blog

Nějak mi to hlava nebere – Jaroslav Štefec

Doputovala ke mě v pořadí už asi šestá nebo sedmá zpráva o raketách a střelách s plochou dráhou letu, docházejících ruské armádě. Je datována 24. 7. 2023 a její pravdivost je jednoznačně garantována tím, že jejím zdrojem je ukrajinská zpravodajská služba.

Přesto mě na této konkrétní zprávě jeden detail zaráží. Jediné rakety, kterých má Rusko podle zveřejněné informace dostatek, jsou hyperzvukové Kinžály, odpalované ze speciálně upravených letounů MIG-31. Z původního počtu 53 kusů údajně spotřebovali Rusové teprve tři střely. Což je počet, který odpovídá i mým informacím o pouhých třech cílech, proti nimž byly tyto vysoce účinné a soudobými prostředky PVO prakticky nesestřelitelné systémy použity.

Kde se tedy vzalo oněch minimálně šest (podle některých zdrojů dokonce dvanáct) sestřelených Kinžálů, o nichž na základě opět jistě vysoce důvěryhodných a křížově ověřených informací ukrajinské strany tak halasně informovala (nejen) česká masmédia? A kde se vzaly ty trosky jednoho z nich, u nichž se slavnostně a s velkou pompou fotil starosta Kyjeva Kličko? Nějak mi to hlava nebere.
zdroj: sítě

sdíletj na

106 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Teuton
29. 7. 2023 12:06

Hele, víte, co stojí za pozornost ? Zkuste se vžít do pocitů Ukrošvába mužského pohlaví ve věku 17-18 let. Ukrošvábovi je jasné, že ho nacisti s pravděpodobností hraničící s jistotou povolají do vojska a pošlou na frontu, kde odpochoduje do věčných lovišť. Co byste takovému Ukrošvábovi radili ? Co nejdříve zdrhnout mimo Ukrajinu ? Klidně, ale, proboha, ne k nám. Vasilů a Vasilis už je zde jako vší, švábů a mravenců.

Pavel K
29. 7. 2023 12:50
Odpovědět  Teuton

No nechtěl bych být v jejich kůži, klidně i nepotetované, musí to být hnusný pocit, pokud tedy fungují závity tak jak mají. Za⚡⚡raaný fašizmus a fanatizmus ukro vedení. 🙄😢👎

Jura S
29. 7. 2023 15:10
Odpovědět  Teuton

Ukrošvábů mi není líto, chovají se jako hovada standardně, všude i mimo svou zemi, viděl jsem to teď při návštěvě Krakowa a Trontheimu… Ukroprase řve na šéfa kempu, že mu nechce půjčit motorový člun, vasil dojel autem zlitý , vasilisa taky…že je rasista a že on je hrdina od Mariupolu (prase nebylo nikde). Majitel jim vysvětluje, že všechny lodě jsou pronajaté (a byly) a že nemá nic, ukroprase mele ať teda hned jim jednu na jeden den půjčí…. Z kůlny -opravny vylízá dvoumetrový nor s šílenými fousy s hřívou, a něco na ně vyštěkne a ukroprasata nasedají do Audi a peláší….

Me Two
29. 7. 2023 16:31
Odpovědět  Teuton

je celkem jedno, kolik jich tu už je – dost a jeden navíc by se ztratil
horší ale je, že je nejspíš zanedlouho začneme odchytávat – nebo docela klidně taky jenom předávat data a nechat ukrajinskou NKVD ať si je tu chytí sama – a lifrovat násilím na ukrajinu. a zbytek kozy totéž.
takže do ruska.

Albi
29. 7. 2023 16:54
Odpovědět  Me Two

Tomu moc nerozumím. Horší – jak? Nebo proč horší?

Proto, že je “ukrajinská NKVD bude lifrovat násilím na Ukrajinu” – to jako lepší alternativou je, aby zůstali v ČR a Češi se obětavě místo nich nechali v tom Zelenského mlejnku zlikvidovat? Tak daleko snad naše humanita a pomoc banderovským hrdinům nesahá. Ani ta slovní.

Noobody
29. 7. 2023 19:56
Odpovědět  Albi

A nebylo by řešením je tady nechat a nevydávat Alzákovi?. Škoda každýho života, mladýho zvlášť! Když tu zůstanou, tak sice nás to bude ještě něco stát, ale dřív Alzákovi dojde kanonenfutr a dřív bude nucen jednat o míru, ne? A pak, až se bude obnovovat Ua, tak tady budou zdraví a schopný lidi, co to budou moci zvládnout.

Me Two
29. 7. 2023 20:51
Odpovědět  Noobody

nehledě k tomu v jakou zběsilou příšernost to změní *nás*

Albi
30. 7. 2023 01:26
Odpovědět  Me Two

Me Two – myslím, že když dojde na nejhorší, život (náš!) dostane většinou přednost.

Výjimku může tvotřit pouze jeho obětování např. pro své dítě, rodiče, partnera. Ale pro banderovce? To jste snad nedomyslel.

Me Two
31. 7. 2023 20:38
Odpovědět  Albi

náš život dostane přednost
ano, to v každým případě. a až na to dojde, bez mrknutí oka vás zabiju a zpracuju, abych nakrmil svoje děti. ale dokud to nebude úplně nutný, tak snad, do prkýnka, nemusíme bejt *úplný* hovada … co?

obětovat pro banderovce … co?
to VY VŠICHNI tady chcete nasypat banderovi na oltář všechny ty lidi, co sem před ním a před válkou, kterou vyvolal, zdrhli!

