„Není to férová soutěž“. Bašta lidem popsal, jak ČT chystá debatu, ti nevěřili

| Reportáž

„Neříkám ani diskriminace, to je přímo segregace. Není to férová soutěž,“ tak se kandidát na prezidenta republiky Jaroslav Bašta (SPD) zásadně rozčílil nad způsobem pořádání tzv. superdebat prezidentských kandidátů. Bašta na setkání v Brně zmínil, komu by dával milost, v jakém případě by připustil mobilizaci a mj. řekl: „Pokud bude proti premiérovi protestovat dlouhodobě 70 % občanů, pak odvolání takového premiéra není pro prezidenta možnost, ale povinnost.“

Pátek večer patřil v zastupitelském sále v Dominikánské ulici v Brně prezidentskému kandidátovi Jaroslavu Baštovi. Pár slov z jeho života prozradila na začátek poslankyně Lucie Šafránková (SPD): „Byl vězněn 2,5 roku v době normalizace, byl členem Charty 77, byl ministrem, velvyslancem.“  

Kandidát na prezidenta Jaroslav Bašta s poslankyní SPD Lucií Šafránkovou. Foto: Daniela Černá

Pak už se chopil mikrofonu Bašta. „Jdeme do závěrečné fáze volební kampaně. Už v tomto týdnu proběhla ve středu první debata, kde se mi povedlo při diváckém hlasování získat 47 % hlasů,“ upozornil.

V neděli se uskuteční v Národním muzeu „superdebata“, které by se mělo účastnit všech 9 kandidátů, pokud přijde i Andrej Babiš. „Slyšel jsem o tom, co na nás chystají, a budu mít s tou debatou problém. Chtějí, abychom nejdřív přišli všichni, představili se, a pak aby se prvních šest podle preferencí posadilo do první řady publika a na pódiu nechali diskutovat jen první tři kandidáty. Oni se snaží manipulovat volby. Rozhodli se nám vsugerovat, že volby nerozhodují voliči, ale mediální agentury pro výzkum veřejného mínění. Ty že prý udělají pořadí. Rozdělí kandidáty skupin a celou dobu to vedou tak, aby nedošlo k debatě devíti kandidátů. Neexistuje rovnost kandidátů, neříkám ani diskriminace – to je přímo segregace! Není to férová soutěž,“ rozjel se Bašta.

Bašta chce narušit scénář vyvolených

Jediná možnost, podle něj, je na tuto hru nepřistoupit, ale trvat na rovnosti v přístupu do televizí a debat. Poukázal na to, že zmíněný přístup znamená maření voleb jako takových. „Dva kandidáti jsou nominováni vládou Petra Fialy a Andrej Babiš má být ten, kdo má prohrát v druhém kole. Já oslovuji ty, kteří jsou v opozici. Jsem ten, kdo jim chce tento jejich scénář narušit,“ vysvětloval.

Bašta začal kampaň tím, že požádal o důvěru členy SPD, takže má jejich podporu, k tomu se přidalo dalších 70 stran pod iniciativou Zachraňte náš stát. Pokračuje v kampani mimo jiné i tím, že prezentuje svou knihu. Jak Bašta uvedl, komentoval ji i profesor Drulák, kterého překvapilo, že opravdu autorem je Jaroslav Bašta, a zaskočila ho nadčasovost.  

„Všem doporučuju, aby si přečetli hned první komentář; ten se jmenuje „Co přijde dřív – jaro, nebo válka?“ poznamenal Bašta.

Přímá volba prezidenta je nový fenomén

Pak už přišel čas na dotazy z publika a těch bylo opravdu dost. Prvního tazatele zajímalo, zda vůbec v českém národě rezonují otázky o soběstačnosti republiky atd., zda je vůbec šance, aby některé názory, které Bašta prezentuje, vzali lidé za své.

„Velmi věřím v to, že český národ se vždycky dokáže orientovat. Přímá volba prezidenta je nový fenomén, ve kterém selhávají obvyklé pokusy o manipulaci voličů. V obou předchozích prezidentských volbách preferovala média někoho jiného, než kdo pak vyhrál, v první volbě Karla Schwarzenberga, pak Drahoše. To je důvod k optimismu,“ uvedl. Zároveň ale řekl, jakou na něj ostatní politici používají strategii. Snaží se ho ignorovat. „Já si připadám jako jedna osoba z Harryho Pottera – ten, jehož jméno se nesmí vyslovit. Asi vědí, proč se bojí mé jméno říkat,“ podotkl Bašta.

Dalšího tazatele zajímalo, jestli by se Bašta jako prezident zastal lidí, kterým stát přepisuje národnost moravskou na českou. S tím Bašta nemá problém.

Další z občanů připomenul, že jediným protivládním kandidátem je právě Bašta, zda uvažoval nad tím, že protivládní kandidáti se nedohodli. Jakou taktiku vložil Bašta do voleb? „Já vás asi zklamu, mám hodně zkušeností. Jakékoli kuloární dohody se dělají až po volbách, nikdy před volbami,“ konstatoval. „Já bych byl rád, kdyby se postup do druhého kola povedl podle abecedního pořadí kandidátů,“ dodal. 

Z publika zaznělo i toto: „Rakušanovo ministerstvo rozhodlo, že nebude kandidovat pan Janeček, ten nebo onen tak nakonec vám umetli cestu. Pak jsem se vás chtěl zeptat, co má na premiérském křesle dělat člověk, který neví, že Česká republika není ve válce. Prezident žádnou válku nevyhlásil a nikdo nevyhlásil válku nám!“ rozčiloval se jeden z místních občanů.

Dalších osm je stejné zboží v osmi různých obalech

„K tomu prvnímu mohu říct – ano, zůstal jsem mezi opozičními kandidáty jediným. Jak já říkám, že dalších osm je stejné zboží v osmi různých obalech. To je i důvod, proč se pro moji kandidaturu spojila hnutí, kterým hlasy v minulých volbách propadly.“ reagoval kandidát na prezidenta.

„Přestože pan premiér mluví o tom, že jsme ve válce – a tváří se tak téměř celá politická reprezentace – tak zatím nejsme. Akorát ta prohlášení, která zněla, tak by vše druhá strana za vyhlášení války považovat mohla. I špatný mír je lepší, než válka,“ prohlásil Bašta. „Zarazit válku na Ukrajině, dokud je lokální, dokud se z ní nestane válka celoevropská,“ nabádá.

Připomenul, že prezident vlastně má působit jako obecný ombudsman, napravovat to, co se dřív nepodařilo. Sám osobně není příznivcem amnestií. „Měl bych jeden speciální typ milosti… netrestat někoho za verbální trestné činy, pokud nespadají pod nějaký konkrétní paragraf trestního zákoníku. Svoboda projevu musí být nad vším. Jestli bude někdo odsuzován za výroky na facebooku a nebude tam přímo vyhrožování nebo nepřátelství vůči různým skupinám lidí…. – těm lidem bych dával milost,“ řekl Bašta – a následoval bouřlivý potlesk.

Bašta připomněl, že všechny pálí také nedůvěryhodnost justice. „Počet justičních omylů se nejlépe pozná podle toho, jak narůstá počet těch odškodnění, které musí hradit ministerstvo spravedlnosti různým lidem. A to nemluvím ještě o tom, že některá řízení trvají třeba dvacet let. Tyto projevy justiční zvůle bych eliminoval,“ přislíbil.

