Koaliční pětka vzkazuje: Na demokracii zvysoka kašleme!

SPD Tomio Okamury získala ve volbách 2021 20 poslaneckých mandátů, volilo ji 513 910 voličů, což představuje 9,56% všech ve volbách odevzdaných hlasů, čímž se SPD v soutěži všech našich politických stran umístila na pátém místě a dosáhla lepšího výsledku než např. v pořadí šestá TOP 09 (14 poslaneckých mandátů), či v pořadí sedmí Piráti ( čtyři poslanecké mandáty).

S tímto výsledkem a s více než půmilionovým získem hlasů tak SPD získala zcela zasloužené právo na obsazení jednoho ze šesti křesel místopředsedů Poslanecké sněmovny, ale poslanci koalice SPOLU společně s koalicí PirSTANu, kteří v nové Poslanecké sněmovně vytvořili nerozbornou většinu, rozhodli jinak. A totiž tak, že volby, nevolby a demokracie nedemokracie, křeslo místopředsedy Poslanecké sněmovny pro nikoho z SPD nebude. BUDE pro poslankyni Richterovou z Pirátů (čtyři poslanecké mandáty), ale NEBUDE pro nikoho z SPD (20 poslaneckých mandátů). Čímž vyslovili svůj soud o tom, že voličské hlasy pro Piráty jsou pětkrát cennější než hlasy pro SPD, a čímž současně udělali kříž nad demokracií, která jak známo hlásá, že hlasy všech občanů v demokratických volbách jsou si a musí si být rovny.

Pro koaliční pětku to však, jak vidno, neplatí. A jak svůj postoj, kterým není ničím jiným, než otevřeným pohrdáním nejpodstatnějším principem demokracie, zdůvodňují?

Inu takto: Místopředsedové Poslanecké sněmovny vyjíždějí často do ciziny a jak by prý vypadalo, kdyby se v západní zemi, vedle našich skalních příznivců západní politiky objevil též poslanec SPD, čili strany, která se vyslovuje proti NATO i EU a chce o naší další příslušnosti k těmto organizacím dokonce uspořádat jakési referendum.

Takže nikdo takový z nás Čechů se v rámci politických jednání nesmí na Západě objevit, musíme tam působit jako národ ze všech národů Západu nejoddanější, nejposlušnější a nejdisciplinovanější, čili řečeno jinak: je naší nejsvětější povinností vysílat na Západ nikoli to, co naši republiku skutečně reprezentuje, ale jsme povinni vysílat tam naši Potěmkinovu vesnici. Tzn. zfalšovaný a nikoli věrný obraz toho, co náš národ jako celek chce a oč usiluje.

Faleš, nejubožejší předstírání něčeho, co není, a pohrdání demokracií je tedy tím, s čím naše nová poslanecká většina zahajuje, a jak už své pappenheimské známe, nemůžeme od ní čekat nic lepšího ani v budoucnu.

Lubomír Man

sdíletj na

5 2 hlasy
Ohodnotit příspěvek
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Anonymní jméno komentáře
12. 11. 2021 17:06

Člověku se chce zvracet, když jen na té fotce vidí ty zločinecké, odporné držky těch gaunerů, (moje nebožka máma by si před nimi odplivla a nazvala by je PRDELNÍ KSICHTY a měla by naprostou pravdu!??!!), kteří nám chtějí tzv. “vládnout”?!? sic!?? Napadá mě ono rčení Julia Fučíka z Reportáže psané na oprátce; Lidé, měl jsem vás rád, BDĚTE! Chudák, ten by se dnes divil, za co položil život, dnešní oVčany, kteří byli schopni takovou sebranku zvolit, by rozhodně rád neměl?!

Anonymní jméno komentáře
12. 11. 2021 18:16

Otázka je,či ich skutočne volili

ZRX1200
12. 11. 2021 18:02

Když se dívám na těch 5 šašků, říkám si: tohle jsou politici, kteří budou zásadním způsobem ovlivňovat životy 10 mil. občanů. Je to opravdu skutečnost, nezdá se mi to? Kam až jste to voliči v ČR klesli, že si volíte takový odpad. Vždyť ta sebranka nemá ani na to, aby vedli krávy na pastvu, natož aby vedli stát.