blog

Kultura krádeží jako vrozená ideologie Spojených států (a de facto celého západního kapitalismu a civilizace)

Alexander Dubrovský

1. Úvod

Začnu ze široka.

Proběhl japonský experiment: dvě skupiny opic byly přemístěny na dva malé ostrovy vzdálené asi 10 km od sebe. Primáti měli dostatek potravy: kokosové ořechy, banány a další rostlinné plody, ale zvláště si cenili hliněné hrušky, vědecky „topinambur“ a hovorově „sladkého bramboru“ (Jeruzalémský artyčok). Mimochodem, také zde v Rusku roste (je plodný, je to plevel). 

Všechno by tedy bylo v pořádku, ale hlodat tyto plody s přilepenou zemí nebylo comme il faut (ne vhodné, ne „ažůr“, ne korektní), ale co se dá dělat – hryžou tisíce let a ještě tisíc budou hryzat. 

Mimochodem, opice také milovaly vodní procedury, nyní moře bylo blízko, a ne tak, jak tam kde žily dříve, daleko od vody. 

Jednoho dne si jedna z opic šla vykoupat, v ruce držela topinambur, a když šla do vody, nedobrovolně si tak umyla ovoce, načež ho snědla. Rychle si uvědomila, že čistá „hruška“ je mnohem sladší, a proto proceduru pokaždé opakovala.

Po chvíli zbytek jejích ostrovních bratří najednou, všichni najednou, začali dělat to samé, to znamená, že všechny opice daného ostrova, než ohlodaly ovoce, je nejprve opláchly ve vodě. 

Nejpřekvapivější bylo, že na sousedním ostrově si pozorovatelé nevšimli žádné stejně chytré opice, ale informace o novém potravinovém systému se nějakým způsobem přenesly o 10 km dále, kde všichni primáti najednou začali také nejprve omývat plody ve vodě a teprve potom je jíst. 

To vše znamená, že lidé už nejsou (nebo ještě nejsou?) opicemi, ale nic opičího jim není cizí, včetně zcela jiných dovedností některých druhů primátů. 

2. Kultura krádeže

Nebo: proč kradou.

Ne, takhle ne: proč totálně kradou právě oni?

Představme si obrázek třeba někde v zaostalé jihovýchodní Asii (nebo i v Japonsku): místní opice se vrhne do obchodu, popadne vše, na co narazí, a v klidu odejde. Nebo v klidu neodejde, ale vyhodí ji, což je jedno. Souhlas, pro Asii není vůbec nic nadpřirozeného a děje se to tam pravidelně (sám jsem to viděl). Co když Homo Sapiens zaujme místo opice? Otázka je řečnická, takže se přesuneme rovnou do Nového světa. 

Myslím, že každý slyšel o pronásledování, snižování a omezování pravomocí policie v různých Státech Ameriky. Stejně jako to, že všechno to „kyselo“ není vůbec ruská propaganda, ale realita, ze které povylezly opičí návyky „čapnout“ vše, co je supermarketech „špatně leží“. Dokonce na některých místech již byla hranice stanovena na 999 dolarů, do které to není považováno za trestný čin. 

Nebudu uvádět seznam, kolik maloobchodních řetězců po celých Spojených státech již zavřelo kvůli krachu, už jsem to udělal dříve. Tento seznam přirozeně roste a nezastaví se. Kdo tam začal první, už není důležité, důležité je něco jiného: signál, že to jde, prošel průvanem odspodu nahoru „nemýt plody a nekrást“ už se nedá – to je nesvoboda a nic jiného. 

Kradou všichni, kradou všude, kradou všechno. Kradou sami u sebe, kradou u svých sousedů, kradou v obchodech, kradou v jiných zemích. No, prosím, řekněte, když můžete ukrást stovky miliard dolarů ze zlatých a devizových rezerv jiného státu, tak proč si prostě nemůžete něco šlohnout za nějakých ubohých 999 dolarů? 

