blog

Jeden bere, druhý dává, třetí platí.

Komentář Štěpána Chába

Máme to na tom světě krásně zařízené. V rámci akce „Babiš je fuj“ server Aktuálně přišel s výpisem, jaké měly firmy společnosti Agrofert zisky a jaké pobíraly dotace na svou činnost. Je to předpisové čtení na dobrou noc, tedy pokud rádi usínáte těsně vedle zapnutého mixéru.

Vodňanská kuřata zvedla svůj výdělek oproti minulému roku o 165 %, tady Babišovo impérium zasadilo úder hodný kapitalisty nejhrubšího zrna. U toho si kapitalista dokázal ze systému vykrádání peněženek občanů vybrat 20 milionů na dotacích. Mlékárně Olma stouply zisky sice jen o 4 %, zato ze systému dotací dokázala vydojit úctyhodných 50 milionů. Mlékárna Hlinsko, také ve svěřeneckém fondu umístěná dotační past Agrofertu, zvýšila zisk o 126 %, ze 72 na 162 milionů, ale na dotacích získala 46 milionů. Babišův Penam zvedl zisky o 57 procent, přesto dostal 8 milionů na dotacích, hlásí Aktuálně. Souhrnně si Babišovo impérium připsalo k dobru zvýšení zisku o 124 % oproti loňsku. Kdyby ovšem nepřišlo jedno nevychované kdyby.

Máme podivně nastavený systém. Jistě, dotačně řízené zemědělství nám funguje nádherně. Už se ani nepozastavujeme nad tím, že zemědělec, který v principu vytváří nejvyšší hodnotu pro celou společnost, tedy produkuje potraviny, by bez dotací nepřežil, nebo žil jako nejchudší z nejchudších. Ale dáváme dotace i firmám, které zcela očividně pracují se ziskem. Tak je nastavený náš systém, který nás má očividně dovést do ráje. Rozhodně ne pouze u nás, ale v celé Evropě.

Jen mi přijde malinko na hlavu, že lidem pekelně zdražily potraviny, a ony zdražily, šetříme, seč nám síly stačí, ale honorace si dál hoduje nejen z dotačního stolu, ale i z peněženek poddaných, navíc k tomu vykazuje rekordní zisky. Malý zemědělec, který nevlastní obrovské lány, sotva vyžije. Protože si lejstro žádosti o dotace vypisuje doma sám a na nějaké extra buřty s údajně inovativní linkou na toustový chleba si může nechat leda zdát. Velké agropodniky na to mají celá oddělení plná zaměstnanců, které dokážou zaplatit. A tak nadmíru výdělečný Penam prostě získá z peněženek obyvatel i něco navíc z dotačního programu. Třeba právě na ten toustový kedr. Ale ty zisky? Neviděl bych to tak napínavě.

Srovnávat zisky minulého roku s tím předminulým, to je taková sázka na jistotu. Inflace nafoukne všechno strašlivým způsobem. I ty zisky, které vypadají rekordní, ale stejně jako uhryzne inflace z peněženky obyčejného člověka, uhryzává i ze zisků. Princip je v hodnotě peněz. Ta se snižuje, takže dnešních 100 korun je hodnotově včerejších 80 korun. Prostě si za tutéž částku koupíme méně. Zisky se sice číselně rozsvítí jako vánoční stromeček, ale nula z nuly pojde. Abych tak řekl. Ale opticky to vypadá dobře. To zase jo. Je to jako při německé poválečné hyperinflaci. I tam mohly být zisky tisícinásobné, ale reálně nevydělal nikdo nic navíc. Nemůže si připadat jako milionář ten, který si musí koupit chleba za dva miliony. Hyperinflaci jsme tu neměli, ale došplhali jsme se téměř ke 20 %. To skutečně není málo. K tomu je tu takové nemístné poukázání na fakt, že nám do republiky přibylo na půl milionu Ukrajinců. I to se přece musí propsat do zisků, protože i Ukrajinci mají potřebu jíst a půl milionu strávníků, to se neztratí.

