blognezařazenépolitikapříroda

Nové náboženství pro řízení světem. Jak budou chtít zprivatizovat planetu Zemi.

Andrej Fursov

Nové náboženství pro řízení světem. Jak budou chtít zprivatizovat planetu Zemi.

Několik mezinárodních setkání jsme nechali bez posouzení. Jedním z nich bylo klimatické fórum SOP27, které se konalo v listopadu 2022 na Sinaji v Egyptě, tedy na místě náboženského zjevení všech abrahámovských náboženství. Jedním z organizátorů bylo Mezináboženské centrum pro udržitelný rozvoj.

Rád bych připomněl, že při vší vnější atraktivitě termínu “udržitelný rozvoj” (samozřejmě je dobré, když je něco udržitelné), ve skutečnosti znamená – v poněkud optimistické verzi – snížení světové populace na 2 miliardy lidí, tedy vlastně nepříliš “sametovou” genocidu, snížení spotřeby a životní úrovně většiny světové populace ve jménu záchrany přírody před člověkem.

Zvláštní zástupce USA pro změnu klimatu John Kerry o nulových emisích ze zemědělství: Mnoho lidí neví, že zemědělství je zodpovědné za přibližně 33 % globálních emisí. A na nulu se nedostaneme. Neuspějeme, pokud zemědělství nebude součástí řešení. Potravinářské systémy samy o sobě významně přispívají k emisím, a to jednoduše tím, co děláme.

Soylent Green je americký sci-fi film z roku 1973. Předlohou byl dystopický román Harryho Harrisona z roku 1966 Místo, místo! Více místa!. (1973) Film lze stáhnout zde https://uloz.to/file/jtkYMB48wzB3/soylent-green-1973-cz-en-byjurasek-mkv#!ZGH0AGR2AJExZ2EuAmEwMzHmZwpjAwAPraqmBUciEUO6YGNmMN==

“Jsme uprostřed masového vymírání, uprostřed klimatické krize, a přesto nějak potřebujeme nakrmit rostoucí populaci,” říká entomoložka Sarah Beynonová, která na experimentální farmě ve Walesu vyvíjí potraviny na bázi hmyzu, “musíme se změnit, a to hodně. Pěstování hmyzu vyžaduje mnohem méně půdy, energie a vody než tradiční zemědělství a má mnohem menší uhlíkovou stopu. Podle studie vědců z nizozemské univerzity Wageningen produkují cvrčci o 80 % méně metanu než krávy a 8-12krát méně čpavku než prasata.”

Na mezináboženském fóru se konal obřad klimatického pokání za údajnou vinu lidstva na škodlivých změnách klimatu. Byla představena ekobible, kterou sepsala skupina katolíků, protestantů a židů pod vedením rabína Nerila. Představeny byly také ekologické komentáře ke knihám Genesis a Exodus. Hlavní tezí je “udržitelnost je Boží vůle”. To znamená, že ultraglobalisté již nemají dostatečné sekulární zdůvodnění udržitelného rozvoje. Zaznělo 10 přikázání klimatické spravedlnosti. A hlavně byla formulována myšlenka jednotného světového abrahámovského náboženství, jehož smyslem a středobodem je ochrana přírody. Tedy samozřejmě ve jménu Boha, ale ve skutečnosti ne kvůli němu, nýbrž kvůli přírodě.

“Hlubocí ekologové v duchu steampunku či kyberfeminismu, Cthulhuzen Donny Harrawayové, jsou jedním z druhů postlidí. Nemohou být lidmi, snaží se stát myšmi nebo klíšťaty, ale tím urážejí hlodavce a ptáky. “Kapitalocén” je stav bytí, kdy se člověk stává druhem života v kapitalistickém systému. Takový člověk se podobá mechu, který žije na skále ve vlhkých lesích a nenapadne ho říci skále ano nebo ne. Je prostě mechem. Lidé, kteří neříkají slovo “kapitalismus”, jsou mechem v kapitalistickém systému. Rostou v něm, fungují v něm, množí se v něm a šíří se jako houba. Následují tento status quo, jsou v něm rozpuštěni. Mohou měnit pohlaví, pokud jsou vyspělí, mohou se držet svého pohlaví, pokud nejsou příliš vyspělými kapitalisty a představují zastaralý model kapitálu. Ale přesto jsou oba mechem! Jsou součástí ‘kapitalocénu’.” Alexandr Dugin

image 2

Ideologové environmentalismu nevycházejí pouze z premisy, že na planetě žije příliš mnoho lidí a že vyčerpávají zdroje. Mnohem zajímavější je druhý postulát – všechny druhy, včetně lidí, jsou si rovny a rovnoprávni. To znamená, že nějaký vzácný pavouk z Amazonie má stejná práva jako člověk. Navíc pavouk přírodě neškodí, zatímco člověk ji znečišťuje.

