blognezařazenépolitika

Lidem vyhrožují vězením a Fiala bude poučovat o svobodě? Energetik Štěpán popsal naši pozici ždímané kolonie

31.10.2022 20:01 | Rozhovor

Ve svém odsudku protivládních demonstrací pokračoval i po 28. říjnu premiér Petr Fiala. Zvolil líbivá slůvka, ale ta jsou na hony vzdálená realitě. Jeho tvrzení, že spojenectví s demokratickým Západem chrání svobodu, nezávislost a prosperitu Česka, zvedlo ze židle muže, který jako řečník vystoupil na prvních dvou protestech na Václavském náměstí. „O svobodě by vláda, která zavedla nejtvrdší cenzuru v Evropské unii s vyhrožováním vězením, neměla raději mluvit. Tvrzení o nezávislosti současné České republiky snad ani nemůže být míněno vážně,“ zlobí se expert na energetiku Vladimír Štěpán.

„Věci, které jsme ještě nedávno považovali za samozřejmé, jsou ohroženy. Čelíme novým nebezpečím a výzvám,“ prohlásil premiér Petr Fiala k demonstraci 28. října na Václavském náměstí. Vláda podle něj dělá maximum možného. „Zajistili jsme dostatek energií a zastropovali jsme jejich ceny, zlepšili jsme přístupnost do sociálního systému. Jednoduše řečeno, kdo potřebuje pomoc a požádá o ni, dostane ji. To vše nad rámec plošných opatření. Nenecháme nikoho padnout,“ zopakoval. Co vy na to?

Opravdu vláda zajistila dostatek energie, zejména plynu? Když je plyn v zásobnících německý, tak pak už máme jenom jeden plovoucí terminál, ze kterého lze do České republiky plyn dopravit jenom v omezeném množství. Až bude opravdu zima, tak od února 2023 ho z nich vyčerpáme jen omezené množství. Takže jsme udělali Česko stoprocentně závislé na Německu, místo na Rusku, zase jen jednostranná závislost. To je opravdu výhra z hlediska bezpečnosti.

Co takhle místo kritiky zastánců napojení na Rusko zajistit část, opakuji část plynu z Ruska, abychom plyn zlevnili a měli ho dostatek i v době mrazů? Tedy tak, jak to dělají v Rakousku, Francii, Maďarsku, Bulharsku, Řecku, a to bez nálepek o ruských švábech. V těch uvedených státech šváby nemají.

Budeme tedy závislí na tom, kolik plynu nám dodá Německo, ale nevíme, za jaké ceny to bude. Navíc Německo samo přiznává, že má plynu na zimu jen omezené množství. Není právě proto pro klid lidí u nás tak důležité, že vláda sáhla k zastropování cen energií?

Ano, vláda zastropovala ceny energie. Ale už se skoro nepřipomíná, že na několikanásobně vyšší úrovni než jiné státy. Tu zastropovanou cenu mnoho lidí nezaplatí, firmy budou propouštět a krachovat, stačí si přečíst provládní tisk. A k tomu kvůli zastropování cen u odběratelů a dorovnávání cen dodavatelům, jako je ČEZ, na úroveň cen na burze, kde jsou ceny zmanipulované, vláda zvýší deficit státního rozpočtu o stamiliardy. Takže heslo nenecháme nikoho padnout zní jako hudba z Marsu. I při zastropování cen bude průmysl krachovat.

I na třetí demonstraci pod heslem „Česká republika na prvním místě“ se volalo po demisi kabinetu Petra Fialy. Nesráží ještě vyšší podporu protivládních demonstrací osoba jejich svolavatele?

Pravda, pan Vrabel se stal snadným soustem pro organizované kritiky, kteří se na něj vrhli. Forum24 označilo demonstranty za zločince, ale nedávno uvedli, že oni nemají rádi Adolfa Hitlera, tak můžeme být opravdu v klidu. Oni u soudu opravdu neskončí.