Co se týká války na Ukrajině, Bašta podotýká, že Rusko se projevilo jako agresor. A zahraniční politika bohužel směřuje k tomu, aby konflikt prohloubila, nikoli k jeho řešení. Bude to trvat minimálně celý letošní rok, než k nějakému typu příměří dojde. „A zahraniční politika, pokud jde o Ruskou federaci? Oni se snaží o multipolární svět, ve kterém by Rusko hrálo podstatnou roli s Čínou. Ukrajina se opírá o podporu Západu. Jako historii a politik se obávám, že to nebude na dlouho,“ zmínil Bašta.

Platný ústavní pořádek připouští poloprezidentský systém

Lidé se ptali, jak chce Bašta odvolat vládu, což už několikrát v médiích zmínil. „Vycházím ze změny ústavy. Ta byla napsána v roce 1992, takže připouští poloprezidentský systém. Článek 62 říká, že prezident jmenuje a odvolává vládu. Tato pravomoc je prezidentovi prostě dána a je jen na něm, jestli ji použije, nebo nepoužije. A když se někdo ptá, za jakých podmínek by měl být článek použit… tak říkám – pokud bude proti premiérovi protestovat dlouhodobě 70 % občanů, pak odvolání takového premiéra není pro prezidenta možnost, ale povinnost,“ prohlásil Jaroslav Bašta.

Bašta nepřepokládá, že by se NATO zapojilo přímo do bojů na Ukrajině. „Pokud by měli jít naši vojáci do války za hranice, nepovolil bych to. Mobilizaci bych povolil jen v případě přímého napadení České republiky,“ konstatoval.

Pak se ještě lidé opakovaně ptali, zda opravdu může prezident republiky odvolat vládu, a také se ptali na předčasné volby, které má rovněž Bašta v plánu. „Existují ústavní právníci, kteří dokládají, že možné to je. V Čechách je úsloví, že když se sejdou dva právníci, vzniknou tři právní názory. Jediný, kdo má kompetenci pro tyto věci, je Ústavní soud ČR,“ zmínil Jaroslav Bašta.
https://www.parlamentnilihttps://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Neni-to-ferova-soutez-Basta-lidem-popsal-jak-CT-chysta-debatu-ti-neverili-725393sty.cz/Jurečka: Počkáme si, až Zeman z Hradu odejde

dnes 11:52

Pavel Cechl

Odmítnutí prezidenta Miloše Zemana jmenovat ministrem životního prostředí lidoveckého kandidáta Petra Hladíka je vrtoch a zbytečný naschvál vůči vládě. Právu to řekl vicepremiér a šéf KDU-ČSL Marian Jurečka. Hladíka proto jmenoval svým náměstkem, dokud Zemana nevystřídá nový prezident……..

https://www.novinky.cz

sdíletj na

4.2 13 hlasy
Ohodnotit příspěvek
83 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
pavelpe
7. 1. 2023 21:31

A co pan Bašta čekal? Čekal snad, že ČT, Seznam, Lidovky či další nacistické hlásné trouby budou férový? Vždyť 20 let je ČT hlásnou troubou TOP 09 a seznam STANu. Copak má tak krátkou paměť? Stačí si vzpomenout na volby 2021. 8 dní před volbami vytáhli zázračné pandora papers a den co den vyběhlo 20-30 reportáží a článků o Babišově zámku. Nejsem voličem Babiše, ale tohle byla těžká prasárna a ovlivnění voleb. Teď taky, o Čapím hnízdě čteme den co den a jedná se o nějakých připos….ch 50 miliónů souzených na základě výpovědi duševně nemocného člověka. Co jste v poslední době slyšeli o Rakušanových miliardách v kauze Hlubuček? Nic, jako by neexistovala. Takže nechápu, co pan Bašta čekal.
Někdo tady v předchozích diskuzích dával odkaz na video s Orbánem. Ten jasně říkal, že se naučil si nestěžovat, ale bojovat.

Milan ze Zahrady Čech
7. 1. 2023 22:39
Odpovědět  pavelpe

Evidentně nechápete více věcí.
V tomto případě úmyslně nechápete, že Bašta dobře chápe, a veřejnost z tohoto důvodu o tomto, a dalších swinstvech, informuje, přičemž zároveň předkládá řešení:
“…Jediná možnost je na tuto hru nepřistoupit, ale trvat na rovnosti v přístupu do televizí a debat,” ne se nad nimi podivuje, stěžuje si, či snad dokonce je frustrován ve svých očekáváních, jak se snažíte ostatním podsunout.
Sice chápu, že ve svých příser-cích Baštovi vytrvale mydlíte schody, co však zatím nechápu, je, proč; z jakého důvodu. Ale však vy se odkopete. Ostatně jste s tím už začal. Povšiml jsem si totiž zajímavé okolostojíčnosti – téměř každý kryptobabišovec uvozuje své mudrování upozorněním, že není tu voličem, tu fandou Babiše a podobně.

Chápete aspoň, že větou:  “...tak říkám – pokud bude proti premiérovi protestovat dlouhodobě 70 % občanů, pak odvolání takového premiéra není pro prezidenta možnost, ale povinnost…“  vyslal pan Bašta všem vlastencům podprahové poselství: “Udělám pro vás co bude v mých silách, ale vy musíte vyrazit do ulic podpořit mě, ne že budete sedět doma na pr-deli a budete čekat jak to dopadne?”

Albi
8. 1. 2023 00:06

Tak je to přesné!
Nejdřív musí cítit podporu a pak může něco udělat. Opačně to fungovat nemůže a nebude.

Milan ze Zahrady Čech
8. 1. 2023 04:15
Odpovědět  Albi

Otázkou je, kolika lidem tohle jeho podprahové sdělení vůbec dojde. Zatím udělal víc, než jsem očekával. Dosud jsem si myslel, že je pouze tuhej a že spoléhá na to, že “věci ustojí”. Teď už vím, že je bojovník a že nemíní trpně čekat. Krom jiného si založil vlastní web: https://www.youtube.com/@jaroslav_basta
jako host promlouvá na alterwebch zleva doprava – komunistická tv Bureš – levice, Hájkův Protiproud – pravice – do toho bojuje v rozhlase, válčí v TV, na sítích – zkrátka všude, kde se dá a co doba umožňuje.
Summa – s potěšením konstatuji, že jsem ho podcenil. A vůbec nejlepší fór – pro mě nejlepší – nakonec. Zjistil jsem, že jsem se s ním parkrát osobně setkal, jako se Sůvou, ještě když jezdil s osadou Unkas na čundry, protože jsem se k nim parkrát přichomejt. Maně si vzpomínám na něco menšího a brejlatýho, ale víc ne. Škoda. Ale potěšilo mě to. Trampové nejsou přizdis-ráči. Navíc má jisté i jejich hlasy. Jsem zvědav, zda se o tom vůbec zmíní ti paďouři, co teď mají pod palcem country rádio. Spíš bych se tomu ale divil.

Albi
8. 1. 2023 06:55

Dík za odkaz na ten jeho web – už jsem si ho dala do záložek.

Jsem ráda, že ses tak kriticky zmínuil o country rádiu. Protože jsem se aspoň přesvědčila, že nejsem paranoidní, když se mi zdá, že se tam více kecá a “reklamuje” než hraje a zpívá. Navíc pár písniček bych aspoň tak často rozhodně nezařazovala do repertoáru – namátkou (ofiko názvy neznám) Jsem kluk z města, Pochod amerických námořníků, Byl jsem v lese a už tam nepůjdu .

