se zprávy, že izraelské úřady zvýšily zneužívání, mučení a dokonce zabíjení palestinských vězňů ve vazbě – což je porušení Ženevských konvencí, které – ironicky – nestátní aktér, jako je Hamas – zřejmě dodržoval do písmene.

K dispozici jsou také videa ukazující ozbrojence, jak se zapojují do přestřelek s ozbrojenými izraelskými silami, přičemž neozbrojení Izraelci se občas kryjí, stejně jako videa militantů střílejících na domy a házení granátů do opevněných oblastí. Výpovědi očitých svědků také naznačují, že granáty byly vhozeny do krytů, i když není jasné, kým.

Dokonce i během izraelského “Mírového Vřevu”, popsaného jako nejsmrtelnější útok palestinských bojovníků během jejich nasazení, se objevila videa, která ukazují izraelské jednotky prorážející davy neozbrojených civilistů a zahájení palby na cíle, o nichž se domnívají, že jsou členy Hamasu. ABC News také uvedly, že k místu festivalu jel izraelský tank.

Izraelský masakr v kibucu Be’eri ?

ABC News ve své zprávě o událostech v kibucu Be’eri vyfotografovaly před vybombardovaným domem dělostřelecké díly připomínající izraelskou munici. Reportér David Muir zmínil, že bojovníci Hamasu byli následně nalezeni zabalení v plastových pytlích.

Navíc videa ukazují domy, které vypadaly, jako by byly zasaženy municí, kterou bojovníci Hamasu nevlastnili. Muir oznámil, že asi 14 lidí bylo drženo jako rukojmí v budově palestinskými ozbrojenci.

Článek z Haaretzu publikovaný v hebrejštině 20. října , který se v angličtině objevil pouze v článku Mondoweiss, vykresluje velmi odlišný příběh toho, co se toho dne v Be’eri stalo. Obyvatel kibucu , který byl mimo domov a jehož partnerka byla zabit při útoku, odhaluje překvapivé nové podrobnosti:

„Jeho hlas se třese, když si vzpomene na svou partnerku, která byla v tu dobu v krytu svého domova. Podle něj IDF dokončily úplné převzetí kibucu až v pondělí večer (9. října), a to až poté, co místní velitelé učinili obtížná rozhodnutí – včetně ostřelování domů se všemi obyvateli uvnitř, aby teroristy pohromadě s rukojmími zlikvidovali. Výsledek byla hrozný: bylo zabito nejméně 112 Be’eri. Ostatní byli uneseni. Včera, 11 dní po masakru, byla v jednom ze zničených domů objevena těla matky a jejího syna. Předpokládá se, že v troskách je více těl.“

Fotografické důkazy zkázy v Be’eri potvrzují jeho zprávu. Pouze těžká munice izraelské armády mohla zničit domy tímto způsobem.

Chování Hamasu: Důkazy vs. obvinění

Yasmin Porat, jedna přeživší z kibucu Be’eri, řekla v rozhovoru pro izraelský rozhlasový pořad na státní stanici Kan, že izraelské síly „zlikvidovaly každého, včetně rukojmích “, a dodala: „Byla tam velmi, velmi silná křížová palba“ a dokonce i palba z tanků.

Porat byla účastníkem Nova-rave a svědčila o humánním zacházení v různých rozhovorech s izraelskými médii. Vysvětlila: bojovníci Hamasu nás během zajetí „chránili “ a hebrejsky jí řekli: „Podívejte se na mě dobře, my tě nezabijeme, chceme, tě přinest do Gazy. Nezabijeme tě, buď klidná, nezemřeš. Přidala také následující :

„Každou chvíli nám dali něco k pití. Když viděli, že jsme nervózní, uklidnili nás. Bylo to velmi znepokojující, ale nikdo se k nám nechoval násilně. Naštěstí se mi nic nestalo, jak jsem slyšela v médiích.”

Izraelští očití svědci a přeživší krveprolití stále častěji a ke zděšení některých izraelských představitelů a zpravodajských médií dosvědčují, že s nimi palestinští bojovníci zacházeli dobře. 24. října si izraelská státní televize Kan postěžovala, že zadržené Yocheved Lifshitzové, propuštěná Hamasem den předtím, bylo dovoleno dělat prohlášení živě v televizi.

Když byla předána zprostředkovatelům Červeného kříže, byla postarší izraelská rukojmí filmována, jak se otočila, aby na posledním rozloučení potřásla rukou svému únosci z Hamasu. Lifshitzové živé vysílání, ve kterém hovořila o svém dvoutýdenním utrpení, ještě více „zlidštilo“, když vyprávěla o svém každodenním životě s militanty:

„Byli k nám velmi přátelští. Postarali se o nás. Dostali jsme léky a byli jsme ošetřeni. Jeden z mužů s námi byl těžce zraněn po nehodě na motorce. Jejich záchranáři (Hamasu) mu ošetřili rány a dostal léky a antibiotika. Lidé byli přátelští. Udržovali místo velmi čisté. Dobře se o nás starali.”