V zaplivaných ulicích internetových diskusí i editorských sesliček mediálních domů ale zněla jedna nosná myšlenka. Producenti potravin (čti Agrofert) prý přepsali zvýšené ceny za energie na koncové zákazníky, a tedy můžou za inflaci.

Takže, chápu-li to dobře, politickým rozhodnutím a nedostatkem úsudku naší evropské politické šlechty se zvednou ceny energií. Následně se zvednou ceny všeho, protože ceny všeho jsou odvislé od cen energií. Každý občan ušpiněný podnikáním, nejsa J. Kristem, horký brambor zvýšených cen za energie samozřejmě okamžitě propíše na zákazníka. Ten je na tom pak bit jako žito z Babišovy sýpky. Pak dojde ke všeobecnému prozření – za inflaci může producent potravin. To je tak podivná logika, až mě to donutilo vyběhnout před dům a volat na notně unavené kolemjdoucí otázku, kde mám svůj ručník.

Součástí prozření uprostřed křoví s kopřivami bylo i poznání toho, že už nežijeme v Klausově tržním kapitalismu, kde lepší vyhrává, schopnější víc urve a problémy vyřeší trh. Dávno jsme takovou epochu překročili a objevili se vykulení na břehu korporátně oligarchického kapitalismu, kde vládnou obří společnosti s obraty a zisky vyššími než s čím hospodaří průměrně velké státy. A z toho plyne klientelismus, dušení nebo pohlcování menších, korupce, monopolizace jednotlivých trhů, které jsou propojené jako pavučina. O jedno vlákno se nevhodně drnkne, a celý systém se jako pavouk na původce vrhne. Taková, připadá mi to, legalizovaná mafie finančně mocných s politicky mocnými. Jenže systém jako celek je špatný pro společnost jako takovou. Pro lidi. Na ty se kašle, nebo lépe – jejich zájmy nejsou v popředí politiky, kde musí být. 

Je to svým způsobem zvrácený systém spojení privátního se státním, kdy stát slouží více kapitálu mocných, než lidem. Pevnou součástí takového systému jsou i dotace jako politický nástroj. Je v pořádku, že bude dotacemi podpořený malý vesnický zemědělec, který se stará o krajinu, má k ní vztah, oživuje místní společnost a zároveň je schopný produkovat kvalitní potraviny. V konkurenci s mamutími podniky totiž nemá šanci, ale jeho hodnota dalece převyšuje vynaložené dotační prostředky. Bez dotací by ho oligarchické korporáty pohltily nebo zničily, protože oligarcha už ze svého principu ničí alternativu k sobě samému. Je to jeho podstata. Takový postkapitalistický systém, kde vznikly mamutí podniky a teď si hodlají udržet svůj monopol. I dotační monopol. Je proti zdravému rozumu dávat dotace překrmeným korporacím, což se děje v celé EU, nezneužívá toho jen Babiš. Je to naše realita oligarchicko korporátního kapitalismu, kde obyčejný člověk skončil na úplně posledním místě zájmu. Úplně posledním. Dotace mají být krajní možností podpory. Ne samozřejmost. Krmíme si popravčí dříve tržního kapitalismu, kde náznak spravedlnosti ještě k nalezení byl. Teď už není. 

Nevadí, zocelen nezdarem, pokořím Milešovku. Pod ní prý bivakuje jeden zemědělec, který by věděl, jak to v zemědělství celé dělat správně. Základ je prý prodej ze dvora. No, nevím. U nás na vesnici se ze dvora dají sklízet tak leda součástky do automobilů. A to pod příkrovem tmy, s hasákem v ruce a s kuklou na hlavě. Zemědělce aby tady jeden pohledal. Získávám až pocit, že před dotačním obdobím lidstvo neexistovalo. No jinak by přece umřelo hlady. Muselo by. 

https://www.krajskelisty.cz/


sdílet na

42 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Teuton
20. 8. 2023 10:25
Ohodnotit příspěvek :
     

Hele, když Fiala, Rakušan a v neposlední řadě ta hanebná svině se dvěma svetrama mohou uplatňovat kolektivní vinu na Rusy, může někdo jiný ostatní Ukrosarančata považovat za spolupachatele hrůz, které jejich krajané spáchali v Plzni a Praze, no ne ?