Milan ze Zahrady Čech
30. 7. 2023 03:17
Odpovědět  Me Two

Jistě. Změní. Když tu zůstanou. Já, na rozdíl od vás, už měl s ukrajinskou mafií co do činění. Že nejsou všichni chocholové u nás mafiáni? Však už si je ukrajinští mafiózové zpracují, aby jim sloužili. Mají na to své metody.
Jak, a proč, vůbec myslíte, že u nás došlo k uzavírán českých pošt a vzniku ukrajinských? Co myslíte, že za tím stálo?!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Me Two
31. 7. 2023 21:22

Já si to moc nepamatuju … já si vůbec toho moc nepamatuju, ale …
Rakušan?
Nebo kterej z těch ministreskejch kašparů to tak obhajoval a prosazoval?
Ale ne, to určitě ne. Jsem si jist, že ne. Nevěřím, že by vůbec mohlo být možné, že by mohl mít s tou mafií .. eh .. “společný podnikatelský záměr” .. ?

katango
1. 8. 2023 10:06
Odpovědět  Me Two

Nic není nemožné, zejména v dnešní turbulentní době. Nebo je jen blbej, ale zato hodně.

Milan ze Zahrady Čech
29. 7. 2023 21:23
Odpovědět  Noobody

Aneb škoda každýho mafiána nebo darmožrouta, mladýho zvlášť.
Na koho tu manipulaci trénujete? To nám chcete nakukat, že ti hošani co se u nás roztahují a vyžírají nás, přičemž z 95% z míst kde se dodnes nebojuje, touží po tom, aby šli po válce obnovovat tzv. ukrajinu? Nebo to od vás není manipulace, ale pouze projev vaší mentální úrovně?

Albi
29. 7. 2023 23:24

Navíc pochybuji, že by takoví zrovna prahli po nějaké práci na obnově. Leda řečmi, ale takových je všude 13 do tuctu, na Ukrajině jich může být tak 15 do tuctu.
Jinak přt této příležitosti se mi hodí sem dodat novou zprávu:
https://www.novinky.cz/clanek/valka-na-ukrajine-mirova-jednani-bez-ruska-40439165#
Zkraje srpna se v saúdskoarabské Džiddě uskuteční zásadní jednání mezi zástupci až 30 západních zemí a zástupci klíčových rozvojových zemí ohledně míru na Ukrajině. Americký list The Wall Street Journal (WSJ) o tom v sobotu informoval s odvoláním na diplomatické zdroje. Na jednání přitom není pozváno Rusko.
Cílem Spojených států a Evropy je získat rozsáhlou mezinárodní podporu pro mírové řešení ukrajinského konfliktu, přičemž podmínky tohoto míru by si měla stanovit sama Ukrajina
xxxxx
Co by ho tam zvali? Na plané žvanění není čas, místo, ani taková sešlost. A už vůbec ne úplně mimózní nápad, že podmínky bude klást poražený! 🙂

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Milan ze Zahrady Čech
30. 7. 2023 02:54
Odpovědět  Albi

Podle mě si chtěli ušetřit blamáž, že by je Gosudar stejně poslal do pr-dele. A za druhé by jeho přítomnost působila rušivě při kroucení rukou Indii a Brazílii. Osobně jsem napnutej jak kšanda, jak se Indie a Brazílie zachovají; zda se nechají zlomit.
Blbá zpráva je, že černouši jsou na Gosudara nakrknutí (mám z ruswebů), že šprajcnul obilnou vyje-bávku, vzdor tomu, že jim to Gosudar vyčerpávajícně vysvětlil..
Na rovinu – evidentně to nejsou žádní obři ducha. Spíš podprůměr. Škoda, že nevím, kdo jmenovitě nejvíc skuhral. Že bych si aspoň mohl udělat obrázek. Problém je, že Afrika nutně potřebuje státníky – ne hafo kmenových náčelníků s převahou taktického myšlení na úkor strategického.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
30. 7. 2023 13:25

Gosudar si uř poradil.
Na OM článek na téma propagace, jako příklad byla vzata právě tahle situace.
A v závěru článku poznámka admina:
Není až tak důležité, jaké funkce měli účastníci, ale co se na zmiňovaném summitu dohodlo. A zákeřné a krvežíznivé Rusko na něm například odpustilo dluhy africkým zemím dluhy za 23 mld. USD, jak dnes poznamenávají Novinky.cz. A taky slíbilo bezplatné dodávky obilí šesti africkým zemím a podepsalo vojenské dohody se 40 africkými zeměmi. Snad i o tomto nepochybném diplomatickém úspěchu našeho protivníka v hybridní válce budou Novinky.cz a další pravdomluvná česká média informovat.
https://outsidermedia.cz/propaganda-aneb-zbozne-prani-mainstreamu/

Noobody
31. 7. 2023 15:25
Odpovědět  Albi

Jo, tak tomu se říká nákup podpory, nebo také politický handl.
VVP si asi neuvědomuje, že rozdává z cizího, neb ze společné kasičky občanů – příjmů st. rozpočtu.
Ale asi to dělá o moc lépe než naše zaprodaná vláda. My nakoupímě za 100Miliard stíhačky (nosiče JZ), jako bychom byly jadernou mocností. Jenže k tomu usímě připočítat dalších 200 Miliard, které sežere úprava letišť, přecvičení, a hlavně provoz a údržba.
Na Ua vyvezeme vojenský materiál, finanční a materiální pomoc za 40Miliard a ještě se zavážeme ručit za (jistě né poslední) půjčku z EU ve výši 18 Miliard Euro. To si VVP jistě daleko lépe spočítal a pojistil svou investici, než náš dotační politolog s interesem o blaho Barmských žen, nebo elektrikář ve funkci šéfa státních financi, který ani neumí počítat.

Jo s touhle sqadrou “odborníků” ve vedení státu jedeme po tobogánu do (__!__). A oni, místo aby zvyšovali tření a brzdili, tak jen mažou a mažou.

