blog

Kterak chlupatí zahráli na státní píšťalku a vydojili 131 milionů. Komentář Štěpána Chába

Tak policisté si udělali předčasného Ježíška. Přišlo jim prvních deset vozů BMW z německé automobilky. Jeden přibližně za 2 200 000 korun českých. To je bratru za bezmála 22 milionů. Policistům má přijít dalších šedesát aut od stejné automobilky a za stejnou cenu. Dohromady tedy za 154 milionů korun českých. No, není to báječné? V roce 2017 nakoupila policie za 63 milionů 38 Superbů od Škoda auto. Tam se cena vyšplhala na 1 700 000 korun českých za jedno auto. Také cena, nad kterou by jeden zakřepčil radostí.

Četl jsem, že cena nových BMW je vcelku v pořádku. Pokud si chce člověk udělat takhle při úterý radost, může si stejné vozidlo v civilní variantě koupit až za 2,9 milionu, pokud si do něj nechá namontovat všechna moderní zařízení a odváděče pozornosti od řízení. Policisté jsou skromní, těm stačí hajtra jen za 2.2 milionu. Ale nedá mi to – tohle je ten způsob šetření? Ani v okamžiku, kdy lidé přestávají mít na jídlo, se státní kasa nepřestane dojit?

„Jsem liberální ekonom. Proto budu vždy proti tomu, abychom brali lidem a firmám z kapes více peněz, které poté necháme státní moloch přerozdělovat. Je dobře, že se superhrubá mzda zrušila. Deficit se musí řešit především snížením výdajů,“ řekl ve slabé chvilce ministr vůbec ničeho Jan Skopeček z ODS, když popisoval, jak ven z krize, když obhajoval zrušení superhrubé mzdy, které nahrálo do karet hlavně těm bohatším spoluobčanům. Ale snižovat deficit tím, že by se nakoupila o polovinu levnější auta pro policii, které mají podobný výkon? To ne, to prosím ne.

Je to jeden z tisíce příkladů, kam kráčíme. Stále se hoduje, i když už se začíná hodovat na zdechlém koni. Nezaznamenal jsem, že by Fialova vláda, i přes předvolební sliby, začala dělat pořádek a začala řešit „především snižování výdajů“, jak se vyjádřil budoucí exposlanec Skopeček. ODS před volbami slibovala, že vymete Augiášův chlév ve státní sféře snížením byrokratů o 13 %. Po volbách pak začalo ohlušující ticho, přibyli tři ministři s agendou a bez ministerstev, aby se koaliční pětihlavý průšvih nakrmil celý, k němu příslušný byrokratický aparát. Jen na ministerstvech dělá na plný úvazek 22 557 úředníků. Na úřadech státní správy pak posedává a brblá na vychladlou kávičku 51 258 úřednických duší. Nejde v tom udělat pořádek a dopřát těm jistě tuze inteligentním lidem, aby pomohli české ekonomice v soukromém sektoru při vytváření svých podnikatelských úmyslů? Vytváření hodnot je, i přes opačné trendy, stále ještě přínosnější, než vytváření kopce zábavy při zaplevelování republiky tisíci zákony, nařízeními, novelizacemi a formuláři.

Výsledek je stejně jediný. Výborně ilustrovaný u žádosti na příspěvek na bydlení. 14 lejster, které musí člověk vyplnit a úřednický moloch zpracovat. Nejde vytvořit automatický systém? Ona příslovečná digitalizace? Vždyť u dávek jsou přesně dané podmínky, které může vyhodnotit počítač, nemusí u toho sedět stovky a tisíce úřednic. Blbě vyplněné formuláře by chodily na nějakou ústřednu, kde by člověku zavolala paní a člověku vysvětlila, že tudy cesta nevede.

