blogNezařazenépolitika

Mezinárodní soudní dvůr vydal rozsudek v případu zahájeném Ukrajinou v roce 2017

31. ledna vydal Mezinárodní soudní dvůr (ICJ) odsuzující rozsudek v případu zahájeném Ukrajinou v roce 2017. Obvinil Moskvu z téměř všech myslitelných „teroristických“ trestných činů kodifikovaných v mezinárodním právu, zejména z podpory, sponzorování a páchání „ terorismus“ na Donbasu, zatímco rasově diskriminuje etnické Ukrajince a Tatarky na Krymu od roku 2014. Nakonec 13 soudců soudu rozhodlo ve prospěch Moskvy ve všech instancích kromě dvou. Jak uvidíme, i tato zjištění byla značně diskutabilní.

Rozhodnutí bylo velmi významné a přineslo velké množství seismických nálezů, což vyvolalo mnoho vážných otázek. Zaprvé o vyprávění ukrajinské vlády o událostech na Krymu a Donbasu za poslední desetiletí, náležitě papouškované a posilované západními novináři, experty na zahraniční politiku, vojenskými, zpravodajskými a bezpečnostními úředníky a politiky na každém kroku. Za druhé, o tom, co přesně dělal Kyjev během své „protiteroristické operace“, zahájené v dubnu 2014 proti „proruským separatistům“.

Zatímco nejzarytější západní obhájci Kyjeva nyní přiznávají , že válka je již prohraná, a mainstreamové zpravodajské zdroje téměř denně publikují hrozivé zprávy jednoznačně poukazující na totální kolaps fronty ve velmi blízké budoucnosti, převratná zjištění ICJ média všeobecně ignorovala. Ale samozřejmě – od západní vlády a mediálního aparátu, který se aktivně podílí na hrůzách páchaných v Donbasu Ukrajinou a jejími Brity a USA vycvičenými a vyzbrojenými fašistickými polovojenskými jednotkami, lze jen očekávat, že budou děsivě mlčet.

“Prokazující fakta”

Několik obvinění vznesených Ukrajinou v roce 2017 se týkalo údajného zacházení s tatarským a ukrajinským obyvatelstvem Krymu po znovusjednocení poloostrova s ​​Moskvou v březnu 2014. Kyjev argumentoval tím, že ruské úřady se poté zapojily do koordinované, státem schválené kampaně opatření, která „diskriminují“. osoby krymskotatarského původu na základě jejich etnického původu. ICJ brutálně zfackoval téměř každého, přičemž tvrdě obviňoval kvalitu důkazů poskytnutých na jejich podporu.

Soud například „nebyl přesvědčen“, že Ruská federace diskriminovala kteréhokoli Tatara nebo Ukrajince na explicitním základě jejich etnické příslušnosti, nebo že důkazy poskytnuté Ukrajinou naznačovaly „vzorec rasové diskriminace“ vůči komukoli. Soudci dále odmítli výpovědi svědků potvrzující tato obvinění „shromážděná mnoho let po příslušných událostech“, které Kyjev poskytl, a která „nebyla podložena potvrzující dokumentací“. Rozhodli, že se všemi takovými „důkazy“ je třeba „zacházet opatrně“ a související obvinění „nebyla prokázána“ v důsledku“:

„Zprávy, o které se Ukrajina opírá, mají omezenou hodnotu, protože potvrzují, že příslušná opatření mají rasově diskriminační charakter… Ukrajina neprokázala… rozumné důvody k podezření, že došlo k rasové diskriminaci, což mělo podnítit ruské úřady k vyšetřování. “

Obzvláště pozoruhodný výňatek z rozsudku uvádí, že ICJ „shledal, že určité materiály, jako jsou články v tisku a výňatky z publikací, jsou považovány za „neza důkazy schopné prokázat fakta“, mluví mnoho o tom, jak vážně přední světový mezinárodní soud sleduje západní média, která informují o vážných věcech. Což znamená, že vůbec ne. Kyjev citoval na podporu svých argumentů množství negativních zpráv v tisku a zpráv od nevládních organizací financovaných vládou o údajné těžké situaci Tatarů po znovusjednocení.

Ukrajina si také nárokovala po znovusjednocení, krymské úřady vytvořily „problémy“ pro místní obyvatele tím, že je donutily vybrat si mezi ukrajinským a ruským občanstvím. Soud to opět důrazně odmítl a také poznamenal, že „Ruská federace… předložila důkazy dokládající své pokusy o zachování ukrajinského kulturního dědictví“. Mezitím další dokumentace dodaná Moskvou ukázala, že „etnické ukrajinské a krymskotatarské organizace“ byly „úspěšné v žádosti o pořádání akcí“, ale „více akcí organizovaných etnickými Rusy“ bylo zamítnuto. Jinými slovy, úředníky zjevně nezajímal etnický původ obyvatelstva.

