blogpolitika

Marie Antoinetta Svetrová zase řádí v Česku! Důchodci budou okradeni o 19 miliard, aby zbylo 15 miliard na vylepšené vládní výplaty!

V dnešní analýze Vám pomocí platů učitelů, válečných výdajů, a důchodů, vysvětlíme, co je Česká vláda za úplné fialové pitomce, kteří vůbec nerozumí ekonomice! Vláda se chystá okrást důchodce o 19 miliard, aby mohla 14 miliard rozdat svým zaměstnancům, a myslí si, že jí to projde.

Číslo na začátek: Podíl všech státních důchodů vyplacených ve Francii je už od roku 2020 nejméně 13,8% HDP! (Průměr důchodů v EU přes 12,6% HDP.) Podíl všech státních důchodů vyplácených loni v Česku stoupl po rekordní valorizaci jen na 8,5% HDP, a při současné inflaci a nárůstu počtů důchodců by v letech  2050 až 2060 v Česku vyplácené důchody představovaly výdaje jen 13 až 14% HDP.  Tedy čeští důchodci by dostali stejný podíl na každoročně vypláceném státním bohatství Česka, jako dostávají Francouzi! Ve Francii je 17 milionů důchodců a představují 25% obyvatel Francie. V Česku žije 2,4 milionu důchodců a představují 22% obyvatel Česka. Ze všech těchto čísel je zřejmé, že Fiala tu hraje na důchodce a na Čechy pěknou habaďůru! Ve Francii se odchází do důchodu v 60 letech, v Česku v 65, a Fiala s Juračkou chtějí odchod až v 68 letech! 

Podívejme se na vše podrobněji:

Česku je 150 tisíc učitelů, kteří letos pracují za 82% platu francouzského učitele. V Česku je  5 250 000 občanů, kteří pracují za 51 % platu Francouze! V Česku je 2,4 miliony důchodců, a ti pobírají 54% důchodu Francouze! Výkonnost české ekonomiky přepočtená na občana představuje 61% výkonnosti francouzské ekonomiky. 

Česká Fialová vláda před pár dny vyhlásila, že se musí šetřit, a vymyslela, že se ušetří na důchodcích! Dokonce česká Marie Antoinetta Pekarová vyhlásila, aby se okradení důchodců  podařilo, stav legislativní nouze, který se smí používat pouze ve výjimečných případech! Mají tak být Pekarovou a spol. okradeni čeští důchodci, kteří by vzhledem k poměru výkonnosti ekonomiky Francie a Česka (61%) měli letos brát důchod 22 100 CZK, a ne 19 500 CZK! Vláda chce zabránit valorizaci, která představuje jen 660 korun měsíčně na důchodce, ale i po tomto zvýšení, které chce ODS s TOP-09, Piráty a KDÚ-ČSL překazit, by čeští důchodci brali jen 56% důchodů Francouzů. Tedy fialová vláda by na nich po přepočtu na výkonnost ekonomiky stále proti Francii ušetřila slušných 5%!

Zákonem chystané okradení důchodců česká vláda zdůvodnila nutnou úsporou 19 miliard korun ročně. 

Ve stejné době, kdy fialová vláda hodlá ušetřit na důchodcích 19 miliard, připravuje rozházet na platy učitelů dalších skoro 15 miliard korun! Platy učitelů mají být fialovým zákonem zvýšeny na nejméně 130% průměrného platu Čecha. To představuje letošní zvýšení z 50 523 korun podle Fialového vládního výpočtu na  58 852 korun měsíčně. Český učitel tak má nově brát 96% platu francouzského učitele! Zatím co Český důchodce má brát jen 54% Francouzského důchodu, a český pracující jen 51% platu Francouze! Je tak vidět, způsob myšlení fialových lidojedů – chudým a starým brát, vládním zaměstnancům rozdávat! 

