„Na blití.“ Plýtvání na Ukrajině: VIDEO jako blesk. Zjišťovali jsme

Plýtvání jídlem, municí i penězi, vojáci hrající na telefonu. Jan Šafařík, instruktor obranné střelby a zakladatel kurzů Paladin Academy, se dvakrát vydal na Ukrajinu cvičit ostřelovače. Vrátil se znechucený a podle jeho slov je mu přímo „na blití“. Válka mu připomíná obrovský korporát, ve kterém se skrze mezinárodní pomoc perou naše peníze. Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) je ale skeptický, Šafaříkovy zkušenosti na něj nepůsobí důvěryhodně. Ministerstvo obrany ParlamentnímListům.cz na dotazy do vydání článku neodpovědělo. Bezpečnostní analytik Andor Šándor si však myslí, že podobných případů bude určitě víc.

Jan Šafařík provozuje v Česku kurzy obranné střelby Paladin Academy. Expert na střelby, který se prý kolem zbraní pohybuje už třináct let a absolvoval i kurzy v USA, se před časem rozhodl využít své dovednosti a zkušenosti ve prospěch napadené Ukrajiny, kam se dobrovolně vydal jako ostřelovač a instruktor.

Své vlastní zážitky a poznatky se rozhodl popsat ve videu s názvem Drahá Ukrajino, musíme si promluvit. Na Ukrajině působil dvakrát celkem šest týdnů a prostřídal tři jednotky. Všude to podle jeho slov vypadalo stejně, odjížděl znechucen s dojmem, že vše je obrovská pračka na peníze. Jedním z důvodů je podle něj neuvážené nakládání s potravinami a dalšími zásobami včetně nulového plánování: „Nejsem vojenský stratég, ale domnívám se, že mám základní povědomí o tom, jestli chci v zimě zůstat na živu. To tam úplně chybí. Jakékoliv plánování ve válečném stavu, že bude třeba nasekat dřevo a přestat jíst z darovaného jídla a přemýšlet čtrnáct dnů dopředu. Podpora a solidarita by na Ukrajinu určitě putovat měla, válka tam existuje, lidé přicházejí o nohy, šlapou na miny, civilisti, to nechápu, zůstávají v bombardovaných městech. Často z hlouposti i pýchy, ale potřebují pomoc,“ zdůraznil Šafařík.

Vysvětlil také svoje zkušenosti s ukrajinskými organizačními a vojenskými procesy. Válečný stav popsal jako obrovský korporát, v němž více než polovinu práce tvoří plánování a organizace. „Ty boty na zemi a pušky, co střílejí, troufnu si říci, jsou jen poslední článek v řetězci. Organizace tam úplně chybí, tento mindset úplně chybí. Celé vojenské vedení, alespoň z míst, která jsem já zažil – a chápu, že nemusí být situace stejná v celé Ukrajině – naprosto postrádá jakýkoliv zdravý rozum. Často stojíte a mácháte rukama: Proč? Vždyť… Jak?“ vysvětlil frustraci z neorganizovanosti.

Šafařík: Vojáci sedí a hrají Candy crash

Spousta věcí z jeho pohledu nedávala smysl. Viděl například v Doněcku sklady jídla naplněné po strop. „Až mi to bylo nepříjemné, protože to pěstuje nezájem vojáků, kteří se nemusejí starat, odkud a co budou jíst. Obrovské množství balené vody, přitom mají studnu, kterou by mohli vyčistit a používat. Ale proč by to dělali, když mají hromadu balené vody? Takže boty se pak čistí balenou vodou. Sušenky a další darované potraviny jedí krysy a myši, ale to nikdo neřeší, máme toho dost,“ shrnul své dojmy s tím, že tak dochází k obrovskému plýtvání. Vinu však nedává lidem samotným, ale zcela evidentně chybějícímu velení a organizaci. „Tady máte hromadu nábojů, hromadu zbraní, tam jsou Rusové a hodně štěstí. Tak nějak to je,“ poznamenal.

