Martin Koller – Rusko nemá kam ustoupit. Bude bojovat.

Přední vojenský analytik Martin Koller cituje bývalého prezidenta USA Jimmyho Cartera “Konflikty a války příliš často vznikají v chvílích, kdy nebereme na vědomí názory ostatní a nedokážeme diskutovat o rozdílech”. Martin Koller přibližuje některé důležité postřehy od doby ukrajinského hladomoru (1932-1933), přes banderismus, osamostatnění Ukrajiny na začátku devadesátých let, kdy se na ní vrátili bývalí fašističtí zločinci a ve spolupráci s bývalými komunisty převzali moc, situaci posledních let na Dombase až po současné události. Video dokumenty ke shlédnutí miňované v rozhovoru najdete na konci článku na Paralelne.cz v tomto odkazu: https://paralelne.cz/2023/03/13/rusko…

sdíletj na

3.9 11 hlasy
Ohodnotit příspěvek
Souhlas
Upozornit na
44 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
ijn
14. 3. 2023 10:42

podvody politiků jsou příčinou konfliktů a po ukončení války se škody způsobené válkou sečtou tzv. reparačním výborem vítěze(ů)……. válečnému agresorovi který válku způsobil je přikázána úhrada určen způsob zaplacení……..!!! Rozsah škod Československu byl stanoven (bez ohledu 358 000 českých obětí II.WW zejména českých židů) na 427,9 mld. Kčs v úrovni měny k r.1938, kdy kurz měny byl 1000 Kčs 31,4g měnového zlata,….tedy nám náleží ČR po rozdělení ČSFR uhradit od nástupce všech Němců dnes SRN 427 900 000 000×31,4=13 436 000 kg=13 436 tun měnového zlata.!!!!!! dnes hodnota reparační náhrady cca 18 000 miliard Kč + obvyklý úrok 1,75% p.a. za 77 let činí neskutečných 42 biliónů Kč,….proto se válečné reparace splácejí ve splátkách po dlouhé období např.50 let!!! např. RF doplatila USA 5 600 tun zlata v r.2006 za válečnou pomoc II.WW…!!!!!!

Jaroslav
14. 3. 2023 14:04
Odpovědět  ijn

No a vidíte, masarykovo Československo reparace za 1. světovou válku do halíře splatilo.

Gales
14. 3. 2023 10:45

Rusko nebude nikam ustupovat ale ,,organizovat” tu válku tak aby porazilo celej západ najednou.I s pomocí Číny a ostatních spřátelených států.

Eva
14. 3. 2023 11:39

Za Uralem není země!
To se říkalo za Velké vlastenecké.
A pro Rusy to platí pořád…

PENNYS
14. 3. 2023 12:39

RUSKO USTUPOVAT???? PROČ????? NEMÁ ABSOLUTNÍ DUVOD!!!
NAOPAK.
Umožnilo, bývalým státum USSR se osamostatnit, a západ tyto státy , využívá k boji ,proti RUSKU!!! NEMÁ TO LOGIKU-USTUPOVAT Z VLASTNÍHO UZEMÍ.

ladislav
14. 3. 2023 12:53

Přesně jak mluví ,hlupáci tvrdí ,že za všechno může Putin. To by člověk ani nevěřil kolik hloupých lidí v Českém národě je.

Autor
14. 3. 2023 13:20
Odpovědět  ladislav

A z nich se rekrutují kariéristé a politici. Normální uvažující člověk nemá potřebu někoho ovládat a chápe to nejen jako své břemeno, ale také ponížení jak své tak ovládaného. Bohužel.

Jaroslav
14. 3. 2023 14:03
Odpovědět  Peter 008

Petře, doplnění z nich jsou vybíráni politici, z kariéristů. Hloupost je kvalifikační předpoklad. O kariérizmu jsem si udělal obrázek ještě do převratu 89. Pozorováním svého šéfa jsem poznal, že ten člověk, prohlašující “strana vám dala funkce a straně…” by prohlašoval stejné věci za Hitlera a po převratu se to potvrdilo, stal se z něj “demokratizátor”. Touha po kariéře, rozuměj moci je velice silná hybná síla- podívejte se na vládu a pochopíte (+že plní kvalifikační předpokl). A některým (nějaký Bartošek z Dačic) se do tváře vtiskla nenávist! Je to vidět, je to vidět Jene, nedá se to zamaskovat! (na papíře je křesťan, jestli je KDU/ČSL křesťanslou stranou. Ve skutečnosti vzývá uplně jinou mocnost).Pokání by snad pomohlo a vzdát se mamonu, jinak lože vyvrhelovo je rezervováno! Pánbů je milosrdný i podobným!