Jinde se Kyjev odvolával na 90% snížení poptávky po celém Krymu „po školní výuce v ukrajinském jazyce“, protože úřady záměrně potlačily výuku v ukrajinštině. ICJ opět nebyl pohnut a přisuzoval to nejen „dominantnímu ruskému kulturnímu prostředí a odchodu tisíců proukrajinských obyvatel Krymu na pevninskou Ukrajinu“, ale skutečné touze místních obyvatel učit se v ruštině, nikoli v ukrajinštině. .

ICJ nicméně shledal, že Moskva „porušila své závazky vyplývající z Mezinárodní úmluvy o odstranění rasové diskriminace“, protože Rusko dostatečně neprokázalo, že „dodrželo svou povinnost chránit práva etnických Ukrajinců před nesourodými nepříznivými dopady na základě jejich etnického původu.” A to navzdory tomu, že Soud připustil, že „na základě předložených důkazů nebylo možné dospět k závěru, že rodiče byli vystaveni obtěžování nebo manipulativnímu chování, jehož cílem bylo odradit je od vyjádření jejich preference“.

“Údajní pachatelé”

Pokud jde o další obvinění, ICJ byl obzvláště pobuřující. Ukrajina obvinila Moskvu z vedení kampaně „terorismu“ v Donbasu, která zahrnovala sestřelení MH17 v červenci 2014 . Kyjev navíc označil odtržené „lidové republiky“ Doněck a Lugansk za teroristické frakce, na stejné úrovni jako Al-Káida. Soudci drtivou většinou odmítli tyto charakteristiky:

„Soud znovu potvrdil, že organizace nemůže být považována za „teroristickou“ jen proto, že ji jeden stát takto označuje… [Ani Doněcká a Luganská „lidová republika” nebyla] dříve orgánem Spojených států charakterizována jako teroristická. Národy.”

ICJ dále zjistil, že na rozdíl od západních a ukrajinských obvinění, Rusko nemohlo být shledáno odpovědným za napomáhání teroristické činnosti proti Kyjevu. Dokumentace poskytnutá v tomto smyslu byla považována za „vágní a vysoce zobecněnou“, postrádající cokoli jako věcný důkaz, natož důkaz. Bylo však zjištěno, že Moskva nesplnila svou „povinnost… vyšetřit obvinění ze spáchání trestných činů financování terorismu ze strany údajných pachatelů přítomných na jejím území“.

Dokonce i toto chabé zjištění bylo podníceno tím, že Rusko jednoduše neposkytlo důkazy, že tuto „povinnost“ vůči ICJ a vládě Ukrajiny dodrželo. Moskva naopak zahájila vyšetřování některých „údajných pachatelů“ jmenovaných Kyjevem a předala jejich výsledky, které určily, že dotyční jednotlivci buď „[neexistovali] v Ruské federaci, nebo jejich polohu nebylo možné identifikovat“.

Stručně řečeno, Kyjev nebojoval v protipovstalecké kampani proti Ruskem podporovaným „teroristům“ a nic nenasvědčuje tomu, že by Moskva byla zodpovědná za litanii násilných činů – včetně totální invaze na Ukrajinu – připisovaných Kremlu po USA- před 10 lety zorganizoval převrat na Majdanu. Malá útěcha pro množství nezávislých výzkumníků, novinářů a aktivistů, kteří strávili poslední desetiletí pokusy zpochybnit převládající západní narativy. I když očividně pravda nakonec vyjde najevo, i když ji mainstream ignoruje.

Miroslav Kavij

 Zdroj: Al Mayadeen English

https://english.almayadeen.net/articles/analysis/ukraine-crushingly-defeated-at-icj

sdílet na

81 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Markýza
20. 2. 2024 09:41
Ohodnotit příspěvek :
     

Ano, není od věci to pořád připomínat.

Pijack
20. 2. 2024 10:33
Odpovědět  Markýza

Na ČT se nestyděli tvrdit, že s ostřelování na Donbasu neměli Ukrajinci nic společného. Tomu by nikdo neuvěřil, kdyby to neslyšel. Tak zmanipulovaný rozhovor byl na zvracení. Za to by měla justice odebrat ČT vysílací licenci. Všude na světě by se tak stalo.

skeptik
20. 2. 2024 11:08
Odpovědět  Pijack

Názorná ukázka jak bulvár vyrábí nenávist proti Rusku:

bombastický titulek:Medvěděv: Když prohrajeme, shodíme atomovky na Washington, Londýn i Berlín
pisálek píše: bývalý ruský prezident Dmitrij Medvěděv prohlásil, že pokud Rusko prohraje na Ukrajině a bude přinuceno vrátit se k hranicím z roku 1991, pak pomocí své jaderné triády v rámci nevyhnutelné války se Západem zaútočí na Kyjev, Berlín, Londýn i Washington.

