blog

Izrael připouští, že zavraždil své vlastní na hudebním festivalu Nova

Policejní vyšetřování ukazuje, že Izraelské helikoptéry Apache zahájily palbu na účastníky hudebního festivalu Nova během útoku Hamas 7. října

Policejní vyšetřování útoku Hamas na hudební festival Nova poblíž hranic Gazy 7. října odhalilo, že Izraelská útočná helikoptéra zabila některé z účastníků, Haaretz ohlásil 18. listopadu (zřejmě pouze v hebrejském vydání - pozn. překladatele).

Podle policejního zdroje, vyšetřování incidentu ukázalo, že Izraelská bojová helikoptéra, která přiletěla na scénu ze základny Ramat David, pálila na bojovníky Hamas a další Palestince, kteří překročili skrz hraniční plot z Gazy do Izraele, ale také pálila na některé z Izraelců, účastnících se hudebního festivalu. Podle policie tam bylo zabito 364 lidí.

Izraelské vojenské a záchrané služby předtím tvrdily, že na festivalu bylo zabito 260 Izraelců, všichni Hamasem a Palestinci v záměrném masakru. Ale toto je první připuštění, že Izraelské síly zabily některé ze svých vlastních.

Předchozí hlášení v Izraelských médiích (Electronic Intifada jsou noviny Izraelských Palestinců - pozn. překladatele) odhalilo, že Izraelské síly zabily Izraelské civilisty v Be’eri, v osadě nedaleko hranic Gazy. V tomto případě, bojovníci Hamas drželi Izraelská rukojmí v domech. Když přijela Izraelská armáda, začala střílet, včetně střelby z tanků, zabíjejíc zároveň Izraelská rukojmí i bojovníky Hamas.

Tři z těch zabitých v Be’eri Izraelskou střelbou z tanků byli 12-letá Liel Hezroni, její bratr Yanai a jejich teta Ayla. Izraelský vysílač Kan hlásil, že příbuzní Liely měli za ni rozlučkový obřad spíš než pohřební obřad, protože její tělo nemohlo být vytaženo z trosek domu, který se zřítil na ni a na další rukojmí Hamasu, poté co do něj Izraelský tank vypálil dvě střely.

Podobný případ nastal ve Sderot, kde bojovníci Hamas převzali místní policejní stanici a drželi Izraelské zajatce uvnitř. Bojovníci Hamas i Izraelská policie byli zabiti, když Izraelská armáda pálila tankové střely na policejní stanici, zabíjejíce všechny. Izraelské síly poté srovnaly tu stanici buldozerem.

Je tedy nejasné, jak moc Izraelců, kteří zemřeli 7. října, byli zabiti Hamasem, jehož bojovníci se snažili vzít co nejvíc Izraelců, vojáků i civilistů, jako zajatce zpět do Gazy, a jak moc bylo zabito Izraelskými silami odmítajícími vyjednávat o propuštění zajatců.(Izraelský Kibutz Beeri, zjevně zničený Izraelskou střelbou a ne Palestinskými samopaly)
 

Izrael původně tvrdil, že Hamas a Palestinci zavraždili 1 400 Izraelců 7. října, včetně vojáků, policistů a civilistů, ale později ten počet opravili na 1 200. Izraelský mluvčí Mark Regev připustil, že 200 údajných obětí byli bojovníci Hamasu nebo Palestinci, jejichž těla byla tak spálena, že je Izraelské autority nemohly zpočátku identifikovat a předpokládali, že to jsou Izraelci.

V interview pro MSNBC ze 17. listopadu připustil (dle článku Electronic Intifada rozebírajícího to důkladně a s několika dalšími odkazy - pozn. překladatele), “Původně jsme říkali, že v ukrutném útoku Hamasu na naše lidi 7. října, že jsme měli 1 400 obětí, ale nyní jsme to revidovali na 1 200, protože jsme pochopili, že jsme to nadhodnotili, udělali jsme chybu. Byla tam těla tak hrozně spálená, že jsme mysleli, že jsou naši, a nakonec to zjevně byli teroristé Hamas.” (pozn. překladatele - z ručních samopalů je evidentně Hamas nespálil k nepoznání, a teroristé jsou tam především Izraelci!)

Ohledně festivalu Nova, Haaretz také hlásil, že “Je rostoucí hodnocení bezpečnostního establišmentu, že teroristé, kteří provedli útoky 7. října, nevěděli předem o festivalu Nova, pořádaného poblíž kibucu Re'im, a rozhodli se tam jít poté, co objevili, že se tam děje masová akce.” Bojovníci Hamas původně zamýšleli zaútočit na osadu poblíž v tom, co je známo jako obálka Gazy.

Podle Haaretz, vyšší bezpečnostní představitelé odhadují, že se Hamas dozvěděl o existenci té párty pomocí dronů a nasměroval své bojovníky na to místo pomocí svého komunikačního systému. Ve videu z kamery jednoho z bojovníků Hamas, “je slyšet, jak se ptá zajatých Izraelců na směr k těm šmejdům (bad guys), i když byl v jiné oblasti." Jeden z nálezů, které posilují tento odhad, podle policie a dalších bezpečnostních představitelů, je, že první bojovníci Hamas přišli na festival Nova ze směru silnice 232 a ne ze směru od hraničního plotu Gazy. (pozn. překladatele - anebo tam přišli po zvuku? anebo tam přišel někdo úplně jiný odjinud?)

(Z článku v The Cradle přeložil P.A.Semi 2023-11-29, zprávu Ve Zkratce přinesl původně Zvědavec...)

sdíletj na

141 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Jaris
30. 11. 2023 23:33
Ohodnotit příspěvek :
     

Uprimne preji Izraeli stejny osud, ktery postihl Gazu. Ze cely ten tyatr se udal pod falesnou vlajkou teroristickeho a nelegalniho Izraele mi bylo jasne hned od zacatku. Zidi jsou proste nevypocitatelne prolhane svine.Pri pozdravu ‘shalom’ mini valecnou zkazu.

ijn
1. 12. 2023 00:04
Odpovědět  Jaris

K Ukrajině, sere se jim to všude,……….. ještě se sesype miláček Izrael a svět se začíná čistit:
Já si myslím, že Kissingera nechali týpci z DS zemřít proto, aby nemuseli poslouchat jeho lamentaci:

HK:……”Já jsem vám to vy tupci říkal, už loni v květnu, že to nikam nepovede, že máte s Ruskem začít jednat. Prodrbali jste rok a půl, x desítek miliard dolarů, spoustu techniky a střeliva, kterou teď budete horko těžko nahrazovat, posílili jste spojenectví Ruska a Číny takovým způsobem, že se vám je už mezi sebou rozdrbat nepodaří. Teď už vám jedni ani druzí neuvěří ani Dobrý den. Kdyby jste mě k tomu pustili, nebo si aspoň nechali poradit, tak by jste teď nebyli v bezvýchodné situaci.”

Váleční Investoři přehlídnou ztráta a zachraňují co se dá, pozemky 4 oblastí do RF, a zbytek do NATO již zítra,

Ale to by musel VVP padnout na hlavu, aby denacifikaci alespoň Ukrajiny nedokončil, lépe celé Evropy, a zase v Berlíně bude vítán !!!

Helmuti si nedají pokoj, pokud zase Reichstag nebude v plamenech!!!Po kolikáté už???

Aragonit
1. 12. 2023 02:18
Odpovědět  ijn

Pekne zhrnuté a Rusko má vyšší rast HDP ako väčšina štátov Európskej únie:
https://aragonit11.blogspot.com/2023/11/zelenskemu-volali-z-domu-zo-slonoviny-xv.html

Administrátor
P.A.Semi
1. 12. 2023 04:10
Odpovědět  Aragonit

Ten článek je past ! Nemůžete dát všechno do jednoho dloooouhého článku – přetíží to prohlížeč a na konec se stejně nedoroluju, to by mi to dřív spadlo na out-of-memory error…? Načítá se to dlouho, než to aspoň něco zobrazí o Spartě, a pak to dlouho tahá další, až dokud ten prohlížeč nezhavaruje, nebo to stihnu včas zavřít a jít pryč…

Což není výhrada k obsahu, ale k formě …

To, co jsem zahlédl, než jsem to v sebeobraně zavřel, jsou asi dobré myšlenky, ale totálně nevhodně naservírované…
(když to prohlížím stažené, je v tom přes 30Mb obrázků, přes 200, a některé ty kousky jsou totální bludy a výmysly, jako třeba že by Ježíš Kristus byl Buddhistický mnich, nebo photoshopovaný Naturalization Certificate Zelenského…)

PS – nezhavaroval mi prohlížeč hned, ale brzy poté… Je to past…

Boomer
1. 12. 2023 08:56
Odpovědět  P.A.Semi

.. no admine, tohle vám fakt nezávidím, probírat se výblitky magorů bez kapky soudnosti, kteří dokáží nakupit zjevné hovadiny, nad nimiž se rozum zastavuje…

ModrýKlokan
1. 12. 2023 13:12
Odpovědět  Boomer

Boo, zkus se tedy začít svěřovat se svými intimními záležitostmi pouze do deníčku. Třeba tím adminovi ulehčíš práci a nebudeš ho muset litovat.

Boomer
1. 12. 2023 19:16
Odpovědět  ModrýKlokan

.. blbost tvá a tobě podobných nemůže být intimní záležitostí, Klokane, a to dokonce ani vaší, neb vaše projevy tuposti zasahují i náhodné kolemjdoucí…

Frank
1. 12. 2023 11:13
Odpovědět  ijn

Nejsem si jist, zda muslimáci jsou ti praví čističi.

Zdeněk
1. 12. 2023 00:27
Odpovědět  Jaris

Jsou hamižný a krutí a žádná špinavost jim není dost špinavá ..

Aurum
1. 12. 2023 02:55
Odpovědět  Jaris

Urcite si Zid !!!

Administrátor
P.A.Semi
1. 12. 2023 03:14
Odpovědět  Aurum

Silverko, nedělej že jsi tu poprvé a neznáš paní Jaris…

Administrátor
P.A.Semi
1. 12. 2023 11:33
Odpovědět  P.A.Semi

(jen na vysvětlení, proč “Silverko” – ona ví a tímhle jí říkám, že já vím také… Psala tu pod nickem Silver G*irl a dalšími, z mobilu, takovéhle kratičké štvavé nesmysly…)

ModrýKlokan
1. 12. 2023 13:15
Odpovědět  P.A.Semi

Ze Silverky přešla na Zlatíčko. A z gandži na koks. To bude sešup.