Kritici mají pravdu v tom, že pan Vrabel energetik není, čemuž některé jeho výroky odpovídají, resp. jeho tvrzení nebylo doloženo žádnými odbornými argumenty, ani nenavrhl žádné řešení. Ale pan premiér by měl vzít v úvahu například postoj Švýcarska, které uvalilo sankce i na Ukrajinu. Už se těším na jeho kritiku Švýcarska a dalších západoevropských států, které odebírají ruský plyn. Nebo snad někteří mohou mít přístup k levnému plynu, ale v Česku je to téměř hrdelní zločin? Podpora České republiky Ukrajině je opravdu úžasně pokrokové řešení, které bude obdivovat celá Evropská unie.

V ekonomické situaci naší země, která má nejvyšší nárůst deficitu státního rozpočtu, nejvyšší ceny energií, inflace, a tím i ceny všeho, co potřebujeme k životu, se dále výrazně zvýší a podniky krachují, tak státní ČEZ zvýší od ledna dalším statisícům odběratelů cenu plynu a elektřiny o 60 procent, přitom však získá s největší pravděpodobností od státu dotace ve výši více než 100 miliard korun.

Předseda vlády kritizoval, že organizátoři demonstrací proti jeho vládě tvrdí, že je pro ně důležitá Česká republika na prvním místě. Pak prý nemohou požadovat to, po čem tak hlasitě volají. Podle něj neexistuje žádná „třetí cesta“, jakási nezávislost na Východu i na Západu. A Česko patří na Západ. „Pokud by se zde tito lidé dostali k moci, naše země by velmi rychle skončila jak v EU, tak v NATO. Jinými slovy – udělali by nás opět státem závislým na Rusku,“ doplnil premiér Petr Fiala. Jsou to opodstatněná varování?

Tak nevím, Rakousko je neutrální, Švýcarsko také, ale pro Českou republiku neexistuje volba nezávislosti na Východu i Západu? Kdyby nás západní partneři brali jako rovnocenný stát, a ne jako kolonii, tak bych to chápal. Premiér nejenže nevybudoval rovnocenné postavení České republiky ve vztahu k Západu, ale ani se o to nesnaží. Evropská unie nám přidělila roli montoven a skladů, což zejména v době energetické krize má katastrofální důsledky. Mohli jsme s třetinovými platy proti Západu přežít, kdybychom měli nejnižší cen energie jako v období 2010 až 2020.

Nemůže ale za ledacos i Andrej Babiš, který byl v předchozích dvou vládách a v té druhé dokonce premiérem a který slouží koalici pěti stran jako hromosvod, když se ocitne v problémech?

Současná vláda sice něco zdědila, ale podstata nárůstu cen energie na nejvyšší úroveň v Evropské unii a nicnedělání kombinované se žebračenkami nás přivedlo do ekonomické i ekologické katastrofy.

EU nechá spekulanty manipulovat s cenami povolenek i cenami na burze a česká vláda s tím nemá problémy. Místo Green Dealu máme Black Deal s obrovským nárůstem emisí škodlivých látek, a nejspíše bude i Black Out Deal. Nařizuje elektromobily, se kterými na dovolenou málokdo dojede. Nejvíce zasaženým státem těmito rozhodnutími je nesporně Česká republika. Může se pak někdo divit, že organizátoři demonstrace 28. října požadují vystoupení z Evropské unii a demisi české vlády, která všechna opatření EU realizuje v praxi? Na zářijových demonstracích se vystoupení z Evropské unie až tak moc neřešilo. Odborníci berou vystoupení z EU jako krajní řešení, které lze ale přijmout, pokud bude EU pokračovat stejným směrem: podporou OZE a elektřiny i za cenu vysokých cen energií a zvýšení emisí.

Ale Petr Fiala konstatoval, že spojenectví s demokratickým Západem chrání svobodu, nezávislost a prosperitu Česka. „Ti, kteří nás posunují na východ, nehájí naše národní zájmy. Uvrhli by nás do područí východní diktatury. A s tím už máme své historické zkušenosti,“ upozornil. Jak to se svobodou, nezávislostí a prosperitou Česka vidíte?

