Miroslav Macek: Alternativní projev předsedy vlády

Čtvrteční glosy Miroslava Macka.

Fialův kabinet prý nenechá nikoho padnout. To je hodně špatná zpráva, protože zrovna ten by co nejdříve padnout měl.

Lidový přepis Fialova projevu opsaný z diskuse na novinkách.cz:
Jsme ve válce!! Ukrajina bojuje za nás! Za inflaci může Putin a Babiš! Vše sledujeme a intenzivně diskutujeme! Občanům pomáháme! Důchodci například dostali ze zákona přidáno a snížili jsme na půl dne díky našemu zásahu benzín o korunu sedmdesát! STAN nemá problém, je to jen selhání regionálního politika a my naopak zvyšujeme politickou kulturu ! Kupte si na podzim roláky a teplé ponožky! Mám vás rád!

Jiří Koskuba, bývalý poslanec ČSSD, primář interny pražské Fakultní nemocnice Bulovka:
„Inflace je obrovská. Když vidím, jak peníze mizí z mé peněženky, z mých účtů a co platím, nemyslím si, že je 16 procent. Je daleko vyšší. Bohužel. Další věc je, že toto není konec, a to, co dopadne na naše občany na podzim, bude z mého laického pohledu ještě strašlivější. Co docela nechápu, jak to zanechává náš národ poměrně v klidu. Jestli my vůbec máme vládu? Jenom vnímám, že naše vláda řeší Ukrajinu. Více než o polovině vlády vůbec nevím. Souhlasím s těmi, kteří říkají, že naše vláda pro svou zem nedělá opravdu nic.
Co se týče kroků EU, shrnul bych je poměrně cynicky. Je problém, když něco vede blbec. Ještě horší je, když to vede aktivní blbec. Tím bych hodnocení kroků EU uzavřel.

Ruský prezident Vladimir Putin má strach, že „jiskra demokracie“ přeskočí do jeho země, řekl v pondělí německý kancléř Olaf Scholz v rozhovoru pro list Münchner Merkur. Putin se podle něj snaží rozdělit Evropu a vrátit se k politice vlivových zón. „V tom neuspěje,“ prohlásil kancléř.

Alternativní projev předsedy vlády:
Dámy a pánové, vážení spoluobčané!
Rády bych Vám v této turbulentní době popřál hlavně zachování zdravého rozumu a dostatek sil k oproštění se od mediálně vybičovaných emocí.
Nejprve bych rád zdůraznil, že nejsme ve válce. Nikdo nás nenapadl, válku nám nevyhlásil a také my jsme ji nikomu nevyhlásili.
Současná špatná politická a ekonomická situace je zapříčiněna spoustou minulých chyb, z nichž ta největší byla hrnutí problémů před sebou, jejich neřešení a jejich záplatování dalšími a dalšími ničím nepodloženými miliardami a biliony, na čemž se v rámci EU naše minulé vlády bohužel též podílely. Nemohlo to tedy skončit jinak.
Mám pro vás následující řešení:
Okamžitě odejdeme z lipské energetické burzy a začneme distribuovat českým občanům a firmám elektrickou energii za české, podstatně nižší ceny.
Okamžitě odejdeme ze systému emisních povolenek a patřičně zdaníme vysoké zisky solárních baronů.
Okamžitě začneme vyjednávat dlouhodobý kontrakt na dodávky ruského plynu.
Okamžitě přestaneme finančně podporovat válečné konflikty.
Okamžitě přestaneme podporovat ekonomickou migraci.
Okamžitě přestaneme podporovat neproduktivní neziskové organizace.
Okamžitě přestaneme ostrakizovat a kriminalizovat občany za jejich názory, rozdělovat tak společnost a vytvářet „jedinou přípustnou pravdu“.
Okamžitě se pustíme do legislativního procesu, na jehož konci bude stav, kdy občané budou moci kontrolovat vydání každé koruny z veřejného rozpočtu.
Co nejrychleji přestaneme přisypávat do rozpočtu další a další ničím nekryté peníze, neboť by to je roztáčelo další inflaci, a postaráme se o co nejrychlejší změnu systému přerozdělování, aby na jedné straně nebylo pár korporací vydělávajících miliardy tu na epidemiích, tu na energetických zdrojích, a na druhé straně rostoucí počet ožebračovaných a chudnoucích lidí.
Okamžitě přestaneme vnášet do ekonomiky politické aspekty a vytvoříme všem, kteří podnikají nebo chtějí podnikat, co největší svobodný prostor.
Žádám vás, dámy a pánové, o co největší podporu, neboť bez vás a bez vaší důvěry to nepůjde.
Dejme se ihned do práce!
https://bit.ly/3Ok7lri


