blog

NOVÉ RUSKÉ ZBRANĚ OHNIVÝ BLESK МОТИВ-3М A AUTONOMNÍ ZABIJÁK IZDELIE-53 VYDĚSILY WASHINGTON I KYJEV.

Kolik už Češi zaplatili za válku na Ukrajině je otázka, která naše politiky ani mainstreamové novináře radši ani nezajímá, protože by to s jejich kariérou mohlo vzít stejně rychlý obrat jako na Slovensku. Celkem jednoduchým způsobem jsme spočítali, že ČR už za válku na Ukrajině do dnešního dne zaplatila neuvěřitelných 607 miliard korun, tedy, že každého Čecha už válka stála přes 57 000 korun! Průměrný pracující Čech dokonce za válku zaplatil ze svých výplat od února 2022 do listopadové výplaty 2023 celkem 71 632 CZK! Jistě už chápete, že tyto sumy Vám ani vláda, ani média a ani vládní politici prozradit nemohou, protože by Vám zkazili Ježíška, a Vy byste mohli podpořit protivládní demonstraci, co se chystá! 

(Výpočet) Podle přesné evidence Kielského institutu pro světovou ekonomii vláda ČR zatím poslala na Ukrajinu veřejně 35 miliard CZK. Podle ČSÚ válka na Ukrajině způsobila propad hodnoty českých reálných mezd o 7.5%. (Zdražením energií, potravin, atd.) Průměrná mzda v letošním roce činí 43 412 korun, při poklesu hodnoty mzdy o 7.5% tak průměrný Čech vlastně platí každý měsíc za válku 3 256 korun měsíčně! Válka trvá od února 2022 už skoro 22 měsíců. Průměrný pracující Čech tak v důsledku poklesu reálné hodnoty mezd za válku přímo zaplatil 22 x 3256 CZK = 71 632 korun! V ČR pracuje 5.2 milionu osob, a ti všichni v důsledku poklesu reálné hodnoty svých mezd zaplatili za válku dohromady už 372 486 400 000 KČ. K tomu připočtěte 200 miliard schodku státního rozpočtu, protože i jeho velká část je způsobena válkou na Ukrajině a dostanete výslednou sumu 607 miliard korun, ovšem bez započtení dalších nákladů na válku zaplacených důchodci a firmami poklesem jejich reálných příjmů a důchodů. V sumě také není započteno možná až 50 miliard korun, které na Ukrajinu putují z půjček Bruselu u bankéřů, a za které ČR i SR ručí, že budou splaceny i s úroky!

Jak vidíte, každá válka je enormně drahý koníček! Můžete si snadno spočítat kolik Vás už stála přímo osobně – vynásobte 22 krát 7.5% Vaši listopadové výplaty, a je jedno zda z výsledné sumy budete vinit Putina, Zelenského a nebo Západ, na výslednou sumu vina nemá žádný vliv.

Podobně si spočítali válečné ztráty i ti nejlepší světoví bankéři, a 300 nejvyšších se včera rychle slétlo na poradu do Hongkongu. Nejlepšího fialového bankéře Síkelu tam sice nevzali, ale i tak je výsledek jejich porady zdrcující – nejvyšší bankéři světa se včera shodliže hrozí alarmující nebezpečí obrovské globální ekonomické a finanční krize, pokud nebude uzavřen rychlý mír, a pokud nedej Bože, vypukne ještě jeden velký konflikt – myšleno velký izraelsko-muslimský! Podle nejvyšších bankéřů současné geopolitické konflikty vyvolávají enormní růst dluhu USA, který se může rychle vymknout kontrole a destabilizovat celou světovou ekonomiku a finanční instituce a státy. Inflace neustále živená nynější politikou Bruselu i Washingtonu hrozí, že roztočí spirálu nekonečné Drahoty!

Kdyby včera v Hongkongu tyto věty nepronášeli: šéf Morgan Stanley – James Gorman, šéf Deutsche Bank – Christian SewingBob Prince z Bridgewater, či Kenneth Griffin z Citadel, česká média by měla žně, a mohla by referovat o včerejší poradě hlavních Putinových trollů v Hongkongu, kde se radili, jak řídit celosvětovou dezinformační mírovou kampaň, aby zmátli evropské a české voliče, stejně jako se to už podařilo Ficovi na Slovensku!

Kdo na válce s Putinem výborně vydělává, je krásně vidět z nynějšího podnikání francouzské firmy Enertex na Ukrajině. Ta aktuálně staví za euroamerické miliardy ve městě Kremenčuk na Dněpru novou městskou kotelnu, protože tu starou letos na jaře Rusové zneškodnili raketami. Francouzi za místní beton, ze kterého kotelnu staví, účtují městu Kremenčuk dvojnásobné ceny, oproti těm, za které beton od místních dodavatelů nakupují. Válka na Ukrajině se určitě vyplatí i dalším západním podnikatelům, protože nové kotle a hořáky do kotelny jsou z Německa, a i na stavbu dodávané trubky a armatury jsou o 30% předražené! Jak před měsícem řekl bývalý šéf Evropské komise Jean Paul Juncker –  Každý, kdo měl kdy něco společného s Ukrajinou, ví, že jde o zemi, která je zkorumpovaná na všech úrovních celé společnosti! Že se nemýlí potvrdilo i samo ukrajinské ministerstvo obrany, když přiznalo, že celá 1/3 západní nevládní pomoci ukrajinské armádě se někde ztratila, a nikdy nedorazila ani na místo určení, ani k jednotkám na frontě. Situace se zimním vytápěním na Ukrajině je před letošní zimou neradostná, ve městě Poltava se ke včerejšímu dni podařilo připojit na centrální vytápění vybombardované minulou zimu Putinem jen 699 domů ze 1194!

Politik CDU Joachim Walter včera varoval, že Ukrajinci v Německu nechtějí pracovat, ani se učit Německy, ale chtějí sociální dávky a zůstat na trvalo!

