blog

Jmenovaný se bránil tak vehementně …

VIDLÁK

Kolik základen mají USA po světě? Osm set? Víc, nebo míň? Každopádně je to velké číslo. Víc základen než ostatní země dohromady. Připočítejte k tomu ještě celé NATO a máme dnešní Západ v podobě teoreticky nejvyspělejších, ale rozhodně také nejzadluženějších zemí. Kolikrát jsme viděli různé mapky, jak USA obkličují svými základnami Rusko? Kolik jsme už viděli videí, jak se NATO přibližuje k hranicím Ruska. Kolik jsme viděli animací amerických základen v Tichomoří…

Takhle se o tom bavíme, ne? Zatlačované Rusko, přibližujeme se k Putinovým červeným čarám, hledisko ruské bezpečnosti se pomalu naplňuje, brzy už ruský medvěd nebude ustupovat, prostě vyletí z brlohu a bude zle. Ano, stalo se… vypadá to jinak, než jsme si mysleli, ale červená čára byla překročena a už to stálo nějakou stovku tisíc životů.

Všichni jsme sledovali ukrajinské bojiště, kde se nekoná žádný velkolepý ruský parádemarš a díky tomu prý skoro všichni Ukrajinci věří ve vítězství. Alespoň tak nám to řekli na Novinkách. Samozřejmě už nedodali, že v dnešní vypjaté atmosféře je rozhodně lepší věřit ve vítězství, protože za defétismus může člověk snadno skončit v šatlavě (nebo na frontě). Ale také se nekoná žádný velkolepý ukrajinský postup. Když si přečtete každodenní Sláva Ukrajině svodku z bojiště, tak zjistíte, že i sami Ukrajinci popíší celou stránku o tom, kde všude na ně Rus útočil. Jak se samozřejmě vždycky hrdinně ubránili, ale nic to nemění n tom, že ruské hordy útočí a ukrajinští demokrati neútočí a vítězně ustupují do předem připravených pozic.

Jenže při tom sledování ukrajinského bojiště prakticky úplně zaniklo to druhé. Správný líbodémo zápaďan o tom alespoň nemá vůbec ánung. Zaniklo to, kolik států se k Západu nepřidalo. Minulý týden začali být i Číňané nepříjemně konkrétní ohledně toho, jak je Nána Pelosiová naštvala. Spojí se víc s Ruskem. Saúdská Arábie nezvýšila těžbu ropy a chce do BRICS. Turecko chce do BRICS (není tam jedna hóóódně velká americká základna?). Indonésie omezuje export uhlí. Právě toho uhlí, které Evropa tak nezbytně potřebuje, když zaembargovala to ruské. Ukrajinské obilí jaksi není žádáno, kupuje se to ruské. Lavrov už si Afriku objel a přijel domů se spoustou objednávek.

Jasně, my to tady všichni víme a přemíláme to dokolečka dokola. Sledujeme zprávy z celého světa a víme, že k Západu se nikdo nepřidal a k Rusku a Číně se připojuje globální Jih, který má dost anglosaského koloniálního buranství.

Podívejte se ale na mapu. Podívejte se, kdo je s Ruskem a kdo je s USA. Zjistíte, že Západ už neobkličuje Rusko, byť nějaké osiny v zadku tam pořád jsou, Zjistíte, že je to naopak. Že Východ a Jih obkličují Západ. Rus se prostě nesmířil se západní taktikou, nečekal a nehrál to jen na armádu a štengrování s NATO. Rus se domluvil s Indií, Čínou, arabskými státy, Afrikou, jihovýchodní Asií. Stejně jako byl kdysi Putin mezi ruskými oligarchy slabý a stejně je všechny postupně vymanévroval nebo potřel, zdá se, že totéž teď dělá i v mezinárodní diplomacii. Je sice v mnoha ohledech slabší, ale úspěšně manévruje.

Měli bychom pomalu změnit pohled. Už to není západní zatlačování. Už je to obráceně. Najednou tu máme nový, velký a velmi lidnatý blok. Blok, který má levnou pracovní sílu a suroviny. Blok, který se naučil využívat takřka všechnu původně západní technologii. A na západě tohoto bloku sedí malá Evropa, která vypadá jako americké předmostí na asijském kontinentu. A na druhé straně sedí Tchajwan…

Když se podíváte na evropské přípravy na zimu a signály našeho premiéra, tak je vlastně děsivé, jak rychle nás ten Východ zatlačil.