3.9 9 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

3.9 9 hlasy
Ohodnotit příspěvek
26 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
TTT
25. 6. 2022 00:09
Ohodnotit příspěvek :
     

Takový projev by mohl mít u myslících občanů Česka úspěch. Bohužel něco podobného Fiala není schopen pronést. Nepracuje totiž pro naše občany, ale spolu s dalšími členy vlády otrocky poslouchá, co mu přikáže Zelenský a Biden.

Albi
25. 6. 2022 01:36
Odpovědět  TTT

No – vypadá to, že celá opozice i vlivní lidé mimo politiku mají sice dobré úmysly, dobré nápady, se kterými musí souhlasit mimo vlády každy, nechybí jim ani humer, ale kromě toho a jalových řečí ve sněmovně nic jiného NEDĚLAJÍ! Už víc než 30 let a to ať vládne pseudopravice či pseudolevice. Ve vládních křeslech se stejně od sebe nedají rozlišit.

VAL
25. 6. 2022 14:40
Odpovědět  Albi

Jo. Jenže někteří ti vlivní lidé v současnosti mimo politiku, by byli zase rádi vlivní lidé v politice. Potřebují k tomu jenom maličkost – zvrtačit ovce a získat jejich hlasy.

Jar
25. 6. 2022 01:37
Ohodnotit příspěvek :
     

Okamžitě pozvyhazovat fialovou vládu a postavit ji před rychlý soud za kolaboraci,vlastizradu, podporu fašizmu a nacismu, naprostou neschopnost řídit stát,zvyšovat skokově inflaci,zadlužování a zběsilé ničení ekonomiky. Okamžitě.

Albi
25. 6. 2022 02:17
Odpovědět  Jar

A místo ní navolit stejné vyžírky jen s jinými jmény? Co to pomůže.
Kde můžeme vidět a najít kvalitní lidi – dokknce OKAMŽITĚ – a pokud najdeme, půjdou do toho? Proč nešli doteď? To jsou jen takové sny. Politika je tvrdá práce, pokud se tam nejde jen pro zisk. A řídící kádry je nutné VYCHOVAT, ty se neobjevují nějakým zázrakem.

Jak dloiuho trvalo mimořádně schopnému Putinovi, než dal Rusko do pořádku a pořád má ještě práce nad hlavu s ruskoiu pátou kolonou.
Líbivá hesla nám fakt nepomůžou.

oldoo
25. 6. 2022 07:13
Odpovědět  Albi

Máš pravdu,ale pro nás je pozdě,není žádná cesta zpět!
Dokud nebudeme volit komunisty!

Pavel
25. 6. 2022 08:18
Odpovědět  Albi

Albi, naprostý souhlas, řídící kádry se musí vychovat. A výchova vlastenců, sociálních, soudržných, hrdých a neparazitujících lidí musí začít již od dětství, tedy od základní školy. Přesto si myslím, že zde jsou určitě schopní a oddaní vlastenci, kteří neupřednostňují své ego nad zájmy celku, ale všichni ti co již okusili jak sladce chutná chlebíček vládnutí to určitě nejsou. Možná až na nějakou výjimku. Nevím, jak je to teď, ale v Mexiku to bylo tak, že mohli kandidovat do sněmovny maximálně dvakrát po sobě a potom šmytec. Je to prostě proto, aby si nezvykli na ten úžasný blahobyt a pustili k řízení státu i jiné. Podívejte se u nás, ve sněmovně jsou takoví, kteří tam jsou od mládí.

