Nedělní komentář 1 – Petr Hájek, Protiproud TV

Všechna videa PPTV naleznete ZDE.

V našem světě je málo jistot. Mezi těch několik výjimek patří, že 21. srpna budou politici a mainstreamová média spílat Rusku a 17. listopadu slavit a velebit posvátného Václava Havla.

V prvním případě to bude pod značkou okupace Československa vojsky Varšavské smlouvy pod vedením Sovětské svazu, při níž zahynulo několik desítek našich občanů. V případě druhém pod značkou sametové revoluce, kterou jsme si bez jediného výstřelu vybojovali svobodu. Obojí je mystifikace – tedy, jak se dnes říká dezinformace a lež. Přesněji řečeno lživá interpretace dějin.

Ze stejných vajec

To, co se kolem těchto dvou výročí pravidelně rok, co rok řine z médií – čemu jsou po desetiletí vystaveny děti a mladé generace ve školách – je zrcadlovým opakem toho, co se pravidelně rok, co rok řinulo z médií za předlistopadového „reálného socialismu“ – a co bylo stejně tak mystifikací a lživou interpretací dějin. Je to stejné proto, že také oba režimy jsou si podobné jak vejce vejci – protože pocházejí ze stejných totalitních vajec – jen je každé jinak obarveno.

Mají proto i stejné propagandistické návyky – především v naší části Evropy. V zemích ležících na západ od nás většina generací propagandu, která povoluje jediný názor, výklad či informaci a otevřenou cenzuru všeho ostatního zažívá poprvé. U nás to známe jako své staré boty, které sice tlačí, teče do nich a způsobují odřeniny a puchýře, ale víme, jak v nich chodit, aby se to dalo snést. Až do chvíle, kdy to snést nejde – a pak je prostě musíme odhodit a se všemi riziky ještě většího trápení nazout nové.

Okupace? Ne, policejní akce

Byl to šok, když mě v noci z 20. na 21. srpna 1968 rodiče vzbudili, že nás obsazují Rusové. Říkalo se to tak, přestože i oficiální média opakovala, že to jsou vojska Německa, Polska, Maďarska, Bulharska a Sovětského svazu – pochopitelně v opačném pořadí. Až když jsme pak běhali po ulicích, roznášeli podomácku vyrobené letáky či zprvu i zvláštní vydání novin, jsme zjistili, že těch Rusů na tancích opravdu moc není. Alespoň jsme si je jako snědé šikmooké nepředstavovali.

Byl to šok. Všude znělo OKUPACE a DUBČEK a SVOBODA – v tomto případě jako jméno prezidenta i obecný pojem. Později se tomu říkalo BRATRSKÁ POMOC. Ale to už mouřenín Dubček splnil svou roli, když jako šéf parlamentu vyhlásil drakonický obuškový zákon, který měl potlačit pokračující protesty.

Obojí byl nesmysl. Nešlo o žádnou okupaci. Nebyli jsme suverénní země, ale satelitní člen „tábora míru a socialismu“ jak zněl oficiální termín, tedy něco jako „region“ na západní hranici sovětského bloku – jímž jsme se ostatně z vlastní většinové vůle stali během „sametové revoluce v roce 1948“ po relativně svobodných volbách, které vyhrála komunistická strana. Nemohlo tedy jít o okupaci. Šlo o policejní akci v bouřící se provincii.

Demokratizace? Ne, jaderná parita Západu a Východu

A jejím důvodem ani zdaleka nebyla „demokratizace“ – prováděná jedním křídlem téže komunistické strany – ale potřeba umístit u nás jaderné zbraně – jako odpověď na americké rakety s jadernými nosiči umístěnými za našimi západními hranicemi. Jen nám to tehdy nikdo neřekl. Stejně bychom to nepochopili. Vládla emoce – a ta byla příliš silná.

Dnes je to úplně stejné – a přece docela jiné. Rusko – dnes už opravdu jen na kost ořezané Rusko – obkličované americkými zbraněmi od severu po jih právě z území někdejších satelitů Sovětského svazu – se rozhodlo nedovolit úplné obklíčení, a ponechat nedotknutelný alespoň svůj jižní „podbřišek“, zvaný od Lenina Ukrajina. Prostor po staletí patřící k Rusku, zatímco jeho západní části si nárokovalo vždy Polsko, Maďarsko a po vzniku Československa zčásti i my.

