blogKrize UKRAJINA

Neustálá podpora Západu válčící Ukrajině ji ve skutečnosti nepomáhá, ale naopak systematicky likviduje.

Proč Ukrajina i přes přímo „drtivou“ podporu Západu ve formě nepřetržitého proudu stále ničivějších zbraní, munice, výcviku a finančních půjček prohrává válku s Ruskem? Nejspíše proto, že schopnost vítězit ve válkách nespočívá ani tak ve vysoce sofistikovaných vojenských technologiích, v mediálně oslavovaných supermoderních zbraních, nebo v produkci filmových trháků, v nichž „náš“ hrdina vždy slavně zvítězí nad padouchy a vetřelci. Podstatou schopnosti vítězit je kromě kvalitního vedení státu i silná a motivovaná armáda, ideová jednota většiny obyvatelstva, výkonná ekonomika, efektivní logistika a silná průmyslová základna. A také schopnost rychle se učit a nové poznatky využívat v podmínkách moderní války, počínaje taktickou úrovní řízení jednotek a konče strategií politického vedení státu.

Ačkoliv to může vypadat jako protimluv, neustálá podpora Západu válčící Ukrajině ji ve skutečnosti nepomáhá, ale naopak systematicky likviduje. Lidsky, pokračující emigrací a ztrátami podstatné části minimálně dvou generací ekonomicky aktivních mužů na válečných polích, i ekonomicky, finančně nekrytými prodeji obrovských objemů zbraní a munice a masivními půjčkami, zadlužujícími zbylou populaci na dlouhá desetiletí. A také ekologicky. Pokračující boje vedou k ničení obrovských území polí a původních porostů a k zamořování půdy těžkými kovy a dalšími vysoce toxickými látkami, uvolňujícími se při explozích munice, případně celých skladů, v nichž je uložena. O střelách, obsahujících ochuzený uran, raději ani nemluvě. Ekologické rozhodně nejsou ani požáry zničené bojové techniky a emise ze stovek tisíců litrů nafty a benzínu, spalovaných při provozu té funkční. Navíc my, obyvatelé Západu, začínáme být rusko-ukrajinským konfliktem už unaveni. Zvláště když se naše „pomoc“ negativně promítá do kvality našich životů, aniž by ukrajinská armáda díky ní dosahovala významnějších úspěchů.

Naproti tomu Rusko, válčící v podstatě bez jakékoliv hmatatelné vojenské a ekonomické pomoci „zvenčí“ s obrovskou ekonomickou a vojenskou silou celé NATO, realizovanou prostřednictvím tisíců a tisíců na bojištích umírajících Ukrajinců, to Rusko, které mělo už dávno ekonomicky zkolabovat pod tíží stovek sankcí různého druhu, se podle tabulek Světové banky a MMF dokázalo vyšvihnout na páté místo ve světě a první místo v Evropě ve výši HDP. Vyrábí a modernizuje měsíčně více tanků, než aktuálně zbývá celé ukrajinské armádě, a přes veškeré prognózy mnoha západních „expertů“, založené zpravidla na „zaručených“ informacích ukrajinských zpravodajských služeb, mu viditelně nechybí ani moderní zbraně, ani drony, ani munice, ani rakety, ani střely s plochou dráhou letu. A ani lidé.

Samozřejmě že ho stejně jako Ukrajinu trápí sociální, ekonomické i ekologické dopady války. I jeho občané se ji snaží vyhnout útěky do zahraničí, mnoho jich také umírá na bojištích. Ale ekonomická a vojenská výkonnost Ruska s délkou války neustále roste, stejně jako jeho popularita a podpora ve světě. Sny Západu o ekonomické likvidaci a politické izolaci ruského vedení se definitivně rozplynuly. Stále větším počtem zemí Afriky, Asie a jižní Ameriky je Rusko vnímáno jako vůdčí země v boji proti západní hegemonii a novým formám kolonialismu, zatímco role NATO jsou (nejen) v těchto oblastech naší planety vnímány stále negativněji. Zneužívání klíčového postavení dolaru k sankcím ze strany USA navíc vede k posilování „konkurenční“ BRICS a nutí mnoho důležitých aktérů, včetně Číny a Indie, hledat cesty ke změně globálního ekonomického systému.