Pavel K
20. 8. 2023 11:54
Odpovědět  Teuton

Ty jsi neslyšel, nečetl vyjádření Rakušana vykuleného? Ten přece řekl co se dá dělat, každý národ má svá hovada. Tím je řečeno snad vše a národ to muší pochopit. 🙋‍♂️

Standa
20. 8. 2023 15:36
Odpovědět  Pavel K

Víte, nedávno na ČT bylo výročí osvobození Československa Americkými vojsky. Udělalo se mi zle.

ModrýKlokan
20. 8. 2023 18:44
Odpovědět  Standa

@ Standa

Jo, to je na grcaní. Za chvíli to tady bude jak v Japonsku. Tam si mladí Japonci myslí, že Hirošimu a Nagasaki bombardovali atomovkama rusi a ne amíci. Hnus.

Standa
20. 8. 2023 15:48
Odpovědět  Teuton

Četl jsem výzvu ,bude zveřejněna text? Cit:,, My , Vámi demokraticky zvolená vláda z 5-ti demokratických stran
                                         Vás vyzýváme
, splníte svou občanskou povinnost? Darujete dobrovolně část svých prostředků na udržení demokracie na Ukrajině. Máme se nejlépe za 33 let,Důchodci, samoživitelky/lé,drobní podnikatelé, majitelé solárních elektráren,rozvodných sítí atd.
Svěřili jsme Ukrajině 89 tanků a je třeba doplnit o další na číslo odpovídající Vašich i našich možnostem. Věnovali jsme i 36 salvových raketometů, 38 houfnic na odražení agresivních ruských sil.Věříme Vám , že ceny PHM , potravin Vás neohrožují.Věnujte , prosím , možnou částku na účet vlády ( pod hlavičkou) budou určeny na obranu demokracie Ukrajinské republiky.

Prem.. Fiala
Pekarová
Rakušan
Jurečka                         v.r.
JSME S VÁMI, BUDTE S NÁMI!
                                                                                                                                           V Praze dne 20..08. 2023

Boomer
20. 8. 2023 19:39
Odpovědět  Standa

.. ve vztahu občan-stát je možno vymáhat pouze povinnosti dané zákonem nebo jiným platným předpisem. Síla pozice občana v tomto vztahu se různí stát od státu, u nás se dle mého blížíme stavu srovnatelnému s bodem, kdy se zastavuje pohyb všech částic v látce.

janle57
20. 8. 2023 10:34
Ohodnotit příspěvek :
     

V článku padla jasná pravda o tom jak to dopadne,když se do vrcholné politiky dostanou
finanční oligarchové jako Babiš,kteří nemají nikdy dost mamonu a lidový plebs jim to musí
zajistit,jak říká M.Koller s Fialou a jeho věrnými je to za 10,s Babišem a jeho ANO bandou
je to za 12 – 2,blíží se volby do EU Reichstagu,takže mu to tam všichni zaslepení důchodci,
kterým on přidá o 300,- zlatých k důchodu navíc,zase hoďte,ona se Vám za to jeho největší
kamarádka Jourová z Bruselu opravdu královsky odmění.

Pavel z Moravy
20. 8. 2023 11:09
Odpovědět  janle57

Neberte si to tak, stádo se tak řídí. A tady je to navíc stádo bez berana, který by je mohl usměrnit. Prostě je hotovo. Berte to jako realitu.

ijn
20. 8. 2023 15:00
Odpovědět  Pavel z Moravy

prostě máme 34 let smůlu na “zkurvený berany”, kteří nejsou ani vlastenci, ani Slované, ani otci rodiny, pouze sobecká HOVADA!!!

