blog

Kde jsou?

Vidlák

Tak jsme se dozvěděli, že Madeta prý skončí. Tedy, jestli se něco nestane se šílenými cenami energií. Jsou totiž tak šílené, že máslo by stálo víc než 70 Kč a to je při kupní síle českého obyvatelstva v podstatě neprodejné. Ředitel Madety Milan Teplý to řekl na výstavě Země živitelka v Budějicích…

Znovín v tomto týdnu oznámil malým vinohradníkům, že nebude vykupovat hrozno. Bohužel, lidi omezují chlastání a tak mají zásoby moku, že by letos vlastně vůbec nemuseli víno dělat. Tož koupí jen od těch velkých, se kterými mají smlouvy ze starých dobrých časů na staré dobré ceny. Cena hrozna klesá, malí vinohradníci jsou už teď ve ztrátě a zkoušeli prodávat druhému velkému hráči – Vinařství Lahofer, ale ti už také nevykupují. Stejný region, stejné problémy.

Vybral jsem si příklady, které mi jsou blízké. To víte, zemědělství.

Ale podobné zprávy jdou ze všech stran. Sklárny, ocelárny, hliníkárny, výroba hnojiv… ale vlastně i výroba aut a všeho dalšího, co spotřebovává ve větším energii. Nemine den, kdy si v tisku nestěžuje nějaký ten podnikatel, jak celý život dřel, vydupal ze země svojí firmu, která teď jde do kopru, protože s takovými cenami vstupů jsou jeho produkty nekonkurenceschopné…

Poslouchám to už celé týdny, s vládou to samozřejmě ani nehne, protože Fiala má své úkoly jasně dané – udržet v chodu Německo. Scholz chce být znovu zvolen a pro takový cíl není žádná cizí oběť dost velká. Všichni víme jak to chodí. Vrabci si to cvrlikají na střechách a kromě profesionálních aktivistů a naprostých imbecilů to ví už každý. Zvláštní kapitolou je bývalá ombudsmanka Šabatová, která jde do komunálních voleb s obhajobou emisních povolenek, které podle ní za nic nemohou… Myslím, že na takovou prostoduchost ještě nebyla vymyšlena stupnice.

Mě ale strašně překvapuje ten defétismus… Neměli být právě podnikatelé ti tahouni nových postkomunistických pořádků? Třicet let jsem zavalován příběhy, jak ten či onen začal v garáži a postupně se propracoval na vrchol. Na začátku dílna, na konci akciovka, která dodává zámky do všech evropských automobilů. Na začátku jedna kráva, na konci kravín s automatickou dojírnou a největší dojivostí v Evropě. Člověk by tak nějak čekal, že to budou právě tito lidé, kteří uměli vybudovat firmu, uměli si sehnat lidi, uměli je zaplatit, sehnat zakázky, přizpůsobit se poptávce a zvládli ten přechod z malého na velké, že to budou oni, kdo se teď chopí odpovědnosti za celou společnost.

Člověk by čekal, že to budou právě ti, kteří mají náměstky omotané kolem prstu kvůli státním zakázkám, že jim teď prostě řeknou, že úplatky už nebudou, protože všechno jde do háje a tak by hezky měli Péťovi vysvětlit, co má s cenami energií udělat…

Jsem venkovský Vidlák a fakt tomu nerozumím, ale neměli by teď právě tito kapitáni hroutících se podniků vzít všechny ty zbylé miliony a začít organizovat politický odboj? Neměli by být denně ve sdělovacích prostředcích a dšít síru na kretény ve vládě? Jak je možné, že dodnes je republika oblepená protibabišovskými bilbórdy (na to peníze jsou) a není oblepená plakáty o konci průmyslu?