Prosperitu Česka už jsem popsal. Nárůst takové prosperity, která nás vyžene i z domovů a zničí průmysl, nepreferuji. O svobodě by vláda, která zavedla nejtvrdší cenzuru v Evropské unii s vyhrožováním vězením, neměla raději mluvit. Tvrzení o nezávislosti současné České republiky snad ani nemůže být míněno vážně. Vláda buduje závislost na Německu a jenom na Německu. A je jí jedno, za jakou cenu. Ještě chybí tvrzení o bezpečnosti. Ministři Černochová a Rakušan se opravdu vyznamenali. Česko je pro Rusko druhým prioritním terčem po USA.

Nechutné výroky ministryně Černochové o vraždách ruských občanů a slabomyslný prapor svobody na ministerstvu vnitra pana Rakušana jsou jenom důkazem úpadku české politiky. A asi i jasným znamením, že tito politici ženou Českou republiku do války s Ruskem. To si myslí zatím mlčící většina. Takhle se nechová žádný jiný stát EU.

Zmíněné kroky členů vlády teď nechme stranou. Spíš by mě zajímalo, co se dá dělat, abychom nebyli poslední mezi posledními v rámci EU, aby českého premiéra neseřvával před Evropským parlamentem kdejaký europoslanec. Lze se vůbec vymanit z role naprostého otloukánka?

Občan České republiky má právo volby vystoupit z Evropské unie jako Britové, zastavit podporu Ukrajině jako Švýcarsko, stát se neutrálním státem, jako jsou Rakousko a Švýcarsko. Má právo na poloviční ceny elektřiny, než máme, třeba jako Polsko, které má nedostatek elektřiny. Má právo na ceny všeho o třetinu nižší, jako mají v Polsku, i na nákup levného ruského plynu v množství, které posílí bezpečnost zásobování plynem a sníží jeho ceny. Pokud ne, tak žádám naše politiky, aby ostře vystoupili proti Rakousku, Švýcarsku, Francii a také USA, které dovážejí plyn z Ruska v objemu 100 miliard korun za měsíc. Má ale vláda, která asi nedokončí ani jedno volební období, právo kopírovat cestu Německa, kde se ceny plynu zvýší až 25x, a Polska, kde se mají od ledna 2023 zvýšit až 15x? A to vše podle hesla nejdříve konej a pak řeš důsledky?

Jaké protesty proti tomu, jak vláda koná, jsou tedy namístě?

Občan České republiky má právo organizovat stávky a masová shromáždění zaměřené na kritiku vlády i její odvolání, pokud vláda neplní svůj volební program, přivede stát do ekonomické a energetické krize, a ohrožuje svými rozhodnutími bezpečnost státu. Občan nemůže být státem nijak postihován, pokud za stejné činy nejsou postihováni občané ve jmenovaných státech. Pokud tedy žijeme v právním státě.
Parlamentní listy

sdílet na

45 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
sergej
1. 11. 2022 09:35
Ohodnotit příspěvek :
     

Automatoni dostali manuál na exekuce.

janle57
1. 11. 2022 14:54
Odpovědět  sergej

Pana Štěpána si vážím,ale potom,co na Václaváku byl v neděli skoro stejný
počet zmanipulovaných hovad,kteří řvali o další pomoc Ukrajině a pucovali
na dálku Rakušanovy a Fialovy boty,nevěřím už tomu,že by se v téhle blbé
zemi mohlo něco změnit,těch čummobilů,kteří vládní žumpu drží a jdou
ve všem proti nám, je stále velmi velmi mnoho.

Petr
1. 11. 2022 10:02
Odpovědět  josh-xy

Ta bába je pod drogama , a nebo má vycházku z Bohnic !

Gales
1. 11. 2022 10:40
Odpovědět  Petr

Vona bude určitě z rodiny degenerátů Pekari.

Pavel K
1. 11. 2022 11:11
Odpovědět  Gales

Víš ty kolik lidí je v ČR přesně s takovým názorem, kteří můžou sehrát užitečný voly, idioty a ostatní už zajistí naši okupanti. A jsme nahraní. Doufám že se mě to všechno jenom zdá, vždyť to kkurrwa do sebe zapadá jak systém ve švýcarských hodinkách.

Albi
1. 11. 2022 11:13
Odpovědět  Petr

Naopak, je to vzorná občanka.
Možná její HLP (hluboce lidský příběh) vejde do čítanek.
Sláma u kravína.