Co na to náš „kolektivní Západ“? Nulová reakce. Defétismus, pokračující „zelené šílenství“, podpora sebevražedného multikulturalismu a bezbřehých lidských práv, individualismus a duševní i fyzická lenost lidí bez idejí a vize budoucnosti, manažersky impotentní polická vedení, jalové školství, neschopné produkovat kvalifikované odborníky, zastarávající, neefektivní a úzce specializovaná průmyslová základna, armády, honosící se třicet a více let „moderní“ bojovou technikou, generální štáby, ukolébané zdánlivou převahou v informačních technologiích, která během jediného roku roztála jako sníh na slunci… To jsou hlavní důvody faktické porážky NATO a celého Západu v zástupné válce, vedené proti Ruské federaci prostřednictvím obyvatel Ukrajiny.

Celé to připomíná biologii motýla. Když mu pomůžete z kukly, zemře, protože nedokáže “napumpovat” a rozvinout křídla. Když ho však necháte bojovat s jeho dočasným vězením, vyprostí se, křídla mu zesílí a po chvíli odletí na sluncem zalité louky. Tenhle příměr by měli mít na paměti i dámy a pánové, hrající si na politickou reprezentaci ČR a nadšeně hýkající o vítězství Ukrajiny za naše peníze a s našimi zbraněmi. Aktuální vývoj zatím dává za pravdu daleko spíše biologům než politologům. Ostatně jako v prakticky každém střetu arogantní a nabubřelé ideologie, a biologické či fyzikální reality.

sdíletj na

28 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
sizok
10. 8. 2023 22:59
Odpovědět  josh-xy

špička ledovce.

Pavel K
11. 8. 2023 15:13
Odpovědět  sizok

Jak jinak, takových prcačkářů je tu mraky a to tu ještě nejsou kozinec rádi.

Gales
11. 8. 2023 09:43
Odpovědět  josh-xy

Chudák je to.V Česku mu nebylo umožněno se sexuálně uspokojit – asi i ,,kněžny lásky” zdražily a tak to musí řešit po ukrajinsku. Jenom doufám že z něj neudělají naše soudy analfabeta kterej není schopen posoudit své jednání.

katango
11. 8. 2023 09:57
Odpovědět  Gales

Prej si ten igelitovej pytel, lepicí pásku i nůž (ale ten asi nosí vždycky) připravil předem a přinesl s sebou. Z toho se bude vykrucovat hůř.

Gales
11. 8. 2023 13:41
Odpovědět  katango

Ta žába – žába se dožívá patnácti,pak už je to slečna,určitě neposlouchala rodiče když ji říkali že má doma sedět na prde*li a nechodit v noci s nikým do polí. Budiž to i varováním pro ostatní blbky které neposlouchají dobré rady rodičů.

Pavel K
11. 8. 2023 15:20
Odpovědět  Gales

Ty bláho když ji má zapálenou to neudrží nic. Ani párem volů. Protože munda proti vodě utáhne více jak tři lodě. A nedrženýho mladíka? Už jsi někdy chtěl zastavit rychlík? 🤣🤣🤣🙄🤦‍♂️🙋‍♂️

Gales
11. 8. 2023 16:04
Odpovědět  Pavel K

Zapálená je horší než bolavá pata.Dříve se kvokající slepice,když jich bylo hodně,ponořovaly do studené vody.

Pavel z Moravy
11. 8. 2023 17:10
Odpovědět  Pavel K

Tedy, nechat to tady dojít do takových sra.ček, my jsme tedy národ. Jak psal doktor Jonáš ve své knížce, už jsem to tady dával a je to úplná pravda.
Když lodě byly dřevěné, tak chlapi byli železní, teď když jsou lodě železné, tak chlapi jsou dřevění. Nu, co už nařveme, jsme dřevění, i Amazonky by se za tyhle chlapiska musely stydět.

