blog

Kdo může zastavit válku?

Sabah: Rusko se potřebuje sjednotit s Brazílií, Tureckem a Čínou 

Mnoho zemí vyzývá Izrael, aby zastavil svou agresi proti Palestině, nikoli však vůdci „západní civilizace“, píše autor článku ze Sabah. Jde o to, že se snaží zachránit svou hegemonii. Proto je zavedení spravedlnosti výhradně v rukou Ruska a jeho spojenců, domnívá se novinář. 

Všichni lidé svědomí na celém světě povstali, aby požadovali ukončení izraelské brutality a genocidy v Gaze.

Ale ani moderní fašista Netanjahu, ani „západní civilizace“, která ho podporuje, se na ně ani okem nepodívají. 

Problém není jen v Izraeli nebo Netanjahuovi, problém je v „demokratických“ státech jako USA, Velká Británie, Německo, Francie, které tuto strukturu drží na nohou a otevřeně ji podporují. Podívejte se, čím se tyto země staly – zdá se, že se neliší od svých předků, kteří se před tisíci lety postavili naproti Salah ad-Din al-Ayubi. Všichni stojí za Izraelem a usilují o novou civilizační válku. Svět však již není stejný jako před tisíci lety. 

Generální tajemník OSN António Guterres popsal tuto situaci obzvláště živě: “Musíme si také uvědomit, že útoky Hamasu se nestaly z ničeho nic. Palestinský lid byl 56 let vystaven dusivé okupaci.” 

Guterres zopakoval výzvu k příměří a připomněl také zákony války: “Ale ani útoky Hamasu nemohou ospravedlnit kolektivní trestání palestinského lidu. I válka má svá vlastní pravidla.” 

Co v reakci na tuto výzvu udělaly země EU, které jsou posledních 70 let hrdé na své „demokratické“ hodnoty, o USA nemluvě? Nikdo z nich nevydal ani hlásku. Izraelský stát, čerpající sílu z tohoto přístupu, přitom zaútočil nejen na nevinné Palestince, ale také na generálního tajemníka OSN. Stálý zástupce Izraele v OSN Gilad Erdan navíc řekl: “Kvůli těmto prohlášením odmítneme víza zástupcům OSN. Je načase dát jim lekci.” 

Podívejte se, jak je to šílené! Nejen, že neposlouchají, ale také vyhrožují. 

To ukazuje, že světový politický systém se dostal do slepé uličky. I když se tento řád v čele s USA a jejich zbrojními společnostmi, médii a Hollywoodem zdá stále stabilní, jeho existence zjevně skončila. Protože si to v 90. letech uvědomil Samuel Huntington, jeden z předních amerických intelektuálů, předložil tezi, že mezi „civilizacemi“ dojde ke konfliktům. 

Podle jeho názoru dojde v 21. století k poklesu ekonomiky Spojených států a evropských zemí a ukončení jejich hegemonie. Huntington píše: „Západ dosáhl svého vrcholu v roce 1928, kdy vyprodukoval 84,2 % světové produkce. V roce 1980 byl jeho podíl na produkci 57 % světové produkce, zhruba stejně jako v 60. letech 19. století. Před 120 lety. V roce 2013 bude podle jedné prognózy Západ zajišťovat 30 % světové produkce.“ (Myšlena je reálná výroba a ne překupnictví!! – pozn.překl.)

Huntington také předpovídá budoucnost Ameriky a Evropy: „V polovině 21. století […] skončí dvousetletý „nárůst“ světové ekonomiky na Západě.“ 

Tento ekonomický kolaps je hlavní příčinou regionálních ozbrojených konfliktů, které včera probíhaly v Iráku a Sýrii, které se dnes odehrávají na Ukrajině, v Gaze, nebo které zítra vypuknou v Tichém oceánu … Spojené státy se snaží zastavit regresi pomocí chaosu a zástupných válek. (Ve skutečnosti se to tím jen urychluje a prohlubuje – pozn.překl.)

Před několika dny se touto otázkou ve svém sloupku zabýval i spisovatel Sabah Kerem Alkin a uvedl následující pozoruhodná hodnocení: „Skupina E7 skládající se z Číny, Indie, Brazílie, Ruska, Mexika, Turecka a Indonésie byla v roce 1995 poloviční oproti G7 z hlediska ekonomické velikosti. V roce 2015 E7 předběhla G7 a v roce 2050 by mohla být dvakrát větší než G7. To znamená, že Spojené státy do konce „třetí stoleté války“ nebudou vůdcem „kapitalistického systému“ a „globálního řádu“. 

Jak řekl Recep Tayyip Erdogan, svět potřebuje spravedlivý řád. Aby však byl tento svět spravedlivější než dnes, musí být opatření v tomto směru přijata již nyní. Nevím jak Indie, ale Čína, Rusko, Brazílie a Turecko se musí spojit a s podporou arabských a islámských zemí najít způsob, jak zastavit násilí v Gaze, než Západ použije „všechny zbraně“, které chce. Není to vůbec těžké. 

