Jak to bude s vládní pomocí lidem – podle Vystrčila a Pekarové-Adamové

23.8.2022 07:38

Představitelé vlády, především ústy premiéra Fialy a ministra průmyslu Síkely, uklidňují veřejnost, že pokud jde o problémy, které vyvolá nárůst cen energií pro české domácnosti, bude je vláda masivním způsobem řešit.

Mam-li vysvětlit slovo „masivní“, mám tím na mysli využití desítek miliard korun, které připlynuly do příjmů státního rozpočtu v důsledku vysoké inflace. Ve slovech premiéra a ministra Síkely se odráží snaha veřejnost uklidnit, že vláda bude mít věci pod kontrolou a pomůže širokým vrstvám obyvatel vyrovnat se s následky razantního nárůstu cen plynu, elektrické energie a tepla.

Bohužel, tyto přísliby jsou zatím mlhavé a de facto neosahují žádné parametry, které by mohly občany skutečně uklidnit.

Nárůsty cen energií jsou tak razantní, že domácnosti budou muset každý měsíc najít navíc ve svých finančních zdrojích 8, 10 či 12 tisíc korun (a při větších bytech a domech ještě více).

Celkem oceňuji snahu představitelů vlády lidi uklidnit. Ale pokud není doprovázena skutečně uchopitelnými opatřeními, které lidé mohou pochopit, že jim skutečně pomohou, nebudou brát slova představitelů vlády příliš vážně.

Nešťastným momentem pro vládu je ovšem vystupování vysokých činitelů vládních stran, kteří mluví „trochu“ jinak. Předsedkyně sněmovny doporučila nám všem, abychom si na zimu opatřili navíc ještě jeden svetr. Když ovšem pozapomenu na její starší výrok, podle kterého se vlastně lidé mají starat sami o sebe, s tím, že to není starostí vlády.

Když bude mít běžný občan plat paní Pekarové Adamové, coby předsedkyně sněmovny, což může být nějakých až 200 tisíc korun měsíčně, také pochopitelně nebude mít problém.

Já jsem ale z generace, která zažila v kancelářských budovách ještě vytápění uhlím, které tu a tam bylo úzkoprofilovým zbožím. Prostě nebylo ho dost, někdy na přelomu 70 a 80. let, a tak se v kancelářích a dalších pracovištích temperovalo jen minimálně. Vlastně vůbec. A být v kanceláři, kde je 12 – 15 stupňů celých osm hodin, a to i v kožichu a ve svetrech, vede, slušně řečeno, k prochladnutí organismu. A tím k onemocnění. Tak jsem to alespoň zažil já.

Ještě větší kabrňák než předsedkyně sněmovny je ovšem předseda Senátu, známý cestovatel na Tchaj-wan, Miloš Vystrčil. Slyšme jeho slova: „Jsme ale v situaci, kdy každý z nás musí přemýšlet, jakým způsobem se v budoucnu bude chovat a jak se může uskromnit. Když se uskromníme, budeme spotřebovávat méně energie, tedy i ruského plynu, což je pro nás všechny dobře“. Vypadá to spíš tak, že dříve než by snad přistoupil k uzavření plynu do Evropy sám Putin, může dojít k uzavření dodávek plynu z „naší iniciativy“. Tedy z iniciativy Vystrčila a spol.

Ani finanční situace většiny českých rodin nelítostného rusobijce, předsedu Senátu Vystrčila nijak neznepokojuje. Finanční situace ve většině českých rodin prý není zatím kritická, vyšší zálohy za energii tedy Vystrčil jako problém nevidí. Ale posuďme jeho autentická slova: „Zálohy jsou navrženy dodavatelem energie. Naším úkolem je dostat se do stavu, kdy bude část energií hrazena státem a kdy část ušetříme. Nejsem ale názoru, že okamžité navýšení zálohy znamená, že budete v situaci, kdy to nebudete schopen zaplatit“.

Náš pan Vystrčil žije dlouhá léta v bublině člověka s vysokými příjmy. Neví nic o skutečném životě české společnosti.

Já patřím mezi ty šťastnější, kteří si již před desítkou let ve svém domě pořídili topení na principu voda-vzduch, které udržuje náklady na elektřinu i plyn na přijatelné úrovni. Ale většina obyvatelstva, a to zejména lidí v činžovních nájemních domech takovou šanci dostat se k levnějším platbám energii prostě nemají. SVJ vlastníků často zateplila své domy a stejně tak i řada měst a obcí i soukromníků. To snížilo náklady na energie, ale nevyřešilo celý problém. A teď se ceny daly znovu do pohybu.

Předseda Senátu Vystrčil i předsedkyně sněmovny Pekarová Adamová patří k předním bojovníkům proti Rusku a jeho invazi na Ukrajině. Přejí si bezpodmínečné vítězství Ukrajiny nad Ruskem.

