blog

 Krize nekrize, vláda a resorty si pobyt  na výsluní  vychutnávají  plnými doušky

 Krize nekrize, vláda a resorty si pobyt  na výsluní  vychutnávají  plnými doušky

    Zatímco občany, daňové  poplatníky  současná pravicová vláda škube každým dnem  stále více  a více, sama si  rozmaru užívá neomezeně.  Inu život v zámku a podzámčí.

    Protivládní demonstrace zůstávají pro většinu členů vlády spíše pobavením, a když se konečně odbory odhodlají  uspořádat demonstrací před Úřadem  vlády (29. března), vezme vláda  do zaječích a odjede na tzv.  pracovní  výjezdní zasedání. Tentokrát třeba do Jeseníka.

A jaké jsou finanční náklady  spojené  se zabezpečením a průběhem  takového výjezdního zasedání vlády ČR  v budově Městského úřadu Jeseník?

       – catering 114.965 Kč (catering pro vládu 90.000 Kč, večerní pohoštění 6.475 Kč,

         catering pro technický personál a doprovod 18.490 Kč)

      – technické zajištění 18.879,03 Kč,

      – ubytování 71.505 Kč,

      – cestovní náhrady zaměstnanců 15.197 Kč.

 Výše cestovních náhrad přitom není konečná, neboť dosud všichni zaměstnanci, kteří se předmětné akce účastnili, nepředložili vyúčtování cestovních náhrad.  Zveřejněné  údaje jsou  základě obdržené  odpovědi  ředitelem  Odboru právního a kontrolního Mgr. Jana Večeři na můj dotaz.

  Další příklady jsou mediálně známé především díky Janě Bobošíkové,  která (ne)pravidelně mapuje  jednotlivé kauzy  vládního  plýtvání  veřejných financí. Takže jen připomínka a odkazy na některé z nich:

    Cesta na Tchaj – wan nejdražší ženy za pultem v ČR Markéty Pekarové Adamové.  

 Strava  během letu  za více než 228 tisíc korun, kdy v jídelníčku nechyběl sortiment „Steak, vanilková Panna Cotta, uzená kuřecí prsa, kachní paté,“. K zajištění pitného režimu to byla objednávka „288 plechovek za více než 7 tisíc, červeného vína 48 kusů za necelých 9 tisíc, 60 bílých vín za téměř 13 a půl tisíce a prosecca si rovnou stát na dlouhý let na Tchaj-wan „pro jistotu“ objednal 240 kusů za 29 tisíc. Téměř šedesát tisíc tak padlo jen na alkohol“.https://www.youtube.com/watch?v=-FseGR73UD8

  Dalším mediálně známým případem jsou nákupy luxusních dárkových košů na ministerstvu obrany pod vedením krvelačné lady Jany Černochové.  Po pravdě řečeno, nic nového pod sluncem, jedná se pouze o pokračování setrvalého stavu na tomto ministerstvu. https://www.youtube.com/watch?v=L4a_tLewKpo

 „Naštěstí “ vláda ví, že „záplaty“ ke kosmetickému vylepšení stále  narůstajícího  státního  dluhu lze získat různými, pro veřejnost  prezentovanými   hospodárnými opatřeními.  V současné době  je tímto hitem  prodej  budov  „dnes“  rušených  pošt  a finančních úřadů. 

A o co méně se získá prodejem  dle vlády nepotřebného majetku, který není ničím jiným než rozkradením,  se kterým má pravice bohaté zkušenosti ze zlatých 90. let popřevratového období,  o to více budou do rozpočtu  „cálovat“ prostí  občané. Vláda totiž myslí na své občany každý den a téměř každý den jim připraví nějaké  to překvapení .

Tím zatím posledním má být  zvýšení sazby DPH z 10 na 21 procent  u vodného a stočného, tepla, ubytovacích a jiných služeb.

 A pak nezapomínejme na kouzelného dědečka v podobě Evropské unie! Vláda ČR  zadluží  občany tohoto státu půjčkou od EU ve výši 2,9 až 11 miliard eur, v přepočtu od 69 do 265 miliard korun, které mají pomoci ČR k odstřižení od  Putinových  paliv. Vážení občané, naše pomoc Ukrajině není zadarmo! Vždyť  když se umí  uskromnit členové vlády  jejichž měsíční odměna je cca 4x vyšší než průměrný plat  našeho občana , pak to zvládnou i sociálně slabší skupiny daňových  poplatníků, jejichž příjem je v porovnání se sousedním Německem několikanásobně nižší.