Když se podíváte na mapu světa a barevně si rozdělíte státy na Západ a Východ z Jihem, tak na první pohled vidíte, co se bude v příštích letech dít. Tlak na americké předmostí v Evropě a získání Tchajwanu. Nic jiného skoro nepřipadá v úvahu. Asie, Evropa i Afrika jsou propojitelné po pevnině. Jen ten americký a australský kontinent je trochu stranou a obtížně dosažitelný bez nadvlády na moři. Všechno ostatní má Východ na stříbrném podnose. Nepotřebuje ovládnout moře, aby získal skoro vše.

Ovládnutí moří je to nejdražší. Nejvíc z amerického vojenského rozpočtu užírají letadlové lodě. Ty jsou schopny ovládnout trasy přes oceány a nikdo se jim nemůže postavit. Ale americké letadlové lodě jsou zcela nepoužitelné na ovládnutí železnice z Číny, přes Rusko, Arábii, Egypt až to Kapského města. Jsou nepoužitelné všude tam, kde existují nepotopitelné letadlové lodě na ostrovech. A jakmile se tohle stane, budou letadlové lodě zbytečné. Pokud se Asie, Evropa a Afrika propojí po pevnině. bude nadvláda nad oceány jaksi… zbytečná.

Můžeme se dlouho dohadovat, jak se na to půjde. Ale tlak to bude obrovský. Zatím jen víme, že se tady v EU žádné válečné hospodářství nechystá. Zatím je to spíš sebemrskačství a střílení do vlastního těla. Ale vůbec netušíme, co se děje v Rusku i Číně. Nevíme, kolik továren tam teď právě dělá rakety, kanóny a munici. Nevíme, jak moc jsou rozjeté linky na tanky, letadla a drony. Ale když se podíváte na mapu, tak kostky byly vrženy a vše už je naopak. Už nezatlačujeme Rusko. Teď už Východ zatlačuje nás. Ceny by tomu odpovídaly, zděšení politiků také.

Zřejmě na to jdou jinak, než bychom si představovali… ale podívejte, co se děje ve Žlutém moři a co se děje na Ukrajině. A je to jen začátek.

Jak je to v tom vtipu? Jmenovaný se bránil tak vehementně, že po chvíli jsme se už bránili my.
https://bit.ly/3AkXMTh

sdílet na

24 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Autor
16. 8. 2022 23:49
Ohodnotit příspěvek :
     

Západ se obklíčil naprosto sám. Celá podstata je v tom, že v “západní civilizaci” vládne režim lupičů, pirátů, podvodníků, lhářů, otrokářů a vrahů, kteří nikdy neplnili slovo, když jej dali. A ne jen “pár” posledních let, ale po minimálně tisíc let. Za vše hovoří “velké” obdivované postavy z minulosti, které zná každý – Napoleon, který válčil a dobýval Evropu a třeba Alexandr “Veliký”, který zničil mnoho životů i států, byl to krutý člověk, který nechával potupnou smrtí zabíjet i své blízké spolupracovníky, byl sexuálně na “obě strany”, byl těžkým alkoholikem, vypálil např. velký les, kde se schovali obyvatelé jednoho města, které dobýval a nepřežil ani jeden z těch, kdo vybíhal z lesa, aby se zachránil před ohněm. Bez ohledu na věk.
Winston Churchill má na rukou tolik krve, že je až s podivem, jak je veleben jeho “státnický” a politický přínos “západní civilizaci”.
Svět prostě má různé zvyky a představy o tom, jak by se mělo žít. A mimochodem, kolik lidí zná oproti těmto monstrům třeba skutečně poctivé a čestné lékaře, kteří zachránili spoustu životů? Například Semmelweise … a jak byl zesměšňován tento člověk, který zachránil pro mnoho lidí životy jejich vlastních matek a jich samotných?
Jestliže svět obklíčil “západní civilizaci”, pak to svědčí především o tom, na čí účet tato “civilizace” žila a stále žije. A že jsme v tom také? Je to naše debilita a hloupost. Nic víc a nic méně. A svět se chce – logicky – zbavit neokolonialismu, stejně jako kolonialismu původního.

Jaroslav
17. 8. 2022 08:32
Odpovědět  Peter

Poznámka k těm lékařům, můj “arzt”, neboli obvodní lékař jako jeden z mála zasáhl při koronavirové infekci v naší rodině, aktivně i v neděli se staral o náš stav a neváhal se setkat s nejvíce ohroženými (v prostředcích individuální ochrany). Je to výjimka, ale jak vidět existují. Nemám nic proti opicím, ale výše uvedený termín “západní civilizace” je proti “východní civilizaci” jako srovnávat opici s homo sapiens. Nemáme být na co pyšní

Pavel K
17. 8. 2022 09:10
Odpovědět  Peter

Já bych to zkrátil, prostě Chazarská povaha!!! 👎👎👎💩💩💩🤮🤮🤮

17. 8. 2022 03:51
Ohodnotit příspěvek :
     

To není vtip. To je skutečný výrok obžalovaných ještě z totáče. Pamatuji si tu perličku ze sloupku: “Ze soudních síní a předsíni,” později to citoval v nějakém svém pořadu ještě Jahelka.

