blogpolitika

Mnichov – další zastávka válečných štváčů

 Mnichov – další zastávka válečných štváčů

Bavorská metropole byla ve dnech  17.-19. února 2023 místem konání další, od roku 1963, každoročně pořádané  Mnichovské bezpečnostní konference.

Hermeticky uzavřený luxusní hotel a tisíce příslušníků německé policie starající se o bezpečí „mocných“, kteří chtějí určovat a řídit politický světový vývoj,  tak vypadal „pohled“ z jedné strany.

Pohled ze strany „druhé“ byl ve znamení  obrovské  demonstrace lidí z  mnohých států s požadavkem na ukončení válek a  nastolení  mírového světového vývoje vyjádřené v hlavním požadavku demonstrace “Vyjednávat místo střelby“.

Hlavním tématem letošního mnichovského setkání byla pochopitelně Ukrajina. V době, kdy se Kyjev snaží nahradit své ztracené a chybějící vojáky  „náborem“ z dalších zemí  a kdy  NATO počítá s další eskalací konfliktu.  Není překvapením, že  mezi „krvelačným uskupením“   se největší pozornosti  těšilo sobotní vystoupení  americké viceprezidentky  Kamaly Harrisové ve kterém prohlásila, že Rusko se na Ukrajině chová barbarsky a nehumánně a že během invaze páchá válečné zločiny a zločiny proti lidskosti. Nezapomněla  samozřejmě ujistit, že pachatelé těchto zločinů se budou za své činy zodpovídat. Co naopak opomněla – jako vždy –  je sdělení, kdy se budou z válečných zločinů spáchaných  nejen na území bývalé Jugoslávie, Iráku či  Sýrie zodpovídat bývalí prezidenti a nejvyšší představitelé USA.  V podobně  válečném  duchu se neslo i prohlášení šéfa „Mnichovské bezpečnostní konference“ Christopha Heusgena, že konference nebude o ukončení války na Ukrajině příměřím a vyjednáváním, ale o „vojenském vítězství Ukrajiny “, a tedy ještě více zásilek zbraní. 

Letošní skončený mnichovský summit opět potvrdil lživý mýtus o obranném poslání vojenské aliance NATO. Bylo to NATO, které navzdory slibům se rozšířilo až k ruským hranicím. Německá vláda dala Ukrajině čas na přezbrojení taktickou podporou dohody v Minsku 2. Těmi, kdo zablokovali uzavření slibných mírových rozhovorů, jak nedávno prohlásil bývalý izraelský premiér Naftali Bennett byli právě jestřábi Washingtonu.   Představitelé vyspělého Západu na právě skončené bezpečnostní konferenci potvrdili svůj dlouhodobě prosazovaný militarizační kurz a  sebemenší neochotu zahájit mírová jednání.

Mír potřebuje odpor – odpor vůči podobným konferencím a válečným štváčům, kteří je organizují. Zastavit válečné štváče  však není možné bez tlaku ulice! Třetí světová válka musí být zastavena! Přejme si, aby v v zájmu zachování světového míru nabíraly i nadále  pořádané protiválečné  aktivity veřejnosti na četnosti a intenzitě!

Pro Pokec 24: Miroslav Kavij

IMG 20230218 150818
IMG 20230218 130009
IMG 20230218 135253
IMG 20230218 131116
IMG 20230218 130507

sdíletj na

24 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Teuton
19. 2. 2023 12:52
Ohodnotit příspěvek :
     

Ukrajina mi je ukradená, nic pozitivního k těmto přismrádlým Vasilům a Vasilisám necítím. A jestliže se u nás zvyšují daně a masově zdražuje jenom proto, aby měli fialoví pětizmrdi na podporu a údržbu těchto přismrádlíků penize, tak je potřeba pětizmrdy svrhnout. Legitimními prostředky a ústavní cestou, samozřejmě. Ale pětizmrd musí pryč.

Pavel K
19. 2. 2023 13:10
Odpovědět  Teuton

Té předposlední větě tak nějak moc nerozumím. A to jde? Vždyť ONI si veškerými ústavními a legitimními prostředky vytírají pozadí. Což toho už bylo málo, za co by měli zločinci a vlastizrádci dávno odstoupit?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Teuton
19. 2. 2023 14:27
Odpovědět  Pavel K

Znám řadu lidí, kteří chtějí pětizmrdy oběsit na lampách a kandelábrech. Snažím se jim vysvětlit, že tudy cesta nevede. Je lepší pětizmrdy dostat před soud a vyjasnit, jakými způsoby si je ukrajinská mafie omotala okolo prstu. Oběšený pětizmrd vám žádné svědectví nepodá.

Pavel K
19. 2. 2023 14:51
Odpovědět  Teuton

Však se ptám jestli je to vůbec možné, protože všechny páky jsou na jejich straně. Otevřete oči. 😜🙋‍♂️

sizok
19. 2. 2023 13:27
Odpovědět  Teuton

Ústavní cesta neexistuje. To je třeba si uvědomit. Mají v rukou
veškerou exekutivní i výkonnou moc, tzn. donutit kohokoliv
k čemukoliv. Bohužel.

Teuton
19. 2. 2023 15:53
Odpovědět  sizok

Přesto si myslím, že bychom členy ODS a TOP 09 na kandelábrech oběsit neměli. Musíme je od vesla vykopat civilizovanějším způsobem.

Gales
19. 2. 2023 16:33
Odpovědět  Teuton

Rozvěšet po stromech?