Me Two
31. 7. 2023 20:29
Odpovědět  Noobody

:))))
vodpustil, vodpustil, ale ne jenom tak, něco tím tutově sledoval!
kdepak, ten není jako my, čistý altruisti.

notyvole.
stojí, stojí, ale kdyby seděl, stejně by nepustil!

Me Two
31. 7. 2023 21:25
Odpovědět  Me Two

ale co se do vás navážím, vždyť máte pravdu

Noobody
31. 7. 2023 15:09

No hlavně by VVP museli zatknout na základě mezinárodního zatykače za rozpoutání války a anexi území Ua. To by bylo poněkud trapné a tak jej raději nezvou, že?

Jó Milánku, kdyby bylo všechno hned a bez námahy, tak bychom už bydleli na Andromedě. Že si to každý musí odpracovat od píky je pro Vás asi hodně nepředstavitelná situace. V Africe končili kolonie na přelomu 50. let, pak boje za samostatnost a upevnění státnosti, hledání spojenců, odstranění negramotnosti, výchova vůdců a do toho neustálé zásahy SSSR i USA v touze rozšířit okruh závislých a podporujících jejich orientaci a světovou politiku. My to tu máme relaticvně snadné, protože jakkoli jsme byli podrobeni Rakousku, tak jsme tu neustále měli vlastní ekonomiku a dělali celkem samostatnou politiku a naše zájmy hájili zástupci ve Vídni.

Taková dlouhá a bohatá historie naší politické scény. Taková kvalitní příprava na věci budoucí a vidíte, kam až jsme to se současnou vládou dopracovali!! A Vy byste chtěl po lidech, jejichž rodiče zažili nefalšované otroctví, bez elektřiny a jakéhokoli vzdělání ZÁZRAK.

Buďte alespoˇn trochu soudnej.

Me Two
31. 7. 2023 20:26
Odpovědět  Noobody

nebylo by to “trapné”. bylo by to sebevražedné, nikdo nechce skončit jako svítící obláček atomů. a je od VVP nesmírně ohledupln, že jim ta pozvání rozmlouvá.

Milan ze Zahrady Čech
31. 7. 2023 23:10
Odpovědět  Noobody

(_!_)

Me Two
31. 7. 2023 20:33

vyžírají
nojo, už to vidím, vždyť vy jste vobjeť! hotovej muhučedlhník zahaá dhaemho-ghracji!

Pavel
31. 7. 2023 14:43
Odpovědět  Noobody

A on nějaký z nich plánuje návrat do země, ve které už všechno patří Západu ? A makat doma zadaro pro mafii? 😉

Noobody
31. 7. 2023 15:30
Odpovědět  Pavel

No když tam jezdí za rodinou na dovolenky a prázdniny, tak bych to dokonce očekával.
Asi to není úplně srovnatelná situace, ale spousta našich emigrantů se do ČR po plyši také vrátila a začala tu podnikat, nebo jen utrácet svůj zahraniční důchod. Já si nemyslím, že ta zem zůstane ladem, bez lidí a že tam vyroste prales. A když se tam nevrátí ti, co zdrhli, tak je vytěsní Číňani a z toho bych měl teprve obavu.

Me Two
31. 7. 2023 20:49
Odpovědět  Noobody

.. nehledě k tomu, že jestli někdy budeme mít vládu aspoň o trochu lepší, než je tahle bana slizkých bezpáteřných zmetků a agentů cizí, nikoli přátelské, mocnosi, třeba by mohla v bruseli *seriózně* argumentovat, že my už tady ty uprchlíky máme (a ne se v televizi nafukovat, jak tu situaci odvážně vysvětlili halzlbábě na parkovišti ve třetím suterénu toho bruselního baráku a jak ta bába chápavě přikyvovala (“nojo, nojo, tak už se jdi vypísknout a vodprejskni, stejně ti, ty slovanskej vopičáku, nerozumím ani slovo”))
a, na férofku, i když jim jako správný ýbrmenšové říkáte ukrošvábi, pořád jsou to lidi s náma mnohem kompatibilnější, než nějakej nepříčetnej magor vychovajej v medrese.

Pavel z Moravy
29. 7. 2023 17:30
Odpovědět  Me Two

Jste žlutomodrý fanda? Vždyť tato země s jejich vlajkami jim už patří. Vše jim škůdci platí a hradí. Vždyť tato naše kolonie už není ani naše.

Me Two
29. 7. 2023 21:58
Odpovědět  Pavel z Moravy

a můžou za to “ukrošvábi” nebo naše vlastnín koloniální správa, kterou jsme si, koneckonců, vcelku regulerním způsobem zvolili?

Albi
29. 7. 2023 23:31
Odpovědět  Me Two

Kdyby nebylo “ukrošvábů”, nemohla by si naše koloniální vláda hledat novou, zástupnou sesli aspoň k iluzi “vládnutí”. Všude by ji zdvořile vypakovali ze dveří. Ukrajina naopak bere vše, pokud “to” přijde s penězi.
Jak prosté, milý Watsone.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Me Two
31. 7. 2023 20:18
Odpovědět  Albi

kdyby nebylo, jak vy tady všichni říkáte, ukrošvábů, našla by si naše koloniální správa cokoliv jinýho. grendel. prodlouženej kovid. víc imigrace *ještě větších zběsilců než jsou ukrošvábi*, a teď hned. boj proti domácímu násilí až do poslední domácnosti. tahle vláda je institucionalizovaný zlo a je úplně jedno, jakou fiktivní záminku předhazuje nevolníkům, když jim dupe po krku. ta záminka sama s tím nemá co dělat.

Milan ze Zahrady Čech
29. 7. 2023 23:53
Odpovědět  Me Two

Regulérním způsobem?!