Praktická ukázka zaplevelení prostoru byrokracií. Spadáme pod úřady našeho lokálního velkoměsta o 11 tisících obyvatel. Jeho součástí je sedm budov po stropy nacpaných byrokraty. Budovy to jsou honosné a převeliké. Nejde agenda zmenšit, úřady slučovat a maximálně digitalizovat? Výsledkem by mohlo být, že ve městě bude úřadovna jen jedna. Šest uvolněných budov, desítky lidí, kteří si místo úřednické rutiny začnou plnit sny v podnikatelském prostředí. Proč to nejde? Republika nevzkvétá, protože se dusí pod byrokracií. Mimo jiného.

Ale my nakoupíme policistům, jak je zvykem jednou za dva roky, předražená auta, úřady budeme nafukovat, formuláře kupit a digitalizaci oddalovat. A to šetření státní kasy, to Skopečkovo snižování výdajů? Kde je? Nikde, dál se rozhazuje z eráru, protože erár je bezedný.


sdíletj na

40 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
sizok
23. 7. 2022 21:21

Fiala, to je jenom snůška lží. Paňáco, se kterým si kdejaký evropský poslanec
vytře prdel. Nahý král.

Milan ze Zahrady Čech
23. 7. 2022 22:00
Odpovědět  sizok

Zjeb-bal ho ten holandskej zm-rd jak sedlák sirotu. A blbeček čučel jak vůl před kopcem a tvářil se státnicky. To není nahý král, to je fialový kašpar.

Milan ze Zahrady Čech
23. 7. 2022 23:16

Sakra – belgický zm-rd.

Aleš
23. 7. 2022 21:28

SPOLU je katastrofa.

trtal
24. 7. 2022 02:55
Odpovědět  Aleš

SPOLU je vysledek katastrofy vedouci ke katastrofe definitivni…

…katastrofa byla v ’89 – ztrata ochrany Ruska…

Pavel K
24. 7. 2022 09:02
Odpovědět  trtal

Přesně, máme na té katastrofě pěkný svůjn a veliký podíl. Je to vina
občanů ČR, že to nechali zajít až sem. Z toho se nevyhrabeme.

Milan ze Zahrady Čech
24. 7. 2022 13:30
Odpovědět  trtal

Skutečně, trolíku? Ono snad Rusko, abychom zůstali ve stř. Evropě, chrání Rakousko či Maďarsko? Katastrofa započala dáááávno před hadrákem, a to spoluprací některých komunistů v součinnosti s částí STB, spolupracující s CIA a MI-6, která vyvrcholila hadrákem, podporovaným SSSR, ve vleku týchž zahraničních agentur. A vůbec. Když už trolíš, tak bys měl aspoň trochu fundovaně smrkolo. Nás neochraňovalo Rusko, ale SSSR! Svaz socialistických republik, ne kapitalistická Federace! Katastrofou je náš vstup do NATO a Eurosajuzu – ne “ztráta ochrany Ruska” jak tady žvástáš.

Albi
23. 7. 2022 21:58

….začíná se hodovat na zdechlém koni”?
Skoro bych to viděla tak, že i ten zdechlý kůň je jen půjčený, aby ten český mrasmus nebyl na první pohled tak patrný.

Pedro
23. 7. 2022 22:23

Strašně jsem se styděl, když toho českého nechlapa prcal ten belgický primitiv. Já bych vstal a dal bych mu pěstí a už nikdy by neponižovali Slovany!

Jarda
23. 7. 2022 23:06
Odpovědět  Pedro

Proto by jse neměli bejt v žádný unii. To je i v naší povaze: respektovat, nestěžovat si a ustoupit..Chamtivý idioti toho můžou proti nám využívat.

Milan ze Zahrady Čech
23. 7. 2022 23:24
Odpovědět  Pedro

Proč hned dávat pěstí? To byste byl fujtajbl útočník. Lepší je obratem zesměšnit protivníka tak, aby zaútočil on. A pak ho teprve srazit. Jenže to naše uboho je neschopné po všech stránkách a ke všemu je to zbabělé.

sizok
24. 7. 2022 07:39

Ustrašený služebníček.

PENNYS
24. 7. 2022 09:19

No Comment

Pedro
23. 7. 2022 22:28

Jsme ve světě za zbabělé sračky! Začalo to sobotkou a tímto hnusem zbabělým, otitulovaným blbostí to pokračuje. CIA se směje, jak snadno ovládá české blby.