Chaosu přispívá i skutečnost, že nikdo z jednotky mu nebyl schopen sdělit, o jakou jednotku se vlastně jedná. Mají sice nášivku nějaké brigády, ale dále se žádná struktura neřeší. I to označil za obrovský problém především při řešení nějaké situace či požadavku skrze řetězec velení. Není komu ho sdělit, není jasné, kdo je za co zodpovědný.

Další informaci předeslal upozorněním, že „si opravdu nedělá srandu“. „Je například dvanáct lidí ve dvou týmech, mají zabrané nějaké domy, a nedělám si srandu, čtrnáct dní v kuse čumí do telefonu a hrají Call of duty nebo Candy crush. Neprobíhá žádný trénink – ani zdravotní, ani střelecký. Já měl trénovat ostřelovače, ale tam nejsou ostřelovači. To jsou lidé, kteří dostali pušku s optikou, a najednou jsi ostřelovač. To jsme v Battlefieldu nebo kde?“ ptal se s narážkou na známou válečnou hru Jan Šafařík a přidal zkušenost, jak si střelec prohodil zbraň s ostřelovačem, protože ho bolela záda. „Takhle to nefunguje a ani nemůže. Ve chvíli, kdy tohle udělá, tak to není ostřelovač, ale jen člověk s puškou a optikou,“ dodal k tomu instruktor obranné střelby.

Mrhání evropských financí

Výcviku a organizace se podle něj vojákům nedostává, zatímco hrdosti a pýchy je dostatek. Upozornil, že nedostatek schopností se dá pochopit na počátku války, ale vojáci, se kterými pracoval, tam byli už půl roku. „A nikdo se nesnažil, nikdo netrénuje, jen sedí na prdelích a čumí do telefonu. Celou optiku změní, když zjistíte, že každý z těch chlapů, ať už je v zákopu nebo hraje na telefonu, dostane 114 tisíc korun, ať už něco dělají, nebo ne. A odkud ty peníze dostávají? Ukrajina žádné nemá, dostávají je od nás. Vybrali je pod pohrůžkou násilí, ohrožení svobody – protože státní správa má jen peníze, které vám předtím vzala –, a pokud jim je nedáte ve formě daní, omezí vám práva, svobodu a zabaví majetek – ať je jasné, kde se ty peníze berou. A to je, co mě se*e nejvíce. Kdyby na Ukrajině rozprodali nerostné bohatství a dávali ty peníze ze svého, pak to chápu, ale jsou to naše peníze. A proto je to obrovská pračka na peníze už jen skrze tento prvek,“ prohlásil.

Kromě toho dochází prý k nesmyslnému mrhání střelivem. V Doněcku měli dostatek nábojů pro trénink, ale trénink samotný postrádal jakoukoli strukturu. „Chlapi dostanou zásobníky a tady se střílí. To není instruktor, ale správce na střelnici,“ tvrdí Šafařík. Možnost zlepšení navíc komplikuje stará sovětská vojenská struktura, která je bolestivě neefektivní. „Kdybych chtěl všechen materiál a pomoc nakupit na hromadu a zapálit, vyjde to na stejno. Ti lidé nevědí, co s tím dělat. Z neefektivity mi bylo na blití. Všichni jsou plukovníci, a cokoliv chcete udělat, musíte probrat s plukovníkem v devět hodin ráno. Ne v šest, aby bylo jasné, co se bude dít daný den. V půl jedné skončíte a o půl čtvrté je tma, protože je zima. Co asi tak stihnete vyřešit? Nic. Kdybych chtěl, aby nějaká společnost byla neefektivní, tak její fungování nastavím přesně takhle,“ sdělil s nadsázkou. Poznamenal rovněž, že není možné se na ničem domluvit dopředu.

Jan Šafařík měl jako zkušený střelec a instruktor trénovat ostřelovače nad Kyjevem. Obrovským problémem byla střelnice. „Kde máme střelnici? Tu nemáme. Je tu sniper středisko, ale potřebujeme podpis vedoucího střediska, který má dovolenou v Kyjevě a vrátí se za čtrnáct dní. Nemá zástupce, takže nedomluvíme nic. Začal jsem shánět jinou střelnici, tam jsem zase potřeboval souhlas generála celé severní armády, abych mohl vzít pět lidí na střelnici. A ten nedostaneme. Nesmysl,“ pokračoval ve vyprávění, které během hodinového videa musel několikrát přerušit z vlastní frustrace nad celou situací, kterou zažil.

