blogKrize UKRAJINA

Obrovské roje Dronů “Роя VOZмездия” začaly čistit od Ukrajinců Rusům cestu k Charkovu!

Obrovské roje Dronů “Роя VOZмездия” začaly čistit od Ukrajinců Rusům cestu k Charkovu! Milion Putinových Kamikaze Dronů Lancet se chystá k rozhodující bitvě!

Ještě v loni česká média svorně šířila zprávy, že Rusové mají panickou hrůzu z ukrajinských válečných dronů, které je zabíjejí na potkání. Že sami Rusové nejsou schopni do boje proti Ukrajincům nasadit skoro žádné drony, protože ruské velení je zaostalé, a nebylo ani schopno vyrobit, natož nasadit do boje vlastní drony, které by byly srovnatelné dronům NATO, které jsou Ukrajině dodávány. Na podzim už dokonce médium Svobodná Evropa vytrubovalo do světa, že Ukrajina už s pomocí zemí NATO vybudovala celou armádu složenou z válečných dronů, a že s nimi brzy vyžene Rusy z Ukrajiny. A česká média se k té propagandě houfně přidávala, a hlásala, že díky sankcím na čipy a čidla už nebude Rusko schopné vyrábět ani nové zbraně, které by nahradily ty zničené, ani moderní vojenské drony. A hlavní český mediální válečný expert Vladimír Votápek, nyní Pirát (foto), před tím učitel marxismu leninismu na vysoké škole, dokonce před měsícem nazval Putina Vyděšeným Dědou, který se bojí nadcházející ukrajinské ofenzívy, a přemýšlí, jak by se z celé té války rychle vyvlíknul, aby ho po porážce nezatkli

Teď média i mediální váleční propagandisté mlčí. Ruské Drony Lancet letos od jara opanovaly bojiště a staly se metlou pro americká tažená děla M-777 ráže 155mm, i  starší 105mm, stejně jako pro obrněné i neobrněné samohybné houfnice. Polské houfnice Krab, české Dana, a zejména francouzské Caesar, jsou ničeny Lancety závratným tempem.  Podle expertů už bylo zveřejněno 350 video záznamů, při kterých ruský Lancet úspěšně zničí dělo, obrněné vozidlo Bradley, radar, raketomet, nebo dokonce i tank Leopard 2A6. Lancety prý už zničily 45% všeho dělostřelectva dodaného Západem Kyjevu. Lancety dokonale vymazaly klasické dělostřelectvo z bitevního pole, a jedině raketomety HIMARS, díky své extrémní mobilitě a dalekému dostřelu, prokázaly schopnost přežít na ruském bojišti. Lancet za 45 000 USD dokázal, že zničí okamžitě každé dělo Caesar, které najde na bojišti. ČR nakoupila 52 děl Caesar za jednotkovou cenu 8.5 milionu dolarů za kus. AČR může všechna děla vyhodit, proti Rusku jsou k ničemu, a s nikým jiným ČR bojovat nebude. Obdobně 40 tanků Leopard 2A6/7, které se chystá za 20 miliard nakoupit Černochová, nemá proti Lancetu šanci, a na ukrajinském bojišti zatím jen ukázalo, že se nedokáží Rusům ani přiblížit na dostřel.    

Útoky Lancetů ale brzy skončí. Putin asi aby dokázal svojí zkostnatělost, kterou tak ráda hlásají západní média svým konzumentům,  už zorganizoval vývoj a výrobu nových dronů Lancet-2! Ty se vyrábějí v obrovském množství. Zatímco dronů Lancet-1 už bylo od loňského do letošního léta vyrobeno 200 tisíc, a většina z nich teprve míří na bojiště, dronů Lancet-2 se má za stejnou dobu jednoho roku vyrobit neuvěřitelný 1 milion! 

K výrobě dronů Lancet jsou třeba sofistikovaná čidla, senzory a čipy! Obrovská výroba Lancetů v Rusku dokazuje, že západní sankce jsou proti ruské válečné výrobě absolutně neúčinné. Miliony senzorů a čidel potřebných pro masivní výrobu zabijáckých dronů ukazují, že buď Rusko vše zvládlo, a nebo mu s dodávkami pomáhá Čína, nebo i Indie, či Vietnam. Neschopnost zemí NATO dodat Ukrajině proti Rusku stejné množství stejně kvalitních zabijáckých dronů naopak ukazuje buď na “nechuť”, nebo na neschopnost zorganizovat na Západě stejně masivní výrobu, nebo na neschopnost vyvinout stejně účinný zabijácký dron. 

