blog

Následující krok SVO byl pojmenován. Elitám nutno se připravit.

Speciální operace na Ukrajině musí odstranit katastrofální následky z roku 1991. Původ současné situace je třeba hledat v perestrojce 80. let a liberálních reformách 90. let. Právě odvolání se na původ objasňuje, proč je SVO tak důležitá a jaký bude další krok Ruska.

Ruští občané, kteří se zúčastnili průzkumu provedeného výzkumnou skupinou Russian Field na objednávku Agentury pro politickou a ekonomickou komunikaci (APEC), označili za nejhorší vládce Ruska dva politiky – Borise Jelcina a Michaila Gorbačova. Nejrespektovanějšími panovníky se přitom stali Petr Veliký a Kateřina Veliká (Kdo zná skutečnou situaci v Rusku, pak se diví kde je Stalin? – pozn.překl.).

Skutečnost, že se bývalé republiky SSSR a země bývalého socialistického tábora účastní v rámci západní koalice a jsou obzvláště aktivní, je přímým důkazem zločinů Gorbačova a Jelcina. Dnes bojujeme proti těmto zločinům a tyto zločiny bojují proti nám,

– řekl Alexandr Dugin, filozof a ideolog Ruského světa.

Obraťme se však k počátkům.

Jelcin a Gorbačov: Co nelze odpustit

Jak poznamenal cařihradský politický pozorovatel Andrej Perla, Gorbačov byl kategoricky nezpůsobilý k výkonu funkce a nechápal, co dělá.

A to jak ve smyslu “socialismu s lidskou tváří” a “univerzálních hodnot”, tak v konkrétních otázkách, jako je nerozšiřování NATO. Podle mého názoru se stal vědomým zrádcem poté, co ztratil moc, když začal tvrdit, že “vždy usiloval o svobodu”. V době, kdy vládl, byl spíše úslužným hlupákem Ruska, který je nebezpečnější než nepřítel,

– říká Perla. (A prodal se za pizzu. Osobně si myslím, že věděl, co dělá, ale nechápal následky – pozn.překl.)

Od roku 1985 bylo nutné prostě “držet pozice” a neorganizovat “perestrojku”. Gorbačov ji však zahájil. A to mu nelze odpustit.

Ale u Jelcina není všechno tak jasné jako u Gorbačova. Jelcin přišel k moci v době, kdy se nedalo nic napravit. Proto, jak říká Perla, je poněkud sporné vinit Jelcina z rozpadu SSSR a Bělověžských dohod.

Ale Jelcin nese vinu za to, že umožnil vznik oligarchů a skutečné oligarchie. Je vinen noční můrou “loupežné privatizace”. Je vinen v rozvoji bezuzdného banditismu. A třikrát vinen tím, že se prozápaďácká, vlastizrádná inteligence cítila více než 10 let pánem země,

– řekl Andrej Perla.

A právě u elit se zastavíme trochu blíže.

Další krok SVO

Elita, která povstala na troskách SSSR, není výběrem těch nejlepších, ale úspěšným uchopením moci rusofobními intelektuály, agenty západních tajných služeb a organizovaným zločinem, tvrdí Dugin. Ti ve skutečnosti udělali z Ruska “kolonii Západu” a přijali ideologii geopolitického nepřítele naší země.

Na konci 90. let se kvůli elitám rozpadalo i samotné Rusko. A když nepřítel v podobě islámských extremistů zaútočil na Moskvu a vyhazoval domy do povětří, odpovědí se stal ruský prezident Vladimir Putin. Tvrdě zastavil tento směr rozpadu Ruska a udržel zemi pohromadě.

A to bylo a zůstává skutečně hrdinským činem,

– zdůraznil Dugin.

To byla první rána liberální elitě 90. let. Poprvé přešla do opozice a částečně utekla ze země. Většina se však Putinovi přizpůsobila, zalezla a dál prosazovala hodnoty geopolitického nepřítele – Západu. Stojí za povšimnutí, že v různých etapách fragmenty liberální elity po částech přešly do opozice a uprchly na Západ. Nejvíce s nástupem SVO.

Celkově však elity zůstávají stejné. Dokonce i navzdory SVO. Existuje zde jasné kritérium: až stát jasně a jednoznačně, veřejně a jednoznačně odsoudí historické činy Gorbačova a Jelcina i jejich přímých spolupachatelů, pak teprve začne skutečný obrat,

– poznamenal Dugin.

A dalším krokem SVO je otevřené a upřímné radikální odsouzení událostí 80.-90. let a konečné vystřídání, rotace elit. Jsme již na další stránce dějin,

– dodal.