Gales
1. 11. 2022 16:29
Odpovědět  Albi

Bejvalá hééééérečka to je. Teď už by ji nechtěli ani lidojedi pro jejich bezdomovce.

Pedro
1. 11. 2022 11:20
Odpovědět  Petr

Bába dostala pětikilo a řekne třeba že pro fialu vydrží i v mrazáku.

Albi
1. 11. 2022 15:55
Odpovědět  Pedro

🙂 🙂 🙂 A jestlipak se poloviny z toho pětikila taky vzdá???

Pavel K
1. 11. 2022 11:06
Odpovědět  josh-xy

Tak tohle je hodně na palici, tak ať ta stará kráva dá svůj byt k dispozici uprchlíkům a sama ať jde bydlet na ulici. Ať jim dá i důchod a sama ať vybírá popelnice, když je to tak třeba. Ukázkový příklad a nezáleží na věku. A teď vám položím kontrolní otázku, co si myslíte jak to tu “může” asi tak zanedlouho dopadnout?? CO? Můžete hádat třikrát.

Pavel K
1. 11. 2022 13:29
Odpovědět  Pavel K

Když jsem psal příspěvek výše, tak jsem zapomněl dopsat, že se omlouvám za to označení tak staré paní, protože to normálně nedělám, ale tady to jinak nešlo. 🤦‍♂️🤦‍♂️👎

1. 11. 2022 14:44
Odpovědět  Pavel K

Také bych se krávě omluvil. V každém případě ta rachomejtle potvrzuje mé opakované tvrzení, že stáří nemá s moudrostí co dělat a že z mladého bl-bce vyroste jen starý, ještě větší bl-bec.

sizok
1. 11. 2022 15:09

Velká pravda. Zkušenosti mi to jen potvrzují.

Bety
1. 11. 2022 11:18
Odpovědět  josh-xy

Stará paní strká hlavu do písku jako pštros. No má čas nechat si vymývat mozek naší-jejich
televizí a celou zimu ji bude hřát představa, jak ji tam půl národa vidělo. Nevím, jestli ji to vydrží,
pokud si na ni došlápnou exekutoři. Ale když je už při dnešních cenách ochotna vzdát se půlky
důchodu, tak bude mít asi dostatečně finančně zabezpečené zázemí.

Albi
1. 11. 2022 15:59
Odpovědět  Bety

Taky se mi zdálo, že si před demonstrací zašla ke kadeřnici, takže špatně na tom asi nebude a možná jí ještě nepřišla zvýšená záloha na energie.
Vtipné by bylo a mohli bychom ji i ocenit, kdyby polovinu těch vysokých záloh taky předala Ukrajincům. Když se dělit, tak se vším. 🙂

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy
1. 11. 2022 09:56
Ohodnotit příspěvek :
     

To je všechno moc pěkné, ale změnu musí chtít většinový lid. Jenom tak samo od sebe se ta situace nezmění.

František
1. 11. 2022 10:29
Odpovědět  Pavel z Moravy

S tou většinou nelze počítat. Očkovanci už jsou přeformátované, poslušné ovce. S těmi nelze počítat.

Pavel K
1. 11. 2022 11:12
Odpovědět  František

👍 👍 👍 👍 👍

Gales
1. 11. 2022 10:42
Odpovědět  Pavel z Moravy

Hlavně těm panelákovým jde o kejhák.Ti by se měli snažit.

Pavel K
1. 11. 2022 11:14
Odpovědět  Gales

Mám strach že už je na všechno pozdě, možná ne já nevím, ale lidi to nevidí?!!

Pavel z Moravy
1. 11. 2022 11:32
Odpovědět  Pavel K

Prostě přijde Pavle asi absolutní kolaps. Je mi líto, ale takhle to s tímto národem vypadá..

