blogKrize UKRAJINA

Neulovitelná flotila ruských tankerů

Záhada šedé tankerové flotily: proč Západ začal pátrat po údajných ruských plavidlech?

Vlastně je to zápletka hodná sci-fi románů nebo detektivních seriálů typu “Černá série”. Na planetě pluje obrovská flotila tankerů přepravujících ropu, všichni o ní vědí, ale nikdo ji nemůže najít.


Po oceánech plují desítky, možná stovky obrovských (200 až 415 metrů dlouhých a 24 až 70 metrů širokých) tankerů – a nikdo je nevidí. Ani vychvalované americké námořnictvo (všech šest kusů), ani jejich vlastní špionážní satelity, ani mocná americká finanční rozvědka – nikdo.

A teprve když najdou nějakou firmu, na kterou je 47 takových tankerů registrováno – hle, a už vzniklo šest dalších firem, v jiné jurisdikci, kterým byly tyto tankery dávno prodány, přejmenovány a zmizely neznámo kam.

Dokonce ani vševědoucí britští pojišťováci, kteří dostávají informace o lodích a plavidlech z celého světa pro námořní pojištění, nevědí, komu tyto tankery patří a kam plují – protože ty mají svůj vlastní, nezávislý systém pojištění. Neslýchané, nevídané, nemyslitelné.

Proč je na tuto neviditelnou flotilu tankerů ze strany západních zemí a speciálních služeb takový hon? Důvodů je několik.

Za prvé, existence této flotily brání tomu, aby Rusko bylo rozdrceno sankcemi. Tankerové lodě mimo kontrolu Západu volně plují po všech mořích a oceánech a prodávají ruskou ropu Urals za cenu vyšší, než je vymyšlená hranice EU a USA 60 dolarů za barel. Díky tomu není Rusko izolováno, nadále volně obchoduje, ekonomika funguje a do rozpočtu plynou potřebné daňové příjmy (které mohou být vynaloženy na potřeby obrany a sociálního zabezpečení).

Za druhé, veškerý tento obchod obchází chamtivé hrabivé anglosaské ruce. Ne přes jejich burzy, ne přes jejich prostředníky, ne přes jejich pojišťovny. Jak se říkalo v jednom starém skeči KVN: “Tolik peněz, a oni s tím nemají nic společného!”.

Za třetí, takovéto kroky Ruska ukončily mýty o všemocnosti Západu. Zvykli si na superkontrolu, zvykli si na to, že o všech všechno vědí, všechno zakazují (a za povolení se musí platit – to je ta na Západě „neznámá korupce“), že někomu něco nařídí – a všichni běží to splnit a rozbíjejí si přitom ochotně čelo o zem. Protože jinak Bílý pán potrestá, strašlivě potrestá!

A tady Rusko ignoruje požadavky, porušuje zákazy, nedbá na narychlo přepisovaná “pravidla”. Dělá si, co chce a jak považuje za správné. Jedná, obávám se říci, ve svém vlastním zájmu (a nikoli v zájmu klanu Clinton-Biden).

To se týká spousty věcí – provedení SVO, vyhánění západních zemí z Afriky, přítomnosti ruských válečných lodí v havanském přístavu (tuhle se jeden americký reportér odtamtud strašně rozhořčil), de-dolarizace, porušování sankcí vůči třetím zemím, ochrany malých a slabých a samozřejmě obcházení západních sankcí. A to i prostřednictvím neviditelné “šedé” flotily.


Hollywoodský obrázek, kde síť průzkumných satelitů dokáže najít auto i s přečtením jeho poznávací značky z oběžné dráhy, se střetl s drsnou realitou, kde se třísetmetrový tanker stává neviditelným pro všechny západní detekční prostředky v okamžiku, kdy vypne svůj transpondér. Zkrátka dostává na frak.

A někde jsou ještě také ponorky s Poseidony na palubě …

Nejurážlivější (pro ně) je, že ideologie “zisk především” prosazovaná kolektivním Západem pomáhá těmto tankerům zůstat neviditelnými. Příliš mnoho lidí totiž těží z toho, že si jich nevšímají.

https://www.1rre.ru/2622222-misteriya-serogo-tankernogo-flota-pochemu-zapad-nachal-ohotu-na-predpolagaemye-rossijskie-suda.html


Překlad Peter 008

sdíletj na

10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
krtek
16. 7. 2023 22:40

Žádný stom neroste do nebe.

tupý hulvát
16. 7. 2023 22:45

No to asi nebude hlavní způsob prodeje ruské ropy a záchrana před sankcemi.