Proto se, jak se říká, je čas se elitám připravit. Rusko porazí nejen vnějšího, ale i vnitřního nepřítele.

https://amp.tsargrad.tv/news/sledujushhij-shag-svo-jelitam-prigotovitsja_851248 
Překlad Peter 008

sdíletj na

21 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Aleš
6. 9. 2023 16:56

V knize rozhovorů Viděno deseti v roce 2009 Jakeš přiznal: „Za zásadní je třeba považovat sdělení sovětské vlády vládě československé ze dne 20. listopadu 1989.“ Na dotaz, co obsahovalo, odpověděl: „Závažná stanoviska k řešení situace v Československu, s doporučením, aby funkci generálního tajemníka KSČ nezastával nikdo ze členů vedení strany. A také zdůraznilo, že by tuto klíčovou funkci neměl zastávat Adamec, ale aby novým generálním tajemníkem mohl být zvolen někdo vnější. Zdeněk Mlynář?“

A teď klíčové oznámení: „Dále měl zdůraznit, že Sovětský svaz má dost prostředků, aby nedopustil ozbrojený zásah proti opozici. A pokud se nenajde někdo vhodný, může být v čele země nestraník s důvěrou.“

Aleš
6. 9. 2023 17:04

Příslušný rozkaz dostal Vorobjov. Jeho 70 tisíc vojáků mělo zabránit domácím ozbrojeným silám zákroku proti demonstrantům. A Vorobjov se měl spojit s vůdci opozice a domluvit se na spolupráci.
Toto varování přišlo do Prahy ještě před tím, než demonstrace vypukly – v Kremlu je předvídali. Jeho existenci potvrdil hněvivými slovy i Jan Fojtík ve stejné knize. Vysloužilý tajemník ÚV KSČ však nedokázal ani po deseti letech odložit ideologické brýle a považoval listopadové události za hru, kterou Kreml domluvil s americkou CIA.

https://www.idnes.cz/technet/vojenstvi/michail-gorbacov-cssr-sssr-jakes-adamec-lenart-george-bush-sametova-revoluce.A191115_134352_vojenstvi_mla

Takže takhle to bylo. Gorbačov a velice úzký okruh lidí kolem něj bylo agenty CIA. Tento úzký okruh lidí potichu a chytře doslova rozebral SSSR i s celým východním blokem na součástky. Jaký byl motiv jejich počínání je dodnes záhadou. Protože o reformy jim nešlo, ty byly jenom zástěrkou. Reformy dělala Čína, tady šlo od samého počátku o demontáž.
Jinak Fojtík má samozřejmě pravdu.
Já jsem na začátku 90.let mluvil s jedním devadesátiletým pánem, který už něco pamatoval a ten říkal, že z toho bude válka v Evropě.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Frank1
6. 9. 2023 17:32
Odpovědět  Aleš

Sioniste vsechny funkcionare v Rusku uplatili, dali jim prebendy. Pronikli do KGB, GRU, armady, spravy, ekonomiky. Par mladych Zidu pohadkove zbohatlo. Podminkou byl zidovsky puvod a nenavist k Rusku.

Milan ze Zahrady Čech
6. 9. 2023 19:17
Odpovědět  Aleš

Věc názoru. Já bych zase naopak řekl, že to Fojtík viděl správnejma brejlema.

Albi
6. 9. 2023 20:49

Pohled “zvnitřku” ruských emigrantských elit – nebo možná spíš inteligence, které z emigrace dští na Rusko oheň a síru
“Gluchovskij: Nikomu by nebylo líto, kdyby Putin zemřel”.
„V den, kdy válka začala, byl můj Messenger plný rozhořčených zpráv: Ten starý zk***ysyn to opravdu udělal,“ vzpomíná spisovatel. …

„Když dovolíte lidem, aby vraždili jiné lidi, když mačkáte tlačítka v jejich duši, kvůli kterým jim všechno tohle bude připadat normální, nemůžete čekat, že pak najdete jiné tlačítko, kterým to zničehonic všechno vypnete. Už nikdy to nepůjde vypnout. Tohle zlo tu zůstane navždy,“ myslí si spisovatel.
xxxx
To nemluví o Ukrajině, ale o Rusku!
A tak pokračuje celý rozhovor – demokratická a kultivovaná Ukrajina je ubohou obětí krvavého fanatika.

A tímhle náš režim “krmí” generaci, která už zná jen tu dnešní kapitalistickou frašku. Jakpak by na to neměla naletět.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/kultura-gluchovskij-v-rusku-uz-nikdo-neveri-ze-se-da-rezimu-ublizit-236422

Milan ze Zahrady Čech
7. 9. 2023 00:06
Odpovědět  Albi

Jen ať si, on a jemu podobní, dští ze zahraničí špínu na svou matku.
“Opustíš-li mě, nezahynu. Opustíš-li mě, zahyneš.”
A kór když to nakonec KoZa pros.ere. Jakože jo.
Pak bude nenávidět každého Rusa jen proto, že je to Rus.
Moc těmto “rusům” jejich budoucí osud přeju.