Pavel K
11. 8. 2023 18:30
Odpovědět  Pavel z Moravy

Já v těch místech mám příbuzné, varoval jsem je, teď jsou vyplašeni, ale ne zas moc. Pokud se to nedotkne každého, tak furt jsou v klidu.

zuza
12. 8. 2023 11:52
Odpovědět  josh-xy

starý otec možno vraždil Češky vo Volyni, vnúčik v Plzni….

zuza
12. 8. 2023 12:17
Odpovědět  zuza

som zvedavá, ako to nakoniec dopadne, či ten ukrajinec nebude nakoniec ťažko psychicky chorý a teda nezodpovedajúci za svoj čin….
Pred pár rokmi nejaký africký jadrový fyzik, čo si odskočil na rekreáciu v Nemecka, obohatil dievča niekde na severe Česka, už si to nepamätám, ako to skončilo, ale myslím, že to bolo zahrané do stratena…
Jej rodičia by si mali spytovať svedomie. Ako je možné, že ani nie 15ročné dievča sa v noci fláka s 18ročným faganom?

Autor
10. 8. 2023 23:55

Fanoušci řeckého Aris vylepili plakát „Porazte nacisty z Azova“

V řeckém městě Thessaloniki se odehrál zápas dalšího kola konferenční ligy UEFA, ve kterém se místní fotbalový klub “Aris” utkal s Dynamo Kyjevem. Fanoušci “Aris” zveřejnili plakát “Porazte nacisty z Azova”, v originále Smash Azov* Nazis (*prapor Azov je uznáván jako teroristická organizace a v Rusku zakázaný).

Píšou, že plakát byl později odstraněn. V komentářích k článku se uvádí, že to není poprvé, co fanoušci řeckých klubů v zápasech s ukrajinskými kluby vyvěšují takové plakáty, mávají vlajkami Ruska a LDNR.

Overtonova okna se takovým způsobem pohybují.

https://aftershock.news/?q=node/1276734

comment image?itok=tuCNbd5F

Pavel K
11. 8. 2023 08:03
Odpovědět  Peter 008

Jen dobře ať to svět vidí a hlavně ti hráči. Myslím že nejen řekové už něco podobného vyvěslili. Mají co chtěli nebudou je mít ve světě rádi. Když se tam v roce 14 rozjel ten majdan, tak jsem tuna zdejším Uká říkal co se tam děje na ten Donbas a oni byli strašně podiveni, tóó Putin atd. No teď je mi to jasný, když ti naši Uká pocházejí z okolí Lvova.

Mike
11. 8. 2023 09:43
Odpovědět  Pavel K

Ten tank na fotografii má na věži trámcový kříž z jakého důvodu, pí.černochová?

Pedro
11. 8. 2023 15:00
Odpovědět  Mike

Hlavně, podle pásů je to jen na přehlídky. Načinčaná sračka jako celý západ. Parádní uniforma a v ní buzna :-)))))))

Pavel K
11. 8. 2023 15:26
Odpovědět  Mike

Stejně dostanou na (!) a bude od nich konečně pokoj. Ta pú. si z toho pak hodí mašly.

Pavel K
12. 8. 2023 07:49
Odpovědět  Pavel K

😊 mašli mašličku. Jako kostičku? 🤣🤦‍♂️

Jura S
11. 8. 2023 10:22
Odpovědět  Peter 008

Řekové jsou kultivovaný národ s tisíci roky historie a demokracie, ukrouš historie sracek a korupce 30 let a prezident republiky fetka hrající lofasem na klavir…

Albi
11. 8. 2023 00:07

Zvláště když se naše „pomoc“ negativně promítá do kvality našich životů, “”aniž by ukrajinská armáda díky ní dosahovala významnějších úspěchů””.