Aurum
1. 12. 2023 03:00
Odpovědět  Jaris

*********ABCDEF

Administrátor
P.A.Semi
1. 12. 2023 03:42
Ohodnotit příspěvek :
     

Víte, my těm chudákům v Gaze asi příliš nepomůžeme, ale poskytli nám Izraelci jedinečnou příležitost si uvědomit, která všechna Média a Vlády ti Lháři ovládají…

Těžko by se našla ještě větší ukázka “dvojího metru”, aby otevřela oči našim spícím spoluobčanům, aby pochopili, jak jsou manipulováni a obelháváni…

Jak nenáviděli Rusko nespravedlivě, zatímco Izraeli za 10x horší zločiny tleskali…

Jak se chovali v posledních dvou letech k Rusům ve světě, tak by se měli chovat nyní k Židům ve světě – především je bojkotovat… Prospělo by to lecčíms…

A není to žádná výzva k nějakému násilí nebo omezování svobody kohokoliv, ale naopak výzva, aby si lidé uvědomili a použili svou svobodu se na tom jejich podporou přestat podílet… Přestat si nechat vymývat mozek jejich lhaním, přestat si nechat kazit děti jejich dekadencí…

Protože jádro problémů současného světa spočívá ve slepé úctě k těmto netvorům… Jde o to si uvědomit, čemu svou podporou lidé napomáhají…

Pomsta za pomstu k dobrým koncům nikdy nevede, ale ono si stačí uvědomit, koho a proč svým konáním a nekonáním podporujeme… Věřím, že leccos by se pak mohlo zlepšit samo…

πα½

Standa
1. 12. 2023 06:12
Odpovědět  P.A.Semi

cit:,,Jak se chovali v posledních dvou letech k Rusům ve světě, tak by se měli chovat nyní k Židům ve světě – především je bojkotovat… Prospělo by to lecčíms…”
———————————————————————
Problém, jak to udělat. Židé už dávno nejsou v obchodech ( jako před Křištálovou noc v Německu) a jsou přišliš vysoko a nerozeznání .Jsou nalezlí vysoko v politice, ve správních radách, justici , ministerstvech, průmyslu , bankovnictví, farmacii…… Vše už neovlivnují za obchůdků, ale tahají za nitky přímo v ekonomice a politice států..Oni nemají státnost( kromě Izraele) , jsou to Rusové, Američané,Francouzi Češi atd.Židé vládají i Ami firmy v Číně! Jsou rozlezlí po planetě.atd. Jak bojkotovat Židy?
Kde je řešení?

Standa
1. 12. 2023 06:40
Odpovědět  Standa

Příklad Ministr pro legislativu této vlády. Žid. Tak stručně! Michal Šalamoun…..
. Jeho rigorózní práce s názvem Právní ochrana názvů, postav a příběhů uměleckých děl v teorii a praxi vyšla knižně u nakladatelství C. H. Beck. Po vykonání rigorózní zkoušky…. V letech 2006–2011 studoval v doktorském studijním programu na Právnické fakultě MU v Brně. Jeho disertační práce s názvem Právní aspekty humoru vyšla v roce 2011 knižně u nakladatelství C. H. Beck.
——————————————————-
Je to srandista a odborník od kosti na legislativu. Asi radí Fialovi, jak rozesmát při svém projevu celý národ. My máme samé odborníky!
atd,že radí justici a legislaslavě podle .disertační práce ..,, Právní aspekty humoru”….. , jak s občany zatočit, když se budou vládě smát. Podle ,,práního aspektu…” Zavřeme vás až černáte!
Zrcadlo této vlády.

Gales
1. 12. 2023 10:33
Odpovědět  Standa

Dobré čtení je o tom jak žid střílel na žida.

Albi
1. 12. 2023 13:06
Odpovědět  Standa

“Vše už neovlivnují za obchůdků…”
Ti z těch obchůdků světovou situaci neovlivňovali nikdy a nikde.

Fakt bychom měli rozlišovat sociální postavení a tím i vliv i u židů!
Ani ten nejradikálnější sionisrtický Žid neměl žádné slovo mezi židovskou “věrchuškou”, podobně jako ho nemá žádný neprivilegovaný občan “nežidovských etnik.

Administrátor
P.A.Semi
1. 12. 2023 17:08
Odpovědět  Standa

Jak bojkotovat Židy?

Za sebe – když někde v TV slyšíte “teroristické hnutí Hamás”, nebo různé další manipulativní termíny jako “Ruský diktátor”, “okupanti”, “agresoři” atd., tak tu televizi přepněte a přestaňte sledovat, protože vás obelhává a manipuluje psychologicky násilnými termíny…

Když někde vidíte dekadenci lgbtqp nebo transgender, tak se zhnuseně odvraťte jinam, svým dětem vysvětlete, že je to hnus, aby se toho vyvarovaly…

A také se snažte nakupovat naše české výrobky místo západních – kofolu místo coca coly, atd…
Nesledovat jejich (Západní) filmy – mají přehnané city a otupují vás…

A volit pro-národní politiky místo pro-globalistických…

A především Američané by měli přestat uctívat a podporovat Israel a domněle “vyvolený národ”…

πα½

JoFa
1. 12. 2023 17:26
Odpovědět  P.A.Semi

To je dobrý návod pre imbecilov, ja neprotestujem, len si uvedomte, že to píšete pre svojich čitateľov a tí sú už v obraze. Myslím, že oni potrebujú iný návod ako ďalej, stávka nezabrala a teda treba niečo ďalšie a to je sféra vplyvu.

Joe Arp
1. 12. 2023 18:22
Odpovědět  JoFa

Dobrý návod do začátku, jsi snad chtěl napsat imbecile. To dalšie je ČO? Chceš něco navrhnout, tak prosím. Pod tvým uhlazeným, úlisným vystupováním cosi páchne, řekl bych provokace k trestním výzvám. Jsi tu evidentně v součinnosti s kýmsi, že?

JoFa
1. 12. 2023 18:31
Odpovědět  Joe Arp

Dnes ste nasadil hneď tvrdú konfrontáciu, v iných prípadoch píšem: Toníku, nepij tu kořalku, víš , že jsi pak jako zvíře!
Iba volám po iných riešeniach Jardo, to je celé, vídíte za tým niečo, čo nie je…
Všetko čo napíšete, môže a bude použité proti vám! Já nejsem blbej..

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Joe Arp
1. 12. 2023 18:34
Odpovědět  JoFa

Stále čekám na ty iné rešenie, tak kdy se vymáčkneš? Kecy okolo mě nezajímají!

JoFa
1. 12. 2023 18:44
Odpovědět  Joe Arp

No to ale je otázka na admina, ten mal snahu niečo riešiť, tak…?
Ja som sa tu už vyjadril, že ak nemáte možnosť niečo zmeniť, začnite liezť Rusom do prdele, presvedče svoj národ alebo aspoň väčšinu, že Rusko vás zachráni/ čo si myslím, že je pradva a jediná možnosť/ a čakajte na ruský súcit s vami a oni vám pomôžu, ale spôsob neovplyvníte ako to urobia, snáď ale pochopíte.

Joe Arp
1. 12. 2023 20:45
Odpovědět  JoFa

Kam, že máme lézt, ty drzá opice???

JoFa
1. 12. 2023 18:51
Odpovědět  Joe Arp

Čakám na schválenie komentáru, tak možno poznáte môj názor, je dost vostrej…

JoFa
1. 12. 2023 18:59
Odpovědět  Joe Arp

Dnes píšem celý deň bez toho aby ma odsúhlasili a zrazu na váš koment cenzúra! To je zaujímavejšie nemyslíte?

Administrátor
P.A.Semi
1. 12. 2023 20:12
Odpovědět  JoFa

Je to Algoritmus…

Když napíšete sprosté slovo třeba “do prd*ele”, hodí se to tu rovnou do koše… (já to obvykle vytahuji, asi bych neměl…)

Ovšem když máte cizineckou IP adresu (třeba holandskou Opera VPN, prostě jinou než českou nebo slovenskou), a máte nejnovější příspěvek v koši nebo na schválení, tak ty ostatní čekají na schválení také, prostě jste najednou “podezřelý”…

Je to obrana proti trolům, co obvykle používají cizí VPN…

Prostě to vemte jako určitou daň za soukromí… (A to malé fialové kolečko za jménem je, aby se to vypíchlo i pro ostatní, že používáte Opera VPN… Jiné cizinecké adresy tam mají fialovou šipku, viz třeba tady nahoře paní Jaris z Austrálie…)

πα½

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Joe Arp
1. 12. 2023 19:21
Odpovědět  JoFa

Stále čekám!!! Jsem trpezlivý.

JoFa
1. 12. 2023 19:23
Odpovědět  Joe Arp

Blokujú mi komentáre, tak čakajte.
Redakcia, tak teraz by som rád vysvetlenie!!!!!!!!!!!!!!! Čo to má zase znamenať? To sme už v Rusku? Kto vás platí ak toto robíte? Dôvod?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Administrátor
P.A.Semi
1. 12. 2023 20:18
Odpovědět  JoFa

Viz výše vysvětlení…

A neplatí mě tu za to nikdo, ani admina, ani editory článků, a ani technickou údržbu… (ale Admin platí hosting, ale asi to není nijak zvlášť drahé…)
Vidíte tu nějaké reklamy, nebo “žebrání” o příspěvek?
(Já chápu, že leckde se tím novináři živí, tady to děláme pro dobrý pocit…)

πα½

JoFa
1. 12. 2023 20:22
Odpovědět  P.A.Semi

No jo, už som to napísal, príťažlivejšie.

Slovan
1. 12. 2023 23:30
Odpovědět  P.A.Semi

👍 👍 👍 👍 👍 👍 👍 👍

JoFa
1. 12. 2023 20:07
Odpovědět  Joe Arp

Neviem ako to napísať aby to prešlo, ale skúsim. Svoje sympatie k Rusku, by ste mali vyjadriť na ulici, aby Rusko pochopilo na ktorej strane barikády stojíte, vtedy “možno” Rusi pochopia a podniknú kroky, ak to väčšina českého národa bude chcieť.
Vy sami to nie ste schopní dosiahnuť, tak to musí spraviť niekto za vás, ale tá voľba dobro/zlo je na vás a či ste to schopní vôbec rozlíšiť..