Pavel z Moravy
20. 8. 2023 17:47
Odpovědět  ijn

Jé, vy jste to řekl tak krásně od plic. To je můj šálek kávy. Mějte se.

Pavel z Moravy
20. 8. 2023 17:50
Odpovědět  Pavel z Moravy

Nu, je vidět, že si stále někteří myslí, že žijeme v království krále Miroslava. Tak jo, já vám to vyvracet nebudu.

janle57
21. 8. 2023 09:32
Odpovědět  Pavel z Moravy

Dobrý den,z počtu mínusů u našich komentářů jednoznačně vidíte kolik tu
má Babiš příznivců a jak to asi u těch voleb dopadne,naděje na nějakou
změnu tudíž žádná.

ModrýKlokan
20. 8. 2023 13:17
Odpovědět  janle57

@ Janle57

Souhlas. Jen u toho parchanta Babiše prosím nesměšovat jeho osobu, jako politickou, s funkcí zemědělských podniků spadajících do holdingu Agrofert. Babiš je řízená opozice, ovšem jeho podniky po změně systému, budou moci zase být jádrem obnovy našeho zemědělství a potravinářského průmyslu. Agrofert nemá se zničením jádra našeho potravinářského průmyslu nic společného. Agrofert jako podnik je zbytek, po zničení, ne viník. Majitel může být kdokoliv, buďte rádi, že to ještě nepatří němcům, ti by vás dorazili definitivně.

ijn
20. 8. 2023 15:06
Odpovědět  ModrýKlokan

PODLÍZAL ŘETĚZCŮM (za covid19 +očkoval = poškodil naše zdraví), NAMÍSTO JEJICH OMEZENÍ == NENAŽRANÁ typická svině, + sionismus ve světle pravdy!!!!!!

ModrýKlokan
20. 8. 2023 18:49
Odpovědět  ijn

@ ijn

Ano, ale jako osoba Babiš. Když budete chtít vyhodit špatného majitele, nebo ředitele dopravního podniku, taky vytrháte koleje? Nenaskakujme prosím na zákeřnou manipulativní rétoriku masméééédyjí a jejich presstitutek. Zničení našeho zemědělství spolu s Babišem vám potraviny nezlevní ani nezkvalitní. Trochu soudnosti prosím.

Pavel z Moravy
20. 8. 2023 17:45
Odpovědět  janle57

Tady je vidět a to na webu vlastenců kolik lidí to hodí vzlykajícímu Babišovi, kterého stále vidím vzlykat při té komedii z Vrbětic a následně udatném rozhodnutí napíchat do nás veškerý ten sajrajt od kamarádíčků ze západu. Bravo.

ModrýKlokan
20. 8. 2023 18:57
Odpovědět  Pavel z Moravy

@ Pavel

Já nic takovýho nevidím. Vidím jen 33 let trvající tlak na likvidaci našeho zemědělství. Proč do toho pleteš Babiše. Když se necháš zmanipulovat do masmediální sofistikovaný kampaně a plácat spolu s presstitutkama o fuj fuj dotacích, tak Babišovi neublížíš a poškodíš ostatní naše zemědělce a potravináře – zpracovatelský průmysl. Dotace jsou povinná součást “Společné zemědělské politiky EU” – to je název instituce/agentury EU. Když tady zrušíme dotace pro české podniky, tak všude jinde zůstanou. Babiš si poradí, ale ostatní malý farmy, střední agropodniky i velcí hráči skončí. A západní kapitál skoupí všechno. Bych byl rád, kdyby lidi konečně přestali Babiše plést dohromady se zemědělstvím. Jeho firmy můžou mít jinýho majitele raz dva.

