Kam se valej, vždyť sou malej.

Komentář Štěpána Chába

Poválečná obnova Ukrajiny, zlatý důl pro české firmy, které si na rekonstrukci rozbombardovaného státu udělají jméno i základ svého jmění, které se bude nebes dotýkat. Tak zněly plány Petra Fialy. Obnova Ukrajiny je velká příležitost. „Budeme dělat všechno pro to, aby české firmy byly do toho zapojeny,” řekl Fiala v červenci před odletem na konferenci do Švýcarska. Plná nadějí byla i předsedkyně Evropské komise Uršula Leyenová. A výsledek? Nula. My budeme platit, Američané na tom budou vydělávat.

Že ne? O své sousto na válkou zničené zemi se hlásí americká korporace BlackRock. S tou se Zelenskyj, nynější hlava Ukrajiny, dohodl, že to ona bude nad obnovou držet ochranou ruku, jak informuje ECHO 24. To znamená jediné. Do Ameriky potečou prakticky veškeré výhody z rekonstrukce rozbombardované země. No není to báječné? Ještě báječnější je reakce našich politiků, kteří se poslední půlrok předháněli v tom, jak místní firmy budou na obnově vydělávat a získávat si renomé. Už jsme si Ukrajinu i porcovali. ČR měla dohlédnout nad rekonstrukcí Luhanské oblasti. Reakce našich politiků? Upřímné a všeříkající ticho. Takové to – tvé vůli se podrobujeme, můj pane. (Nejde si nevzpomenout na Nohavicovu tolik proklínanou písničku „Počkáme, co řekne“, vždyť on tím vyzpívává jen a jen realitu našich dní. A my se na něj za to máme snad i povinně zlobit. Ale huš).

Ovšem dominantní postavení americké korporace při obnově Ukrajiny s sebou nese i jisté nediplomatické obtíže. Zase se na Ukrajině bude rozmáhat Amerika. Což Rusko bude nutně brát jako ohrožení vlastní bezpečnosti. A situace bude nadále nádherně napjatá a výbušná. Diplomacie jako víno. Ale to je jedno, Rusko je Třetí říše, ať si tam ti mužici dupou nožičkama. Co je nám do nich. Zbrojaři takovou diplomacii musí milovat. Skutečně milovat.

Při boji mezi kolektivním Západem a Ruskem o ruskou předzahrádku se nám samotná předzahrádka trochu poškozuje. Ty tam jsou silnice, železnice, jako z udělání mizí provázanost elektřinou, školy mizí v závalu prachu, civilní domy už nejsou ani pro dobytek. Prostě paráda se vší humanitou, ke které jsme byli schopni za celý vývoj lidské civilizace dospět. Poplácejme se po ramenou. Válka je krásná. Nádherná. Nobelovu cenu míru budou letos sklízet ti, kteří nejvíc křičeli – zabijte je. Stejně jako ji získal Barack Obama, který rozjel kolik, sedm válek? A doteď se z nich hrabeme, protože celá imigrace z Blízkého východu jde na účet tomuto mírovému Šemíkovi. Nobelovky tu nejsou od toho, aby oceňovaly ty nejlepší, ale ty nejužitečnější.

(Pro příklad: Obama před prvními prezidentskými volbami a těsně před získáním nobelovky sliboval, že zavře věznici Guantánamo. Dokonce to potom za pomoci svých mediálních výkřiků z Bílého domu i zkusil. Následně podepsal zákon Defense Authorization Bill, kterým sám sobě zakázal věznici zavřít. Pro věznici se ujalo označení „Gulag 21. století“ a stojí dodnes. Laureát Nobelovy ceny za mír provozoval gulag. No kdo by to byl v tomhle kouzelném světě plném oxymóronů řekl. Chyťte zloděje, křičí zloděj. Zabijte vraha, křičí vrah. Užíváme si tu naši lidskoprávní faleš, jak to jen jde.)

Ale jsou tu takové proudy, kterých si komise pro udělování Nobelovy ceny za mír ani nevšimne. Matěj Stropnický sehnal na kupu 50 osobností, aby se mu podepsaly pod štvavou výzvu k vyhlášení míru na ruské předzahrádce. (Ruská předzahrádka, Kriste, jaký já jsem proruský gauner. Kulové, na Ukrajině se pere Západ s Ruskem, Ukrajina je jen vedlejší produkt toho jejich ubohého přeměřování ega. Demagog Rakušan v rozhovoru řekl, že takové věci říkat můžu, tak co bych se žinýroval). Svou výzvu Matěj Stropnický sepsal zdvořile.