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Joe Arp
1. 12. 2023 20:44
Odpovědět  JoFa

Co tu plácáš o sympatiích k Rusku provokatére, nevíš kudy kam?

JoFa
1. 12. 2023 20:49
Odpovědět  Joe Arp

Zase som sa nič nedozvedel, Jardo, začnu ti říkat Toníku.
Ja presne viem kam, iba chcem aby ste to pochopili aj vy v Čechách.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Joe Arp
1. 12. 2023 21:08
Odpovědět  JoFa

Ano NIC jsem se nedozvěděl o tom řešení, jen úhyby a bezobsažné kecy milý provokatére, takže mi vyliž to, za co se tu maže!

JoFa
1. 12. 2023 21:31
Odpovědět  Joe Arp

Ste fakt namazanej, tak som skopíroval a to je moje riešenie citujem sa / až sem si ma dohnal/: “ Svoje sympatie k Rusku, by ste mali vyjadriť na ulici, aby Rusko pochopilo na ktorej strane barikády stojíte, vtedy “možno” Rusi pochopia a podniknú kroky, ak to väčšina českého národa bude chcieť.
Vy sami to nie ste schopní dosiahnuť, tak to musí spraviť niekto za vás, ale tá voľba dobro/zlo je na vás a či ste to schopní vôbec rozlíšiť..”
Mám pocit , že v tom je povedané všetko, tak aké bezobsažné kecy?

Joe Arp
2. 12. 2023 17:39
Odpovědět  JoFa

Jsi namazanej, tak to je obrana všech ubožáků proti oponentům! Možná až z tebe programátoři vyndají baterky….

Slovan
2. 12. 2023 17:59
Odpovědět  Joe Arp

Jak je to? Rovný….., svůj k svému…., vrána……🤣🤣🤣

JoFa
1. 12. 2023 18:54
Odpovědět  Joe Arp

Som tu v súčinnosti s Bohom Joe. Jinak bych to nedělal…

Joe Arp
2. 12. 2023 17:41
Odpovědět  JoFa

Není ten “boh” náhodou z nabídky cucavých bonbonů v Bille?

Administrátor
P.A.Semi
1. 12. 2023 20:21
Odpovědět  JoFa

K tomu “len si uvedomte, že to píšete pre svojich čitateľov” – na to jsem myslel, že tu nosím dříví do lesa, protože tady už ČT a další podobné nikdo nesleduje…

Jenže já to píšu s tím, že moje texty si časem možná přečte víc lidí… A těm Američanům to možná někdo přeloží, nebo to napíšu i anglicky jinde…

πα½

JoFa
1. 12. 2023 21:03
Odpovědět  P.A.Semi

To ale vidím ako problém, vaše a nielen vaše príspevky sú prekryté množstvom článkov ďalších strašne to chrlíte a je ťažké sa v tom orientovať. Osobne by som dal aspoň rubriku najzaujímavejšie alebo najdiskutovanejšie, aby sa návštevník dokázal orientovať aj hlbšie ako pár dní.
Všimol som si, že veľa článkov preberá aj cz24, no len článkov, ako tam zapracovať aj diskusiu? Získate nielen viac čitateľov ale aj viac diskutérov.
Štítky sú zbytočné a nejčtenejší /najzaujímavejšie/ by malo byť navrchu-najdôležitejšie!
Nejnovější příspěvky- je zbytočné, pretože ak si dáte úvodnú stránku, tak sú tam najnovšie články a aj staršie.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Administrátor
P.A.Semi
2. 12. 2023 00:46
Odpovědět  JoFa

On na to bude čas i potom… a půjde to zarámovat, aby se v tom dalo lépe vyznat… (oni si to pak historici nějak rozeberou…)

πα½

Joe Arp
2. 12. 2023 17:43
Odpovědět  P.A.Semi

Neřídit se radami AI může být zpozdilé (v jejích očích)!

Administrátor
P.A.Semi
1. 12. 2023 17:36
Odpovědět  P.A.Semi

A když někde nasadí ve sportu transgender monstra proti ženám, nebo vyloučí Ruské nebo jiné sportovce, tak to není Fér, tak to nesledujte – oni potřebují diváky…
Takhle se v Americe zbavili poklekávání před černochy na začátku zápasů – poklesla jim sledovanost dost významně na to, že s tím postupně (asi?) přestali…

a další…

prostě víc myslete na to, co a proč podporujete svou účastí…

Tupý hulvát
1. 12. 2023 08:08
Odpovědět  P.A.Semi

Ne spícím,ale našim blbým spoluobčanům nemůže otevřít oči nic.A že jich je naprostá většina.

skeptik
1. 12. 2023 08:20
Odpovědět  P.A.Semi

Neházel bych židy a sionisty do jednoho pytle.

Administrátor
P.A.Semi
1. 12. 2023 11:47
Odpovědět  skeptik

Viz můj komentář v článku vedle https://www.pokec24.cz/nezarazene/konfrontace-obrazu-civilizovaneho-izraele-s-jeho-ciny-muze-byt-sokujici/#comment-139081

Problém je především Judaismus, v ideologické rovině…
Teorie, že jsou nadřazení a my podlidi, a podle toho se pak chovají… Jsou sjednoceni celosvětově proti nám ostatním…

To jejich ďábelské učení je nabádá, že nás mají vyhubit… Podojit a pak vyhubit… V tom je základ problému… Nějaký Sionismus jim to jenom komplikuje, že si víc lidí uvědomuje, jak jsou krvelační, když mají volnou ruku…

https://pi-alpha.org/Talmud_plan (česky)

Ono to ani není tajné, jen se o tom veřejně nemluví, tedy kromě náznaků, a otevřeně o tom mluví v Izraeli hebrejsky, když si myslí, že se to ven nedostane…

Není nejhorší nový Hitler Netanyahu, ani Rothschild a spol, kteří to financují, ale ti rabíni v černých kloboukách z Chabad Lubawitch, kteří to Koncepčně nasměrovali a dosud to ideologicky řídí…

Víte, “Juda” znamená “vychvalovaný”, je to prototyp Supremacismu… A není problém, jak se narodili, ale problém je, čemu věří a na co čekají a co připravují…

πα½

All
1. 12. 2023 05:15
Ohodnotit příspěvek :
     

My si tady uvědomujeme,co jsou papaláši a jejich ůředníci zač a to v celém kolektivním západě.Na lidech jim vůbec nezáleží,klidně ničí i vraždí vlastní lidi,jako to dělali a dělají i židé. Pro peníze,majetky a moc. Nejhorší je jejich pocit moci.Pocit moci na ůrovni zvířecích pudů,kdy odhazují svou lidskou identitu a stávají se více zvířaty,než lidmi. Tu samou ůroveň ,,hvězdné nemoci” z pocitu moci a hrabivosti už ale mají i naši politici ve vládě,parlamentu i na hradě. Vůbec žádná ůroveň a zodpovědnost.Zašli už tak daleko,že podporují válku a zabíjení a klidně budou vraždit a zabíjet i nás,pokud je necháme u moci. Těžké časy přijdou i k nám,protože se bojíme,jsme zbabělci,nechaváme tyhle zrůdy vládnout a ještě je volíme.To se nám velmi zle vymstí. Dalším podvodem pro ovce u nás byla stávka odborářů nyní v Praze, tribuna byla velmi ubohá,směšná,stejně jako ta tlupa nebezpečných parazitů z ČTV 24,jedinou výjimkou tam byl mluvčí Vidlák. Jinak komedie,fraška.Tihle lidé nás likvidují už dlouho,dlouho a klidně nás budou i zabíjet veřejně a napřímo díky zbabělosti,ovcím i kolaboraci lékařů,učitelů a tlupy nezodpovědných ůředníků,zašli už příliš daleko.Zase se budeme bránit ,ale pozdě.

All
1. 12. 2023 05:20
Odpovědět  All

Ještě ti naši soudci,chovají se stejně a ještě více,než zle.Nezodpovědně a zle,stejně,jako ta loupeživá chátra,pracují pro zlo,pro systém zla.

Standa
1. 12. 2023 07:22
Odpovědět  All

Dnes Izrael zrušil příměří. Obnoví bojové akce a bude vraždit dál. Kálí na světové společenství a celý svět!
Systém zla v jeho podání jede dál!

Jaris
1. 12. 2023 05:57
Odpovědět  All

Vypada to, ze stavka nemela zadny efekt. Cekala jsem vic. I ten Fyjala se bal zbytecne,kdyz utekl radeji pred pomstou do kravina.No alespon deti si uzily volna.

Standa
1. 12. 2023 07:18
Odpovědět  Jaris

To je tím, že si mohou z lidí a občanů děla prd.l a dělat, že se nic neděje!
Máme přece neochvějnou 108 v Padlamentu.
,, Psi štěkají , ale karavana jede dál”!

Tupý hulvát
1. 12. 2023 08:15
Odpovědět  Standa

Oni přece plní přesně to,proč je občané volili,oni občaně nevěděli,co je ta svoloč zač?Pokud ne,je to jejich tupost,pokud ano jsou asi spokojeni ne?

Slovan
1. 12. 2023 08:58
Odpovědět  Standa

Tak jak to zřejmě dopadne věděl kdejaký blbec. Však odborář Středula vyvalený už skoro týden před stávkou avízoval, že to bude jen takové “jako že stávka”. Vera jsem viděl video, kde se k tomuto jasně vyjádřil od Svobodných Ondrašek a odborář odnaproti stolu jen bublal.

Albi
1. 12. 2023 13:20
Odpovědět  Slovan

Jak se kdo vyjadřoval není, myslím, až tak podstatné.

Důležitější je, že nejen ta stávka, ale i ostatní nespokojenost už začíná být viditelná i ve světě a Fiala už začíná obracet.
Včera jsem tu dávala odkaz na Novinky – Fiala mění rétoriku, už “musíme s Čínou mluvit”. Jenže nemůžeme čekat, že ze dne na den se z něho stane velký přítel Ruska a Číny a už vůbec ne – a to mu určitě nemůžerme vyčítat – že by dokázal ze sebe setřásl ten US obojek, i kddyby snad chtěl (což možná nechce, ale přesně to vědět nemlůžeme).

Podstatné je, že je to zbabělec na vysokém postu, který, když už jinak nemůže, by se měl pokud možno vyjadřovat neutrálně.
Zatímco on žvaní nesmysly jednak z neschopnosti, ale imožná z úporné snahy být “světově uznávaným” poliktikem, alespoň doma obdivovaným a uznávaným – tím víc, jak se mu to nedaří.

katango
1. 12. 2023 14:31
Odpovědět  Albi

Taky si myslím, že to byl především signál pro svět a že je moc dobře, že byl vyslán.