No a když si pak v tom článku přečtete co skutečně Medvěděv řekl, tak zjistíte, že nic takového neprohlásil jak píše pisálek.
Pisálek si to jednoduše vymyslel a drze lže, že to Medvěděv prohlásil.

Pijack
20. 2. 2024 11:16
Odpovědět  skeptik

Tento mediální prostor je zamořen desítkami podobných lživých článků každý den. V lepším případě se pisatel “přizná”, že tu zhovadilost nemá z ověřených zdrojů. Takže napřed huláká a pak cudně použije floskuli o ničem. Tento Americký styl manipulace v podobě nadpisů pro blbé čtenáře bulváru funguje. Oni už nemusí číst ani obsah, natož se zamyslet nad viditelnou absurditou. Důkazy netřeba, jim stačí přesvědčení. Děs běs.

Slovan
20. 2. 2024 11:23
Odpovědět  Pijack

Tyhle swyně, tedy jestli se to někdy otočí, tak je vytahat jako králíky z klobouku a šup na stavbu a makat. Kdyby měli přehazovat tatru písku z jedné strany na druhou. Já bych jim vymyslel činnost až by se jim kouřilo od podrážek.

katango
20. 2. 2024 13:18
Odpovědět  Slovan

Hlavně nezapomenout jejich jména.

Slovan
20. 2. 2024 13:56
Odpovědět  katango

😊 😊 😊 😊
Samozřejmě, všeho dočasu. Melou, melou.

Róbert
20. 2. 2024 14:32
Odpovědět  Slovan

melu melu a potom je z estebaka premier a z rozviedcika prezident

Slovan
20. 2. 2024 19:12
Odpovědět  Róbert

😊 👍 👍 👍 👍 🙋‍♀️ 😊

20. 2. 2024 19:12
Odpovědět  Róbert

O tom to zdaleka není a se-re mě, jak si lidi nechají natloukat klíny do palic, až z toho totálně zlb-bnou. Co estébák, to swině, co kágébák, to swině, co céíák, to swině, jo? Takže nejlepší současný světový státník, kágébák Putin, nejlepší současný světový reportér, agent CIA Carlson, a náš nejlepší špíón, estébák Miroslav Polreich, který úspěšně zasáhl i do světového dění, byli šmahem swině, protože zpravodajci? Sláva ti blbosti, neboť věčná jsi!
P.S. A jo, byl jsem u STB. A nejednou. Na výsleších, pito-mečci mínusáci! A v době, kdy jste statečně klíčemazvonili, až jste si vyzvonili tenhle blahobyt, jsem dejchal v NVÚ Oráčov čtverečkovanej vzduch za “nepřiměřenou obranu” při střetu s milicionářem. To jen pro pořádek. A když už jsem u toho – nejvíc swiní nebylo mezi estébáky, ani mezi bachaři, ani mezi esenbáky, ale mezi milicionáři a péesvébáky! Tolik můj osobní poznatek ze života v reálsocialismu. Ono se ostatně stačí jen zamyslet nad důvody, které parazity vedly ke vstupu do milicí a k PS VB. Jenže to už je příliš náročné. Jdu od toho, mám vzteka.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Francin
20. 2. 2024 16:31
Odpovědět  Pijack

Asi jako Vondra vytáhl jakysi cár papíru v TV, o němž ve finále prohlásil, že neví zda je pravý, ale pro jistotu pomluvil pana Jandejska. Tohle by jim opravdu šlo na jedničku.

sizok
20. 2. 2024 18:57
Odpovědět  Francin

Co čekat od havlovy podržtašky.

katango
21. 2. 2024 12:26
Odpovědět  sizok

Držel nejen tašku.

21. 2. 2024 13:00
Odpovědět  katango

A jak panečku žužlal

Ladislav 💤
20. 2. 2024 12:10
Odpovědět  Pijack

Až se něco vyvrbí, aby jste byli připravení.
Lukašenko: USA připravují provokaci proti civilistům v Polsku.
Na koho se to pak svede, je jasný!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Editor
20. 2. 2024 14:15
Odpovědět  Ladislav 💤

prosím česky abyste. Aby jste je inkluzivština!