Rozhněval se nad hloupostí války, nad nesmyslností toho, že svou hysterickou rétorikou nás naši politici nahnali do pasti dluhů, chudoby. Rozhněval se nad celou tou hloupou situací, kterou nikdo neřeší jinak, než dalšími dodávkami zbraní a urážek. Diplomacie je mrtvá. Stejně jako ve své době Bůh. Není jiná alternativa, než rozbombardovat Rusko. Na atomy ty ožralé mužiky rozšvihat. Toť politika dneška. Za tu je dobré žít i zemřít. No ne? Ale jistě že ano. Měli bychom se složit na další tank. Ten je pro mír jako dělaný. A do tanku dát trička s nějakým diplomaticky promyšleným nápisem a večer se po večerníčku těšit, že se v něm oběti kolektivního šílenství na Ukrajině vyfotí a pošlou vzkaz do submisivní České republiky, který nám jako hlavní zprávu dne ukáže ČT.

Kde jsou ty doby americké vysoké diplomacie (nemluvě o té československé, která měla schopnosti ovlivňovat světové dění, nikoliv být jen v zápřahu), kdy se za stolem rozhodovalo o tom, že nebudou umírat statisíce lidí v nesmyslných válkách, ač ty byly na spadnutí. Dnes už je diplomacie jen součástí kořistnických choutek. Ze všech stan.

Podepsat Stropnického taneček kolem míru můžete ZDE (a pro vyváženost – na tank můžete přispět ZDE). Ale vězte, že u moci není Stropnický a jemu podobní, ale korporace jako BlackRock a zbrojaři napříč glóbem. A těm se podobné přeměřování ega náramně hodí do krámu. Vybuchla někde bomba? Ne, plakat nebudeme, jen to torzo zabitého člověka vystavíme v novinách a řekneme – zabíjet je potřeba. Jsem bytostně přesvědčen, že válka je důsledek naprostého selhání diplomacie na všech stranách konfliktu. Na všech, ne pouze na té ruské. Však jak pravila Angela Merkelová – Minské dohody měly jen Ukrajině získat čas na konečný válečný střet. Co je tohle jiného, než naprostý debakl diplomacie? Připravovali se na to všichni ti pokrytci u kormidel. Lze tedy skromně konstatovat, že vlády jsou prostě výborně organizované zločinné organizace, které nepracují ve prospěch lidstva obecně. 
https://www.krajskelisty.cz

sdíletj na

3.6 14 hlasy
Ohodnotit příspěvek
63 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Veny232
15. 1. 2023 21:38

novinky.cz/clanek/valka-na-ukrajine-sef-nato-putin-chyboval-ukrajina-dostane-vic-tezkych-zbrani-uz-brzo-40420076 Jen co budou mít generála na hradě 😀 Už se těšíte do války?

Pavel
15. 1. 2023 22:22
Odpovědět  Veny232

no kolik normálních chlapů co by dostalo zbran do ruky by šlo hájit tohoto člověk a jeho 10% vyvolených tipnu si že stačím vyprázdnit i tři zásobníky https://www.youtube.com/watch?v=_xqIFeVFBR8&ab_channel=XaverLive

Buchtík
15. 1. 2023 22:26
Odpovědět  Pavel
Aragonit
16. 1. 2023 00:09
Odpovědět  Pavel

Ostré ti dajú len na fronte nebuďte naivní a za chrbtom budete mať trestné čaty čo vás budú strielať do chrbta keď sa budete chcieť vzdať Rusom

Standa
16. 1. 2023 07:42
Odpovědět  Aragonit

Aby bylo jasněji, jak plán von Leyen, Merkel, Stolberg pokračuje! Včetně jenerála NATO Pavla.

,,Pokud bude někdo chtít porazit Rusko, musí nejdříve od něho odtrhnout Ukrajinu a dále proti němu poštvat ostatní slovanské národy, protože pouze Slovani jsou rasa, která je schopna zničit sama sebe. S jejich pomocí bude možné Rusko porazit. Po jeho porážce zůstanou tyto slovanské národy bez obrany a bude jednoduché je zlikvidovat.

 Otto Eduard Leopold von Bismarck-1848″

Standa
16. 1. 2023 07:51
Odpovědět  Standa

Aby bylo jasněji! Odkud a z jaké výchovy vycházejí kořeny zla.
https://email.seznam.cz/?hp#inbox/42164

PENNYS
16. 1. 2023 09:18
Odpovědět  Standa

ANO BISMARCK-TO BYL “VYKUK” TO CO PŘEDPOVEDĚL,SNAD NAPSAL SE UŽ USKUTEČNILO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Rok 2023,kdy zamřela svoboda:
Angloamerická agresivní ideologie opět vítězí bez jediného výstřelu!
OVLÁDLA UŽ CELOU EVROPU (i česko)
JEŠTĚ ZBÝVÁ DOBÍT MADARSKO, ABY EVROPA CELÁ SE STALA KOLONII A MUSELA SLOUŽIT ZÁPADU!

EUROBABYLON.jpg
Boomer
16. 1. 2023 14:18
Odpovědět  Aragonit

..tohle můžu potvrdit ze zkušeností svého slovenského strejdy, který za Slovenského štátu musel narukovat a bojoval na východní frontě až pod Kavkazem.