Autor
14. 3. 2023 16:53
Odpovědět  Jaroslav

Souhlasím, také jsem už viděl nemálo a také jsem viděl příklad vzorových pochlebování a “vlezdoprdelství” (nenávidím falešnou tolerantnost jakoby slušnost) a to dokonce takových rozměrů, že pochlebovanému to samotnému bylo nepříjemno. Nevím teda jestli z principu nebo z toho, že to někdo (já) viděl. To si takového “šplhounka” přestanete absolutně vážit. A já taky jo, přestal jsem jej i zdravit, a proč ho vůbec zdravit, ne? Maximálně odpovím dobrej den a šlus, když už není vyhnutí. Jak se říká, do hospody bych s nimi na pivo nešel.
Osobně jsem nikdy nedával úplatky, ani lékařům, ani nikde jinde, ani jsem nedělal cokoliv, co by se dalo označit za melouchy, však také nic “navíc” nemám. Ale tak nějak mi to nevadí.
Jenže já jsem celej takovej divnej. Nepiji, kromě případů kdy si v dobré společnosti skutečně popovídáme – max tři piva, raději vínko – tak jednou za dva tři měsíce (víckrát nám to ani nevyjde), nemám mobil, nemám kartu na peníze, nemám ani auto, to jsem udělal kdysi sám volbu, protože se mi zdálo, že buď bych někoho přejel nebo by do mne někdo “jen tak” vrazil. Hodně čtu, filmy si pečlivě vybírám …

Autor
14. 3. 2023 17:07
Odpovědět  Peter 008

Chtěl bych ale také něco upřesnit. Kromě toho, že jsem nedostával lázně, když to bylo možné a nutné – po úrazu, nemohu si na doktory a hlavně prvního praktického lékaře stěžovat. Ani náhodou. Byl sice na peníze, ale vydělával je hlavně pronájmem ordinací pro ty mladé doktůrky. Moje současná lékařka – nasledkyně onoho zkušeného veterána – není vůbec špatná a snaží se pomáhat všem, ovšem také je omezována vyhláškami, takže občas poradí i zdarma, jaksi “nepovoleně”, ale nemůže třeba nic předepsat v takovém případě. Když jsem ji řekl, že mi od – pravděpodobně – chřipky (každopádně dýchací potíže) pomohl jeden nápoj, řekla si o “recept” a pokud vím, tak jej dávala dál.
Je to jednoduché a léčivé: Vemte 2-3 jablka (česká, domácí), nakrájejte je na kostičky do nádoby cca 1 – 1,5 l vsypte, přidejte tři čtyři listky bobkového listu, 1-3 polévkové lžice mleté skořice (podle chuti) a zalijte svařenou horkou vodou, poté dodejte medu podle chuti, ovšem nejméně stejně jako skořice. Zamíchejte, nechte 5-10 minut louhovat a pijte a jezte i to jablko. Necedit! Nejlépe každý den. Já to piji cca dva týdny a pak cca měsíc pauza, ale když se nebudete cítit dobře, tak to použijte.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Autor
14. 3. 2023 17:12
Odpovědět  Peter 008

Ještě. Doktorka není hloupá a tak poradí “bokem” pouze prověřeným lidem. Zdaleka ne každému, což se dá dnes pochopit. Vzaly by jí peníze.

Albi
14. 3. 2023 13:22

Už i mainstream – takže je to opravdu vážné.
https://www.novinky.cz/clanek/valka-na-ukrajine-ukrajina-v-potizich-droli-se-podpora-usa-a-zkuseni-bojovnici-jsou-mrtvi-nebo-zraneni-40425744#
Závažnost problému ukrajinské armády podle Washington Postu dobře ilustruje případ výsadkářů z 46. letecké útočné brigády. Jejich velitel americkému deníku prozradil, že od začátku ruské invaze loni v únoru přišel o všech 500 vojáků, kterým velel.
Z pěti stovek mužů, kterými disponoval na začátku války, je podle něj stovka mrtvých a čtyři stovky zraněných. A jejich náhrada není plně bojeschopná. Ukrajina navíc brzy nemusí mít kde nové rekruty brát.