Jako tehdy v osmašedesátém jde o pokus alespoň zčásti vyvážit poměr sil. Všechny sliby, že se NATO nepřiblíží k ruským hranicím výměnou za Gorbačovův souhlas se sjednocením Německa, byly porušeny. 

Dnes už mají úplně jinou legendu léta dramatického rozpadu sovětského bloku organizovaného ve spolupráci tajných služeb SSSR a USA, v představě „konvergence“ – tedy jakéhosi prolnutí obou systémů, jež zabrání nebezpečí jaderné války. V rámci této velmocenské dohody jsme měli být přiřazeni do jakéhosi „sanitárního koridoru“ mezi Západem a Východem. To byla celá naše sametová revoluce. Plánovaný převrat, do jehož legendy byla vložena loutka jménem Havel.

Heartland, aneb Srdce světa

Nešlo o nic nového. Vše v rámci staleté teorie Heartlandu – Srdce světa –  britského geografa Halforda Mckindera, kterou se dodnes řídí anglosaská – americká a britská zahraniční politika. Její základní teze zní: „Kdo vládne střední a východní Evropě, ovládá Heartland. Kdo vládne Heartlandu, ovládá Světový ostrov. Kdo vládne Světovému ostrovu, ovládá svět“.

Základem je neumožnit spolupráci Ruska a Německa. Postavit mezi ně řetěz malých či středně velkých států na východní ruské hranici od severu po jich, plně závislých na americko-britské podpoře. To byl ostatně jediný důvod, proč prezident Wilson souhlasil se vznikem Československa. Údajné Masarykovy zásluhy jsou jen dodatečně vymyšlená legenda – obdobně jako role Václava Havla a jeho disidentů – převážně bývalých komunistů z křídla, které v osmašedesátém prohrálo vnitrostranický boj – při „sametové revoluci 1989.

Sledovat souboj Německa (Angely Merkelové) s Anglosasy o plynovod Nord Stream 2 byla z tohoto pohledu pro každého trochu zasvěceného do skutečných zájmů a doktrín Západu skutečná lahůdka. Včetně jeho konce.

Nekonal by se, kdyby nebyl volebním podvodem odstraněn Donald Trump s jeho „Amerikou na prvním místě“. Globalistická klika – od Clintona (respektive jeho manželky „krvavé Hillary“) přes Bushe a Obamu až k Bidenovi – jede podle staré doktríny: Ovládnout svět buď podvodem – teď se tomu říká Velký reset – nebo riskovat jadernou válku. To je to, co právě žijeme.

Ani dobrý den

21. srpna 1968 tomu nebylo jinak. Jenže to také nebylo dlouho od dramatické zkušenosti Karibské krize, při níž už sila s jadernými mezikontinentálními raketami byla pootevřena. A proto Američané souhlasili s „paritou“ – tedy rozmístěním jaderných zbraní na území Československa (které „po dobrém“ nechtěl dovolit přece jen částečně nezávislý prezident Antonín Novotný – a ti, kteří jej odstranili už tuplem ne).

A proto USA, respektive prezidenta Johnsona potýkajícího se navíc s blížícím se debaklem války ve Vietnamu, „invaze vojsk Varšavské smlouvy do Československa“ nijak nevzrušovala. Ani nemusela. Právě tehdy totiž startoval projekt „Konvergence“, který po dalších dvou dekádách – přes vnitřní oslabení SSSR Gorbačovem a jeho Perestrojkou – přinesl i naši sametovku. Státní převrat (v režii CIA a sovětské KGB) bez jediného výstřelu, stejně jako o chvíli později v samotném SSSR.

Jenže Anglosasům nelze věřit ani dobrý den. Loutku Jelcina, jenž jim měl Rusko, Heartland – „Srdce světa“, vydat bez boje za pár lahví vodky, v kritickém okamžiku před úplným zhroucením země vystřídal Vladimír Putin. A Rusko se postavilo na nohy a vybavilo zbraněmi, které jsou dnes technicky daleko před americkými.

Připravme se

Je 21. srpen 2022. Datum, které před více než půlstoletím patrně zabránilo jaderné válce šokující policejní akcí – a následným rozmístěním sovětských jaderných raket v Československu proti americkým v Západním Německu.

Pro mnohé to byl tehdy šok, z něhož se dosud nevzpamatovali. A jako pověstní Pavlovovi psi proto okamžitě zaslintají, když současná propaganda zaláteří o „ruské okupaci“. Ti vnímavější, kteří si uvědomují, co se v dalším opakování této americké hry o světovládu právě kolem nás děje, na to však neskočí.