Milan ze Zahrady Čech
24. 7. 2022 11:47
Odpovědět  Pedro

Jenže to nejsme až teď, jak by se mohlo zdát. Už před válkou platilo, že Němci Čechy pohrdali, Poláky nenáviděli, a Rusů se báli. Tenhle postřeh pochází z předválečné doby, akorát si za boha nemohu vzpomenout, jestli od Jana Masaryka, nebo Jiřího Beneše, synovce Edwarda a novináře (kterého chtěli komáři v Buchenwaldu sejmout, že ostře nesouhlasil s jejich táborovými rozsudky smrti), nebo od Antonína Kaliny (v Buchenwaldu zachránil před smrtí přes tisíc dětí, riskoval při tom denně život a měl osobní podíl na sebeosvobození Buchenwaldu, které si přivlastnili Amíci, ale že byl komunista tak ticho po pěšině, zatímco anglosas Winton světovou slávu) či jiného našeho politika té doby.

Editor
24. 7. 2022 13:25
Odpovědět  Pedro

Začalo to přiblblem Špidlou, pokračovalo dutohlavem topolovým, stagnovalo Fišerem a Nečasem. Sobotku a Babiše pověsit za koule do průvanu. Gross a Paroubek v tomto ohledu škody nenapáchali.

Vaclav
23. 7. 2022 22:29

Kur.. Jasanek provize se počítá procentem z ceny zakázky.Proto musí být zakázka co?No, kur.. nejvyšší, Jasanek nejvyšší. Musíte myslet politicky.

Jiří
23. 7. 2022 23:45

Jsem rád ,že je zde článek od Š.Chába ,protože na Novinkách jsem dostal zaracha při komentu od tohoto dobrého novináře. K problému o policii asi toto ,opičíme se po německém řádu a vpodstate jsme jeho kolonii ,proto vedení státu nemusí nic dělat ,jen se starat jak si nakrást chechtáky

trtal
24. 7. 2022 03:03
Odpovědět  Jiří

neopičíme se, jako otrocka kolonie s levnou pracovni silou slovanske pakaze Zapadem urcene odjakziva k vyhlazeni pouze plnime ukoly ….
…od ’89 rizena likvidace…
..ponizit, okrast, vyzdimat, zadluzit a vyhladit…dejiny prepsat a vymazat…

zbyde jen oficialne hoax: “pry tu kdysi byla jakasi banda tupych slovanskych opic a ta neprezila”…

Ladislav
24. 7. 2022 06:23
Odpovědět  trtal

Tak co zasraný kapitalismus? Voní voní? Zlatý socialismus, opravdu zlatý! Zlaté Rusko, opravdu zlaté!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
trtal
24. 7. 2022 13:01
Odpovědět  Ladislav

kapitalismus?…a kde je?
puvodne a oficialne definovany kapitalismus neexistuje…vsechno rizeno a regulovano..

mame tu FASISMUS:
TOTALNI DOMINANCI NADNARODNICH KORPORACI A BANK PRES NASTRCENE TLAMY V TZV VLADACH PRO NAIVNI A TUPOU OTROCKOU LUZU….
…aby si mohla falesnym smerem odplivnout zluc a valit znova za almuznu do rachoty….

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Jarda
24. 7. 2022 20:17
Odpovědět  Ladislav

To není kapitalismus. Ten už dávno zmanipulovala demonkratie.

Pat
24. 7. 2022 08:22

To se někdo snaží papaláše z policejního ředitelství vyhladit?
Pokud si vzpomínám, tak jeden takovýto krasavec již naši orgáni od BMV měli zapůjčen na testování.
A skončil sešrotovaný o sloup, a v potoce na střeše, posádka v nemocnici a jeden z nich dokonce s přelomenou páteří.

Pavla
24. 7. 2022 08:38

Když jezdí česká policie v německých autech, znamená to, že si máme zvykat na to, že jsme v Německu? Připadá mi to jako další ústupek v dekonstrukci státu. Navíc Škodovka je jiný koncern ne?