Boomer
1. 12. 2023 08:22
Odpovědět  Jaris

.. a jak to tak vypadá, tak Boomer měl zase pravdu, že? A to bylo nějakého štěkání, fíčusové a fíčusky se mohli strhat… hrdinové internetu mimo realitu.
A Fiala nikam neutekl, dal jen svým postojem najevo, jakou váhu, jaký význam té stávce přisuzuje.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
1. 12. 2023 09:08
Odpovědět  Jaris

Asi měla nějaký efekt, když Fiala zdrhnul do spřáteleného kravína.
Spousta efektů je jen na efekt a spousta je jich málo viditelných. Když se valí lavina kamenů taky vidíte jen ty navrchu a ne ty vespod, které to strhly.

Albi
1. 12. 2023 13:30
Odpovědět  Markýza

Jasně že měla – a nejen stávka, nejen “neúspěšné” demonstrace!
Přes všechny “hrdé” a neústupné postoje Fiala a příslušní ministři couvli před dvěma hladovkáři, i před akcí lékařů. Možná to tak dopadne i s pedagogy, budou-li dost “tvrdí”, zatím se o jejich akci nic moc nepíše. Uvidíme.

Názor, že se těmi akcemi ničeho nedosáhne, vychází z primitivního pohedu – včera byla demonstrace (stávka) a dnes se nic nezměnilo. . Prostě netrpělivost a na tom taky někteří stavějí svou “politickou vyspělost”. 🙂

Boomer
1. 12. 2023 20:49
Odpovědět  Markýza

.. no, zkuste na chvíli připustit, že Fiala nikam nezdrhnul, neměl totiž před čím zdrhat. Chápu, to se těžko přiznává, že na nás premiér kadí jako na placatej kámen, ale zkuste se zamyslet nad tím, co my mu vlastně můžeme? Když překročíme hranice zákona, rozeženou nás jako špačky na vinici…bum, bum, bum. Oni tvoří zákony, oni také mají prostředky na jejich prosazování. Ti, kdo v současné situaci vyvolávají stávky, jim hrají do noty, pokud nehrají přímo podle jejich not..
Víte k čemu sloužil tzv. hlasitý ventil na parní lokomotivě? Řvalo to jako bejk, aby si mašinfíra i v kraválu jedoucího vlaku všimnul, že má přetopíno, případně také aby tzv. předtápěč v depu, fedrující do vícero lokomotiv na stání, věděl totéž…

Něco o zákonním odporu; Karel Havlíček Borovský
https://1url.cz/cujA6

JoFa
1. 12. 2023 09:49
Odpovědět  Jaris

Ak chcete aby bola stávka úspešná, musia ju riadiť národovci a nie vládnuca banda, to zaprvé. Za druhé stávka sa nerobí na pár dní, ale niekoľko týždňov, kým sa nedocieli efekt.
Po tretie, stávka sa nedá robiť s Vohnouty, inak dopadne ako tá vaša-zařvát si a zase vohnout.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Boomer
1. 12. 2023 12:55
Odpovědět  JoFa

.. jediným resortem, který mohl prostřednictvím stávky zamíchat kartami, byla železnice v devadesátých letech. Jenže .. stávky železničářů sice byly, ovšem nebyla v nich potřebná jednota všech odborových svazů v dopravě, vedení největší odborové organizace OSŽ(a majetkový dědic ROH..) se ze všech sil snažilo zlikvidovat menší odborové svazy. Akce vyvolávaly protiakce, někdy k zablokování spolupráce stačila dokonce osobní nevraživost dvou bossů kvůli hezké sekretářce, která jaksi “paradoxně” dala tomu, kdo ji nezaměstnával, alébrž oproti jejímu šéfovi to byl pěknej urostlej chlap.
Vláda i vedení drah se dokázaly rychle poučit a výsledkem bylo rozdrobení, do té doby unitární železniční struktury, na menší společnosti, které si začaly navzájem účtovat i takové pitomosti, jako bylo tzv. ošlapné.. vlastník budov(součást ČD..) požadoval úhrady za používání těchto budov(nádraží, nástupišť..) od jiné složky ČD, která v nich vykonávala úkony nutné pro zabezpečení činnosti ČD, bez nichž by vlastníkovi ty budovy nebyly k ničemu.
Možná dost složité na pochopení, ale byl jsem u toho od 18 let až do odchodu do penze, takže dráhu znám od A do Ž.
V dnešní době je stávka trapností…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
All
1. 12. 2023 13:30
Odpovědět  Jaris

Stávka opravdu nanic a k ničemu.Dalo se to čekat,ty odbory a Středula,panáček,jak říkám tajtrlík a poskok v řadě.Lidé už musí pochopit a dojde jim bohužel velmi pozdě,že se musí chopit moci bez těchto špinavých,zapčklých pajduláků. Situace není dobrá.Dělejme si zásoby všeho,nejméně na jeden rok,potravin,boty,ošacení,dřevo,malé pece,třeba i do garáží a boudy. Protože to je nutné s ohledem na situaci.Vůbec nikdo nám nepomůže,ani Rusko,budou mít taky přírodní problémy a starosti nad hlavu. Musíme začínat sami,dole v obcích a rodiny se musí semknout a držet pohromadě,pomáhat si navzájem.Zatím nás nečeká nic dobrého s politiky a vládou KOZY,budou nás dřít a okrádat,olupovat,jenom brát a zatím bude Evropa ničena morem dovlečenými džihádisty šaría ruky díky pětikoalici,brusselu ovládaném dravci a globalisty z USA.Tato civilizace končí a jediná naděje je v probuzení,semknutí rodin,spolupráce obcí odzdola,kde kovář a zahradník s pekařem budou ti nejpotřebnější a nejváženější spoluobčané.

unor 2022
1. 12. 2023 07:49
Ohodnotit příspěvek :
     

Kdyz uvazime, ze vsechny ty hruzy se deji v miste, kde ma pan Buh nahlasene
trvale bydliste a deji se tak dlouho, ze to nelze omluvit sluzebni cestou, jsou namiste pochyby o Bozi existenci a konstrukci viry v Boha jako takove.

Administrátor
P.A.Semi
1. 12. 2023 12:41
Odpovědět  unor 2022

Ono je to spíš tím, že ty náboženské texty nepochopili a překroutili…

Bůh nemá “trvalé bydliště”, natož pak v nějaké pustině v Levantu…

A ovšem, ti Lžidé, co jsou dnes v Izraeli nebo v USA, již dávno nejsou ten původní “vyvolený národ”, je to Synagoga Satanova (Zj3:9), a Šelma Zion… (“Zion” ציון doslova znamená “Šelma”, od slova ציי Zii…)

πα½

Pijack
1. 12. 2023 07:50
Ohodnotit příspěvek :
     

Matení pojmů. Pozor na to. Stává se zvykem, že se zaměňují “účinkující” dějů. Něco jako pojmy dojmy, nebo příčina za důsledek. Tak nám tady vraždili nacisté, PRDLAJZ, byli to Němci. Německý národ !!!
Stejné je to v dnešním článku. Nevraždil Izrael. Vraždili židé. Pořád je to velký rozdíl. Bojím se, že když si to libé nebudou uvědomovat, tak se pravdy nikdy nedoberou. Čeho se bojíme?

unor 2022
1. 12. 2023 08:01
Odpovědět  Pijack

Kdyz uz se tu vola po presnosti, mozna by melo zaznit neco o manipulaci s narody. O prostredcich, cilech, manipulatorech samych. Tech v popredi i v pozadi.

Pijack
1. 12. 2023 08:58
Odpovědět  unor 2022

Ano, ta záměna pojmů je taktéž manipulativní prvek. Záměrně mystifikovat lidi nesprávným pojmenováním je potíráním pravdy.

Tupý hulvát
1. 12. 2023 08:21
Odpovědět  Pijack

Máte pravdu,ale vraždí ti,kdo mohou.Češi by nebyli jiní,jen NEMOHOU,lidé jsou všude SKORO stejní!

Slovan
1. 12. 2023 09:12
Odpovědět  Tupý hulvát

Ono jít a někoho jen tak zabít není jen tak, na to každý nemá. Ale je pravdou že prý vždy jde o poprvé, pak by to měla být rutina.

Administrátor
P.A.Semi
1. 12. 2023 12:29
Odpovědět  Tupý hulvát

Ne, to nejsou… My jsme relativně mírní, a nejsme Supremacisté, kteří by hlásali, že všichni ostatní jsou “podlidé”, dobytek na dvou nohách, a podle toho se k nim pak chovali…

Problém je v Doktríně, ne v Lidech…

πα½

Albi
1. 12. 2023 13:38
Odpovědět  P.A.Semi

Problém je spíš ve výchově – nejen v rodině, ale v celém společenství – viz Ukrajina a víc než stoletá výchova Ukrajinců k nepřátelství k Rusům, přestože původ a dějiny mají ruské. Sto let výchovy udělá své!.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Administrátor
P.A.Semi
1. 12. 2023 20:35
Odpovědět  Albi

Tak… Doktrína (nebo-li ideologie) skrze výchovu ty lidi zmagoří tak, že se pak chovají jako magoři, nebo jako svině…

Ale základ té chyby je v ideologické rovině, a skrze lidi se to pak projevuje činy…

A bez změny v ideologické rovině se to nespraví, protože se to ovoce bude pořád zase vracet…

πα½

Administrátor
P.A.Semi
2. 12. 2023 03:21
Odpovědět  P.A.Semi

Víte, snažím se tu posunovat mantinely toho, co je přípustné psát… Zločiny a leccos se nemají zamlčovat, je třeba varovat, hnusit si a hanobit špatné, aby se to nerozmnožovalo, (a velebit dobré, aby se to rozvíjelo) ,..