Pokud článek nechcete číst, aspoň si ho otevřete – moc hezká výmluvná fotografie VÍTĚZŮ nad Ruskem.

Boomer
14. 3. 2023 13:55
Odpovědět  Albi

..to, co se cvičí u nás i jinde, jsou přeživší vojáci s bojovými zkušenostmi, kteří mají nahradit zdecimovaný praporčický a nižší důstojnický sbor. Jejich úkolem má být udržení jakés takés aktivity kanonenfutru v poli. Nescelené mužstvo, bez řádného výcviku a posbírané každý pes jiná ves, postrádá dynamiku potřebnou pro boj, nemá motivaci, jejich jediným snažením je přežít ber kde ber..

Markýza
14. 3. 2023 16:59
Odpovědět  Boomer

A kolik jich ještě mají?

Boomer
15. 3. 2023 09:39
Odpovědět  Markýza

..joóój panička, to nevým povedať!

Informace v tomto ohledu jsou přinejmenším zmatečné, až tendenční. Podle jedné strany, která svoje ztráty zásadně nezveřejňuje, aby tím nepodrývala vlastní bojové nadšení(sic!), by měla být protistrana už delší dobu blízka totálnímu zhroucení ekonomickému, lidskému i politickému. A zhroucení obra na hliněných nohou bychom přehlédnout jaksi nemohli, že..to je směroplatný!

Dajaký som zmätený..

Jaroslav
14. 3. 2023 14:12
Odpovědět  Albi

No vzpomínejte, kde jsme jenom viděli podobný obrázek? Páníček a pejsek, který se (metaforicky) k němu tulí a slintá blahem. Na tom předchozím obrázku byl US prezident Bush ml. a toho druhého si za pána nevzpomenu, ha ha ha. Asi bych neměl pro vzpomínku chodit do zahraničí, nejspíše je třeba hledat doma!
Albi pro doplnění, brigáda má mnohem více vojáků. Záleží na tom, co si říké brigáda. U ČSLA měl motostřelecký pluk ca 2000 vojáků a brigáda by měla mít alespoň 3-5000. Těch 500 mohl mít jeden prapor uvedené brigády.

Albi
14. 3. 2023 15:04
Odpovědět  Jaroslav

Redaktor Novinek možná nebyl na vojně.
Ten druhý, popisovaný obrázek je nezapometulný. 🙂

Boomer
14. 3. 2023 15:38
Odpovědět  Albi

..struktura, pojmenování a početní stavy jednotlivých vojenských jednotek jsou proměnlivé a závislé na době a státu.

Markýza
14. 3. 2023 16:59
Odpovědět  Albi

Jo, ta fotka je velevýmluvná. Pak mu Bajdn sáhne na prdýlku – pojď Zelinko, do pelíšku, ukážu ti malou myšku……….tuhle roli prezidenta brát neměl, nene. Ale když ono to bylo tak opojné………..

Albi
14. 3. 2023 18:25
Odpovědět  Markýza

Jen jestl si ti dva takové básnické přirovnání zaslouží a jestli pro ně není škoda plýtvat talentem. 🙂

Markýza
14. 3. 2023 19:43
Odpovědět  Albi

😀 😀

Jaroslav
14. 3. 2023 14:22

Tak nějak se v diskusi nemluví o hladomoru na Ukrajinské SSR, ale i v Ruské SSSR a dalších součástech SSSR. Skutečným důvodem, kromě neúrody byl především požadavek západních zemí (USA) aby nakupované strojové vybavení SSSR neplatil zlatem, ale pšenicí. Moc dobře věděli, že to vyvolá hladomor a byl to jejich skutečný cíl. Těm mrtvým je to dnes již jedno, ale furt jsou zneužíváni pro politické, hnusné účely. Skutečný vinník káže morálku (Krylova slova jsou věčně živá a platná). Díky těm mrtvým ale byl poražen nacizmus a zachráněna Evropa (nebo snad bylo zmařeno společné úsilí Evropy o dobytí Ruského území a rozkradení jeho zdrojů?). B je pravda, to se dnes potvrzuje. Útok na Rusko v historii byl vždy společným projektem buď sjednocené Evropy, nebo jeho nejsilnějších zemí. Dnes sledujeme následný (kolikátý již?) pokus

Albi
14. 3. 2023 15:18
Odpovědět  Jaroslav

1+++
Ale opakovat se to bude pořád stejně tvrdohlavě, jako naprosto neuskutečnitelné volání po německých reparacích za 2.světovou.

