blogpolitika

Kdy si Západ uvědomí, že porážkou na Ukrajině sám morálně a geopoliticky zbankrotoval?

22 září, 2023Od jpdhospodářstvíKomentář

Níže uvedená odpověď na slabomyslnou propagandistickou brožuru v dnešním The Economist ( Čas na přehodnocení: Pomoc Ukrajině vyhrát dlouhou válku) je velmi na místě. Po přiznání, že Ukrajina nemůže tuto válku vyhrát, váleční fanoušci a propagandisté ​​tohoto časopisu neprožili katarzi. Nepřipustili, že Západ zneužil Ukrajinu tím nejhorším možným způsobem. Západ prosazováním falešných iluzí a falešnými sliby (vítězství, členství v NATO, členství v EU) předhodil Ukrajinu vlkům. A celou dobu to byla zvrácená chladná kalkulace: mocnáři na Západě celou dobu věděli, že Ukrajina nemůže vyhrát, věděli, že to nikdy nepřijmou ani v NATO, ani v EU, přesto ji tlačili do války a pak strach, že válka neskončila. Jen to obětovali a tím i osud 40 milionů lidí jedinému účelu – oslabení Ruska. Prostě další země, která byla zneužita.

Bez této katarze nebude pro Ukrajinu řešení. Také bez této katarze nebude pro Západ žádné řešení. S válkou na Ukrajině Západ zahájil nebo urychlil její úpadek. Válka na Ukrajině zásadně změnila geopolitickou strukturu světa. Rusko a Čína uzavřením euroasijské aliance a ekonomické aliance BRICS+ pod jejich vedením posunuly těžiště světa od Západu vojensky, geopoliticky i ekonomicky. Hegemonie Západu zemřela v nesmyslné ukrajinské válce. Západ se stává sekundárním faktorem. Pěkně to ilustruje projev německého kancléře Scholze před pár dny v prázdném sále Organizace spojených národů. Už nikoho nezajímá, co říkají západní země.

Je potřeba katarze. Katarze, ve které Západ pozná, že se svět změnil, že centrum ekonomické a geopolitické moci se přesunulo do Eurasie. Teprve pak může začít cesta geopolitické obnovy přes opětovné posílení ekonomické síly, které bude muset vycházet z vědomí, že na Západě již nejsou určována pravidla hry.

Ja, to je nova realnost.

The Economist konečně opakuje to, co někteří věděli celou dobu: gambit Západu na Ukrajině je impozantní selhání. Nečekejte ale, že si na této hořké pilulce pochutnají. Nejsou to jen plácání; implodují – a pouhé „přehodnocení“ tuto potápějící se loď nezachrání. Čas na kontrolu seismické reality, ne na kosmetické úpravy.

Když je dokonce The Economist nucen odhrnout oponu za bezútěšnými čísly – „osvobozeno méně než 0,25 % území“ – víte, že to není jen špatný den v kanceláři pro Západ; je to plnohodnotná existenční krize. Toto není jen “předělový okamžik”; je to veřejné zahanbení, smeknutí nejvyššího řádu. V nelítostné aréně faktů nejsou tato ubohá procenta pouze statistikou; jsou to epitafy pro každý klamný příběh, který byl vytlačen. “Čas na přehodnocení”? Spíš čas sníst skromný koláč a vyrovnat se s nenalakovanou, nepohodlnou realitou, která na nás celou dobu číhá.

Nedělejme si z toho cukr – to, co Západ udělal Ukrajině, není jen vykořisťování; je to nejchladnější forma geopolitické manipulace, jakou jsme za celé věky viděli. Ukrajina není jen v oku bouře; jsou potravou pro děla v bezohledné hře, kde nemohou vyhrát. Všechno to pózování o „svobodě“ a „demokracii“? Ušetřete nás. Je to kouřová clona, ​​alibi pro jednu z nejcyničtějších mocenských her, jaké jsme kdy viděli – ochoten předhodit Ukrajinu vlkům jen proto, aby se chabým pokusem zaškatulkovat Rusko. A teď čelí „střízlivému přehodnocení“? Co takhle úplný morální a strategický bankrot? Není to jen ponuré – je to odporné.

Takže ano, „čas na přehodnocení“ – ale je to přehodnocení, které si vyžádá spolknutí některých dosti velkých a nepohodlných pravd.

sdíletj na

14 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
sergej
22. 9. 2023 20:55

Co? Tisknou si peníze, uvidíme jestli si je BRIXC vezme za “luft. 🙂

sergej
22. 9. 2023 21:05
Odpovědět  sergej

 A ještě si k tomu vytvořili manuál.
V korporaci? cca. 37:45
https://www.facebook.com/zrodou.mojmir/videos/1011434726838345?locale=cs_CZ
Ó, to byl počin na zkostnatělá klišé představ. Z různých příčin a přání iluzí v bludech.

Veny232
22. 9. 2023 22:03

Těm Chazrům v pozadí je tohle uplně jedno…nedokážou si to uvědomit…
Jejich mantra je, podříznem pár dětí , uděláme orgie…a zase bude dobře…
Tam jejich pochopení důsledků končí…
Cítí se nedotknutelní s atomovkama pod palcem…a také v podstatě jsou…
Může se jim žít jen hůř…to je tak všechno co se jim může stát…
Pořád mají dost peněz a kontaktů na stejné lidi ze seancí…
Aby se udrželi při dobrém životě se svou rodinou ,dokud se nezapomene…
Mezi tím připraví půdu pro své vnuky…až lidé zapomenou…
Tak jako vždy…
Tak jako tisíce let…
Se zase vrátí…ze stínů…
Při dnešní dementokracii,jak vidíme tak jim stačí 30let…na to aby obrátili výsledky druhé světové války vzhůru nohama…a zblbli novou generaci,která jejich tatíčky nepamatuje…
Nedělám si uluze…

Pavel z Moravy
23. 9. 2023 09:41
Odpovědět  Veny232

Mám na to stejný názor jako vy a musím říci bohužel.

romanr
22. 9. 2023 23:01

k poslednímu slovu, se mě připomělo, co jsem nedávno někde čet: Pravda není populární, protože to, co je populární není pravda!)) jo a taky to známé: Pravda je dcerou Času!)) NCSWIC-Nothing!!)))