Opět jde o všechno. Jen jsme na druhé straně zrcadla – bohužel opět na té špatné. Nepatříme na Západ, ani na Východ. Navzdory všemu bychom se měli pokusit stát se po osmdesáti letech suverénem ve své zemi.

To ale bude mnohem těžší než kdy předtím. Ostatně – čeká nás velmi pravděpodobně velmi brzy šok nepoměrně horší, než byl ten Jedenadvacátý před čtyřiapadesáti roky.

Připravme se na to. 
https://bit.ly/3T8hHNF

3.6 9 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

3.6 9 hlasy
Ohodnotit příspěvek
60 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Editor
22. 8. 2022 23:09
Ohodnotit příspěvek :
     

A tak jsme si z toho Tondy Novotného dělali srandu, říkali jsme mu naondulovaný švihák nebo Schöne Toni. Dnes ti, kdo zažili jeho dobu vzpomínají v dobrém. Zlatej Tonda!

anonym
23. 8. 2022 00:07
Odpovědět  scipio

Spis pokrytecky hnus. Ze je doba hrozna, neznamena, ze bych po Novotnem touzila.

Lev Prch
23. 8. 2022 06:26
Odpovědět  anonym

A po Veš -krně s flaškou jo?!

Gales
23. 8. 2022 11:34
Odpovědět  Lev Prch

Má raději kuře v kun-dě.

Hulak
23. 8. 2022 02:04
Ohodnotit příspěvek :
     

Je to jen moje osobní povzdechnutí, ale já ty odéesácký mafiány fakt nesnáším.

Ladislav
23. 8. 2022 03:58
Odpovědět  Hulak

1* ****************** 💤♎Já od prvého vzniku, hned jsem věděl, že jsou to fašisti! Viz. Drábek, Julínek, Heger a ten obtoustlý zákeřný skrček, jméno mi vypadlo!

Ladislav
23. 8. 2022 07:01
Odpovědět  Ladislav

💤♎ Cikrt! Taky pazgřivec!

Pavel K
23. 8. 2022 07:30
Odpovědět  Ladislav

Tam nechybělo mnoho byl by zněj Rexík. 🤣🤣🤣🙋‍♂️

Milan ze Zahrady Čech
23. 8. 2022 23:19
Odpovědět  Ladislav

A to mě se ten skřet líbil. Když byl s Julínkem, říkal jsem jim čur-ák a čur-áček. Obzvlášť skřetová hlava mi připomínala žaluda. Můj sen – potkat Drápka někde na hajzlu dokavad ještě nejsem vetchej.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
[Trol-1] spam Petr
23. 8. 2022 03:17
Ohodnotit příspěvek :
     

Hájek už se definitivně zbláznil. 1968 byla prachsprostá okupace, k níž se Rusáci (u nás se tak Sovětům vždy říkalo) spojili i s Němci ad. Stejná mentalita východu jako dnes. Putin však Ukrajinec není. To snad ani kremrole tvrdit nebudou 🙂

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Wed
23. 8. 2022 03:53
Odpovědět  [Trol-1] spam Petr

Troli se nám tady letos přemnožili… Jakpak se to asi řeší?

Milan ze Zahrady Čech
23. 8. 2022 23:43
Odpovědět  Wed

Biolitem proti smradlavému hmyzu.

Lev Prch
23. 8. 2022 06:28
Odpovědět  [Trol-1] spam Petr

77let po konci druhé světové války uSSa OKUPUJE Německo, Japonsko a Jižní Koreu…… to je podle tebe ty F100 normální?!!!!!!

[Trol-1] spam Jan
23. 8. 2022 06:54
Odpovědět  Lev Prch

To jsou ale bláboly.

Lev Prchala
23. 8. 2022 08:27
Odpovědět  [Trol-1] spam Jan

Je pod tvojí rozlišovací schopností,že JE TO FAKT!

All
23. 8. 2022 10:05
Odpovědět  Lev Prchala

Pravda, tahle společnost vyrůstala na lži,lhaní a překrucování.Proto mají ůroveň ovcí,naprosto neschopných umět rozlišovat,oddělovat lži od pravdy.Potratili tak zcela lidskou ůroveň a je to mnohem horší,stávají se z nich bioroboti.Transhumanoidi se zcela uzavřenou duší,bioroboti pro naprosté zrůdy,vyznavače a uctívače satanismu,parazitující na lidské energii a krvi člověka.