Milan ze Zahrady Čech
8. 1. 2023 19:20
Odpovědět  Albi

Nejsi paranoik. Že tam knižní hitparádu uvádí Čepelka jsem ještě překous. Že tam tahaj rock a všlicos ještě také. Ale když tam začal Miloň doporučovat dojemnej proukrajinskej žvást jako vhodnou knížku pro děcka – znáš, takový ty hrdinný vojenský příběhy, co si z nich dělal Hašek ve Švejkovi srandu – aby do nich narouboval proukrajinskou lásku, čap mě takovej rapl, že kdybych nebyl zrovna pod sprchou, flák bych s rádiem o zeď. Naštěstí jsem vychlad než jsem se vykoupal. Stačí, že jsem kdysi vyhodil oknem bednu. Kdybych ji radši já blbec dal někomu potřebnýmu, ale takhle ji vyhodit… Někdy jsem fakt cocot.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy
8. 1. 2023 10:35
Odpovědět  Albi

Moje řeč, stále tvrdím, že v ulicích by měly být alespoň 2 miliony lidí. Oni se pod silou lidu sesypou. Každý vůdce potřebuje podporu. Copak by Ghándí nebo Fidel mohli něčeho dosáhnout, kdyby neměli podporu lidu. Jedna věc je ale jistá, přestat si stěžovat, grázlové nám chystají to a ono, chtějí nás naučit žrát brouky, zavírat v jakýchsi 15 minutových městech, vnucovat nějakou gender sračkárnu apod. Přestat si stěžovat, ale bojovat, přesně jak to říká Orbán. Jenom mne mrzí ta zmínka o agresi Ruska. Ale každý má svůj pohled.

pavelpe
8. 1. 2023 08:02

Problém je, že díky nemožnosti to prezentovat na mainstreamu je toto sdělení pro lidi, kteří to chápou a k té mlčící většině, která si pustí ČT nebo Primu a dokáže si otevřít tak leda seznam se toto sdělení nedostane.
Jinak Baštovi nic nemydlím. V čem se lišíte od Pekarové, Rakušana nebo Fialy, když nejste schopen akceptovat jiný názor. Napsal jsem jeden příspěvek, kde jsem vysvětloval proč mu jeho vlastenectví těžko věřit. Napsal jsem i proč. Nikdo z vás se mi ani nesnažil vyvrátit mé argumenty, jen se mě všichni snažíte nálepkovat a podsouvat jaký jsem. Víte hovno jaký jsem, ale protože mám jeden odlišný názor, tak máte potřebu mi nakládat. OK, mě to nevadí, ale pořád jste nedal do placu nic, s čím bych mohl polemizovat nebo co by změnilo můj názor.
Víte stejně jako já moc dobře, že pokud by si i případně Bašta dovolil prezentovat ústavu tak jak tvrdí, ústavní soud s Rychetským v čele ho smete. A to nemluvím o tom, že protesty proti premiérovi jsou záležitostí možná 15% obyvatelstva. A Babiše jsem nikdy nevolil a dost často upozorňoval i zde, že Babiš se ničím neliší od pětikolky. Alespoň se naučte číst.

Milan ze Zahrady Čech
8. 1. 2023 20:06
Odpovědět  pavelpe

To nebyl názor. Byla to pomluva, dělající z Bašty nechápavého pitomce. A pomluvy akceptovat nehodlám. Protože není pravda, že by “něco čekal”, či že by si “stěžoval” a pod., jak bylo “skryté mezi řádky”. Bylo to přesně naopak, jak jsem už uvedl. Důkaz – pusťte si to ještě jednou.
A ne, nevím to stejně dobře jako vy. V každém případě se o to, pokud bude zvolen, pokusí. Teprve tehdy, až a pouze tehdy, budeme vědět. Stejně tak se to má s těmi protesty. Co se týká Babiše.
Úvaha – z jakého důvodu tady dělá z Bašty nechápavého pitomečka s krátkou pamětí? Koho nabízí jako alternativní volbu? Nikoho – leč zmiňuje Bureše, jak na něj byl spáchaný podraz (souhlasím, byl). No a z toho, že z Bašty děláte pitomečka a zároveň zmiňuje podraz na Bureše, jsem vyvodil co vyvodil.
Pokud jsem vám v tomto křivdil, pak dovolte tři dotazy. První k vašemu “názoru”:
Považujete se za vlastence?
K vaši reakci: Jak se shoduje váš poraženecký postoj, vyplývající se závěru této, s – “..Ten jasně říkal, že se naučil si nestěžovat, ale bojovat.”
Opět k reakci: Proč si tedy stěžujete na to a na ono a předem “házíte flintu do žita”, namísto co byste bojoval?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Peter 008
8. 1. 2023 09:26

Ono to není tak prosté. Teda je, ale všimli jste si, že povětšinou začali “evidentní nepříznivci” alternativy jednat jinak? Totéž se děje ve světě kdekoliv, kam se podíváte.
Vydají souhlasný komentář, ale upnou se na jednu jedinou věc, záležitost a pak ji rozvíjí. Je jedno, jestli je pravdivá nebo ne, ale zásadně musí být převzata “odjinud”. Podobně postupovala třeba Svobodná Evropa, kdy se odvolávala často na – jak se zjistilo – regionální článek v nějakých “upozaděných” novin a časopisů (vzpomínám si na “odkaz” na článek ve švédských “novinách” o nákladu cca několik stovek kusů …). Tím se vyvolával pocit, že je to pravda pravdoucí z nejpravdivějších.
Zpravodajství “velkých” médií se dnes povětšinou opírá také “jen” o pravdu. Vezmete všechno negativního vyznění – vraždy, nehody, rvačky, potíže a z toho uvaříte naprosto odpovídající “guláš” zpráv.
Nikdy se do hlavní “kolonky” nedostanou pozitivní a povznášející informace. Nikdy tam pak nenajdete jiný obraz světa, než ten, který je pro “ně” potřebný.
Takový postup je velice výhodný, obrací úlohy a umožňuje “botovi” zachovat zdání “pro”.

vrána a liška 014quot.jpg
Milan ze Zahrady Čech
9. 1. 2023 08:44
Odpovědět  Peter 008

No dyk. Podstata je napřed s většinou souznějící tvrzení, následuje úkrok stranou a poté napřed pozvolný, posléze už nezakrytý útok – a přesně zde se manipulátor odkope, protože své mimikry už nezvládá udržet. Ani to nejde. Nelze se vydávat za příznivce SPD a potenciálního voliče Bašty a zároveň zarputile tlačit Bureše co spasitele národa a Baštu a jeho příznivce zpočátku skrytě, posléze nezakrytě atakovat a dehonestovat.
Ono je víc způsobů “jak na to”. Smutné je, že i zde na ně narážím. Navíc ze stran, ze kterých bych to čekal nejméně. To je jeden způsob manipulace.
Další je vybuzovat v lidech poraženeckou náladu, protože beznadějní se lépe ovládají. V tomto případe se bohužel nejedná vždy o manipulaci vědomého manipulátora. Mnozí upadnou do stavu beznaděje z různých důvodů sami od sebe, jiní vlivem vědomé manipulace – leč tím, že tuto svou frustraci šíří dál, ovlivňují své okolí a jed poraženectví se rozlézá jako rakovina.
Nepoučuju, jen jsem si potřeboval ulevit. A pak – třeba to někomu pomůže otevřít oči. I když…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel K
8. 1. 2023 10:16