Ladislav 💤
20. 2. 2024 14:19
Odpovědět  scipio

Ano, pane profesore. 🥲

Tupý hulvát
20. 2. 2024 14:55
Odpovědět  scipio

Neotravujte lydi pitomostma jako jsou opravi pravopysu!

Editor
20. 2. 2024 15:52
Odpovědět  Tupý hulvát

Nomen omen. A až ti bude se stejnou erudicí v aritmetice někdo počítat výplatu, tak si to užiješ 😛

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Tupý hulvát
21. 2. 2024 07:30
Odpovědět  scipio

Tedy s tykáním,tady jsme na internetovém fóru a ne ve škole,aby nám tady otravoval prostředí nějaký chytrolín.Kdyby to pitomé opravování tady dělal každý,nikdo by se v diskusi nevyznal,chyby jsou v každém druhém komentu.Omezování možnosti diskuse pro ty,kteří nejsou v pravopisu dobří je drzé, arogantní a malicherné!Moje kamarádka učitelka češtiny říká,že český pravopis neumí nikdo.Srovnávat koment s prací účetní může jen blbec,byť možná zběhlý v pravopisu.

katango
21. 2. 2024 12:29
Odpovědět  Tupý hulvát

Abyste x aby jste se netýká pravopisu. Aby jste je tzv hyperkorektní výraz. A pokud vím, uvažuje se, že se zařadí mezi češtinsky správné. Sice mi z neho idú zimomriavky po chrbte, ale čo s tým narobím.

21. 2. 2024 13:07
Odpovědět  katango

Ještě oštemlovat, že je češtisky správné i kdybysme, a je to akorát. I když tedy by to jistou logiku mělo.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Ladislav 💤
20. 2. 2024 12:11
Odpovědět  Pijack

Ale my nejsme svět, jen zaprodanci! Žižka se musí v hrobě obracet!

20. 2. 2024 13:21
Odpovědět  Pijack

ČT by měla nahlédnout do svých archivů. Má v nich dostatek vlastních záznamů a vlastních, občas dokonce nesouhlasných, komentářů z ostřelování Donbasu bandery. Pak se občasné nesouhlasné komentáře ze zpravodajství pozvolna vytrácely spolu s nesouhlasníky, ale musí to tam mít. Nejspíš v trezoru se sedmi zámky, ale mají.

Pijack
20. 2. 2024 16:01
Odpovědět  scipio

Na I-Dnes jsou největší svině. Totálně zabanovali všechny diskutéry s nevhodnými názory. Teď to vytváří dojem, že je celá země proti Rusku. Bodejď by ne, když tam nepřečteš ani jeden protinázor… A ta tlupa si navzájem opisuje názory, zjevně předložené zadání nějakého organizátora.

skeptik
20. 2. 2024 18:17
Odpovědět  Pijack

Všechno to měli dopředu připravené protože věděli, že dotlačí Putina k zásahu na Donbasu.
Mně zabanovali hned druhý den. Jsem jim totiž dlouhodobě “rozkopával” jejich “bábovičky” lží, mýtů a polopravd.

20. 2. 2024 19:40
Odpovědět  scipio

Že jsem ty odkazy já bl-bec vůbec otevíral. Ted je mi k zeblití ještě víc. Ale dík.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
20. 2. 2024 17:53

Určitě. Když se to najde i na trubce……………

Markýza
20. 2. 2024 15:15
Odpovědět  Pijack

Koukám, že jsem udělala jedině dobře, když jsem na to někdy o kovidu přestala koukat. A kdo teda podle nich Doněck ostřeloval?

Pijack
20. 2. 2024 16:03
Odpovědět  Markýza

Právě že to nikdo neřekl, aby to vyznělo v konotaci s Ruskou SVO… takže neznalý posluchač si z toho měl vyvodit, že ostřelovali Ruskové. O AZOV a nacistech nepadlo ani slovo.

Albi
20. 2. 2024 17:44
Odpovědět  Markýza

Samozřejmě že Rusko.
Když bylo schopné nejdřív postavit plynovod do Evropy, což jistě nebylo jednoduché ani levné a než jím protekl jediný kubík, si ho samo zničit, proč by měli šetřit Doněck a Luhansk? 🙂 🙂 🙂

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
20. 2. 2024 17:52
Odpovědět  Albi

Nojovlastně….já hlava děravá! Berlu mrazilku jsem zapomněla! 😀

Albi
20. 2. 2024 20:00
Odpovědět  Markýza

🙂

20. 2. 2024 19:42
Odpovědět  Markýza

No přece Donbasané,, aby to mohli svalit na bandery! Fakt jsem to četl.

Honzina
20. 2. 2024 17:44
Odpovědět  Pijack

Šlo by uvést odkaz nebo název pořadu. Jestli to zaznělo, tak to je jedna z největších lží, co o této krizi zaznělo. Tohle bych si chtěl uložit. Moc díky.