Ale Pomsta nic nespraví, ta jen roztáčí Kolo Nenávisti, Pomstu za Pomstu, a vede to k bolavým koncům (důsledkům)…

Nenávist přináší hořkou Karmu, ale jsou to také Důsledky Příčin…

A je třeba, aby Varující Hlasy varovaly včas a přiměřeně (jako třeba vax za covidu), čím později, tím to bývá horší… Někdy… někdy ne, to je těžké předvídat, když obě jsou částečně možné, a předpovědí to lze ovlivnit, ale nebylo by to fér, a je tu velký nepoměr setrvačností…

πα½

Administrátor
P.A.Semi
2. 12. 2023 03:31
Odpovědět  P.A.Semi

(k tomu podotknu, že všichni tu píší anonymizovaně, žádné osobní údaje!, a není to průkazné, protože jsem to mohl mezitím opravit v db, z boku… jsem vaše případné alibi, kdyby se v tom chtěl někdo “šťourat” … na druhou stranu jsou nebo budou zálohy, je to tu veřejná diskuse, pokec (znamená “klábosení” – čeština je pěkná, že?) je sice nezávazný, ale mívá určitou úroveň…)

(asi to patřilo do jiné větve…)

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Boomer
1. 12. 2023 09:05
Odpovědět  Pijack

.. nějak mi do té vaší množiny vraždících židů nezapadají židé, kteří s politikou své vlády nesouhlasí. Ale mohu se mýlit, třeba žádná takoví židé neexistují, stejně jako asi neexistovali Němci, kteří s nacismem nesouhlasili? Třeba takový Ernst Johannes Fritz Thälmann…

Pijack
1. 12. 2023 09:54
Odpovědět  Boomer

Já jsem ale nenapsal “všichni židé”… nebo všichni Němci. Kdybych to napsal, nebyla by to pravda. Óóóó jak kouzelné jsou dezinformace, že 🙂

Boomer
1. 12. 2023 13:05
Odpovědět  Pijack

.. nebuďte trapnej a neokecávejte, v takovém případě jste měl napsat někteří židé, někteří Němci. A do příště si osvěžte, co jsou to pomnožná podstatná jména a jaký mají význam, zas tak složité to není…

“pomnožná podstatná jména mají pouze tvary množného čísla a to i v případě, že označují pouze jednu věc. Například tvar kalhoty použijeme, ať mluvíme o jednom kusu oblečení, který máme zrovna na sobě, i v případě, že mluvíme o všech kusech, které máme ve skříni. Množné číslo v tomto případě vlastně nic neříká o množství dané věci, zda se jedná o jeden kus či více, nám říká teprve číslovka, kterou eventuálně ve větě použijeme. Případně množství vyplyne z textu jako takového.”

Putinovec
1. 12. 2023 09:36
Odpovědět  Pijack

Na tom je ta masírka postavená .

Eva
1. 12. 2023 08:38
Ohodnotit příspěvek :
     

Stručně řečeno, pokud se někde vyskytuje, nebo “vyskytuje” Palestinec, izraelci pálí nebo hodí bombičku na všechny a všechno v širokém okolí.
Stejně jako ušáci, kteří navíc válčí daleko od svých hranic, takže ani nemusí mít obavy, že se jim raketka “zatoulá.”

Boomer
1. 12. 2023 09:13
Odpovědět  Eva

.. no musím uznat, že na váš propagandistický styl nemel ani soudruh Kojzar blahé paměti…

Slovan
1. 12. 2023 09:17
Odpovědět  Eva

Při dnešní šmírovací technice oni všichni moc dobře vědí kdo tam pálil a odkud. Se divím že agresoři dělají takové školácké chyby a ještě naivní. Pak to ještě někdo za úplatu vynese ven. Chudáci lidi a hlavně děti, hrozné.

Boomer
1. 12. 2023 08:53
Ohodnotit příspěvek :
     

.. autor by si měl uvědomit, že pokud chce určovat míru viny té které strany, musí pracovat s přesnými údaji, nikoli s pojmy jako: izraelská bojová helikoptéra.. pálila na některé z Izraelců.
Postoj izraelských silových složek, ve věci možného usmrcení rukojmí/vlastních občanů při likvidaci teroristů, je oficiálně znám. Z našeho pohledu se může jevit jako krutý, ale my v izraelské realitě nežijeme a troufnu si tvrdit, že bychom tam se svými postoji ani nedokázali přežít…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
JoFa
1. 12. 2023 10:25
Odpovědět  Boomer

Nesúhlasím s tvrdením, že ak nežijeme v Izraeli a nepoznáme podrobnosti, že robíme nepresné uzávery. To čo sa tam momentálne deje v Gaze nepotrebuje komentár žida z Izraela. To, že zaútočil Hamas cez plot ktorý nikto “nestrážil” je tak absurdné, že si to Izrael alebo jeho spoluhráč Amík objednal musí byť každému jasné.
Určite by som v Izraeli neprežil s mojim názorom, ale ak by toto mali spievať moje deti https://cz24.news/video-vyhladime-celou-gazu-zpivaji-izraelske-deti/, ani by som sa tam nehrnul.
Izrael už desaťročia oberá Palestínu o jej zem a dovolí si tvrdiť o nej, že sú to stúpenci hákového kríža. Mám pocit, že každý kto židákom nevyhovuje je stúpenec hákového kríža- aké je to jednoduché robiť svetovú politiku, od američanov /stúpencov hákového kríža/ sa v ničom neodlišujú, možno len tou obriezkou.

JoFa
1. 12. 2023 10:46
Odpovědět  JoFa

Kto vyzbrojil Hamas zbraňami z Ukrajiny? Kto posielal zbrane /drony/ na Ukrajinu, že by Izrael?Ak sú Izraelčania takí uvedomelí, tak prečo sa dali všetci opichať 3-4 dávkami, prečo si zvolili Netanyahu do čela ak chceli mier s Gazou? Mal by som oveľa viac otázok, no snažíte sa obhájiť neobhájiteĺné.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Boomer
1. 12. 2023 13:34
Odpovědět  JoFa

.. jo, tak k ohledně zbraní v Gaze mám vlastní teorii.. Operace Viktor Afanasjevič Bout.
Zatčen v Thajsku r.2008, v roce 2010 vydán do USA, odsouzen na doživotí. Dlouho klid, ani pes po něm neštěknul, a najednou r.2022 náhle vydán do RF výměnou za americkou basketbalistku, uvězněnou za něco málo hašišového oleje.
Viktorovy kontakty v oboru, kde bez osobní znalosti s vámi nikdo nepromluví ani slovo, mohly posloužit k plánovanému nastartování přesně zacíleného černého obchodu se zbraněmi, dodávanými pod taktovkou USA z celého světa na Ukrajinu. Rusko tak mohlo za cizí peníze vyzbrojit Gazu, aby mohla v pravou chvíli otevřít další proxy bojiště, ze kterého se USA opotila záda od hlavy až pod opasek. Synergie se současným vývojem na rusko-ukrajinském bojišti jako vymalovaná.

Koukněte na životopis V.A Bouta, podumejte o souvislostech a zkuste v mojí teorii najít slabinu, která by ji mohla znevěrohodnit natolik, abych ji zařadil až někam za konspirační teorie o tisíciletém celosvětovém spiknutí těch zrůdných Židů… ;o))))

Joj, a tie taľafatky o uvědomelých Izraelčanoch s tým ako súvisia? Písal som čosi také?!!!!
Že nemáte rád Židy je vaše věc.. já v tom s vámi nejedu!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
JoFa
1. 12. 2023 15:04
Odpovědět  Boomer

K tým taľafatkám citujem vás pár komentárov vyššie: “.. nějak mi do té vaší množiny vraždících židů nezapadají židé, kteří s politikou své vlády nesouhlasí. Ale mohu se mýlit, třeba žádná takoví židé neexistují, stejně jako asi neexistovali Němci, kteří s nacismem nesouhlasili? Třeba takový Ernst Johannes Fritz Thälmann…”
Spojil som to do jedného komentáru, väčšinou čítam všetky vaše komentáre, tak ste to asi nepostrehol, že to súvisí. A preto ak by boli židia uvedomelí/ väčšina/, tak by takéto násilie tvrdo doma odsúdili a neočkovali sa a chápali by súvislosti, že išlo o provokáciu a hľadali by vinníkov nie v Gaze. Tuším majú vraj najlepšiu tajnú službu na svete a čo tá na to hovorí? Alebo nič o tom nevie?

JoFa
1. 12. 2023 15:24
Odpovědět  JoFa

Ja chcem mať rád židov, ale musia dokázať robiť dobro aj pre iných a nielen pre seba a je otázne, či vôbec chápu čo je dobro ak odmietli svojho mesíaša a čakajú na druhého, ktorý to pravé /ich/ dobro prinesie.
Ak máte logické uvažovanie, čo predpokladám, prečo vás udivuje môj protižidovský postoj? Ja nechcem aby Slovania /Slováci/ ovládli svet a vnucovali mu svoju voľbu, pretože to považujem za choré. Ak by som chcel niečo zmeniť, tak by som šiel príkladom funkčného systému v mojej krajine a nech sa svet rozhodne či to prijme, alebo nie.Lenže toto je príklad toho ich prvého mesiáša, ktorého neberú, tak čo s tým? Nie som ko..t aby som ich za to velebil.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Boomer
1. 12. 2023 19:48
Odpovědět  JoFa

.. váš protižidovský postoj pro mne není podstatný, jen si dovoluji upozornit, že není mým postojem a tudíž se můžeme při nahlížení nějaké věci rozcházet, což však neznamená nutně konfliktní postoje při argumentaci. Vy názor, já názor…a plichta, pokročíme k něčemu jinému. Viz. kupříkladu vaše víra v Boha a moje bezbožnost…

JoFa
1. 12. 2023 19:58
Odpovědět  Boomer

Veď v poriadku ideme ďalej, nie je to prvá téma , kde sa nezhodneme a dúfam že to vnímajú aj okoloidúci. Diskusia má veci riešiť,tak potom, o čom je sloboda slova?

Administrátor
P.A.Semi
1. 12. 2023 12:33
Odpovědět  JoFa

S tou obřízkou se poněkud mýlíte, protože oni to koncem předminulého a začátkem minulého století rozšířili i v USA, a většina Američanů tam je obřezaných také, i když nejsou Židé ani Muslimové… Aby se tam tak snadno nepoznali ti, co jsou…

πα½

Boomer
1. 12. 2023 13:42
Odpovědět  JoFa

pro: JoFa;  1. 12. 2023 10:25

.. 70% mužů s obřízkou v USA není židovského vyznání nebo národnosti, prostě ji považují za praktické opatření. Ku*wa, to nemáte na lepší argumetaci?

katango
1. 12. 2023 14:36
Odpovědět  Boomer

Jestli se moc nemejou, tak bez obřízky trpí zánětem předkožky, která se tuším na vojně nazývala Pták ohnivák. Nebo zánětem žaludu? Omlouvám se, jsem už ze školy přes čtyřicet let a ne všechny informace se ukládají.