“Nevěř nikomu, kdo ti bude tvrdit, že střílel jen do vzduchu.. to by ho brzo zastřelili vlastní za zbabělost nebo by si ho napíchnul na bodák první Rus, který by doběhl živý k jeho palebnému postavení. Stříleli jsme a zabíjeli čím se dalo, nebylo na vybranou! A na protější straně na tom byli stejně.”

Lidi by měli občas zajít na nějaký vojenský válečný hřbitov.. pány generály tam budou těžko hledat, ale kmánů tam leží na tisíce.

Helena
16. 1. 2023 10:54
Odpovědět  Pavel

Bratříčku,nevzlykej, to nejsou bubáci, vždyť už jsi velikej, to jsou jen vojáci, přijeli v hranatých železných maringotkách.
Se slzou na víčku hledíme na sebe, buď se mnou, bratříčku, bojím se o tebe na cestách klikatých, bratříčku, v polobotkách. Prší a venku se setmělo, tato noc nebude krátká, beránka vlku se zachtělo, bratříčku, zavřel jsi vrátka?
Bratříčku, nevzlykej, neplýtvej slzami, nadávky polykej a šetři silami, nesmíš mi vyčítat, jestliže nedojdeme. Nauč se písničku, není tak složitá, opři se, bratříčku, cesta je rozbitá, budeme klopýtat, zpátky už nemůžeme.
Prší a venku se setmělo, tato noc nebude krátká, beránka vlku se zachtělo, bratříčku, zavírej vrátka! Zavírej vrátka!
…ale tentokrat železné maringotky prišly z opačne strany…

Pavel z Moravy
16. 1. 2023 12:21
Odpovědět  Veny232

Ono to nebude tak horké. S těmi mamánky nemají šanci. To jsou jen takové řečičky. Myslím, že v té situaci bychom se asi posra.li i my co jsme si prošli drilem na vojně. Tato děcka jsou totálně rozmazlená, uvažujme rozumně. Poslat je tam mohou, ale je nemyslitelné si myslet, cože by tam měli dělat. Na řádný vojenský výcvik potřebujete alespoň 1 rok základní služby. Třeba je tam pošlou, ale ať si mámy těchto chlapců už spoří na poslední rozloučení, protože to přijde jako, že po dni přichází noc.

Helena
16. 1. 2023 12:37
Odpovědět  Pavel z Moravy

BINGO!! Právě proto je tam pošlou, je jim naprosto jedno, že tam ti kluci budou čumět jak vyvoraný myši a hned potom dostanou kulku mezi oči-v tom lepším případě, v tom horším si na nich smlsne úchylný banderovec. Nějakýho Pavku Pavla nebo Fyjalu, Černochovou tihle kluci absolutně nezajímají, je zajímá jen co dostanou za rozkaz v jůesej.

Lubek
15. 1. 2023 21:44

Na staré kolená často premýšľam, čo ma ako dieťa vlastne učili. Náboženstvo. Pokora, oddanosť, rešpekt desatora, spätná väzba plnenia cez spoveď, pokánie, polepšenie.
Pionieri. Buduj vlasť, posilňuj mier, pomáhaj, buduj.
Zväzáci. Spoločnosť, budovanie, mier, záväzky.
Potom filmy. Winnetou, Traja mušketieri, Jean Marais, spravodliví policajní inšpektori, japonskí samurajovia. Česť, hrdosť, spravodlivosť, zodpovednosť, vernosť, šľachetnosť.
Bolo to správne? Sú to skutočné hodnoty ľudí? Začínam pochybovať.
Okolo seba vnímam jednine prospech jedinca. Kto si čo a koľko urve. Neurvem to ja? Urve to druhý, tak prečo nie JA! Politika? Kosovo, je niečo naprosto iné, než Donbas. Prečo? Nepýtaj sa, lebo!
Tak sa často zamýšľam nad nami, ľuďmi.Rozprávka o Troch veteránoch a školenie
Gerendáša :”Takle se mává a takle se bije”.
To sa vraciame nazad k základným existenčným pravidlám prírody?
1.Zožer všetko, čo nezožerie Teba.
2.Osúlož všetko, čo sa Ti dá a čo neosúloží Teba.
3.Ak si nažratý a osúložil si čo sa dalo, tak sa pripravuj na na body 1. a 2.
Sme ešte stále ľudia?

Pedro
15. 1. 2023 21:55
Odpovědět  Lubek

USA jsi popsal dokonale a my jim lížeme koule.