👍 👍 👍 👍

Jaris
8. 1. 2023 01:07
Odpovědět  pavelpe

Chazar Babisz je a bude hajzl. Nebezpecny mafiansky kmotr, ktery CR privedl do hnoje. Ja jen doufam, ze soud bude dusledny a Babisaka potresta. Neni nahodou, ze se proti nemu postavil i jeho syn, ze ktereho Babisz udelal nesvepravneho blazna. Mel by byt vyloucen z CR a vracen na Slovensko, kde ma na svedomi dalsi kriminalni cinnost.

pavelpe
8. 1. 2023 08:09
Odpovědět  Jaris

Jistě, Babiš se ničím neliší od Fialy a jeho bandy hnoje. S tím lze jen souhlasit. Já jsem to uvedl jako příklad toho, jak funguje mainstream. Notabene je potřeba si neustále připomínat i skutečnost, že produktem Babiše, který nás neustále “obšťastňuje” svými moudry, je i ta svině Jourová. Stejně tak jeho poslanci v EP hlasují pro téměř všechna svinstva, která na nás EU vrhá. Prostě ANO a ČSSD nikdy nezapomenu tu covidovou šílenost, kterou nás tady dva roky ničili ani ten hnůj, který napíchali do miliónů lidí.

ijn
7. 1. 2023 21:49

už jsem vsadit 2000,- Kč ve Fortuně za kurz 811:1, tedy budu brát 1,622 mil. Kč a Bašta bude na Hradě…..odvolá vládu a odborníci ukončí krizi

Administrátor
P.A.Semi
8. 1. 2023 00:48
Odpovědět  ijn

Fajn… Takže (myslíte že) budete 1620 tisíc v plusu, přesně jak na Bílou Horu

Ostatním bych podotknul, že takhle buď spravedlivě trestáte Fortunu za nefér kurs, nebo sám sebe za svou naivitu…
Tak na ně nebuďte příliš tvrdí, protože o tu vsazenou částku nejspíš přijdete, tak ať vám to není líto…

Milan ze Zahrady Čech
8. 1. 2023 04:51
Odpovědět  P.A.Semi

Aspoň mu budete moci ze srdce poblahopřát.

Pavel z Moravy
8. 1. 2023 10:45
Odpovědět  P.A.Semi

Vy si asi nedáte pokoj. Sakra, za koho jako křesťan lobujete. IJN vůbec nebude vadit, když o to přijde, protože s těmi všemi zaprodanaci, kteří mohou doplnit ten protinárodní blok sněmovna, senát svým protinárodním presidentem přijde o víc. Nejenom o prachy, ale o důstojnost a o vlast jako takovou. Já si také vsadím, o tom žádná, ať si třeba Fortuna nebo Tipsport pomějí. Je mi to absolutní šumák.

sergej
7. 1. 2023 22:06
Odpovědět  josh-xy

🙂 Výbordelný, tak logiku to má že vojenský útvar po ztrátě standarty je rozpuštěn, tak to jistě na “vojáky zapůsobí. a bléééé

sergej
7. 1. 2023 22:16
Odpovědět  sergej

Tahle zem je ale na tradici předků a třeba na otci vlasti Karlu IV.

No, ale dnes by to byl u státu jako “fimry korporátu (rubeš & koblihu 🙂 ) jako urvaný znak mercedesa, teda sorry a čau lidi.

Administrátor
P.A.Semi
8. 1. 2023 00:43
Odpovědět  josh-xy

A není to trestný čin, když je zná a neudal ?

Albi
8. 1. 2023 01:04
Odpovědět  P.A.Semi

Protože to bylo za prezidentování Ing. Zemana a navíc v období jeho “neposlušnosti”, pak to byl počin hodný medaile.
Kdyby se to stalo za funkčního období jenerála Pavla, pak jednoznačně soud a nepodmíněný trest .
Jednoduché a jasné, ani by vlastně ten soud nemusel proběhnout.

Podle mne to byla jasná urážka státního symbolu, tedy neptřátelský čin proti republice ať na Hradě v tu dobu sídlil kdokoliv. A měl by se trestat bez ohledu na pachtele a jeho postavení ve společnosti.

Platí i proti “vtípku” s vakem na mrtvoly na budově patřící státu. Tém spíš, že by něco takového bylo odsouzeníhodné, i kfdyby si něčím takovým jistý politik ozdobil svůj dům.

Milan ze Zahrady Čech
8. 1. 2023 04:48
Odpovědět  Albi

Rád bych se za to všechno dožil dne zúčtování.

Albi
8. 1. 2023 07:01

To já taky. Jenže čas pracuje proti mně. Jako by se dálosti poněkud “zasekly”, EU se zdá odolnější, než jsme doufali.

Otázka: Myslíš, že ti “mínuisáci” pochopili, jak byla míněna první polovina mého komentáře? 🙂

Pavel K
8. 1. 2023 10:27
Odpovědět  Albi

Mínusáky je třeba spíše politovat, jsou to cvičené opičky bez rozumu něco pochopit. Mají noty a za třicet stříbrných jedou svůj nudný a prázdný život. Teď se dívejte jak se na mě nalepí jak vosy na turecký med. A já jim vzkazuji polib te mi prdel. 🤣 🤣 💩 💩 🤦‍♂️

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Milan ze Zahrady Čech
8. 1. 2023 20:22
Odpovědět  Pavel K

Ňáká slabota. Jenom dva se s ní chtěj pomazlit.

Milan ze Zahrady Čech
8. 1. 2023 20:20
Odpovědět  Albi

Těžko říct. Třeba už máš skalní fandy jako já. Stačí napsat že svítí, nebo naopak zapadne slunce, a mám tam tři minusy. I když, pravda, jeden z nich je lempl a někdy to fláká.

P.S. Dneska se flákaj dva, jak jsem zjistil dnes, o den později. Tak jsem to sem přilepil, abych je zje-bal.
Vstávat, chátro ničemná!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
janle57
7. 1. 2023 22:20

Již se proslýchá,že ČT nebude záměrně zveřejňovat SMS na podporu Jaroslava Bašty,
vedení SPD vyzývá k veřejné kontrole v ČT,aby se zamezilo k těmto podvodům,které
mají za cíl zdiskreditovat pana Baštu a odradit veřejnost od jeho voličů,mediální žumpě
v téhle zemi už dochází,že to se zrádcem Pavlem a představitelkou sudetoněmeckého
landsmanchatu Nerudovou nebude tak slavné a pan Bašta je může ve finále převálcovat.

sergej
7. 1. 2023 22:27
Odpovědět  janle57

Taky na kavkách udělali kvůli tomu tu “spacákovou revoluci a umocnili to na “ntou, howgh.

janle57
7. 1. 2023 22:24

Vzkaz senátora Fischera všem v této zemi

Prezidentský kandidát Fischer vyzývá voliče.jpg
Administrátor
P.A.Semi
8. 1. 2023 00:36

Bavil jsem se se sousedem o Baštovi, ten se dost rozzuřil – chátra 77, Havlisti
(A dělal náměstka ministrům Vondra a Schwarzenberg – takže takový politický chameleon…)
Nasadili ho jen proto, aby uškodili Babišovi, ze stejného důvodu ho protlačovala Prima…

A ještě mi soused připomněl, v čem je zřejmě největší problém se Sudetskou LGBT Danusche, kterou tam zaslepenou podporou Bašty dostanete, pokud tam nebude PP…

Ona si totiž najmenuje nové Ústavní Soudce, kteří pak budou tu LGBTQPHIV agendu podporovat ještě dalších deset let ?!