Na rozdíl od amerických zabijáckých dronů Switchblade-300, které Ukrajina získala po tisících, a které se absolutně neosvědčily, jsou Lancety 1 větší, mají podstatně delší dolet i dobu letu, mají silnější nálože, ale hlavně pracují v tandemu s druhým průzkumným dronem, který jim vyhledává cíl, na který jsou vypuštěny. Na rozdíl od amerických dronů RQ-1 Predator a tureckých Bayraktar, které ještě nedávno vychvaloval jako pro Rusko nedosažitelný vrchol moderní techniky expert na ukrajinskou válku Českého rozhlasu, jsou Lancety zabijácké drony, které neodpalují na cíl žádnou raketu, ale ničího vlastní náloží, a které nelítají jako jejich západní konkurenti ve středních a vysokých výškách, kde jsou snadno zničitelné PVO, ale drží se při zemi. 

Ruské Drony Lancet-1 ukázaly od letošního jara, že dokáží zlikvidovat veškeré dělostřelectvo v zóně do 50 km od linie fronty. Rusové tak na rozdíl od Západu rychle pochopili změnu válečných podmínek. Naváděný dělostřelecký náboj, který se vystřeluje houfnicemi ráže 155mm, je extrémně náročný na výrobu, protože při odpálení musí v hlavni vydržet obrovská přetížení a tlaky. Jeho čidla a senzory jsou tak nesmírně složité na výrobu. Jeho dostřel přitom nepřesahuje 70 km, přičemž jen 50km představuje území nepřítele. Houfnice, která ho vystřelí, je drahá, a je okamžitě cílem odvety 200 krát levnějších dronů.

Jediná západní zbraň, která v tomto moderním souboji Dron – Dělostřelectvo obstála je raketomet HIMARS! A Rusové se chytře rozhodli zkombinovat raketomet HIMARS a Dron Lancet do nového vražedného systému. Na první fotce vidíte, jak složitě a nemotorně se odpaluje z přenosné lafety dron Lancet 1 a na druhé fotce vidíte, jak se už z mobilního raketometu budou odpalovat Drony Lancet-2 salvami! Na druhé fotce si povšimněte složených 4 křídel dronu Lancet 2, která jsou vidět okolo hlavice. Jak se křídla po vypuštění dronu z odpalovacího zařízení zajímavě složí do nezvyklé konfigurace, a další podrobnosti najdete na tomto videu. Na třetí fotce zkopírované z videa potom vidíte výrobce Lancetů, jak projíždí svojí továrnou a kolik už v ní je naskladněno vyrobených dronů! Rusové oznámili, že jich budou mít vyroben brzy milion – Lancet-2!

Zatímco Západ spekuloval, kdy Rusku dojde munice do jeho děl, Putin zorganizoval náhradu za dělostřelectvo – roje zabijáckých dronů. V roce 2015 Rusové překvapili Západ i Ukrajinu v bitvě o Debalcevo, při které kompletně zničili ukrajinské síly použitím taktiky průzkumných dronů, které na Ukrajince naváděly v reálném čase masivní dělostřeleckou palbu. Západní armádní experti začali ihned okamžitě hovořit o renesanci klasického dělostřelectva, a zbrojařům se podařilo přesvědčit  hlupáky jako ministra Metnara z ANO a ti od nich ihned začali nakupovat technologicky zastaralé houfnice, aby se opičili po ruské taktice u Debalceva. Západní přihlouplí generálové a politici nyní ze všech sil organizují zvýšení výroby granátů 155mm, dokonce nenaváděných, protože ty naváděné jsou moc drahé a složité na výrobu, aby je dodali Ukrajině, a nacpali do skladů NATO, pro příští válku. A geniální Putin je opět všechny napálil, když si uvědomil, že levnější je místo děl a granátů vyrábět rovnou automatické řízené naváděné drony, které jsou levnou kombinací drahých děl a nábojů, a mohou se vyrábět v naváděné podobě v masivních počtech,  a mají mnohonásobně delší dosah a vyšší přesnost. Příští bitva mezi Rusy a Ukrajinci tak dopadne stejně jako bitva Devalceva – Ukrajinci dostanou další krutý výprask, protože nepochopili, jak se zase válečná realita změnila!! Že francouzské houfnice Caesar, které Metnar před posledními volbami nakoupil, budou na budoucím bojišti k ničemu, jsme už na základě bojů v Arménii, prognózovali koncem léta 2021 v MAP 992

Kromě dronů Lancet děsí ukrajinskou pěchotu nyní hlavně další nové ruské drony Роя VOZмездия, které se začaly na bojiště dodávat v desetitisícových počtech. Tyto maličké drony neházejí do zákopů žádné granáty, jako ukrajinské a západní amatérské drony, ale jsou sami granátem, který proletí i do malého otvoru, a tam vybuchne– viz video. Podle záběrů z ruských sítí i přiznání ukrajinské armádní mluvčí se situace pro Ukrajinu nevyvíjí dobře zejména na severu ve směru na Charkov, kde Rusové s podporou dronů přejdou do ofenzívy.  