Pedro
15. 1. 2023 22:08
Odpovědět  Pedro

Strašné:
Viete dnes som videl video (ktoré som nedopozeral celé lebo sa nedalo) kde banderovci kastruju ruského vojaka… Hnus a hyenizmus v 21 storočí. Stále sme v stredoveku nič neskončilo dokonca ešte horšie ako v stredoveku! Napíšem to stručne a jasne nikto nikdya nedonúti podporovať a velebiť tu háveď menom banderovci! Ani zelenskeho toho špinavého diktátora…zelenskeho preklinaju a musia preklínať všetci normálni Rusi vrátane normálnych Ukrajincov. To čo vyvádza táto hyena v 21 storočí na príkaz pána z USA je “na bliti” a ešte sa priamo do ksichtu vysmieva ukrajincom tým že jeho žena si chodí kade tade a minule minula v Paríži za dva dni na nákupy 40 tisíc euro a Ukrajinci nemajú čo žrať! Ten špinavec nemá nijako národnosť on nie je už ani žid aj normálny židia ním pohŕdajú. Je len jednej národnosti zbabelec špinavec a neľudska bezcitna hyena. Jeho dedo sa musí v hrobe obracať, ktorý bojoval proti nacistom! Keď chcú niektorí naivní ľudkovia obdivovať banderovcov nech si to robia ja to robí nikdy nebudem stačí si pozrieť aj film wolyn a otvoriť oči konečne.

Helena
16. 1. 2023 10:19
Odpovědět  Pedro

No a teď si představte, že vás násilím posadí do hlídaného vlaku, vystoupíte na Ukrajině a tenhle banderovec bude váš velitel.

Rapa
15. 1. 2023 22:17
Odpovědět  Lubek

Lubku my ano,my co pamatujeme a neobracíme kabáty.

Aragonit
16. 1. 2023 00:01
Odpovědět  Lubek

Ľudskosť si treba zachovať aj v tejto neľudskej dobe.
Tú vyprodukovala šlachtená chamtivosť bezuzdným kapitalizmom na západe
https://aragonit11.blogspot.com/2022/12/zelenskemu-volali-z-domu-zo-slonoviny.html

milan h
16. 1. 2023 17:19
Odpovědět  Aragonit

Orinoko nakonec ti komunisti ohledne USA a zapadu meli pravdu co se tyka valek enom mamon a honba za majetkem a nenazranost

ladik
16. 1. 2023 21:04
Odpovědět  milan h

Komunisté čerpali pravdu z vědeckých prací K. Marxe. Mimochodem, do dnešní doby nikdo na světě jeho závěry vědecky nevyvrátil.

Boomer
17. 1. 2023 19:03
Odpovědět  ladik

.. inu, do dnešního dne taky nikdo správnost a životaschopnost jeho závěrů prakticky neprokázal. Takže bych řekl že plichta..

Jan1
16. 1. 2023 08:44
Odpovědět  Lubek

Ja to zazil taky uz od revoluce 1945 v Praze. Vsechny otresy az do normalizace a pak pres 50 let na zapade. Tato dve kukatka a zajem o koncepcni geopolitiku mi pomahaji hodnotit veci.
Je obtizne bez teto zivotni zkusenosti a bez zajmu o geopolitku umet deni ve svete a ve spolecnosti realne posoudit.
Je to valka dvou svetu. Koristnickeho, agresivniho a paraziterniho, slouziciho jenom par vyvolenym a toho, ktery touzi po vetsi spravednosti pro lidi a po mirove spolupraci vsech zemi.
Ten zapas rozhodne o nasi budoucnosti.
My Cesko jsme na strane parazita a podporujeme bohate Zidy a jejich valky.

Francin
15. 1. 2023 22:10

Škoda, že agentka stazi Angela se asi nebude muset zpovídat s těch set tisíců mrtvých Slovanů na obou stranách zbytečného válečného konfliktu

Rapa
15. 1. 2023 22:13

My tady na pokecu víme,že anglosasové a neokoni z USA likvidují na ukrajině především Genofond a taky majetky,že je to jejich nelidské,satanské dílo. Taky dobře víme,že lidé se nejčastěji ,,Probouzí skrze bolest a utrpení”. A je málo těch ,kteří se probouzí skrze touhu po poznání a pravdě,takových si velmi vážím a vím,že stále v našem československu jsou a existují i tady na pokecu.Tak,jak na UK přibývá utrpení,přibude i tam probuzených a právě tito lidé by měli začít bojovat na straně pravdy společně s Ruskem a taky oni by měli vynést spravedlivý soud nad zločinci.Je těžké odpustit těm,co kradli a ničili majetky,ale časem to odpustit lze. Ale ničit záměrně Genofond národa,tak jak to vidíme na ukrajině,je neodpustitelný zločin, a to nejen proti lidskosti,ale proti samotnému božství,podstatě života samého.

Rapa
15. 1. 2023 22:34
Odpovědět  josh-xy

Díky,podíval jsem se na video.