Lev Prchala
23. 8. 2022 10:17
Odpovědět  All

Oni tihle ti milovníci hnUSÁků totiž nikdy nebyly nejostřejší tužky v penále……a kdo ství na jejich hlouposti,staví pevně a trvale!

[Trol-1] Tor
23. 8. 2022 19:06
Odpovědět  Lev Prchala

No jo, ostrá tužka v penále je jen Rusáček nácek Prchálek.

Lev Prch
23. 8. 2022 19:21
Odpovědět  [Trol-1] Tor

Po-kem-on…..????
Co tam máš dál Pepku 👎👎

Milan ze Zahrady Čech
23. 8. 2022 23:19
Odpovědět  [Trol-1] Tor

(_!_)

Helena
23. 8. 2022 08:47
Odpovědět  [Trol-1] spam Petr

Článek je ohlédnutím a prohlédnutím. Teprve dnes, když jsme prožili totální devastaci hospodářství naší země západem, se můžeme ohlédnout za 21. srpnem 1968 a zhodnotit to. Odžitím všech těchto kotrmelců lze říci, že se 21. srpnem 68 podařilo oddálit rozvrat naší země neurvalým západem, který byl vždy zvyklý cizí země drancovat, rabovat, na nikoho nebrat ohled, jestli to stálo životy dětí, žen, jestli to stálo tragédie rodin, jen když si nakradli a mohli si bezpracně užívat majetku. A až po 89 dostali možnost se na nás, do té doby nevědomé co dokážou lichváři ze západu, lačně a bezohledně vrhnout. Dnes už to víme. Asi pozdě.

All
23. 8. 2022 09:51
Odpovědět  [Trol-1] spam Petr

Zažil jsem r.1968,moji rodiče II.světovou a prarodiče i I.světovou.Doma se nelhalo,nesmělo se krást ani lhát. To,co je dneska,je katastrofický bordel s politiky podporující nacismus s největšími lháři a fašisty v TV a zloději,mafiány,lumpy všeho druhu ve vládách a politických stranách.Ta poslední s Fialou,to už je jen zdegenerovaná žumpa,nejhorší lidský odpad.Zvířata i rostliny mají vyšší ůroveň.

Gales
23. 8. 2022 11:59
Odpovědět  [Trol-1] spam Petr

V 68 se spojili Němci s rusákama a zachránili Československo před imperialistikými jestřáby. Aby se toto už nikdy nemohlo opakovat,tak amíci brání spojení Německa s Ruskem všemi prostředky a třeba i do posledního Ukrajince.

Milan ze Zahrady Čech
23. 8. 2022 15:51
Odpovědět  [Trol-1] spam Petr

Tak nevím. Jste hlupec nebo trolda? Co jsem, zblblý lidskotvářní propagandou, vnímal po dvacet let jako okupaci, vnímám nyní jako dislokaci sovětských vojsk na území Československa za účelem odstrašení sil NATO. Heslo „Sovětský svaz – imperialismu hráz“, které jsem po čtyřicet let vnímal jako vlezdopr-deleckou propagandu, vnímám nyní jako stručné vyjádření faktu. K tomu dodávám, že kdyby Putin nebyl Veps, ale Ukrajinec, bylo by mi to dokonale u pr-dele, tak jako je mi u pr-dele že Iščenko Ukrajinec je. Takže ať hlupec nebo trolda, v obou případech jste nechutný hňup.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
primak
23. 8. 2022 07:00
Ohodnotit příspěvek :
     

Kde na světě se mohlo s přijíždějícími okupanty diskutovat, beztrestně házet na ně hořící kanistry?
A kde pak po 2 týdnech je už nebylo v Praze vidět.

Vykládejte Palestincům o naší „okupaci“: Vysmějou se vám. Nebo vás zfackujou, že si děláme srandu z jejich okupace, kdy denně někoho zastřelej…