Teuton
19. 2. 2023 16:54
Odpovědět  Gales

Lidé vůči fialovým pětizmrdům cítí strašnou až patologickou nenávist. Obávám se, že na kandelábry, stožáry, stromové větve a jiné improvizované šibenice dojít může.

All
19. 2. 2023 17:22
Odpovědět  Gales

Doživotí a poctivá práce v lomech,lesích,stavbě a opravě cest.

All
19. 2. 2023 17:20
Odpovědět  Teuton

Pětizmrdi ale civilizovaným způsobem touží po krvi a vraždí lidi dodávkami munice a zbraní pro nacisty a velmi civilizovaným zabíjením-od navádění do dluhových pastí až po mengelejedovou vakcinaci.

ANTIUKRAJINEC
19. 2. 2023 16:51
Odpovědět  josh-xy

už starší,ale vždycky mě to pobaví jak se ten zmrd kroutí jak zmije,zbabělec jeden zkurvenej!!!!Ještě jsem ho neviděl v nějaké TV debatě,kde by měl místo přicmrndávačů reálného oponenta,taktéž jsem při jeho “tour” neviděl dopředu kde bude,asi aby předešel podobným reakcím-tak je “statečnej” a takovej je to “hrdina”!!!!!!!

Aleš
19. 2. 2023 13:13
Ohodnotit příspěvek :
     

Perfektní článek a vyhodnocení.

Pekos
19. 2. 2023 13:30
Odpovědět  Aleš

” Na rohu ulice, vrah o morálce káže “.

Jan
19. 2. 2023 16:13
Ohodnotit příspěvek :
     

Ve zpravach: 7 miliard Kacek Ukrajine a pry se nam to vyplati.
Taky Sunak posila penize a zbrane. Doma duchodci a deti hladoveji a nemaji na otop.

Gales
19. 2. 2023 16:36
Odpovědět  Jan

Jakmile je dosazenej do čelní funkce barevnej,tak se chystá nějaká nekalost.

Jan
19. 2. 2023 16:15
Ohodnotit příspěvek :
     

Zacina to byt zavod na dlouhou trat. Zapad je naprosto presvedcen, ze se mu vse vrati, ze nakonec vyhraje a vykompenzuje si naklady ruskymi surovinami zadarmo jako za Perestrojky.

Gales
19. 2. 2023 16:32
Ohodnotit příspěvek :
     

Prej Mnichovská bezpečnostní konference. Asi jako západní demokracie pro Evropu. Zhouba a zkáza.

Pavel z Moravy
19. 2. 2023 16:38
Ohodnotit příspěvek :
     

Jestli již po válce vznikla a začala fungovat nacistická organizace Pavouk, která se rozlezla po celé Evropě a ti lidé působili ve vysokých funkcích, tak není o čem řeč. A všichni ti, kteří u nás po 89 byli u moci s tím museli být seznámeni. Tedy kdo zakládal EHS a poté stvořil EU a co je to za projekt. Museli vědět, že je to pokračování projektu Drang nach Osten. A samozřejmě NATO je projekt militarizace, který k tomu zákonitě patří. Ti lidé v devadesátkách a později moc dobře věděli do čeho nás táhnou, oni ty informace určitě měli, neříkám, že všichni, ale taková špička politiků TOP, ono stejně nazvat si stranu slovem TOP což se překládá především jako vrchol, na to musí být již ti dotyční dostatečně drzí. Cítit se býti vrcholným, to už chce opravdu značnou dávku drzosti. Myslím, že i Einstein by byl skromnější. Ale o co v dlouhodobém horizontu v Evropě jde museli vědět. To směřování ke konfrontaci s Ruskem nepřišlo ze dne na den. To, že budou hrát mrtvé brouky, tak o tom nepochybuji. Zase se ale dostal do skládačky Puzzle jeden dílek, který napovídá o co ve skutečnosti v 89 šlo. Třeba o to, že místo Rusů zde budou Amíci. Takoví Kocábové dnes mlčí, Rusové jsou přece pryč a dnes se na ně dokonce chystá národ, který by jim měl být vděčný, že je zbavil nacismu. Jak odporné, ale pro někoho ne.

sizok
20. 2. 2023 21:01
Odpovědět  Pavel z Moravy

18.února roku 1943, po první velké porážce Německa u Stalingradu,
se Gebels Němců zeptal. jestli chtějí totální válku. Ve jménu vyšší,
západní civilizace. Myslím, že historie se zopakuje, stejná šachovnice,
stejné figurky, jiná jména. Nic víc.

marie
21. 2. 2023 08:19
Odpovědět  sizok

Stejné rodiny.

20. 2. 2023 05:39
Ohodnotit příspěvek :
     

A Blinken to vytmavil tam Číňanovi, že aby si dali pozor s dodávkama zbraní Rusku, jinak že…
(Hej Šolc, jak dlouho ještě budem čekat na ty tvoje tanky?)

Eva
20. 2. 2023 08:32
Ohodnotit příspěvek :
     

Znalec lidských duší F. M. Dostojevskij poznamenal, že „účel ruské osoby je nepochybně celosvětový”. Jako první oznámíme světu, že chceme, aby naše prosperita nebyla potlačováním jednotlivců a cizích národností, ale usilujeme o ni prostřednictvím jednoty bratrské. Jen Rusko nežije pro sebe, ale pro představu “náš osud je osudem světa.”

marie
21. 2. 2023 08:08
Ohodnotit příspěvek :
     

Politiky, kteří touží a vyvolávají válku, je třeba postřílet ihned jako první. Řekl Ernst Hemingway. A ten se nezakecal, na rozdíl od všech těch Čurčilů ve válce opravdu byl.