Oni to dokážou

Tak jsem si včera se zájmem přečetl rozhovor s pirátským ojroposlancem Mikulášem Peksou o henté skvělé zelené budoucnosti. Článek se včera objevil několikrát v diskusi a protože opravdu stojí za to, zde ho máte: 

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-byznys-rozhovory-elektrarny-v-cesku-se-nevyplati-energii-nam-zajisti-dovoz-mini-europoslanec-187853

Hned vzápětí se objevila druhá perla od Lipavského. Také ji nemohu vynechat:

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/lipavsky-putin-dal-evrope-vanocni-darek-ukazal-ze-rusky-plyn-nepotrebuje-40386779

Vlastně k tomu není co dodat. Jen se Vidlácky zamyslet: 

Hele, oni to fakt dokážou. Oni opravdu tu Evropu zničí. Tohle není poklonkování velkým penězům, tohle není služba nějakým neznámým loutkovodičům, kteří mu zaplatili kampaň. Tohle je nefalšované nadšení, nefalšovaná plnohodnotná a hluboká víra. A víra (jak známo) hory přenáší.  

Jeden kamarád mi nedávno říkal, že můj blog je sice hezká věc, ale k čemu je mobilizování důchodců? Ti už nic nevybojují. Mladí budou měnit svět, ti jsou motorem budoucnosti (i když u kormidla stojí někdo jiný)  a mezi mládeží nemám kdovíjakou čtenost. Má pravdu. Jenže z toho bohužel plyne, že se tihle mladí, krásní a chytří budou muset po statisících umírat někde v ruských stepích nebo v městských džunglích.  Oni to prostě dokážou. Oni si myslí, že to dělají dobře, že je všechno v nejlepším pořádku, že se jim to daří. Když se podívám na Lipavského v blembáku a neprůstřelné vestě, on opravdu věří tomu, že zachraňujeme Ukrajinu, že máme navrch a že jeho solidární gesto dělá Putinovi těžkou hlavu. 

Oni do toho půjdou. Půjdou jak do války proti Rusku, tak i zároveň do války proti CO2. Oni to dělají z víry! Z víry! To je ta podivná věc v hlavě kvůli které se jacísi vyznavači Mohameda  vyhazují do povětří.  Už se nedivím, že tady chtějí tu islámskou migraci. Vždyť mají v hlavě přesně to samé. Z víry jsou schopní vypnout mozek, z víry jsou schopní zničit starý svět aniž by měli nějaký nový. Oni skutečně nefalšovaně, upřímně a cele věř í tomu, že zničením rodiny i národa, zničením průmyslu i energetiky a bojem proti Putinovi dosáhnou lepšího světa. A když jim řeknete, že by měli nejprve někde postavit alespoň kousek toho nového světa  a ukázat nám tím, jací jsme břídilové, tak to nejde.  Starý svět totiž tomu novému brání. 

Věří tomu stejně upřímně jako Mohamed, Lenin či Mao a jeho rudá mládež. 

A já musím bohužel konstatovat, že i důsledky budou podobné. Jednak mají našlápnuto k převzetí politiky, protože jejich soupeři se zatím honili za kovidem, jednak oni sami jsou dost blbí, aby nevěděli co činí. A až se jim to nebude dařit, což při téhle inteligenci fakt nebude trvat dlouho, tak budou muset nějak zdůvodnit svůj neúspěch. Myslíte, že někdo z nich řekne, že se prostě spletl, že fyzika se nedá okecat, že přírodě neporučíš a její zákonitosti se nedají zlomit? Ne, řeknou, že za to může vnitřní nepřítel, sabotáže, nedostatek nadšení. Mohou za to ti, kteří nejsou ochotní se k nim přidat.  Za cara v Rusku probíhalo prý ročně asi deset politických poprav. Za Lenina to bylo třicet pět tisíc politických poprav ročně. Sabotéři a zrádci, kteří kazili komunismus.  Tohle je naše budoucnost. My budeme ti sabotéři a zrádci. 

Na druhou stranu – byl to právě Mao a jeho velké skoky vpřed, které zařídily tu dnešní nesmírně skromnou a pracovitou čínskou společnost. Právě tyhle experimenty (kromě spousty mrtvých) zajistily, že čínský proletář je ochoten dělat čtrnáct hodin denně za misku rýže. Proto se vyplatilo tam přesunout celý americký průmysl. Proto se vyplatilo tam přesunout úplně všechno. Proto dneska Čína vítězí i bez velkých bitev. Dláždí si cestu americkými dolary. 

Takže si to shrneme – nová nadšená generace, která zničí starý svět ještě dřív než postaví nějaký nový, která z celého srdce, celou svou duší a celou svou myslí věří, že to dělají dobře a správně, kteří mají našlápnuto, protože nevědomost hříchu nečiní a která brzy bude muset svoje neúspěchy omlouvat existencí třídního nepřítele. A tím nepřítelem budeme my. Těšíte se?

Nebojte, ti co to přežijí, tak při tom projeví samé vhodné vlastnosti. Statečnost, skromnost, pracovitost… to se bude hodit, až k nám za dvě generace budou Číňani přesouvat továrny, protože tam to bude samý rozmazlený fracek, co nebude chtít dělat a tady se bude naopak pracovat jako za Dickense. Tihle Peksové a Lipavští to dokážou. Máme jich plná gymnázia, plné vysoké školy, plné mládežnické organizace všech politických stran. Oni nejsou jen u Pirátů. Pamatujete na Feriho v TOPce? takových tam mají víc. Pamatujete na Polčáka ve STAN? Takových tam mají víc.  Jsou i v ODSce, jsou v KDU, ČSSD už zničili… naprosto hladce. 