Markýza
17. 8. 2022 08:40

Já taky, každopádně to naprosto přesně vystihuje situaci :-))

[Trol-1] spam Tom
17. 8. 2022 07:41
Ohodnotit příspěvek :
     

Putin je skvělý stratég. Podařilo se mu výrazně NATO přiblížit Rusku.

sizok
17. 8. 2022 08:04
Odpovědět  [Trol-1] spam Tom

Ještě jednou, není nad hlupáky.

Jaroslav
17. 8. 2022 08:37
Odpovědět  sizok

Správně sizok, hlupák je vlastně šťastný člověk, protože si svou hloupost neuvědomuje. Jenom okolí trpí. Nechme toho Toma (doufám že je to alespoň placený trol), ať si mluví a posečkejme jak budou naši přátelé z východu hnát Ivana za svými zády až do…. Snad ho nedovedou až k nám a nezapějí nám pak ruskou lidovou “jedou jedou po Berlíně (Praze) naši kazaki”. Nerad bych to zažil, především ty převlékače kabátů…Toma

Markýza
17. 8. 2022 08:41
Odpovědět  [Trol-1] spam Tom

Nesmysl. To už není fyzicky možno. To už by ty základny musel zahrnout do výsostného území RF – ale nestahujme gatě, třeba i na to dojde.

Lev Prchala
17. 8. 2022 08:55
Odpovědět  [Trol-1] spam Tom

Gramofón plný amisraček se točí pořád stejně….a pořád zbytečně!Dej si tam novou desku,pokud nějakou smíš na velvysranesctí uSSa vyfasovat?????.-)))))

janle57
17. 8. 2022 10:17
Odpovědět  [Trol-1] spam Tom

Děkujeme za hodnotný komentář pane Stoltenbergu !!

Pat
17. 8. 2022 11:44
Odpovědět  [Trol-1] spam Tom

Papaláši z NATO jsou skvělí stratégové.
Konečně se jim podařilo udělat Evropu bezpečnou.
Až z toho bezpečí chce fialový hnus zavádět válečnou daň.

Ratus
17. 8. 2022 12:07
Odpovědět  [Trol-1] spam Tom

Můžeš tento svůj výrok více rozšířit,nebo nějak objasnit jak to myslíš?Mě to prostě přijde
takové nedokončené,rovněž nesmyslné.Prostě chujovina bez hlavy paty.

17. 8. 2022 20:54
Odpovědět  [Trol-1] spam Tom

Pravda, výrazně tím napomohl logistice. Když je teď má takhle hezky při ruce, značně tím ušetří eráru – a o to víc bude moci investovat do zbrojního komplexu – a může jim napráskat hned za humny. Souhlasím s vašim vyhodnocením. Skutečně je skvělý stratég.

Aleš
17. 8. 2022 07:46
Ohodnotit příspěvek :
     

Doufám, že se Západ v této podobě zhroutí.

Jaroslav
17. 8. 2022 08:40
Odpovědět  Aleš

Obávám se, že na tom EU i naši géniové v politice tvrdě pracují. Chce to zásoby, včetně alkoholu (etanol má mimo jiné schopnost částečně kompenzovat účinky jaderného záření). Tím také splníme Švejkovo řčení, střízlivé nás nedostanou.

Zmatený
17. 8. 2022 09:42
Ohodnotit příspěvek :
     

Evropa se chová stejně, jako ten policajt, co když nachytal 4 zloděje, zvolal: okamžitě se vzdejte, nebo vás obklíčím! :o)

janle57
17. 8. 2022 10:15
Ohodnotit příspěvek :
     

Nemohu se dočkat dne až bude vytvořen obranný pakt Čína-Rusko-Venezuela-Nikaragua
a Kuba a v Latinské Americe,potažmo v Brazílii a Argentině,vybudovány vojenské základny
s jadernými hypersonickými střelami,bude to největší příspěvek pro celosvětový mír a začátek
éry zcela nových ekonomických vztahů s Ruskem po rozpadu diktátorské EU a agresivního
spolku jménem NATO.