Proč jsou to tedy právě oni, kdo beztrestně kradou? Ne, chápu, že se krade všude, v každém koutě planety. Dávno je známo: zločin je věčným společníkem lidstva a neexistuje způsob, jak se ho zbavit, zde neexistují žádné iluze. Nikoho ale ještě nenapadlo povýšit krádeže, které jsou všude trestné, fakticky na úroveň státní ideologie! Nebo se pletu? Otázka je opět řečnická.

Existují tedy dva důvody pro totální krádež v USA, a to jak ze strany občanů, tak ze strany státu: 

1) Lidé se nemění

Sečteno a podtrženo: osadníci, kteří osídlili Severní Ameriku, jak známo, pocházeli z nejnižších okrajových vrstev Evropy. Pak už šlo vše jako s opicemi (viz začátek textu). A už nezáleží na tom, kdo, kde, za jakým účelem a z jakých sociálních vrstev naplnil toto počáteční shromáždění chátry. To, co bylo stanoveno jako základ: loupeže, vraždy a genocida místního obyvatelstva, tak či onak, se nejen předávalo z generace na generaci, ale také infikovalo a stále infikuje všechny příchozí. 

Ano, přestali otevřeně mořit a zabíjet domorodce kvůli jejich zmizení do úrovně statistické chyby. Poté, v polovině 19. století, se začali navzájem ničit, pak přišli k rozumu a přešli do vnějšího světa, téměř každý rok napadali jiné země. Postupem času se formy měnily, ale podstata se nezměnila.

2) Američanům je upíráno jejich právo drancovat celý svět 

Poválečné uspořádání světa s následným supervelmocenstvím si ze Spojených států udělalo krutý vtip: nepotrestané loupeže nás naučilo nepracovat, ale naučilo nás nemírně konzumovat. Jakmile se začala zužovat možnost loupeží ze zbytku světa, začali být Američané opět nuceni obrátit se sami k sobě.

Ano, stále je zde prostor pro rozprostření, například v zemi nevystrašených idiotů “kvetoucí zahrady”. Ano, někdy je možné shromáždit zástup svědků sekty neexistujících “pravidel”, která sice nemůžete porušit, ale pokud opravdu chcete, můžete. Zvířecí intuice je však dána opici s granátem dvojnožcům, aby předvídali těžké časy, kdy budou řádit primitivní instinkty importované do Nového světa s marginalizovanými těly a stejnou marginalizovanou mentalitou. Už se tak stalo. Vlastně se nikdy pořádně nepřevlékly, stačí si vzpomenout na masové rabování po každém kataklyzmatu.

Jak se říká, zapamatujte si a pociťte rozdíl:

– Americká národní garda je zapojena pokaždé v případě přírodních katastrof (tornáda, hurikány, požáry), aby zastavila rabování. 

– Ruská národní garda se podílí na odstraňování spolu s ministerstvem pro mimořádné situace následků katastrof (požáry, povodně atd.) a mimo jiné i na předcházení případnému rabování .

Z nedávného času.

Fox News  , 04.10.23:

„Skupina asi 45 dětí pravidelně vykrádá CVS ve Washingtonu, DC, přičemž mnozí ze zlodějů berou jídlo a pití a šlapou na ně, podle zprávy Fox 5 …

… Reportérka Fox 5 Sierra Fox: „Ve skladu je zboží, ale je zamčené“. Zeptala jsem se zaměstnanců, co se nejčastěji krade, a oni se jen rozesmáli a řekli „Všechno“

Televiznímu kanálu Fox 5 bylo řečeno, že pouliční prodejci platí mladistvým za krádež věcí, aby je mohli dále přeprodávat.

„Zaměstnanci CVS byli varováni, že zloději vědí, kdy přicházejí nové zásilky, a právě tehdy dorazí,“ dodal obchod.

Jemná reakce kolemjdoucích na to, co se děje, je úžasná: 

„Myslím, že je to špatná věc. Zároveň to pravděpodobně dělají z nějakého důvodu,“ řekl jeden člověk. “Chtějí tyhle věci, ale neměli by jen přijít a vzít je z regálů, protože to poškozuje obchod.” 