Gene
1. 11. 2022 12:28
Odpovědět  Pavel z Moravy

Vy dva Pavlove, mate pravdu v tom ze prijde kolaps, ale ten potrebujeme. At to padne vse na hubu a cim driv tim lip. Jedine to lidi prinuti jinak premyslet a snad pouzivat to co maji mezi usima. Udrzovani tohoto stavu jen prodluzuje agonii systemu. Vsak se podivejte jak spolecnost zlenivela oproti starsim geneneracim, jak se jeji hodnoty otocily, misto toho aby si vazili tech co spolecnosti prinaseji neco uztecneho a buduji ji a zivi ji svou praci, idealy spolecnosti se stavaji smelinari, vselijake degenerovane selebrity, clovek se posuzuje podle bohatstvi a ne podle toho jaky je. Nadavame na vladu, ale zlo je v cele spolecnosti, pokud se tady to nezmeni, nikdy se nic nezmeni.

Pavel K
1. 11. 2022 13:41
Odpovědět  Gene

Máš Gene pravdu, ale já už nemám na to náladu. Vždyť víš co se mi doma stalo a ještě jsem na šrot. Já chci mít svoje papoušky, něco dobrého do zobáčku, odpoledne si načepovat tři pivka, za korunu hrušku, nebo meruňku a jdu do peří. To víš že i na holky si šas udělám. 🤣🤣🤣🙋‍♂️

Pavel K
1. 11. 2022 13:36
Odpovědět  Pavel z Moravy

Včera jsem to rozebíral s babkou večer u televize. Tentokrát se nezmohla ani na odpor a pak mi řekla, že mě to ale postihne taky. Já jí říkám ano, ale budu alespoň psychicky připravený. Teď řeším kotel plynový. Abych neinvestoval cca 60 tisíc a pak neměl sucho v trubkách a nechodil jsem se do kotelny dívat jak jsem a 3, 14 investoval.

Albi
1. 11. 2022 16:05
Odpovědět  josh-xy

Vtipné je to ve dvou rovinách.
Ta první – výborný je ten vtip sám o sobě.
Druhá – ve skutečnosti to není vtip, ale pravda. 🙂

Stanislav
1. 11. 2022 10:46
Ohodnotit příspěvek :
     

V zimních měsících Generál ,,Zima”, udělá ve všem pořádek…

Albi
1. 11. 2022 11:01
Ohodnotit příspěvek :
     

Závěr článku: Pokud tedy žijeme v právním státě.
Nežijeme, o tom žádná. Takže co vláda dělá je nekritizovatelné. A pamatujte si to, bando dezolátů!

Jiří
1. 11. 2022 11:06
Ohodnotit příspěvek :
     

Západní demokracie je postavena na principu ,hlavně já ,proto na západě nedochází ke změnám. Náš národ má v krvi husitství ,tedy první republika i socialismus stál na ideích husitských hnutí.Dnes dochází ke střetu západní ideologie a českého myšlení.Kdo zvítězí?

me2d44
1. 11. 2022 11:20
Odpovědět  Jiří

Už jsem to tu jednou psal. Dejme našemu lvu na prsa zlatý kalich (se Slovenskem jsme se rozknotřili) a když si chce Pekari “vzít vlajku zpět”, tak toho lva se zatým kalichem prostě doplníme na naši vlajku – oni i ti “přeformátovaní” za Habsburků jsou v jádru duše Husiti – tedy kališníci. A pak se můžeme zachovat podle jejich obyčejů – jeden z těch praktických byla defenestrace – zbytek se už tak nějak vyřešil.

Albi
1. 11. 2022 16:07
Odpovědět  me2d44

Zlatý kalich !!!!!!
Tak to by nám určitě raději nechali tu vlajku! 🙂

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Aleš
1. 11. 2022 11:15
Ohodnotit příspěvek :
     

Fiala lže. Původcem války na Ukrajině je Ukrajina a USA s mopslíkem EU.
To že Fiala používá nacistický pozdrav Sláva Ukrajině je důkazem že s ním není něco v pořádku.

Pedro
1. 11. 2022 11:23
Odpovědět  Aleš

Zemana taky zlomili, natož fialového zmrda.