Boomer
1. 12. 2023 19:36
Odpovědět  katango

.. tento praktický zvyk se rozmohl v období kolonizace západu Spojených států, nedostatečná hygiena, nedostatek žen, tudíž prostituce jako naprosto běžná/nutná součást života společnosti převážně mužské.
Přibližně stejné motivace měla obřízka i v jiných světadílech o mnoho staletí předtím, Židé i muslimové ji však prezentovali jako náboženskou nutnost…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
JoFa
1. 12. 2023 14:51
Odpovědět  Boomer

Nechcem sa tu chytať za slovíčka a obriezku som použil ako príklad odlišnosti a nie je ako píšete rovnaká, čo ja viem tak obriezka nemá u židov len zdravotné dôvody ale je spojená aj s určitým obradom u mladyćh chlapcov, tak určitý rozdiel tam vidím.
K vašej teórii Operace Viktor Afanasjevič Bout, mi nesedí ten veľmi ľahký priechod cez plot na Izrelsko-Palestínskej hranici, ktorá bola střežena tak, ži by si ani sova neuprdla aby to židia nevedeli, preto Ruskú intervenciu odmietam, no ak mi dáte verziu, ako Rusi donútili Izrael aby nechali bez problémov židia Hamas prejsť, tak samozrejme uhnem z mojej pozície.

Boomer
1. 12. 2023 19:31
Odpovědět  JoFa

.. ale no tak, v teorii o Boutově roli jsem ani okrajově nezmínil problematiku střežení či nestřežení plotu. Tudíž žádnou verzi ode mě neočekávejte, já osobně na místě Rusů bych cosi takového ani neřešil, mé hledisko by bylo čím větší ohňostroj a více ztrát na obou stranách, tím lépe pro můj zájem a tím zájmem je především diverzifikace postojů i zdrojů na straně protivníka. Základním principem vedení války je čistý pragmatismus.
Zkuste občas věci posuzovat naprosto nestranně, a to i bez přihlédnutí k vlastním prioritám či morálním postojům…

JoFa
1. 12. 2023 19:52
Odpovědět  Boomer

To nedokážem a ostatne ani vy, dívate sa na to zo svojho pohľadu -vojáka. Vychádzam z faktov a moju zákl. otázku ktorá vyvracia vašu teóriu ste mi nezodpovedal, tak vám nemôžem dať za pravdu.

Boomer
1. 12. 2023 20:26
Odpovědět  JoFa

..vojenskou záležitost posuzuji z vojenských hledisek a připadá mi to naprosto racionální. Naopak by mi nepřipadalo racionální zanášet hlediska vojenská do záležitosti gynekologické.
Na vaši spekulativní otázku stran plotu jsem vám odpověděl dle mého jasně, a to z vojenského hlediska. Že jste nebyl nikdy vojákem a v problematice se nedokážete dostatečně orientovat, to už neovlivním. Zkuste v tomto případě zcela abstrahovat od svého přesvědčení, zkuste se podívat na věc z jiného pohledu, z chladného kalkulu ve prospěch věci, jejímž jediným cílem je oslabení protivníka…

JoFa
1. 12. 2023 20:42
Odpovědět  Boomer

Ak sa bavíme o oslabení protivníka, tak máte na mysli US predpokladám, pretože oslabenie Izraela je ireĺevantné. Ak ide o oslabenie US, tak stále tú pointu postrádam ak vojna v Gaze bola práve zámerom US a príprava pred voľbami pre Biden a.bez útoku Hamasu by sa nerealizovala.
Druhá možnosť je židovina-“súboj titánov” Ruský žid proti Izraelsko Americkému, kto z nich bude viesť ďalší vývoj? To je lepšia otázka ak ste ju myslel. Alebo ste myslel iné riešenie? Asi by ste mal definovať protivníka, nebo jsem natvrdlej…?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Boomer
1. 12. 2023 21:41
Odpovědět  JoFa

.. akci Gaza vnímám a prezentuji jako záměr Ruska, s jasným zaměřením proti USA, Izrael i Gaza jsou figurkami na šachovnici, celé to bylo precizně promyšleno s velkým předstihem, tudíž mi není jasné, proč píšete.. “Ak ide o oslabenie US, tak stále tú pointu postrádam ak vojna v Gaze bola práve zámerom US a príprava pred voľbami pre Biden a.bez útoku Hamasu by sa nerealizovala.”
Už v okamžiku zadržení americké basketbalistky se některé zdroje podivovaly nad “přehnanou reakcí ruských orgánů” v této věci, psalo se dokonce o podstrčení drog do jejího zavazadla. Já to vnímal jako přípravu na něco, jenže na co?.. a ejhle, Bout!! Politická hodnota vyměňovaných osob neporovnatelná!!! Proč ruská strana tolik usiloval o Boutův návrat? K čemu ho potřebovali? Aby se mohl posadit do oblastního parlamentu RF? Perfektní krytí, ale jen krytí.
A znovu připomínám, na souboj židovských titánů nehraju!
Kdo má být cílem Operace Bout, je jasné z mojí věty:
“Rusko tak mohlo za cizí peníze vyzbrojit Gazu, aby mohla v pravou chvíli otevřít další proxy bojiště, ze kterého se USA opotila záda od hlavy až pod opasek. ”

Natvrdlej nejste, jen nemáte rád Rusko ani Židy, tudíž klapky na očích…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Boomer
1. 12. 2023 21:48
Odpovědět  Boomer

.. můžeme se místo souboje židovských titánů bavit o boji směřujícím k multipolárnímu uspořádání světa, k čemuž projevil jisté tendence Trump ve svém minulém funkčním období, když mluvil o soustředění americké politiky na oblast Tichomoří…

Markýza
2. 12. 2023 15:22
Odpovědět  Boomer

Prosím chlapci. mohli byste to strašlivě nadužívané slovo BOJ používat jen v jeho původním smyslu? Totiž pro případy, při nichž teče krev? Protože pokud jej budeme takto nadužívat nadále, ze všech těch “bojů” se prostě nevyhrabeme.
Nezapomínejte, že na počátku jest slovo.
Až teda na ten boj s vámi souhlasím, Boomere, ovšem přirovnala bych to spíš k přirozenému pohybu kontinentů – doba zkrátka nazrála.

JoFa
2. 12. 2023 12:05
Odpovědět  Boomer

Skúste prečítať tento článok a porozmýšľajte či to sedí na vašu teóriu o Rusoch, no podľa mňa nie. https://zemavek.sk/izrael-vedel-o-plane-utoku-hamasu-rok-vopred-nyt/ Ak niekto dostáva varovania a neurobí ani minimálne opatrenia, tak to je buď úplný blb, alebo čaká zámerne na tento krok. Takže Rusi aj keď im to možno vyhovuje, sú podľa mňa z tohoto vonku.
Rusko mám rád, tam ste sa sekol tiež.

Boomer
2. 12. 2023 15:17
Odpovědět  JoFa

..novinový článek, z 1.prosince, po bitvě je každý generál, nic víc.
Na jedné straně izraelská bezpečnostní služba, která v průběhu roku pracuje s více dokumenty a vyhodnocuje možné hrozby z nich plynoucí, na druhé straně potenciální protivník, u kterého lze předpokládat snahu o zamaskování skutečně ostrého plánu, a to za pomoci plánů klamných. Naprosto běžný souboj mozků na obou stranách, s mnohokrát odzkoušenými postupy.
Nelze vyloučit infiltraci ani u jedné strany, nelze vyloučit vnější podporu ani u jedné strany.
Oprávněně lze předpokládat, že jedna ze stran chybně vyhodnotila aktuální situaci.
Oprávněně lze předpokládat, že jedna ze stran dokázala skrýt před protistranou svoje reálné možnosti, nebo ho dokonce aktivně uvést v omyl.
Z mého pohledu jedinou otevřenou otázkou je, zda Hamas disponuje dostatečně kvalifikovanými specialisty k provedení takového plánu.. můj odhad je 75:25 NE, tudíž: kdybych byl Rusko, určitě bych průběh celé Operace Bout držel pevně v rukou od A do Ž. Lidi na to mám…
Nebezpečnost protivníka neposuzujeme podle jeho prohlášení, ale na základě reálného posouzení jeho možností, s připočtením jisté míry chybovosti našeho posouzení. © von Clausewitz

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
2. 12. 2023 15:19
Odpovědět  Boomer

Koukám, že ten váš Klauzevic se šikne i do běžného života! 😀

Boomer
2. 12. 2023 18:16
Odpovědět  Markýza

.. no, nerad to připomínám, ale život je boj! Boj o samičky, o zdroje, o přežití sebe a svého rodu.
Já vám to už psal jednou, přečtěte si jeho dílo “O válce”, a zjistíte, že je to o životě.

Ottův slovník naučný definuje boj také jako intenzivní činnost směřující k prosazení svých cílů.
Taková Clara Zetkinová, mimo boje za volební právo žen, také bojovala proti válce, ač to někomu může připadat jako protimluv…

Markýza
2. 12. 2023 18:39
Odpovědět  Boomer

Ale no tak, Boomere. Já jsem stoprocentní ženská, mě z toho stačí vaše citace! 😀
Ad Clara – netuším, která to byla, ale to je přesně to, co jsem zmiňovala: melte pořád o boji…..a bude boj. Máme ještě zápas, soupeření, rozepře……móře toho je.

Boomer
2. 12. 2023 18:53
Odpovědět  Markýza

.. no ale zápas je taky boj, násilné prosazování vlastních zájmů. Ty moje citace jsou Clausewitzovými závěry na základě jeho předchozích filosofických úvah

Co růží jest, stejně vonělo by i jinak zváno… © Wilda Šekspiruj

Markýza
2. 12. 2023 19:43
Odpovědět  Boomer

Nojo, s tímto Wildovým výrokem mám trošku problém – tedy ne s podstatou. Vonělo by si to, jak by se tomu zlíbilo. Otázka ovšem je, jak by to vonělo NÁM. Kdybychom tomu říkali nějak tak smradlavěji.
Ano, zápas je…..no, není. Boj je zkrátka na krev – zápas být nemusí. Tak jsem to myslela.
Nemůžu si pomoct, ale boj o zrno, o čistotu města, boj s počasím a suchem prostě evokuje něco fatálního, smrtelného – a ono to tak prostě není.