Zákonem chystané vylepšení platů učitelů přitom bude letos stát 15 miliard! A to vládě nevadí stejně jako zvyšování platů přebujelým vysokým státním úředníkům a desítky miliard na zbrojení!

A to vše proto, že je Česko 3 nejpostiženější země na světě současnou energetickou krizí. Ta je způsobena bruselskými sankcemi, spekulacemi energo-šmejdů, a sabotáží Nord Stream, a rusko-ukrajinskou válkou!  Díky zákazu výroby aut, který v EU pomohla prosadit Fialova vláda, a díky energetické drahotě, zkolabuje asi český průmysl. Fiala místo toho, aby provedl redukci přebujelého státního aparátu, jej raději uplácí, a okrádá zaměstnance, kteří asi přijdou o práci, a důchodce! 

Můžete s tím udělat něco jedině, když zase přijdete na Václavák jako loni. Fialová koala se plného Václaváku bojí jako čert kříže, a jakmile se na něm sejdete, hned začne makat, a zlepšovat Váš život, abyste nepřišli příště, a nedej bože nezaplnili Letnou. Chcete-li mít důstojné platy a důchody, a šťastnou budoucnost, je to nejlevnější řešení, jak dosáhnout změny Fialové politiky. Pěkně demokraticky Fialu vystrašit. Jako jste to udělali na podzim! 11. března bude demonstrace proti bídě. Organizuje ji Jindřich Reichl, viz zde, podrobnosti.

Další údaje:

Francie je o 162% bohatší než Česko: (HDP Francie 43 658 USD na občanaHDP Česka 26 821 USD na občana.)

Platy učitelů ve Francii ale představují jen o 122% platů učitelů v Česku. Letošní průměrný měsíční plat učitele ve Francii je 2560 EUR měsíčně, v Česku je 2105 EUR (50 523 CZK). Plánovaný plat učitele, podle vlastního vládního výpočtu by letos po nabytí Fialova zákona měl dokonce být: 2452 EUR měsíčně, (58 852 CZK), tedy 96% platu francouzského učitele! Plat nastupujícího francouzského učitele je přitom jen 1800 EUR měsíčně, (110% francouzské minimální mzdy), a vláda slibuje zvýšení na 2000 EUR! Platy učitelů v Itálii jsou podobné jako ve Francii, ale v Německu jsou platy učitelů dvojnásobné. Německo je v platech učitelů na špici EU.

Zajímavý je poměr hrubé průměrné mzdy učitele k minimální mzdě podle zemí EU. Ten je nejvyšší v Česku, kde učitel letos vydělává 292% minimální mzdy, po Fialovu zákonu to má být dokonce 341%! Tento poměr je druhý nejvyšší v Německu 280%, a úplně nejnižší v Polsku 110%. Průměr EU je 186%! Ve Francii 140%

Průměrná mzda ve Francii představuje 195% průměrné mzdy v Česku.  Letošní měsíční průměrná mzda ve Francii je 3 275 EUR měsíčně, v Česku jen 1680 EUR měsíčně, (40 320 CZK).

Ve Francii pobírá důchod 17 milionů občanů a jeho průměrná výše je 1509 EUR. V Česku je 2,4 milionů důchodců, a ti pobírají důchod 812 EUR, (19 500 CZK).

Česko a Francii jsem srovnával protože jde o země s podobným přístupem ke vzdělávání. Ve Francii je průměrně 18,5 žáků ve třídě, v Česku 18. Francie vydává na vzdělání 5,5% HDP, Česko vydává na vzdělání jen 5,1%. Obě země jsou v EU průměrné. Po zásahu Fialy do platů učitelů, se ale Česko liší od zemí EU naprosto přeplacenými učiteli vzhledem k průměrným platům, minimálním platům a důchodům. Je to podobné jak jsme dokázali v minulých analýzách, že i čeští soudci, a prokurátoři jsou na poměry EU dvojnásobně přemnožení a přeplacení!

