blog

Marek Benda v roli vyděrače

V úterním povolebním programu ČT 24 rozebíral moderátor Takáč problém, vzniklý poté, co premiér Babiš dal veřejnosti vědět, že prezident Zeman mu před svou sobotní přepravou do nemocnice oznámil, že ho jako předáka strany, která v právě probělých volbách získala největší počet poslaneckých madátů (ANO 72 mandátů, SPOLU 71 mandátů. PirStan 37 mandátů), pověří sestavením nové vlády. Což je rozhodnutí (míním rozhodnutí pověřit sestavením vlády vůdce strany, která ziskává největší počet poslaneckých mandátů), které je plně v souladu s ústavou, a uplatňovalo se až dosud nejen u nás, ale ve všech demokratických zemích na světě, a jako takové je snad až dosud nikdo na světě ani nezpochybňoval.

A dokonce ani u nás ne. Což ovšem platilo jen do dnešního dopoledne, ale po něm, kdy zasedaly koalice SPOLU a PirSTANu, je už všechno jinak. Prezident Zeman prý musí pověřit sestavením vlády koalice SPOLU a PirSTANu, protože jen ony mají šanci získat důvěru poslanecké sněmovny, kdežto hnutí ANO tuto šanci nemá. Takže kdyby premiér Babiš ono prezidentovo pověření k sestavení nové vlády přijal, byla by to prý zbytečná a odsouzeníhodná zdržovačka, pro kterou není žádný důvod. A kdyby prý tedy prezident na svém původním rozhodnutí trval a premiér úkol sestavit vládu z jeho rukou přijal, děly by se v odvetě věci nedozírné.

Jaké, oznámil ještě v průběhu popisovaného programu zvěčnělý poslanec Marek Benda, když se jej na jeho názor moderátor Takáč zeptal.

JESTLIŽE PREZIDENT ZEMAN SKUTEČNĚ BABIŠE POVĚŘÍ SESTAVENÍM VLÁDY A BABIŠ PAK TOTO POVĚŘENÍ PŘIJME, PAK SE SNĚMOVNÍ FUNKCE NEBUDOU ROZDĚLOVAT PODLE TOHO, KOLIK MANDÁTŮ JEDNOTLIVÉ STRANY VE VOLBÁCH ZÍSKALY, ALE VŠECHNY SNĚMOVNÍ FUNKCE SI MEZI SEBOU ROZDĚLÍ JEN POSLANCI KOALIC SPOLU A PIRSTANU.

Máme k takovémuto řešení v budoucí sněmovně stoosmičkovou nadpoloviční většinu a nebudeme s jeho použitím, demokracie, nedemokracie, váhat ani vteřinu, bylo lze z Bendových slov vyslechnout, i když přímo vyřčeny nebyly.

A o co v nich jak v krátkodobé, tak i dlouhodobé perspektivě jde, si každý z nás už dokáže domyslit sám.

Lubomír Man

sdílet na

8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Petr
16. 10. 2021 14:21
Ohodnotit příspěvek :
     

Benda , je jen ubožák , který si nikdy nečuchnul k práci !

rank
16. 10. 2021 16:05
Odpovědět  Petr

a navíc…Marek Benda… https://cutt.ly/4RpBoi0

BB Rad
17. 10. 2021 12:01
Odpovědět  rank

100% pravda a toto individuum se stále může podílet na práci v PSČR !! Jak je možné že podvodník sedí v Parlamentu i když se vzdal používání právnického titulu stále je to podvodník ! A tak si tady v této podnikavé zemičce žijeme . Jeden příklad za všechny – jeden státní zaměstnanec si upravil vzdělání na SŠ a okamžitě byl odejít a musel platit zpět část peněz. Ale u Bendáka to asi nejde s ohledem na jeho otce a jeho velmi dobrou práci na ústavě . Jaká Škoda že tento hošík – šibal se nepotatil . Ale stále ještě -je to podivné že tam ještě sedí

Editor
17. 10. 2021 12:24
Odpovědět  BB Rad

Ale potatil, starý Benda byl také ryzí a nefalšovaný hochštapler. Také v životě na práci nesáhl a patřil k “elitě” disentu. A je velmi zajímavé, že v situaci, kdy podle současného vnímání historie děti chartistů nesměly studovat, Marek Benda byl studentem MatFyz.

josef
16. 10. 2021 17:06
Ohodnotit příspěvek :
     

Jak říká ustavní právník , byl porušen ůstavní zákon o poslanecké sněmovně a jsem zvědav kdo to zvedne a napadne falešné koalice u soudu !!

BB Rad
17. 10. 2021 12:05
Odpovědět  josef

Josefe , není jich mnoho kdo by s chutí a vervou bránil parlamentní demokracií . Tím mám na mysli tu pravou ne z Bruselu , nebo od Sorose

Prodé
16. 10. 2021 18:13
Ohodnotit příspěvek :
     

Všichni by si měli uvědomit, že kolaboranti nevyhráli volby! Volby vyhráli vlastenci, ale kolaborantů se dostalo víc do sněmovny. Nejsilnější politickou silou v zemi jsou vlastenci.

KarelDar
16. 10. 2021 19:27
Ohodnotit příspěvek :
     

Benda? To je ten kkt z ODS? A ono to ještě žije?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$