Me Two
31. 7. 2023 20:19

ano. nebo vy snad máte důkazy či aspoň podezření na nějaké volební podvody? a svěřil jste se s tím už někomu?

Me Two
31. 7. 2023 20:23
Odpovědět  Pavel z Moravy

Vždyť tato naše kolonie už není ani naše.
a za to můžou oni anebo spíš naše vláda/vlády a jejich .. “loutkovodič” to není, jak se říká tomu pánovi, co má na prostřednku naraženýho maňáska řití a mává s ním po jevišti?
oni tu nic nekradou .. víte, jak to myslím, ne vždycky nutně doslova .. ale prož by si nevali, co my … “my” … jim áváme? každej by bral, i vy.

Pavel z Moravy
29. 7. 2023 17:34
Odpovědět  Me Two

Jestli je to ironii, tak tedy jo, ale trochu mi nesedí.

Milan ze Zahrady Čech
29. 7. 2023 19:30
Odpovědět  Me Two

Ježíííííšmarjááááá…!

Me Two
29. 7. 2023 21:11
Odpovědět  Me Two

ne, hele, jako fakt – vy jste s tím vydáváním, o kterém už se docela odevřeně mluví – vy jste s tím úplně v pohodě? dyk sou to jenom ukrošvábi a ať si tam chcípnou?
hm. čím *přesně*- se lišíte od té strany “dobra”, co tak hystericky nenávidí rusáky i když jsou to třeba rakušani? nebo, když už jsme u toho, od těch ukrajinskejch nácků samotnejch?

Albi
29. 7. 2023 23:46
Odpovědět  Me Two

Obecně s vámi souhlasím, ale tentokrát – to mají za ně chcípat Češi?

Uniklo vám, že se provádí nácvik mobilizace? A pro obranu ČR to nebude, že. To by měli spíš stáhnout našich všech asi 20 tisíc vojáků z Mali, nebo kde zrovna “bojují za Prahu”.

A protože se tak neděje, republiku mimo vlastní vlády nikdo jiný neohrožuje neohrožuje. Putinovo Rusko nejméně. To se spíš obávejme Polska. Nedostane-li kus Ukrajiny, urve si aspoň kousek Česka.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Noobody
31. 7. 2023 15:36
Odpovědět  Albi

A proč si myslíte, že by za ně měli chcípat jiní?? My jsme RF už vyhlásili válku, či oni nám? To, že profesor zaměnil realitu za “metaforu” neberte jako danost. To byl opravdu jen KEC.
Ono to vyhlášení války také není jen že PePa luskne prstem a podepíše glejt, ale tam to jde přes PS a nemyslím, že 108 je opravdu 108 slepejch, hluchejch a blbejch volů, co tu pazouru jednotně zvednou.

Me Two
31. 7. 2023 20:10
Odpovědět  Noobody

nemyslím, že 108 je opravdu 108 slepejch, hluchejch a blbejch volů, co tu pazouru jednotně zvednou
… a no tak to zase oni takoví jsou. koneckonců, *jich samotných* se to netýká.

Noobody
31. 7. 2023 21:39
Odpovědět  Me Two

Víte, ono je něco jiného zvednout hnát pro omezení doby u poslaneckého kecpultu, nebo pro košíček úspor nejen na důchodcích. A něco úplně jiného vyhlásit válku jadernému kolosu velikosti RF s potenciální podporou KLDR a Číny. Že tam oni sami nepůjdou neznamená, že tam nepůjde synovec, bratr, soused z ulice. Co myslíte, mají strach z potenciálu hněvu spoluobčanů, nebo jsou tak bohorovní a je jim jedno, že se mohou stát cílem jejich hněvu??

katango
1. 8. 2023 10:13
Odpovědět  Noobody

Mám pocit, že platí obé. Někteří jsou tak borovní, nadále opiti jsouce poslaneckými platy, náhradami, benefity a vlastním pocitem superiority a nenahraditelnosti.

Jako ilustrace nechť poslouží nejmenovaná primátorka ze zatáčky před Vídní, i když to není poslankyně. Nechá se vyfotit s lajnou, nejdřív lže jako že fotomontáž a pak, když už tato lež není udržitelná, postupně vypouští další verze, jen o trochu (netroufám si odhadnout, o jakou) pravděpodobnější.

Me Two
31. 7. 2023 20:08
Odpovědět  Albi

ježíšikriste.
proč by za ně měl chcípat *kdokoli* ?!?

Pavel z Moravy
30. 7. 2023 10:51
Odpovědět  Me Two

Zrovna dnes jsem se dočetl, že rating Zelenského je 80%, tedy má 80% podporu. Vlastní amíci demonstrovali proti válce ve Vietnamu, já si to dobře pamatuji, už jsem byl v té době pár roků po skončené základní vojenské službě. Vidíte snad, že by tito Ukrajinci měli snahu protestovat proti tomu do čeho je hamižní grázlové ze západu a jejich vlastní uvrtali. Já tedy ne, takže závěr je jasný. Jsou mi úplně ukradení a nás pouze vycucávají.

Me Two
31. 7. 2023 20:12
Odpovědět  Pavel z Moravy

no, neprotestujou, protože by je hned na tý demonstraci pochytali a poslali do zákopů.
na druhý straně – protestujou .. určitě už jste slyšel výraz “hlasovat nohama*

Milan ze Zahrady Čech
30. 7. 2023 03:07
Odpovědět  Me Two

A kdyby ten odchyt započal včera, furt ještě by to bylo pozdě !!! Z oblastí kde se bojuje pouze ženy a děti – leč, kupodivu, z tama utíkají do Ruska – z oblastí od fronty vzdálených ani nohu! Natož mužskou!