Biden před 8 dny přiznal, že Ukrajině posílá kontroverzní kazetovou munici ráže 155mm, která vraždí hlavně civilisty, protože USA nemají dostatek normálních granátů 155mm, které by na Ukrajinu mohli poslat! Celý Západ tak za celý jeden rok nebyl schopen odhalit, že Putin chystá výrobu 1 milionu zabijáckých dronů Lancet a dalších milionů miniaturních zabijáckých dronů Роя VOZмездия, které mají převzít dosavadní hlavní úlohu dělostřelectva v boji proti Ukrajincům. Západní generalita a politici byli dokonce tak tupí, že nepochopili, že masivní výroba zabijáckých dronů je levnější, rychlejší a zničí více nepřátel, než výroba munice a děl 155mm! 

Podle ekonoma Kovandy stojí výchova jednoho dítěte jeho rodiče 1.6 milionu CZK! Na “výrobu a výcvik” 1 milionu vojáků tedy potřebujete 1.6 milionu korun a dvacet let, a ještě k tomu potřebuje zbraně za miliardy! Putin ovšem dokáže vyrobit za jediný rok 1 milion zabijáckých dronů Lancet-2 za 800 tisíc korun na kus! Vítejte v době robotických válek! Naši politici, kteří se dnes a denně chvástají, jak porazí Putina, opět zaspali, a je otázka, zda je vůbec schopen Západ vyrábět drony stejným tempem jako Rusko, (s pomocí Číny a dalších spojenců)! Tzv. Svobodná Média přestala hrát roli, kterou vykonávala celou studenou válku – oponovat a přinášet protichůdné názory. Nyní jen v žoldu vládnoucích politiků hýkají, jak si jejich chlebodárci přejí, a všem tak zase uniklo, co mazaný a chytrý Putin zase vymyslel. Je nejvyšší čas tyto politiky vyměnit. Proto se staňte novými politiky a podporujte nové politiky! Je nejvyšší čas ty staré vyměnit, nebo všichni díky jejich tuposti vymřeme! 
www.michalpetr.com

sdílet na

50 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Teuton
17. 7. 2023 10:59
Ohodnotit příspěvek :
     

Prostě mne fascinuje ta neuvěřitelná drzost. Vysmátý Ukrouš, který je u nás na sociálních dávkách, se sebere a jede domů na dovolenou či prázdniny na Ukrajinu, ze které – prý – zdrhl kvůli válce. A když se pěkně a plně vyrekreuje, tak zase rychle a střelhbitě zpátky do ČR pumpovat a dojit její sociální systém, do kterého nepřispěl ani korunou. Tihle Ukrošvábové, to je fakt neuvěřitelně vychcanej ksindl …!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
jiří
18. 7. 2023 09:58
Odpovědět  Teuton

Méďu na ně!
comment image

eFPe
17. 7. 2023 11:09
Ohodnotit příspěvek :
     

Tento článek je bohužel hoden označení bulvár. Bombastický ale nereálný titulek, a omáčka pod tím. Bohužel takových vyplodí Michal Svatoš více. Není jediný a já dodávám, bohužel.Úplně jinou informační hodnotuu má třeba článek od Vlka, který vyvěsili na nové republice, kde je názorně ukázáno jak řešilo ukrajinské obilí hladomor ve světě.

Jura S
17. 7. 2023 13:46
Odpovědět  eFPe

Hladomor ve světě ? západoevropské krávy a vepříci krmení ukroušským obilím zachránily svět jak ?

eFPe
17. 7. 2023 15:28
Odpovědět  Jura S

Znáte pojem ironie nadsázka nebo něco v tomto smyslu???Jojo asi vám vypadl z auta cestou z toho Norska.Ano píšu, a dávám tip na článek, kterak ukrajinské obilí zachránilo svět před hladomorem. A až si ten článek najdete a přečtete- Ano přečtete, pak pochopíte, jak byl pojem zachránit svět před hladomorem myšlen.Tvl takoví křupani, no holt před lidskou blbostí se jeden neschová.
Když tu napíšu, že místo dronů měli rusáci srovnat celou ukrajinu se zemí a vybombardovat do doby kamenné, to by bylo plusů co? Už ty miliony dronů do Charkova doletělo co vy chytráci? Už jsou kolony ruských aut těsně okolo Charkova? Protože přesně tohle ten Svatošův nadpis evokoval.