Pavel K
23. 8. 2022 07:41
Odpovědět  primak

🙋‍♂️ 👍 👍 👍 👍

Pavel
23. 8. 2022 08:32
Odpovědět  primak

Nikdo ani nevěděl, že tu jsou. Jednou jsem 2 vojáky potkal s důstojníkem na nákupu. A to v našem městě byla posádka. Vydával jsem je pouze občas na cvičišti u kasáren, kde se proháněli po opičí dráze a při cvičení. My chlapi odkojení vojnou víme o co jde. A já s těmi obyčejnými kluky přišel do styku na uhelné kotelně, kde topili pro naše lidi a my tam v té době dělali automatiku. Za sebe musím říci, že to byli výborní a skromní kluci. U ženy ve školní jídelně, když ženské potřebovaly složit brambory, naklusali ruští vojáci. Všem to řeknu rovnou do očí, toto, že byli okupanti? Běžte se bodnout lháři zmršení. Téměř celý tento národ čučí na ty jejich prolhané lživé sra..y, které vysílají za naše prachy v té své veřejnoprávní obludárně a slintá u nějakého kebabu nebo hotdogu s mozkem plným pilin. Včera jsem mluvil s kámošem, kterého jsem dlouho neviděl a ten mi potvrdil jedno, všichni jeho známí říkají, že s těmi 30 a 40 letými se nedá vůbec bavit. Mají totálně vypláchnuté mozky, prostě duševní mrzáci. S těmi nic nesvedeme, ti musí padnout na úplné dno. Pěkně si je připravila ta plutokratická banda. Jsou již otroci od narození.

Pavel
23. 8. 2022 08:42
Odpovědět  Pavel

A pár stovek lidí vládne tomuto národu a vnucuje mu jeho pravdy, samozřejmě ty správné, viděné z pohledu anglosasů a našich vládců z Bruselu. Ale je možné, že jim je ani vnucovat nemusí, protože předpokládám, že asi tak 70% národa blaženě chrochtá když jim do hlav valí tu jejich jedinou pravdu. Smutný to pohled na kdys hrdý národ husitů. Táborská republika od pana Václava Kaplického by měla být pro Čechy povinná četba, ale tato prozápadní tzv. elita již pojem češství nezná, kdo by tedy vychovával dnešní generace v duchu češství a slovanství, když tito současní vládci jsou prolezlí přisluhovačstvím. Neradostný je stav naší země a bude mnohem hůře.

Lubek
23. 8. 2022 09:06
Odpovědět  Pavel

My sme to už s manželkou vzdali. Mladší ste spokojní? Zvolili ste si? Nevadí Vám ako tie voľby prebiehajú? Nevadí Vám že žijete na dlh? Páči sa Vám cestovať „na žobráka“, zhľadúvať akcie, zľavy a somrovať v cudzine kde ste stále „cudzí“? Stačí Vám byť národovec iba keď Sagan či Vlhová zabodujú? Nevadí Vám veľa ďalších vecí, o ktorých nás vychovali že nie sú správne, užitočné, prospešné národu a štátu? Nie? No tak si to spokojne užívajte a radujte sa. Prajeme príjemný a spokojný život Vám, aj Vašim deťom, ako ste si ho zvolili a stotožnili sa s ním.
Iba na oplátku za prianie, vynechajte nás z poučovania, ako nám bolo voľakedy zle.

Pavel K
23. 8. 2022 10:01
Odpovědět  Lubek

Vím je to těžké až únavné, také nejednou bojuji sám ze sebou, ale vzdát to, to je to poslední. Nechtěli byste sdílet všichni tuna můj osud, který mě potkal. Taky mám kolikrát chvíle, že bych to nejraději zabalit a ať se to už konečně podělá, jak to VAL dnes někde napsal. Že si nevymýšlím, to vám můžou potvrdit jeden možná i dva diskutující, kteří sem chodí a znají mě osobně. Vždycky si vzpomenu na lidi, kteří jsou na tom echt blbě a bojují!!!!! Takže Lubek zvedni tu pušku ze žita. 🙏🙋‍♂️

Milan ze Zahrady Čech
23. 8. 2022 16:15
Odpovědět  Pavel K

Asi bych to měl dovysvětlit. Aby se to co nejdříve pos-ralo beru jinak než jak to asi vyznělo. Myslím to jako bod zlomu – čím dříve se to pos-ere, tím dříve budeme moci staré odstranit, odrazit se ode dna, a začít s budováním nového. Tahle dlouhá agónie je rozhodně špatná karta.

Pavel K
23. 8. 2022 18:26

Já vím, mám to zrovna tak, chtěl bych být u toho až vyženeme ty krysy. 👍🙋‍♂️

Milan ze Zahrady Čech
23. 8. 2022 23:21
Odpovědět  Pavel K

Jak říkal táta: „Dá-li Pán a ve zdraví dožijem.“

skeptik
23. 8. 2022 16:54
Odpovědět  Lubek

Doplním: mladí, uvědomujete si, že nežijete v „úžasné“ západní demokracii ale v západním fašismu? Vnímáte jak se „demokratický“ Západ kolektivně spiknul proti Rusku s cílem škodit mu ze všech sil, a dosáhnout tím jeho rozbití a rozebrání si jeho přírodního bohatství?