„Spousta lidí si nemůže dovolit nic z toho, co tam je. Neříkám, že řešením tohoto problému by měla být krádež,“ řekl další člověk. “Nicméně, pokud by město mohlo poskytnout dostupnější zdroje pro lidi bez domova nebo s nízkými příjmy, které by jim mohly poskytnout péči o vlasy, péči o tělo, hygienu atd., mohla by to být varianta.” 

V důsledku toho mají obchody CVS prakticky prázdné regály, protože zaměstnanci jsou nuceni schovávat zboží do skladu, což způsobuje propad prodeje. Podle odhalených plánů uzavře CVS do konce roku 2024 900 obchodů kvůli každodenním krádežím. 

Zde je více ze zprávy CNN :

“Reportér CNN sledoval, jak tři lidé vykradli obchod Walgreens v San Franciscu, podle sužetu na Crime Monday …“

“Zaplatili tihle chlapi?” zeptal se reportér zaměstnance Walgreens. “Ne,” odpověděl zaměstnanec. “Tento obchod je vykraden téměř desetkrát denně.” 

P.S.

Myslím, že je to jen začátek cesty ke dnu a čeká nás ještě mnoho úžasných objevů o skutečné morálce obyvatel „Města na kopci“. Hlavní je, aby u těchto opic s granátem zůstal stále pud sebezáchovy. 

Poznámka překladatele: Američané se velmi dobře „poučili“ u svých velkých předchůdců – u Angličanů. A dotáhli vše k „dokonalosti“ i obrovskému rozmachu … Když se ale podíváme do minulosti, je velmi dobře vidět tu neustálou a nekonečnou řadu krádeží po celém světě, asi hlavní „civilizační“ stopa, co  po sobě zanechává „Kolektivní Západ“ …

https://cont.ws/@alex581210/2651850

Překlad Peter 008


sdíletj na

4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pavel z Moravy
15. 10. 2023 08:54

Pěkný “”západní svět”, jen co je pravda. Naši mlaďoši mají kde čerpat inspiraci, inspirace k práci to ale nebude. Dojeli zlatíčka, dojeli.

zdendulka
15. 10. 2023 10:23

Toto je otázka tzv.kolektivní paměti a chování, kterou má každý druh živočichů….přišlo se na to postupně .. první byly sýkorky, které proklovávaly v Londýně tenká víčka lahví s mlékem a do pár měsíců už to dělaly sýkorky na půlce světa…. když v pokusném středisku naučili sklípkany určitou dovednost a trvalo jim to asi půl roku, o tisíc km dále to pochopili sklípkani už za týden a zanedlouho to uměli sklípkani po celém světě a bez učení.. A lidské rasy maji stejnou kolektivní paměť jako sýkorky, sklípkani či jiní tvorové. Proto je potřeba nestírat pojem lidská rasa, protože existuje a každá má svoji kolektivní paměť. Kdo o tom chcete vědět víc, přečtěte si knihu “Teorie morfických polí” od anglického universitního profesora celosvětově již konečně uznávaného. A pochopíte, proč se tvorové různých druhů chovají stejně, jako jejich spolubratři tisíce kilometrů daleko. Datlové všude klovají do stromů, veverky všude dělají zimní zásoby oříšků, noční zvířata všude ožívají až v noci… nelze je předělat….. kolektivní paměť morfických polí je drží v daných mezích.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
zdendulka
15. 10. 2023 10:43
Odpovědět  zdendulka

ještě jméno pana profesora 🙂 Rupert Sheldrake. “ Rupert Sheldrake je biolog a autor více než 80 vědeckých spisů a 10 knih včetně “Science Set Free.”Pracoval na vývojové biologii v Cambridgi, kde byl partnerem Clare College. Jeho teorie o morfických polích a morfické rezonanci vede k vizi, že vesmír žije a má svou vlastní vrozenou paměť.”


zdendulka
15. 10. 2023 10:49
Odpovědět  zdendulka

https://www.kosmas.cz/knihy/105976/teorie-morficke-rezonance/ – je ovšem beznadějně vyprodaná…. zatím….