Jura
17. 7. 2023 15:46
Odpovědět  eFPe

Asi čumíš na ČT a ne třeba na You Tube , kde můžeš vidět jak ruské drony pracují a co umí, ne jako ty stovky propagandou prošpikované články jak ukrouši tady to a tamto, a opak je pravdou.

17. 7. 2023 21:00
Odpovědět  eFPe

Hele, a není to nakonec úsměvný? Jak si bl-bánkové ani nepřečtou vámi zmíněný článek a už nadšeně lepěj mínusy a plácaj kraviny mimo mísu? … …
Hmm… Vlastně není. To úsměvný. Spíš na par facek a škramp navrch. Málo to tatíci řezali, málo. Kdyby to řezali víc, tak by si to třeba zapamatovalo, že to nemůže něco, o čem to ví lautr hovno jen díky své lenosti, kritizovat, a tím méně někoho bez příčiny napadat.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Jura
19. 7. 2023 21:03

zato ty jsi napoleon.

Administrátor
P.A.Semi
17. 7. 2023 23:21
Odpovědět  eFPe

Já jsem ten Vlkův článek četl… Je zajímavý… cca 2.6% Ukrajinského obilí šlo do nejchudších zemí, a když se tam přičtou i ty středně chudé, tak cca 12%…

Většina šla do EU a do Číny…

https://www.novarepublika.online/2023/07/osn-na-svych-cislech-doklada-gigantickou-prolhanost-kauzy-ukrajinskeho-obili

πα½

pepa
17. 7. 2023 18:35
Odpovědět  eFPe

V každám případě by si měl Michal uvědomit, že “čidlo” a “senzor” jsou 100% synonyma. Ta soustavná v článku nadbytečná duplicita vrhá temný stín na jeho technické vzdělání.

ModrýKlokan
18. 7. 2023 14:00
Odpovědět  pepa

@ pepa

Přesně. Už jsem si toho všiml několikrát. Taky podobnej problém u analýz, kde jsou různý měnový a číselný jednotky, tam to kolikrát taky lítá, jak u Verdunu :-D))). Koruny, eura, dolary, tisíce, biliony, miliony, milardy, v jedný větě či odstavci. Michal se s tím nepáře.

Ale zase, když jsem mu napsal email a brblal, že to nesedí, tak férově odpověděl. Taky při těch objemech dat, co on zpracovává, se není co divit, že dělá chyby.

Jen mi občas fakt vadí ta barnumská apokalytičnost. Píše jako kdyby fronta přecházela přes tvůj barák a za chvíli zjistíš, že nové prasečiny z EK, které komentuje, vlastně ještě nejsou ani v parlamentím čtení, natož ve směrnici. Aby nakonec nedopadl jak ten, co křičel se srandy “Pomóc, topím se”.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Janaz
17. 7. 2023 19:14
Odpovědět  eFPe

Takže ti nebude robiť problém vyvrátiť jeho tvrdenia faktami, že? A ozaj, akože to obilie riešilo hlad vo svete, keď sa vo veľkom vozí do Európy? Čo tu vôbec hľadá nejaké obilie z Ukrajiny, keď v našich sypkach je ešte obilie z minulej úrody, hoci sa napriek tomu vo veľkom vyváža každý rok do Nemecka??? Ak tu niekto drista a klame, tak Vlk a ty!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
17. 7. 2023 20:47
Odpovědět  Janaz

Aspoň si ten článek na NR přečti, ajnštajne, než začneš chrlit pýčoviny.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Administrátor
P.A.Semi
17. 7. 2023 23:29
Odpovědět  eFPe

Ten Svatošův článek není špatný…

Mně se chce obvykle “zvracet”, alespoň symbolicky, když slyším z naší ČT Propagandu, jak bezostyšně lže, že Rusové prý používají Iránské Drony… To je jen Izraelská a Amerzionistická propaganda na očerňování Iránu a Ruska… Jako kdyby si je neuměli vyrobit sami…

Na druhou stranu – viděl jsem jedno zajímavé video z pohledu takového dronu, když sejme “ukrajinský” tank…

Jednak na tom “ukrajinském” tanku byl vidět trámový kříž značky Wehrmacht, a druhak na obrazovce z toho dronu při tom blikal nápis “Low batteryv angličtině

Tak by mně zajímalo, kdo těm Rusům dodává operační systém těch dronů, že tam jsou texty anglicky? Řekl bych, že Číňané, anebo to mají přímo od Američanů? Anebo proč by drony té “Iránské” anebo “Ruské” výroby používaly anglické texty na obrazovce ??

πα½

Evžen
19. 7. 2023 12:45
Odpovědět  eFPe

Pravdu máš, akorát většina obilí skončila v EU a Afrika hladověla dále a chytroline co USA embarga má Kubu,S.Koreu a embarga na J.Ameriku, takové bláboly si nech pro narozené po 1989 ti většinou jsou pomatení…!