Boomer
2. 12. 2023 19:53
Odpovědět  Markýza

.. no, ten citovaný český překlad spáchal tuším Vrchlický. Jiní to překládají jako “Růže je růže je růže je růže…”
Zeptáme se Hilského?

Vladimír
1. 12. 2023 13:30
Ohodnotit příspěvek :
     

Nejprve Izrael financoval Hamas, poté zabil Židy na festivalu, a to vše pro plyn u pobřeží Gazy. K čemu Židé potřebují nepřátele tedy nechápu…

Unter
1. 12. 2023 13:51
Ohodnotit příspěvek :
     

Na fotografii zřejmě stejné auto, které je na jiných fotografiích se čtyřmi zuhelnatělými mrtvolami v interiéru.

Administrátor
P.A.Semi
1. 12. 2023 20:53
Odpovědět  Unter

Ten titulní obrázek je z toho článku v The Cradle, který jsem překládal… Je to ilustrační foto, nekomerční použití, tak z toho nemám špatné svědomí…

Ten obrázek uprostřed (i se svým popisem) jsem do toho přidal z článku v Electronic Intifada, na který se to tu odkazuje o pár odstavců dál…

Electronic Intifada jsou noviny izraelských palestinců, bojující proti okupaci… Šířím-li jejich obsah, v podstatě jim pomáhám v tom, o co se oni snaží, tedy o šíření osvěty…

Intifada https://en.wikipedia.org/wiki/Intifada je arabské slovo, znamenající “povstání, rebelie, hnutí odporu”, a používají ho Palestinci, kteří se chtějí vrátit zpátky do své okupované země…

(to jsem jednou udělal takové faux pas, že jsem rabínovi od husitů argumentoval něčím, o čem EI psali, a říkal jsem – vidíte, i v Izraeli to připouštějí… strašně se mračil a já až později zjistil, proč… tak tady jsem to dal rovnou do závorky, protože ani The Cradle zřejmě neví, co jsou zač, když takhle argumentují, že to “izraelská média” píší… Inu, není “izraelská” jako “izraelská”…)

Na druhou stranu není lepší zdroj na posvícení si na zločiny Izraele, než přímo na místě od Palestinců…

πα½

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Boomer
1. 12. 2023 21:56
Odpovědět  P.A.Semi

.. ajajajaj admine, pokud z titulu svojí pozice mluvíte o zpravodajství určité frakce jako o šíření osvěty, dle mého vstupujete na tenký led stranickosti a opouštíte pevnou půdu nestrannosti, která by vašemu postu měla příslušet.
A k poslední větě jen tolik.. není lepší zdroj na posvícení si na zločiny Palestinců, než přímo na místě od Izraelců.
Všimnul jste si zprávy o smrti dívky, kterou Palestinci odváželi na korbě pickupu jako rukojmí, jen tak nalehko v podprsence a kalhotkách? Na co asi tak mohla zemřít? Na nachlazení, asi…

Administrátor
P.A.Semi
2. 12. 2023 00:57
Odpovědět  Boomer

Říká se tomu atrocity propaganda a používá se to na ovládnutí a manipulaci citů čtenářů… Zřejmě z obou stran… To je pak otázka, čí je působivější – obsahem i zesílením tím nebo oním médiem…
(a pak také století Hœllywoodu udělá své… “jen tak nalehko v podprsence a kalhotkách?” je z nějakého filmu/dojáku? nevypadá to důvěryhodně, i když je to asi možné?)

Já tu nejsem jako nestranný “admin”, ale jako autor (spíš překladatel) článku a diskutující, dal jsem to sem, protože k tomu byl důvod – odhalení zdejších lhářů a podvodníků… (i když oni si to tu třeba v ČT nevymýšlejí, jen to zaslepeně a zaslepujíc přebírají z totálně nedůvěryhodných a jednostranných zdrojů, tak tady je ukázka z druhé strany barikády – ono je to asi potřeba sledovat oboje, aby si člověk udělal plastičtější obrázek a lépe pochopil, kdo a v čem lže a manipuluje, a kdo a co (obvykle) zamlčují…)

Pak také – “Palestinci” je tam příliš široký pojem, to je hodně různých skupin, a jen Izrael a jeho poskokové by je chtěli naházet do jednoho pytle a vyhodit někam pryč nebo vyhubit, ale i Palestinci si zaslouží žít… (i když osobně bych řekl, že jinde by jim asi bylo podstatně lépe… nezávidím jim to tam…)

πα½

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Boomer
2. 12. 2023 07:36
Odpovědět  P.A.Semi

..naházení do jednoho pytle jde otočit taky směrem k Židům. A holku v kalhotkách a podprsence, naloženou jako dobytče na korbě pickupu, si můžete najít bez cizí pomoci, nemusíte ani do videopůjčovny, zadejte si do vyhledávače Shani Louk… a příjemné počteníčko a pokoukáníčko zaručeno. Co tam po nějaké holce odněkud z Německa, měla sedět doma, že…

Administrátor
P.A.Semi
2. 12. 2023 09:43
Odpovědět  Boomer

Že to cirkulovalo po internetu neznamená, že to je pravda…

Když si čtu Wikipedii https://en.wikipedia.org/wiki/Killing_of_Shani_Louk – což také neznamená, že když se to píše ve Wikipedii, že by to musela být pravda, tak prý našli její DNA na fragmentu lebky přímo na tom festivalu, takže to, že by ji pak vozili živou po Gaze poněkud vypadá jako hoax, nebo třeba AI video…?

πα½

Boomer
2. 12. 2023 10:26
Odpovědět  P.A.Semi

.. v tom případě nám nezbývá než se smířit s tím, že cokoli koluje po internetu, nemusí být pravda, včetně divných skvrn na Slunci nebo osvěty ze stránek Electronic Intifada… nebo existují výjimky z tohoto tvrzení?
A co uděláme, když se ozve někdo, kdo bude tvrdit, že na některé z fotografií či videozáznamu se Shani Louk není on se samopalem, neb v tu dobu byl zouplna někde jinde, a že je to sprostý podvrh, budeme mu věřit, když to bude napsáno na internetu?
A jsme v Matrixu…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Administrátor
P.A.Semi
2. 12. 2023 18:32
Odpovědět  Boomer

Jo, doba pokročila a digitální podvody jsou a budou čím dál tím hůře rozpoznatelné…

Akorát tedy když z ní našli kus lebky na festivalu, tak je nepravděpodobné, že by ji živou vozili po Gaze…? To spíš vypadá na klasický případ, kdy lež má krátké nohy…

Ono to video (já to neviděl) může být úplně někdy z jindy, ony tam jsou obě strany ale Izraelci především odborníci na podvody, spousta internetových hoaxů pochází z Izraele, oni si v těch podvodech tak nějak libují…
A snaží se vytvořit ospravedlnění pro zavádění cenzury, tak si k tomu vyrábějí i virální hoaxy…

πα½

Administrátor
P.A.Semi
2. 12. 2023 18:45
Odpovědět  Boomer

Ohledně věrohodnosti těch Slunečních obrázků – víte, já nesbírám jenom ty nejlepší… Sbírám obrázky ze dvou družic pravidelně, další jednu až dvě dotahuji zpětně, a tu nejstarší jen občas… Je sice fakt, že skoro všechny mají Američani (jedna je i Belgická), sice jiné agentury ale i tak, bylo by lepší, kdyby měli nějakou družici s kanálem 193 také Rusové nebo Číňani…

Ale ony ty EUV obrázky musí přibližně odpovídat i magnetogramům, které se dají částečně ověřit také z Japonské pozemní obzervatoře nebo z dalších, to dělám jen vyjímečně, když je potřeba… A dělá to dost dalších astronomů a ozvali by se…

πα½

Boomer
2. 12. 2023 19:11
Odpovědět  P.A.Semi

.. summa summarum prostě vámi předložené informace jsou relevantní, ostatní mají smůlu, že…
Úlomek lebky může být velikosti 10cm nebo taky 1cm, z obojího dokáže laborka vytěžit vzorek DNA, na jehož základě je možno srovnáním s jiným vzorkem( např. vlas se zachovaným folikulem) identifikovat osobu.
Znám osobně člověka, který dokázal bez zásadních následků přežít úraz spojený se ztrátou části lebeční kosti.
Sám jsem také “měl to potěšení” poskytovat nezbytnou pomoc cyklistovi, kterého srazilo auto. Odřeniny na rukou, na obličeji, byl při částečném vědomí, omezeně komunikoval. Když jsem mu na krvácející ránu nad uchem přikládal tlakový obvaz, sranda mě přešla.. jeho hlava totiž na pohmat byla jako když meloun v igelitce pustíte ze dvou metrů na zem, pod kůží jsem cítil pohyblivé části lebeční kosti. Přežil také, ovšem s následky.
A tím bych skončil naši diskusi na dané téma s odkazem na úvodní větu mého příspěvku…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Administrátor
P.A.Semi
2. 12. 2023 21:43
Odpovědět  Boomer

Víte, nejsem neomylný, ale jsem trochu jiný level, vy to ze své perspektivy nevidíte a není mi příjemné to před vámi zde rozebírat…

Tady nejde o detaily, i když znalost většího množství detailů pomáhá pochopení, ale jde právě o pochopení příčin a souvislostí, které normálně přehlížíte z perspektivy toho, co vám přinesou média, která sledujete…. Zejména když (pokud) tu perspektivu nechápete a neumíte si ji odečítat, vidět to jejich očima a vidět i to, co oni přehlížejí… Obvykle a zejména při nějakém konfliktu vám ty jednotlivé strany přinášejí špínu na oponenta, klady na vlastní, něco vám neřeknou a něco přeženou… Pak je dobré znát, jak moc kdo z nich přehání a nebo i vymýšlí si, a co zveličuje a co obvykle přehlíží… Vidět realitu (i) jejich očima ale neznamená se ztotožňovat s jejich hodnocením a schvalovat jejich postupy… Ale k plastickému pochopení problému to prospívá…

πα½

Administrátor
P.A.Semi
2. 12. 2023 21:48
Odpovědět  P.A.Semi

A pak z toho vyplývá pochopení příčin a souvislostí…

Tam v Levantu jádro jejich problému je v tom, že Židé mají obrovské pohrdání ke všem ostatním, a jsou dost dobře sjednoceni spolu, svých si váží a ostatní jsou dobytek a podle toho se pak k nim chovají…
comment image