A už tu vidím, že Bašta vládu neodvolá, jak se tu naivně domnívali Bašťáci… Ale že by prý vládu odvolal, kdyby proti ní dlouhodobě protestovalo 70% lidí…? Tak zatím jsme na Václavák dostali 1% lidí, to máme ještě 69% co dohánět… Pokud budeme mít 70% podporu, tak nás nějaký prezident už nemusí zajímat, bude stávka a režim padne tak jako tak…

A také jsem zatím neslyšel (nebo přeslechl?), že by Bašta odsoudil Ukrajinský Fašismus ??
(s tím se musí opatrně, aby neztratil podporu rusofobů…)
Aha, přehlédl jsem to – lže jako všichni ostatní: “Bašta podotýká, že Rusko se projevilo jako agresor“.

Rusko je tam obránce lidu, kterému tam hrozila genocida…
Na Donbasu a na Krymu zaslouženě zvítězila Demokracie nad Feudalismem a Fašismem Západu…
Agresor je tam Kyjev!

Ale že ČT je Hnus nejhorší je fakt… Ale že budou až takhle drzí? Vždy něčím překvapí, a žádné morální dno jim není dost hluboké…

πα½

Administrátor
P.A.Semi
8. 1. 2023 00:40
Odpovědět  P.A.Semi

Naivně věříte prázdným slibům, a pomůžete tím na nás přivést Sudetskou lgbt Danuschi?!
Nebo budeme mít ještě štěstí, když to vyhraje Generál Pavel…

To je jedno, co chcete a proč to děláte, důležité je, jak to logicky dopadne…

πα½

Albi
8. 1. 2023 01:10
Odpovědět  P.A.Semi

Nerozumím.- Vy myslíte, že jenerál by byla nějaká, byť malá, výhra?

Administrátor
P.A.Semi
8. 1. 2023 03:49
Odpovědět  Albi

Než Danusche, to radši i toho Generála, když ve 2. kole nebude nic jiného na výběr…

Je pro-lgbt, pro-sudetská, a opakovaná podvodnice, a je to ženská a nestydí se lhát…
A na Ukrajinsko-Polskou raketu prý reagovala války-chtivě? (nevím jistě)
A houby víme, kdo si ji tam najal…

Oproti tomu, Generál sice sloužil NATO, ale aspoň dost zjevně… Tak nějak nevím, kde co dělal nečestného, nebo kde zradil toho, komu byl loyální… U něj aspoň víte, na čem jste…
A na Ukrajinsko-Polskou raketu prý reagoval zdrženlivě? (také nevím jistě)

Víte, radši opatrného vojenského realistu, než naivní proválečnou fanatičku, která tomu navíc nerozumí…

Zase opakuji, že to jsou jen úvahy pro druhé kolo, když nic lepšího nebude na výběr….

πα½

Albi
8. 1. 2023 07:07
Odpovědět  P.A.Semi

Tak to jo, souhlas. Zdá se mi, že ten generál stejně potřebuje vedení (pro generála jistě nevhodná vlastnost), takže by stačilo, kdyby se podařila výměna vlády za vlastenečtější a i on by dostal jiné noty.
A jako “kladeč věnců” by byl aspoň důstojná figura.

Milan ze Zahrady Čech
8. 1. 2023 04:35
Odpovědět  P.A.Semi

Semi, začínáte být s tím jeduflusáním na Baštu trapný.
To si vážně myslíte, že na Pokecu je to co čtenář, to politický bl-bec, jak jste naznačil tvrzením, že Parlisty jsou pro politicky erudované čtenáře, zatímco Pokec pro rusofily? Ergo – Pokec je pro jednodušší organismy, zatímco Parlisty pro složité organismy?
P.S. Logicky to dopadne tak, že ať už volby vyhraje kdokoli, vy už zůstanete ve čtenářích Pokecu navždy zafixován tak, jak se právě nyní prezentujete.
P.S. Sousedovi vyřiďte, že je kre-tén s vygumovanou myslivnou. Žel je takových vygumovaných kre-ténů, jako je on, v naší republice hojnost. Moje sousedka a soused si zase myslí, že není větší swině nad Babiše. To má v diskuzi váhu co? Přerazí to tvrzení vašeho souseda? Nepřerazí, že. Tak co sem taháte takové nedůstojné trapárny?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel K
8. 1. 2023 10:33

Já to vidím jinak, pan Semi nás chce zdravě vyhecovat a nabudit abychom vyrazili v hojném počtu k volbám a nic nenechali náhodě, že jo? 😋😜

Milan ze Zahrady Čech
9. 1. 2023 11:16
Odpovědět  Pavel K

Nechce, ale daří se mu to. Leč s jeho vzorcem myšlení mu nic jiného nezbývá. Říká se tomu slepá ulička. Nic neudělá, myslí si, a Bašta získá víc hlasů. Tož vyrazí do boje.

Mike
8. 1. 2023 12:55

Díky Milane, od včerejška mám tentýž názor.
K těm PL – četl jsem je pravidelně od jejich vzniku – a to už je hóódně dávno a musím s lítostí říct, že je to nejcenzúrovanější médium alternativy, pokud ovšem mohu PL ještě nazvat alternativou. Bývávaly tam stovky diskuzních příspěvků, dnes – když jich tam je třicet, je to hodně. No a jejich úroveň těch byla v mnoha případech značně pokleslá – eufemisticky řečeno.
V každém případě to vypadá, že nás ubezpečuješ, že články na Pokecu stojí za onvoh, narozdíl od těch na PL. Mám to rozumět, jako že nemá cenu házet perly sviním?

Taká je dobře zjistit si, kdo PL vlastní.

Administrátor
P.A.Semi
8. 1. 2023 15:02
Odpovědět  Mike

Už nevím jestli tady nebo v jiném vlákně, psal jsem, že jsou PL vyváženější – protože si tam přečtete hlasy z různých stran politického spektra… (A tedy si ani nemyslím, že by byli “alternativa”, jsou střed mezi různými tábory…)

A na to, že by tam provedený průzkum mezi čtenáři měl být nějak reprezentativní, jsem psal, že tam je to pro politicky erudované čtenáře – ve srovnání s průměrem všech voličů, tedy že to neodpovídá reálným předpokladům celospolečenského hlasování…

πα½

Milan ze Zahrady Čech
8. 1. 2023 20:28
Odpovědět  Mike

“V každém případě to vypadá, že nás ubezpečuješ, že články na Pokecu stojí za onvoh,…”
Nerozumím. Kde a jak ubezpečuju?

Administrátor
P.A.Semi
8. 1. 2023 14:56

Že jsou Parlisty pro politicky erudované – třeba ve srovnání s ČT nebo se Seznamem, nebo s Bleskem…
Prostě ve srovnání s průměrem celkové populace a zejména ve srovnání s průměrem voličů – v tomto smyslu jsem to psal, tak mi to nevytrhávejte a nevkládejte do jiného kontextu, než ve kterém to bylo řečeno…

A navíc tam jsou poněkud vyváženější, než tady, ve smyslu, že si tam přečtete názory více různých stran… (Kdy jsme tu měli článek někoho z KDU nebo ODS? Tady se jejich argumentaci nedozvíte… Zas na druhou stranu mi to tu rozhodně nechybí…)

——-

Víte, sousedovi nevyřídím, že o něm nějaký umíněný kretén v diskuzi píše, že je podle něj kretén… Do zrcadla se podívejte…
(Když už tu urážíte, dostenete spravedlivě nazpátek totéž, předtím jsem to psát nechtěl a spolkl…)

A když vám nestačí argumenty, tak se mě pokoušíte zastrašovat? Mám se vás bát?
Že umíněně zastávám zdravý selský rozum proti blouznění “romantiků”, když začalo být škodlivé, za to bych se měl stydět…?