Jaris.
21. 2. 2024 06:14
Odpovědět  Pijack

Ted jeste zaroven cekam na spravedlivy rozsudek nad teroristickym Izraelem. Troufne si na to onen mezinarodni dvur soudcu? Myslim, ze ne. Ukrajina se snazila vyhubit Rusy od r.2014, tj dest let vrazd. Izrael pacha genocidu Palestincu od r.1948. No a za obema spinavymi konflikty, svete div se, stoji jako vzdy odporny mezinarodni zidak.

sergej
20. 2. 2024 19:38
Odpovědět  Markýza
Pijack
20. 2. 2024 10:29
Ohodnotit příspěvek :
     

Včera už ČT překročila čáru slušnosti, nejen manipulace. Pozvali si do studia jakousi ukrajinistku, která tam prý dlouhodobě působí a začala mektat o tom, jak je Donbas z Adjitivky od roku 2014 neustále ostřelován a lidé zabíjeni. ČT tu diskuzi dokonale převrátila. Ani jedním slovem nepřiznala, že to ostřelování provozovala Ukrajinská armáda, resp. AZOV. ČT to obrátila tak, že celý rozhovor měl ukazovat na to, že byl Donbas terorizován Ruskou armádou. NEUVĚŘITELNÉ. Tuhle lež klidně šíří do éteru. Celý svět sledoval, že Minské dohody byly právě o tom, aby Ukrajinci zanechali teroru. Celý svět věděl, že byli vražděni Rusky mluvící lidé. A ČT klidně otočí to svinstvo naruby. Fakt zločin. To už se dá srovnat s demagogií, že na Dukle položili své životy Američané, aby osvobodili Slovensko. Musel jsem zvracet.

unor 2022
20. 2. 2024 10:52
Odpovědět  Pijack

Pridava se ten, kdo tu jiz nekolikrat oznacil CT jako nejvetsi informacni zlo pachane na ceskem lidu.

Jouda
20. 2. 2024 11:25
Odpovědět  Pijack

A takovou ˇpakឡ stát živí a peníze pro obyčejné lidi nejsou. Premiér Fiala se bude divit a za toto musí stát před soudem.

kapitán v.v.

Ladislav 💤
20. 2. 2024 12:16
Odpovědět  Jouda

Před kterým? Žádné už NEMÁME!

sefko
20. 2. 2024 14:21
Odpovědět  Ladislav 💤

Před lidovým a tyhle soudci tam musí být také!

Putinovec
20. 2. 2024 14:23
Odpovědět  Pijack

Oni už vědí , že je konec .
Tady to figurka přiznává . https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Marketa-Pekarova-Vsichni-jsou-prorusti-a-budou-spolupracovat-Hrozi-nebezpeci-751027
A přiznává to pouze proto , že to dostala nařízeno . Je potřeba ty nižší články seznámit s tím , jak to bude dále probíhat .
Bod 1 – současná smečka bude odstavena
Bod 2 – převezme to hodný policajt Babiš , než bude odstraněn i on .
Bod 3 – převezme to ten , kdo bude schopen utáhnout dav na vařené nudli .

To je v kostce jejich plán , respektive plán těch , kdo si tyto loutky vodí .
Všímejte si toho , jak jsou poslední dobou vytahovány z hrobů politické mrtvoly a nastrkávány do staronových hnutí i straniček . Snaží se převzít všechny možnosti a připravit telátkům takovou nabídku , která bude neodolatelná .
Jinak hrozí , že telátka nebudou telátka a rozhodnou se odmítnout celý tento otrokářský systém .
A to by byl pro ně konec a pro Nás nový začátek .

Aleš
20. 2. 2024 10:59
Ohodnotit příspěvek :
     

A je to venku. Takže jak se s tím popere místní hnědý režim ?

Tupý hulvát
20. 2. 2024 15:07
Odpovědět  Aleš

Vy to nevidíte?Ten rozsudek je starý tři týdny!

Gales
20. 2. 2024 11:04
Ohodnotit příspěvek :
     

Pávek určitě označí Mezinárodní soudní dvůr za proruského švába a dezoláta západních hodnot.

Pijack
20. 2. 2024 11:07
Ohodnotit příspěvek :
     

Pomatený generál Řehka už otáčí. Zahraniční politika ČR je nevyzpytatelná. Generalita povykuje a vypadá to, že už mírní své vlhké sny o porážce Ruska. Řehka prohlásil –

“Výsledek války na Ukrajině předznamená, v jakém světě budeme žít, řekl v úvodu úterního armádního velitelského shromáždění náčelník generálního štábu Karel Řehka”.

