blog

Mám rád Viktora Orbána

Maďarský premiér si myslí, že rodiny jsou důležitější než banky. Odmítnutí, kterému čelí, je bizarní.

Die Weltwoche   Tucker Carlson 30. března 2022

Washington D.C.

Mezi téměř 200 zemí světa má jen jeden stát zvoleného premiéra, který sám sebe označuje za západně raženého konzervativce. Jmenuje se Viktor Orbán a je premiérem Maďarska. Maďarsko je malá země ve střední Evropě. Nemá žádné námořní síly, ani jaderné zbraně. Hrubý domácí produkt Maďarska je menší než hrubý domácí produkt státu New York. Člověk by si nemyslel, že se politici ve Washingtonu budou o Maďarsko příliš zajímat, ale je to přesně tak. Přímo obsesivně se touto zemí zabývají.

Skutečnost, že Viktor Orbán odmítá hodnoty neoliberalismu, považují tito lidé za osobní urážku. Jsou rozhořčeni. Jaké že to jsou ty Orbánovy názory? Ještě před několika lety by byly označeny za umírněné a konvenční. Podle něj jsou rodiny důležitější než banky. Věří, že státy potřebují hranice. Protože tyto věci říká nahlas, je démonizován. Levicové organizace ho označují za fašistu, za hrobaře demokracie.

Kontrast k New Yorku

Joe Biden ho na podzim 2020 označil za totalitního diktátora. Oficiální Washington opovrhuje Orbánem tak propastně, že mnozí, dokonce i neokonzervativci na americkém ministerstvu zahraničí, podporují otevřené antisemity, kteří proti němu kandidují ve volbách. I když víte, že americká média lžou, vždycky vás překvapí rozsah jejich nepravd. Člověk je prostě ohromen. Kolikrát jsme už četli, že Maďarsko je represivní stát?

Freedom House, nezisková organizace ve Washingtonu, financovaná téměř výhradně vládou USA, popisuje Maďarsko jako zemi, která je méně svobodná než Jihoafrická republika a má méně občanských práv. To není jen prostě chybné. Je to absurdní.

Pro člověka, žijícího ve Spojených státech, je krušné vidět kontrast mezi třeba Budapeští a New Yorkem. Předpokládejme, že byste žili v některém z velkých amerických měst a hlasitě a veřejně kritizovali politiku Joe Bidena, řekněme imigrační politiku, opatření proti koronaviru nebo aspekty transgenderové politiky. S největší pravděpodobností byste byli umlčeni Bidenovými spojenci v Silicon Valley. Pokud byste přesto v kritice pokračovali, museli byste si možná najmout ozbrojenou ochranku. V USA je to běžné. Stačí se jen poptat!

Kde je tedy člověk svobodnější?

To ale je v Maďarsku neslýchané. Členové opozice se nemusí bát, že by byli za své názory napadeni. Dokonce ani ten premiér ne. Ten pravidelně usedá za volant sám, bez ochranky. Kde jste tedy svobodnější? Ve které zemi je větší pravděpodobnost, že přijdete o práci, pokud budete odporovat názorům vládnoucí třídy?

Ta odpověď je nasnadě — ale přiznat si to, to je pro Američany palčivé.

Tucker Carlson je jedním z nejznámějších novinářů v USA. Tento článek vychází z komentáře v jeho televizním pořadu “Tucker Carlson Tonight”.

image 1
“Šéfredaktor časopisu Weltwoche Roger Köppel (vlevo) a maďarský premiér Viktor Orbán.

Maďarský premiér přijíždí dnes 22. listopadu 2023 do Curychu na pozvání švýcarského týdeníku Die Weltwoche. Ve středu přednese “Curyšskou řeč” na matiné v hotelu Dolder. Projev začíná v 11 hodin. Zde je možno sledovat přímý přenos od 10 hodin.

Příležitost pro tu řeč je jubileum 90. výročí vzniku týdeníku Die Weltwoche, říká Florian Schwab, vedoucí oddělení Corporate Development vydavatelství Weltwoche. “Je v DNA Weltwoche dávat prostor kontroverzním osobnostem, pokud jsou zajímavé a mají co říct. A to je rozhodně případ Viktora Orbána. Proto je ideálním řečníkem pro naše výročí.” Za vystoupení nebude vyplacen žádný honorář — ani v jednom ani v druhém směru.

Prezident Švýcarska Alain Berset (SP) a spolkový radní pro mezinárodní vztahy Ignazio Cassis (FDP) přijali v úterý ve švýcarském Bernu Viktora Orbána na zdvořilostní návštěvě. Iniciativa k setkání se švýcarskou vládou vzešla od Orbána. Tématem rozhovorů byly bilaterální vztahy s EU.

Kanton Curych, ani město Curych neplánují oficiální přijetí. Podle dosavadní praxe se normálně koná podání ruky s prezidentem kantonu Curych na curyšském letišti při oficiálních státních návštěvách. Neplatí to však pro soukromé návštěvy.