Ukazuje se tak, že čeští zaměstnanci platí daně v celkové výši 62% svého výdělku jen proto, aby živili přemnožený a přeplacený státní a veřejný aparát, a neziskovky. To fungovalo do energetické krize a ukrajinských válečných výdajů. Teď se systém zhroutí, tím spíš, že Fiala a spol místo toho, aby přemnožené aparátčíky a kamarády vyhnali ze státních koryt do poctivé práce, jen od rána do večera pod vedením Pirátů přemýšlejí, jak by nasypali další miliardy do bezedných koryt státních byrokratů.

Dokud je ekonomika Česka jen 61% ekonomiky Francie, nemůže Česko mít 18 žáků ve třídě, a plat učitele stejný jako ve Francii. Když jsem chodil do školy bylo ve třídách 25 až 30 žáků. Dnešní poměr ekonomiky předpokládá 24 žáků. Samozřejmě, že je možné snížit zbrojní výdaje na 1% HDP jako tomu bylo za Sobotky a Babiše, a potom můžeme mít 18 žáků ve třídě a placené učitele. Obojí nejde, a útok na důchodce je toho příkladem!

Hlavní ovšem je, zvýšit průměrné platy zaměstnancům na 61% francouzských, a hlavně zvýšit ty nízké platy. Minimální plat stanovený vyhláškou je ve Francii od letošního ledna 41 022 CZK (1709 EUR) při 35 hodinách týdně! To je 46 883 CZK při 40 odpracovaných hodinách týdně. Česká minimální mzda by tak měla být 61% francouzské mzdy, a to podle poměru českého a francouzského HDP, tedy 28 598 CZK! Nenechte se Fialou okrádat!

Učitelům se omlouvám, protože větší problém s platy jsou vysocí úředníci. Jenže Fiala, stejně jako Babiš skrývají jejich platy, podobně jako ČT.
https://www.michalapetr.com

sdílet na

21 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Gales
24. 2. 2023 19:53
Ohodnotit příspěvek :
     

.

Pedro
24. 2. 2023 20:34
Odpovědět  Gales

Vše jde na placení americké války, až tak jsme blbí.

Markýza
24. 2. 2023 21:34
Odpovědět  Pedro

Nejen my. Poslechněte si kapitálně nas.raného Carlsona…..
https://bezpressu.news/videa/tucker-carlson-zelenskyj-je-nastrojem-totalni-destrukce/

All
24. 2. 2023 21:44
Odpovědět  Pedro

Proč ale tolik učitelům taky víme,aby posthavloidní gumoví pindalové pokračovali ve lhaní a překrucování.

Gales
25. 2. 2023 09:02
Odpovědět  Gales

No,já jsem si chtěl zajistit první místo v diskuzi s tím,že mně napadne nějaké moudro k tématu. Ale ostatní to napsali místo mně,tak jsem zticha a souhlasím.

jiří
25. 2. 2023 14:06
Odpovědět  Gales

comment image

Gales
25. 2. 2023 18:32
Odpovědět  jiří

Pičura zkřížená s přísavkou.

Spam vlasta
24. 2. 2023 23:19
Ohodnotit příspěvek :
     

Když sleduji vědomosti mládeže docházím k závěru že většina učitelstva chodí za školu a do školy chodí jen pro peníze ! I tak se získávají voliči ochotní hodit to hydře Pekarů !

Boomer
25. 2. 2023 07:39
Odpovědět  Spam vlasta

..škola je pouhým základem vzdělanosti! Na něm formuje nástavbu rodina svým přístupem, vzorem v celoživotním vzdělávání. V kolika rodinách to tak funguje? V kolika domácnostech je knihovna důležitým místem? Nejprodávanějším periodikem v ČR je BLESK..