Ani export ukrajinského obilí nebude letos přes zimu bez problémů. Putin na jihu raketami metodicky vypaluje jeden ukrajinský přístav za druhým, a Poláci na severu kamiony zablokovali 3 ze 4 státních státních přechodů pro nákladní silniční dopravu z Ukrajiny do Polska, a hodlají v blokádě 50 kamiony na každý přechod vytrvat celé měsíce. Nic jiného jim ani nezbývá.  Podle polských dopravců se Ukrajinci letos hromadně vyvalili na polské cesty, a kradou polským dopravcům práci dumpingovými cenami způsobenými nízkými cenami nafty na Ukrajině, kde nafta není zatížená bruselskými daněmi a poplatky. Navíc, kyjevská soldateska řízenými celními obstrukcemi nenechá polské dopravce nic dovážet na Ukrajinu! Menší silniční dopravci ve východním Polsku už začali díky Ukrajincům bankrotovat, podobně jako místní farmáři! Vztahy Ukrajiny a Polska jsou na bodu mrazu. Polský státní sekretář na ministerstvu zahraničí Pawel Jablonski včera oznámil, že nepřipadá v úvahu, aby se Ukrajina stala členem EU dříve, než vyřeší problémy s důstojným pohřbením obětí Volyňského masakru. Ukrajina už v roce 2019 zakázala jakoukoli exhumaci hromadných hrobů těchto obětí, a jejich důstojné pohřbívání! Pro Poláky je to zásadní témaVictor Orbán se vyjádřil ještě tvrději – nepřipadá v úvahu, ani aby Ukrajina mohla zahájit rozhovory o členství v EU, dokud se nezačne chovat k národnostním menšinám podle standardů EU. Skutečnou povahu Ukrajinců, kteří utekli před válkou do Evropy odhalil natvrdo tento víkend německý magazín Spiegel. Pouze 19% Ukrajinců v Německu pracuje. Představitel okresního zastupitelstva  Tübingen, (227 tisíc obyvatel), Joachim Walter ze strany CDU, varoval, že ze 3600 ukrajinských běženců ubytovaných v jejich okrese jich jen 60 pracuje, (1.7%), a 720, (20%) se učí Německy, a přitom jen 7% ze všech umí aspoň trošku Německy.  Podle Waltera a dalších zemských politiků, kteří se pro Spiegel o víkendu vyjádřili, se ochota Ukrajinců pracovat drasticky snížila, jakmile začali pobírat německé sociální dávky, a vysoké veřejné platby nenutí Ukrajince, aby v Německu pracovali. Varující podle těchto politiků je, že 44% všech ukrajinských uprchlíků, kteří nechtějí ani pracovat, ani se učit Německy, se už z Německa nikdy nechce vrátit na Ukrajinu!

Proč se Ukrajinci nechtějí vrátit domů je jasné – oba nejvyšší představitelé kyjevské soldatesky Zelenskyj a Zalužnyj si v poslední době sice jdou nelítostně po krku, jejich vysoce postavení věrní létají do vzduchukdyž otevírají narozeninové dárky, a nebo šíří v ukrajinských médiích zaručené zprávy, že Zalužnyj to už má spočítané, a Zelenskyj ho vyrazil, mají rozdílné názory, jak dál vést válku proti Putinovi, ale v jedinom jsou zajedno – je třeba bezpodmínečně někde vyšťárat další stovky tisíc Ukrajinců, a hned je nakomandovat na frontu. A toho se Ukrajinci bojí. Na frontě přestává být sranda, protože ruští výsadkáři si tento týden přestali hrát na vojáčky a začali na nebohých Ukrajincích zkoušet úplně nové, převratné Putinovy zbraně – Мотив-3М, a Izdelie-53!

Мотив-3М – jak funguje nejlépe pochopíte, když si prohlédnete toto nejnovější ruské video z fronty. Uvidíte na něm, jak z noční oblohy najednou uhodí na zem do ukrajinského bunkru dva ohnivé blesky, a celý ho promění v obrovskou vybuchující kouli. Мотив-3М  může být nad cíl dopraven pomocí rakety z raketometu Smerch, nebo Tornádo, nebo nějakou jinou raketou vypuštěnou z moře, či ze vzduchu, a nebo tzv. klouzavou bombou. Мотив-3М má automatické navádění, a ve výši několika desítek metrů nad cílem se aktivuje, a na cíl vypustí směrový energetický paprsek vytvořený výbuchem své speciálně tvarované nálože. Na rozdíl od amerických bomb, které prorážejí podzemní bunkry svým pancířem a ničí je výbuchem uvnitř, Мотив-3М veškerou energii výbuchu uvolní nad cílem a nasměruje ji úzkým paprskem proti nepřátelskému doupěti! Jak Мотив-3М ničí bunkr jste viděli na videu. Krom bunkru může Мотив-3М ničit i tanky a další obrněná vozidla.

Izdelie-53 jako první cíl zničilo český raketomet!

Izdelie-53 – je nejnovější verze slavného ruského dronu Lancet, který decimuje západní tanky i ukrajinskou pěchotu. Použití nejnovější verze Izdelie-53 včera přiznali a potvrdili samotní Ukrajinci. Podle jejich závěrů je tento nejnovější zabijácký dron Lancet “plně autonomní” a při letu si sám vybere cíl, na který zaútočí – tedy už ho neovládá ani neřídí žádný operátor. Podle Ukrajinců se zatím nepotvrdilo, jak oznámili Rusové, že několik dronů Izdelie-53 vytváří mezi sebou decentralizovanou neuronovou síť, ve které jsou sdíleny všechny údaje ze senzorů dronů, letadel a satelitů, o cílech a protivzdušné obraně protivníka, a neuronová síť sama rozhoduje, které Izdelie-53, na který cíl zaútočí. Což by představovalo pokročilejší systém než neuronová síť letadel F-35. Ale potvrdili, že je to teoreticky a technicky možné, protože z rozboru trosek Lancetu po zásahu cíle zjistili, že Izdelie-53 bylo vybaveno nejnovějšími a nejvýkonnějšími čipy vyrobenými v USA! Ukrajinci přiznali, že Lancety představují pro jejich armádu neřešitelný problém, a že je jich na bojišti stále víc a víc. Sankce evidentně nefungují!

