blog

Neschopnost české vlády

ze sítí: 18.6.2022

Jak se zdá, pod náporem letních veder a stále intenzivněji se projevující ekonomické krize začínáme být my, občané zemí tak zvaného „západu“, už poněkud unaveni rusko-ukrajinským konfliktem a jeho stále zřetelnějšími dopady na náš život.

Udržování toho pravého válečnického nadšení, trvalé tolerance více než štědré podpory ukrajinským „uprchlíkům“ ze státních pokladen cílových zemí a „přehlížení“ rostoucích počtů incidentů mezi nimi a místními obyvateli, plynoucích z kulturních rozdílů a odlišného chápání práv a povinností, rozhodně nesvědčí ani stále neomalenější vyžadování další a další vojenské a finanční podpory ze strany prezidenta Zelenského, ani rostoucí pocit frustrace ze stále zřetelnějších dopadů našich sankcí proti Rusku na naši vlastní životní úroveň.

U nás snaze udržovat přiměřené válečnické nadšení určitě nepomáhá ani stále křečovitější a viditelně nuceně projevované nadšení vládnoucí garnitury v čele s „neviditelným“ premiérem Fialou, který vyslal několik signálů, prohlásil, že jsme ve válce a odjel se cachtat s rodinou do Chorvatska k moři.

Neschopnost české vlády cokoliv řešit vede k někdy až neskutečným absurditám. Počínaje pohádkou ministra Síkely (STAN) o hodném Německu, které ochotně utlumí průmysl a přenechá nám svůj plyn, přes svetry Adamové – Pekarové (TOP 09), přednost „zákonem chráněných“ práv menšinových akcionářů ČEZu před základními právy a potřebami většinových českých občanů pana Fialy (ODS) až po „menstruační chudobu“ pirátky Kocmanové. O stále těžší kouli na starostenské noze ministra vnitra Rakušana v podobě kauzy šéfa ÚZSI Petra Mlejnka a jeho kontaktů se stíhaným podnikatelem Michalem Redlem raději ani nemluvě.

A aby toho nebylo málo, na obzoru se rýsuje další problém. I ten bude určitě vyžadovat další sankce s dalšími tvrdými dopady na naše životy. Jejich terčem bude tentokrát ekonomická velmoc z největších, komunistická Čína. Věřím samozřejmě, že i v tomto případě se s touto tvrdou zkouškou našeho nadšení pro všeobjímající evropské hodnoty demokracie, svobody a lidských práv zdárně popereme a dáme jim přednost před možností udržet v chodu české výrobní podniky, před zajištěním tepla pro nás, naše děti a seniory v zimě, před dostatkem základních potravin a dostupnou elektřinou na svícení a pohon domácích spotřebičů. Byla by to ostuda a co by si o nás na Tchaj-wanu pomysleli.

Proč na Tchaj-wanu? Mám totiž neodbytný pocit, že na stále červenější světové mapě válek a válečných konfliktů přibude brzy další pomyslný špendlík. Jak se zdá, Čína definitivně dokončila přípravy na návrat ostrovního „odrodilce“ do své mateřské náruče. Situace je více než příznivá. Nový vojenský pakt Austrálie, Velké Británie a USA, AUKUS, je ještě v larválním stádiu a pozornost USA, stejně jako pozornost Velké Británie, jsou aktuálně směrovány k válce s Ruskem.

Otevření této „druhé fronty“ bylo podle mého názoru už před časem dohodnuto mezi prezidenty Ruska a Číny. Bude nejspíš doprovázeno velkou “odlehčovací” ofenzívou ruské armády, která díky okamžité ztrátě zájmu Ameriky o Ukrajinu bez ohledu na západní podporu a sebestatečnější boj ukrajinských obránců dobude s novými silami zbytky dosud neobsazených území „vzbouřeneckých“ republik a uzavře přístup Ukrajiny k Černému moři.

Čínský útok na Tchaj-wan bude pravděpodobně tak rychlý a překvapivý, že její síly zničí tchajwanskou armádu a obsadí ostrov dříve, než budou USA a jejich spojenci schopni zareagovat. Navíc si nemyslím, že by USA byly ochotné jít do války, která se může naprosto nekontrolovatelně vyvinout až do fáze všeničící jaderné apokalypsy.