Jak je možné, že všichni ti podnikatelé, kteří podle svých slov přijdou o své podniky, hovoří tak krotce a mile? Možná to překvapuje jen mě, protože když náš skvělý Tchajwanec Zastrčil uskutečnil tu svojí cestu na ostrov svobody a demokracie, tak vzápětí v Číně zkrachovala Škodovka… a nic. Nikdo ani nepípl. Práce dělníka u pásu je spočítaná na vteřiny a všechny jeho pohyby jsou zoptimalizované… a pak Škodovka přijde o miliardy peněz a nikoho to nebere, nikdo se neozve. Byly doby, kdy si ve Wolfsburgu dupli a v Berlíně se z toho posrali…

Jak to máme u nás? Nikdo si nemůže dupnout? Máme svobodu podnikání, máme henty podnikatele, kteří ze zlých a totalitních podniků udělali svobodné a demokratické firmy, vyvedli je na vrchol a teď o ně poslušně přijdou? Je tu ještě někdo z kapitánů průmyslu, kdo si troufne i na vládu? Nebo už je to jedno a ve jménu demogracyje a evropských hodnot položí svoje životní dílo na oltář?

Když se privatizovalo, to bylo keců, jak je důležitý trh. A když se teď dělá jedno netržní opatření vedle druhého a dělalo se to tak celá léta v Bruseli, tak všichni mlčí, protože dostali držhubné v podobě dotací? Najednou to nikomu nevadí a ten ojrokomunismus je v naprostém pořádku?

Nebo už podnikatelé zemi zachraňují, jen o tom nechtějí mluvit a Rajchl se topí v penězích ze kterých si postaví větší a lepší stranu než pět hnutí ANO dohromady? Nebo někde vznikají české neziskovky k ovlivňování veřejného mínění?

Na mě to spíš dělá dojem, že všichni sklapli krovky a poslušně čekají, až jim „šíji i mečem oholí.“ Lid aby běhal po demonstracích, zachraňoval republiku ze svého nedostatku, protože ti velcí nedají ani zlomek svého přebytku? Tolik podnikatelů a jediný Březina tu jako důchodce běhá po republice a kandiduje na prezidenta. Ale ani on neřekne o Fialovi , že je to normální kretén…

Kde jsou ti podnikatelé? Neměli by teď všichni vládní odpůrci být zavaleni penězi na revoluci? Nebo sice náš průmyslový sektor vidí grafy, ale pořád věří v americký Marshallův plán? Nebo jsou už všichni tak konformní a tak propojení, že pěkně poslušně padnou spolu s režimem? Nebo je to v nás? Jsme tak málo důvěryhodní pro změnu, že podnikatelé raději zhynou, než aby nás skutečně podpořili šrajtoflemi, nejen vzletnými slovy?

Nebo to prostě jen nevidím a někde už něco bublá? Třeba to budoucí propojení ANO a ODS? Je tu ještě někdo, komu není naše země lhostejná, kdo je alespoň trochu Čech, má nějaké prachy a je ochoten je dát do služby vlasti? Kde jsou ti všichni, kteří měli být páteří této země?

Možná proto u nás nejsou žádné opravdové elity. Pokud jsme si náhodou něco vydobyli, udělal to plebs a burani. Ti, kteří teď měli vystoupit, vytáhnout šrajtofle a začít dělat stavovské povstání, ti sedí doma, roní krokodýlí slzy do mééédií a čekají, že to někdo vyřeší za ně. Tak jo, vy podnikatelská elito… Už jdeme. Začínáme v sobotu na Václaváku. Ale když teď nepomáháte, nedivte se, že při stavbě nových pořádků nikdo nebude myslet na vaše potřeby.

Vidlák: Literátte.cz

sdíletj na

78 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Teuton
31. 8. 2022 14:40

Víte, co by mne zajímalo ? Kam ty fialové svině a hanebné krysy – Fiala, Rakušan, Pekarová, Černochová a spol. – chtějí zdrhnout, až se to u nás, a nejenom u nás, začne hroutit a rozpadat ? Jsem si naprosto jist, že svině a a krysy mají únikový plán. Ale neměli bychom je nechat uniknout. Postihu, minimálně v trestněprávní rovině, by měli být vystaveni. O defenestraci či lynči bych si nedovolil byť i jen uvažovat. Jsme přece demokraté. Defenestraci přenechme husitům.

Gales
31. 8. 2022 15:01
Odpovědět  Teuton

Já nejsem demokrat.