Pavel
25. 6. 2022 08:23
Odpovědět  Pavel

Ve sněmovně i umřou a to jim celou jejich poslaneckou kariéru stačilo pouze plivat na socialismus. Je vůbec možné, že tento národ už tak zblbnul, že stále a dokola sedne na lep kdejakým chytrolínům, kteří ho již mnohokrát podvedli. Už opravdu nevím co si o tomto lidu myslet.

Markýza
25. 6. 2022 13:17
Odpovědět  Albi

Ono by stačilo, kdyby byli hlídáni ostřížím okem. Politik nemá co být poctivej – politik má být realista, pracovitý – a STŘEŽEN! Jenže nám nějak zmizely nástroje – nebo se vůbec nevyrobily. To by chtělo účinnou legislativu a tisk, který bude skutečným hlídacím psem. A protivné rejpající občany.
Ovšem, kde vzít a nekrást…….

Markýza
25. 6. 2022 13:18
Odpovědět  Albi

Mimochodem – jakpak si myslíte, že se narodila současná vláda? No přeci tak, že část občanů chtěla právě ty poctivé a slušné.
Moc korumpuje a s tím se má počítat.

VAL
25. 6. 2022 02:19
Ohodnotit příspěvek :
     

To se mi snad zdá! Viditelný knižní velkobchodník Macek a povinný vakcinátor Koshuba burcují národ do boje! Tunelář a vakcinační prostitut - pánové, to si fakt myslíte, že jsem ve svých jednaasedmdesáti už dementní a zapomnětlivý?! "Přijdou domů, sednou si, chlastaj jedno pivo za druhým, a pak skučej že nemaj peníze" - pamatuješ, viditelný tuneláři Macku? Ale jsi šikulda, ustáls privatizační podfuk s velkobchodem i to desetimilionový všimný za privatizaci České spořitelny a ještě se ti musel Zeman omluvit. A co ty, Koshubo, tys neměl info jak je to s těmi "vakcínami"? Že likvidují imutnu a že celý covid je jenom óbrhabaďůra za účelem namaštění kapes a zároveň dostat ovce na kolena a pak je táhnout na špagátku? Už se nepamatuješ na tato svá slova: "... kdyby to bylo opravdu jen a pouze na mně a měl jsem i opravdu dostatek schválených vakcín, nařídil bych očkování jako povinné. Všem s výjimkou těch, u kterých je z medicínských důvodů kontraindikováno. Tady prostě svoboda jedince má ustoupit zájmu celku." Kolik že to bylo za jedno ovakcinování tvárného přiblbla? 860 kaček? Nebo 840? Dejme tomu 800 kč. Plus motivačních 380 za "přesvědčení seniora 65+". Plus 500 když za pacošem domů. Ale budu fér. Ne každý blb senior a ne za každým domů. Shodněme se na litru. Jedna dr. si tak za den přišla na čtvrt mega, jak se pochlubila kolegyni. To se nám to hoduje, když to blbci žerou, že? Takže v zájmu celku zalezte! Jednou šmejdi, vždycky šmejdi. A kór před komunálkama.

VAL
25. 6. 2022 02:20
Odpovědět  VAL

Koskuba

oldoo
25. 6. 2022 07:23
Odpovědět  VAL

Používáš stejné argumenty jako ti syčáci ve vládě!Je jedno,jestli má dotyčný pravdu,jestli vystihl to,co je třeba udělat,ať drží hubu,je to zloděj,levičák,komunista,hnusný Paroubek,hnusný pravičák,jeho brácha je bratr toho zavražděnýho,to je taky pěknej ptáček,hnusný kdokoli,kdo se ti nelíbí!

VAL
25. 6. 2022 14:28
Odpovědět  oldoo

To co jsem napsal bylo o líbení? Když ti dva hochštapleři svého času řekli co jsem citoval, tak dle tebe měli také pravdu a také vystihli co je třeba udělat? To jest hlásat své pravdy a pakovat se na úkor důvěřivých ovci. A teď najednou, tu máš káčo lívanec, zase mají pravdu a zase vystihli co je třeba udělat. A daří se jim to, jak soudím z tvé reakce.