Veny232
17. 7. 2023 12:53
Odpovědět  tupý hulvát

To víš že ne…pumpují to ropovody na pískoviště…a my to s přirážkou kupujem z pískoviště…ideově očištěné… 😀
A Dement Fiala má ještě tu drzost vylézt na veřejnost s tím….že z Ruska nic neberem…
Kdo té špínavé Ku.vě o to stál? Kdo mu dal na to mandát tomu praseti?
Škoda že nemám nohy…jinak bych ho vzal s rozeběhem lopatou mezi světla…ochranka by ani nestačila rozepnout přesku na pouzdru.
S takovým tchořem žádné slitování…

Milan ze Zahrady Čech
16. 7. 2023 22:58

K tomu někdy minulý rok vyplula z nějakého ruského přístavu – jméno jsem zapomněl – flotila pěti či sedmi ruských ponorek, ponořila se… a zmizela. Chvíli kolem toho humbuk, ale pak hafo jiných zpráv a už se na to zapomnělo. Jojo, dějou se věci…
Ted si nejsem jistý, ale neskoupilo Rusko tolik tankerů, že jich má ted ve finále víc než zbytek světa? Něco mezi devíti sty a tisícovkou?

Pavel z Moravy
17. 7. 2023 09:18

Jo, jo, to je všechno pěkné, ale na nás za rohem čeká pán s příznačným jménem Krach. Nebo si všichni zdejší mozkoví invalidé v kolonii myslí, že nám bankovní smetánka ty dluhy odpustí, když je nadělal fialovo- černý ufounský výsadek. Ti parchanti, co vlastní státní dluhy už teď dělají možná soupis všeho co si přivlastní. Nebo bude každý z nás mít za chvíli ze 300 000 na vyplacení, neboli odpustek pro věřitele? To jsem fakt nežral, tady se rozdávají prašule národa ve velkém, nikdo není schopen to stopnout a přeformátovaný lid na to čučí s otevřenou hubou a žvýká u toho hambáč za 50. Moc se mi líbí co kdysi ve své knize napsal doktor Jonáš, už jsem to zde dával,tak se omlouvám za opakování – Když lodě byly dřevěné, tak chlapi byli železní, teď když jsou lodě železné, tak jsou chlapi dřevění. To fakt sedí jak pr.del na hrnec a obzvláště na ty naše mamánky.

Spam Janka
17. 7. 2023 15:50
Odpovědět  Pavel z Moravy

ved ako vzdy…..panstvo narobi dlhy a potom sa cuduje, ked sa to plebsu nepaci. Poliaci si vzali/vezmu za nove zbrane dlh obdobny tomu, ktory ich pred 89. ponoril do hyperinflacie……riesi to niekto?? nikto…..a tak je to vsade

laskra
18. 7. 2023 14:47
Odpovědět  Spam Janka

Dovolil bych si připomenout, že volby jsou jenom zástěrka. A musíme si počkat až Horymír osedlá Šemíka. Doufám, že to nebude zase ožrala.

Burák
17. 7. 2023 18:58
Odpovědět  Pavel z Moravy

Tak on to byl a je záměr. Už od komedie s covidem, kdy nám západ zastavil ekonomiku. Kdo si myslí, že to byl Babiš, tak nezná postup MMF. To oni nařídili většinu restrikcí, které tu probíhali. Když ale nikdo z politiků není schopen v zájmu vlastního bachoru ukázat na viníky, chápu, že si většina stěžuje na Babiše. Není tomu tak. To MMF neboli lichváři jsou strůjcem všeho. A ten seznam veškerého zbylého českého majetku je přece už dávno vyvěšen na americké ambasádě, kde vyžívají americké firmy k investicím. Po Fialoví tu nezbyde nic a řeknu Vám, že by si to měli zaplatit ty kurvy, co je volili.

Burák
17. 7. 2023 18:47

Plyn z Ruska určitě nebereme, alespoň né ten, který se tu plní do PB lahví. Ještě před rokem jsme si nemohli vynachválit sporák na PB. Používáme 10kg PB hodně let ale poslední rok nebo spíš 2/3roku nám hoří tento plyn divně. Kdysi to byl nádherný modrý plamen ale teď jde do červena a je viditelně horší. Vařit se na tom dá ale už to není ta kvalita, co kdysi. Navíc funguje divně i regulace jednotlivých plotýnek a trysky se neustále zanáší. Nedovedu si to vysvětlit. Jedině záměnou plynu. A to ani nemluvím o faktu, že skoro v každé bombě je spousta vody. Kdysi jste na takovou narazili občas ale dnes je to pravidlo. Fialův plyn stojí prostě za prd.

jhh
18. 7. 2023 08:53
Odpovědět  Burák

Dražší, zato horší kvalita.