Me Two
31. 7. 2023 20:52

teď jsem chtěl napsat “Sieg Heil!”, ale rozmmyslel jsem si to, oni by mě za to popotahovali a musel bych vysvětlovat, že jsem to myslel ironicky ,,, nebo “metaforicky”.

Milan ze Zahrady Čech
31. 7. 2023 23:14
Odpovědět  Me Two

Moje rodina po přeslici má s chocholy, na rozdíl od vás, stopadesátileté zkušenosti.

Jaroslav
29. 7. 2023 19:06
Odpovědět  Teuton

Zrovna včera mne jeden “Ukrošváb” předjíždět způsobem, který I mne zvyklého na pražské poměry vyděsil. Nebylo to první setkání s také řidičem z oné země. A prý, že největší šílenci na silnici jsou Poláci!? Umíte si představit, co jsem mu přál…

Me Two
31. 7. 2023 20:55
Odpovědět  Jaroslav

hele, vy si tu teď, široko daleko jedinej děláte srandu, žejo?
určitě jste to nemyslel tak, v kontextu “diskuse”, že
“Háááá, von mě předjel! ZABÍT! ZABÍT JE VŠECHNY!”
… žene? Prosím!

Standa
29. 7. 2023 12:12

cit:,,pravdivost je jednoznačně garantována tím, že jejím zdrojem je ukrajinská zpravodajská služba.”!
Pravdivost je jednoznačně garantována Ukrajinci.!?!?Je to Slovo Boží.
Šmajrá.To je už Kocourkov! Jako , když ,,pravdivost je jednoznačně garantována tím, že jejím zdrojem je Blesk. A šmitec. Výchozí premisa je dána , debata o pravdivosti se nepřipouští.

Standa
29. 7. 2023 12:17
Odpovědět  Standa

Asi bych se o ,,pravdivosti” přesvědčil u ukrajinců tak, že bych nechal shořet Oděsu, Kyjev, Lvov těmito raketami.

Markýza
29. 7. 2023 13:04
Odpovědět  Standa

Bylo to myšleno ironicky, samozřejmě.

Milan ze Zahrady Čech
29. 7. 2023 13:09
Odpovědět  Standa

Ježíšmarjá, chlapi, to potřebujete vysvětlivku, že se jedná o sarkasmus, všude, kdekoli, a kdykoli, ho někdo použije?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Standa
29. 7. 2023 14:07

,,. Je datována 24. 7. 2023 a její pravdivost je jednoznačně garantována tím, že jejím zdrojem je ukrajinská zpravodajská služba.Přesto mě na této konkrétní!!!! zprávě jeden detail zaráží.
———————–
Pochybuji o ironii nebo sarkasmu

Me Two
29. 7. 2023 16:32
Odpovědět  Standa

nepochybujte. byl to. proboha živýho.

Milan ze Zahrady Čech
29. 7. 2023 19:39
Odpovědět  Standa

Byl to sarkazmus. Viz:
Slovo:
sarkazmus, sarkasmus
Význam:
uštěpačnost, jízlivost, výsměšnost.
https://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web.php/slovo/sarkazmus-sarkasmus#google_vignette

Příklad: J. Hašek spisovatel versus D. Hašek brankář.
Myšlenkový model – spisovatel J. Hašek jako současník.

Kdyby doslova totéž, co říká D. Hašek, napsal J. Hašek, každý by pochopil, že se jedná o sarkazmus.
Když D. Hašek říká co říká, každý chápe, že je idi-ot.
Štefec není idi-ot.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
29. 7. 2023 23:48

🙂

Pavel K
29. 7. 2023 14:10

Jdu blejt.. – YouTube
Stane se i mistr tesař se řízne, protože jednou měřil a dvakrát řezal. Dobře mu tak měl dávat pozor. 🙄🤦‍♂️🤣🤣🙋‍♂️

Okolo
30. 7. 2023 01:16
Odpovědět  Standa

Ironie je pro tebe věcí, zřejmě, neznámou. Nic jsi nepochopil!
Ale hlavně mě zaráží ten počet kladných laiků toho tvého blábolu. To fakt tak strašně upadá porozumění nadsázky autora, pochopení psaného textu?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
30. 7. 2023 01:36
Odpovědět  Okolo

Myslím, že jde jen o omyl, momentální záměnu ironického/sarkastického textu za vážně míněný. To se občas může stát každému.

S lajky souhlas, ale těch jsem si všimla až teď, jinak je nesleduji.

Okolo
30. 7. 2023 01:41
Odpovědět  Okolo

Protože nemohu opravit text, auditor mi hlásí, že text nelze upravit, tak ještě znovu a komplexněji:
“Ironie je pro tebe věcí, zřejmě, neznámou. Nic jsi nepochopil! Vůbec netušíš, co chtěl autor sdělit.
Ale hlavně mě zaráží ten počet kladných “lajků” toho tvého blábolu. To fakt tak strašně upadá čtení a porozumění nadsázky autora, pochopení psaného textu?
Tuším, co je za tím. Lidi už přestal číst knihy, časopisy atd. a mozky degenerují před návalem informací z digitálního světa. Mobily, tablety, notebooky, PC tvrdě ovlivňují současnost.

Standa
30. 7. 2023 08:29
Odpovědět  Okolo

Jsi blázen a žvaníš pitomosti.Tvůj blábol se hemží invekcí a urážkami. Čtu minimálně + knihu týdně mám jich na chalupě cca 3 000 ( nevešly se mi domů) a doma v Praze také tolik. Je mi tě líto ze tvé zřejmě pokleslé literatůry odkud získáváš urážky pro všední život.Možná , že v tom hraje roli AHA a Blesk.
Hlavně , že si stěžuješ na kladné lajky. Třeba ostatní pochopili víc , jak ty se svým zamlženým vnímáním!
Zřejmě nedokážeš pracovat s digi. médii , tak prskáš okolo sebe. Je mi líto tvé rodiny.
Raději nic netuš a
něco se douč!