Jak účinné jsou ruské drony na bojišti je jasné z Posledního boje desátníka Mečty! Tento ruský desátník je se svým kolegou navržen na titul Hrdina Ruska. Oba desátníci padli koncem října při bitvě o Dněpr, kdy se je podařilo zlikvidovat speciálním naváděným granátem NATO Excalibur, který pro ně byl připraven. Desátník Мечтa byl profesionálním vojákem ruské armády, sloužil už sedmým rokem, a byl specialistou na navádění malých polovojenských zabijáckých dronů Упырь na různé ukrajinské cíle. Dron Упырь má maximální vzdálenost úderu 3-6 km od místa vypuštění, a v podstatě jde o civilní ruský dron, na který se připevní svépomocí nálož. Těmito levnými drony zlikvidoval desátník Mečta na Dněpru od července do října 19 rychlých člunů, 4 pickupy, 6 nákladních aut, 5 kamerových kopulí, 7 obsluh minometů a až 100 ukrajinských vojáků. Jeho kolega desátník Svjat jen v posledním boji 30. října těmito drony zničil 2 sabotážní čluny s průzkumnou skupinou, asi 18 Ukrajinců, kteří se snažili překročit Dněpr, a dalšími drony zničil až 20 Ukrajinců, kteří se stihli vylodit. Tyto obyčejné drony a jejich operátoři představují zřejmě na současném bojišti jednu z hlavních ruských výhod, a jsou extrémně účinné proti pěchotě a neobrněným cílům. Jejich poměr cena/výkon ničení je mimořádně příznivý! Válka je ekonomika, kdo více a levněji ničí, bývá vítězem, pokud není výrazně početně slabší!  Ukrajinci včera přesto hlásili, že se jim podařilo na východní břeh Dněpru přepravit první obrněné vozidlo – fotky zde.

Desátník Мечта navržený in memoriam na Hrdinu Ruska těmito levnými ruskými drony zlikvidoval na Dněpru za tři měsíce přes 100 nepřátel a spoustu kusů západní techniky!

https://cz24.news/

sdíletj na

82 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
krtek
8. 11. 2023 22:15

Koupě F-35 jsou peníze pouze pro chamtivé Sionisty.

janle57
9. 11. 2023 22:17
Odpovědět  krtek

F-35 je v současné době dávno překonané letadlo,které se může nasadit na bombardování
Gazy,kde mu ze země nic nehrozí,při konfrontaci se současnou ruskou leteckou technikou
a jejich protivzdušnou obranou je to jako sestřelovat asfaltové holuby na sportovní střelnici,
pokud by,nedej Bože,došlo ke globální jaderné válce,nasadili by Rusové takové zbraně
z oblasti radioelektronického boje,že by superpomalé balistické rakety z ponorek a letadel
tzv.velmoci USA nikdy k cíli nedolétly,v té době by ovšem Popcornland jako stát již
přestal existovat.

Radegast
9. 11. 2023 00:02

Jsme na tom přesně jak Palestinci. Okradení o zem. Vždyť v Česku pobývá a vládne několik milionů aškenazi Chazarů, kteří se sem natáhli hlavně ve 20. století z Haliče, podkarpatské Ukrajiny a Izraele.
Tito organizovaní mafiáni ukradli Čechům státní majetek tisíce státních podniků, banky i osobní majetek exekucemi a zadlužili ČR státním dluhem 3,1 bilionu korun. Chazarské panda duo (pandemické duo) Babiš a Fiala píchalo injekce a rozházelo na covid 800 miliard korun.

Všimli jste si, že nemají ušní lalůčky – Fiala, Babiš, Reinhard Heydrich?
comment image
comment image

ijn
9. 11. 2023 00:20
Odpovědět  Radegast

dluh již dosáhl6,5 biliónu Kč a zadluženost občanů přes 3 bilióny Kč, podniková sféra další 3,5 bilióny.Kč,……proto vláda chce inflaci co největší, ale mzdy valorizují pouze sami sobě vládci + soudci,+ SZ+ jejich ochránci Policie+Vojsko,…. když nám vládnou protinárodní žrůdy

sergej
9. 11. 2023 01:14
Odpovědět  ijn

A kdo že nás vyválčil?

Jaro Jaroslav
9. 11. 2023 03:02
Odpovědět  Radegast

A vohnutej nos k čichání našich peněz…

Frank1
9. 11. 2023 08:23

Dockame se tribunalu?
Nuremberg-XXI-proces-trial.jpg.webp

Frank1
9. 11. 2023 08:25

Uz pry zase otevreli kauzu Capak. Babise musi znicit, nesmi vyhrat volby. Minule mu ukradli vitezstvi ve volbach s pomoci Zida Rychetskeho z Ustavniho soudu.

Putinovec
9. 11. 2023 10:00
Odpovědět  Frank1

Naopak , šmejd Babiš tak má reklamu zdarma . Nezapomínejte na to , že tam , kde vidíte dvě skupiny – pětišmejd a ANO , je jen jeden majitel , který používá tandemový projekt řízení .
Tupým konzumentům se předhazuje na střídačku hodný a zlý fízl . Takže z dlouhodobého hlediska je jedno , koho si z nich z-voli-te .

Putinovec
9. 11. 2023 13:05
Odpovědět  Putinovec

Zřejmě je potřeba vysvětlit , jak probíhá řízení procesně nevidoucích občanů , kterých bohužel , bývá v populaci 80 až 90% .
Davu , který byl odnaučen používat svůj selský rozum a tupě si v mozečku opakuje to , co mu přečetla blběna ze čtecího zařízení v ČT geblsovce , je naservírován systém dvou lží .
Funguje to na systému protikladů .
Části myšlenkově nevidoucích je přesvědčena o tom , že je zachrání démonkradická pětikolka , kterou přeci tvoří ti Naši .
Druhé části je naservírována idea o tom , že zachránit Nás může jen Babiš .
Takže se davu rozdají dvě lži a pomocí nich se dav nechá dlouhodobě masírovat tím , že ti druzí jsou Ti blbci a jen My máme pravdu přesvatou .
A v tom systému dvou lží se ztratí pravda o tom , že obě tyto skupiny pase jeden majitel .
Říká se to Boj nanajských chlapečků . https://1url.cz/ruVGe
Podívejte se na celé video . Tak pochopíte , jak je snadné dělat z lidí blbce , přímo před jejich očima .
Zde je to vysvětleno v krátkém videu od profesionála :
https://1url.cz/XuVGE
Zde je toho více .
https://1url.cz/6uVGl
Uvědomte si jednu závažnou skutečnost . Buďto budeme rozeznávat a chápat probíhající systémy řízení , nebo nebudeme .

Pavel z Moravy
9. 11. 2023 14:45
Odpovědět  Putinovec

Tipnul bych si, že většina to chápat nebude, ale ona ani možná již nebude ( fyzicky).