Jaris
15. 1. 2023 23:39
Odpovědět  josh-xy

No oni si ti frantici nic jineho nezaslouzi. Je to pomsta za kolonialni casy, kdy Francie rabovala a vrazdila jine narody, ktere drze nazyvala vlastnimi koloniemi. S tim maji dnes utrum. Tak dlouho volali do lesa, az se z ozveny stala smrst pomsty. To se samozrejme netyka jen Francie, ale Britanie, Danska, Nemecka, Holandska a vlastne cele zapadni zlodejske Evropy.
Podpora ukrousum proti Rusum jim taky neprida na oblibenosti, takze nepritel meho nepritele je muj pritel.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Peter 008
16. 1. 2023 08:05
Odpovědět  josh-xy

Když ale mluvíte s lidma tady, pak jste přesvědčován, že je to právě naopak. Setkal jsem se s tím, že to Putin, sviňa, sám chudej Rus, chce nás zatáhnout do chudoby, že Moskva je město s rozbitejma silnicema, že Rusové – pardon – smrdí … a to ne jen jednou.
Říkal jsem vždycky, aniž bych co hájil nebo vysvětloval, ať se podívaj na ty mapy, co jimi lze procházet po ulicích. NE! To je podvod! A to prosím, netuše sami co říkají, jsou to přece mapy “echt” společnosti gůglles!!
Lidi, aby si uchovali svůj pohled, jsou pod vlivem manipulace médii, schopni prohlašovat a tvrdit pozoruhodné “jistoty”.
Kromě toho “západ” má přece ze středověku velké zkušenosti s bordelem na ulicích, “šetřením vodou”, tím že se nemyli ani ji nepili, jo jak se jmenovala ta španělská královna, která se myla jen 2x v životě.
Nebo to skvělé prohlášení jedné anglické “dámy”, která “krátce již po” největší slávě Impéria v Londýně měla prohlásit na to, když jí řekli jak má špinavé ruce: “Tak to byste měli vidět moje nohy!”
Kdo nezná minulost, bývá jí pak překvapen, když si ji musí prožít.

pRASE ZRÁDCE 1A.jpg
milan h
16. 1. 2023 17:37
Odpovědět  Peter 008

ona totiz v baroku cirkev koupani zakazovala vim ze dokonce knezna z rodu Schvarcenberku v Ceskem Krumlove platila cirkvi pokutu za to ze se koupala dvakrat za mesic

Buchtík
16. 1. 2023 08:15
Odpovědět  josh-xy

Taky mě fascinuje, kolik je najednou v Rusku Angličanů, Američanů a dokonce i Australanů.
Vám to nepřijde minimálně zajímavé?

Jaris
16. 1. 2023 00:17

Je k smichu, jak si demolicni vlada fialovych paznechtu planovala rekonstrukci Ukrajiny. Pry se kola pratelske vypomoci rozjedou na plne obratky a Cesku nastane zlata era byznysu s ‘pratelskou’ banderovskou Ukrajinou. Vzdyt musi byt kazdemu jasne, ze Ukrajina si musi ‘nesmirne vazit’ popsanych hlavni tanku fialovou hnatou ‘statecnym obrancum Ukrajiny’, nehlede k 700 000 bohate krmenych ukrajinskych krku na ukor obcanu CR. Takova dobra investice se podle na hlavu padleho Fyjaly musi vyplatit. Vdek je vdek, ne?
A tak se ti vsichni fialovi hlupaci ponorili do svych fialovych snu o obnove povalecne Ukrajiny, nez jim do toho bouchla do stolu spolecnost Black Rock, ktera jim z fialovych planu udelala paru nad hrncem. Zelensky totiz s Black Rock podepsal smlouvu o vybudovani nove Ukrajiny.

Peter 008
16. 1. 2023 08:20
Odpovědět  Jaris

To může, ale víte kolik smluv se vůbec neuskutečnilo? Jestli donutí Rusko dojít až na západní hranice Ukrajiny, myslíte, že to bude ten “černej chomáč”, co bude něco obnovovat?
Méně časté překlady sl. Rock (skála, útes, kámen) zvýrazněné se mi líbí … a tak jsem jeden použil …

   rock
   hornina
   skalní
   kolébat se
   kymácet se
   rockový
   skalisko
   kolébat
   potácet se
   houpat
   kymácet
   rokenrol
   válet
   úskalí
   rock-and-roll
   diamant
   dolar
   balvan
   otřást
   kolébání
   rozhodit
   cukrkandl
   viklat
   naklánět
   chomáč
   drahokam
   rozkolébat
   rozkolébávat
   vyklánět
   houpat se
   hrát rock
   vyvést z míry

Jaris
16. 1. 2023 11:58
Odpovědět  Peter 008

Tak ja bych ten Black Rock rozhodne nepodcenovala. Ten vlastni temer 99% svetovych spolecnosti. Jak je na tom v tomto ohledu Rusko, nevim, ale Black Rock maji sve prsty vsude.

PENNYS
16. 1. 2023 09:28
Odpovědět  Jaris

TAKŽE SI MYSLÍTE ,ŽE RUSKO NECHÁ KUS OKRAJINY ABY ZUSTALA A STÁLE OHROŽOVALA RUSKÝ STÁT???
ROSSIA VYČISTÍ CELOU UKRAJINU OD PLEVELE A OPĚT PŘIPOJÍ CELOU OSVOBOZENOU UKRAJINU K RUSKU! NĚJACÍ “ČERNÍKAMENÍ,NEBO BÍLÍ UTŘOU NOS!
PROČ MYSLÍTE ,ŽE RUSKO BOJUJE????? O KOUSEK UKRAJINY???? TO BYSE JIM NEVYPLATILO,NATO A ZÁPAD BY SI TAM NASADILA ATOMOVKY. PROTO RUSKÝ STÁT DUSLEDNĚ ČISTÍ UKRAJINU A TAM UŽ NEBUDE MÍT ZAPAD ANI PÍD ZEMĚ!!!