Standa
30. 7. 2023 09:05
Odpovědět  Okolo

Jde o nedostatek,,docházejících” raket s plochou dráhou letu na straně RF.Americký ústav profo výzkum války uvádí cit: Rusko vypálilo do půlky září( už loni) na Ukrajinu už 3 800 raket, což by odpovídalo 55 až 60 procentům předválečných zásob raket krátkého a středního doletu. Hlavní problém má ale ruský režim s „chytrými“ raketami, jako jsou Iskander nebo Kalibr. Těch se totiž vyrábějí jen stovky měsíčně a je otázka, zda výrobci dokážou dostatečně navýšit kapacity.
„Rusku se pravděpodobně postupně ztenčují zásoby raket krátkého a středního doletu, především pak těch sofistikovanějších systémů s přesným naváděním. Ruská armáda je tak nucena se stále více spoléhat i na systémy, jejichž používání za tímto účelem je z řady důvodů suboptimální – jako jsou právě systémy protivzdušné obrany S-300″!
Klidně ti to pošlu v anglině, ale tu ty asi neumíš a tak brousíš OKOLO s urážkami.

Standa
30. 7. 2023 09:34
Odpovědět  Standa

Takže to souhlasí s Ukrajinským hlášením.
A doporučil bych ti OKOLO , když je přez 30 kladných lajku,2-, abys nehledal chybu u ostatních, ale u sebe.

Me Two
31. 7. 2023 21:07
Odpovědět  Standa

Stando, Stando, Stando …
Máš 6000 knížek, čteš 1 týdně, ale moc ti nedaly. Literatůra? Vážně? Ostatní pochopili víc, jak on? Přez 30 lajků? Je mi líto, že ti musím přinést tu špatnou zprávu, ale … ani gramatiku, ani styl … fakt ne.
A ne, vážně to byl sarkasmus. Opravdu. Věř mi. Já to vím. Okolo to ví. Albi to ví. Pavel K to ví. Markýza to ví. I Milan ze Zahrady Čech to ví. *B*Y*L* *T*O* *S*A*R*K*A*S*M*U*S*. Přísahám!

Me Two
31. 7. 2023 21:12
Odpovědět  Me Two

Proboha! Tolik lidí jsem úplně zasklil!
” … Mike to ví. Modrý Klokan to ví … ”
Já jsem *tak* nepozornej!

katango
1. 8. 2023 10:15
Odpovědět  Standa

Vy se domníváte, že Ukrajina hlásí pravý stav věcí? A jak to máte dlouho?

Mike
29. 7. 2023 12:13

Pane Štefec, přece jako vojenský analytik musíte vědět, že ve válce zemře pravda jako první. V Čr teda pošla už před válkou a kdo ví, jestli ji po válce vzkřísíme.

Albi
29. 7. 2023 13:01
Odpovědět  Mike

Ale vždyť on to ví a taky svůj text myslel jinak.
Jen vtipně popisuje takovou neumětelskou mainstreamovou (dez)informaci a přidává své, jinými médii než ukrajinský propagaščními, potvrzené počty použitých raket.

Mike
29. 7. 2023 13:35
Odpovědět  Albi

já jsem tu jemnou ironii pochopil, spíš jsem chtěl vznést akademickou otázku, jak dlouho nám budou ještě naše média lhát? Protože ve vítězství Ukrajiny může věřit jen úplný blbec a Dominik Hašek. No a takových Hašků máme plný Seznam. Co s nimi po válce?

Albi
29. 7. 2023 13:56
Odpovědět  Mike

Jak dlouho? Dlouho, tedy 1 furt. 🙂
Co jiného čekat, když neumějí ani důvěryhodně lhát – navíc s takovouhle sestavou:
Vojtěch Karas Před 1 dnem
Pryč s Jurečkou! Pryč s vládou Petra Fialy!
Současná vláda ČR = katastrofa
Politolog řídí vládu
Elektrikář řídí finance
Zemědělec řídí sociální věci
Učitel řídí vnitro
Bankéř řídí průmysl a obchod
Žena řídí obranu
Novinář řídí dopravu
Historik, teolog řídí zemědělství
Voják je prezident
(217 ano, žáídný nesouhlas či výhrada)
https://medium.seznam.cz/diskuze/misak-ministr-jurecka-vi-nejlepe-co-je-prilepseni-k-duchodu-14746

A jedna z mnoha souhlasných odpovědí:
Miroslav Macháček Před 23 hodinamiA ani jeden není ekonom.
(48 ano, žádný nesouhlas či výhrada)

Standa
29. 7. 2023 16:13
Odpovědět  Albi

To je tragédie. Ale je světlo na konci tunelu.Vedle tragédů máme klauna Šalomouna. Je ministr pro legislativu a sídlí přímo na předsednictvu vlády u Klárova. Podívejte na vzdělání legislativce , kterého si přitáhlFialka.
Wiki: V roce 2003 vykonal státní rigorózní zkoušku v oboru Právo na Právnické fakultě MU v Brně. Jeho rigorózní práce s názvem Právní ochrana názvů, postav a příběhů uměleckých děl v teorii a praxi vyšla knižně u nakladatelství C. H. Beck. Po vykonání rigorózní zkoušky získal titul doktora práv (JUDr.). V letech 2006–2011 studoval v doktorském studijním programu na Právnické fakultě MU v Brně. Jeho disertační práce s názvem Právní aspekty humoru vyšla v roce 2011 knižně u nakladatelství C. H. Beck. Po vykonání státní doktorské zkoušky získal titul Ph.D.
Vyštudovanej kašpar v oboru sranda se do toho panoptika hodí.Možná, že přijede i zbytek cirkusu Humberto .