Pavel K
23. 8. 2022 18:30
Odpovědět  skeptik

Tak fašismus se nevymítil a všude nepostavil mimo zákon. Tak zlý lidi ho opět vyvolali jako Ďábla a máme ho opět tuna. Ale lidi si musí uvědomit, že ty výmysly pochází z jednoho hnízda. To je celý. 🙋‍♂️

Bety
23. 8. 2022 18:21
Odpovědět  Lubek

Moc dobré, zvlášť ta poslední věta je skvělá.
Jinak bych řekla, že by snad už každý měl být otrávený tím, jak se nám ten osmašedesátý stále vnucuje.
Víte, co já si z něho pamatuji? Hysterii. Naprostou hysterii ze strany médií, která
se přenášela na zmatené obyvatelstvo. A mohutné strašení perzekucemi k tomu-
bude se zatýkat, budou prohlídky… A tak bych řekla, že právě ta hysterie se
vtiskla lidem do paměti. Zřejmě to jsou účinné prostředky, proto se stále používají –
vzpomeňte třeba na covid.

Pavel K
23. 8. 2022 18:32
Odpovědět  Bety

….a 89tý!! Jedna dílna, jedno hnízdo.

Pavel K
23. 8. 2022 09:48
Odpovědět  Pavel

👍 👍 👍 👍
Souhlasím, už je mi to ale i trapné psát dokolečka furt stejné kydy, že MY jsme ti, kdo rozhoduje o tom co jim povolíme. Pořád jen pláčeme, že mladí tohle, mladí tamto!! Myslím si že je nás dost starších abychom se zvedli a vyšli do ulic!!! Místo toho naříkáme na netu. Ti mladí jsou vymaštěný, ale to MY v jejich letech byli taky, proto ti starší to vždy musejí vzít na sebe. Mladí se pak možná přidají. Takže příteli Pavle sáhněme si do svědomí. Nic osobního. Platí to pro nás pro všechny.
🙋‍♂️ 🙏

Milan ze Zahrady Čech
23. 8. 2022 17:05
Odpovědět  Pavel K

No, já tento pátek razím do Štětí, kde P. Bureš v 17,30 pořádá v Labe aréně setkání diváků TV Bureš. Vystoupí Krejčí, Valenčík, Noveský, Pilmaier a samozřejmě kandidát na prezidenta Josef Skála – ten s sebou ještě přivede nějakého mlaďase, kterého chce sešlosti představit. Hm… Je to vlastně po dvou protisovětských demonstracích v Ústí n/l – první v březnu, když jsme to Rusům nandali v hokeji, druhá v srpnu – první veřejná akce které účastním. Asiže mám pocit, že se blíží bod zlomu.

sizok
23. 8. 2022 17:21

Jel bych taky, ale mám to daleko.

Lev Prch
23. 8. 2022 17:53

Tak si to užij a informuj jaký to bylo 🙂👍

Pavel K
23. 8. 2022 18:33

Tak pak podej info. 🙋‍♂️

Milan ze Zahrady Čech
23. 8. 2022 23:32

Tak jo. Podám. Já to mám tam a zpátky cca 70 kiláků, tak mě bude nafta stát jenom jednou tolik, jako jízdenka do PHA a zpět o týden později na tu demonstračku. Ale kdyby nebylo té dědkovské slevy jízdného, tak nemlich stejně. Což mi připomíná, že si musím zítra koupit jízdenku, než utrhám penzi drápky a zbude mi obvyklé howno. Já si tak dávám dárek k narozkám. Když totiž smráďata vyzvídala co bych si přál, tak povídám že prachy, bych si mohl dát Dědka (auto) do rychtiku a udělat si vejlet, než v tý svý noře shniju.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
me2d44
23. 8. 2022 12:18
Odpovědět  Pavel

Jen Vás doplním: ano, můj táta (ač komunista) si na ně občas zanadával – když na cestě chytil kolonu 6 náklaďáků – rychlost 30 km/h a mezi sebe nikoho nepustili. Ale jinak – z vojenských škol vím, že oni tu sloužili podle VÁLEČNÝCH zákonů – neuposlechnutí rozkazu byl rozsudek vyhnanství na Sibiř, nebo kulka… Později – po školách – jsem byl 4x v SSSR na cvičení (specialista přes radary) – příjemní, motivovaní lidé, ochotní pomoct, jen jim to někdy trochu trvalo – takže „minutočku“ mohlo znamenat i tři dny.