Podle mně se už vzpamatovávají ze svých manipulací a uvědomili si, že s vyvoláváním strachu z války přestřelili. V podstatě přiznali, že nemají žádné relevantní argumenty pro svá lživá tvrzení, že Rusko nás napadne. Mluví o výsledku SVO, takže o novém uspořádání Ukrajiny, což byl cíl Ruska, nikoliv válka se světem. Chytili se za nos. Podělánci 🙂


Gales
20. 2. 2024 12:45
Odpovědět  Pijack

Zelená guma zjistil že s tím počtem vojáků které má, tuhle válku nevyhrajeme a tak chce aby nějaká armáda byla z povinně odvedených osmdesátých pohlavních jedinců.

Putinovec
20. 2. 2024 13:19
Odpovědět  Pijack

Neberte ty figurky jako svéprávné . Jsou to loutky . Ty prohlášení , jsou prohlášením generačně parazitického klanu , který s touto agendou spojil svoji budoucnost a teď musí manévrovat . Když budou muset , tak utopí deset tisíc Řehků na lžíci vody .
Řehka a spol , to je jen spotřební materiál , prkno , ze kterého někdo něco vyrobí , nebo ho hodí do kamen .

Ladislav 💤
20. 2. 2024 14:21
Odpovědět  Pijack

Bratři Rusové postupují na západ a Řechtačka si naplnil gaťata, tak proto za včas otočil!

Markýza
20. 2. 2024 15:17
Odpovědět  Pijack

Ale. Olejová skvrna dorazila ke břehům USA, třeba se přizpůsobit situaci!

katango
20. 2. 2024 15:33
Odpovědět  Markýza

Lejno dorazilo k větráku.

20. 2. 2024 19:45
Odpovědět  katango

Ježíííšmarjááá! Co si ejčkon bez uršuly počnem?

katango
21. 2. 2024 12:34

Myslela jsem jiný lejno. To užitečnější.

21. 2. 2024 13:09
Odpovědět  katango

Dyk já vím. Jenom jsem z roupů perlil.

Pijack
20. 2. 2024 11:11
Ohodnotit příspěvek :
     

O hladomoru na Ukrajině – stále stejná lež o tom, jak sovětské vedení chtělo “zničit Ukrajinu”. Přitom Západ už od roku 1925 postupně blokoval pro Rusko zásadní průmyslový obchod tím způsobem, že cíleně začal odmítat ruské platby surovinami, diamanty i zlatem (!) a požadoval pouze obilí – to vedlo k naprostému vyprázdnění ruských zásob, nákup obilí např. z Persie nestačil a navíc přišla neúroda. Zastavení průmyslového obchodu by významně oslabilo Rusko, resp. neumožnilo jeho industrializaci a na druhé straně obilná krize byla nadějí Západu na nepokoje a změnu ruského vedení. Západu bylo jako vždy jedno, jaké “kolaterální” ztráty provází uskutečňování jeho mocenských záměrů. Svět není a nebyl černobílý, jak se nám snaží podsouvat politruci USA.

20. 2. 2024 13:46
Odpovědět  Pijack

A co takhle ve třicátých letech (1932-1933) hladomor v USA? Pravda, o čem se neví, o tom se nemluví… https://1url.cz/wuW0j

Pijack
20. 2. 2024 14:44
Odpovědět  josh-xy

To je síla. !!!

Albi
20. 2. 2024 18:01
Odpovědět  josh-xy

A zatím podle “znalců” v Rusku umírají ještě dnes lidé hladem. 🙂

zuzana
20. 2. 2024 11:14
Ohodnotit příspěvek :
     

Putin: Ukrajina je pro Rusko otázkou života a smrti

https://aktax.cz/putin-ukrajina-je-pro-rusko-otazkou-zivota-a-smrti/

Honzas
20. 2. 2024 11:44
Ohodnotit příspěvek :
     

K pravdě stačí srovnat čísla. 380 000 Spojenců zahynulo při osvobozování Evropy. 300 000 čechoslováků bylo vyvražděno Germáni za druhé světové války. 120 000 sovětských vojáků padlo jenom při osvobozování Československa. Proti Němcům jsme bojovali 6 let, proti Ukrajincům( banderovcům) 10 let. Ještě v roce 1948 zabíjeli na našem území československé občany. Kdyby ten zelený krpatec vyhrál válku tak by nás terorizoval víc jak ruský okupant.