Ultraglobalisté by nebyli pravdiví sami k sobě, kdyby pod pláštíkem víry neprosazovali zcela konkrétní otázky globálního přerozdělování a kontroly světových zdrojů. Zvláště mě zaujal projev jistého Michaela Sharona (je na internetu). Je to bývalý vysoký poradce Bank of England, spolupředseda G-20 a nyní prezident jedné ze Zuckerbergových struktur.

On přímo prohlásil, že uhlík se v rámci dekarbonizace průmyslu brzy stane vedle konvenční měny také měnou. A zdůraznil, že jižní polokoule a globální Jih obecně má větší hodnotu než Sever. “Jih je cennější a má větší hodnotu než vše, co leží ve všech anglických bankách. Indonéské lesy jsou pravou plící planety, amazonské lesy jsou levou plící. Voda, stromy, biologická rozmanitost – to vše…” – zdůraznila Sharon (a to bychom si měli zapamatovat!) – “… stojí peníze. Musíme se zamyslet nad tím, jak to všechno ocenit.” Jedinou otázkou podle něj je, “jak to uvést do praxe”. “S největší pravděpodobností,” řekl, “prostřednictvím technologie blockchain.“

Tedy. Ve jménu “zelené” agendy a jediného mezináboženského boha, který slouží přírodě, se prosazuje myšlenka globální korporátní privatizace přírody, přesněji řečeno planety Země se všemi jejími zdroji, včetně kyslíku produkovaného lesy. Jak si nevzpomenout na román Alexandra Běljajeva “Prodavač vzduchu”? Myslím, že k tomu může dojít.

“Agenda životního prostředí se v posledních desetiletích stala hlavním předmětem zájmu globalistů. Z praktického hlediska je to patrné na konceptu “velkého resetu”, který tyto kruhy prosazují a jehož zakladatelem je Klaus Schwab, zakladatel Světového ekonomického fóra. Její podstatou je, že ve jménu ekologie navrhuje předat kontrolu nad světem fúzi států, korporací a nadnárodních institucí v čele s umělou inteligencí.

V teoretické rovině tomu odpovídá kult přírody jako čisté materiality, který prostupuje postoje řady směrů transhumanismu, a diskurz kyberfeministické apologetiky Donny Haraway o ktul(x)océnu jako konci antropocentrické éry. V druhém případě se ekologický narativ prolíná s technocentrickým a popíráním lidského. Obrátíme-li se k dějinám mnoha ekologických iniciativ, nalezneme globalismus, malthusiánství, eugeniku, sloužící zájmům mondialistických kruhů”. Alexander Bovdunov

https://dzen.ru/a/ZHrZ3HKosQC1JKIy

Překlad Peter 008

sdíletj na

6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
me2d44
7. 6. 2023 10:36
Odpovědět  Peter 008

Na překlady textů nepoužívejte Google, ale DeepL – drží syntaxi, nemění logiku textu, nemusí se instalovat – funguje v prohlížeči, instalovaná verze je placená. A na rozdíl od Google – překlad nezní jako Siouxtina!

Dan
6. 6. 2023 22:50

Bože, děkuji ti, že si mne zanedlouho vezmeš k sobě. V tomto bordelu bordelu nechci žít. Nemyslel jsem si, že se dožiji toho, že tuto planetu ovládnou mimozemšťané.

Pavel z Moravy
7. 6. 2023 09:16
Odpovědět  Dan

Zvrácená a zdegenerovaná západní banda totálních dementů je nad chápání běžného normálně myslícího člověka. Otroci nadnárodního kapitalismu tomu ale ještě sami tleskají a vidí v té západní zvrácenosti dokonce genialitu. A my jsme toho nyní součástí, protože jak se říká, proti gustu žádný dišputát. Ale, že může být ten lidský tvor tak natvrdlý, že nevidí kam ho kdo vede je fakt nepochopitelné. Když se nemyslí, tak se zaplatí.

jiří
7. 6. 2023 10:21
Odpovědět  Dan

Planeta se většinově osvobozuje od tohoto bordelu. To pouze “MY, CO PATŘÍME K ZÁPADU”, padáme do čím dál větších sra ček.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
me2d44
7. 6. 2023 10:50
Odpovědět  Dan

Mimochodem: na jednom serveru jsem se dočetl, že Amíci vlastní mimozemské kosmické lodě – údajně ty, které havarovaly, nebo přistály sami.