Gales
17. 7. 2023 11:22
Ohodnotit příspěvek :
     

Vyměním politika za dron Lancet – 2.

Unter
17. 7. 2023 13:07
Odpovědět  Gales

To musí být drahý politik, když Роя VOZмездия nestačí.

Gales
17. 7. 2023 11:23
Ohodnotit příspěvek :
     

Syrůček před rokem. – https://www.youtube.com/watch?v=cJE8DLioU1k

Autor
17. 7. 2023 11:31
Ohodnotit příspěvek :
     

Je to paradox a ty já mám rád, umožňují chápat věci lépe a jinak, než se děje.
Západ na Ukrajině vymyslel dronovou válku. Rusové drony měli, ale ne v takových množstvích, jak se ukázalo, která byla potřebná a účinná. Ale poučili se a bez zbytečného rámusu začali nejen dohánět, ale začali i přemýšlet, jak předehnat protivníka. A to se jim daří.
Jak na Západě, tak i v Rusku se předpokládalo, že tento konflikt bude veden více méně klasicky, proto Západ vymyslel jemné překvapení s drony, ale nepočítal s tím, že dostane adekvátní, a více než adekvátní oidpověď.
Titulek je trošku zavádějící, ale článek sám tentokrát popisuje celkem věrně, co se děje. A to Rusové podle mne chystají ještě nějaká další překvapení. Jejich využití je otázkou času a kapacit, ničeho jiného.
Zatímco od cca roku 2000 se Rusko snažilo obnovit svůj průmysl, a každý, kdo byť jen jednou zaváděl i jen novinku do zaběhlé výroby ví, jak je to obtížné a drahé na čas. Takže Rusko začalo růst nejprve pomalu, ale teď v kritické chvíli se jeho výroba rozjíždí tak, že je naprostý nedostatek lidí! Západ v té době dobrovolně ničil svůj průmysl všude, i v USA. Tím je řečeno vše.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Aragonit
17. 7. 2023 15:49
Odpovědět  Peter 008

No riešenie je to naozaj geniálne ak sú údaje v článku pravdivé. Zdá sa že pravdivé sú a ide o skutočne geniálny ťah. Lancety by mohli spôsobiť rýchli obrat na fronte

17. 7. 2023 17:59
Odpovědět  Peter 008

K tomu odkazu – mám na mysli první obrázek – bych jenom předeslal, že jsou to dva čechomoravoslezané na vandru po překročení ruských hranic.

 https://www.google.com/imgres?imgurl=https%3A%2F%2Flookaside.fbsbx.com%2Flookaside%2Fcrawler%2Fmedia%2F%3Fmedia_id%3D462367432573418&tbnid=zH8DYSNt4hkPaM&vet=12ahUKEwipq7W6i5aAAxWsnCcCHbgzAOgQMygKegQIARA_..i&imgrefurl=https%3A%2F%2Fm.facebook.com%2Fp%2FPo-f%25C5%25A1eck%25C3%25A9m-je-hovno-enem-po-f%25C4%258Del%25C3%25A1ch-je-med-100064004949357%2F&docid=DF-33PKOXc4VwM&w=483&h=553&itg=1&q=ren%C4%8D%C3%ADn%20hal%C3%B3%20ty%20je%C5%A1t%C4%9B%20%C5%BEije%C5%A1%20ty%20star%C3%BD%20brachu%3F&ved=2ahUKEwipq7W6i5aAAxWsnCcCHbgzAOgQMygKegQIARA_

17. 7. 2023 23:31

Ježííííšmarjá, co to z toho vylezlo? No nic. Musíte si celý ten odkaz zamodřit a buď ho rovnou hodit nahoru do lišty, nebo přec c + v do nového okna. Já někde zaštrachal ten zkracovač a takhle to dopadlo. Ale je to hezký. Ten Renčín, myslím.