Více otázek než odpovědí

Je důležité si uvědomit, že v mnoha zprávách západních novinářů pochází většina informací o akcích militantů Hamasu od izraelské armády – aktivního účastníka konfliktu.

Nové poznatky nyní naznačují, že existuje velká možnost, zejména vzhledem k rozsahu poškození infrastruktury, že izraelské síly mohly úmyslně zabíjet vězně, střílet na falešné cíle nebo si při přestřelkách spletli Izraelce s Palestinci. Pokud je jediným zdrojem informací pro vážné obvinění izraelská armáda, je třeba vzít v úvahu, že má důvod zatajovat případy přátelské palby.

Také v následujících dnech pokračovala izraelská palba do vlastních řad ze strany armády bez skutečných bojových zkušeností. Ve městě Ashkelon (Askalan) 8. října izraelští vojáci zastřelili muže, o kterém se domnívali, že je bojovníkem Hamásu, a křičeli na jeho mrtvolu urážky. Později však zjistili, že popravili izraelského kolegu. Toto je jen jeden ze tří příkladů  palby do vlastních řad ve stejný den, kdy byli Izraelci zabiti vlastními jednotkami.

Uprostřed válečné mlhy mají konfliktní strany různé pohledy na události během prvního přepadu a na jeho důsledky. Je nesporné, že palestinské ozbrojené skupiny způsobily izraelské armádě značné ztráty, ale v nadcházejících týdnech a měsících se bude hodně debatovat o všem ostatním.

Naléhavě je zapotřebí nezávislé, nestranné a mezinárodní vyšetřování s přístupem k informacím od všech stran zapojených do konfliktu. S tím nebudou souhlasit ani Izraelci, ani Američané, což opět naznačuje, že Tel Aviv má co skrývat.

Mezitím palestinští civilisté v Gaze snášejí vytrvalé, nevybíravé útoky nejsofistikovanějšími dostupnými těžkými zbraněmi a žijí pod trvalou hrozbou nuceného a potenciálně nevratného vysídlení. Tento izraelský letecký nálet byl možný pouze díky záplavě neprokázaných příběhů o „zvěrstvech Hamásu“, které začaly kolovat v médiích 7. října.

Sharmine Narwani je autor a analytik západoasijské geopolitiky sídlící v Bejrútu . Robert Inkalesh je autor a dokumentarista se specializací na Palestinu. Tento článek se poprvé objevil v The Cradle v angličtině 24. října 2023 a v němčině nejprve v MagMa – Magazine of the Masses. 

JaM

sdíletj na

16 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
JoFa
2. 11. 2023 22:01

Vážená redakcia, ak mám uvedený môj e-mail a názov niku ako vždy, je vás úplné hov..no do toho z akej IP adresy sa prihlasujem a nevidím dôvod na schvaľovanie mojich komentárov. Zmena mojich IP adries je iba preto, že čur.ák Gates a jemu podobní mi blokujú prihlásenie na pokec z obvyklých IP adries. Bol by som rád aby tieto obštrukcie konečne z vašej strany prestali.

Gales
3. 11. 2023 11:47
Odpovědět  JoFa

Nedávno hackeři napadli Weby min,vnitra,policie a dopravního podniku.Nebyl ani přístup na stránky Pokecu. Pod který z těchto tří webů patří Pokec?

Jaris
3. 11. 2023 04:52

Nemyslim si, ze mezi zidaky dojde k nejakemu vysvetlovani o pravde. Zidi si zvolili do cela opet Satanyahua, tak se neni cemu divit. Satanyahu je zruda v lidske podobe. Jeste vetsi vinu na genocide Palestincu nesou VSECHNY vlady, ktere tomuhle masakru prihlizeji a tu zidackou zber se ani nesnazi zastavit v jejich radeni. I Hitler by dnes blednul zavisti jak se s genocidou Palestincu popasovali zidaci.

zdendulka
3. 11. 2023 07:25

Jak se v tom vyznat, když je všechno zahaleno mnohovrstevnými plášti lží a podvodů…….

primak
3. 11. 2023 08:33
Odpovědět  zdendulka

A ti mocní, ti nám už tolikrát řekli “pravdu”, že (obzvláště, když nám chtěli prodat svou válku). Tak proč jim zase nevěřit…