Ladislav 💤
20. 2. 2024 12:22
Odpovědět  Honzas

My jsme šest let nebojovali, kolaborovali a točili veselé filmy! ( dnes to jsou filmy pro pamětníky) Herkyně rajtovaly na generálech a klidně by nás za kus žvance i prodali!
Dnes se tak děje veřejně, ani to neskrývají! Fašisti!

Slovan
20. 2. 2024 19:10
Odpovědět  Ladislav 💤

👍 👍 👍 👍 👍

sergej
20. 2. 2024 19:17
Odpovědět  Ladislav 💤

To byl mainstream režimu a masomlýnek na 640 000 mrtvých čechů mimo frontu bojů prostě jel. Dal bych na to terorismus, žádná justice a tradice?
https://www.youtube.com/watch?v=pNSVQFDPEOE

Pavel z Moravy
20. 2. 2024 18:58
Odpovědět  Honzas

Jak nás prosím terorizoval ten ruský okupant? Já jsem je viděl venku při nákupu, tedy důstojníka se 2 vojáky v našem městě dvakrát v životě. Ale je fakt, že jsem je viděl když cvičili v kasárnách na place, když jsem šel kolem a také je poznal když u nás pro naše lidi blízko kasáren topili na uhelné kotelně v jednom paneláku. Jo, a ještě jezdili do školních kuchyní třeba ženským skládat pytle s brambory. Takhle nás tedy terorizovali. Snažte se nelhat, není koho rozumného oblbovat. Být tu neměli, to je fakt, ale na druhé straně to by tady od 68 už dávno řádili amíci a těch malých se jménem Joe bychom se asi ani nedopočítali.

Administrátor
P.A.Semi
20. 2. 2024 19:45
Odpovědět  Honzas

K těmto statistikám (z WWII) si ale připočtěte, že po válce během “odsunu” z Československa a Polska zahynulo přes milion Němců… A z toho zbytku, který došel až do Německa, po válce v následujících deseti letech tam vyhubili přibližně 10 milionů civilistů, převážně hladem, mimo jiné cíleným zničením agrochemického průmyslu a potravinovými příděly horšími, než měli vězni v koncentrácích…

A pak bychom ještě chtěli od Němců Reparace?! Když jsme jich povraždili víc, než oni nás ? Když nám tady rozbili víc budov Spojenci než Němci ?

Já bych to radší býval odsunul “co bylo, to bylo, už je to dávno”…

πα½

Albi
20. 2. 2024 20:19
Odpovědět  P.A.Semi

Pavle a Semi – nespletli jste si “adresáta”?
Obsah Honzasova komentáře nic takového, proti čemu se vymezujete neobsahuje – naopak.
A poslední slova o “ruském okupantovi” byla ironie vztažená k hypotetickému vítězství Zelenského.
(Kdyby ten zelený krpatec vyhrál válku tak by nás terorizoval víc jak ruský okupant.)

Zkuste si ten příspěvek přečíst ještě jednou a ruského okupanta dát do uvozovek – celý pak dostane jiný smsl.

Administrátor
P.A.Semi
21. 2. 2024 10:03
Odpovědět  Albi

Já jen reagoval na to, kolik tu bylo Čechoslováků “vyvražděno Germány”, a zmínil jsem i ty absurdní nároky, že bychom ještě chtěli Reparace…

Ještě jsem mohl zmínit, že proti Němcům jsme nebojovali, ale více-méně pokojně jsme jim sloužili jako hlavní zbrojovka… To až když bylo evidentní, že je konec války a jsme na špatné straně, tak tu bylo Pražské povstání (kterého se ani Hitler nedožil)… To i toho Heydricha tu zavraždili paryzáni (dnes jako i tehdy se říká buď “partyzáni” nebo “teroristi”, podle toho, na čí straně jsou), poslaní z Anglie…

πα½

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pijack
20. 2. 2024 12:12
Ohodnotit příspěvek :
     

Čupr – Aspeňák a majitel Rohlík.cz. Už podle xichtu je to zapálený Evropan s vymletým mozkem z Aspen institutu. To je výsledek politické intervence USA do našeho právního systému. Tento blbeček Čupr bude lidi vychovávat 🙂 Jeho podnikání je proti jakékoliv morální zásadě. On chce diktovat zemědělcům, jak mají pracovat ??? Bojkotujme Rohlík. Je to naše právo.

Asym
20. 2. 2024 12:52
Odpovědět  Pijack

Nekoupil by sem tam ani rohlík.

Helena
20. 2. 2024 13:09
Odpovědět  Pijack

Aspeňák Čupr není jen tak pro nic za nic aspeňákem a Rohlíkářem – ten byl pro tento výkřik do médií přímo vytipován a vybrán SOROŠOVCI. Všechno kolem té demonstrace bylo ošéfované sorošaspenem. Takže s nicnetušícími zemědělci na traktorech sorošovci počítali a propracovali všechny reakce “politiků” – je opravdu zajímavé, jakou ta sorošhydra má organizaci práce a jak ti zmrdíci poslouchají na slovo. Páni! Ti jsou tedy vycepovaní! MĚLI BYCHOM SE POUČIT !!