Já vím že se opakuju, ale ono mi přijde opravdu lepší, když si svoje ANO hlídá oligarcha, než kdyby mu to tam za chvíli dnešní mládež převzala a jala se s nadšením budovat nový svět vypínáním elektráren a šturmem na Moskvu. Andrejko alespoň umí počítat. Ale když on ten STBák chtěl, abychom nosili roušky a chtěl dělat lockdowny… to už je lepší ten Fijala, co jen udělal ten pademický zákon že?  To už je lepší podpořit vládu Peksů a Lipavských, protože přece nejsme ovce. 

Dneska se poprvé shodnu se všemi těmi líbodémo elfíky, co nám tady tapetují diskusi… Budoucnost je tenhle Peksa, budoucnost je Pekarová Adamová, budoucnost je Válek a jeho pandemický zákon. Budoucnost je grýndýlová a zelená až na půdu. Budoucnost jsou vypnuté elektrárny a nedostupná auta. Budoucnost je Vítek Rakušan a jeho boj proti dezinformacím. Budoucnost je Vrábel a jeho sémantické vize.  A raději se neodvažuju říct, že budoucnost je válka proti Rusku.  A já tu nevidím stovky nadšených mladých a vlasteneckých politiků, kteří by se hrnuli do útoku, kteří by měli velký vliv na mladé lidi, kteří by tvořili skutečnou alternativu. Vidím jen Okamuru, který ukázal, že mu těch jeho deset procent stačí na pohodlné politické podnikání a pak vidím Babiše, kterého ale nemůžeme podporovat, protože nejsme ty ovce.

A proto vyhrává i něco tak obskurně dementního, jako jsou Peksa s Lipavským. 
autor: vidlák

5 4 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

5 4 hlasy
Ohodnotit příspěvek
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pavel
14. 2. 2022 10:45
Ohodnotit příspěvek :
     

Autoru Vidlákovi bych já osobně dal alespoň 5 hvězdiček, ale o to tu opravdu nejde. Svět, který si tito mladí stvoří bude jejich svět, to my již opravdu neovlivníme. V něm budou žít oni, pouze si nemyslím, že ten děs, který nastane svedou na nás, my tu již dávno nebudeme. Vím jenom to, že si to vše setsakra vyžerou, to už je ale jejich problém.

Rob
14. 2. 2022 15:26
Odpovědět  Pavel

Věřím na reinkarnaci. Z toho logicky plyne, že má smysl bojovat i v devadesáti.

Pavel
14. 2. 2022 16:02

Národ nepovstane, neboť většina je asi spokojena se svým živobitím. Možná se ale mýlím, to posoudí budoucnost. Ano, bojovat se dá v každém věku, to přiznávám. Fidel Castro bojoval celý život za ideje a myšlenky, lepšího a vzdělanějšího člověka, jsou zde lidé, kteří by myšlenkově přetvářeli svět k lepšímu? Je to prostě stálý a trvalý boj proti větrným mlýnům, opravdu don Quichotovský boj. Stále a stále, století za stoletím svádí nadutost, arogance, krutost a zloba boj s laskavostí, klidem a lidskostí. A nyní se po těchto mnoha stoletích podívejme, kde jsme. Reinkarnace by byla dobrá věc, ale museli by se reinkarnovat slušní a duševně zralí lidé, a ti už se přece znovu nezjeví.

Milan
14. 2. 2022 20:59
Odpovědět  Pavel

To živobití s měkkým sedí. Tříská do nás ten život jen což.

PENNYS
16. 2. 2022 06:46
Odpovědět  Pavel

VÁŽENÍ A MILÍ PŘÁTELÉÉÉÉÉÉÉÉ, UŽ SE MUSÍTE KONEČNĚ PROBUDIT!
ČESKÝ NÁROD ROZVRÁTILI PODIVNÍ politici (nadlidé)které všichni známe od 90let tento národ se změnil a otočil o 180% do prava , stím už tato generace,ani další nepomuže!

ZRÁDCE - ,NÁRODA-SPIŤAR ZRZAVEJ VENCA FLAŠKOVIC.jpg
BBB
14. 2. 2022 17:16
Ohodnotit příspěvek :
     

Jezte cvrčky, pomůžete planetě, vzkazuje Evropská komise
https://nedd.tiscali.cz/jezte-cvrcky-pomuzete-planete-vzkazuje-evropska-komise-528769

Milan
14. 2. 2022 21:01
Odpovědět  BBB

Budou i chrousti?

jara
14. 2. 2022 17:33
Ohodnotit příspěvek :
     

Národ povstane,až se jim vezme jídlo a teplo,to i těm mladým něco možná dojde.Možná pokud nebudou X krát vakcinované zombí.Nyní ve švédsku doporučují lidem nad 80 ! let 4 tou očkodávku. Proč asi? Ti starší si pamatují co bylo,proto jsou obvzlášť nebezpeční pro tento fašistický covidový režim a nacistické vakcinování.

PENNYS
19. 2. 2022 19:32
Ohodnotit příspěvek :
     

27.4.2021 
Petr Fiala
@P_Fiala
Nikdy neodejdeme. Slyšíte? Nikdy! 😉
Citovat Tweet
iDNES.cz pětikolka je pevná ve svých kramflecích!! Hodně jim pomáhají všechny česká i zahraniční média i soudy! jedině se této zrudné protistátní, podvratné vlády mužeme zbavit ,…………

PREMIÉR ZLODĚJU.jpg