Jaris
10. 11. 2023 01:12
Odpovědět  Putinovec

Dulezitejsi je vedet, KDO ty systemy ridi.

Jaris
10. 11. 2023 01:10
Odpovědět  Frank1

Volba Babisze byla uz na zacatku pro CR katastrofa. Je to unikatni ultrazlodej, kteremu vse proslo. ZATIM. Capi hnizdo je jen spicka ledovce.

Jaris
11. 11. 2023 07:43
Odpovědět  Jaris

Tem ctyrem minusakum toho zlodejskeho chazara Babisze ze srdce preju. Ovsem ty dva rozumne hlasy, co dali plus je mi lito, ze budou pravdepodobne v pristich volbach prehlasovani debily, co budou opet horlive a za koblihu volit smelinare a vekslaka Babisze. Vetsina Cechu ma rado sve zlodeje a katy.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Frank1
9. 11. 2023 08:30

Ta zadluzenost Ceska a vase osobni skrze politiku nasich krys je vam vsem tady putna?
Rucime zapadnim bankam za kredity Ukrajine. Ty budeme muset za Ukrajinu splatit, Ukrajina zadne kredity nebude splacet. Nema na to. Brzy zbankrotuje, protoze KoZa uz nechce cpat prachy do zdechliny.

Helena
9. 11. 2023 09:24
Odpovědět  Frank1

Žádné smlouvy, které tato “vláda” podepisuje nemohou být platné. To samé prasident Pávek – bývalý komunistický rozvědčík – vše co podepíše není platné. K tomu prostě nemají mandát. Byli dosazení do vlády podvodem – což je jasné víc než slunce, a to právě za účelem takovýchto podvodů, které dělají s umělým zadlužováním a umělým rozkrádáním celé ČR. Vše je to snadno doložitelné. To jsou prachsprosté praktiky šmejdů s prodejem hrnců.

Pijack
9. 11. 2023 09:51
Odpovědět  Helena

Platné to sice není, protože si uzurpovali moc. UZURPACE – předpokládám paní Heleno, že víte o čem píšu. Je to neomalené přivlastňování práv jiných. Uzurpace se léčí pouze násilným (chcete-li revolučním) zásahem ve prospěch okradených a podvedených. K tomu musí být nápomocná i soudní moc. Tedy hlavně soudní moc. Otázka je, zda tihle uzurpátoři právě soudní moc neznásilnili ve vlastní potřebu. Pak ta krvavá změna bude o to krvavější.

Pavel z Moravy
9. 11. 2023 11:33
Odpovědět  Pijack

Sděluji to v jedné větě. Tato zadlužená a rozkradená země je totálně v dupě, stačí?

Gales
9. 11. 2023 18:09
Odpovědět  Pavel z Moravy

comment image?_nc_cat=111&ccb=1-7&_nc_sid=5f2048&_nc_ohc=EPYn8UJ8drYAX8iwHl7&_nc_ht=scontent-prg1-1.xx&oh=00_AfA_oPxg4XTKkdrB84h7juwnt5-UFQezV4c2TcL63drAGQ&oe=6552E058

Gales
9. 11. 2023 18:09
Odpovědět  Gales

Tak nic,

Pavel z Moravy
9. 11. 2023 11:29
Odpovědět  Helena

Na to se vás nadnárodní plutokratický kapitál ptát nebude. Tyto všechny dluhy zaplatí tato duševně vyprázdněná omladina, o tom nepochybujte. Je to zbytečné rozvádět. Kdo nemá v hlavě, ani v apatyce nekoupí. Ale abych tu omladinu stále neurážel, on ji takto do života někdo připravil, někdo kdo chtěl, aby byla hloupá.

Tupý hulvát
9. 11. 2023 16:46
Odpovědět  Helena

V čem spočívá ten podvod?Proč na změnu pravidel nereagovala druhá strana?Žvásty,přání otcem myšlenky.

Pavel z Moravy
9. 11. 2023 14:57
Odpovědět  Frank1

Franku, nezlobte se, ale obracet se s tímto dotazem tady na naši skupinu na Pokecu je asi zbytečné, neb si myslím, že většina to ví. Nemusím být ekonom, abych si spočítal, že brzy skončíme jak Argentina. Ale co chcete dělat s většinově duševně vyprázdněnými generacemi. Putinovec to tady říká jasně a slušně, je zde asi 80 – 90 % nevidoucích občanů. Jeden náš kamarád zde dlouhou dobu tvrdil, že těch nevědomých, on to tedy říkal trochu jinak je 93%. Odkud vzal přesně tato procenta nevím, ale asi to bude sedět. Tak co potom s tím. Nic, prostě někde je asi zapsáno, že končíme. Však to všichni, kteří trochu používají svůj mozek vidí. Ano, můžeme se věnovat svým koníčkům, zavírat před tím marasmem oči, ale to nás nezachrání, to nás stejně dožene. Sen skončil, jdeme krajinou cizí o žebrácké holi. A bude asi ještě hůř.

Frank1
9. 11. 2023 09:03

Bomba! Konzumuje prebalene prosle potraviny z Nemecka a nasi vlade je to fuk.
https://www.michalapetr.com/

Tupý hulvát
9. 11. 2023 17:16
Odpovědět  Frank1

Naprostá většina výrobků té firmy nejde roztavit,to vám nevadí?

Boomer
9. 11. 2023 20:07
Odpovědět  Tupý hulvát

.. roztavit můžete všechno, pokud vám nevadí že to během tavení shoří.
Aspoň vidíte, na co lze při správném postupu lidi nalákat, aby ochotně naskočili. A vůbec jim nevadí maso, které před rozmražením leželo rok v německém magacíně pro případ války…

Rattus
10. 11. 2023 15:44
Odpovědět  Boomer

Jednou jsem dal na prst trochu margarinu,značku už nevím,ochutnat svým
chlupáčům.Čichli k tomu a ani se toho nedotkly.Co z toho plyne?

Boomer
10. 11. 2023 16:38
Odpovědět  Rattus

.. že jsou to masožravci a rostlinný olej jim nechutná, to z toho plyne. Ale poučení se nebráním a opět předem děkuji. A kdy se něco dovím o tom fujtajblovém digestátu z bioplynek?