Spam Janka
21. 8. 2023 11:43
Odpovědět  janle57

no, ked myslite, ze ked to preda Nemcom, ti zavru, co sa im hodi, odklonia platbu dani cez konzultantov do Nemecka, ze to bude lepsie……koho ocakavate v politike?? Cloveka, ktory bude dost bohaty, aby si ho tak lahko nekupili, dost znaly, aby ho neoblbli zo sveta vysokej politiky alebo vysokych financii, ale pritom cisteho srdca, na ktoreho nikto nic nebude mat??A navyse bude obklopeny rovnakymi cistymi ludmi?? Uz som pocula na SK, ze hladaju takych, ciste konto, slusna tvar, ciste financie…..zaplatia vsetko:-)) Len nech je ochotny……urcite to bude zadarmo

ModrýKlokan
21. 8. 2023 13:34
Odpovědět  Spam Janka

@ Janka

Přesně. Moje řeč. Je ovšem zoufalý, jak se tolik lidí nechá lehce oblbnout a skáče na špek. Nu co už.

Gales
20. 8. 2023 11:08
Ohodnotit příspěvek :
     

ZLATÍ KOMUNISTI.

ModrýKlokan
20. 8. 2023 11:54
Ohodnotit příspěvek :
     

Pane Chábe, bylo by lepší, kdybyste psal o tom, čemu rozumíte. Nebo si poctivě nastudujete. Tyhle hysterické výkřiky jsou na stejné úrovni, jako činnost fyjalové pětikolky.

1) Proč pořád trapně řešíte Agrofert? Západní zemědělci se k nám za socialismu jezdili učit do nejlepších JZD, jak dělat zemědělství ve velkém. Kapitálové skupiny vlastnící velké zemědělství na západě, jsou násobně větší než nějakej Agrofert. Kdo myslíte, že ho nahradí, až Agrofert zaříznete? Jasně že Němci, a ti pak definitivně zaříznou nás. Jde o nastavení politickýho systému a ne o jakejsi Agrofert. Se proberte.

2) Jasně, že ten zemědělec má pravdu, a ne Vy. Když vás udají za nenahlášenej prodej ze dvora, máte velkej průšvih. A když to nahlásíte, máte na krku neustále kontroly a úředníky a pokuty, až to zapíchnete.

3) Jak to, že v jiných zemích nesmí vlastnit půdu cizinci a u nás ano? Žeby další důležitá věc, kromě vašich plků?

ModrýKlokan
20. 8. 2023 12:09
Odpovědět  ModrýKlokan

@ Štěpán Cháb

4) Víte vůbec něco o eurodotacích? A o tlustém povinném manuálu “Společné zemědělské politiky EU”? O složitých pravidlech zemědělských eurodotací? O rozdílu mezi dotačními eurofondy versus národními fondy? Nastudujte si to, nebo o tom nepište a neškoďte.

5) Víte jak aktuálně fungují “Vývozní kauce”? Víte, že při vývozu zem. produktů mimo země EU, musí každý vývozce z ČR, tj. i malý zemědělec z ČR, ještě před opuštěním produktu území EU, zaplatit vývozní kauci, např. 7 euro za metrák (100 kg) brambor? A když odběratel mimo EU nezaplatí definovanou částku, kauce našemu vývozci propadá ve prospěch EU? To je jeden z důvodů, proč nefungují naše vlastní vývozní zemědělské lokální, oborové nebo státní agentury na podporu naší produkce, tak jako na západě. A proto jsou naši producenti nuceni prodávat na západ za vyděračské nevýhodné ceny, pod úrovní ceny západní dotované produkce. Víte aspoň proč o tom nevíte? Protože naši celníci mají zákaz o tomto mluvit na veřejnosti. Pod trestem vyhazovu.