Jaris
16. 1. 2023 11:52
Odpovědět  PENNYS

To bych si take prala. Domnivam se vsak, ze si to obecne ukrove nepreji.Ty nuzky jsou prilis rozevrene. Rusko udela nejaka razantni opatreni, aby je Ukrajina neohrozovala. Nutit je, aby se stala Ukrajina opet casti Ruska, nebude. Neco jineho by bylo, kdyby Ukrajina pozadala Rusko o pomoc, aby byla osvobozena od chazarsko-banderovskych bestii. Na Donbas a Lugansko take Rusove vstoupili az tehdy, kdyz je tyto staty pozadaly o pomoc.

sergej
16. 1. 2023 13:47
Odpovědět  Jaris

Hedžovka něci vytvoří? 🙂 Skoupené prodají třikrát a to je nepodceňujte.

milan h
16. 1. 2023 17:40
Odpovědět  Jaris

co podepsal Alzak bude na konci konfliktu Putinovi jedno a Black Rock si moze jit stezovat na lamparnu

Milan ze Zahrady Čech
16. 1. 2023 06:21

Ten účet bez hostinskýho – plány amíků na obnovu banderstánu – jsou úžasné. Teď už jenom zda to hostinskej – Rusko – na území pod svou správou povolí amikorporátům, nebo Číně. Tak schválně…

Pavel
16. 1. 2023 08:27

Když dá bůh, tak to dopadne jako se základnou na Krymu. Ty parchanty je třeba “vypráskat” bičem za oceán z celého světa a tak jako si postavili plot s Mexikem je izolovat spolu i se svými bratránky z jejich milované nyní “malé Británie”!Dokud toto neuděláme nebude ve světě mír a ti “paznechti” budou dál kořistit jako nyní v Sýrii a v Africe.

PENNYS
16. 1. 2023 09:31
Odpovědět  Pavel

100% SOUHLAS

PotleskJPG.jpg
Pavel K
16. 1. 2023 11:40
Odpovědět  Pavel

👍 👍 👍 👍 👍 👍 👍 🙋‍♂️

Pavel z Moravy
16. 1. 2023 12:33
Odpovědět  Pavel

Přesně tak jmenovče.

Pavel z Moravy
16. 1. 2023 14:47

Milane, psal jsem ti to v jiném příspěvku, asi jsi ho nečetl. Moje starší známá se kterou jsem v klubu Českého pohraničí, dnes již osmdesátiletá vzdělaná a velmi milá paní mi říkala, že volila samozřejmě pana Baštu, což předpokládám volila většina komunistů, ona je též komunistka. Říkala mi, že je nešťastná z toho co se zde děje, ale teď s obrovskou nechutí bude volit Babiše, tedy jak říká menší zlo. Takže pokud si vezmu, že komunisté asi volili pana Baštu, koho potom volili ti espéďáci? Nebo na to bodli? A co ti další vlastenci? Mají Babiše za zachránce národa? Nu, to je tedy pecka. Ať se všichni stydí, země je v rozkladu a oni si hrají na uražené a dělají si natruc. Měj se moc fajn.

Milan ze Zahrady Čech
16. 1. 2023 18:44
Odpovědět  Pavel z Moravy

No, víc jak půlka espédáků – pracovní název semináci – a vlastenci propadlých hlasů volili bureše, neb tak velela volební matematika a moudroseři Rajchl+Vidlák. Hm… Už je po cirkusu, tak můžu. Abys věděl, proč jsem na zrádce tak nasr-anej.
Že Bašta projde do druhého kola jsem nevěřil. V co jsem ale doufal a proč mě tak sr-ali všichni ti moudrotrusové volební matematiky je toto.
Na 99% jsem byl přesvědčený, že do druhého kola se dostanou Guma a Bureš. A mě šlo právě o to třetí místo, aby ho získal Bašta. Modelová situace (v případě vítězství Bureše):
Bureš je prezidentem. Protože je sice šmejd, ale zároven hospodář, sice asociál, ale asociál vocud pocud – odmítnutí migrantů, udržování sociálního jakž takž smíru atd. -, bude chtít ovlivnit dění. K tomu bude potřebovat podporu. Logicky vychází pouze ANO + SPD – a Bašta kandidoval za SPD. V případě, že by “obsadil” třetí místo, zdánlivě by se sice nic nezměnilo – SPD by měla stále stejně mandátů – ale přece jenom by byla, i přes tu nezměnu, v jiné situaci – je rozdíl půl mega voličů v parlamentkách a přes mega v “prezidentském referendu”. Už se s nimi přece jenom musí počítat. Dál to rozvádět nebudu – málo prostoru.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Boomer
17. 1. 2023 19:09

..vám to furt leží v palici, že jo?
Tedy vězte, že bych si klidně vsadil na jedno.. většina voličů při odchodu z volební místnosti není schopna racionálně obhájit svoji volbu vlastními slovy, vzešlými z vlastních myšlenek a bude vám koktat chuioviny, které poslouchali a četli během předvolební kampaně.