Markýza
18. 7. 2023 09:27

Tady ho máte, ten zkracovač:
https://1url.cz/

18. 7. 2023 12:49
Odpovědět  Markýza

Díkýýýý! Tak. A mám to uložený. A hned to ozkouším.
https://1url.cz/huJ9X

18. 7. 2023 12:51

Hurááá! Funguje to!

jiří
17. 7. 2023 11:40
17. 7. 2023 14:09
Odpovědět  jiří

Někdy na přelomu roku proběhla na ruswebech zpráva, že ruští vědci vykoumali vlastní čipy z vlastních zdrojů, v jiném složení materiálu, které se ve výsledku ukazují být díky použitému materiálu kvalitnější než ty dovážené. Zpráva na úrovni skromného nebombastického oznámeni proběhla bez humbuku rusweby a světový majstrým ji snad ani nezaznamenal – aspoń nepamatuji, že by kolem toho byl nějaký rozruch. Zkrátka proběhla a zapadla. Zřejmě dospěl majstrým k úsudku, že se Rusové jen tak vytahují, nebo mu nedocvakl význam.
Dost často opakovaně lituji, že jsem si nezaložil archív odkazů, kam bych si zprávy podobného typu ukládal.
Na závěr něco pro pobavení. Během psaní této odpovědi jsem do googlu zadal: “Rusko vývoj vlastních čipů”. A tohle na mě vyjelo: https://www.google.com/search?q=rusko+v%C3%BDvoj+vlastn%C3%ADch+%C4%8Dip%C5%AF&oq=rusko+v%C3%BDvoj+vlastn%C3%ADch+%C4%8Dip%C5%AF&aqs=chrome.
Nejvíc jsem se pobavil na tomto odkazu:
https://www.lupa.cz/clanky/rusko-je-technologicky-zaostala-zeme-plany-na-vlastni-cipy-notebooky-ci-5g-jsou-k-smichu/
No není to nádhera?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy
17. 7. 2023 14:42

Nu Milane, všechny tvé zprávy jsou dobré, je vidět, že to všechno projíždíš. Ale jednu nezaznamenáš. To, že budeme muset brzy vracet to co si škůdci napůjčovali a pak zadara rozdali a rozjeb.ali. Ty bankovní domy nám nesleví ani hov.no. Ani kvůli tomu, že fialovo černý ufounský výsadek je jejich kamarád. Brzy tady bude fofr, s naší kolonií se plánuje něco speciálního. Cítím to v kostech. Je libo NWO jak v Nizozemí nebo Nigérie které jsou takovou pokusnou laboratoří. Co takhle podat si k obědu tu chvástavou zemi Komenského. Vždyť ti zotročenci si o to přímo žádají. Zatím jim stačí hambáč a data v mobilu, za chvíli to již těm pitomcům utneme, jen co naše Věrka zavede tu pravou cenzuru. A Babiš nám potom požehná. Kdo ví, kdo nám potom bude financovat důchody tuším, že svatý Petr to nebude a myslím, že ani Pepa.

17. 7. 2023 17:24
Odpovědět  Pavel z Moravy

Byla by z toho elegantní klička, ale nechce se mi to rozvádět.
A jo, plánuje. Ale pokud Gosudar a spol. dotáhnou cíle specoperace do konce, bude mít KoZa po plánech.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Autor
17. 7. 2023 17:58

Díky za to o těch čipech, to mi uniklo. Holt nemám zas tolik času a chodím pak jen pro oživení. Ale věřil bych tomu, protože v sovětských dobách bylo vymyšleno spousta nápadů, které se například nemohli tehdy realizovat kvůli nevhodným materiálům. A navíc ten způsob myšlení se častečně uchoval.
A ty články -. to píšou lidé ze země, která už pomalu nemá vlastní průmysl a co nevidět ji chtějí zbavit zemědělství, kácejí se ovocné stromy pro pěstování ovoce, protože se to nevyplatí … ze země, která se proměňuje v obrovské skladiště. A vůbec celý Západ je na dobré cestě k totální degradaci.
Rusové vymysleli vlastní architekturu procesorů, no a pokud to nebylo jen takové “plácnutí”, pak vymýšlí jiný způsob vytváření matrice (desky) pro čipy Kolik zemí dokázalo vytvořit vlastní procesor, byť stále ze zahraničních materiálů?
Ale všechny tyto problémy jsou spojeny se jménem – Čubajs. Mimochodem prý se objevil pro změnu ve Skotsku.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
17. 7. 2023 18:29
Odpovědět  Peter 008

To je ono! Matrice! Já si nemoh vzpomenout, tak jsem to napsal jak napsal. Matrice z vlastních zdrojů a kvalitnější než ty dovážené – o tom se zmínili rusweby. A ne že vymýšlejí, ale že už vymysleli a veleúspěšně otestovali. No a ta droní armáda je zřejmě výsledek.
K tomu se samosebou ještě čile činí v šedé ekonomice mimo kontrolu KoZy, protože čipů potřebují, jak karta ukazuje hafo, a ta zpráva byla někdy z přelomu roku. Tím chci říct, že půl roku je dost malej prostor k zahájení vlastní masívní velkovýroby.
Hmm… Takže to mají do budoucna už dva artikly (o kterých vím) s kterými natrhnou světu pr-del a zajistí budoucímu Rusku rozkvět – kvalitní čipy komplet domácí provenience a množivý reaktor. A to je jen to, o čem se ví, co nechali proniknout na veřejnost.