Pat
23. 8. 2022 08:51
Odpovědět  primak

Vykládejte Vietnamcům o okupaci.
Nebo spíš exportu demokracie, jak se tomu na západě s oblibou říká.

comment image?wm=api&ver=0&tag=app_id=4,user_id=349344,org_id=63032

Lev Prchala
23. 8. 2022 09:20
Odpovědět  Pat

A takhle to donedávna fungovalo i v Avghánistánu,Sýrii,Libanonu,Jugoslávii……

Pavel K
23. 8. 2022 10:10
Odpovědět  Lev Prchala

Jednou se mi dostalo odkazem v mailu XXfotek a článek z těch amíckejch vývozů demokracie, ne že bych byl citlivka, ale když jsem viděl ty roztrhaný děti, střeva venku a ještě žili, tak tam už jsem to nedal a musel ukončit prohlížení. TOTO je schopen udělat člověk člověku. Musí snad existovat ta karma a universijní soud vyšší moci. Tohle píši záměrně protože nevěřím v nějakého Josefa, ale něco tam bude, ale ne Pepík!! Bylo by to na dlouho, to vyprávět a stejně, kdo o tom nic neví by nepochopil. 🍀 😥

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Lev Prchala
23. 8. 2022 10:19
Odpovědět  Pavel K

A tuhle demokracii v rámci operace Trvalá okupace teď rozjeli v Banderostánu,ukrajinci,kteří nehajlují jsou podlidé a je s nimi možno zacházet jako s odpadem….ne-li hůř!

All
23. 8. 2022 10:20
Odpovědět  primak

Pamatuju to,s každým okupantem 1968 jsem mohl normálně hovořit,diskutovat.Uměli jsme trochu rusky a šlo to. Pak se stáhli z ulic.No a za Husáka presidenta byla aspoň sranda,jo nadávali jsme taky napřímo a veřejně a nikdo nás nezavíral,nevyhrožoval,jako dnes ten nový ministr Bach, potrefený rakušák.Hospody byly plné a do kostela chodilo více lidí,než dneska.

Milan ze Zahrady Čech
23. 8. 2022 17:09
Odpovědět  All

U nás půl kiláků za vsí havaroval sovětský tank – sjel ze svahu do chmelnice – a než ho přijeli vyprostit, tak tam ženský donesly posádce nějaký jídlo a pití a vzniknul tam zajímavej debatní kroužek.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pijack
23. 8. 2022 08:40
Ohodnotit příspěvek :
     

Já mám o okupaci jiné představy. Tohle v roce 1968 byla přehlídka vojenské techniky. Jako děcku v předpubertálním věku to bylo vzrušující. Chodili jsme kolem tanků vočumovat a bavit se s vojáky… Byla švanda. Chtěli jsme s nimi kšeftovat… z té doby mám schovaný ještě kousek kulometného pásu i s 20ti náboji. Pak jsme jezdili se staršími lidmi na korbách nakláďáku a ve Slatině na letišti na nás otočili dělo, tak jsme zase pelášili zpět. Prostě sranda. Nikdy jsem nezaslechl nějaký výstřel. Vše takové jsem zažil až o rok později. Rok 1969 byl mnohem horší. To do nás stříleli sami češi, milicionáři, komouši, švestky. Rusové nás zdravili a smáli se. Měli to taky jako výlet. U mě se žádnému historikovi přepsání událostí nepodaří. Paměť mi ještě slouží.

Pavel K
23. 8. 2022 10:14
Odpovědět  Pijack

Výborně, takhle na ně!!! 👍👍👍👍🙋‍♂️

All
23. 8. 2022 10:36
Odpovědět  Pijack

A nyní máme vládu psychopatů a zvrhlíků co posluhují jak prostitutky cizincům,LGBT ůchylákům a BIS co fušuje do dějepisu nesmysly. Mám ale velkou radost z mladých lidí,co začali hospodařit na svém,pro sebe,své děti a své rodiny doma. Jsou,dívám se,snaží se a umí, jsou to nádherné děti i v této zkažené době,jsou to lidé nové,lepší budoucnosti.Jsou a přibývají.