ModrýKlokan
20. 8. 2023 12:30
Odpovědět  ModrýKlokan

@ Štěpán Cháb

6) Víte jak funguje v ČR dovozní zemědělská politika v oblasti cel? Při dovozu z “třetích zemí”, tj. ze zemí mimo EU, platí každý český dovozce clo centrální eurounijní celní agentuře, ihned po vstupu zboží do společného celního prostoru EU. ČR z tohoto cla nic nemá. Clo není předem pevně určeno, nejsou předem žádné závazné časové úseky, kdy clo platí v dané výši. Podle vnitřních zúčtovacích pravidel celní agentury se clo během roku libovolně mění, i o desítky procent. Pohyby cel jsou definovány pojmy jako např. “zájem zemědělské politiky EU”.

Hlavní je, že ke změně aktuálně platného cla může dojít zcela libovolně během doby od nákupu mimo EU, přes odbavení zboží při vstupu do celního prostoru EU až k prodeji zboží odběratelům uvnitř EU. Změna výše cla může být jednotky až desítky procent jednotkové ceny zboží.

ModrýKlokan
20. 8. 2023 12:44
Odpovědět  ModrýKlokan

pokrač. 4.

@ Štěpán Cháb

Takže, hezky česky, nevíte přesně ani při nákupu a ještě ani při prodeji rychloobrátkových potravinářských produktů podléhajících nějakým normám spotřeby (a nejenom u nich), jaké bude DODATEČNĚ stanoveno EU clo! Jak potom můžete pracovat s nákupními a prodejními cenami! Takže naši dovozci potravin jsou opět systémovým vydíráním EU nuceni nakupovat předražené odpadky uvnitř EU, především ve starých privilegovaných EU zemích. Výhodný nákup z třetích zemí mimo EU je pro ČR prakticky vyloučen, musel by ho realizovat vlastní kapitál. Komunitní, formou oborových dovozových a vývozních agentur, nebo státní agentura-zemědělský obchodní fond. Soukromě mohou toto nahrazovat jen velké firmy jako Agrofert, nebo vlastní velká národní síť hypermarketů, která neesistuje.

Tento všivácký sofistikovaný systém určený k našemu soustavnému okrádání, byl založen již při našem vstupu do EU. Našimi takzvanými “přáteli” ze západu a domácími zrádci, jako je Telička, který nás asi za něco prodal, když řídil přístupové rozhovory. Nebo to udělal nezištně? Až takový retardovaný jelito snad není.

ModrýKlokan
20. 8. 2023 12:46
Odpovědět  ModrýKlokan

konec č.5.

@ Štěpán Cháb

Tak až si přečtete mých pár komentářů, pak mudrujte. Nebo raději absolvujte aspoň semestr dotační EU politiky na nějaké zemědělské fakultě. A na ekonomce celní dovozní a vývozní politiku EU. Nebo si aspoň sežeňte kompletní příslušnou dokumentaci.

ijn
20. 8. 2023 15:15
Odpovědět  ModrýKlokan

kdyby nebyl řízená loutka KOZOU, tak by byl i k užitku vlasti, ale jeho kosmopolitická protinárodní orientace je zkázonosná hamižnost,….pouze tím se vobřezaní hodnotí,…..dle našeho: kdo je větší svině?

ModrýKlokan
20. 8. 2023 19:13
Odpovědět  ijn

@ ijn

Jo souhlasím, pokud mluvíš o Babišovi. Ale ten parchant není “český zemědělství”. Každej, kdo svýma neinformovanýma řečma o dotacích českých zemědělských podniků nahrává manipulacím bruselský zemědělský kapitálový kliky a poškozuje český zájmy všech českých občanů, nejen zemědělců, je pro mě horší než Babiš.

Základní manuál dotační politiky EU má cca 1.000 stran A4 pro jeden semestr na zemědělské fakultě. Soustředěně napoprvé to budeš číst týden. K tomu patří tisíce dalších stran, celní deklarace, sazebníky, aktualizace, výjimky…. A všechno je povinný pro celou EU.