Zdroj email: JaM

sdíletj na

27 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
sizok
22. 11. 2023 09:39
Ohodnotit příspěvek :
     

Zkusím si zavěštit. Budou prosit, aby je jednou vpustil do Maďarska. Z chalifátu západní Evropy.

Mike
22. 11. 2023 13:30
Odpovědět  sizok

“Maďarský premiér si myslí, že rodiny jsou důležitější než banky,” – maďarský premiér si to myslí správně.

Jura S
22. 11. 2023 13:58
Odpovědět  Mike

Božínku, co bude pejzatý Rockefeler dělat, když ho lidi nebudou milovat… 🙂

Aragonit
22. 11. 2023 16:48
Odpovědět  Jura S

On ho niekedy niekde niekto miloval? Oplana? Inak aj my Slováci máme radi Orbána je to náš najbližší spojenec proti bezohladnej jurisdikcii EU
https://aragonit11.blogspot.com/2023/11/zelenskemu-volali-z-domu-zo-slonoviny.html

Albi
22. 11. 2023 20:00
Odpovědět  Jura S

Co s láskou – a dokonce lidí? Hlavně když budou platit.

Pijack
22. 11. 2023 09:53
Ohodnotit příspěvek :
     

Také mám rád Viktora Orbána. Kdo ho nemá rád? Naši sluhové EU a USA. Nemají ho rádi europoslanci liberálové, zelení, fašisté – demokrati a celá EK. Nikdy nezdůvodnili obyvatelstvu, co je na Orbánovi zlého. Nikdy nám nepustili záznamy ze všech jeho projevů… tutově proto, abychom slova rozumu neslyšeli. Tato fašistická sebranka vyhlásila Evropskému lidu válku. Přesně tohle jejich chování je hybridní válka proti rozumu. Oni to vědí, my to víme. Hybridní válku proti nám nevede Rusko, ani Orbán. Vedou ji nevolení pohlaváři EU a za nimi jak ocásek poskakují sluhové z Koudelkova ústavu BIS, kteří nám zde vykládají pohádky o bezpečnostním riziku těch, kteří znají historii a kteří chtějí žít v míru se všemi zeměmi včetně Ruska.
Orbán je osvícený politik, protože chce prosperovat, obchodovat a nikoliv válčit a umírat. Tak osvícený politik v Anglosaském světě momentálně není u moci. Proto mám rád osvícené politiky, tedy i Orbána.

zuza
22. 11. 2023 10:27
Odpovědět  Pijack

Orbánovi sa dá vyčítať všeličo, tak ako vlastne každému politikovi, ale nemožno mu uprieť, že má to, čo žalostne chýba takmer všetkým dnešným politikom – srdce, odvahu, rozum a chrbtovú kosť. Miluje svoju vlasť, miluje svojich 5 detí a chce pre ne bezpečný domov doma, nie niekde za oceánom. Má odvahu postaviť sa EU soldateske a ustáť to. Mnohí mu vyčítajú, že patril k Sorosovým ovečkám, študoval na Oxforde vďaka jeho štipendiu. Ale nedal si vymyť mozog a keď pochopil, o čo ide novodobým vládcom sveta, tak sa otočil. a postavil sa im čelom. Aj to mu slúži ku cti.

Jouda
22. 11. 2023 11:38
Odpovědět  Pijack

A já mám rád Fica, je mi hodně blízký, pamatuje na Slovensko. Dál nic nerozvádím, moudrému to dojde …

Laci
22. 11. 2023 20:02
Odpovědět  Pijack

skus Orbana brat aj z inej strany, ked tlacil na podvodne Covid vacci…
preco maju cca 60% TV vysielacieho casu farmako marketing.
porovnaj si teraz Bielorusko, bez Covit povinnosti

ano, rodina, stat je priorita, ale bez zniceneho zdravia chazarskou alopato/farmako cvarglou

Ide tu o predvoj buduceho Intermarium (obnovenie Rakusko/Uhorska) a preto mu dali taketo kompetencie.

zuza
23. 11. 2023 12:02
Odpovědět  Laci

zo začiatku nikto, ani zdravotníci ani politici (možno okrem vrcholových politikov veľkých štátov) nevedeli, že covid vakcíny sú neúčinné a že ich účelom je niečo iné, ako zabrániť pandémii, ktorá žiadnou pandémiou nebola. Ale zabezpečil vakcíny aj ruské a čínske. Preto v Maďarsku nemajú toľko ľudí postihnutých nežiadúcimi účinkami vakcín.

Frank1
23. 11. 2023 13:50
Odpovědět  zuza

Spickovi politici to vedeli od zacatku. Museli se ale tvarit jako nevedouci.

Jura S
22. 11. 2023 11:01
Ohodnotit příspěvek :
     

Kdyby v každé zemi sedělo pár Orbánů, tak je tu na Zemi ráj… né Filový hnus

Ladislav 💤
22. 11. 2023 14:08
Odpovědět  Jura S

👍 souhlas

Albi
22. 11. 2023 20:18
Odpovědět  Jura S

Stačilo by jen hledat a při nejbližší příležitosti zvolit.