Putinovec
3. 11. 2023 09:47
Odpovědět  zdendulka

Jednoduše , musíte si ten systém rozškatulkovat . Když skládáte pucle, tak taky neberete náhodné části , ale snažíte se vybrat ty , které do této mozaiky zapadnou .
Přesně to musíte udělat , když studujete nějaký probíhající proces a snažíte se jej pochopit .
Co zde musíme vidět , jsou samotné základy procesu .
Co tvoří to tzv. židovství ?
Židovský národ , který je pasen a používán , jako nemyslící programovatelný zombí .
Pasáci židovského národa , kteří jsou za tímto národem schovaní a kterým je dáno , obsluhovat pomocí lichvy úrokovou smyčku , směřující ke skoupení – ovládnutí celého světa .
Majitelé židovského národa a jeho pasáků , kteří je používají jako svůj Globální nástroj , k ovládnutí všech ostatních národů .
Můžeme si to zařadit pro pochopení do nacistického Německa . I zde byl zombírovaný národ , jeho pasáci a majitel projektu . Pokud někdo chápe , že tím majitelem byl Hitler , představující pouhou figurku , tak to pochopil stejně špatně , jako spousta lidí chápe Zelího, Bideta či Fialšmejda .
A když se na to podíváme z tohoto pohledu , tak jsou vinni všichni židé , němci , ukrajinci , američané , češi …. ?

Gales
3. 11. 2023 11:52
Odpovědět  Putinovec

Maj recht Gosudar.Jenom logické myšlení a selskej rozum tuhle motanici můžou rozplést.

Eva
3. 11. 2023 08:51

Ukrajina v bleděmodrém.
Nějak nedokážu podporovat a věřit těm ” správným a dobrým.”

Skeletor
3. 11. 2023 11:13
Odpovědět  Eva

Tentokrát v bílo modrém na “rozdíl” od žluto modrého, ale najde v tom někdo rozdíl? Nacisti jako nacisti a je jedno jaká svastika je lidu předkládána. Vždyť i Hitler byl napůl žid. Tady jde o SSA hegemonii, tak obětují i své ” nejlepší a nejvěrnější “přátele a spojence””. To jen KoZa jimstále bezmezně leze do prdele i když ví že dopadne stejně jako Ukradinská Zelňačka. Čoli toaletní papír, použít a zahodit.

Frank1
3. 11. 2023 10:09

Konflikt mezi Hamasem a Izraelem byl vyvolan uz 4. rijna (!) znesvecenim mesity Al Aksa v Jeruzaleme. Vnikli tam Sioniste a znesvetili tento chram Talmudem. To vyprovokovalo rozhorceny Hamas k utoku 7. rijna. Tento utok Hamasu a jeho vrazdeni na uzemi Izraele bylo tudiz vyprovokovano Sionisty uz 4. rijna!
O tom se vsude mlci, i zde v clanku!
7. rijna by nedoslo k takovemu vrazdeni v Izraeli, kdyby se izraelska armada nestahla od hranice a Mossad neprestal uplne fungovat po dobu utoku. Da se tedy vychazet z toho, ze ten masakr a nasledna genocida Palestincu v Gaze byly zamerne vyvolany a organizovany izraelskymi Sionisty v cele s Netanjahuem. Zazehnut byl tento konflikt jimi zamerne uz 4. rijna znesvecenim Al Aksa skrze Sionisty.

Tupý hulvát
3. 11. 2023 10:45

Nějak mi tam chybí ta událost na diskotéce,uniklo mi něco?

anonym
3. 11. 2023 17:15
Odpovědět  Tupý hulvát

Nejste sam…

Vladimír
3. 11. 2023 11:12

Mosad vždycky věděl všechno, co se šustlo, a najednou takové selhání? V dnešní době? Nepravděpodobné. Spíše to vypadá na plánované vyhlazení Palestinců. Pěkné je, že přitom obětovali i pár tisíc Židů, aby to tak nebilo do očí. Asi jako 11. září. A Američané samozřejmě doufají, že rozpoutají válku s nějakým ropným státem a přivlastní si jeho ropu, protože zásoby zejí prázdnotou…

Vladimír
3. 11. 2023 13:48

O to aby se to řádně vyšetřilo nebude zájem. Mohlo vyjít najevo, že za zahájením celého konfliktu výjimečně stojí jinak mírumilovní Američané, kteří nechtějí za žádnou cenu odvrátit pozornost od prohrávání na Ukrajině a od korupčních afér Bidena. Věřím tomu, že oni toho jsou schopni i ochotni to udělat.

marie
3. 11. 2023 18:18
Odpovědět  Vladimír

Nemůžu si pomoci, ale Pearl Harbour byl napaden, ačkoliv to Růzvelt věděl, dohady co se vlastně stalo o 11. září dodnes “neobjasněny”, a ten samý modus operandi je 7. říjen s Hamásem. O sestřelených letadlech MI17 ani vidu, smlouvy s Pfizerem začerněny, to si z nás ti chazaři fakt dělají prču. A ten náš asexuální jouda Fiala už zase burcuje, že v Izraeli se bojuje za Prahu. Umí někdo myslet v té pošahané vládě?