Čína má dnes díky nesmírně efektivní práci svých zpravodajských služeb dokonalý přehled o tchajwanské armádě a jejích slabinách a rovněž o připravených krocích USA na obranu Tchaj-wanu a jejich plánovaném narůstání. Okupační správa, kterou Čína zavede během několika dnů, bude těžit i z toho, že se jí díky zpravodajskému působení a infiltraci podařilo dostat na mnoho významných pozic tchajwanské podnikatelské sféry, společnosti i politiky zastánce připojení, kteří jí půjdou na ruku. Má s tím ostatně více než bohaté zkušenosti z Hong-kongu.

Je důležité si uvědomit, že Čína vítězství nad Tchaj-wanem potřebuje. Ani ne tak z ekonomických, jako spíše z ideologických důvodů. I v čínské společnosti se totiž v poslední době projevují známky recese jak v ekonomické, tak i v sociální sféře. Její vedení musí čelit rostoucím nepokojům a protestům, i poklesu důvěry ve správnost komunistické ideologie. A stejně jako „válka proti nacismu“ na Ukrajině posílila pozici Putina v očích občanů Ruska, tak válka, jejímž výsledkem by bylo historické navrácení Tchaj-wanu Číně, by znamenala obrovské ideologické vítězství Čínské komunistické strany a jejího generálního tajemníka v očích většiny Číňanů.

A co na to vláda ČR, dnes už zcela zanedbatelného státečku bez vlastní ekonomiky, zahraniční politiky a armády, o jejíž názor nestojí nejen spojenci, ale dokonce ani nepřátelé? Předpokládám, že i v tomto případě totálně selže. Na rozdíl od většiny států světa, které si odmítly vybrat stranu, jsme nedokázali zůstat neutrální vůči válce Ruska a Ukrajiny. A nedokážeme to ani v případě Číny.

My už jsme si totiž vybrali. Jsme hrdí „Tchajwanci“, bez ohledu na fakt, že nás to přijde velmi draho. Řečeno slovy sira Humprhreyho, tajemníka fiktivního premiéra Velké Británie Jima Hackera z geniálního seriálu Ano pane premiére: „Zasahování do sporů cizích států je neodvratnou cestou do pekel!“

Ostatně stejnou cestou do pekel je zbavit vlastní armádu podstatné části alespoň jakž takž funkční bojové techniky, ručních zbraní a munice tváří v tvář hrozícímu celoevropskému konfliktu. To je krok, hodný skutečného mistra strategie. Nebo aspoň mi(nis)stryně.
https://bit.ly/3KaB98l


CHINA VS TAIWAN Who Would Win ?Military Power Comparison 2022


sdíletj na

22 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
janle57
20. 8. 2022 18:19

Nesmyslné rozdávání peněz ekonomickým migrantům z Ukrajiny,podpora banderovského
režimu nás stojí v době potápějící se ekonomiky neskutečné zadlužení,největší v historii
ČR,může tohle dělat zodpovědná vláda s ohledem na své lidi? Brzy přijde doba,kdy nám
již nikdo nepůjčí a spadneme na úroveň Řecka,tohle však určitě netrápí současnou
vládní garnituru,která své prachy v klidu zahřívá na účtech někde na Kajmanských ostrovech.
Jestli lidé na podzim nevezmou věci do svých rukou, pak pán Bůh s námi !!

Teuton
20. 8. 2022 19:39
Odpovědět  janle57

Souhlasím. Vláda fialových pětizmrdů by měla být svržena. Ústavní cestou, samozřejmě, defenestraci přenechme husitům.

Lev Prch
21. 8. 2022 10:47
Odpovědět  janle57

Banderosvoloč jsou ještě horší pijavice, než si kdo umí představit!!!!!!Jsou to nacisti a s takovými by mělo být naloženo úplně jinak…. hnát je svinským krokem do uSSa!!!!!!

Teuton
20. 8. 2022 18:46

Jak může vláda – potažmo stát – chtít respekt ze strany občanů, když se ministr vnitra o lidech své vlastní země vyjadřuje jako o švábech ? Nemluvě o té hanebné a arogantní svini v čele Sněmovny, jejíž jméno se mi příčí byť i jen vyslovit, která si z lidí dělá vyloženě srandu a provokuje je halucinacemi o dvou svetrech ? Ta svině přitom dobře ví, že kdyby k něčemu došlo, ona sama žádné dva svetry potřebovat nebude.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Gales
20. 8. 2022 19:24
Odpovědět  Teuton

Penál o jednom prkně.