Jan1
16. 1. 2023 07:59

Zapad podporuje to nejhorsi, co nacismus v Evrope zanechal – Banderismus. Tu nekrutejsi formu nacionalismu a nenavisti vuci vsem, kdo neni Ukrajinec, i proti tem Ukrajincum, kdo ho odsuzuji. Revansismus kvete, vse ruske se zakazuje, import z Ruska take, odstranuji se pomniky hrdinum Rude armady, nasich osvoboditelu. Sakra, rikam si, to musi lidem uz konecne docvaknout, ze nas vedou nackove a revansisti na jatka.
Tenhle komentar narku Chaba sice popisuje situaci, ale nema vychodisko. Podporuje vseobecnou letargii verejnost, ktera jenom cumi, jak vsude lzou a klamou. I prezidenta maji sveho, ktereho nam dosadi pred rypak. Bude nas nabadat, jak je treba nenavidet Rusa a skodit mu, kde se jen da. Co bude, az Rus podlehne? Uvazoval o tom nekdo?
Myslim ze ne. Politicka negramotnost obyvatelstva je sokujici. 33 let od sametu a prevracene cennosti EUhnie, denni masaz proamerickym streamem vykonaly sve. Jsme na lopate a priznejme si to. Mohou s nami delat co chteji. Odpor obyvatelstva nastartuje teprve nedostatek vseho a dalsi stanne pravo. Jako v Cine.

Pavel
16. 1. 2023 08:31
Odpovědět  Jan1

Jene, víme co bude pokud Rusko padne ! Tato slovu musí být pro nás mementem : slova pastora Martina Niemollera, která pronesl v roce 1937:
Když si pro komunisty přišli nacisté, mlčel jsem – protože jsem nebyl komunista. Když se ujali odborových předáků, mlčel jsem – vždyť jsem nebyl členem odboru. Když si přišli pro Židy, také jsem mlčel – vždyť nejsem Žid. A když pro mě přišli, nebyl nikdo, kdo by se za mě mohl přimluvit.

ladik
16. 1. 2023 21:16
Odpovědět  Jan1

Rusko nikdy nepadne. A kdyby, což se nestane, přestane existovat svět.

unor 2022
16. 1. 2023 08:00

Jezismarja ! Jaka diplomacie ?
V. Putin a lide kolem nej konecne prozreli.
Ziskat ruske surovinove zdroje zadara je natolik lakave, ze jakakoliv diplomacie je nerealna. Konec koncu prostor Ruske federace a jeho zdroje jsou jedinym moznym prostorem pro nastup na Cinu, ktera v blizke budoucnosti predstavuje daleko vetsi hrozbu.
Toto se skonci jen jedinym. Velikou valkou o surovinove zdroje. Jadernou valkou.

Jaris
16. 1. 2023 08:34
Odpovědět  unor 2022

Na Cinu je treba si dat pozor a drzet si odstup. Je nepredvidatelna. Zatim se zda, ze je na strane RF, ovsem jako ekonomicky svetovy obr stoji pouze za svymi zajmy. Stale mam na mysli Capkovu hru ‘Ze zivota hmyzu’, kdy svet ovladli zluti mravenci. Capkova dila jsou prorocka.

Peter 008
16. 1. 2023 08:47
Odpovědět  Jaris

Myslím si že naopak. Opětovnou volbou Si do svého čela a tím co “provedli” přímo na sjezdu “gurovi” čínských “komsomolců – proamerikánců” (vyvedli jej ze sálu už po skončení a veřejně!) – dala Čína jasně najevo – a tam všichni velice přesně chápou všechny takové nuance, že chápe, že musí o svou suverenitu bojovat a že bojovat bude. A spolupráce s Ruskem je jedinou cestou, jak ji lze získat. To znamená mimo jiné, že půjde proti NWO.
Čína se chystá na boj o Thajwan a vůbec boj s USA. A bez Ruska není možné pro ně zvítězit. Takže dokud bude “západní civilizace” v jakékoli skorosoučasné podobě, Čína nemá na výběr, pokud chce nezávislost a samostatnost.

unor 2022
16. 1. 2023 09:24
Odpovědět  Jaris

Souhlas. Soucasny rusky svet je nam mnohem blize nez soucasny cinsky. Lec i cinsky se vyviji. Takze pokud zitra vse neskoncime jadernou valkou i on bude pozitri jiny.
Kazdopadne soucasny rusky svet predstavuje nejmensi spolecenskou degeneraci. At se nam to libi ci ne.