Ještě že si nikdo nevzpomněl a nespočítal, kolik volů nám dluží Jindřich Ptáčník a neudělal z Václava – nyní řečeného svatý – dezoláta. 🙂

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
14. 3. 2023 18:29
Odpovědět  Albi

A pardon – musím se trochu opravit. Ne že nám dluží, ale že nás o ně nevím jak dlouho OKRÁDAL . Podobně jako SSSR o uran. 🙂

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Editor
14. 3. 2023 18:07
Odpovědět  Jaroslav

Zhruba ve stejné době byl hladomor i v Rumunsku, které bylo v té době královstvím a předsedou vlády byl jistý Antoanescu, který dost kamarádil s Němci. Jak to ten Stalin dokázal? 😛

ModrýKlokan
15. 3. 2023 00:42
Odpovědět  Jaroslav

Zajímavý, že nikdo nemluví o hladomoru v USA za krize… tam taky umřelo hlady pár milionů lidí… a ticho po pěšině… asi že umřeli humanitárně a demokraticky

Aleks
14. 3. 2023 15:21

Donbas, ne Dombas. Název je od řeky Doněc.

Editor
14. 3. 2023 18:09
Odpovědět  Aleks

Název je klasická ruská zkratka, původně Donsskij basejn, česky zeměpisný název “Donská pánev”.

Editor
14. 3. 2023 18:54
Odpovědět  Aleks

Stejně tak šestidenní válka nebyla 1968 ale 1967.

Albi
14. 3. 2023 16:03

A další potěšující zpráva – to je až podezřelé – že by následek víkendových událostí? 🙂

„Bundeswehr má od všeho příliš málo a od ruské invaze má ještě méně,“ řekla Höglová. Německá armáda v loňském roce nedostala ani cent ze zvláštního zbrojního fondu o objemu 100 miliard eur (2,4 bilionu korun) a vše příliš dlouho trvá, píše se ve výroční zoprávě.
„Naši vojáci podporují Ukrajinu, i když jim to dělá záseky do jejich zásob, houfnice, raketomety nebo tanky Leopard se předávají Kyjevu,“ uvedla poslankyně.

Výroční zpráva poukazuje také na to, že 100miliardový zbrojní fond nebude stačit, neboť podle vojenských expertů by vojsko na svou transformaci potřebovalo 300 miliard eur (7,1 bilionu Kč).”

Biliony? Jak je možné, že Rusko vyrábí bez problémů a přitom nekrachuije, naopak má zatín stále přebytkový rozpočet? Že by tam panoval hlad (natož hladomor) nikde ani zprávička.
Jestli to nebude tím, že mají plyn, naftu a nerosty. A pracovité “mužiky” místo žvanilů a čummobilů. 🙂 🙂 :-))

https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-nemecka-armada-je-pred-kolapsem-varuje-vyrocni-zprava-40425806#

Markýza
14. 3. 2023 17:01
Odpovědět  Albi

Spíš to bude tím, že zbrojní průmysl buď bryskně zestátnili, nebo už státní byl a tudíž jediný, kdo si na tom mastí kapsu, je zase stát.

Boomer
14. 3. 2023 18:59
Odpovědět  Markýza

..no s tím Ruskem to bude srovnatelné asi jako se slivovicí. Já mám svoje vlastní švestky, mám jich dost i na rozdání, tudíž mi slivovice nepřipadá tak drahá.. a navíc do kvasu přidám místo cukru med od vlastních včeliček. Jo, to se mi to chlastá..