πα½

Milan ze Zahrady Čech
8. 1. 2023 22:23
Odpovědět  P.A.Semi

Kde jsem vás zastrašoval, namyšlený ANOfanatiku?
Sem s tím!

!!! S TĚMI PARLISTY SE VÁM OMLOUVÁM. !!!

Skutečně jste porovnával čtenáře PL s čumobilisty a vovčany, jak jsem teď zjistil. Mě udeřil do očí ten obrázek hajzlu, to mě nakrklo, a z toho odstavce jsem přečetl právě jen ten první řádek. Ten jsem pak nějak smontoval s tou zmínkou, že pokec je pro rusofily, a v jsem v dobré víře, že si nic nevymýšlím, nic nepodsouvám, ani nemanipuluju, byl ten můj fujtajbl na světě. Tím chci říct – v tomto směru vás chápu; také by mě to řácky nas-ralo.

Volební průzkumy a zdravý selský rozum? K tomu není co dodat.

Já vás urazil? Vás (myslím kromě toho srovnávacího fuj fuj) osobně?!
Vy jste snad ten soused či co? Jo, jsem kre-tén – za to srovnání. Ale ne kvůli sousedovi. Ten padá na vaši hlavu. Vy ho sem přitáh. “Soused povídal” je stejný argument, jako “jedna paní povídala”. A pokud skutečně řekl, že Bašta je politický chamelón, pak je u mě prolhaný kre-tén. Nekre-tén by si zjistil fakta.

Za co stydět? Možná na to přijdete sám. Možná nikdy.

Takže škodlivé… Vy zde zastupujete inkvizici?! Pro koho škodlivé, ptám se?! Pro vlastizrádce Bureše?! Pro vás?! PRO KOHO ?!

Administrátor
P.A.Semi
8. 1. 2023 23:31

Nejsem ano-fanatik, jsem Realista a Pragmatik…

Z toho, co máme k dispozici, je Babiš nejmenší Zlo…

Baštu k dispozici nemáme, ten tam je jen jako křoví na odlákání procent a zamíchání těch na prvních třech místech… Je mi líto, že to nechápete…

Ale třeba se to může změnit? Ukažte mi nějaký průzkum před volbami, kde se Bašta posunul na místo, ze kterého bude mít naději…

Já ty průzkumy před volbami sleduji často, a i jsem dělal statistiky různých voleb a všeho možného v roce 2013 (bohužel to zrovna není online, brácha mi vypnul server, kde to bylo), a sleduji výsledky všech významných voleb, takže mám zkušenost, že jsou průzkumy obvykle o pár procent vedle, ale nebývají diametrálně vedle…
Někdy je ale 1% hodně, když se jedná o nad nebo pod 5% hranicí…

Osobně jste urazil mého souseda… Souseda jsem zmínil, abych si nepřivlastňoval zásluhy za jeho moudrost, a jako ukázku jiné “Alternativy”…

Škodlivé je to vaše snažení proto, že máte šanci tam tím kolektivně dotlačit Danuschi, protože naprosto na nic jiného to nebude, nebo to v lepším případě bude zhola na nic…

πα½

Administrátor
P.A.Semi
8. 1. 2023 23:32
Odpovědět  P.A.Semi

A pro koho bude škodlivá ta Danusche ? V konečném důsledku pro všechny normální lidi !
(Včetně těch, co ji tam naivně zvolí, i včetně těch, kdo jí pomůžou volbou někoho jiného, i těch, kdo ji volit nebudou…)

Perverzní a leckteří paraziti z ní budou mít chvíli radost…
(až to mezinárodně pos-ere, budou pykat i ti perverti…)

(Tedy pokud to nedopadne jinak a nebude tu Babiš nebo Pavel…)

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Administrátor
P.A.Semi
9. 1. 2023 03:50
Odpovědět  P.A.Semi

A kde jste mě “zastrašoval” ?

Třeba tímhle:
“ať už volby vyhraje kdokoli, vy už zůstanete ve čtenářích Pokecu navždy zafixován tak, jak se právě nyní prezentujete”

Milan ze Zahrady Čech
9. 1. 2023 10:23
Odpovědět  P.A.Semi

To není zastrašování, ale objektivní konstatování faktu. Platí stejně tak na vás, jako na mě. Pokud to prezentujete jako zastrašování, jedná se o úmyslnou manipulaci.

Neurazil jsem ho osobně. Osobní urážka vypadá takto:

“Pane XY, jste kre-tén” nikoli “Váš soused je kre-tén.”

A protože to dobře víte, konstatuji, že jde opět manipulaci.

A to jsem uvedl jen dva čerstvé příklady.

Jste manipulátor. Používáte manipulační techniky? Jistěže. Pak jste manipulátor a je fuk, zda vědomý či nevědomý.

Moje snažení je škodlivé? Z mého úhlu pohledu je to vaše mnohem škodlivější. Škoďte si tedy (jak nazýváte prezentaci názorů) po své lajně a já budu “škodit” po své. Jak vy, tak já, na to máme právo. Říká se tomu demokracie.

Více nemám co bych k tomu dodal. Nehodlám trávit čas tím, že bych přistoupil na ping-pong “vy jste řekl”, a ” a vy jste zase řekl” a “já to neřekl takhle, ale takhle” atd. atd. Další manipulační technika mimochodem.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Administrátor
P.A.Semi
9. 1. 2023 10:46

Mě tyhle hádky nebaví a ostatní také ne…

Pokud jste napsal: “Sousedovi vyřiďte, že je kre-tén s vygumovanou myslivnou”, tak jste se ho pokusil zprostředkovaně osobně urazit mými ústy, navíc nesprávně…

To, co prohlašuji za “zastrašování” – nebo je to vydírání? “jestli nezmlknete, budeme si to na vás navěky pamatovat!”

S tím “manipulátor” samozřejmě zase nemáte pravdu…

S tím, kdo škodil – jestli bude prezident Babiš a jestli Bašta prohraje o pár těsných procent, dalo by se říct, že jsem škodil já vám, a jestli bude prezident Pavel nebo Nerudová nebo jestli Bašta prohraje o hodně, tak jste škodili vy nám… Tož uvidíme…

A když nechcete ping-pong, tak tohle vlákno jsem začal já a také svá vlákna obvykle končím…

πα½

Milan ze Zahrady Čech
8. 1. 2023 21:57

HALÓ! HALÓ!

TOTO:
“…jak jste naznačil tvrzením, že Parlisty jsou pro politicky erudované čtenáře, zatímco Pokec pro rusofily? Ergo – Pokec je pro jednodušší organismy, zatímco Parlisty pro složité organismy?”

SEMI NIKDE NETVRDIL! ZMÝLIL, RESP. PŘEHLÉDL JSEM SE !

ladik
8. 1. 2023 07:01
Odpovědět  P.A.Semi

To mě také dostal s tím agresorem!

Pavel z Moravy
8. 1. 2023 11:19
Odpovědět  ladik

Také mne to mrzí Ladiku, co pronesl. Ale je to jeho právo mít názor. Co prováděli a provádějí ukrajinští Banderovci a kolektivní západ je to, co by mělo být jednoznačně odsouzeno. Od zápaďáků se to nedá čekat ani v nejmenším. Ta předsudečná nenávist proti Rusům je pro ně nepřekonatelná. Oni si s tím ale Rusové poradí. A nic na tom nezmění názory ani nás, kteří víme, že Rusko musí chránit svoji vlast před nepřátelským západem, který se ho rozhodl zničit za každou cenu, což svými činy jednoznačně dokazuje každý den ani názory kohokoliv jiného, ať je jeho pohled jakýkoliv. Toto vše si ochrání samotní Rusové, co si o tom myslí všichni ostatní je nemusí trápit, důležitá je víra v sebe sama.