JEBAL
25. 6. 2022 07:42
Odpovědět  VAL

VAL, SMEKÁM PŘED VÁMI KLOBOUK ,SOUHLAS A I KDYŽ JSEM TO NAPSAL POZDĚJI NEŽ-LI VY. TAKOVÝCH  VYCHCÁNKUJAKO JE Miroslav Macek
JSOU TISÍCE A NIKDO JE NIKDY NEPOTRESTAL!

Ladislav
25. 6. 2022 11:35
Odpovědět  JEBAL

A nebyl ten dům postaven náhodou v akci Z? Tak jak si to nahrabala Klausovská zlodějská sebranka po celém ČR?!

Frank
25. 6. 2022 08:19
Ohodnotit příspěvek :
     

Fialový hnus na takový alternativní projev nemá. Je to jen hloupý a užvaněný politologický blb.

VAL
25. 6. 2022 17:40
Odpovědět  Frank

Já si málem ucmrdnul, když tam k tomu vyprázdněnému verbálnu zapojil i své brachiálno. Asi mu nějaký piár poradce poradil, že by měl zapojit gesta, aby nepůsobil jako statický paňáca. Tak je zapojil. A výsledkem je, že řeč těla není přirozená, ale křečovitá, a jen to jalové frázomlácení podtrhuje. Holt neměl takového moudrého poradce jako svého času Mistr Gott. A cože mu ten poradce (jinak mistr tance, tuším že první místo v ČSSR, ale vypadlo mi jméno) poradil? „Karle, nejlíp bude, když se při písničkách nebudeš pokoušet tancovat,“ mu řekl, když se marně pokoušel Káju roztancovat. Ale byl to na blba krásnej pohled, asi jak na Špejbla když se loutkovodičoj čmodrchaj provázky.

Kuře
25. 6. 2022 19:25
Odpovědět  VAL

Frank Towen, vlastním jménem František Novotný (27. října 1912, Praha – 27. prosince 1991, Praha) byl tanečník, choreograf a taneční pedagog.

VAL
26. 6. 2022 01:24
Odpovědět  Kuře

Správně! Já si pamatoval jenom že to začíná na Té a honil se mi hlavou Twain a Tewor a podobně. A fakt mu to poradil. Sice jsem zapomněl jeho jméno, ale dodnes si pamatuji, že jsem to četl v Mladém světu. Vlastně mu řekl že je od přírody toporný a že se s tím nedá nic dělat. To se mi zase na Mistrovi líbilo, že to na sebe sám vykecal.

Mirda
25. 6. 2022 10:11
Ohodnotit příspěvek :
     

Myslím ze každý politik by se vzhledem ke své minulosti měl zdržet komentářů a vzpomenout si na své kauzy posypat si hlavu popelem vrátit to co si vypůjčil. Už se těším za par let na komentáře Fialy a Víta k problematice jen mám obavy ze to už bude v němčině

Mey
25. 6. 2022 21:02
Odpovědět  Mirda

Mirdo, snilku….

Gales
25. 6. 2022 10:13
Ohodnotit příspěvek :
     

Jedině dělnická třída v čele s komunistickou stranou může otočit kormidlem dějin kupředu.

milan
25. 6. 2022 10:50
Ohodnotit příspěvek :
     

on tento clovek taky neni az tak cisty viz knizni velkoobchod

Hana
25. 6. 2022 13:50
Ohodnotit příspěvek :
     

Já to vidím tak, že vychovávat bychom měli všechny naše děti. Vrátit do škol, co tam bylo dříve : lásku k vlasti, úctu k rodičům, vzájemnou toleranci, slušnost, čestnost, poctivost. I dnes se dají najít lidé, které bych ráda viděla ve vládě, ale jak říkáte správně, člověka nepoznáme jen z komentářů. Potom je tedy třeba v prvé řadě uzákonit odpovědnost veřejně činných lidí. a také jakýsi mravní kodex, kterým by se museli řídit. Pokud by zklamali, měli by být okamžitě zbaveni funkce a také peněžité citelné sankce by byly na místě. Tak, jak to chodí ve všech zaměstnáních Prezident i vláda by se měli zodpovídat ze svých rozhodnutí a případných škod na majetku státu i obyvatelstva.