Jsem levičák.Ve středu jdu demonstrovat před vládu. Odbory jsou měkké, bez fantazie. Opozice selhala

Podaří se ČSSD vytvořit novou frontu proti Andreji Babišovi, jak si přejí někteří miliardáři? Jak si vede prezident republiky Petr Pavel? Proč máme vedle nekompetentní vlády i nekompetentní opozici? A jaký má ohlas výzva Mír a spravedlnost. I o tom bude řeč. Naším dnešním hostem je bývalý předseda Strany Zelených, který v minulých volbách do Poslanecké sněmovny kandidoval za ČSSD, byl zastupitelem Hlavního města Prahy i poradcem tehdejší ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové. Spoluautor a předseda iniciativy Mír a spravedlnost, kterou připravil spolu s profesorem Václavem Hořejším a Janem Kavanem. Novinář, politik a herec Matěj Stropnický. Pane doktore, dobrý den.

sdíletj na

2.5 6 hlasy
Ohodnotit příspěvek
23 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
ijn
29. 3. 2023 23:21

Stropa je prý teplóšek+levičák? a ještě chce být politikem jako papánek? nechutné kombinace!

tupý hulvát
30. 3. 2023 08:06
Odpovědět  ijn

Ty budeš pěkný blbec.

Jaris
30. 3. 2023 03:58

Aby bylo jasno, od zidu se nic pozitivniho cekat neda ani ted, ani v budoucnu. Jak Bobosikova, tak Stropnicky jsou stejneho etnika, kterym jde vice o popularitu a moc nez o dobro ceskych obcanu.

Boomer
30. 3. 2023 08:57
Odpovědět  Jaris

.. tož pro mě je v tomto případě výstražným signálem spoluautor projektu Jan Kavan, krycím jménem KATO. Člověk, který si v emigraci ani na vteřinu nepřipustil, že ti milí soudruzi z československého velvyslanectví, kteří za něho platili útraty v restauracích.. by mohli být komunističtí nohsledové.
Už zase další pokračování oblíbeného seriálu Hra na blbouny..

tupý hulvát
30. 3. 2023 08:13

Chytrý,pohotový,umí mluvit,naivně optimistický.Ty odbory naše pravice s většinou médií TŘICET LET programově ničily pod lživou záminkou,že je to komunistický nástroj a dokonale se jim to podařilo.JE VYMALOVÁNO.

Boomer
30. 3. 2023 09:08
Odpovědět  tupý hulvát

.. naše odbory nikdo nemusel ničit, po listopadu se jejich představitelé vrhli jako supi na majetek ROH v delimitaci, a podnikají s ním tak úspěšně, že je nějaká členská základna vůbec nezajímá. Uzavřeli se zaměstnavateli tichou dohodu.. vy nám dáte k dispozici sociální fond/FKSP a my vám zajistíme sociální smír. Takže nějaký ten příspěvek na rekreaci, ovšem výhradně v hotelovém zařízení odborového svazu, k vánocům kolekce a diář.. a šmytec, makat, makat, huby držet!
Ve firmách, kde zaměstnavatel zvolil variantu osobního účtu každého zaměstnance, na který poukazuje povinný příspěvek a příjemce s ním může volně naložit, tam odbory velmi rychle skončily.
A velká část viny padá i na hlavy členů, kteří si se změnou systému nedokázali uvědomit, že by se měl změnit i jejich vztah k odborům a požadavky na ně kladené!!

tupý hulvát
30. 3. 2023 09:28
Odpovědět  Boomer

Možná jste byl u toho,nebo to máte z ČT?Částečně to pravda bude,ksindlové jsou všude.
Největší škodu po převratu tady nadělali takoví zarytí a fanatičtí antikomunisté,jako vy.Ale opravdu s velkým úspěchem,tak dlouho o socializmu lhali,až se to s pomocí školství stalo pravdou.

Pavel z Moravy
30. 3. 2023 10:28
Odpovědět  tupý hulvát

Jo lhát to oni umí. I kdyby socialismus přinesl společnosti to nejlepší, neboť se o ni staral jako žádný jiný systém, stejně ho pomluví. Nejsou totiž schopni překročit svůj stín.