Pavel K
1. 11. 2022 13:43
Odpovědět  Pedro

Tady bych se rád někdy dozvěděl co se přihodilo, že se ta korouhev při bezvětří otočila.

me2d44
1. 11. 2022 15:31
Odpovědět  Pavel K

Do těch výšek nevidíme. Ale každopádně osoba v tomhle postavení musí mít na mysli MMF a ECB – jinak židy, kteří přes finance vládnou ekonomice světa (malé “ž” je úmyslně). Je to dáno naší orientací – půjčky jsou přes ECB, ta podléhá MMF, ten podléhá “komusi” z USA – a ten “kdosi” z toho má profit – a tím drží za rozkrok politiky různých zemí, protože když nesplníš, nebudou další peníze. Taková je skutečnost (a to je i to, čemu se dneska Rusko brání zuby, nehty)

Pavel K
1. 11. 2022 18:18
Odpovědět  me2d44

…..ale už to trvá dosti dlouho, už by to jednou pro vždy mohlo skončit.

Albi
1. 11. 2022 21:48
Odpovědět  Pavel K

Druhá světová trvala 6 let.

me2d44
1. 11. 2022 11:37
Odpovědět  Aleš

Já používám podobný pozdrav: “Sláma U kravína”. Když nám – důchodcům – vláda dle zákona! přida 300 až 500 Kč za celoživotní práci – a ukrajinským migrantům (kteří by měli v první řadě bránit svůj stát doma) 5000 na osobu!!! Města jim platí byty, školky, školné ve speciálních školách a jejich parchanti vyhánějí české děti ze hřišť, mám sto chutí si pořídit kalašnikova s dostatkem munice a pár výbušek s rozbuškou ( znalosti na to mám, důchod na to nestačí). Že se mi v okruhu mého bydliště vyrojili Ukrajinci, jako blechy na toulavém psu, to snad nejde ani komentovat – a že jejich děti vyhánějí ty naše z dětských hřišť, to dnes a denně vidím z balkonu! (A z našich daní je ještě platíme!!!)

me2d44
1. 11. 2022 11:48
Odpovědět  me2d44

Doplněk: Sousedka má chatu na Harachovsku (pro neznalce, sever Čech). Z Polska přijede “zájezdní” autobus, vyvalí se dav Ukrajinců – první zastávka pracák, kde dostanou lejstro, druhá zastávka – kasa, kde si vyberou podporu, třetí zastávka – nástup do autobusu a návrat do Polska – tohle tu trpíme! Poctivý Čech se snaží ušetřit, aby si koupil aspoň ojetinu a Ukrajinci v mém okolí si kupují byty, luxusní SUV – mají zpravidla dvě až tři (podle počtu řidičů v rodině), nepracují (ani nechtějí – když mají dávky). Kdo by to nebral? Ale vláda už řve, že důchody zvyšovat nebude, nezbylo by na podporu Ukrajinců. Neberte to, ani já to nechápu!!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel K
1. 11. 2022 13:47
Odpovědět  me2d44

Kdybychom neseděli na pprddelýých vzali klacky a vyhnali je ze strakovky, ono by to bylo jinak. Ale že se bojíme, tak to je naše chyba.

me2d44
1. 11. 2022 15:12
Odpovědět  Pavel K

Klacky jsou málo. Chce to vidle “hnojovky” – ta Strakovka by už zasloužila vykydat!

Pavel K
1. 11. 2022 18:20
Odpovědět  me2d44

To víš že bych si vzal jiné mlátidlo, to já jen tak obrazně. Cemper je všude.

Jirka
2. 11. 2022 07:48
Odpovědět  Pavel K

Před měsícem jsme měli volby, kde se dal 5kolce dát jasně najevo nesouhlas. A jak to dopadlo? V prvním kole se 40% ani nenamáhalo k volbám přijít. Ve druhém nepřišlo 80% oprávněných voličů.

me2d44
1. 11. 2022 15:46
Odpovědět  Aleš

Malinko bych obrátil pořadí: když byl Žabička na Ukrajině zvolen, tak si hned vzal 14 dnů dovolenou v Turecku. O tom, co se dál bude dít rozhodli oligarchové podl řízením USA a VB. A jde to tak dodnes – Žabička jen musí hrát podle not (jinak si poprosí o penál – ten poslední). Takže, za to, co se dnes děje na Ukrajině mají USA a VB přímou zodpovědnost. A Ukrajinci umírají za cizí zájem. Sláma U kravína!!!