Milan ze Zahrady Čech
23. 8. 2022 18:02
Odpovědět  Pijack

Ona má každá mince dvě strany. Stalo se mi, že když jsem v r. 1986 makal na baucuku co jeřábník, tak jsme vyměňovali koleje v objektu sovětských kasáren v Milovicích. No a chytlo mě kakání, tak jsem odpelášil do terénu za takovou haldu rour. A jak tak dřepím a čučím na to litinové potrubí, vidím, že na něm stojí azbukou: „Čechoslovackaja sovětskaja socialističeskaja respublika“. Vylité od výrobce, ne dodatečně vyražené. Nevěřil jsem vlastním očím, tak jsem si to několikrát přeslabikoval. Druhý den jsem si vzal s sebou do práce foťák, že si to vyfotím abych měl důkaz a mohl na jeho základě vést řeči o státní suverenitě a rozvracet a pobuřovat proti státům světové socialistické soustavy. No a jen jsem to začal fotit, najednou se tam vypleskne kde se vzal tu se vzal sovětík – takovej šikmookej ustřelenej prcek to byl – natáhne sapík, a: „davaj“. Tož jsem daval. Co taky jinýho, žejo.

Milan ze Zahrady Čech
23. 8. 2022 18:03

Pak jsem byl odveden ke komandírovi, já mu vysvětlil o co mi jde, on zase o co jde jim, a docela jsme si pokecali. Jo a foťák mi, když jsme tam končili, vrátili. Ale ta drzost s tím vylitým místem určení mě fakt dostala. Oni to tak dělali, že doprovodná bumáška se může zatoulat, jak mi vysvětlil komandír.

Dan
23. 8. 2022 10:09
Ohodnotit příspěvek :
     

Pane Hajku, invaze odsunula vykradeni a ovladnuti Ceskoslovenska jako kolonie USA a zapadu o 21 let. Jenom si to lide stale neuvedomuji. O sametu rozkradly zapadni korporace a banky majetek naroda, ktery komuniste znarodnili. Nepatri nam ani voda. Koupily v nucene privatizaci za pakatel podniky a vyrobny nechaly zkrachovat. Vsechno jsme meli kupovat na zapade.
A. Novotny se opovazil oponovat Sovetum, proto take dostal na prohlidce injekci a zemrel.

me2d44
23. 8. 2022 13:16
Odpovědět  Dan

Opět doplním: naše zemědělství nám svět záviděl, ale to se západu nehodilo, protože jsme byli potravinově soběstační (že byl v JZD binec – byl, ale národ nakrmili). Dneska – my kdysi bramborová velmoc – dovážíme brambory z Egypta (taky za to stojí), zeleninu ze Španělska (ani ta rajčata nestojí za nic, ale cena je astronomická). Nevím, kterého dementa napadlo, že je lepší na polích místo obilí, brambor, řepy pěstovat solární panely a sklady – ještě s vládní dotací. O vodě mlčím – to je samostatná kapitola s názvem: VLASTIZRADA!!

Dan
23. 8. 2022 10:19
Ohodnotit příspěvek :
     

Dejte se dohromady s AE budete konceptualne na Protiproudu dal. Vedet, kde je skutecne zlo, ktere tento svet ovlada nam muze zachranit existenci i zivot.

janle57
23. 8. 2022 10:26
Ohodnotit příspěvek :
     

Tady máte názor člověka,který rok 1968 sám zažil,dneska nás starší o něm poučují
v TV Goebbels24,Prima Fake News a dalších povolených TV, tzv.politologové
ve věku 25 let,co se tu přemnožili jak potkani,a kteří nám vědecky objasňují,co nám to
Ti hrozní Rusové tenkrát udělali a ještě při tom zabili 35 lidí,přátelští nacističtí Helmuti
to zas tak špatně v tom Michově nemysleli a za to,že nám tu povraždili za 6 let 360 000
lidí si vlastně můžeme sami,a proto jsou to dneska naši nejvěrnější kamarádíčkové.

José
23. 8. 2022 16:56
Ohodnotit příspěvek :
     

Přiznejme si, že to největší svinstvo jsme si nakonec způsobili sami. Nebo byli snad ve všech normalizačních komisích Rusové se samopaly? Drželi někomu zbraň u hlavy, aby napsal „Poučení z krizového vývoje“? To rozhodně ne, to už byla jen a jen naše práce. A nakonec ti strůjci nebyli ani potrestání, protože jeden pán toužil tak být prezidentem, že jim slíbil faktickou beztrestnost…