Pavel K
30. 3. 2023 10:52
Odpovědět  Pavel z Moravy

Pavle to jsou obyčejně ti pováleční veklostatkáři co co jim znárodnili kozí chlívky za kolaboraci s nacisty a jak píšeš, kdyby ten socík udělal pro lidi kdoví co dobré, tak to budou stále hanit. Taky to jsou lidé, kteří si myslí že jsou něco víc než ostatní a jen oni mají právo se mít dobře, ostatní nemají nárok. Mám kamaráda co jeho předci vlastnili mlýn, dodnes stojí. Tomu když řeknu Putin, byl by schopný mě zabít a to jsou přesně ONI a to za každého režimu. Že jeho rodinu zachránili rusové nepřijímá, to neplatí. Možná raději chtěli žít s fašistama, jak si to vysvětlit.🤦‍♂️😥🙏

Pavel z Moravy
30. 3. 2023 11:42
Odpovědět  Pavel K

To je těžké, já bych chtěl žít s každým v míru. Když jsem pracoval v textilce a dostal na zaučení kluka, snažil jsem se mu vše vysvětlit a pomoci, aby mohl samostatně makat. Takový už jsem. Když jsem přišel do jiného oboru, tam se na mne někteří vybodli a ještě ti spíše podrazili nohy. Já to nechápal, ale závist a prachy dělají svoje. Stejně bych se ale neměnil, měl jsem některé skvělé kámoše a to se nedá ničím nahradit. Už jsou na druhém břehu, ale byla to jízda.

Boomer
30. 3. 2023 12:00
Odpovědět  Pavel z Moravy

.. inu, vy svůj stín ani nedokážete najít, jak jste se naučil za socialismu plazit.

Pavel z Moravy
30. 3. 2023 13:24
Odpovědět  Boomer

Kolik vám bylo, když se to tady měnilo, 30 roků. Kolik roků vám bylo v 68, hádám tak 10. To jste toho tedy věděl, asi náležíte k těm západním dětem, co již v 8 letech mají moudrosti na rozdávání. Vždyť vy víte o 68 úplné prd, můžete z těch roků komentovat leda tak tvorbu báboviček na pískovišti. Jste skutečně trapný, ale nic ve zlém. Každý jsme nějaký. Jen taková malá rada, co takhle zkusit strefit se do současné škůdcovské bandy a nebo prohnilého kapitalismu. To by vám nemělo dělat problém při vaší odvaze. To v popisu ale nemáte, je mi to jasné.
.

Boomer
30. 3. 2023 14:14
Odpovědět  Pavel z Moravy

.. já odjakživa nejraději trefoval do blbců, a to bez ohledu na jejich původ.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy
30. 3. 2023 16:05
Odpovědět  Boomer

Tímto s vámi končím. Ani jednou jsem vás nikterak vulgárně neoslovil. Počítáte se asi k lepšolidem, to je z vašeho projevu zřejmé. Co je ale zajímavé, že se nikterak nevymezujete k protektorátní situaci jaká je teď nyní. A vám přece odvaha nechybí, ale je zbytečné s vámi diskutovat. Pro mne jste nezralý a ubohý typ člověka. Ale já se naopak od vás do blbců nikdy nestrefoval. Není mi to zapotřebí. Já se za nikoho výjimečného nepovažuji a jsem tomu rád.

Boomer
30. 3. 2023 16:21
Odpovědět  Pavel z Moravy

..inu, konečně proč ne?
Pro mě jste vy zase člověkem přezrálým, který se mylně domnívá, že věk je patentem na rozum. Jinak byste si mohl povšimnout, že se k naší současné situaci vyjadřuji velmi často a kriticky, jen v tomto směru netrpím vaší naivitou, nestavím na dojmologii a nehledám řešení tam, kdy není ani být nemůže. Vy věříte ve stádo, já v individualitu..