Teuton
20. 8. 2022 19:37
Odpovědět  Gales

Naprosto mne irituje, že pro současnou českou vládu jsou na prvém místě ukrajinští nacisti a ten jejich Volodymyr, na své české spoluobčany s přehledem kašle a dokonce je nazývá ” švábama.” Neznám jinou zemi, kde by vláda dávala přednost cizákům před vlastními občany.

Pavel K
20. 8. 2022 20:39
Odpovědět  Teuton

Mě zase iritují spoluobčanské ovce s kterými musím sdílet tuhletu vlast a vůbec jim nevadí jejich chování a přístup k celospolečenského dění.

Pavel
21. 8. 2022 12:43
Odpovědět  Pavel K

Nevadí jim to, Mrna vakcína asi funguje velmi dobře, jinak si to neumím vysvětlit. Přeji chutný obídek a dobrý šmak.

ijn
20. 8. 2022 19:06

Pokud česká vláda nekoná pro LIDI, a LID ji nevymění, tak vláda vymění lidi za uprchlíky!!!

sizok
20. 8. 2022 20:00
Odpovědět  ijn

Myslím, že se už tak děje. Zkurvená ODS potřebuje voliče.

Gales
20. 8. 2022 19:28

Fiala prohlásil, že jsme ve válce a odjel se cachtat s rodinou do Chorvatska k moři. Jen aby odsud nezačal bysílat nějaké signály.Chorvati by to mohli chápat jako provokaci.

ijn
20. 8. 2022 20:32

proč prohnilá česká justice nekoná??? Zločinné spolčení napřímo: vláda + justice == nelze porazit,…….pouze jenom revolucí…..??? Ještě jim zkáza ČR nedochází, národním grázlům???

jar
21. 8. 2022 03:34
Odpovědět  ijn

Justice má vysoké platy,jsou uplacení a dokonce mafiánští.Vrcholem té židácké bandy se stali exekutoři.No a kdo je za tím vším ? Zákony ODS a především nacistické strany plné zlodějů a vyznavačů satanismu TOP 09.

Drak
21. 8. 2022 00:47

Tahle vláda není neschopná. Je naopak všehoschopná což dokazuje demolicí státu a ožebračováním národa. Ohavné, zaprodané kreatury ve vládě i politických stranách

jar
21. 8. 2022 03:52
Odpovědět  Drak

Ovce a opíchaní blbečkové podvodné plandemie,kterým odumírají rychle neurony v mozku při nošení roušek, dostávajíc se tak na ůroveň těžkých alkoholiků nutně potřebují zimu a hladJe to dobrý lék.Pak nebude narůstat odpad typu kalousek,fialy a pekari.

Ladislav
21. 8. 2022 08:11
Odpovědět  Drak

💤♎ Ale my žádnou vládu nemáme, jen zrádné fašistické dacany sloužící zabedněncům usa!

Lev Prch
21. 8. 2022 13:59
Odpovědět  Ladislav

👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍

Lukas1
21. 8. 2022 11:16

V neschopnosti Fialova vláda úspěšně navazuje na tu Burešovu. Začíná to být u nás tradice.

Lev Prch
21. 8. 2022 14:01
Odpovědět  Lukas1

Za necelý rok ty fyjalový vlastizrádci zničili víc, než povodně v roce 2002!

Pavel
21. 8. 2022 12:38

Tato garnitura pracuje v cizích službách, tak čemu se divit. Jediná možnost jsou vlastenci a normální lidé u moci. To, že tato kolonie už vůbec nic neznamená je tak jasné jako, že slunce ráno vychází na východě. Nikdo nám ale takovou cestu poroby nevnutil, zní to tvrdě, ale lid si ji vybral sám.

Alfred
21. 8. 2022 15:24

Do konce tohoto roku je Tchaj-wan čínský.

Zmatený
21. 8. 2022 19:26

Je to velký omyl. Naprosto se nejedná o neschopnost vlády, ale o všehoschopnost !! Neplést si pojmy s průjmy….