Rapa
16. 1. 2023 09:28
Odpovědět  Jaris

Prastaré dějiny slovanů hovoří o porážce země draka před více jak 7 500 léty a podepsání mírové dohody ve hvězdném chrámu ( jedné z čínských pyramid ) Ví se o tom jak v rusku,tak číně.Žlutí mravenci se rozlézají ale jsou prozatím spojenci ruska proti horší hrozbě,satanismu anglosasů.

Aleš
16. 1. 2023 08:14

Stropnickeho výzva ….”je jasné, že podle mezinárodního práva je za její bezprostřední rozpoutání odpovědné Rusko. ”
Toto bych nikdy nepodepsal.

primak
16. 1. 2023 10:01
Odpovědět  Aleš

Asi podle stylu, když se něco kritizuje, co ale ve všeobecném trendu má navrh, příklad Izrael: Když si někdo oficielně na ně troufne, musí přidat tyty na obě strany…

Standa
16. 1. 2023 10:10
Odpovědět  Aleš

Velmi mě by zajímalo CO nebo KDO byli ty ,,osobnosti”?
Ti co staví pomník Bandery v Praze 6 či co na způsob Novotného( Řeporyje) sovětský tank pod německou přilbou , hajlujícího skřeta s podobou Putina v Praze na nám., přejmenování Betlémského náměstí( což neudělali ani Němci za Raichu),Rakušanův pytel se světovým státníkem v pytli na mrtvoly na státní budově …..Kolář atd. co chválí a obdivují Banderovce!Ještě do toho jenerál NATOguma a je to konečná pro dernacifikaci ČR.

Velitel
16. 1. 2023 08:24

Všiml si idiot Fialenko a ti ostatní, že Luhanská oblast, tedy LLR je součástí Ruské federace a nic se a tom nezmění? ČR ani USA LLR rozhodně “opravovat” rozkrádat nebudou?

Jan1
16. 1. 2023 08:30

Volba prezidenta je s velkou pravdepodobnosti zmanipulovana. Proc si to myslim? Posledni volby vyhrala s minimalnim naskokem petidemolice a Babis s ANO se ani nepokusili o protest a nevyzadali si prepocitani hlasu, coz se deje vsude tam, kde je rozdil v poctu hlasu nepatrny. Muze to byt i statisticka chyba, falsovani pri scitani a znehodnocovani listku druhe strany. A asi nejvetsi moznost falsovani je digitalni – vysledek se upravi ve vyhodnocovacim programu. Uz Stalin rikal, ze rozhodujici nejsou hlasy volicu, ale ten, kdo scita hlasy!
Nemame proti falsovani opravdu nezavislou kontrolu, ani ji mit nesmime.
A tak jsou volby jen divadlem a alibismus, plastenka, ze mame demokracii a ze to takhle lidi chteli…

Rapa
16. 1. 2023 09:50
Odpovědět  Jan1

V prvé řadě manipulují volby média,nejhorší z nich TV na všech programech.Potichu v pozadí pak cizinci,cizí parazitární verbež co organizuje taky slety poskoků, oček, do Davosu na satanické instruktáže pro ovladání stád ovcí.

milan h
16. 1. 2023 18:09
Odpovědět  Jan1

ale Stalin to rekl jinak a je treba to rict cele on rekl na zapade neni dulezite atd kazdy si vybere z toho co mu vyhovuje nebo jak mu to bylo podane

Standa
16. 1. 2023 09:38

BlakRock je stínová vláda USA.
Vlastně i ČR.
,,BlackRock spravuje i investice ČNB.[16] Správu majetkového portfolia pro ČNB vykonávají dva správci, BlackRock a State Street.” Wiki
Dnes již má i Ukr.
Pouze Madarsko vzdoruje. Proto nemají Orbána tak rádi.

primak
16. 1. 2023 10:13

Stejný mírotvorce jako Obama je PM Ethiopie Abiy Ahmed, který mírovou Nobelovku dostal ve 2019. A od té doby se tam válčí imrvére, tisíce mrtvých na obou stranách, na té druhé trochu víc. Však taky je mnoho těch, co ho žádají (podpisová akce tisíců), aby tu cenu vrátil.

primak
16. 1. 2023 10:15
Odpovědět  primak

Takže, kdo se bude divit, když ji teď daj Stoltenbergovi?

Pavel z Moravy
16. 1. 2023 12:12

Však nám tady po celém západě, do kterého se počítají i ti naši zaprodanci vládnou gangsteři. V domácích luzích a hájích nás obírají daněmi o naše právoplatně získané majetky, aby si ty čmrdlíky rozdělili do potřebných kasiček a v tom neokoliniálním prostředí západu jsou to ještě daně a úlitba bohatým šmelinářům, jako zazobancům Black rocku a jiným význačným lumpům, aby s těmi čmrdlíky mohli vést zástupné války a zvětšit svoji moc. Jak dlouho musí ještě běžný občan zrát, než pochopí jací gangsteři a grazlové ho vedou na porážku? Asi napořád, protože ti co tento lid vedou, ho považují za tupý. Jestli je nebo není záleží na úhlu pohledu..