Odjížděl jsem zhnusený a otrávený

Ještě absurdnější mu to přišlo v souvislosti s ním jako dobrovolníkem. „Máte tam člověka jako já, který má své náklady, je podnikatel a každý den solí ze svých peněz. Přijedete na místo za vlastní peníze, cesta na střelnici není ani připravená a oni vám řeknou, že budete týden nebo deset dní čekat, než domluví střelnici. Já ale nebudu sedět na zadku. A za to kešují peníze v rozporovaných územích 114 tisíc, mimo ně 44 tisíc. Pro představu, učitel na Ukrajině má maximálně deset tisíc měsíčně. Proč byste chtěli, aby to skončilo? Většina z nich kešuje dvakrát až třikrát tolik než v normální práci. To je nejlepší zaměstnání, které jste kdy měl. Hrabete prachy vidlemi a hrajete Candy crush,“ nevěřícně kroutil hlavou podnikatel. Domnívá se proto, že s podobným přístupem bude válka trvat celé roky. „Dokud se Zápaďáci nena*erou a nepošlou jim už ani korunu, protože je rozhazujete jako ožralí miliardáři na nesmyslných místech. Pokud chcete nakoupit optiky, které vůbec nesedí na vaše zbraně, není problém, deset, dvacet, sto. Ale pokud potřebujete dát na benzín mně, jde o neřešitelný problém.“

Ptal se pak sám sebe, jak dlouho se člověk bude snažit je něco naučit, když vidí, jak se rozhazují peníze, kolik berou a co za to dělají. „Nedělají za to nic, to je ten problém. To jsou naše peníze. Byl jsem z toho zhnusený a vydržel jen pár dnů. Moje optika se úplně změnila. Najednou to nejsou chudáci, ale povaleči. Odjížděl jsem zhnusený a otrávený. V tu chvíli nepomáhám nikomu, ale nechávám se využívat, a to je rozdíl. Dokud se to nezmění, potečou tam prachy, protože nejnákladnější jsou lidé. Kdyby alespoň trénovali, ale jsou tam půl roku, obránci Kyjeva, přijdou na výcvik na CQBéčko (Close Quarters Battle – boj v uzavřených prostorech a na krátkou vzdálenost, pozn. red.) a nemají vysílačky. Jste v tom půl roku a každý bere 44 tisíc. To se budete domlouvat praporkama nebo jak?“ upozornil na stav výcviku.

Podle Šafaříka bylo naprosto zjevné, že celého půl roku netrénovali vůbec nic. Nikdy nepřišli na to, že mají mít vysílačky, a netrápí je to, protože ani nevědí, že by měli komunikovat, protože žádný trénink neprobíhal. Pouze prvních čtrnáct dní po naverbování. „Na otázku, proč nemají vysílačky, odpoví, že čekají, až je někdo dodá. Devět z deseti neřeší vlastní připravenost. Takže když čekáte půl roku, jak dlouho to ještě potrvá? Je třeba vytáhnout si hlavu z p*dele a uvědomit si, že co si nezařídíte, to nemáte,“ řekl.
V době jeho příchodu mělo 570 obránců Kyjeva tři ostřelovače, což označil za nedostatečné vzhledem k potřebě dostatečného krytí. Snažil se proto sestavit narychlo tým lidí, sehnat jim pušky a vybavení, ale na všechno potřeboval papíry. „Musel bych se prodrat skrze rezavou pomalou strukturu a musel bych tam být měsíce, a to si nemůžu dovolit. Oni ano. Kdyby dobrovolníci dostali alespoň zaplacené náklady… Ale ti, co hrají na telefonu, dostávají 44 tisíc. Rusko má odkud brát a jejich vojáci určitě neberou 114 tisíc na frontě,“ řekl ve videu s tím, že Rusko historicky nenasazuje do bojů často Rusy, ale vojáky okolních států federace.