Pat
24. 7. 2022 08:41
Odpovědět  Pavla

Česká auta se již nevyrábí.
Škoda je německá.

Pavla
24. 7. 2022 18:41
Odpovědět  Pat

Jasně Škoda BMW 😉
Škoda je “německá”, původem česká (což jí těžko odpářeš), ale vyrábí se u nás v “Rakousko-neUhersku” ale ne v Deutschland a to jak je vidět, prestižně je to jinde. O to mi šlo.

Pat
24. 7. 2022 21:06
Odpovědět  Pavla

Nešiju, nezáplatuju, tak ani nepářu.
Ze škodovky je “český” jen ten název.
A vlastně ani ten ne.
Od 24.03.2015 ochrannou známku vlastní Škoda a.s. která patří Němcům.
A ani ta výroba není směrodatná.
Vyrábí se totiž jak u nás, tak na Slovensku, v Rusku, Číně a Indii.

trtal
24. 7. 2022 09:40
Odpovědět  Pavla

tzv “česká policie” je banda blbecku k ochrane protektoratni moci predevsim ve sluzbach zahranicnich tajnych sluzeb…

Milan ze Zahrady Čech
24. 7. 2022 12:45
Odpovědět  trtal

Buď jsi jenom bl-bej, nebo jsi šmejd a je v tom úmysl. Dle mého to druhé. Záludný šmejd. Smrdíš mi velice velmi podobně jako před půlrokem šmejdi z bandy Indického běžce a další trolové na NR. Pár jakoby souhlasných příserků a následuje dehonestace a manipulace, jako právě teď. Ve službách zahraničních agentů je BIS, vláda, a velká část parlamentu, ale ne policie. Policie je zahraničními agenty přes tyto své instalace – vláda a parlament, mimo SPD – zneužívaná, ne však, jako taková, v jejich službách. Proto také byla první starost vlády zrádců výměna policejního prezidenta. Možná ti někdo na ty tvoje rejdy naskakuje, ale já sichr ne. Pro mě jsi jen placený blbeček. Kým, trole?

trtal
24. 7. 2022 13:05

zdar priblbly zvanile…zase tolik pismenek o nicem…
zalez ty havloidni prasivy potkane a neotravuj slusne lidi…

Milan ze Zahrady Čech
24. 7. 2022 16:45
Odpovědět  trtal

Trtale trtale… Ty placaté slabomyslno s vytrtkanou fantazií, i ty tvé primitivní nadávky zůstaly determinované výší tvého ntelektuálna. Tos na sobě vůbec nezapracoval? Přesně takhle, doslova stejnými nadávkami, jsi na mě mě reagoval na NR, když ses tam sr-al do diskuzí a pokoušel ses je rozvracet. Jo, a s tím mým zařazením k havloidům ses vůbec vycajchoval. Což je pouze dobře. Doposud ti totiž někteří diskutéři na to tvé manipulativní trolení skáčou. Smůlu máš ale v tom, že dobře vědí, že právě Všaška Pravdolásku mám za počátek sra-ček – z čehož vyplývá, že nejsem jeho fanda, z čehož vyplývá, že jsi pouze primitivní, placený trol. Rozhodně ne diskutér, natož slušný člověk.

Milan ze Zahrady Čech
24. 7. 2022 12:10
Odpovědět  Pavla

Já se pos-eru! To už všici zapomněli co bylo první starostí Všaška Pravdolásky po zvolení hradním škůdcem?! Připomenu – zda jsou vozy BMW pro prezidenta dostatečně reprezentativní! (Další starostí pak bylo přestrojení hradní stráže za operetní vládní křoví, další výměna staletých lustrů na chodbách Hradu za zářivky a jiné zhovadilosti.)
Dodnes si pamatuji, jak jsem při tom jeho intervjů hulákal na celou krčmu, že je to v pr-deli, že se kre-téni radují z prezidenta hradního šaška a pak se kvůli tomu s kretény porval. Takže zvykání si na německou nadřazenost započalo zároveň s instalaci Všaška na hrad a jeho opakovaných omluvách za odsun nacistické smečky – ne až teď!. Takže tak.