Teuton
31. 8. 2022 15:54
Odpovědět  Gales

Já je nechci vidět viset na kandelábru,raději bych je viděl za mřížemi.

Lev Prch
31. 8. 2022 16:10
Odpovědět  Teuton

Ani náhodou,na poušť s nima,zahrabat po krk a naházet na ně odpad z kafilérie!

Lev Prch
31. 8. 2022 15:55
Odpovědět  Gales

Demokratem jsem přestal být v roce 1990!

[Trol-1] Lubos
31. 8. 2022 17:33
Odpovědět  Lev Prch

Takže nejprve komunista a potom nedemokrat? Sakra to má logiku. Ale vlastně dneska si SPĎák trošku nahnědlej.

Lev Prch
31. 8. 2022 17:47
Odpovědět  [Trol-1] Lubos

Tvoje NElogika je pověstná, Indoběhno!👎

sizok
31. 8. 2022 19:00
Odpovědět  [Trol-1] Lubos

Drž hubu, zmrde.

[Trol-1] Lubos
31. 8. 2022 17:32
Odpovědět  Gales

To je z Tvých příspěvků zřejmé.

Lev Prch
31. 8. 2022 17:59
Odpovědět  [Trol-1] Lubos

Hloupost neosvobozuje od myšlení.

[Trol-1] Tadeas
31. 8. 2022 20:34
Odpovědět  Gales

To víme.

Lev Prch
31. 8. 2022 20:38
Odpovědět  [Trol-1] Tadeas

F73 a A52 👎

Ladislav
31. 8. 2022 16:10
Odpovědět  Teuton

💤♎ Kam zdrhnout? Doporučoval bych jejich vysněný Banderostan! Návrat nežádoucí! 👎

Lev Prch
31. 8. 2022 17:07
Odpovědět  Ladislav

👍👍👍👍

Pedro
31. 8. 2022 17:29
Odpovědět  Teuton

Stačilo by mi, abych jim v kamenolomu dělal šéfa.

Lev Prch
31. 8. 2022 20:39
Odpovědět  Pedro

A každý z nich by se záhadně zasebevraždil 🤣

Pedro
31. 8. 2022 22:00
Odpovědět  Lev Prch

Omyl, smrt je vysvobození. Zešílel bych štěstím, vidět zmrdy fialové vstávat v pět, kopat krumpáčem o vodě do 20 h a řetězy na krku, viz film “frajer Luke”.

Lev Prchala
1. 9. 2022 08:22
Odpovědět  Pedro

V pět?????Tak pozdě?????!

Helena
31. 8. 2022 18:12
Odpovědět  Teuton

Až slepená vláda padne, doufám, že brzy, těm vyjmenovaným zaprodancům všechno projde. Lidé bohužel snadno zapomínají. Budou třeba natěšeni novou vládou. Tak 3.9.! Ať je nás co nejvíce.

Milan ze Zahrady Čech
31. 8. 2022 21:55
Odpovědět  Helena

Dnes jsem si pro sichr zajel koupit lístek na vlak. Pro sichr proto, že když už jsem za něj vydal prachy, tak už mě lenost neukecá, abych zůstal doma.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Slávka
1. 9. 2022 13:46
Odpovědět  Teuton

Budú zdrhat k svojim chlebodarcom, tak ako naša super vláda,pre ktorú minister korcok nakúpil letenky za 35milionov € na 4roky dopredu…

Ladislav
31. 8. 2022 14:47

💤♎ Hm? Velmi dobře napsáno, proč ti naši “vlastenečtí” miliardáři si neotevřou svou vlasteneckou TV? Proč mlčí? To by byla konkurence Gebls24, pane!

Pedro
31. 8. 2022 17:30
Odpovědět  Ladislav

Nikdo jim nedá licenci

[Trol-1] Lubos
31. 8. 2022 17:34
Odpovědět  Pedro

Nedá, fašismus ani nacismus se v ČR propagovat nesmí.

Lev Prch
31. 8. 2022 17:48
Odpovědět  [Trol-1] Lubos

Maul halten amiarschloch!!!!!