Rattus
10. 11. 2023 16:55
Odpovědět  Boomer

To nevím zda je to tím rostliným olejem.Baští zeleninu,ovoce,rýži,těstoviny
oříšky prostě vše.Myslím laboratorní potkany.Ale mají vynikající čich a
rozenají kvalitu od šmejdu.

Boomer
10. 11. 2023 17:44
Odpovědět  Rattus

.. vaše argumentace je naprosto odzbrojující. To nevím.. asi.. a potom najednou jistota, že rozeznají kvalitu od šmejdu. Vy jste potkan, že to tak dobře víte?

Rattus
10. 11. 2023 18:22
Odpovědět  Boomer

Něco málo mám načteno.Syn studoval biologii dost s nima pracoval
a rád se dělil o info.Chovali jsme jedince pro olomouckou fakultu.

Boomer
10. 11. 2023 18:26
Odpovědět  Rattus

.. máte načteno o jejich čichových schopnostech, no budiž. A co víte o jejich stravovacích prioritách a můžete vyloučit, že při oné ochutnávce jim nesmrděl margarín, ale zrovna váš prst pod ním?! Mají totiž vynikající čich, jak jste uvedl výše…

Boomer
10. 11. 2023 19:05
Odpovědět  Rattus

.. omlouvám se za ten digestát, pomýlil jsem si to s příspěvkem nicku Burák.

Frank1
9. 11. 2023 09:06

Kupujeme prosle potraviny z Nemecka:
https://www.michalapetr.com/

Frank1
9. 11. 2023 09:16

Putin neblufoval. Ted jsou na KoZa v panice:
https://myslenkyocemkoli.blogspot.com/2023/11/poseidon-jaderna-ponorka-belgorod.html

Ted se nastvete:
Platime za drazsi a v Nemecku uz prosle potraviny, ktere se jen prebali a k nam importuji:
https://www.michalapetr.com/

Pijack
9. 11. 2023 09:33

Mě se u Rusů vždy líbí, jak umí přijít s novou systémovou zbraní. Napřed to byly raketomety – Kaťuše, které svět neznal. Byla to rozhodující zbraň… po válce to začaly kopírovat všechny významné zbrojovky včetně Amerických. Princip vymysleli Rusové a zbytek světa jen modifikoval. Pak přišli s AK47, které vévodí ve světě dodnes. Nikdo nevymyslel praktičtější konstrukci. Dnes je to hypersonická střela a všichni na to čumí jak vyoraná myš. Nebo termobarické bomby, které nezpůsobují radiaci, ale účinkem dosahují taktických jaderných bomb… V letectví nepřekonatelná SUčka… Rusové používají vlastní mozky a neopičí se, na rozdíl od Američanů, kteří jen vylepšují komfort a přichází s modifikacemi již vymyšleného (viz: tanky a jiná pěchotní vozidla…) Proto mají Rusové náskok. Vsadím gatě, že až nastane doba, která bude vyžadovat změnu na bojišti, opět překvapí.

Boomer
9. 11. 2023 10:02
Odpovědět  Pijack

.. obě velké světové války měly jednoho společného jmenovatele.. generální štáby byly vždy připravené na vedení nové války v intencích té minulé.
Ta první se zasekla v zákopech na kulometech a dělostřelectvu, ta druhá získala dynamiku díky tankům a letectvu.
Tak nějak to vypadá, že se ze dvou předchozích zkušeností více poučili Rusové..

Pijack
9. 11. 2023 10:25
Odpovědět  Boomer

Jj, vypadá to tak. Výhodou Rusů je, že se nemusí stěhovat s celou logistikou po celém světě a zůstávají na své domovině. Na rozdíl od USA, kterým taková “strategie” užírá hodně kapacit. Stěhují celé tankové pluky od Vietnamu až po Kuvajt, včetně letectva a lodí… a to prý jsou Rusové imperialisté a zachvacují celý svět. Britové s USA jsou zase vlastenci, kteří brání doma demokracii 🙂 Tyhle pohádky už žerou i voliči ODS a Pávka včetně přitroublého osazenstva na i-Dnes a Seznamu.cz. Co na těch školách proboha vyučují? To ta dnešní generace neumí rozeznat jabka od pneumatik? 🙂

Boomer
9. 11. 2023 12:18
Odpovědět  Pijack

.. jo joó, tu výhodu domácího prostředí mají také IDF. ;o))))

Standa
9. 11. 2023 20:07
Odpovědět  Boomer

Ta ,, dynamika” je zajímavá.Nějaká nová střílečka? Není nad ,,dynamiku” války,krásná věc, musí to odsejpat! Chápu ,, dynamiku” bleskové války” přelož si!!!, ale já bych ten nový záblesk nerad viděl v té wwIII.
Tam nebude,, Prasata běžte do útoku, chcete chcípnout doma”!

Boomer
10. 11. 2023 08:14
Odpovědět  Standa

.. první světová byla válkou statickou, zákopovou, statisíce mrtvých a žádné pohyby linií, letectvo teprve sbíralo zkušenosti a první tanky se objevily až na jejím konci a jejich bojová hodnota byla mizivá.
Ve druhé světové, díky meziválečnému vývoji techniky, na pozemním bojišti hrály prim tanky, když se Guderianovy a Rommelovy obrněné svazky za podpory letectva hnaly Evropou ke Kanálu, svět jenom zíral s otevřenou hubou asi tak, jako teď zíráte vy, Stáníku… ;o))))
Proto byla druhá světová válkou dynamickou. Počítačové střílečky mě nezajímají, jsou naprosto odtržené od reality, jejich mistři by v reálu nepřežili první tři minuty…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Standa
10. 11. 2023 08:56
Odpovědět  Boomer

nějak je to těško popchopitelné,,отив-3М má automatické navádění, a ve výši několika desítek metrů nad cílem se aktivuje, a na cíl vypustí směrový energetický paprsek vytvořený výbuchem své speciálně tvarované nálože. Na rozdíl od amerických bomb, které prorážejí podzemní bunkry svým pancířem a ničí je výbuchem uvnitř, Мотив-3М veškerou energii výbuchu uvolní nad cílem a nasměruje ji úzkým paprskem proti nepřátelskému doupěti”!
————————————–
,,směrový energetický paprsek” ? Mimo kumulatvní hlavici to není možné. Ovšem ta propaluje až při kontaktu s pancířem. Na beton nemá nějaký velký vliv.A tento paprsek by se rozptýlil na několika metrech.Ještě bych chápal, kdyby byla energie daná jadernou náložkou.Ostatně lasery v družicích jsou živeny jaderným výbuchem.Jednorázově a při vyslání paprsku na zem zničí samy sebe.