Jak říká signalista Petr Fiala, krizi jsme zvládli díky  našim občanům a navíc  již  nejsme  zranitelní  a vydiratelní  Ruskem !   Uvidíme,  jak to bude   s  onou zranitelností  a vydiratelností  v dalším období   vůči našemu státu ze strany USA  i  se zatím setrvalým klidem našich občanů.  Zatím stále  nejsou  zapojení do  konfliktu mezi RF a USA na Ukrajině. Možná by mohli ale zbystřit.  Jak  oznámila  armáda, v květnu proběhne mobilizační cvičení odvodního řízení. Zatímco ministerstvo obrany se po zveřejnění zprávy snaží občany zklidnit prohlášením, že podobná školení se provádí každoročně, šéf lékařské komory o takových cvičeních  neví nic !  Na závěr snad jen stále více  diskutovaná otázka ? Není čas na vystoupení ČR z NATO a EÚ, díky kterým klesáme stále hlouběji ke dnu ?

Miroslav Kavij

sdílet na

21 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Gales
14. 4. 2023 11:41
Ohodnotit příspěvek :
     

Čas na vystoupení z těhle ,,demokradyckých”institucí by byl.Ale nejsou na to lidi.Bohužel.

Gales
14. 4. 2023 13:39
Odpovědět  Gales

Tisková konference strany PRÁVO RESPEKT ODBORNOST k programu akce Česko proti bídě – na yotube

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pedro
14. 4. 2023 12:20
Ohodnotit příspěvek :
     

Živíme miliony parazitů, kteří nikdy nic neudělali aby po nich ta práce byla užitečná a prospěšná. Třeba neziskovky a zbyteční úředníci, nepotismus. Jak dlouho to lze udržet?

janle57
14. 4. 2023 18:05
Odpovědět  Pedro

Na úřadu vlády ČR by měl viset,vedle ukrajinské vlajky, transparent s názvem :
To se nám to hoduje,když to platí jiní a na banderovské ambasádě pro změnu
jiný s názvem: To se nám to hoduje,když nám tihle volové půjčují a ještě nás
tu všechny zadarmo živí !!

Teuton
14. 4. 2023 12:35
Ohodnotit příspěvek :
     

Na pražském Národním muzeu visí – jako symbol českého ponížení a pokoření – ukrajinská vlajka. A policie kope a pěstmi a obušky bije do lidí, kteří se ji snaží nahradit vlajkou českou. Ukroušové se pak nemohou divit, že je část veřejnosti začala vyloženě nenávidět. Jako jejich předky, kteří sem vtrhli v roce 1968.

Pijack
14. 4. 2023 12:51
Odpovědět  Teuton

On to profesůrek Péťa pojal jako poděkování za internacionální pomoc z roku 1968, když nás přijeli Ukrajinci po boku ostatních členů VS osvobodit a mezi tím na budovu muzea vystříleli spoustu zásobníků. Péťa je z jejich přítomnosti u nás za poslední rok doslova nadšen. Tenhle hnůj jsem fakt na naší politické scéně po tolika letech nečekal.

Teuton
14. 4. 2023 13:38
Odpovědět  Pijack

Prostě mne irituje, že se zde roztahují a naše sociální a zdravotní systémy bezostyšně plundrují potomci Ukroušů, kteří sem k nám v roce 1968 vtrhli jako hejno sarančat. Tehdejší šéf Sovětského svazu, Leonid Brežněv, byl Ukrouš. Velitel invazní armády, generál Grečko, byl také Ukrouš. A teď jsou tady znova !

Pavel K
14. 4. 2023 15:46
Odpovědět  Teuton

🤣 🤣 🤣 🤣
Ale oni to prý říkali, že se jednou vrátí, no a bum tuná sú.

Pavel
15. 4. 2023 08:00
Odpovědět  Teuton

Zatím jenom kopou a bijí pěstmi,ale za chvíli přitvrdí a dožijeme se toho jako za “tatíčka Masarika”,že se bude střílet ostrými do demonstrantů! O tom se ale nesmí mluvit : Duchcov či Mostecká stávka a nedej bože kniha Marie Majerové “Siréna”,to je tabu! Stejně jako filmy Wericha a Woskovce “Hej rup” či “Těžká Barbora”. Ale žádná cenzura u nás není, máme největší svobodu jakou jsme kdy měli!(Podle signalisty)

Jaris
16. 4. 2023 07:06
Odpovědět  Teuton

Teutone, tak ty policajtske smejdy kopejte a mlatte stejne jako oni vas. Rikam to porad, ze kdyz jit na demonstraci, tak minimalne s poradnou basebalovou palkou. Pokojne demonstrace jsou vasi vlade tak akorat pro smich. Vedi, ze je nic neohrozuje a dal si jedou v jejich korupcnich rozhodnutich proti vam. Vy se bojite vlady, ktera nad vami drzi karabac a pritom to ma byt obracene. Vlada se ma obavat obcanu a slouzit jim. Mimochodem slovo ministr podle slovniku znamena sluha.
Nerikejte mi, ze se nenajde skupina odvaznych chlapu, ktera by vtrhla do muzea a sundala tu ukrouskou hanbu co tam strasi mnoho mesicu. Jak chcete vykopnout tuhle parazitickou fialovou demolicni cetu, kdyz nedokazete ani sundat obycejny cizi hadr z budovy Narodniho muzea!
Vzdyt jde o boj o vasi existenci!!! To opravdu chcete, aby Ceska republikla zanikla a rozdrobila se mezi Nemeckem, Polskem, Ukrajinou?! Vzdyt tihle krivaci se na to tresou! Je cas prestat hloupe demonstrovat a jit do boje proti tehle smecce hyen.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pijack
14. 4. 2023 13:05
Ohodnotit příspěvek :
     

Kdyby se narcis Péťa učil dějepis, vzal by si příklad z Anglického krále Jiřího, který nechal v 15 stoltí staré lidi bez pomoci bližních pověsit podél cest, protože byl lakomý a nechtěl se o tyto opuštěné staré lidi starat. On totiž potřeboval vybudovat silnou armádu…. a v pokladně mu peníze pro chudobince pak chyběly.