Ententýky z
31. 8. 2022 19:07
Odpovědět  Lev Prch

ty si exot z deuchlandu – piš Slovensky ty Záporoží.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Lev Prch
31. 8. 2022 19:14
Odpovědět  Ententýky z

Hloupost má mnoho podob. Samé známé tváře!

Milan ze Zahrady Čech
31. 8. 2022 22:03
Odpovědět  [Trol-1] Lubos

Ona je v ČR zakázána propagace vládních stran? To jsou mi věci…

Pedro
31. 8. 2022 22:04
Odpovědět  [Trol-1] Lubos

Debile, pravda je fašizmus? Tohle vás učí? Ty si ani nevyhoníš péro, dostali tě!

[Trol-1] Tadeas
31. 8. 2022 22:14
Odpovědět  Pedro

Ty máš evidentně péro v hlavě, akorát trochu zrezlé.

Lev Prchala
1. 9. 2022 08:23
Odpovědět  [Trol-1] Tadeas

Člověk musí být velmi hloupý, aby o tom nevěděl.

Pedro
31. 8. 2022 22:05
Odpovědět  [Trol-1] Lubos

A fialový hnus propaguje co?

Liquidator
1. 9. 2022 08:33
Odpovědět  [Trol-1] Lubos

…ale podporovat se může.

Ententýky z
31. 8. 2022 19:06
Odpovědět  Ladislav

proč už okamura neprodává Vlastenecké mléko,vlastenecký chléb,vlastenecké máslo ?? Takový střet zájmu o mlíko by se stáli vlastenecké fronty 😀

Lev Prch
31. 8. 2022 19:15
Odpovědět  Ententýky z

Hloupost má mnoho podob. Samé známé tváře!

Ententýky z
31. 8. 2022 19:18
Odpovědět  Lev Prch

proč hloupost ty XL de býl ku … ty můžeš např. umřít když si koupíš jídlo-který rukama neotevřeš -JITRNICE …

Lev Prch
31. 8. 2022 19:23
Odpovědět  Ententýky z

F100,F102,F104 od rána do večera 365 dní v kuse 👎

Pedro
31. 8. 2022 22:09
Odpovědět  Ententýky z

Tele, máma tě živí co? Přiblblo, budeš plakat, pamatuj, tele.

Pedro
31. 8. 2022 22:07
Odpovědět  Ententýky z

Kolik ti je tele?

Milan ze Zahrady Čech
31. 8. 2022 21:58
Odpovědět  Ladislav

Tentokrát s Vidlákem bezvýhradně souhlasím.

Gales
31. 8. 2022 15:03

Tuneldědek hlásal,že volná ruka trhu všechno vyřeší. Jenom zapoměl dodat že pokud to politici nezku-rví.

Teuton
31. 8. 2022 15:05

A víte, co si o tom všem myslí podpraporčík Michal Čoudelka, vrchní vibrátor BIS, Bezpečnostní informační služby ? No, raději to snad ani nechtějte vědět. Zase byste si mysleli, že se ten tragikomický hujer a srandovní jantar z pražské Nárožní ulice opět předávkoval kokainovou pastou aplikovanou do konečníku.

Lev Prch
31. 8. 2022 15:56
Odpovědět  Teuton

Aby by vyřešila,kdyby fungovala nabídka a poptávka……

Dolis
31. 8. 2022 15:41

Milý Vidláku,
na úvodním obrázku je “tatíček” Masaryk?
Pokud ano, tak asi nevíte, co byl zač. Byl to vysoce postavený zednář. Tedy člen té samé bandy, co okrádá tento svět od nepaměti.
A pokud víte, co byl zač a přesto jste jeho podobu dali k článku, pak nejste vlastenci a platí vás ti samí parchanti, s nimiž to nejen Masaryk táhnul.

Lev Prch
31. 8. 2022 15:58
Odpovědět  Dolis

Když ne Židi,tak zednáři……to je jako fyjalový vlastizrádce, že za všechno může Putin.

konzerva
31. 8. 2022 17:59
Odpovědět  Dolis

A vrah, levoboček co nechal střílet do lidí.