Ale když hledáme jen mezi zavedenými a obecně známými stranami, těžko nějakého takového najdeme. A kdo z elektorátu zná jiné strany než ODS, KDU, TOP, nově Piráty – a samozřejmě z opozice Okamuru a klasiku – komunisty. Okamura na náš vkus vypadá příliš orientálně, u komunistů jen to slovo vyvolává těžkou vyrážku..

A i kdybychom takové štěstí měli – každý člověk má nějakou chybu, to se nevyhne ani Orbánovi. A kolikrát jsme se jeden každý z nás vymezil proti nějakému nově se objevenému “lídrovi”, protože se nám na něm nezdálo to a ono?
Jednou že nevyřvává vystoupit z EU, po druhé, že sliboval vystoupit a za dva dmy pořád nic….. a totéž pořád stejně dokola.

Nic si nenalhávejme a neočekávejme zázrak. Za neexistenci Orbána nebo Fica si můžeme sami.

jiří
22. 11. 2023 11:13
Ohodnotit příspěvek :
     

Robert Fico ani po volbách nepřestává razit vlastenecké teze a Slovensko tak zahajuje cestu masivní orbanizace!
https://aeronet.news/video-robert-fico-na-slavnostnim-snemu-na-bratislavskem-hrade-prohlasil-ze-slovensko-pod-jeho-vladou-nepodepise-pandemickou-smlouvu-s-who-protoze-jde-o-projekt-nenazranych-farmaceutickych-firem/

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
22. 11. 2023 11:32
Odpovědět  jiří

Ano, psali dokonce i v mejstrýmu. Potěšil mě, Fico jeden. Co slíbil, to taky dělá.
Co se Orbána týče, my, dezoláti, jen tiše závidíme.

Albi
22. 11. 2023 20:21
Odpovědět  Markýza

…my, dezoláti, jen tiše závidíme“. To je taky všechno, co dokážeme. A ještě i tak jen někteří. Ti ostatní se modlí, aby ta nákaza nepřeskočila hranice.

sergej
22. 11. 2023 21:36
Odpovědět  jiří

Vidí to jasně a tady je telefonát o plandemii “kovidu ale pláče na špatném hrobě co je terč, neříkám že není také ale ne příčina protože otroci WHO, potažmo big pharmy trha s pořádným koštětem gejtseneoficiálním a slukeřným majitelem oné instituce – prý a úžeru dělají co chce mamon.
https://www.facebook.com/roman.tomovcik1/videos/1970309796683241/?locale=cs_CZ

sergej
22. 11. 2023 21:38
Odpovědět  sergej

Prčic, zas bez editace. 🙂

Gales
22. 11. 2023 12:19
Ohodnotit příspěvek :
     

Škoda slov na chválu Orbána.Podle skutků poznáte je,pravil Ježíš. Platí to i pro naši pětidemolici.

Ladislav 💤
22. 11. 2023 14:10
Odpovědět  Gales

👍 nenávidím tu naši demoliční pětižumpu i toho hradního zradce! Mlýny, přidejte plyn!

Aleš
22. 11. 2023 16:18
Ohodnotit příspěvek :
     

Orban za 1.
USA světový vrah a zloděj č.1 a EU jsou kriminální fašistický deviantní hnus.

zuzana
22. 11. 2023 16:47
Ohodnotit příspěvek :
     

Izrael bombardoval další školu v Gaze, která patří OSN, zabil a zranil desítky lidí

https://aktax.cz/izrael-bombardoval-dalsi-skolu-v-gaze-ktera-patri-osn-zabil-a-zranil-desitky-lidi/

Radegast
22. 11. 2023 18:32
Ohodnotit příspěvek :
     

Chcete vyhubit český národ?!
Proč údajně opoziční web opěvuje traviče Orbána a tady tohohle velkého přítele Izraele?!

@YairNetanyahu Great meeting with @TuckerCarlson today. big supporter of Israel!
https://twitter.com/YairNetanyahu/status/1137111643064848388

Markýza
23. 11. 2023 08:55
Odpovědět  Radegast

Kohožeto??? Traviče? Orbán sype opozici do kafe arzenik, nebo jak?

23. 11. 2023 06:36
Ohodnotit příspěvek :
     

Zde je možno si podívat a poslechnout (v němčině) rozhovor s Václavem Krausem, jenž byl pozván na ten pořad s Orbánem. Rozhovor s redaktorem Weltwoche v průběhu čekání na Orbána (min. 35:40). Orbán poté, při začátku své řeči, pozdravil Klause jako jediného z přítomných celebrit, ti ostatní, že byly vyjmenováni už předtím.
https://weltwoche.ch/daily/90-jahre-weltwoche-verfolgen-sie-die-zuercher-rede-von-ungarns-ministerpraesident-viktor-orban-live/

Frank1
23. 11. 2023 13:48
Ohodnotit příspěvek :
     

Madarsko je diky Orbanovi jedinou zemi, ve ktere realny prijem obyvatelstva vzrostl. U Svycarska je rust skoro nulovy. Vsechny ostatni zeme jsou ve ztrate. Dari se jim hure a skoro nejhure se dari v Cesku.