Frank
25. 2. 2023 09:47
Odpovědět  Boomer

Ve školách se jen dětem vymývají mozky a už dávno nejsou základem vzdělanosti. Kolik středoškoláků a vysokoškoláků ví, co je to trojčlenka? Kolik středoškoláků a vysokoškoláků ovládá gramatiku? Kolik z nich ví, kdy skončila II. světová válka a jak vznikla? Když jim dojdou baterky v kalkulačce, tak mnohdy nezvládnou základní matematické operace. Takže škola byla základem vzdělanosti. Ze zkušenosti vím, jak to vypadá ve škole, kde chodí moje vnučka. A to kantoři stále kvílí, že mají málo peněz. Dnes má kdejaký moula papír na hlavu, ale moc toho neumí a je společnosti k nepotřebě. Takový Fiala má čtyři tituly a co ten žvanil umí a hlavně, kdo ho potřebuje? A takových tady je plno a další a další studují obory, které k ničemu nejsou.

me2d44
25. 2. 2023 10:44
Odpovědět  Frank

No, v době, kdy jsem ještě pracoval jako technolog-specialista, tak jsem vyděsil kolegy v kanceláři – donesl jsem jim jednoduchý matematický příklad, zakázal kalkulačku a půjčil jsem jim logaritmické pravítko. To bylo pozdvižení!! Až jeden dumavější řekl, počkej, na tom se dá násobit! Vyhrál, použil mozek. Ale takových je skutečně málo. Syna partnerky jsem marně učil, jak si ulehčit práci pomocí excelu. I když raději používám OpenOffice-calc – dá se v něm lépe programovat, nemá omezení na počet podmínek v buňce, pouze na počet písmen (255), takže se dá naprogramovat i složitý vzorec.

jiří
25. 2. 2023 14:22
Odpovědět  me2d44

comment image

Boomer
25. 2. 2023 07:33
Ohodnotit příspěvek :
     

.. hm, a co jste jako čekali jiného? Policajti, vojáci, učitelé a ouřadové vždy byli nádeníky režimu a musí jim být patřičně nasypáno. K čemu systém potřebuje důchodce? Nanejvýš tak jednou za čas k snadnému oblbnutí v rámci volební kampaně.. a i to si zaplatí ve formě koncesionářských poplatků.

Pijack
25. 2. 2023 08:57
Odpovědět  Boomer

Hyeny z posrané sněmovny si potřebují na svou stranu naklonit obušky, aby je chránili v případné, že by důchodci začali protestovat.

Petr
25. 2. 2023 07:34
Ohodnotit příspěvek :
     

Pro boha co by jste chtěli od Pekarky a spol , to je jeden větší blbec vedle druhého !

Pijack
25. 2. 2023 08:55
Ohodnotit příspěvek :
     

Bezbranné a staré zvíře uloví převážně hyena. Hyeny vědí, že je to snadná kořist. To přirovnání s politiky není náhodné. V Africe řádí hyeny, v Česku politici. To je jediný rozdíl.

Pavel z Moravy
25. 2. 2023 09:41
Ohodnotit příspěvek :
     

Promiňte mi moji troufalost, ale proč to zde proboha dáváte. Váš editor tvrdí, že demonstrace nemají smysl, stávky být nemohou, protože je asi nikdo nechce a nezorganizuje, neb jsou všichni spokojení, tedy voliči pravice a po dělnících je v tomto buržoazním systému každému prd, v parlamentu mají škůdci většinu a sami se nevzdají, tak nač potom toto lamentování. Sakra, i otroci se smíří se svojí pozicí a poděkují páníčkovi, když na ně není až takový pes. My zatím důchod máme, nikdo neví ale jak dlouho, teď nám ho všichni mladí závidí, jestli vůbec nějaký zůstane, tak ti další mladí ho budou závidět jim a tak stále dokola. Ožebračují a zaprodávají nás, Rajchlovi se asi nevěří, takže kdo ví, jaká bude účast na demonstraci, když se zde stále tvrdí, že to je zbytečné, tak podle mne, proč o tom psát. Jsem starý dědek, ale kdyby ty demonstrace byly u nás třeba každý den, tak zvednu prd.el, nazuju bagančata a i se svými zdravotními problémy, které máme v tomto věku všichni, půjdu a podpořím možnost změny. A to i přesto, že můj názor na duševní vyzrálost a důstojnost národa moc pozitivní není, ale právě proto. Zažil jsem u nás za covidové tyranie demonstrace, pořádané Hnutím PES a byly skvělé. Oni byli skvělí. A těm všem ještě jednou děkuji. Ti všichni dotyční na pódiu se postavili za národ a lid a kdo je ocenil? Určitě ne ti co seděli v hospodě a říkali, že nic nejde a skákli si na 3 dávku. Už je mi z této většinové společnosti opravdu šoufl.