Přestaňte prosím spojovat Babiše a český zemědělce, škodíte sami sobě i ostatním. Děkuji

21. 8. 2023 14:33
Odpovědět  ModrýKlokan

Upřímné díky za zasvěcený vhled do kurewstev.

Velitel
20. 8. 2023 12:42
Odpovědět  ModrýKlokan

Kupodivu lžete a to stejně jako když agent Bureš nebo agent Pávek hovoří.
Fakta, dle EU je Bureš největší příjemce zemědělských dotací v EU také nějvětší zemědělc s největší plochou půdy je agent Bureš, nikdo v EU nemá 141 tisíc hektrů.Bureš bral například 3x více dotací než francouzská skupina Bonduelle.
Jen tak mimochodem k jaké kapitálové skupině řadíte agenta Bureše s dluhy přes 40 miliard?

ModrýKlokan
20. 8. 2023 13:53
Odpovědět  Velitel

@ Velitel

S tím lhaním bych brzdil, asi jde o nedorozumění. Bavíme se o důležitých rozsáhlých věcech, ke kterým nestačí formát komentářů, tak bych čekal, že zrovna Vy se budete snažit aspoň neškodit. Jasně píšu o kapitálových skupinách a zemědělským průmyslu. Prostě komplexně o celým systému Společné zemědělské politiky EU. Parchant Babiš a Agrofert (Agrt) jsou z tohoto pohledu nepodstatní, maximálně vadí někomu ze západu, kdo má zálusk na zvýšení svých zisků rozšířením svýho vlivu o ČR.

Dále asi částečně odporujete sám sobě. Podle Vás má Agrt 40 Mld dluhy. No a co?? K čemu asi tak slouží dotace?? K udržení zem. produkce, ne?? A jak víte, že neexistuje koncový příjemce benefitů s vlastnictví zem. půdy ve staré EU větší než Babiš? A že jich není víc? No není to vidět přes různě zřetězené vlastnictví firem a offshorový firmy. Nesmyslný tvrzení, a nedůležitý. Dál Bonduelle má víc dotací procentuálně nebo absolutně?? Nevíte, že. A víte, že dotace na jednotku jakékoliv zem. produkce bude ve Franciii, Nizozemí atd. minimálně čtyřikrát vyšší než v ČR? Takže svý nemístný hloupý řeči o lhaní si strčte víte kam.

ijn
20. 8. 2023 15:22
Odpovědět  ModrýKlokan

Musí být základem půda+voda a její nezcizitelnost z národního majetku Ústavou ČR zajištěno právo na vlastnictví, ….ale po r.89 se dostala česká ž.chátra k moci,….. a je vymalováno, alespoň dle současné legislativy!!!

ModrýKlokan
20. 8. 2023 19:20
Odpovědět  ijn

@ ijn

Absolutní souhlas. Půda celé rozlohy státu musí být ve vlastnictví buď státu, nebo obcí, nebo původních občanů ČR či jejich sdružení, např. družstevních. Voda totéž.

Pavel K
21. 8. 2023 07:46
Odpovědět  ModrýKlokan

Proto já říkám, že nevděčné ovce a debilní politici a starostové za které to nyní hasí a bojuje pan Radek Novotný. Lidi by mu mohli líbat zadek.

janle57
21. 8. 2023 17:59
Odpovědět  ModrýKlokan

Bylo by určitě namístě,aby se tady objevil článek,jakým způsobem přišel Babiš
k těm 141 tisícům ha zemědělské půdy,jaký byl také jeho komunisty pronásledovaný
tatínek,který jen tak tak unikal STB až se musel skrývat někde v Maroku na útraty tehdejšího státu a jakou startovní čáru pro svého synáčka,coby budoucího megapodnikatele, při pádu socialismu vytvořil.