Lev Prch
31. 8. 2022 19:16
Odpovědět  konzerva

Levoboček Františka Josefa, jasně.🤡

Vaska
31. 8. 2022 19:36
Odpovědět  Lev Prch

mesiarikova máti byla němka – papírovej fotřik negramotnej pasáček koz ze Slovenska – skutečnej byl vídeňskej obřezanej továrník

Lev Prch
31. 8. 2022 19:46
Odpovědět  Vaska

Jděte s těma kokotinama na Seznam🤡🤡🤡🤡

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Vaska
31. 8. 2022 19:53
Odpovědět  Lev Prch

to není kokotina ale fakta která je možno dohledat !!!

Lev Prch
31. 8. 2022 20:03
Odpovědět  Vaska

No jasně jednou to židovský synek, podruhé syn císaře Františka Josefa,nakonec to bude syn arcivévody Ferdinanda ď Este

Milan ze Zahrady Čech
31. 8. 2022 22:31
Odpovědět  Vaska

Opakuji – dejme tomu, že Masarykova máti, povoláním kuchařka, byla Němka s typickým germánským jménem Kropáčková, tatík který ho vychoval pasáček (to se mi moc líbí, sem nevěděl, že panským kočím se říká pasáci koz), a skutečný fotr byl židovský továrník. A teď mi řekni, id-iote – co to má s čím společného?!
Mám nápad! Dohledej si svůj původ. Třeba jsi taky levoboček nějakého Žida a máš tak šanci dotáhnout to na prezidenta. Bl-be.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Vaska
1. 9. 2022 06:14

tomuhle tématu se věnoval jeden historik – v 50 letech ho vybrala STB a veškerou dokumentaci zabavila – proč asi !
Máti byla němka (z německé rodiny) někde od Brna – vystudovala měšťanku a byla zaměstnána jako služebná u toho továrníka – v době svatby ji bylo 36 let jemu 26 a děcko se narodilo nějak brzo po svatbě , a továrníček jezdil k nim na návštěvy s dárkama pro prcka .
Dějiny píšou vítězové !!!
Bohužel odkaz odkud jsem čerpal nemůžu najít

Milan ze Zahrady Čech
1. 9. 2022 17:52
Odpovědět  Vaska

A CO MÁ BEJT? Je snad o to menší či naopak o to větší Masaryk?
Pitomče.

Milan ze Zahrady Čech
31. 8. 2022 22:21
Odpovědět  Vaska

Připusťme, čistě hypoteticky, že nejsi jen další přiblblo a že to tak skutečně je. A teď, už nehypotetciky – A co by jako mělo bejt?!
Jdi do pi-či. Nesnáším parchanty jako ty.

Milan ze Zahrady Čech
31. 8. 2022 22:16
Odpovědět  Dolis

Od nepaměti? To jsou věci… Ale dík za zasvěcené info. Sem nevěděl, že nepaměť vznikla před 305 lety. Tys tady scházelo…

Aleš
31. 8. 2022 16:49

SPOLU je vlastizrada. Národe probuď se.
EU je zkáza a liberální fašismus zločin.

[Trol-1] Lubos
31. 8. 2022 17:36
Odpovědět  Aleš

Ještě horší je totalitární fašismus.

Lev Prch
31. 8. 2022 17:48
Odpovědět  [Trol-1] Lubos

Tvojí Achillovou patou je tvoje hlava!!!!

skeptik
31. 8. 2022 17:18

Skutečné elity žádné nemáme, jinak by se proti vládě vlastizrádců a podporovatelů nacistů ozvaly.
Podnikatelé a podnikavci očividně raději krachnou, než aby povstali proti svým pravicovým chlebodárcům. Jó kdyby vládla levicová vláda, to by je neobjektivní závislá média burcovala do útoku od rána do večera.