Pavel z Moravy
7. 9. 2023 09:21
Odpovědět  Albi

Před takovými grázly je málo si i odplivnout. Sledujete co ti naší škůdci připravují s námi. Jak se rozjeli, jakou získali sebedůvěru, že si mohou dovolit vše, neb jim nikdo nestojí v cestě. Mladí vytunění a zhlouplí a staří již nemohou. Vybrakovat nás do mrtě. Dostali úkol, dostali chechtáky a úkol plní. Je neuvěřitelné co si mohou dovolit a že vůbec si to mohou dovolit. Globální ” elity” jim dali příkaz a oni za ně na vlastním národě provádějí špinavou práci. Jsou za ni určitě na jejich poměry dobře honorováni. Likvidují nám inflací veškeré naše úspory, nám starochům nakonec nezbude ani na pohřeb. Dobře použili to Meyrinkovo pravidlo inflačního tunelu. Po jeho projití jste úplně oholení a vše co jste měli je fuč. Tito škůdci zakončují 34 letou cestu svého guru Václava, který to s vědomím a pomocí zahraničních i domácích zrádců rozjel. Jak pravdivě varovali komunisté, téměř nikdo nechtěl poslouchat. Až skončí vám sen o zlatém teleti, krajinou cizí půjdete o žebrácké holi. Teď nemluvím o komunistických přeběhlících a grázlících, ale o těch skutečných slušných, kteří tuto republiku stavěli.

katango
8. 9. 2023 14:42
Odpovědět  Albi

Gluchovskij mě tím dost nasral. Mně se jeho knížky líbily, ale teď jsem tak nějak na vážkách. Lze dílo spisovatele oddělit od jeho názorů?

primak
6. 9. 2023 17:16

Elity se musí připravit. Je nutné, aby se elity připravily. Je (nejvyšší) čas, aby se elity připravily. Nastal čas pro elity se připravit.
Elity, připravte se!

Oy Vey
7. 9. 2023 09:36
Odpovědět  primak

tak tak, nech si ostrihajú vlasy a odrežú goliere.

katango
8. 9. 2023 14:43
Odpovědět  Oy Vey

Meč, sekera nebo gilotina?

Frank1
6. 9. 2023 17:29

Tak to bohuzel je. Putin bojuje s vnejsi svetem zvanym KoZa a vnitrnimi neprateli, kteri se vydavaji za vlastence, ale Rusku skodi, kde mohou.
Bez vnitrni ocisty bude boj s KoZa velice narocny!

Pavel z Moravy
6. 9. 2023 17:50

To stejné by mělo proběhnout i u nás.

Aleš
6. 9. 2023 17:50

Jsem rád, že i Rusové začínají reflektovat počínání Gorbačova. Protože to je kořen všeho současného zla. Gorbačov to je záhada. Kdo to vůbec byl? Totální blbec, nebo agent CIA? Tohle by měli vyjasnit především sami Rusové.
My máme jenom indicie. Gorbačov povolil Sorošovi otevřít v Moskvě neziskovku už v roce 1987. Prezidentkou neziskovky se stala Raisa Gorbačovová. To je prostě nonsens. To je jak z nějaké Sorošovy příručky na státní převrat. Na všech fotkách, kde je s nepřáteli své země, západními politiky, září štěstím, jako by byl v sedmém nebi. Zato tam kde je se svými spojenci z východního bloku, tak vypadá jak sfinga.
Jeho počínání se dá vyhodnotit jako typické počínání Sorošových, nebo amerických loutek, jaké vidíme dnes na Slovensku Čaputová, u nás darmo mluvit, na Ukrajině, Jourová v EU, prostě všude. Jeho jednání je v příkrém rozporu se zájmy vlastní země. Jako by byl zhypnotizovaný, ovládaný nějakou okultní silou a on koná v jejím zájmu bez ohledu na katastrofální následky, které jsou ale snadno předvídatelné i při troše zdravého rozumu.
Své by k tomu mohli říct i psychologové, protože se zdá, že Soroš má zvláštní magnetismus na určité typy lidí.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Aleš
6. 9. 2023 18:19
Odpovědět  Aleš

Lidí, které cíleně jeho organizace vyhledávají. Jedná se o ambiciózní mouly, které je snadné chytit na progresivismus, jako ryby na háček. Soroš i CIA využívají jisté psychologické lability těchto lidí. Gorbačov, Čaputová, Jourová, kde je rozdíl?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
ModrýKlokan
8. 9. 2023 01:23
Odpovědět  Peter 008

Skvělý zdroje pro studium historie. Kdo nezná minulost, bude si ji muset zopakovat.

Mike
6. 9. 2023 19:11
Odpovědět  Aleš

Pokud jsem správně informován, Gorbačov byl vysoce postaveným svobodným zednářem s jednoznačným úkolem…, který do puntíku splnil, proto byl v roce 1992 byl oceněn Nobelovou cenou za mír, což je dle mého soudu jedno z nejzprofanovanějších ocenění v historii lidstva, protože ji obvykle dostávají zrůdy typu Obamby ap.

Oy Vey
7. 9. 2023 09:47
Odpovědět  Mike

už dávno je Nobelova cena veľmi pofidérna, odkedy sa dostala jej správa do chazarských rúk. Už dávno ju mali premenovať na Icíkovu alebo Áronovu cenu.

Oy Vey
7. 9. 2023 09:38
Odpovědět  Aleš

Raisa byla chazarka