Boomer
10. 11. 2023 16:33
Odpovědět  Standa

.. na rozlousknutí tohoto technologického oříšku si budeme muset počkat. Je celkem možné, že ten tzv. paprsek je pouze viditelnou stopou výtokových plynů, které v terminální fázi dodají hlavici hypersonickou rychlost, jako tomu je u Kinžalu.

Standa
10. 11. 2023 09:15
Odpovědět  Boomer

Nezírám, poctivě čtu.No,,dynamická”!Ovšem válka na UKR není příliš ,, dynamická”, že? Obě strany se zakopaly. Přetlačují se , jako u Verdenu nebo Piavy.Nebo na Italské frontě u Podgorice. Tam zajali dědu-Italové a poslali ho pěšky do vnitrozemí bez doprovodu i z harmonikou.Založil tam hudební zbor a hráli Italům i po kostelech.Děda vzpomínal např., když zpívali sborem
Seděla cikánka u jetele,
vlezla jí housenka do prd.le
———————————
Italové tleskali, neuměli česky.
Třetí wwIII už dynamická nebude.

Boomer
10. 11. 2023 16:25
Odpovědět  Standa

.. ukrajinská válka neválka je účelově statická. Akorát, že se stále prohlubuje rozdíl ve schopnosti obou stran doplňovat ztráty… při letmém posouzení se to jeví tak, že jedna strana s tím naprosto chladnokrevně kalkuluje a druhá to ještě nepochopila. Ovšem může být někdo na vedoucích pozicích tak blbý? Neverím, bohajeho neverím…

Boomer
9. 11. 2023 09:54

.. postupně dochází k automatizaci bojových činností, na bojišti operují kombinované skupiny dronů, v nichž jsou začleněny sebevražedné, označovači cílů a řídící dron. Navíc mají v paměti uloženy algoritmy, umožňující přesnou klasifikaci cílů i s určením optimálního místa jejich zásahu. Postupně nahradí i takové špičkové lidské specialisty, jakými jsou v současnosti džejteci(JTAC).

Chudák člověk voják tam někde dole, když se ocitne v dosahu skupiny dronů…

Ladislav 💤
9. 11. 2023 11:40
Odpovědět  Boomer

Žádný chudák, jsou to fašisti a ty je třeba vyhubit do posledního! Nebo začnou zase někde klíčit, viz.
dnes opět Germáni!

Boomer
9. 11. 2023 12:14
Odpovědět  Ladislav 💤

..soudruhu, a to vám nevadí, že drony používají obě strany? A na obou stranách se tu i tam vyskytují lidé, kteří by rádi žili v klidu a míru svoje obyčejné životy? A dronům je to šumafuk!
Soudruhu, vy se mi nějak nezdáte, nebo se mi jen zdáte?!

No, a jen technická k doplnění.. jste schopen definovat a průběžně také vnímat rozdíl mezi fašistickou a nacistickou ideologií?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Ladislav 💤
9. 11. 2023 12:30
Odpovědět  Boomer

Tak co soudruhu piráte – udavači, byli to Rusové, co zabijeli a upalovali Banderovce v Oděse v 2014? Sovět vtrhl do německa v 39?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Boomer
9. 11. 2023 19:23
Odpovědět  Ladislav 💤

..soudruhu, jste tématicky zouplna mimo mísu. Na to já hrát nebudu, odbočte si jak chcete, ale nečekejte že se k vám přidám. Ty vaše komunistické kydy z PŠM už jsou ohrané…

Standa
9. 11. 2023 19:59
Odpovědět  Boomer

Ty jsi nebyl na PŠM? Ty jsi zřejmě nebyl vůbec na vojně, že?. Ale ,, kydáš” zdatně.
Hned , jak si přečteš příručku od ODS…nebo TOP?

Slovan
9. 11. 2023 20:03
Odpovědět  Standa

🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 👍 👍 👍 👍 👍 👍

Boomer
9. 11. 2023 20:13
Odpovědět  Standa

.. na PŠM musel každý během ZVS v ČSLA. Jen některým to ale uvízlo v mozku natolik, že s tím blbnou ještě dnes a dokonce se tím snaží oblbnout i ty, kterým šlo PŠM jedním uchem dovnitř a druhým ven. Kdybych na PŠM nechodil, jak bych mohl ty kydy identifikovat?
Stando, ale vy jste musel chodit na MLP, jakožto vysokoškolák, či snad ne?

Standa
9. 11. 2023 23:47
Odpovědět  Boomer

Nemusel, vždy jsem chyběl . Ovšem zápočet mám. Profesorka mě nechala při zkoušce marxáku o samotě s knížkou.Když se vrátila a přečetla si elaborát , tak vytřeštila oči?! Odkud to mám? Tak jsem jí bezelstně vytáhl knihu odkud jsem to opisoval. Byla z r. 1953 . ,,Naprostá blbina” řekla!

Boomer
10. 11. 2023 08:20
Odpovědět  Standa

.. s tím je možné souhlasit, ono si stačí porovnat třeba jen první vydání Z Buzuluku do Prahy(1949) s těmi pozdějšími, a jeden kouká, jak čas oponou trhnul…

JoFa
10. 11. 2023 16:39
Odpovědět  Boomer

Boomre, keď sme u tých zbraní, mám otázku. Je mi jasné že značná časť Ukrajiny bude čo sa týka bojových území kontaminovaná ťažkými kovmi, zaujímalo by ma, ako to bude s radiáciou vzhľadom na použitú muníciu? Existujú nejaké systémy na dekontamináciu zasiahnutého územia v povojnových riešeniach obnovy zdevastovaných území?