Autor
17. 7. 2023 20:05

To o té matrici. Mám na mysli nedávno co jsem četl, že navrhují jiný způsob jejich tvorby, než je dosud. Tohle jsem měl na mysli.Jestli si pamatuji dobře, tak za pomoci rentgenových paprsků nějak upravených, ale to si absolutně nejsem jist.
Jinak pro normální život je zapotřebí tak cca 5-10 let starých čipů, protože novinky je vždy velmi málo a trvá to, než se to vychytá. Ano, počítače jdou dopředu, ale to i tak je s opožděním. Takže třeba Čína s tím, co umí si pro své hospodářství zajistí minimálně mezi 80-90% všech potřeb. A na vývoji svých vlastních strojů, které budou vyrábět přístroje, kter zase vyrábí ty matrice již pracuje nějakou dobu – tak to je.
Pořád tvrdím, že kdyby se dokázaly Čína a Rusko v tomhle spojit, neměly by konkurenci.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
17. 7. 2023 20:12

Koukejte, co jsem našla:

https://1url.cz/WuJvh – 😀
Jen by mě zajímalo, jestli je na tom něco pravdy, protože tady ticho po pěšině.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
17. 7. 2023 21:10
Odpovědět  Markýza

Tak to by mě taky zajímalo, jak to je.

Pavel z Moravy
17. 7. 2023 11:41
Ohodnotit příspěvek :
     

My už jsme skončili. Většinově hloupoučký národ nelze vyměnit.

Gales
17. 7. 2023 14:28
Odpovědět  Pavel z Moravy

Musí se buď přečipovat nebo pře-ukat.Jinak to nevidím.

Pavel K
17. 7. 2023 14:47
Odpovědět  Gales

Já bych to nechal všechno pře*pr**ca*t na zajíce a vypustil do lesa. Nó.

17. 7. 2023 17:29
Odpovědět  Pavel z Moravy

Stará Boleslav, dva puberťáci – cca 16 let.
Odposlechnuto 14.7. 2023

“…a vod pondělka musím na 14 dní na brigádu. Táta řek, že musím na brigádu. Jdeš taky na brigádu?”
“Co si řikal vole? Na brigádu? Vole, já se pro práci nenarodil. Se nebudu dřít na ňáký brigádě. … Se na to můžu vys-rat.”
“No, ale mě fotr říkal, že si na to (něco si chtěl koupit) musím sám něco přivydělat, abych poznal…”
“Tak hele,” skočil mu do řeči druhý puberťák, “řekni vašim… řekni tvýmu fotrovi, že jsou ze zákona povinný se o tebe postarat a nemaj právo tě nutit do práce .”

Takže čemu se potom divit, že. A tohle by za pár let mělo vychovávat děti a spravovat věci veřejné…

17. 7. 2023 12:42
Ohodnotit příspěvek :
     

Už není čo vysvětlovat…kdo má čím pochopit,dávno pochopil…
Ta ostatní Lůza…to nepochopí stejně nikdy…
Takže už budu psát jen to nejdůležitější…
A to je to…
Že ten Fialovaj mor i se svými Oligarchy už měl ležet na chodníku umlácenej lopatou,a měli to okusovat toulavé kočky a vrány…

Velitel
17. 7. 2023 13:19
Ohodnotit příspěvek :
     

Nic proti Svatošovi,ale tenhle článek se mu moc nepovedl, ted nemyslim ani tak chyby ve výpočtech, které měl ještě kolem 10 ráno ve svém článku na své doméně, ale především obsah. Pokud někoho zajímá realita.

  1. Drony Lancet vyvíjí a vyrábí ZALA Aero (součást koncernu Kalašnikov), ty současné se jmenuji Lancet 1 a Lancet 3, to číslo není číslem pořadovým , ale udává hmotnost bojové hlavice, 1 respektive 3 kg. Novy model má hlavici 5kg,pokud zachovaji současnou logiku tvorby názvu bude to Lancet 5. Tovární označení je Izdělanie 51, respektve 52 a 53 pro novinku. Lancet-2 to nebude skoro jistě.
  2. Hlavní změna kromě zvýšení doletu a hmotnosti hlavice je vypouštěni. 53 se vypouští podobně jako rakety PVO S300 a výše, dron je tlakem plynu vymrštěn z přepravního kontejneru. “Dostřel” tohoto výmětného zařízení je řádově 10m , čili k HIMARS bych to fakt nepřirovnával. Účelem výmětného zařízení je dostat dron do vzduchu a dát mu čas roztáhnout křídla, ne přepravit dron blíže k cíli.
  3. Poslední novinkou je schopnost odpálit najednou 4ks , které lze řídit jako roj a použít je pak nad bojištěm k ničení více cílů a to jak postupně ručně tak automaticky.
Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Autor
17. 7. 2023 14:13
Odpovědět  Velitel