Milan ze Zahrady Čech
9. 1. 2023 10:54
Odpovědět  Pavel z Moravy

Mě ne. Sakra, kluci, přece pořád ještě platí trestný čin souhlasu s tzv, ruskou agresí! Musel, a ještě bude muset lavírovat, pokud se nechce stát obětí přinejmenším předvolební štvanice. Možná tím nějaký hlas ztratí. Pokud by však nelavíroval, mohl by být obžalován z podpory terorismu a označen za extrémistu. Copak si sakra nikdo nevšimne, jak ho právě do takové pozice – extrémista, podporovatel terorismu atd. – všichni tlačí?!
To by byly panečku titulky! To by to frčelo! “Kandidát na prezidenta obžalován z podpory terorismu!” “Kandidát na prezidenta ve vazbě!”
Že ne? Zapomněli jste už, jak byl uklizen Sládek? Zapomněli jste už na kauzu kabelky?

P.S. Nevím, zda je to kouzlo nechtěného, ale tím souhlasem vstupu Finska do NATO ubral spojenému bloku vlastizrádců hodně větru z plachet. Na jednu stranu mu nechci přehnaně fandit, že myslí až tolik tahů dopředu, na druhou stranu na náhody příliš nevěřím. Tak nevím.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Milan ze Zahrady Čech
9. 1. 2023 11:01

Za schvalování ruské agrese si vyslechlo obvinění již 18 lidí. Policie eviduje na 700 oznámení
Počet obviněných za schvalování ruského vpádu na Ukrajinu nadále roste. Ke čtvrtku si takový verdikt policie vyslechlo již 18 lidí, serveru iROZHLAS.cz to potvrdil mluvčí Policejního prezidia Ondřej Moravčík. Dalších 173 případů policie vyhodnotila jako trestné činy, 53 z nich se týká právě schvalování agrese.

A to bylo v dubnu 2022 ! Tedy v době, kdy ještě relativně o nic moc nešlo!
Nyní však jde swiním o všechno!

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/schvalovani-ruske-agrese-trestne-ciny-valka-na-ukrajine-policie-uprchlici_2204211147_vtk

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Buchtík
8. 1. 2023 15:55
Odpovědět  P.A.Semi

A Vám nevadí, že Andrej Babiš je žid? V minulosti jste tady tvrdil, že to jsou právě oni, kteří dělají to zlo na světě, se kterým se dnes a denně setkáváme aktuálně.

Zmatený
8. 1. 2023 16:48
Odpovědět  Buchtík

O tom, kdo páchá na světě všechno to zlo, ví i můj 12ti letý vnuk! Mimochodem, i ten Bašta patří k jistému etniku… :o). Nicméně jsem na něj vsadil 500 a na Babiše 1000, tak snad neprodělám…

Buchtík
8. 1. 2023 21:12
Odpovědět  Zmatený

To jsem nijak nerozporoval, že Bašta je žid. Mně to je jasný, to jen tady Milan se to snažil popírat. Ale evidentně, i podle toho jak tady pan Semi (a nejen on tady) tlačí Babiše, není žid jako žid. 🙂 Proto jsem se zeptal tak, jak jsem se zeptal. Čekám na odpověď. Vy jste mi ji neposkytl.

Administrátor
P.A.Semi
9. 1. 2023 00:00
Odpovědět  Buchtík

To nevím nevím, že by Bašta byl žid?

Víte, parafráze známého výroku: Kdo tu není proti nám, je tu s námi

Stejně je většina těch Židů falešných, spousta Čechů tam přestoupila po Bílé Hoře, aby se vyhnuli Katolickému pronásledování…
Takže původem jsou mnozí z nich jedni z nás, nebo z Němců a Poláků atd, jen se jejich rodiče na pár století přetvařovali, že jsou “Židé”…

Důležité je, kdo se tak chová, kdo je spolčený s nad-národní mafií Globalistů proti všem Gojim všude… Tedy kdo věří ve falešnou nadřazenost Židů a ke Gojim se chová jako k Dobytku na vykořisťování, jak píšou v Talmudu…

Kdo je “s námi”, a kdo je “s nimi” (se “svými”) proti zdejším… V tom je totiž ten hlavní problém…

Viz, co o tom psal Winston Churchill 1920, toho mají “demokraté” rádi, tak nebudou vytýkat, když bych ho citoval:
Zionism versus Bolshevism. A Struggle for the Soul of the Jewish People.

πα½

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Milan ze Zahrady Čech
9. 1. 2023 11:25
Odpovědět  Buchtík

Popírám proto, že jsem nikde nedohledal. A snažil jsem se. Mě osobně by to bylo fuk, jen mě zajímalo, zda je to cílený jeduflus. Z čeho vám je to tedy jasné, krom agentury JPP? Aj já čekám na odpověď.

Aleš
8. 1. 2023 08:38

Česká televize je zjevná zločinecká organizace.
Ať se zhroutí až do základu.

Pavel K
8. 1. 2023 10:34
Odpovědět  Aleš

Až to vezme do rukou ml. Železný to to teprve pojede, když chce dělat toho ředitele.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
PENNYS
8. 1. 2023 09:03

„Není to férová soutěž“ v čt. Bašta,to zjistil teprve ted?????????????????????????

Milan ze Zahrady Čech
9. 1. 2023 11:28
Odpovědět  PENNYS

To se to otazníkuje a vykřičníkuje, když tu není Masunta, co?

Bašta to ví dávno. Jen na to upozorňuje veřejnost.
Aby i ona věděla.

me2d44
8. 1. 2023 09:51

Jak sám pan Bašta poznamenal, podle článku ústavy č.62 prezident jmenuje a odvolává vládu. Na prezidenta Zemana celá pětikolka – od převzetí moci – plive jednu jedovatou slinu za druhou. Prezident Zeman už nemůže ze zákona kandidovat, ale pořád je prezident! Co takhle “prásknout za sebou dveřmi” a den před volbami odvolat premiéra, případně celou vládu?? To by byl z jeho strany důstojný odchod do důchodu! (jen úvaha – na jeho rozhodování nemám žádný vliv)

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
me2d44
8. 1. 2023 09:56
Odpovědět  me2d44

P.S.: Když nejmenoval prezident Zeman do funkce ministra to mládě Hladíka, tak celý mainstreem řval, že see Zeman mstí. No, já bych za účinnou pomstu považoval teprve to odvolání premiéra (s ním padá celá vláda) den před volbami – ať si nový prezident vybere vlastní tým!

Pavel K
8. 1. 2023 10:36
Odpovědět  me2d44

Krásný by to bylo, kdyby tam nebylo to KDYBY…….

Pavel z Moravy
8. 1. 2023 10:53
Odpovědět  me2d44

Přesně na toto myslím už dlouhou dobu, ale on na to nemá, bohužel.

Milan ze Zahrady Čech
9. 1. 2023 11:31
Odpovědět  Pavel z Moravy

Já furt jen doufám, že na poslední chvíli aspoň najmenuje jiného přecedu namísto Rychetského.