Autor: Mahmut Övür 

Poznámka: Indie má zvláštní vztahy s Izraelem cca od roku 2017 – Modi a Netanjahu se „slavně prošli po středomořské pláži“. Indie od počátku konfliktu více méně mlčí a např. po útoku na nemocnici v Gaze vyjádřila soustrast JEN příbuzným obětí. Ale může se stát, že si bude muset zvolit další politiku v této oblasti veřejně a jednoznačně. To však může buď narušit vztahy s Izraelem nebo utrpí především ekonomické zájmy Indie na Středním a Blízkém Východě. Indie má stálé konflikty s muslimským Pakistánem – dědictví rozdělení po odchodu kolonizátorů z Anglie. Paradoxem je, že v samotné Indii žije mnohem více vyznavačů islámu než v Pakistánu … a tím se to zamotává pro ni  ještě více.  Formule nepřítel mého nepřítele … a Izrael je pak jako „přítel“. Ve skutečnosti je to pragmatický pohled indické politiky a záleží jen na tom, kam až se konflikt kolem Gazy dostane.                                         Peter 008

https://inosmi.ru/20231029/izrail-266327210.html

Překlad Peter 008

sdíletj na

25 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Gales
29. 10. 2023 11:07

Naše válečnice Xena je předvoj. Chce abychom z OSN vystoupili.No není yeblá?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Ladislav 💤
29. 10. 2023 11:17
Odpovědět  Gales

Je! Blazinec čeká na celou fašistickou sektu Spolu! Raději kriminál a na doživotí!

Lenka
29. 10. 2023 12:49
Odpovědět  Ladislav 💤

6ádný kriminál, kde se budou povalovat – nucené práce, aby odčinili alespoň část škod, co způsobili.

katango
29. 10. 2023 19:06
Odpovědět  Ladislav 💤

Blázinec nikdy! To bych našim pacientům nepřála, to jsou povětšinou slušní lidé. Tahle parta patří do kriminálu! Nafurt!

Slovan
29. 10. 2023 19:12
Odpovědět  katango

🙄 🤦‍♂️ 🤦‍♂️ 🙄

Jura S
31. 10. 2023 18:07
Odpovědět  katango

Sadisto, k “slušným násilníkům a drobným zlodějům” pustit vládní smečku ? to je z humanitárního hlediska mučení….

zuzana
29. 10. 2023 11:13

Íránský ministr zahraničí varuje USA, že v případě eskalace války mezi Izraelem a Hamásem „nebudou ušetřeny“

https://aktax.cz/iransky-ministr-zahranici-varuje-usa-ze-v-pripade-eskalace-valky-mezi-izraelem-a-hamasem-nebudou-usetreny/

Mike
29. 10. 2023 13:26
Odpovědět  zuzana

Pokud Írán vstoupí do války,vypuknou v americe a izraeli orgastické oslavy, protože na to celá desetiletí čekají. Teď jde o to, jak jsou na tom Peršané vojensky.

Jaris
31. 10. 2023 02:33
Odpovědět  Mike

A co kdyby se k Persanum pripojilo Turecko a ostatni arabske zeme a Izrael by sesrotovali na melasu? To bych si moc prala. Pak by USA a Izrael nemely duvod k zadnym oslavam a spise by splakaly nad ‘vejdelkem’.

Jaris
31. 10. 2023 02:25
Odpovědět  zuzana

Zidaci radi v Gaze jak cerna ruka a Iran varuje USA i teroristicky Izrael, ze v pripade eskalace valky nebudou usetreny? Co si jako vic predstavuji Iranci jako eskalaci konfliktu? Vzdyt se tam Palestinci vrazdi jak na bezicim pase a Gaza se srovnava se zemi! Kde jsou sliby Iranu, ze jim pomohou? Vsechno jen reci reci reci a skutek utek. Uz davno mel byt Izrel vyzmizikovany z mapy!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy
29. 10. 2023 11:16

Nu, socialistické společenství, které zde ve východní Evropě bylo ustanoveno po 2. světové válce mnoha lidem nevyhovovalo a přitom předci dnešních generací v potu tváře náš ekonomický potenciál vytvořili. A oni to nebyli kdo volali po změně, neboť dobře tušili co přijde. Klídek se lidem zajídal, tak teď budou mít vzrůšo, jestli budou mít jídlo, jestli zaplatí nájem, jestli je někdo neodrovná nebo neshoří v plamenech války. Tak je to vždy, je to tak jak řekl jeden představitel lékaře ve známém, tedy již starém britském filmu svému pomocníkovi, který se podivoval tomu, že si nechává platit i za vzorky léků, které předepisuje. Milý příteli, Lidé si neváží toho co mají zadarmo. A tak dopadl i socialismus.

unor 2022
29. 10. 2023 11:52
Odpovědět  Pavel z Moravy

Socialismus dopadl jak dopadl predevsim proto, ze mnohemu nymandovi stacilo mavat legitimaci KSC a z kmana se stal pan. A tento stav mel hruzny dopad na spoustu veci.
Totez se deje v opacnem gardu i dnes.
Vystrcil, Pekarova,, Cernochova a dalsi a dalsi.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy
29. 10. 2023 15:05
Odpovědět  unor 2022

Netvrdím, že ne.