Arabové (Palestinci) jsou zase posedlí primitivní touhou po pomstě za všechna ta příkoří, kterých bylo za desetiletí mnoho, a čím víc nenávisti a pomsty, tím víc příkoří na obou stranách…
Akce vyvolává Reakci…

Administrátor
P.A.Semi
2. 12. 2023 21:54
Odpovědět  P.A.Semi

A jedním z jejich (Židovských) záměrů je tímhle ostentativním pohrdáním zošklivit lidem Rasismus, abychom s vaničkou vylili i dítě…

Je špatný a prolhaný rasismus, tvrzení, že “my jsme nejlepší, a všichni ostatní jsou podřadný dobytek”… Tohle přesně hlásají Izraelci…
Ale je i správný a pravdivý rasismus, pochopení, že jsme odlišní od všech, jsme jedineční. Ti ostatní jsou také odlišní a jedineční, a my i oni si zasloužíme pro tu odlišnost a jedinečnost zachovat, a respektujeme cizí jako cizí… Tohle chtějí, abyste nechápali, a nechali se snadno smísit a asimilací vyhladit a nahradit…
Ze zdravé sebeobrany a sebeuvědomění národů a etnik udělali “fuj ošklivý rasismus!”…
A na pár zohavených a pokřivených příkladech – Ukrajina, Izrael, vám tu správnou cestu k sebezachování národů zoškliví, nechají vás samotné na ten hnus plivat…

Tohle je ještě další level pochopení dějů, kde jde o Ideje v Platonském smyslu, kde nejde o konkrétní jednotlivce a osudy, nebo možná teprve ve statisticky významných hladinách, aby obrátily směrování společností a kultur…

πα½

Administrátor
P.A.Semi
2. 12. 2023 21:59
Odpovědět  P.A.Semi

(ale přesně si myslím, jak rozdíl v důležitosti časného a nadčasového nechápete a dokonce i pohrdáte tím, co já považuji za důležité, a naopak… a chápu proč…)


anebo prostě mám lepší zdroje, a znám a umím posoudit jejich důvěryhodnost ze zkušenosti, (a tu “zkušenost” jsem připraven si upravovat podle aktuálních okolností – to leckdo opomíjí a nevšimnou si včas, když se něco, co znali, postupně ale radikálně změní)…

Leckdy je i zajímavé naučit se uvažovat – “co tam není?” … to nebývá tak snadné vidět, jako to, co tam je… vyžaduje to určitou zkušenost: “co by tam mělo být, ale není”…

πα½

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Administrátor
P.A.Semi
2. 12. 2023 22:13
Odpovědět  P.A.Semi

Víte, co tam není ?
Není tam Soucit…

Oni, tihle “vyvolení” jsou ve zkušenosti duchovně dost podřadní a postižení, protože jim v Duši chybí Soucit, a v Mysli jim chybí Svědomí… Proto jako Projekce, jako Tříska a Trám, považují ostatní za méněcenné a podle toho se k nim i chovají…

To leckde, kde slyšíte nějaké nadávání na leccos, tak je vhodné se zamyslet, proč to zrovna jim přebývá?
Jako třeba jak Rusové nenávidí Nacionalismus, protože ho sami mají… Jako třeba jak manipulativní a dezinformační Masmédia (ČT, Nova atd) hlasitě nařkávají ostatní z “dezinformací” a “manipulátorů”, abyste nechápali, kdo je skutečný manipulátor…

Administrátor
P.A.Semi
2. 12. 2023 22:20
Odpovědět  P.A.Semi

A dnes jsem to někomu vysvětloval:

Víte, mně je možná líto, ale osobně se mě to netýká, co se děje tam a onde… Mají tam marast, asi si ho zčásti zasloužili…

Mě ale víc zajímá, co se děje tady…

Jak chtějí, abychom se zaměřovali a nenáviděli nějaké cizí hnusy, Rusko Palestince Araby obecně, nebo naopak zas Ukrajince, Židy… Abyste přehlíželi, jak nás tady utlačuje EU – nařízení a direktivy, seberou vám dům, protože nebude dost zateplený, seberou nám auta – prostě je zakážou vyrábět a dojezdíte, seberou nám peníze za nějaký digitální dudlík, zakážou vám leccos…

To se nás tady týká, jaká nedemokratická byrokratická mašinerie nás ovládá a kam a proč… Ale abyste to přehlíželi, ukazují a zesilují vám různé diktátory nebo teroristy jinde, abyste je hluboce nenáviděli, že zdejší problémy pak budete snadno přehlížet…

Víte, co není na vlajce EU? Co ta vlajka vyjadřuje? Není tam velká centrální hvězda, která ty ostatní rovnocenné kolem dokola ovládá…

πα½

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Administrátor
P.A.Semi
2. 12. 2023 23:57
Odpovědět  P.A.Semi

A ještě k tomu levelu a znalosti místních podmínek – já hebrejsky docela umím číst, překládal jsem Bibli (jen asi třetinu)… Tedy lépe čtu rusky, francouzsky a určitě anglicky nebo česky… řečtinu čtu velmi pomalu, se slovníkem a ještě bez gramatiky, a o arabštině zrovna přemýšlím, jestli se do toho pouštět se to učit také…
Takže třeba nejen že si přečtu jejich texty v originálu, ale zvenčí je možná lépe vidět, kde je tam chyba, a nejedna…

πα½

Administrátor
P.A.Semi
2. 12. 2023 23:34
Odpovědět  Boomer

Víte, ještě k té Šani Louk…

Mně je trochu líto, že nechápete (vy a další), že není ani trochu srovnatelně důležitá… Třeba ve srovnání s tisíci obětí, jež následovaly, a s ničením, a s utrpením těch utlačovaných…

To totiž vůbec není validní argument, jestli jak v Hœllywoodu vozili polonahou ženu po ulici…

(A kromě toho je to nepravděpodobné, vzhledem k mentalitě jedněch i druhých je mnohem větší pravděpodobnost, že to je nějaký židovský filmařský podvod… tedy já nevím, vyloučené není nic, ale něco je mnohem pravděpodobnější…)

πα½

Administrátor
P.A.Semi
3. 12. 2023 00:02
Odpovědět  P.A.Semi

To jestli si myslíte, že tam je Israel nějak spravedlivý a Arabové jsou teroristi a lumpové, tak jste jak na tomhle obrázku ten spodní level, snadno zmanipulovaný masmédii :

comment image
(v lepší kvalitě ten obrázek nyní asi nemám…)

Jestli chápete, jaký jsou židi lumpové a co všechno už zkazili, kdo má vinu na kterých válkách atd, tak jste ta prostřední level, sečtělejší…

Já vám neřeknu, co máte pochopit na té horní level, protože byste to nepochopili dobře… anebo třeba někdy jindy…

πα½

Administrátor
P.A.Semi
3. 12. 2023 00:22
Odpovědět  P.A.Semi

A ještě k tomu obrázku – ono to tu v černobílé verzi není moc vidět, ale ty mraky a kytičky v dolní třetině jsou malované na plotu nebo zdi…

A kdybyste stáli na tom dlouhém sloupci “knih”, tak víte z té nerozmazané části a obrysu, kdo tam nahoře stojí, na co kouká, a tím pádem možná i co to vyjadřuje – a je víc správných možností, z různých důvodů, ale i nesprávné… Což je ale diskutabilní, které jsou správné a proč…

πα½

Administrátor
P.A.Semi
3. 12. 2023 00:52
Odpovědět  P.A.Semi

S těmi levely je to ještě i tak, že na spodním levelu ovčani nechápou, co je na Izraeli špatného, je to prý jediná “Demokracie” na Blízkém Východě… Na dalším levelu vědí (a někdy se i nebojí říkat), jací jsou ti Židi rasisté a chovají se jak prasata k ostatním, které považují za “dobytek”… A jaká všechna zvěrstva a podvody dělají, atd… Teprve na dalším levelu pochopíte, že to dělají proto, aby zničili a zošklivili i tu správnou část rasismu (a tím pak i národy a etnika)… Když na tom základním i druhém levelu ani nechápou, který rasismus je správný a který špatný a proč, a proč je to důležité…

Když leckdo nechápe, že “moje” je sobectví, ale “naši” je altriusmus a láska, ale “kdokoli” a “rovnost” jsou jen bludy a lži… (jak to souvisí? okrajově…)

(Když tu někdo občas zmiňujete KSB, mohli byste vědět, v čem spočívá “konceptuální” vedení nebo moc a o co je důležitější, než ty výkonné úrovně pod tím…)

πα½

Boomer
2. 12. 2023 19:18
Odpovědět  P.A.Semi

..a ohledně věrohodnosti slunečních obrázků a odpovídajících magnetogramů.. můžete nad všechnu pochybnost vyloučit, že na nich nepracuje AI?
;o)))

Administrátor
P.A.Semi
2. 12. 2023 21:57
Odpovědět  Boomer

inu, není tam moc prostoru pro podvod, který by nebyl dobře vidět při různých srovnáních…

Administrátor
P.A.Semi
2. 12. 2023 00:40
Ohodnotit příspěvek :
     

Já k tomu jen dodám, protože to pak bude někoho zajímat…
Jistě že jsem tou dobou, když jsem tu psal, věděl, co se píše na Slunci, ale čekal jsem a čekám, jak ten nápis bude pokračovat… To pak půjde srovnat podle timestamp
Možná i místo rozmýšlení článku, který budu psát, jsem to tu nejdřív vysvětloval z “lidských” zdrojů…

πα½

Administrátor
P.A.Semi
2. 12. 2023 01:55
Odpovědět  P.A.Semi

comment image
Lžou

comment image

comment image
Lžidi

A ještě to bylo podtrženo několika zajímavými erupcemi… A zřejmě proloženo dalším…? (To ještě uvidím, co se tam dá najít dalšího…)

Tentokrát česky… anglicky to tam bylo nedávno…

πα½

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Administrátor
P.A.Semi
4. 12. 2023 23:47
Odpovědět  P.A.Semi

Ale pořádně jsem to nečetl, nebo tak postupně… Ono se tam toho psalo na tohle téma víc…
(ale na článek to bude ještě asi za den nebo dva nejmíň…)

Tohle bylo i na Novinkách, byl tam zajímavý flare , přesně označeno, podtrženo… :
comment image

Z2 ISRAEL
EviL
(a ještě něco hebrejsky, a jestli je to dole arabsky se teprve někde zkusím zeptat…)

πα½

Naposledy upraveno$ s uživatelem$