Lov na Ukrajince a Rusy

Varoval rovněž před podceňováním Ruska, kterému by celou zimu stačilo bombardovat jídlo, vodu, elektřinu a teplo Ukrajiny, nechat jednotky demotivovat, vysát západní svět a na jaře či v létě rozmetat ukrajinskou armádu. Potvrdil také zkazky o tom, jak se pořádají placené lovy a safari na Ukrajince a Rusy. „Zápaďáci si zaplatí a jezdí sem střílet, to se děje. Jsou to jednoduché cíle, chlapi stojí na mostě, kouří, bez termovize, bez ničeho, a to se děje na obou stranách,“ poznamenal. Doporučil také České republice soustředit se na vlastní přípravu a obranyschopnost společnosti. Tvrdí navíc, že kdyby byla za každého Rusa vypsána odměna sto tisíc, za tři měsíce bude po válce, a to jen proto, že dva měsíce z toho si Ukrajinci domlouvají kafíčko a kdo z toho co bude mít.

Na konci videa vypráví, jak sháněl zaměřovače, z nichž dva nakonec našel ve skladu, které nebyly zařazené a nepoužívaly se na puškách. Bez baterií. „Odjeli čtyři Ukrajinci pro baterie, vrátili se za pět hodin a přivezli dvě baterie, nic víc. Nikdo nenosí vesty, pušky a Rusové jsou patnáct minut tamhle za kopcem a zaměřovače leží ve skladu a nepoužívají se. To nebylo v hotelu, ale v Doněcku, tam, kde se bojuje. Člověk má nějaká očekávání, ale tohle mě fascinovalo. Jak jim vůbec nezáleží na vlastním životě a do jaké míry lze jít ve vlastní pohodlnosti a nečelit tomu, co je přede mnou,“ podivoval se Šafařík s tím, že v Česku by to pravděpodobně dopadlo stejně.

Další údiv vzbudil jeho návrat na Ukrajinu, když přijel ke stejným lidem, kteří mohli mezitím vytrénovat dalších šedesát lidí, ale to se nestalo. Jeden z deseti vojáků podle něj je aktivní, nosí vybavení, je sladěný a na puškách má, co tam má být. Na jejich základně je pak pořádek, organizace, a pokud něco chybí, tak se to dokoupí, protože dostali všechny prostředky i vybavení a někteří z nich to vidí. „Ale aby si jako v Battlefieldu prohodili zbraně a já jsem ostřelovač, já jsem střelec… A místo aby využili poslední den, kdy jsem tam byl, dostal voják zadáno sekat dřevo – místo zacházení se zbraněmi. Podle toho to také vypadá, 87procentní ztrátovost při ofenzivách. Kdyby se v západním světě stalo u nějaké akce, že by měla 85 procent ztráty, okamžitě se všechno zastaví, všechno velení se odvolá, vše stojí a dvacet let poté se budou psát knihy, co se to stalo. Tady je to úplně normální,“ řekl a porovnal to se skutečností o sto procent dražší elektřinou, jídlem a dalšími náklady, které vytvářejí zátěž na obyčejné lidi například v České republice.
„Pořád se to přiživuje jako lži vůči covidu a je mi z toho na blití. Řešením je neposílat jim peníze, které nikdo nekontroluje, co se s nimi děje a co se děje s věcmi za ně koupenými, jak se používají v praxi. Prostřídal jsem tři jednotky a všude to bylo to samé. I lidé z mého okolí, kteří tam byli, mluví stejně. Nulové vedení, podpora a zájem. Sedí a čumí do telefonu,“ uzavřel a vyzval všechny, kdo mají zkušenosti z Ukrajiny, aby se o ně podělili v komentářích videa.

Šándor: Poradci jezdí v SUV, Zdechovský: Ukrajině je třeba dál pomáhat 

Parlamentní listy

Vícen na PL

ParlamentníListy.cz požádaly o komentář k videu i Ministerstvo obrany. Do vydání článku jsme však neobdrželi odpověď. 
Parlamentní listy

sdíletj na

3.7 15 hlasy
Ohodnotit příspěvek
35 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pavel z Moravy
3. 2. 2023 12:52
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak proč tam jezdil, asi je miluje, tak ať nefňuká.