Albi
29. 7. 2023 17:04
Odpovědět  Standa

Díky za doplnění – je to parta šašků. Nekonečný zdroj nápadů pro řadu silvestrovských scének.

Tragédie je ale ta, že podobné typy a jejich vzdělání diskvalifikují skutečné odborníky, které bychom potřebovali jako sůl.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Noobody
29. 7. 2023 21:54
Odpovědět  Standa

Já bych se tak moc nepoškleboval. C.H.Beck je prestižní nakladatelství právnické literatury, které vydává jen díla skutečně hodnotných autorů. Kdo u nich vyjde získává automaticky značnou úctu a důvěru v právnické, advokátní a soudcovské komunitě. Nehledě na to, že nakladatelství Beck je především podnikatelský, nikoli charitativní,nebo státem či neziskovkami nad vodou držený subjekt. Jeho prvořadým úkolem je vydávat díla autorů nebo obsahu disponující zárukou návratu a znásobení vstupní investice.

Ze všech výše uvedených důvodů se domnívám, že Váš posměch není vůbec na místě.

Pavel z Moravy
30. 7. 2023 10:58
Odpovědět  Noobody

Už jste se ptal sám sebe, kdo mu to prestižní cenu udělil? Že by strejda Šmuel?

Milan ze Zahrady Čech
30. 7. 2023 12:58
Odpovědět  Noobody

Nevtírejte se, fašounku. (_!_)

Vanja
29. 7. 2023 21:00
Odpovědět  Albi

na každu svinju se už vari voda v kotli

Albi
29. 7. 2023 23:57
Odpovědět  Vanja

Jen aby jí bylo dost.
Za řízení zemněkoule moudrou EU údajně vody ubývá. Nevím, jak je to možné, voda se nikam ztratit nemůže, jen přemístit, ale třeba bude časem pro tolik živočichů špatně dostupná. 🙂

Pavel z Moravy
29. 7. 2023 14:06
Odpovědět  Mike

Miku, když jste u toho Haška, zaregistroval jsem, že Saša Ovečkin se měl vrátit domů. Nevíte jestli jen na dovolenou nebo trvale. Jde totiž o to, že jemu do překonání střeleckého rekordu Gretzkého v NHL chybí asi 55 branek, do vyrovnání 54. A on má 38 roků a chtěl tam ještě nejméně 2 sezóny hrát. Tvrdilo se, že ten rekord nikdo nepřekoná a teď by to měl být Velký Saša. Dominik by si asi překousnul zlostí jazyk. Nevíte o tom něco. Díky.

Milan ze Zahrady Čech
29. 7. 2023 19:57
Odpovědět  Pavel z Moravy

To by bylo fajn, kdyby překousl. Pak by musel držet hubu a moh by bejt za mudrce.

Albi
29. 7. 2023 14:56
Odpovědět  Mike

Co s nimi po válce? Totéž, co s mírně retardovanými dětmi.
Pohladit je po hlavičce, pochválit, jakou hezkou bábovičku udělali z písku a že nevadí, jak jim ji déšť zničil. Zítra si postaví jinou a určitě lepší.
Pak zavelet: Pomodlit, vyčúrat, umýt, vyčistit zuby a spát.

A bude konečně na nějakou dobu (doufejme, že aspoň 20 – 25 let klid.
(Ve skutečnosti bych doufala, ve víc let, ale toho se nedožiju, tak doufání přenechám mladším a nejmladším.)

katango
29. 7. 2023 16:46
Odpovědět  Albi

Zapomínáte ještě na povel:A ruce na deku!

Markýza
29. 7. 2023 18:45
Odpovědět  katango

😎 😀 😀

Milan ze Zahrady Čech
29. 7. 2023 19:59
Odpovědět  katango

Správně. Ještě by páchali pod dekou neslušnosti.

Albi
30. 7. 2023 00:04
Odpovědět  katango

Nechci se vymlouvat, opravdu jsem zapomněla.
Ale nepatří to v dnešní osvícené době k povinnému domácímu cvičení, uloženému v hodinách genderové a sexuální výchovy?
Nemám o tom ponětí, my jsme to v tom zastaralém socialistickém školství neprobírali. 🙂

katango
30. 7. 2023 11:13
Odpovědět  Albi

Povinné domácí cvičení by se nekonalo pod dekou.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Milan ze Zahrady Čech
29. 7. 2023 20:05
Odpovědět  Albi

Tak to ne! Veřejně prospěšné práce v místě bydliště!

Albi
30. 7. 2023 00:08

Tak jo. Ale občas nějakou tajnou bábovičku bys jim povolit mohl. Třeba za odměnu. Když si ji potom rozkopnou sami, než se vrátí domů. 🙂

Milan ze Zahrady Čech
30. 7. 2023 13:02
Odpovědět  Albi

🙂

unor 2022
29. 7. 2023 12:48

Ukrajina je jednoznacne zeme odporneho charakteru po ktere kraci jiste mnozstvi jedincu stejnych, ne-li horsich vlastnosti.
Ma to nase vlada ale pekny vzor a kamarady. Rodice naseho premiera a ministru naprosto selhali.

ModrýKlokan
29. 7. 2023 13:43
Odpovědět  unor 2022

Jaký rodiče? Ta lůza byla naklonovaná uměle v prasečáku.

tupý hulvát
29. 7. 2023 13:26

Tak snad by tento odborník měl vědět,že to,s čím se fotil jakýsi prolhaný kličko NEBYL žádný Kinžál!

ModrýKlokan
29. 7. 2023 13:41
Odpovědět  tupý hulvát

Jasně, že to ví. Jenže nesmí ani naznačovat!