Pavel z Moravy
25. 2. 2023 09:46
Odpovědět  Pavel z Moravy

Ale jinak velké díky Michalu Petrovi, Jindřichu Šilhavému, Jardovi Foldynovi a některým dalším, že bojují. Těch opravdových chlapů je tu málo. Tito ale zato mají ty opravdové gule, jak říkají naši slovenští bratia. Tak díky vám chlapi.

Pepa
25. 2. 2023 10:57
Odpovědět  Pavel z Moravy

Z těch demonstrací bude mít vládnoucí galérka akorát prču. Bude se řvát, volat “demisi!”, nadávat, jeden řečník vedle druhého….pak rozchod a zase klid. Problém je ten, že, jednak, plebs pořád má plný košík z Lidlu a za druhé, nikdo neorganizuje nátlakové akce, stávky, atd. Až bude na dně košíku jen pár rohlíků, tak to bude jiná a možná to propukne neřízeně, což bude pro galérku znamení, že je třeba se zdekovat, na což ti šmejdi jsou určitě už dobře připraveni. Hádám, že do USA a Israele.

Pavel z Moravy
25. 2. 2023 13:05
Odpovědět  Pepa

Příteli, toto vše vím, už mám něco za sebou. Já jen říkám, že když tu mudrlanti tvrdí, že s tím nic nejde dělat, protože to je národ přizdi.sráčů, tak je zbytečné nasírat lid takovými články. Raději ať zde dají jak pracuje Putin, co dělá pro národ a jak se snaží vše po tom Gorbíkovi a Jelcinovi napravit. To bude smysluplné. To že nás dennodenně ožebračují a zaprodávají víme i my sami. A co se týká výše důchodu, kterým zde argumentují tedy 19 tisíci, prosím vás, kdo ho má, bývalí policajti nebo kdo? To je tak že když 4 lidé mají třeba 30000 a dalších deset 15000, pak to tak možná vyjde. Počítat nás v socialistické škole učili, bez kalkulaček a z hlavy. Dělám to dodnes, abych se trénoval. Ale se.ru na výši důchodu, když vidím jak se zde vše potápí a lid obecný na to vejrá a ještě nad tou spouští tleská ručičkami. Je mi z toho fakt šoufl, a sám vím, že články tohoto typu již číst nebudu. Nemají žádný smysl, když nehledáme řešení. To mohu raději doma v koutku kuchyně kňučet, proč nemám tak bohatou kštici jak zamlada. Ámen.

Janvac
26. 2. 2023 09:04
Ohodnotit příspěvek :
     

Uz mesic cekam na vyplaceni dluzeneho duchodu za minule delsi obdobi. Moje stiznost zustava uz 3 nedele nezodpovezena. Lidi, to uz neni legrace, oni vedi, ze si s nami mohou delat co chteji. Ovsem ovcani zvednou prdel od zradla a chlastu a cuceni do TV a mobilu a pujdou protestovat az kdyz na stul nic neprijde a ani ti svabi a cervi nebudou. Tak to bohuzel je. Spolecnost je degenerovana a stale si mysli, ze to stale neni tak spatne a veri samochvale demolicni vlady, parlamentu a prezidenta.