Pavel
17. 8. 2022 10:46
Ohodnotit příspěvek :
     

Přátelé, těžko říci co nás čeká, ale s tímto lidským materiálem co to tady řídí a s tím druhým, který jim to žere, samozřejmě, že ne většinově se dá dělat co ?????? Vychovávat nového občánka od plenek? A kdo?? Universita Soros??? Já nevím, ale opravdu nic jiného než změna systému nemůže pomoci. A to nemyslím, aby mne někdo nepodezříval, že myslím pouze na socialismus, i když stále budu tvrdit, že byl to nejlepší co zde zatím bylo. Stačil by ale trochu spravedlivý a slušný systém, kde by jeden nevykořisťoval druhého a nežil na jeho úkor. To chce ale duševně zralého tvora. A zde se ptám, kdo ho vychová ???

Pavel
17. 8. 2022 11:02
Odpovědět  Pavel

A teď něco tom vykořisťování. Tak jsem se dočetl, že loni stálo 1000m3 plynu 400 dolarů, což převedeně na dnešní kurs by bylo asi 10000 Kč. Čímž mně vychází, že kubík plynu mohl stát tak deset korun, ale spíš méně, protože kurs byl jiný. Já v bytě na plynu pouze vařím a spotřebují 50- 60 m3. Tedy, spotřeboval jsem plyn asi za 500 Kč. Roční zálohu jsem měl 2500 Kč a byl jsem tak zhruba na nule. Takže slovanští ruští bratři mi ho dodali za hubičku a já ho českým bratrům kšeftařům přeplatil pětkrát. Vím, že musí platit zaměstnance a jiné, ale pětkrát? Díky buržousti, že vás máme, a děkuji hlavně vám českým buržoustům, jste skutečně sousedé a slovanští bratři. Na věčnosti na vás budu vzpomínat a posílat vás do pr..le tak jako v tomto životě. A teď po havířsku Zdař Bůh.

Pavel
17. 8. 2022 11:05
Odpovědět  Pavel

A ještě malý dodatek, nyní se plyn na evropských burzách obchoduje za 2000 dolarů za 1000m3. V zimě to prý mohou být i 4000. Buržousti všech zemí se spojili a sílu lidu zlomili.

Pavel K
17. 8. 2022 11:14
Odpovědět  Pavel

Když mě lanaří a volají, tak na mě spustí různé fyzikální a matematické výpočty. Chvilku si poslechnu a pak dotyčnou zastavím a říkám ji. Heleďte se mě nezaiímá, kolik vás stojí to pytlování, převážení plynu. Hoďte si to do kalkulačky a vygchrlte na mě kolik budu platit za 1M3 plynu sakumprdum. To mě zajímá a né nějaké matematické vzorce. Tolik m3 tolik peněz a mám jasno hned. To je stejné jako kolik lásky tolik prňaží. 🤣😋🙏
Loni jsem platil myslím za 1m3 cca 14kč. Se spotřebou 2000m3 za rok.

17. 8. 2022 11:09
Ohodnotit příspěvek :
     

Situace je daná a lze těžko pochybovat o tom, kdo prohraje a kdo vyhraje. Nejde o vojenské vítězství – to vždy rozhodovali suroviny a průmyslová základna. Jde o vítězství nad hegemonií, jde o schopnost se poučit z vlastní i světové historie a neopakovat stejné chyby. Afričani, Číňani, Indové či země latinské Ameriky nechtějí bezbřehé drancování nerostného bohatství svých zemí, nechtějí další ožebračování svých obyvatel, aby si Rothschildové, Rockefellerové, Bezosové, Gatesové a další mohli stavět sídla a bohatnout na úkor miliard lidí na celém světě. Nechtějí financovat green dealy, great resety, genderové nesmysly, stovky pohlaví a další ideologické bláboly naprosto zdegenerovaného západu. K čemu jim je nějaký green deal, když na základě drancování západní svět likviduje rovníkové pralesy v Africe a amazonské pralesy v Brazílii, které mají pro klima na zemi 1000x větší význam než zákaz spalovacích motorů. K čemu jim je green deal, když 20 největších přepravních lodí vytvoří stejné množství emisí jako celá automobilová doprava Evropy za rok. K čemu jim je západní tzv. “demokracie a lidská práva”, které onen západ používá jen k svému obohacování. K čemu je Saudům dolar, který mohou utratit jen v souladu s americkými zájmy, k čemu jsou světu americké a evropské dluhopisy, které jsou už dnes nesplatitelné. K čemu jim je svět, kde si 1% pracháčů osobuje právo ždímat z posledního centu, koruny, jüanu, ruble, pence zbytek populace?