[Trol-1] Lubos
31. 8. 2022 17:37
Odpovědět  skeptik

Tak proti nacistům se ozývám pravidelně. Tak to budu nejspíše ta elita 🙂

Lev Prch
31. 8. 2022 17:49
Odpovědět  [Trol-1] Lubos

Zase F22,F100,F102,F104👎👎👎👎

Milan ze Zahrady Čech
31. 8. 2022 22:39
Odpovědět  [Trol-1] Lubos

Sem si nevšim, že bys plival do vlastních řad.

Ententýky z
31. 8. 2022 17:25

Copak máslo— za děrovaný chleba chce nějaký podnikatelík 100kč na netu. Za dobírku chtít platit- taky dobrá finta Fnu – kterou stát nevidí ?? 😀 Extrašpion alespon šel od Mlejkování .

Lev Prch
31. 8. 2022 19:17
Odpovědět  Ententýky z

Zase F22,F100,F102,F104👎👎👎👎

Ententýky z
31. 8. 2022 17:36

Neni nikomu divný- že státu ods nestačí vaše občanka ??!! Myslí si stát, že všichni bydlí pod mostem ?????? A chtějí od státu ty dávky … at se mají extra luxusně pod mostem. Nestačí státu výše důchodu – no tak to jsme XLL extra velmoc matematická 😀 Stát pitomej do extrému ,že nevyžaduje vaši občanku !!! Takže mohou žádat v klidu a pohodlí i mrtvý.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Lev Prch
31. 8. 2022 19:18
Odpovědět  Ententýky z

Co to je za slátaninu Vygume?!

Milan ze Zahrady Čech
31. 8. 2022 22:41
Odpovědět  Lev Prch

Právě načal čerstvou marjánku, tak je vysmaženej víc než obvykle.

Lev Prchala
1. 9. 2022 08:25

Nebo další v pořadí 10 flašku vodky v podobě zmrzlinového poháru HAVEL.-)

Lev Prch
31. 8. 2022 18:59

Řeknu to slušně:
Jsou na sešupu do Tartaru a zůstanou tam stejně,jako Sisyfos…..tedy pokud jim zase nějaký zmetek,jako Rychetzský neumete cestu a idioti nehodí ve volbách hlasy!

Ententýky z
31. 8. 2022 19:24

Dokud někdo neumře – tak je vlastně všechno OK…dovezeno z Vietnamu. Až vaše dítě ale umře v lese- protože si nemohlo otevřít konzervu – když myslelo,že bude mít to otevírací víčko a ono nikde. Nebo jak je prima, když nejde otevřít nějaký nápoj. Nebo že myslelo- že bude na vesnici obchod a obchod nikde.

Lev Prch
31. 8. 2022 19:31
Odpovědět  Ententýky z

Kdo staví na tvé tuposti staví pevně a trvale !

Ententýky z
31. 8. 2022 19:33
Odpovědět  Ententýky z

čim oteřete mléko – když nemáte nůž ?? Vrtačkou v lese 😀

Lev Prch
31. 8. 2022 19:48
Odpovědět  Ententýky z

Opilý se z toho vyspí,hlupák nikdy!

Milan ze Zahrady Čech
31. 8. 2022 22:47
Odpovědět  Lev Prch

Čím oteřete smažce palici když potřebujete piliny a nemáte nůž? Kopancem.

Lev Prchala
1. 9. 2022 08:26

Dvěma…..třema…..deseti??????

Milan ze Zahrady Čech
31. 8. 2022 22:45
Odpovědět  Ententýky z

Co by dělali naše děti v lese? Tedy krom toho, že by tam naháněly ty tvoje a ostatních trollů, že tam po likvidaci kavárny z hladu okusujou kůru z čerstvě vysázenejch stromků.

Keller
31. 8. 2022 20:01

Mám takový nepříjemný pocit, že jsme se snažíme Rusko zlikvidovat ekonomicky a zatím docela úspěšně ekonomicky likvidujeme sebe. Viděl jsem vtip, kde jeden učený pán říká druhému učenému pánovi: “Úkol hodný Nobelovy ceny za ekonomii, jak ekonomicky zlikvidovat někoho, na kom jsme ekonomicky závislí.”

Naposledy upraveno$ s uživatelem$