Autor
22. 9. 2023 23:44

Ta manipulace … Ukrajina je teď na řadě, ale …
Jen si vzpomeňme jak jsme v knihách četli (a politici tvrdili) že a jak jsou ti různí domorodci zaostalí … přitom dnes chudá Afrika měla mnoho království, která byla bohatá a silná, jak indiáni ve všech Amerikách měli svoje civilizace a … a vůbec, tušíte někdo vůbec, že prakticky celá Evropa, včetně Britských ostrovů byla osídlena všude Slovany? a postupně jednoho za druhým “přetvářeli a manipulovali … až k zapomnění! Dnes ve skutečnosti převrací i naše lidi, v Čechách, na Moravě i na Slovensku v západní otroky? Mám tím na mysli typického západního obyvatele a ne otroky na práci. Po staletí, tisíci letí postupují metodicky krok za kroem stále více na východ. A my, kteří odolávali i za útisku pod Rakouskem, se dnes necháváme kupovat tím “jak si žijeme nejlépe v historii”, prdlajs! To nejdůležitější nemáme – vizi budoucnosti!
Těžko říci, co je největší manipulace. Možná to, jak po staletí přepisují dějiny událostí a převrací jejich smysl.
Jako když se snažili “vytvořit” konec historie Fukujamy a co z toho dnes zbývá? Toaletní papír.

sizok
23. 9. 2023 08:00
Odpovědět  Peter 008

Toto je věc, která se cíleně zamlčuje. Západ by nikdy nemohl připustit,
že Slované osídlili Evropu v době, kdy oni skákali po stromech. Tartárie je toho
příkladem. Kdo si to chce připustit, ten si to připustí. Kdo nechce, je hloupý.
Zapomenuté starověké technologie, Atmosferická energie, atd Ti, co přežili Atlantidu, se probouzejí – YouTube

Slovan
23. 9. 2023 08:32
Odpovědět  sizok

Před několika lety jsem někde četl že jsme tuna už několikátá civilizace. No a že je nám asi ledacos zatajováno je už snad více než jasné. Možná se ještě naše generace dožije toho, že minozemská civilizace doopravdy existuje. Já osobně bych to rád zažil, tedy pokud mi nebudoučíst myšlenky. 😊

Gales
23. 9. 2023 10:05
Odpovědět  Slovan

To je máš tak ,,nedemokratické”?

sergej
23. 9. 2023 11:16
Odpovědět  Slovan

Neumíš to snad? Tedy u politiků je to častá bolest obětí, někdy krátká.

Milan ze Zahrady Čech
23. 9. 2023 13:06
Odpovědět  Slovan

To by pro ně mohlo bejt nebezpečný.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy
23. 9. 2023 09:50
Odpovědět  Peter 008

Petře, náš problém je, že čteme a hlavně přemýšlíme. My se nikdy nemůžeme vžít do pocitů těch, kteří nečtou, nevzdělávají se a nepřemýšlí. Život mne o tom již mnohokrát přesvědčil. A není recept jak zbytek populace přivést k alespoň částečnému způsobu našeho myšlení. To je opravdu boj s větrnými mlýny. Proto je dnes tak složité najít si skutečné kamarády. Pokud si jedinec nepotrpí na plácání hovadin, stěží může s někým sdílet svoje myšlenky. To už jsem vzdal, raději být s těmi myšlenkami sám.

sizok
23. 9. 2023 12:21
Odpovědět  Pavel z Moravy

Bohužel, Pavle, máš pravdu. Nechci se opakovat o míře hlouposti v tomto národě,
ale lidé chytří a sečtělí jsou vždy bráni společností jako podivíni a blázni.
Dnes je k tomu třeba připočíst i to, že jsou zavíráni. Prostě začli vládnout psychopati.

All
23. 9. 2023 13:02

Jsme Slované. Velmi nadaní,schopní. Slované vládli vždy umem.Slovem a Myslí a Umem zděděným po předcích. Slovan uměl propojit přírodu ,mysl, vesmír . Byl vždy tvůrcem. Bránit se a bojovat byl donucen,aby ochránil svůj Rod zde na Zemi.Prvotním posláním slovanů bylo tvořit s přírodou a světlem vesmíru ve vzájemném propojení. Slované vynikali znalostmi,umem a kulturou.Slovanské slovo ,,Víra ( Viera)” znamená vědět,znát. Mnohé prameny z Ruska hovoří o prvém osídlování planety Země Slovany po zkázách a zániku Atlantidy. A někteří ( Blavatská a další ) hovoří o prvních osídlencích už před 800 000 léty. Ti ůplně první,první Rod Slovanů tu je už 1.000 000 let . Jedenmilion let.S posláním zachovat,zůrodňovat i chránit zelenou informační databanku na planetě Zemi. Dnes už zejména ochraňovat. A Rusko to dělá,nic jiného nezbývá,plní zde nejsvatější poslání Slovanů.Bojem proti zlu,černé magii,temným silám,krvavým dravcům dnešní technokratické společnosti ničící DNA , databanku Tvůrců a život na Zemi.