Boomer
10. 11. 2023 17:03
Odpovědět  JoFa

.. na systémech dekontaminace pracují už nějakou dobu specializované výzkumné týmy. Nějaké výsledky bádání už jsou provozovány v praxi, ale vždy jde o nejméně dvoufázový postup, v první fázi je realizována dekontaminace a ve druhé tzv. oživení půdního profilu, který je v oblastech zasažených boji totálně umrtven. Nejslibnější metodou je fytoremediace, ale i zde je počítáno s časovým horizontem obvykle nejméně 5 let, ale vše se odvíjí od stupně a struktury kontaminace prostředí.
Explozivní náplně současné munice jsou všemožným svinstvem přímo napěchované, k tomu ropné produkty, zplodiny hoření různých materiálů, těžké kovy a jako bonbonek ochuzený uránek. Kde jsou ty časy, kdy černý střelný prach byl svým složením hnojivem a půdní dezinfekcí zároveň…
O trvanlivosti jaderného zamoření rozhoduje poločas rozpadu transuranových prvků, o ničem jiném zatím nevím

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
JoFa
10. 11. 2023 17:19
Odpovědět  Boomer

Dík za odpoveď, takže aspoń 5 rokov, otázka je aj kto tu dekontamináciu bude robiť resp. ako svedomite, aby sa dosiahol dostatočný efekt. V blízkej povojnovej dobe asi obilie z Doneckej oblasti nebude výhodný artikel.

Boomer
10. 11. 2023 17:31
Odpovědět  JoFa

.. jedním z rozhodujících parametrů bude zřejmě kapacita specializovaných firem. Před vypuknutím bojů se specializovaly na “bodové cíle” povětšinou průmyslové kontaminace, ve srovnání s plochami na Ukrajině šlo o drobná ohniska. A zde bude nutno provést nejprve “dekontaminaci” pyrotechnickou. Jsou jinde ve světě oblasti, v nichž to, přes veškerou snahu ve spojení s astronomickými náklady, bouchá vesele dodnes…
Může se stát, že po skončení bojů se zasažené oblasti změní v jakýsi cordon sanitaire mezi Evropou a Ruskem.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
JoFa
10. 11. 2023 17:46
Odpovědět  Boomer

“Může se stát, že po skončení bojů se zasažené oblasti změní v jakýsi cordon sanitaire mezi Evropou a Ruskem.”
To je zaujímavá úvaha, potom ale pripúšťate že Rusko neobsadí celú Ukrajinu, ale iba spornú časť a zbytok bude svojprávny, kým ho nepohltí EU. čo si myslím by bolo pre Rusko časovanou bombou. Máte pocit, že Ukrajina môže byť svojprávny, samostatný štát? Ja by som povedal že nie.

Boomer
10. 11. 2023 18:08
Odpovědět  JoFa

.. podívejte, já hned na začátku konfliktu dostal radu od zkušeného vojáka z povolání(ve vysoké hodnosti), abych ten mapový list vytrhnul z atlasu. Co hodlá Rusko učinit s ukrajinským územím, to si nedovolím předjímat před tím, než budou jasné konečné pozice, územní zisky nebo ztráty. Rozhodně však předpokládám, že Rusko si přisvojí dostatečně hluboké pásmo pobřeží Černého moře až k hranici s Rumunskem, v opačném případě by celé tažení ztrácelo smysl. Ještě můžeme očekávat i snahy o uplatnění nároků jiných zemí, přinejmenším některé politické kruhy v Maďarsku a Polsku to naznačují. Co potom zbude, nějaká ukrajinská exkláva?
A zde nastupuje můj autor z nejmilejších, považující válku za činnost srovnatelnou s obchodem…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Standa
10. 11. 2023 18:24
Odpovědět  Boomer

Jistě, americké ,zbrojařské firmy jistě! Kšeft s válkou a krví ostatních je přímo lebedí.Čím více válek, tím větší kšefty ze zbraní.

Boomer
10. 11. 2023 18:33
Odpovědět  Standa

.. v době, kdy Clausewitz napsal tuto úvahu, byly vaše zamilovaně neoblíbené zbrojařské firmy nanejvýš tak na papíře, Stando.
Ale musím uznat, že mi v jistém ohledu silně připomínáte mého dalšího oblíbence.. Teslu. Ten nejdřív definoval, co vlastně chce vytvořit a potom hledal způsoby, jak toho dosáhnout… ;o))))

Standa
10. 11. 2023 18:44
Odpovědět  Boomer

Ty firmy tu byly odjakživa. Bylo jedno jestli vyráběly meče ,onagery, praky ,kopí,dýky ,kordy, muškety,kuše, luky ..prostě žily z násilí a krví. Situace se zásadně nezměnila, prostě se to změnilo v syndikáty a obrovské konglomerace z války žijících! Pozici největšího světového prodejce zbraní si s tržbami v hodnotě 53,2 miliardy dolarů (1,16 bilionu korun) udržel americký výrobce bojových letounů F-35 Lockheed Marin. Dalšími čtyřmi nejvýznamnějšími americkými zbrojaři byly firmy Boeing, Northrop Grumman, Raytheon a General Dynamics.Co by dělali bez války?
Situace se změnila čistě v sofistikovanosti zbraní.
Ostatně , akcie těchto fy. má většina AMI Senátorů a politiků.

Boomer
10. 11. 2023 18:49
Odpovědět  Standa

.. a zase vy o koze, když já o voze. Asi jsem vás přechválil, Stáníku..

Standa
10. 11. 2023 19:16
Odpovědět  Boomer

Pochválím se sám , když mě nikdo nepochválí. Ach , jo, to je úděl!
Ale zase ,, Samochvála smrdí” Ach, jo! Psal jsem , že manufaktury na výrobu zbraní existovali od jakživa. Chcete napsat , že za Clausewitze neexistovaly ?Pouze na papíru.? Myslím, že koza je jinde. Napíši Vám hned , co je u mě známo o
Definice jsou jasné, když je dokážete definovat!Něco rychle vytvořím !

Standa
10. 11. 2023 19:26
Odpovědět  Standa

Clausewitz …Není snad nemožné napsat soustavnou teorii války, které by nechyběl
ani duch, ani náplň, ale naše dosavadní teorie k tomu mají velmi daleko.
I když necháme stranou jejich nevědeckost, vede jejich snaha o souvis-
lost a úplnost systému k tomu, že jsou přeplněny všednostmi, frázemi
a všelijakými tlachy. Chce-li mít někdo výstižný příklad, nechť si přečte:..pokr.