Boomer
30. 3. 2023 11:50
Odpovědět  tupý hulvát

.. byl jsem u toho a navíc velmi vysoko. Jenže jsem měl o nových odborech jinou představu, protože jsem dobře znal situaci v Rakousku a Francii, tamní odboráři jen zírali, co se to u nás děje. V určitém okamžiku jsem se ocitnul v situaci, kdy můj podpis na nové kolektivní smlouvě pro mě představoval zásadní a nepřekročitelný problém. A začalo tóčo, od lákavých nabídek až k vyhrožování, které jsem ukončil jednou dobře mířenou pěstí a písemnou rezignací. Vem vás čert..
Nejhorší na celé situaci bylo, že členská základna i zaměstnavatelé bohorovně přehlíželi machinace s “mrtvými dušemi”, které měly primárně navýšit příspěvek na činnost organizace, ale současně byly používány k účelovému ovlivnění rozhodovacích procesů. A na tohle já nemám žaludek.
Antikomunismus u mě nevychází z nějakého fanatismu, byl vyvolán skutečností, že celá ta vaše bolševická grupa dávala přednost loajálním blbcům před inteligentními lidmi.. a na to jste taky dojeli. Měli jste málo Ransdorfů a hodně Semelových. Jen malí hlupáčci vašeho formátu teď kňučí, že je velcí soudruzi hodili přes palubu, sami žerou ale vám ani drobty nenasypali.
Pláč ošizených Falstaffů..

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy
30. 3. 2023 13:50
Odpovědět  Boomer

Já tedy absolutně plakat nepotřebuji. Já nepotřebuji ani žranici a ani jsem ji nikdy nechtěl a drobky vyhazuji do koše. Možná, že kdybyste měl takový problém za socíku jako já, že byste tu již ani nebyl. Ale i tak je socík to nejlepší v čem jsem mohl žít. Myslím, že je na čase skončit. Je to bezpředmětné.

Boomer
30. 3. 2023 14:13
Odpovědět  Pavel z Moravy

.. váš problém je ve vás samotném, nesvádějte to na jiné. Holt jste se v rozhodujícím okamžiku po*ral u zdi..
Pro vás už jsou vzpomínky na socialismus spojené jen s tím, že jste byl mladý a to byla náááádhera, vše ostatní už vyšumělo.

primak
30. 3. 2023 10:40

Nepochopuji ty komentáře. Sice jsme neposlouchal, co ten mladej Stropnický říká v tom pořadu, nicméně jestli je to v tom smyslu, co vidím psáno na obrázku, tak není co mu namítat.

A tedy proč ty výkřiky? Ale asi ve smyslu, nemám rád nikoho, kdo se veřejně projeví…

Milan ze Zahrady Čech
30. 3. 2023 13:42

Jen do sebe kluci! Sice jste na stejné lodi, ale co tom? Vykulená příšera z vás musí mít vohromnou fialovou radost!
A to všechno kvůli zámeckýmu bukvíkovi s levicovým cítěním, přímo proletářem dá se říct. Proletěl čím se dalo, západním školstvím počínaje, a ještě proletí, vždyť má život teprve před sebou.
A teď nasbírat kameny a do mě, mínusáci!

Boomer
30. 3. 2023 14:19

.. tůdle, dneska sbírám já!! Tak mi to nekazte, hergot..

Boomer
30. 3. 2023 16:28
Odpovědět  Boomer

.. cákryš, zatím jen 7 mínusů celkem.

To nick “ijn” má 11 za jediný řádek. Dělám něco špatně?! To není fér, kde je admin?

Asi budu muset psát jednoduché věty s minimalistickými myšlenkami, aby to pobrali i tupci a sebrali kuráž k vyjádření se..

Josef
30. 3. 2023 13:59

Současné odbory jsou zcela ochočené, pan Středula absovent Aspen Institutu, harmonicky souznící s D. Nerudovou prostě nemá navíc. Pana Stropnického mladšího si osobně velmi vážím. Bohužel obbdobnou výzvu u německých sousedů podepsalo krátce po jejím zveřejnění 900 000 lidí. S českými ovcemi to má těžké.