Pavel z Moravy
3. 2. 2023 13:02
Odpovědět  Pavel z Moravy

Ještě jsem chtěl poznamenat, za někoho se bojovat může a za někoho ne? Kdopak z moudrých vůdců stran pětikoalice to vysvětlí? Asi není potřeba nic vysvětlovat, prostě tak jsme my ti nejmocnější rozhodli a vy obyčejní trotlíci držte hubu.

Pavel
3. 2. 2023 13:06
Odpovědět  Pavel z Moravy

To sou maly drobny. Do Iraku litaly cely nakladni letadla plny palet s cerstve natistenejma bankovkama na zaplaceni nepratelskych teroristu, aby nevyhazovali do povetri americky tanky, obrneny vozidla a nestrileli na americky vojaky..
Stala ta valka okolo 5-6 trilionu..
Nejnovejsi senzace je obrovskej cinskej spionazni balon ,kterej lita nad Amerikou..
Prej spehuje vojensky a raketovy zakladny..
President prej porucil sestrelit , ale veleni porucilo, nesestrelit..

janle57
3. 2. 2023 14:05
Odpovědět  Pavel

Měli by se vytasit se speciální protibalónovou bambitkou na klíček,
pokud jí hotdogové nemají,stačí se podívat na starý český film
Vynález zkázy.

me2d44
3. 2. 2023 15:06
Odpovědět  Pavel

Vzpomeňte si na “Adéla ještě nevečeřela” – to co Dočolomanský v roli Čechoameričana nesestřelil laserovou ručnicí – darem pana Lasera, to Hrušínský sundal na první ránu darem pana Messera – otvírací kudlou a prakem. Akorát, že dneska ty pozorovací balony naberou větší výšku… 😊😊😊

Albi
3. 2. 2023 14:09
Odpovědět  Pavel z Moravy

To bylo taky první, co mě napadlo. A potom – tak za takové plýtvání se Evropa zadlužuje.
Máme šetřit, ale Ukrajinci si “vodou čistí botty”.

Boomer
3. 2. 2023 14:23
Odpovědět  Albi

.. tož možná si chtěl něco málo vydělat jako instruktor, možná navázat obchodní kontakty, a tím pomoci Ukrajině i sobě. Když kešují jiní ve velkém. Jenže ti velkokešaři asi nemají zájem o drobnou havěť ve svém rajónu..

Albi
3. 2. 2023 15:18
Odpovědět  Boomer

Ale -“míroví štváči” to nevidí? Vždyť v podstatě Ukrajinci ať doma, či uoprchlíci u nás, kradou hlavně jejich peníze (politiků, zvláště vládním)..

Kolik by jen mohli mít sídel za “hranicemi všedních dní” – a teď si k tomu vypljčování miliard musí i zvedat daně, které slíbili nezvedat, snižovat důchody rozmařilým důchodcům, sebrat příspěvek na stavebko, zvyšovat daně z neniovitostí, spotřební daně a plno jiných bohulibých daní – viz dnešní zprávy na Seznamu apod.
A že ONI (politici) mají dost? Penez nikdy není dost. Nejen u chudých, ti si nějak vždycky poradí (to bez ironie), protože musí,ale hlavně u nenařraných bohatých by to mělo vadit v první řadě.

Boomer
3. 2. 2023 22:03
Odpovědět  Albi

.. vždycky je nutné hodit něco krupice do větru, aby nebylo vidět, že někdo odnáší celý pytel. A splácet to budou ještě naše děti..

Milan ze Zahrady Čech
3. 2. 2023 17:55
Odpovědět  Pavel z Moravy

Škoda, že ho tam nevymázli. Ale po kouskách, aby si to drobet užil. Svět by byl hned o fouseček lepší místo pro život. Já tuhle verběž nemůžu ani cítit, natož litovat.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Boomer
3. 2. 2023 22:08

.. on se snažil, moc se snažil, aby je naučil jak líp zabíjet a nic za to nedostal a oni jen seděli, kešovali a koukali, aby je něco netrefilo.. tím se u mě odkopal ukázkově.