Standa
10. 11. 2023 19:31
Odpovědět  Standa

Hoří-li dům, je především nutno snažit se chránit pravou stěnu do-
mu, který je nalevo, a naopak levou stěnu domu, který je napravo; neboť
kdybychom chtěli chránit například levou stěnu domu, který je nalevo
od hořícího domu, pak přece pravá stěna domu je napravo od levé stěny
a tudíž, protože oheň je také napravo od této stěny a od pravé stěny (neboť
jsme přece vzali předpoklad, že dům je nalevo od ohně), je pravá stěna
blíže ohni než levá stěna, a pravá stěna domu by mohla shořet, kdyby ne-
byla chráněna, ještě než by oheň přešel na levou stěnu, která je chráněna;
mohlo by tudíž shořet něco, co nechráníme, a to ještě než by shořelo něco
jiného, i když jsme to nechránili; je tudíž nutno tohoto si nevšímat a ono
chránit. Abychom si to vštípili, stačí, když si zapamatujeme: je-li dům
napravo od ohně, pak jde o levou stěnu, a je-li dům nalevo, jde o pravou
stěnu.Chytré že?

Standa
10. 11. 2023 19:35
Odpovědět  Standa

Mám raději mistra Sun Tzu už to prochází stoletími…2 a půl tisíce let.let.

Dokážete si představit, co bych udělal, kdybych mohl udělat všechno, co mohu? – Sun Tzu

Nejvyšším válečným uměním je podmanit si nepřítele bez boje. – Sun Tzu

Veškerá válka je založena na podvodu. – Sun Tzu

Příležitosti se znásobují, jakmile jsou využity. – Sun Tzu

Znáte-li nepřítele a sami sebe, nemusíte se bát výsledků stovky bitev. – Sun Tzu

Vítězní válečníci nejprve vyhrají a poté jdou do války, zatímco poražení válečníci nejdříve do války a poté usilují o vítězství. – Sun Tzu

Strategie bez taktiky je nejpomalejší cestou k vítězství. Taktikou bez strategie je hluk před porážkou. – Sun Tzu

Bojovat a dobývat ve všech vašich bitvách tedy není nejvyšší dokonalost. Nejvyšší dokonalost spočívá v prolomení odporu nepřítele bez boje. – Sun Tzu

Putin využívá všechny tyto poznatky i v judu.

Boomer
10. 11. 2023 19:30
Odpovědět  Standa

.. i jen tvořte, tvořte! Rád si přečtu. I když se navzájem popichujeme, pořád to je o něčem…

JoFa
10. 11. 2023 18:25
Odpovědět  Boomer

” Ještě můžeme očekávat i snahy o uplatnění nároků jiných zemí, přinejmenším některé politické kruhy v Maďarsku a Polsku to naznačují.”
Nebudem to viac rozmazávať, ale nároky týchto zemí, vzhľadom na to že sa na konflikte nepodieľali priamo, sú podĺa mňa irelevantné, no uvidíme čo bude, no rád si kreslím scenáre a možnosti a vyberám. Baví ma to.
Ale ,,, “Človek mieni a Boh mení” u nás.

Boomer
10. 11. 2023 18:36
Odpovědět  JoFa

.. relevance postojů zde asi nebude hrát hlavní roli, proto jsem uvedl paralelu mezi válkou a obchodem. Jak Polsko, tak Maďarsko přišly v důsledku druhé světové války o část “svých ukrajinských držav”.

JoFa
10. 11. 2023 18:51
Odpovědět  Boomer

Rusko jasne deklarovalo svoju pozíciu víťaza 2. svetovej vojny a tak rozdelenie Európy odpovedalo danému stavu, pochybujem, že by sa to malo meniť na základe rusko- ukrajinského konfiktu, ale uvidíme. Maďari a Poliaci sú malí páni aby si vyskakovali proti Rusom. Okrem toho Ruský vplyv v Európe posilní vzhľadom na nedostatok surovín pre štáty EU. Výsledok vojny bude zaväzujúci, ak Ukrajina prizná porážku, potom budeme múdrejší.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
JoFa
10. 11. 2023 18:59
Odpovědět  JoFa

Ešte mám otázku, ak Ukrajina prizná porážku, prečo by si Rusko nemalo uplatniť nárok ne celé územi ukrajiny?

Boomer
10. 11. 2023 19:10
Odpovědět  JoFa

.. mohl by to být takový dodatečný obchodík, jímž by se Rusko zbavilo tak jako tak problematických oblastí a jejich návratem k původním držitelům by mohlo otupit nějaké to ostří sporů do budoucna. A možná by také současně zaviklalo jednotou států NATO…

JoFa
10. 11. 2023 19:15
Odpovědět  Boomer

Nebolo by pre Rusko výhodnejšie ak by susedilo priamo so štátmi EU? Kontrolovali by tranzit cez Ukrajinu tak v minulosti problémovej ropy a plynu, získali by bezproblémový prístup k moriam a strategicky by mohli rozmiestniť základne aby Európa prestala vymýšĺať a bola pod kontrolou?

Boomer
10. 11. 2023 19:26
Odpovědět  JoFa

.. myslím, že i v případě mnou uvedených variant Rusko bude přímým sousedem EU. Ovšem tím se dostáváme k dalšímu problému a tím může být nová struktura EU v souvislosti s hospodářskými důsledky prohraného konfliktu. Dalším faktorem se stanou presidentské volby v USA a jejich možný vliv na směrování EU. Jakmile skončí konflikt na Ukrajině, dá se předpokládat rychlý návrat k normálním vztahům, pokud o ně bude Rusko mít zájem…

Standa
10. 11. 2023 19:49
Odpovědět  Boomer

RF bude diktovat podmínky. Produktovody budou mimo Ukr.EU je nespolehlivá.Nedá se jí důvěřovat. Poláci i Madaři si vezmou svůj díl.Moldávie bude přičleněna a Člováci ? Zakarpatí?Rusíni?

Boomer
11. 11. 2023 08:33
Odpovědět  Standa

.. no vidíte, že se tu i tam dokážeme na něčem shodnout. ;o))))

Standa
10. 11. 2023 19:42
Odpovědět  Boomer

Až po Lvov to patřilo do r. 45 Polsku. Túúúdle za mnou přišel nějaký obchodník z Ukr., potřeboval, abych mu zařídil úvěr. Brečel, že mu v r.1933 vymřela rodina na hladomor(holomor). Prý Stalin. Když jsem poukázal na to , že to bylo Polsko začal koktat. Hnal jsem ho, až mu skákaly verzitalky z kapes.

Standa
11. 11. 2023 00:50
Odpovědět  Standa

Verzatilky……