ModrýKlokan
21. 8. 2023 18:11
Odpovědět  janle57

@ Janle 57

To už se ví. Starej Babiš se údajně podílel, kolem roku 1984, na výstavbě Československýho zastupitelství v nějaké arabské peudeli, asi v Iránu. No a skupině asi tří šikovných podnikavých dobře umístěných kamarádů, na Zamini a v československým realizačním podniku – generálním dodavateli stavby, se povedlo šikovně ušetřit stovky tisíc dolarů. A ty si odklonili a rozdělili.

No a to byl počáteční kapitál Babišovy šikovné famílije. Teda údajně.

Kde jsou ty časy, kdy jsme se měli dobře, protože papaláši kradli jenom stovky tisíc dolarů. Teď podnikají s miliardama, který ani nevíš kde je ukradli, protože už je několikrát otočili a vyčistili dočista dočista.

ModrýKlokan
20. 8. 2023 14:23
Odpovědět  Velitel

@ Velitel

Ještě k tomu nedorozumění. To tam určitě je, téma je obrovsky rozsáhlé. Podle mě je důležité říci a pochopit, že kvůli kritice Babiše, dochází k přenesené kritice Agrofertu. To ještě by možná nemuselo vadit. Ale jak to téma nepropojíte s nehorázně obřími dotacemi na jihu a západě EU, otvíráte potenciál ohromného poškození spotřebitelů a firem v ČR. A reálné poškození, již tak oproti staré EU zanedbaného dotačního systému v ČR, nepoškodí hlavně Agrf, ale všechny ostatní zemědělce a potravinářský průmysl v ČR.

Závěrem: kritizovat dotace pouze v ČR, když k nám byly vnuceny povinně z EU, a nekritizovat VŠECHNY dotace ve VŠECH zemích EU, je střelba do vlastních českých nohou. Neomluvitelná hloupost.

Dotace musí být všude stejné, což nejsou v náš neprospěch. Takže musíme vystoupit z EU a chránit vlastní trh a vlastní produkci, nebo srovnat stávající podmínky. Buď, anebo. Vše ostatní včetně stávajícího stavu je paskvil.

Pavel K
21. 8. 2023 07:48
Odpovědět  ModrýKlokan

Souhlas, jen asi tady bych to nerozebíral bo tomu málo kdo rozumí a ještě je to na dlouho. 🙋‍♂️

ModrýKlokan
21. 8. 2023 13:56
Odpovědět  Pavel K

@ Pavel

Jo, už držím hubu. Jen mě zajímá, když se o tak důležitý věci, jako je naše vlastní zemědělství, nebudem sami všichni seriozně zajímat, kdo to za nás udělá? “Naši milí přátelé” ze západu akorát za náma s křivým úsměvem spláchnou.

21. 8. 2023 14:35
Odpovědět  ModrýKlokan

Jo.

Pavel K
21. 8. 2023 18:58
Odpovědět  ModrýKlokan

Ježiši neber mě zas u držky, myslel jsem osoby pověřené, TY který se v tom pohybují a dělají to celý život. Já už taky budu držet hubu, protože všechno špatně. Typické pro Čechy, devatero řemesel , desátá bída.

sergej
20. 8. 2023 19:58
Ohodnotit příspěvek :
     

Soustruhátory na 3 000% “výbjerové aspen garnitury to nedáte ani s vysíracím stožárem ZDROJE JSOU jed no oborových workoholických fachidiotů titulanten od vztyčení bu bu bu. :-).https://www.michalapetr.com/map-1760-obrovsky-sok-v-nemecku-po-zverejneni-globalnich-dat-bankeru-dusledek-sankci-na-rusko-nemec-zebrak-nastvane-nemecko-uz-oznamilo-dramaticke-snizeni-vojenskych-vydaju-kdyz-jsou-nemci-zebra/

skeptik
22. 8. 2023 11:01
Ohodnotit příspěvek :
     

Dotace – to je takové svinstvo jaké svět neviděl! Socialismus naruby: chudým brát a bohatým rozdávat.