Gales
3. 2. 2023 18:10
Odpovědět  Pavel z Moravy

Si chtěl zastřílet na lidi.A protože mu tam nepostavili slavobránu a nenabídli mu ani vorla,tak je vzteklej. Ale je dobře že o tom mluví.Ukrajina je bezzedná díra na peníze z EU.A ty občane čezu plať a drž hubu.

Pavel K
3. 2. 2023 13:36
zuza
3. 2. 2023 14:25
Ohodnotit příspěvek :
     

a mne je na blití z ľudí ako je Jan Šafařík, ktorý chodí na Ukrajinu cvičiť ostreľovačov, čiže de facto poľovať na ľudí

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
zdena
3. 2. 2023 16:02
Odpovědět  zuza

jenže on si evidentně připadá jak Spasitel….

x-13
3. 2. 2023 16:15
Odpovědět  zuza

Byl pozván zde, a vážně mi z toho chlapa bylo celkem dost blbě. Odpovídal na otázky zhruba dvě hodiny a pak mu ke konci dal co proto pan Koller.https://odysee.com/@casusbelli:6/Casus-Belli-167:4

Pedro
3. 2. 2023 16:48
Odpovědět  zuza

Zbabělec střílel mladé kluky z krytu, zmrd!

unor 2022
3. 2. 2023 14:25
Ohodnotit příspěvek :
     

Pan expert Safarik by nejspise potreboval aby se mu nejaky odstrelovac trefil .. jen do kolena. By poznal k cemu lidi vlastne cvici.

miro
3. 2. 2023 14:34
Ohodnotit příspěvek :
     

Já jsem ty debily u nás nevolil,žel debilů je přemnoženo tak se dostali k moci a to je vysledek,

Pavel z Moravy
3. 2. 2023 16:45
Odpovědět  miro

Tak ta degenerace přeskočila ze západu k nám. Ale nestalo se to ani včera nebo dnes. To bylo pečlivě připravováno přes 30 roků. Jenže lidé to přes růžové konzumní brýle kapitalismu neviděli nebo nechtěli vidět. Samozřejmě ne všichni. Vrátit se do normality můžete s jinak vychovanými a jinak mezilidsky nastavenými generacemi. Teď to nepůjde, teď si bude muset tato společnost debilizovaných prožít své vlastní peklo, nejhorší je, že jsme v tom všichni, jak ti debilové tak i normální lidé.

All
3. 2. 2023 14:43
Ohodnotit příspěvek :
     

No paráda,těmhle povalečům valíme peníze a tihle povaleči,čummobilové,paraziti všeho druhu jsou už i u nás.Šílená vláda ještě bere na ty ukrochcípáky miliardové půjčky.Typický americký bordel.

Aleš
3. 2. 2023 15:11
Ohodnotit příspěvek :
     

Z pana Šafaříka je mi na zvracení. Odporný člověk.

Pedro
3. 2. 2023 16:52
Odpovědět  Aleš

I mě, zmrd.

zdena
3. 2. 2023 15:58
Ohodnotit příspěvek :
     

Já na místě těch vojáků bych se také nepřetrhla ochotou nechat se rozstřílet, když tam stejně nejsou dobrovolně, ale z donucení…. velitel nikde….jídla dost, času mraky… pohoda… jen tak dál hoši… já se na vás nezlobím…. vy si ani nevšimnete, kdy vás Rusové zajmou nebo sejmou…. 🙂

Autor
3. 2. 2023 19:07
Odpovědět  zdena

Pravda, vždyť se rozčiluje z pohledu válečného štváče a ne z lidského hlediska. Je to sice zajímavá informace, ale ne protiválečná pozice, naopak. Tak nevím proč se tím trápit. Z hlediska lidstva je to to nejlepší, co se může dít!!
Kromě toho, ti vojáci nic neudělali, jen jim vládnou zloději, manipulátoři, úchylové, hamouni, zločinci, podvodníci atd. atd. A to je přece TEN systém, který vládne celé té “naší civilizaci”!