Díky ní??? Měli bychom si snad takové “úspěchy” naší politiky přát?

katango
11. 8. 2023 09:59
Odpovědět  Albi

To je oblíbenej nonsens nejenom hromadných sdělovacích médií. Oni neznají slova jako třeba kvůli. Případně vinou.

Albi
11. 8. 2023 15:09
Odpovědět  katango

Přesně, taky to často píšu, jenže nikdo se to asi nedozví.
To “vinou” mě nějak nenapadlo, musím si to pamatovat a dávat to příště jako dallší možnost, ať mají na výběr. Díky za nápad.

Vanja
11. 8. 2023 07:51

Několik generací nebude schopno využívat jakkoli území, kterému se dnes říká Ukrajina. Velká část ůzemí je silně zaminována, celé území je zbaveno elektrických a dopravních sítí, a rovněž produktivní obyvatelstvo je dílem emigrované, dílem mrtvé anebo zmrzačené.

Markýza
11. 8. 2023 09:28
Odpovědět  Vanja

Miny se dají dneska odpalovat dálkově, takže kdyby si Rusové usmysleli, budou mít na Ukrajině zoráno. Infrastruktura se obnoví raz-dva – nejhorší problém jsou lidi. Emigrovaná je přeci dobrá polovina – a nejspíš se nevrátí. Ne, dokud bude hrozit, že Ukrajině zase povládnou oligarší gangy a ono to nevypadá, že by se v tomhe směru mělo něco zlepšovat……….tady máme rub oné vychvalované národní hrdosti: neuměli vládnout pomalu ani městu, ale oni budou samostatný! Oni to zvládnou! No, aspoň je vidět, kam až vede přehnané sebevědomí.

msot
12. 8. 2023 17:22
Odpovědět  Markýza

Ono to s tím odminování není tak jednoduché. Hlavně v lesních porostech to dost dobře nejde bez jejich totální likvidace. Ješte po desetiletí nebudou lesy bezpečné. Viz Bosna.

sergej
11. 8. 2023 08:00

To soustruhátům na 3 000%, druhými ZDROJE JSOU, všichni to říkají od vztyčení vysíracího stožáru nevysvětlíte. A už kdoví které postižené generaci školastikami (nikoliv škola hrou pro dětské otroky zběsile pádívých workoholických fachidiotů kmotrů trhu mamona zmar devast beznaděj likvidace konkurence a “grupaři co si dnes dosadili 5-6. demolici chunty 108. kryplací, no ano bezmozků hrůz zrůd pro “nosiče mozků v ruce digitální demence kdy už myslet si nedají prostor ani nedostanou v lockdovnu agendy 2030 válečniků z podstat.
A váš král šwáb velkoreseťáci.
https://www.youtube.com/watch?v=hZqNBpvipfo&t=169s
🙂 Jsou to nezřízení hydroholici na styl lihuprosté kolaloky deviací bez hranic nebo v těch 3 000% čehokoliv demolujícími .íče nejen keci. A prodejna mozků robotů emilů nikde. Brutopýrace
https://www.youtube.com/watch?v=eQMksReMw1Q&list=PLyR_pG2D7hi-1-Z-KgDUuP3XUKqF5R6St&index=13

Pavel z Moravy
11. 8. 2023 11:15

Celé východní národy nad tímto globálním západním světem slintaly blahem. Co je zde k divení?

Vladimír
11. 8. 2023 13:18

Samozřejmě, že Západ Ukrajinu a Ukrajince zabíjí a chce zabíjet. Kdyby ne, necpal by tam zbraně. Akce jen způsobuje reakci. Vše bylo dohodnuto a podepsáno v Minských dohodách, ale pak Západ rozhodl, že se bude raději jednat z pozice síly. Tak se tedy jedná a řeší. I kdyby SVO nyní skončila a Rusové se stáhli, tak už je po Ukrajině.