Plukovník Ing. Jaroslav Štefec CSc, který nás nadšeně přivedl do NATO a pak prozřel. Je to zpravodajec/špión, sloužil za sociku i v NATO.
Ukaž mi, že nějaké mluvící hlavě nazývané “expert, politolog”, věříš, natož hlavě se zpravodajským výcvikem, a já ti řeknu jaké máš IQ.

Nebo raději ne. Raději si zahrajeme domino.

Milan ze Zahrady Čech
29. 7. 2023 21:10
Odpovědět  ModrýKlokan

Za sebe mu odpouštím. Každej jsme ňákej. A pak – kdybych mu neodpustil, jak bych se potom měl popasovat s tím, že jsem hlasoval pro vstup do EU? Sice bych na svou omluvu mohl leccos uvést, ale hlasoval jsem? Hlasoval. Klíčema jsem sice nezvonil a zvoničům klnul, ale tohle mi nikdo neodpáře.
Co takhle udělat tlustou čáru? Není podstatnější, jak se kdo prezentuje v, dejme tomu… posledních dvou dekádách?
Pět předhadrákových komárů, z toho čtyři špióni: PePa, Pepa (Skála), M. Koller, Štefec, Andy Bunkr.
Z toho jeden má moje hluboké opovržení, druhý důvěru a respekt, ke třetímu cítím jisté pochybnosti, čtvrtého beru, protože, když nic jiného, je jaký je a nelže o sobě, posledním pohrdám.
Stačí porovnat exšpióna Štefce s exšpiónem Andym Bunkrem. Je tam rozdíl, že. A to přesně ten rozdíl, pro který bych se Štefcem klidně, a rád, zašel na pivčo a třeba se s ním s gustem zhádal, ale Andymu bych nepodal ani ruku.
Jen názor. Kecám… Spíš takový nenápadný lobbing.
Co se týká důvěry – nikomu nevěřím absolutně. Ani sobě. Jen ocádle pocádle. Přičemž u někoho mezi ocádle a pocádle pouze mezírka, u jiného prostoru jak na Letné. A u někoho, jako u PePana, absolutní nedůvěra.

Markýza
29. 7. 2023 15:23
Odpovědět  tupý hulvát

No………..on to ví a vlastně to tam říká.

Gales
29. 7. 2023 13:35

U nás tomu věří jenom Fiala a Pekarka.

Albi
29. 7. 2023 15:00
Odpovědět  Gales

Tak to jste ty ostatní vládní pitomce hrubě podcenil. 🙂

Jura S
29. 7. 2023 15:02

Nevíte někdo kolik platí Bakalala na Seznamu a Babiš na iDĚSU za ty trotloidní příspěvky těm brigádníkům v diskusích ? Tak pod “romem-novinářem” Bangou jistě píše dle kvality “názorů” asi nějaký robot z Aspenu… “zabij rusa” , zabijte jich co nejvíc”, ” vybijte to až k Uralu”. Diskuse je věc jedna, další jsou ČLÁNKY, to snad píší zfetované opice bohatě placené za LHANÍ, musí být bu´d takové svině nebo takoví blbci… filajoví blbci…

Me Two
29. 7. 2023 16:35
Odpovědět  Jura S

… anebo prostě obyčejnej českej člověk … kterej signalizací správných ctností snaží se přiřadit ke skupině těch “mladých, vzdělaných liberálních intelktuálů”

Me Two
29. 7. 2023 16:36
Odpovědět  Me Two

ježíšmarjá, to nejdůležitější mi vypadlo
“”” … kultivovaných … ” !!!

katango
29. 7. 2023 16:48
Odpovědět  Me Two

…velkoměstských, nejlépe pražských, s vysokými příjmy…

Markýza
29. 7. 2023 18:49
Odpovědět  katango

Velkoměsta jsou líhní progresivity, což je někdy dobře – a někdy špatně. Kdysi jsem totiž narazila na výsledky voleb ve 46 a hádejte, kde komouši vedli s velkým náskokem! Tramtatadá! Ano, hádáte zcela správně, v Praze. Je to můj neprůstřelný argument v diskusi o pokrokovosti 😀

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
katango
30. 7. 2023 11:14
Odpovědět  Markýza

Tehdy to ale pokrokové bylo.

Jura S
29. 7. 2023 17:01
Odpovědět  Me Two

No jo, přiřadit se k “pražské humanistické kavárně” to asi zvrhlou mládež bere, z Práglu a Cajzlhradu… Na nás starý ještěry před důchodem, na severu Moravy to už to nezabírá… já naštěstí vychoval dva úspěšné vysokoškoláky, co umí jak přemýšlet, tak střílet (z legáních zbraní) a nejsou zrovna, když to řeknu kulantně pro “gryndýl” ani pro “multiknedlík”… :-))

Vladimír
29. 7. 2023 16:18

Ukrajinská propaganda od začátku ignoruje logiku – je to proto, že jsou blbí její tvůrci, nebo proto, že je tak blbá cílová skupina? To by mne tedy zajímalo.

Jura S
29. 7. 2023 17:12

Co mi “hlava nebere” tak na starý kolena za vším vidím pejzatýho žida z Aspenu a Blildenbergu a Black šutru…. Co ty ceny nemovitostí ? Dělám ve stavebnictví, vlastní barák velikosti, že tam manželku musím nahánět 40 metrů a bratru se to dalo napůl svépomocí postavit okolo roku 2000 za pouhé 2,5 MÍČE, (cca 4 tisíce za m2 plochy- jak obytné, tak garáže) . Dnes se prodávají krcálky za 100 tis+ za m2… koukám a cena beton, ytong, malta, vokna, trubky, střecha jsou tak na dvojnásobku,. Chlapi zedníci taky neberou 300 táců měsíčně, že …. tak kde je ten cenový nárůst 20 x ?