Pijack
8. 1. 2023 10:37

Protektorátní česká správa a mainstreamová média už vypouští na Baštu oplzlé a nehorázné útoky. Prý je Bašta už za zenitem a narušuje demokratickou volbu. Tohle už může tvrdit jen korporátní fašisté, nikdo jiný. Takže je mi jasné, kdo nám chce vládnout.
Volím Baštu, protože si chci uchovat potřebnou dávku sebeúcty. Svěrák o lampasákovi tvrdí, že je hrdina a blondýnka e mladá a nadějná. Celá umělecká úderka jen potvrzuje, že je ochotna předem sundat kalhoty a sloužit oddaně nastupujícímu korporátnímu fašizmu. A to byli všichni havloidní kavárna a bojovníci proti totalitě. Děs.

PENNYS
8. 1. 2023 10:38

“PROČ UŽ NEBUDU VOLIT”
      AŽ SE
1.uzákonit Referendum,”Čechxicht”

2 Odchod z EU ,NATO

3 zrušit nepotřebný senát

4.zrušit Sorošové neziskovky a podobné

5zrušit poplatky pro čt24,zakázat protistátní listy “Bakala”

6 zakázat činnost protilidových stran ODS,Top09,Stan,Piráti,Kdučsl,a podobné

7 Neutrální stát česko

8 Volit max.jen dvě strany”ČÍM VÍC STRAN TÍM VÍC BORDELU A ZLODĚJU!

9 Zrušit smlouvy všechny nevýhodné smlouvy

10 Napravit vstahy s Ruskem a se všemi přátelskými státy.

NA NĚJAKÝ NÁZOR ,ŽE JE TO NEDEMOKRATICKÉ-
MY MUŽEME JENOM Z VYSOKA SE VYS ***!!!

Pijack
8. 1. 2023 10:59
Odpovědět  PENNYS

No snad proto bys volit měl. Myslím kandidáta, který to chce prosadit. Tedy Baštu. Znáš jiného, který by chtěl to co ty? Já znám jen papoušky na vládním bidélku.

Pavel z Moravy
8. 1. 2023 11:25
Odpovědět  PENNYS

No jo, ale aby se něčeho takového dosáhlo musí být v ulicích probuzené miliony lidí, které to chtějí také. Jinak je to pouze přání.
Sny dobře vybojované se uskutečňují.
Naopak to nefunguje.

PENNYS
8. 1. 2023 13:56
Odpovědět  Pavel z Moravy

Do ted si myslím ,že nás “NORMÁLNÍCH JE VĚTŠINA” ,ale když sleduji zde, na této stránce názory nás všech, tak začínám silně pochybovat ……………………………………ale i tak Vám dávám +

PENNYS
9. 1. 2023 15:49
Odpovědět  Pavel z Moravy

Když ty odpovědi na muj názor tady vidím a čtu, tak asi
” z POLOVINY NÁRODA SE STALA COVIDOVÁ NEPŘEMÝŠLÍCÍ STÁDO OVCÍ”
kterým média naservírovala vše na talíř !!!

euout
9. 1. 2023 10:49
Odpovědět  PENNYS

Když zrušíme všechny politické strany, můžeme si zvolit po dlouhé době zase českého krále, který všechny ty body podpoří a vyvede nás z marasmu globalismu.

Zmatený
8. 1. 2023 16:59

Pobavila mě kauza poslance Novotného (Kdú) “masér a bolavá záda”. :o). Je to o tom, jak přišl pozdě v noci sedřený z posl.sněmovny, s hrůznou bolestí zad a dostal nápad objednat si na Amatéři cz maséra, kterého dle medií poté znásilnil. Ale zase mu lze připsat k dobru, že fakturu 21.000 Kč za dvě masáže, zaplatil bez řečí. A tak si tu žijeme!
PS nedovedu si představit, být na jeho místě, jít v pondělí do práce :o)))

PENNYS
9. 1. 2023 08:24

UŽ JE TO TADY! UŽ JE TO TADY UŽ JE TO TADY-SVOBODNÉ VOLBY????????????????
k Jelitám prezidentského výběru” opravdu k nim patří i”ŘEPOHnijec”
ABSOLUTNĚ ŽÁDNÁ OSOBNOST”stačí se podívat na “věčněnemakačenka :Josef Středula na konci včerejší debaty na ČT hodil ručník do ringu a nebude se již ucházet o post prezidenta.
A hádejte komu dal své hlasy????ANO,ČAPUTOBééééééééééééééééééééééééééééééééééééé
TAKŽE ČESKÝ NÁROD JE NEPOUČITELNÝ,SLEPÝ,HLUCHÝ NEVIDÍCO SE DĚJE NA SLOVENSKU!!!

Administrátor
P.A.Semi
9. 1. 2023 10:48
Odpovědět  PENNYS

Tohle zatím nevypovídá o “Národu”, ale o Středulovi – je to Šmejd a Křivák…
Měli by ho odboráři brzy vyměnit za někoho férovějšího…

πα½

PENNYS
9. 1. 2023 10:55
Odpovědět  P.A.Semi

Většinou s vašimi názory souhlasím ,ale ted ,NE! Stačí si přečíst názor člověka kterého NEMUSÍM ANI ods A OSTATNÍ POD-vodníky
:Europoslanec Jan Zahradil z ODS pak zhodnotil jako „hvězdnou pěchotu“. „Ani jeden z těch lidí nemá prezidentský formát!!!! nepřítomného Babiše nevyjímaje.
Nerad ,ale má muj souhlas.
(DO POLITIKY ,BEZ VÝJIMEK SE VSTUPUJE, JEN PRO VLASTNÍ KAPSY)

Havlochuj..jpg
Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Milan ze Zahrady Čech
9. 1. 2023 11:35
Odpovědět  PENNYS

Kéž to otevře oči nevoličům a vyhecuje je to k aktivitě.

Administrátor
P.A.Semi
9. 1. 2023 11:07

Tak nevím, jestli nás Bašta balamutil (aby byl “zajímavější”), nebo jestli ČT balamutila Baštu (aby ho “ztrapnili”), nebo je otázka, od koho to vlastně Bašta slyšel? (píše “Slyšel jsem o tom” – od koho?!)

ale to pódium měli udělané pro 9 hostů od začátku a žádné usazování outsiderů mimo se nekonalo, a i by to vypadalo velmi divně a nezapadalo by to do toho scénáře, takže je nepravděpodobné, že by to Scénárista skutečně zamýšlel…

Nebo to změnili, když Babiš nepřišel?

Babiš tam nepřišel proto, že mu načasovali Soud na dnešek, a tedy včera nevěděl, jak to dopadne, ale věděl, že by se ho na to ptali, a on by nemohl odpovědět, protože kdyby dělal Frajera, tak by se Soudci nas-rali a zavařili mu to… Dneska najednou soud zjistil, že “se nedá prokázat, že by to byl trestný čin”, takže to vlastně celé bylo zbytečné popotahování načasované před volbami! A ovšem ČT24 to pak rozmazávala, rekapitulovala, pouštěli Babišova syna, atd – dělali evidentní Kampaň proti AB, což by si jako veřejnoprávní médium neměli dovolit…

A Okamura připomněl, že podle průzkumů nemá Babiš v druhém kole šanci, což má asi pravdu, ale mimo jiné ukázal, že i podle něj jsou ty průzkumy relevantní…

πα½

Milan ze Zahrady Čech
9. 1. 2023 20:39
Odpovědět  P.A.Semi

Také to mohli změnit na poslední chvíli proto, že kolem toho nadělal dost rozruchu.
Proto jsem se ostatně hned na začátku ohradil – že se tomu nediví, ani si nestěžuje, ale že bojuje; že to oznamuje; dává veřejnosti na vědomí, když z něj dělal Pavelpe pitomečka.