Vladimír
3. 2. 2023 16:00
Ohodnotit příspěvek :
     

Ryba smrdí od hlavy. A kdo je hlavou té čuňárny (na Ukrajině…)? Alzák. A toho Západ hned tak nevymění, protože už je to vše rozjeté, a za jízdy se nepřepřahá. Kdybych věděl, že budu muset na frontu za cizí zájmy a nějaké zlodějské svině, hrál bych si na telefonu taky, i když mne to normálně nebaví. Nebo bych studoval mapy, abych se zorientoval, kudy bezpečně do Ruska.

Milan ze Zahrady Čech
3. 2. 2023 17:48
Ohodnotit příspěvek :
     

Není to 114 000 kaček ale 114 000 hřiven – tedy cca 67 000 kaček. To jen pro pořádek.
Jinak je mi líto, že tomu namachrovanému mileniálovi někdo neustřelil řepu. To by panečku byla
imploze do té prázdnoty!

Pavel K
3. 2. 2023 17:54

No mistr světa to je, ta karma, ta je swyňa.

Velitel
3. 2. 2023 17:49
Ohodnotit příspěvek :
     

Soudruh Šafařík má americký kurzy, to by mnoho vysvětlovalo. Se sodruhem generálem, soudruhem Filenkem a za podpory soudruha Šafaříka s americkým kurzem tu válku vyhrajeme, já jsem klidny za kakainistu a jeho rodinu.

Jan
3. 2. 2023 18:06
Ohodnotit příspěvek :
     

Pro Safarika si taky prijdou.

skeptik
3. 2. 2023 18:15
Ohodnotit příspěvek :
     

Co mu Rusko tak ošklivého provedlo, že šel učit banderonacisty jak zabíjet jiné Ukrajince (separatisty) a Rusy.

Milan ze Zahrady Čech
3. 2. 2023 18:22
Odpovědět  skeptik

Zajímalo by mě, v jaké rodině to vyrůstalo.

František
3. 2. 2023 18:24
Odpovědět  skeptik

Proto,že je fašistická svině. Zachtělo se mu ruské krve.

Vopěnka
3. 2. 2023 18:23
Ohodnotit příspěvek :
     

Nácek jel do Náckostánu školit jiné nácky. A protože je to nácek, opovrhuje všemi, co považuje za podlidi, tedy Rusy a Rusy dočasně přebarvené do modrožluta, je arogantní, takže okamžitě začne kritizovat vše kolem sebe a všem vykládat, jak to dělají blbě. (I když o tom absolutně nic neví, jak sám připouští.)

Co dělal od roku 2014, kdy junta z Kyjeva začala ostřelovat a zabíjet civilisty na Donbasu? Ti lidé nepotřebovali tzv. “naši” pomoc? Až najednou, co teď je tam (ta prý) válka, tu pomoc potřebují ti, co je předtím zabíjeli?

A lovy na Rusy a Urajince? A Rusové jsou prý až tak blbí, že by je bylo možno všechny pozabíjet za pár měsíců! Jen poslat víc peněz. (Sám by tam určitě organizoval safari. Další Mozart.) Jen kdyby přišli nácci z Čechistánu a ostatních zemí NATO, že? No, je evidentní, že tohle pako opravdu k bojům připuštěno nebylo, jinak by věděl, že ta profesionality je vysoká na obou stranách. (Jasně, militanti z Azova, a dnes už i Armáda Ukrajiny, se přitom skrývají za děti.)

Jaris
4. 2. 2023 02:06
Ohodnotit příspěvek :
     

Zparchanteli banderovsti Ukrousi si zadnou pomoc nezaslouzi. Sami valku zacali. Cely konflikt je jejich vina, tak at si nestezujou a nebreci.
Safariku, hanba ti, ze jsi na strane zdegenerovaneho nepritele. I ty mas krev na rukou zavrazdenych Rusu a obyvatel Donecka. Ruku bych ti nepodala, hajzle!