Pijack
20. 2. 2024 14:47
Odpovědět  Helena

Přesně tohle mne napadlo taky, i když jsem neměl relevantní informace. Pouze čuch. Intuice. Predikce. Odhad jejich podlých praktik.

Bety
20. 2. 2024 18:25
Odpovědět  Helena

Podle mého byli demonstranti až příliš slušní. Nikde nic nezablokovali a přesto ten Rohlík vykládá, že nemůže souhlasit s lidmi, kteří ostatní blokují.
To v Německu , Francii atd. se s tím tak nepárali. Možná i proto, že jejich policajti jim většinou projevovali sympatie, a ne jako ti naši, kteří si fotili espézetky a vyhrožovali pokutami.

Pavel z Moravy
20. 2. 2024 19:06
Odpovědět  Helena

Jednu věc ale vytknout těm traktoristům musím, nebo alespoň tomu, který měl na traktoru ten slogan ” My nejsme proruští”. Jsme čeští zemědělci. Zdá se mi to opravdu pod úroveň při demonstraci za svoje práva použít takové klišé. To opravdu potom svědčí pouze o těch ohnutých zádech. To přece nikdo z nich neměl zapotřebí. Bylo to právě toto co mne zarazilo a zkazilo dojem z celé akce. Takhle se přece nebojuje, to už raději vůbec.

Pablo
20. 2. 2024 12:17
Ohodnotit příspěvek :
     

“Obvinění” bez důkazů se nazývá pomluva – jak už známe z případu Čapí hnízdo. A pomluva je trestný čin. Už jsou stíháni ti, co tuto pomluvu na Babiše spustili? – Co se týká Mezinárodního soudního dvorku (ICJ), nadržujícího vrahům, sám má máslo na hlavě se zabitím Miloševiče, a chce mistrovat druhé !

Helena
20. 2. 2024 13:50
Odpovědět  Pablo

Nějaký soudní dvůr?!!! Na naší planetě, NA CELÉ ZEMI ŽÁDNÉ PRÁVO NEEXISTUJE !!! Podívejte co se děje v Gaze, v Jemenu, v Libanonu, co se dělo v Jugoslávii, v Nigeru, v Jihoafrické republice, v Sýrii, Iráku, jak Turci násilně obsadili sever Kypru a jsou tam dodnes a nemají k tomu “právo” vůbec žádné-prostě se tam nastěhovali a jsou tam, co se děje na ukradině-jak ukradinci zabíjejí jiné ukradince. NA NAŠÍ PLANETĚ ŽÁDNÉ PRÁVO NEEXISTUJE. Stále tu je pravěký systém: ty něco máš a já to chci, když mi to nedáš, tak ti to ukradnu, i kdybych tě měl vymlátit s celým rodem.

Pijack
20. 2. 2024 14:53
Odpovědět  Helena

Liberální fašisté si založili tento soudní dvůr účelově. ÚČELOVĚ. Hlavně proto, aby měli výrok soudu po ruce, když by chtěli zavraždit někoho nepohodlného. Ono se to bez oficialit dnes těžko provozuje. Takže jak se najde nějaký politik Bruselu neoblíbený a jde z něj obava, tak podají žalobu, soud odsoudí a už mohou začít bombardovat celá města a honit politika po celém světě… mají přece to rozhodnutí. Nezajímá je, jestli byl třeba Miloševič v právu a jako oběť spiknutí. To nejvyšší spiknutí pak nelze za spiknutí označit, protože je to soudní dvůr. Pro mne kartel mezinárodního zločinu. Tyhle instituce se odstraňují pouze krvavou revolucí. Zatím nic lepšího lidstvo nevymyslelo.

Tupý hulvát
20. 2. 2024 15:30
Odpovědět  Helena

Ano,máte pravdu,ale doufám,že si nemyslíte,že Češi by se chovali jimak,pokud by měli tu možnost.

PENNYS
1. 3. 2024 07:15
Ohodnotit příspěvek :
     

Západ upozornil na skutečnost, že je to Putin, kdo vyhrožuje Západu, a nikoli naopak????
S určitostí mohu potvrdit, že celá zeměkoule ví ,vidí a hlavně vědí,
že Rusko neexpanduje ,nemá vojenské základny, které obkličují západ
AGRESOR PŘICHÁZÍ VŽDY OD ZÁPADU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!