trtal
24. 7. 2022 13:06

jak sem uz psal, si naivni tupec…
a nevidis si do te spinave tlamy…

Milan ze Zahrady Čech
24. 7. 2022 16:54
Odpovědět  trtal

Ha! ha! ha! Přidej smrkolo a opři se do toho pořádně! Špinavá tlama… naivní tupec… havloidní prašivý potkan… Hele smrkolo, tys dokonce takové primitivní přízemno, že mi na jedné straně nadáváš do havloidních prašivých potkanů, ale pak div nevylítneš z pantoflí, když se o toho tvého vychlastaného idolu otřu. Měl by sis v té řezance co máš v řepě udělat trochu pořádek.

PENNYS
24. 7. 2022 09:16

Každá západní vláda se nejdříve pojistí vojsko a policii aby je chránila před “voliči”!!!????
Proto se nesmíme divit ničemu ,co se děje v tomto mizerném státě,hodně občanu si rozmyslí jít do ulic protestovat,že si policie nakoupila drahé auta?? Národ se musí dle pětikolky buzerovat trestat, srazit sebevědomí, ovcím ,se bez problému dobře vládne!
Demonstrace proti perfektně vycvičené policii , armádě, kteří jsou proti BEZBRANNÝM demonstrantum,Super OZBROJENI- nemá smysl!!! Dnes se musí demonstrovat UPLNĚ JINAK!
” všicijsme v π- ČI”

janle57
24. 7. 2022 09:39

Výborně dostali nové káry za 2 mega,aby mohli pronásledovat ty,kteří něco mají
proti politické mafii jménem STAN a jejímu rozkrádání veřejných peněz,na které
přispíváte svými daněmi,jejich šéf rybí oko Rakušan si ta jejich koryta rozvracet
nenechá,kvůli tomu přece lezl do politiky !!

Pavel
24. 7. 2022 10:26

Řečnická otázka- je to většině spoluobčanů této německo- bruselské kolonie jedno, co se zde děje, nebo ne? Odpověď- většině ano. Když v destimilonové zemi budou 3/4 občanů poslušní otroci bez vlastních názorů a s vygumovanými mozky, tudíž totálně nepřemýšlící lidé, kteří mají svůj mozek pouze jako výplň dutiny lebeční, tak potom ta tzv. elita si může s takovými zbabělci a připosranci dělat co chce. Už jsem to zde psal, nemá cenu stále zmiňovat škůdce, oni jsou šťastní, že se o nich hovoří, že jsou v září reflektorů, vyzdvihujte naše vlastence, přibližujte je lidem, jiná cesta není. Pan Rajchl, David, Kobza, A. Bartoš z ND a celé hnutí Pes a další vlastenci z SPD, dobří a slušní komunisté, to vše může být záruka pro lepší zítřek. Tlačme je k tomu, ať se spojí a přestanou si honit vlastní ego. Zachránit národ před škůdci je to nejdůležitější v dnešních dnech. V opačném případě se na to vybodněme, ať to tady ta banda všechno spláchne do stoky. Stejně jsme v ní již po krk.

Pavel K
24. 7. 2022 11:21
Odpovědět  Pavel

Samozřejmě že většině je to u otvoru. Všichni si jedeme sólo na svém písečku a že někdo krvácí, mám v čiči. Dokud mě přitékají na účet nějaké ty šekelíky, tak o co JÁ bych se měl starat o druhé, ONI ( politici) si to stejně udělají jak chtějí. Ale uvědomuje si někdo, že ty šekelíky můžou přestat docházet na účet, co potom?!! Nic, protože už bude pozdě.

Milan ze Zahrady Čech
24. 7. 2022 18:34
Odpovědět  Pavel

Máte pravdu, Pavlíci.

Pavel K
24. 7. 2022 20:45

Díky. 🍀🙋‍♂️