blog

Max Jones: NYT: Masakr civilistů v Gaze vchází do historie

Americký deník The New York Times napsal, že i nejuměřenější údaje o obětech hlášených z Gazy dokazují, že tempo smrti v průběhu izraelské vojenské kampani v Gaze má v tomto století jen málo precedentů. K čemuž se vydavatel zpravodajského webu Scheer Post Robert Scheer vyjádřil takto: i NYT tedy konečně uznává bezprecedentní míru násilí, které izraelská vláda vrhla na civilisty v Gaze. Pomocí bomb, vyrobených v USA a vážicích 2 000 liber, které dokáží srovnat se zemí i nejvyšší věžové domy, zabil Izrael dle listu The New York Times k 27. listopadu t.r. zhruba 10 000 žen a dětí, které tvoří 70 procent všech úmrtí hlášených v Gaze.

Z webu Scheer Post vybral a přeložil Lubomír Man

sdíletj na

25 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Helena
4. 12. 2023 19:54
Ohodnotit příspěvek :
     

Mrak milionů krutě zavražděných duší se musí vznášet nad USA, Izraelem, Anglií, Německem a jejich přisluhovači. Tohle jsou oběti desetiletí válek rozpoutaných USA, Anglií, Německem….Vietnam——-Jugoslávie——Ukrajina—–Gaza—-. Není možné, aby něco tak nesmyslně krutého mohl svět skousnout. A není možné, aby to zůstalo nepotrestáno. Ať se západu vrátí jejich krutost a trýzeň, kterou způsobili nevinným lidem. A to hlavně těm jednotlivým největším zloduchům, vrahům, kteří to dělají pouze pro prachy, moc a možná se tím i baví.

Boomer
4. 12. 2023 20:14
Odpovědět  Helena

.. Belzec, Buchenwald, Kulmhof, Lwów, Jasenovac, Majdanek, Malý Trostinec, Sobibor, Treblinka.. a svět nic, mlčel, nevšímal si, a to ani když místo duší po obloze poletovaly černé mastné saze. A netrvalo to týden nebo měsíc, trvalo to roky a zbraně měla jenom jedna strana, jenom ti, co zabíjeli civilisty…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Helena
4. 12. 2023 20:38
Odpovědět  Boomer

Máte pravdu. Když už je něčeho moc, je toho příliš. A ta energie smrti, utrpení je všude téměř hmatatelná. Ač jsem ateista, cítím to kolem sebe. A tahle západem dosazená “vláda” je právě proto, aby z nás udělali Afghánistán střižený Nigerem. Jaký cynismus z nich přímo čiší, když mluví o zdražování a usmívají se při tom. Všimněte si Prouzy, Výbornýho i ostatních-jak se smějí, když o tom mluví. Už své záměry ani neskrývají. Už toho začíná být opravdu příliš.

Boomer
4. 12. 2023 20:49
Odpovědět  Helena

.. jednou z chyb naší současnosti je hra na vzdálenou válku v přímém přenosu, jenže vám ukážou akorát jak ta řízená bomba krásně sedla přesně do křížku zaměřovače. Ale když by vám měli taky ukázat, co z těch lidí v tom místě zůstalo, jak je exploze rozebrala na kousky a rozhodila po okolí, rozmázla na trosky stěn, tak začnou kostičkovat záběr, že to není pro slabší povahy. A lidem za chvíli vše přijde jako videohra…

Markýza
4. 12. 2023 20:53
Odpovědět  Boomer

Která to byla první válka v přímém přenosu? Přesně takhle, přes ty kříže? Katarská, mám dojem? Už tehdy ti prozíraví varovali.

Boomer
4. 12. 2023 21:02
Odpovědět  Markýza

První vlaštovkou byla Pouštní bouře, Kuvajt etc.

Markýza
5. 12. 2023 20:38
Odpovědět  Boomer

No to jsem myslela – jen si věčně pletu Kuvajt s Katarem a Jemen s Jordánskem. Díky.

Helena
4. 12. 2023 21:41
Odpovědět  Markýza

Mnou nejvíce otřáslo napadení Jugoslávie usáky a záběry z “humanitárního bombardování”, protože jsme tam v té době měli známé Srby, kteří museli utéct a stejně jim zabili půl rodiny a přišli o všechen majetek. Jak nám vyprávěli, jak nejdřív rozeštvávali obyčejné lidi proti obyčejným lidem a pak to tam všechno rozmlátili. Když vidím zničenou ukradinu nebo Gazu, vždy si na ten jejich příběh vzpomenu.

ModrýKlokan
5. 12. 2023 14:29
Odpovědět  Helena

Jugoslávii napadlo NATO v rozporu s rezolucemi OSN. Byl, je a bude to zločin, za který by se zodpovědní měli zpovídat před soudem. Až to praskne a Eutopie chcípne a vysmahne do pekla.