To jsou historická fakta. Ale Péťa se neučil historii, pouze nějaké humanitní pavědy. Z tohoto úhlu pohledu máme štěstí, že premiérem je guma bez mozku. Jestli mu někdo napoví, vůbec bych se nedivil, kdyby krále Jiřího následoval. Brusel mu dá pochvalu za likvidaci těch otravných Slovanů.

14. 4. 2023 14:21
Odpovědět  Pijack

Sebevraždy vyjdou stát levnějš.

Autor
14. 4. 2023 13:29
Ohodnotit příspěvek :
     

Co chcete od evropských vlád, když jsou v nich politici, kteří používají silně “odlehčenou výbavu svého mozkového řízení”. A někteří už nemají ani to.
Jen mi hlava nebere, že se stále najdou hlupáci, kteří znova a znova volí takové idioty. Neznamená to snad, že idioty volí jen idioti? Základním úkolem je teda zbavit idioty možnosti volit sebe sama …

Pijack
14. 4. 2023 14:19
Odpovědět  Peter 008

Voli volí voly.

Rosňa
15. 4. 2023 08:01
Odpovědět  Pijack

Kdo nevolí, ten zvolí, že budou zvolení ti největší voli. Platné pro veškeré volby. Kdo se voleb nezůčastňuje, ať drží hubu. Byl bych pro povinné volby, za neúčast – pokuta. Ať si volí každý koho chce a přijme i spoluzodpovědnost za to co zvolil. Kecy v hospodě, u počítačů a za manželčinou sukní ničemu nepomohou.

Jaris
16. 4. 2023 07:29
Odpovědět  Rosňa

Rosna
V Australii povinne volby jsou, ale ze by to melo vliv na kvalitu vladnich cinitelu, to se rici neda. Momentalne se nase vlada velmi podoba te vasi.
Paradoxne, kdyz se k moci dostanou nicnedelaci z Labor(delnicke) party, zavezou ekonomiku do hnoje. Liberalni vlada je zamerena vzdy na ekonomiku a tu karu z hnoje tahaji nekolik let. Z meho pozorovani za liberalniho vedeni Australie prosperuje, za laboristu jde vsechno do haje.

Bety
15. 4. 2023 13:20
Odpovědět  Pijack

Stojí, stojí voli
na volebním poli.
Hádají se koho zvolit
na vedoucí roli.
Slyšelo je tele
prohlásilo směle:
Zvolíme si velevola
ať nám kráčí v čele!
Dle té moudré rady
všichni dohromady
zvolili si velevola
a teď hubnou hlady.
Každý vůl i kráva
přesto bučí: Sláva!
Přišla éra prosperity,
pokroku a práva.
V téhle bajce není
žádné naučení.
Neboť tam, kde volí voli,
svět se sotva změní.

  • Jiří Žáček – Ezopovy bajky
All
14. 4. 2023 15:09
Ohodnotit příspěvek :
     

No zajisté přijde i ten čas,kdy naprostá většina občanů České republiky prohlásí: Do NATO jsme byli vhozeni bez našeho souhlasu,do EU nás nahnali propagandou a lhaním a rozdělení Československa proběhlo nezákonně bez referenda,tedy podvodem ! Znamená to,že stále existujeme jako Česká a Slovenská Federativní Republika , nejsme vůbec členy EU a už vůbec ne v NATU. Politická mafie a její zvůle s námi hraje velmi falešnou hru.

zuzana
14. 4. 2023 16:42
Ohodnotit příspěvek :
     

Maďarský premiér Viktor Orbán v pátek prohlásil, že Ukrajina je „finančně neexistující zemí“. Orbán uvedl, že kdykoli USA a Evropa pozastaví podporu Kyjevu, válka na Ukrajině skončí.

https://aktax.cz/viktor-orban-valka-na-ukrajine-pokracuje-jen-proto-ze-ji-usa-a-evropa-nadale-financuji/

Pavel z Moravy
14. 4. 2023 18:29
Ohodnotit příspěvek :
     

Pane Kavij, tady s tím lidským materiálem už nic neuděláte. Myslí to ještě od 7 do 10 % lidí. Takto to prostě je.

Frank
15. 4. 2023 08:17
Ohodnotit příspěvek :
     

Zkrátka to jsou neskutečné svině.