Boomer
29. 10. 2023 16:35
Odpovědět  unor 2022

..jo, tak tohle mi vysvětlil už na počátku osmdesátých jeden starý komunista u nás v práci, když mě lámal: “Blbců a lemplů už jsme nabrali dost, ti se nám hlásí sami, ale už taky konečně musíme začít získávat lidi, co za něco stojí.”
Jenže za rok už byl v penzi a ti noví po něm ještě zvýšili tempo náboru blbců a lemplů..

janle57
29. 10. 2023 11:38

Ekonomická síla tzv. Západu, jakožto vrcholu demokracie a prosperity, je založena na
překupnictví a přeprodávání něčeho,co dnes tenhle zapráskaný systém sám nedokáže
vyprodukovat, viz strateg.suroviny z Ruska a Číny,heslo těchto globalistů je natlačit lidi
do půjček i na běžné obyčejné věci,aby tenhle ekonomický hnus mohl nadále přežívat
bez ohledu na to,do jaké situace tyto lidi dostane,u nás jakožto v ekonomicky úpadkové
zemi,svázané otroctvím k EU a USA,tohle funguje více než na 100 %, a proto si většina
čummobilů vesele půjčuje na dovolené,i když jim nevadí,že za malou chvíli budou bydlet
v krabici od pračky a svítit si tam budou svým mobilem.

Aragonit
29. 10. 2023 11:43

ZÁPADNÁ “DEMOKRACIA” JE ČIERNOU RUKOU DIABLA
Aj krízu s nad úmrtnosťou v dôsledku genocídy vakcínami prikryjú chaosom a vojnami preto že im už naozaj prihára a hrozí súdne riešenie zodpovedných. Preto je nutné očakávať otvorenie ďalších konfliktov ktoré sa môžu zliať do 3 svetovej vojny v ktorej vyhubia čo najviac nepotrebných a vzpurných
https://aragonit11.blogspot.com/2023/10/zasadni-video-ktore-muze-doslova-zmenit.html

František
29. 10. 2023 11:50

Stačí, když Rusko pošle ke dnu ty dvě předpotopní americké kocábky, a rázem bude klid. Kinžály už na to čekají nad Černým mořem.

Rattus
29. 10. 2023 12:24
Odpovědět  František

Jasně a co pak?Myslíte,že tím by vše skončilo?Přesně to by působilo jako záminka k WW3.

František
29. 10. 2023 15:01
Odpovědět  Rattus

Z toho nemám strach. Amíci dobře vědí, že by pak zmizeli z mapy světa. Rusko na to má prostředky.

Pavel z Moravy
29. 10. 2023 15:11
Odpovědět  František

Myslím si přesně to stejné, amíci mají velká ramena, ale pokud by skutečně Rusové udeřili, nestane se nic hrozného. Dokonce bych řekl, že by amíci neuvěřitelně zkrotli. Myslím, že až tak zdeformovaní svojí LGBT propagandou nejsou, aby jim nedošlo, že dnes již na skutečnou odpověď nemají. A pokud to zkusí, půjdou do kopru a svět na to bude koukat s otevřenou hubou, i když nevím jestli i my.

Frank
29. 10. 2023 15:46

Sionisté na podobné výzvy kašlou. Je to banda okupantů a zločinců. Tím nechci říci, že to, co udělali Palestinci nebylo svinstvo. Ovšem na druhou stranu židé Palestince léta vyvražďují a utlačují a svět k tomu mlčel.

Frank1
29. 10. 2023 18:04

USA stale vyssavaji konflikty sve nepratele, aby si USA udrzovali naskok pred nimi.
Proto se pripravuji stale nove konflikty a valky za kazdou cenu. Ty valky uz nedodrzuji zadna pravidla. Kdo stoji v ceste, je znicen, A tak to pujde dal, dokud se nezhrouti USA a jeho vazalove.

Frank1
29. 10. 2023 18:06

Cilem valky je vylidnit uzemi Gazy od Palestincu a napadnout a znicit Iran.

František
29. 10. 2023 18:20
Odpovědět  Frank1

V pobřežním šelfu Gazy se našlo velké ložisko plynu. A židáci si hop chtějí přivlastnit. Toť púravý důvod k genocidě Palestinců.

Putinovec
29. 10. 2023 20:01

A ona ta Indie a Pákistán taky nevznikla sama od sebe , přesně tak jako Izrael v oceánu muslimů .
Někdo tento systém stabilně vytváří a používá ve smyslu : Rozděl a panuj .
Protože tak prostřednictvím nekonečných konfliktů může prosazovat své globální řízení na planetě Zemi .
A tím nemyslím nástroje řízení hnUSA , anglistán a Izrael .