ModrýKlokan
5. 12. 2023 14:27
Odpovědět  Helena

To lid(l)ovecký prase Výbornýho, s tím jeho šklebem, nemůžu ani vidět. Okamžitě přepínám, nebo zvracím.

Administrátor
P.A.Semi
5. 12. 2023 11:21
Odpovědět  Boomer

Akorát že v té Gaze, nebo tehdy třeba v Drážďanech, ti lidé umírají doopravdy…

Jak dlouho nám budou ještě předhazovat tyhle polo-pravdivé a vysloveně lživé příběhy z minulého století, aby ospravedlnili zas další masakr ?!

πα½

Slovan
5. 12. 2023 11:27
Odpovědět  P.A.Semi

👍 👍 👍

Boomer
5. 12. 2023 11:41
Odpovědět  P.A.Semi

.. mám tomu rozumět tak, že podle vašich ověřených informací se v koncentrácích v období druhé světové války umíralo jen sešlostí věkem? Vy jste tam byl, nebo někdo z vašich blízkých?

BaSta
5. 12. 2023 16:53
Odpovědět  Boomer

Jste demagog. Jaký je rozdíl mezi tím, když fašistický režim likviduje “podlidi”, nebo jiná země se “brání” tím, že likviduje (pod)lidi?

Boomer
5. 12. 2023 17:06
Odpovědět  BaSta

.. a vy jste člověk, který mě obviní z demagogie, aniž by tušil, o čem se s nickem P.A. Semi bavíme, natož abyste věděl, že “.. tyhle polo-pravdivé a vysloveně lživé příběhy z minulého století” jsou podle něho právě koncentráky, ve kterých nacisti likvidovali podlidi.
A co vy, také považujete koncentrační tábory, které jsem vyjmenoval, za polopravdy? To jen tak pro vyjasnění…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
5. 12. 2023 18:15
Odpovědět  P.A.Semi

No, milý Semi, ono se v těch koncentrácích taky umíralo doopravdy, namouduši. A vážně to tam nebylo hezké, ani trošičku.

Administrátor
P.A.Semi
6. 12. 2023 00:38
Odpovědět  Markýza

Spousta lidí tam zemřela až na jaře 1945, převážně na tyfus, když se Němcům zhroutilo zásobování celkově…

Bohužel tu dosud není legální to probírat podrobněji… Je to jeden z příkladů, že ani nevíte, co nesmíte vědět a říkat…

https://adoc.pub/zemelo-skuten-est-milion-richard-e-harwood.html

ale to tam ještě leccos nezmiňuje, třeba případ Kastner (dle knihy Ben Hecht Perfidy), nebo Wyman Auschwitz report, a další…

πα½

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
6. 12. 2023 19:58
Odpovědět  P.A.Semi

Heleďte, já nevím, co smím, či nesmím říkat a je mi to jedno. Mám ty zážitky v rodině. A je naprosto jedno, jestli to bylo šest milionů, osm, nebo “jen” pět a půl.

Markýza
4. 12. 2023 20:26
Odpovědět  Helena

Ona se tak nějak vrací krutost i trýzeň – a nejen západu, nejen. Tyhle temné mraky se vznášejí nad hlavami celého lidstva. Někde už byly částečně vykoupeny, jinde ještě ne, ale uklízet musíme sami. Není žádné boží uklízečky a andělé se vám na to vyprdnou.

Jaro Jaroslav
6. 12. 2023 00:45
Odpovědět  Helena

Pooprav sa! Války rozpoutané židovskými bankéŕi a politiky!!!

4. 12. 2023 22:19
Ohodnotit příspěvek :
     

Židovská genocida…další v řadě ,pod falešnou vlajkou…

Ladislav 💤
5. 12. 2023 10:01
Odpovědět  Veny232

A toto zabíjení podporují ti naši grázlové a za pomocí VŠECH Goebbls tv! Hnus hnusu!

Vladimír
5. 12. 2023 09:59
Ohodnotit příspěvek :
     

Tohle se s Židama potáhne dlooouho. Nějaké vzpomínky na holocaust jsou už pryč, Gaza je přebila. Pokud by měl být holocaust dnes, asi bych souhlasil… I když je mi líto těch Židů, co se snažili protestovat.

Markýza
5. 12. 2023 18:17
Odpovědět  Vladimír

Souhlasil s holokaustem? No, škoda, že to nemáte v rodině. To byste snad takovou prasárnu nemohl vypustit z klávesnice.

Jaro Jaroslav
6. 12. 2023 00:48
Ohodnotit příspěvek :
     

Mám 67 a Prvý krát za život vidím Trojročných ” teroristov”- Palestínske deti! To ma podrž, vy židonacistické kurvy a beštie, svine a hovädá!!! Vy ste tá najskurvenejšia zver ktorá patrý do plynu! Váš Führer mal pravdu!!!