Markýza
14. 3. 2023 19:46
Odpovědět  Boomer

Ježíšku na křížku, vy mi děláte chutě! Škoda, že nemůžu ani víno, natož slivovici……….pláču pláču sůl. I na tu Moravu bych dojela! (hádám, že jste z Moravy)

Editor
14. 3. 2023 22:27
Odpovědět  Markýza

na Moravě říkají švestám trnky, bůhví proč.

sergej
15. 3. 2023 05:03
Odpovědět  scipio

https://www.ceskatelevize.cz/porady/1097944695-nas-venkov/213562243400005/
https://www.ceskatelevize.cz/porady/11983389145-bozi-dar-pribehy-ceskych-potravin/217562220100006/
Tak kdysi tak rok dva jsem našel v archivu o trnkách s muzikanty ale už nevím co jsem dal o vyhledávače.
Ale fakt už nevím jestli tam bylo taky že s licenčních důvodů video nelze přehrávat. Asi toho hodně zamkli, cenzoři. Sojáčkům 🙂

Markýza
15. 3. 2023 08:29
Odpovědět  scipio

Předpokládám, že proto, že švestky jsou zušlechtěné trnky.

Boomer
15. 3. 2023 09:25
Odpovědět  Markýza

..a váš předpoklad je správný!

Věnuji vašemu bystrovtipu tichou vzpomínku o letošních velikonocích, máme připraven výsadek s následným sklepním průzkumem bojem v jedné malebné jihomoravské vesničce, příslušné do vinařské oblasti mutěnické.
Alkohol, coby metla lidstva, bude nekompromisně likvidován bez ohledu na ztráty mužstva..

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
15. 3. 2023 17:56
Odpovědět  Boomer

Vy mě nemáte rád Boomere! Co jsem vám provedla? Tak mi tam aspoň věnujte tichou vzpomínku a pozvedněte sklenku.

Boomer
15. 3. 2023 19:14
Odpovědět  Markýza

.. věnuji a pozvednu, v míře větší než malé, tím si můžete být jista. Letos jsem odmítl být řidičem..

Boomer
15. 3. 2023 09:16
Odpovědět  scipio

.. anžto patří do poměrně obsáhlého rodu, jehož mnohé odrůdy jsou na větvičkách často přikrášlené tzv. kolci, což jsou trnovité výběžky, trnka obecná je toho zářným příkladem.
Na Hané máme pro švestky ještě vlastní pojmenování “karlátke, kadlátke”, neb k jejich rozšíření údajně došlo za vlády Karla IV.

Markýza
15. 3. 2023 17:56
Odpovědět  Boomer

Já slyšela “karlice” no tak aspoň vím, odkud to je.

Boomer
15. 3. 2023 19:23
Odpovědět  Markýza

.. tohle pojmenování používají Zábečváci z okolí Přerova.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
sergej
14. 3. 2023 18:07

Krystalicky čisté popisy stavů.

Frank
14. 3. 2023 23:12

Putin si je moc dobře vědom, že nesmí prohrát. Byl by to konec Ruska a nejen Ruska. Takže jestli někdo kecá, že na Ukrajině se bojuje i za Prahu, tak má vlastně pravdu. Zdá se, že Rusové opět bojují za Prahu a nejen za ní. Každý normální jedinec přece musí vědět, co jsou ukrajinští náckové a Američané zač. Kolik milionů mrtvých mají američtí “demokrati” na triku a kolik mrtvých mají na triku ukrajinští banderovci. Kdyby mi někdo řekl před 30-ti lety, že budu možná jednou fandit Rusům, tak bych mu doporučil nejbližší ústav duševního zdraví. Čas však oponou trhnul a…….
Proti USA se začínají stavět další a další státy, protože najednou cítí, že si to už mohou dovolit a že je americká agrese nezničí, protože mají za zády silného spojence. A dokonce i bývalí američtí spojenci jako je Katar či Saúdská Arábie poslaly USA k šípku. Už by mohl konečně někdo dementnímu Bidenovi vysvětlit, že USA je takříkajíc v řiti. A to nemluvě o krachu jejich bank. A to je vše jen začátek. Posílají miliardy dolarů náckům na Ukrajině a doma se jim to hroutí a hrozí občanská válka. Nechápu ovšem, co si slibuje nejvyšší velení Ukrajiny, že si nechá do všeho kecat tu hloupou a vyhulenou loutku a ještě ho neodpráskli. Všichni Ukrajinci přece nejsou náckové a umírat pro oligarchy, kteří tuto zemi přivedli “cugrunt” je šílené. Nekonečná je škoda mladých kluků, které tam násilím posílají. Mimochodem, odkud vzal Zelenský cca 1,5 miliardy dolarů? Za to, jak hrál ocasem na klavír, to asi nebylo. A zeptejte se, kolik byl na Ukrajině průměrný plat před válkou od roku 2014.