JInak docela dobré informace pro nás a “západní analytiky lze najít” Zde:
https://dzen.ru/a/ZLQ_qWgtPSXh1pCz
Spousta snímků.
Jen pro dodání co jsem zahlédl během průletu internetem. Někde jsem četl, že právě spoijili vlastnosti Himars a potřeby Lancetů, tj. vypouští se z podobného zřízení, Himars má dostřel asi kolem 30 a Lancet letí až 70 km, teda jestli si to přesně pamatuji. Lancet se vystřeluje jako “normální náboj, střela”, ale ve vzduchu se křídla roztáhnou a dál klasika Lancetů. Protože to musí vydržet obrovské tlaky při “startu” pak výroba je náročná a musí být pečlivá.
Mimochodem Blog se jmenuje Vypínáme emoce a zapínáme mozek! 🙂 🙂 🙂
Citace

  • Nejzábavnější cíle zasažené Lancety jsou radarové stanice, které by je teoreticky měly samy detekovat a určit cíl odpalovacím zařízením, aby je sestřelily, ale zasaženy jsou samy.
  • V tomto případě nebyl vynaložen ani cent z rozpočtových prostředků.
  • Šéfkonstruktér neusíná na vavřínech, ale vyvíjí novou “flákací” munici – produkt 53, přesněji už to nebude munice – osamělý lovec, ale celé hejno Lancetů vystřelených z takových kontejnerů a určených k dodání skupinová dávka:
Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Jura S
17. 7. 2023 13:44
Ohodnotit příspěvek :
     

UKROUŠ NA DOVOLENÝCH….včera jsem se vrátil z týdenního pobytu Polsko, Norsko… Polské dálnice – ukrouši v solidních až luxusních autech, na benzince zaparkují na “invalidech” a již pěkně do shopu a klobásky, hamburger, cigárka, vodka, pivko … venku to futrují, vajgle na zem, kelímky, bordel na stole zanechají, šak oni jsou hrdinové, přece to neponesou jako češi 10 m k popelnici… Všude je jich jak hnid, a chování dobytku, pakrují kdekoliv, nepujedou na parkoviště aby museli jít 20-30 m ale mrdnou to na trávník a přejedou obrubník přímo před dveře… Pár jich bylo i v Norsku na rybách…

Gales
17. 7. 2023 14:30
Odpovědět  Jura S

Možná by pomohli figuríny kadirovců.

Pavel K
17. 7. 2023 14:58
Odpovědět  Gales

Nojo, když není vůle z patřičných míst to je pak těžké. Ten chlapec co vaří to pivo a zaváží nám ho až do bytu byl nedávno v Austria s přívěsem za auto. Parkování a zastavení jedině na vyznačených místech. Jak ne hned tam jsou Poliš i na občanské upozornění místních a hned min. 500 e pokuta. A jde to, jsou to jen Češi. Proč nepřijede anton fízlů a ukáčka nesrovnají, có?!! Nesmí? To je pak těžké, pak musí občané. Všechno jde když se chce.

EvaK
17. 7. 2023 19:53
Odpovědět  Jura S

Bylo jich více než 30 milionů a zdrhlo jich víc než má naše republika. A ZDRHLI TI MAJETNĚJŠÍ A DRZEJŠÍ. Kdo má prachy tak si klidně v Oděse, v Kyjevě chodí na plovárny. Ti šmejdi loví chudé obyvatelstvo, ty bohatší nechává na pokoji.

zuzana
17. 7. 2023 15:56
Ohodnotit příspěvek :
     

Trump kritizuje Bidenův plán na vyslání amerických vojáků do Evropy

https://aktax.cz/trump-kritizuje-bidenuv-plan-na-vyslani-americkych-vojaku-do-evropy/

zuzana
17. 7. 2023 16:12
Ohodnotit příspěvek :
     

Třetina bojových vozidel Bradley vyslaných USA do Kyjeva je zničena

https://aktax.cz/tretina-bojovych-vozidel-bradley-vyslanych-usa-do-kyjeva-je-znicena/

Vanja
17. 7. 2023 17:18
Odpovědět  zuzana

Spasibo, dagagije druzja! Spasibo, Svataja Rus!

Vanja
17. 7. 2023 17:19
Odpovědět  zuzana

Spasibo, daragije druzja! Spasibo, Svataja Rus!

Vanja
17. 7. 2023 17:16
Ohodnotit příspěvek :
     

Hurrráááá!!!