Každý politik by měl pracovat pro reálné cíle. Některé cíle jsou prostě nereálné. Ukrajinské tanky do Kremlu asi nevjedou. A když nelze protivníka porazit vojensky, a zatím to tak alespoň soudní lidé musí vidět, je potřeba se s ním dohodnout. Válka na Ukrajině generuje vysokou inflaci, ta v zúženém spotřebním koši 30 – 40 opravdu základních potravin, energií, pohonných hmot a nájemného, se už dnes pohybuje mezi 20 – 25%. Lidé musí kupovat chleba, základní druhy potravin, ale také třeba ovoce, zeleninu a žít ve svých domovech v teplém, zdravém prostředí.

Česká republika jako předsednická země EU by měla začít činit neprodleně kroky k uzavření míru na Ukrajině. Česká vláda ale i její parlamentní opory (Vystrčil a Pekarová) jsou, bohužel, válkychtiví. Jsem přesvědčen, že to jde proti zájmu české obyvatelstva.

Jiří Paroubek

http://vasevec.parlamentnilisty.cz/

4.8 6 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

4.8 6 hlasy
Ohodnotit příspěvek
25 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Lev Prchala
24. 8. 2022 14:07
Ohodnotit příspěvek :
     

Fyjalová demoliční kloaka rozhodla takto:
ČEŠI NEDOSTANOU ANI KORUNU,VŠE PŮJDE POVINNĚ NA OBNOVU A PODPORU BANDERONACISTŮ….Alles in Ordnung!

[Trol-1] spam Tom
24. 8. 2022 16:26
Odpovědět  Lev Prchala

Už se nemůžeš dočkat, jak budeš spolufinancovat UA, že?

Lev Prch
24. 8. 2022 16:32
Odpovědět  [Trol-1] spam Tom

Jenom takový nýmand jako seš ty může dobrovolně FINANCOVAT UKRONACISTY!!!!!!!!!Ale vás jako u celý havlolejnolahvárenský stoky to není nic divného.V každý rodině od Milouše Havla, Koláře i tebe je Svatováclavská orlice na ČESTNÉM MÍSTĚ! a hesloHeim ins Reich ozdobené dubovou ratolestí je na vstupních dveřích 👎👎👎👎👎👎

[Trol-1] spam Libor
24. 8. 2022 20:44
Odpovědět  Lev Prch

Boj proti ruskejm náckům okupujícím Ukrajinu a zabijejícím tisíce civilistů popdpořím rád.

Lev Prch
24. 8. 2022 21:00
Odpovědět  [Trol-1] spam Libor

Ty máš vymleto,jako koryto v Troubkách po povodních v roce 1997!

sizok
24. 8. 2022 17:05
Odpovědět  [Trol-1] spam Tom

Raději drž hubu, šmejde. Cynismus nejhoršího zrna.

Teuton
24. 8. 2022 14:11
Ohodnotit příspěvek :
     

Berme a posuzujme to tak, že pro fialové pětizmrdy je na prvém místě ukrajinský nacista a ten jejich Volodymyr. K nim z veřejných peněz směřují desítky a stovky milionů,na nás zbydou jenom drobky. My – občané ČR – jsme prostě odstaveni na vedlejší kolej. Nikdy předtím zde nebyla vláda, která by upřednostňovala zahraniční nacisty před vlastními spoluobčany.

Helena
24. 8. 2022 14:38
Odpovědět  Teuton

Může se to změnit. Slepenci dáme svůj postoj najevo 3.9. v Praze. Myslím, že nás tam bude dost. Hlavně sdílejte informaci . Od zaprodaných médií nic čekat nemůžeme.

Teuton
24. 8. 2022 14:53
Odpovědět  Helena

V Praze se proslýchá, že BIS přímo na Václaváku chystá nějakou provokaci skrze zlanařené a naverbované Ukrouše. Čučkaři možná chtějí vyvolat fyzický střet, který pak rozežene policie. Lžimédia – třeba ČT – pak budou moci tvrdit, že nešlo o akci nespokojených občanů, ale násilnické bandity.

Milan ze Zahrady Čech
24. 8. 2022 16:15
Odpovědět  Teuton

Vůbec bych se tomu nedivil. No, na poslední demošce které jsem se účastnil (21.8.1969 v UL) mě naháněli soudruzi a teď mě budou pro změnu nahánět fašisti. Změna je život!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
24. 8. 2022 17:37

Oprav se. Dnes u nás řádí pseudodemokraté. 🙂

Lev Prch
24. 8. 2022 17:54
Odpovědět  Albi

Dneska řádí vlastizrádná svoloč, která jen skáče,jak amiokupant a fašoEU píská 🤮🤮🤮🤮

Milan ze Zahrady Čech
25. 8. 2022 03:51
Odpovědět  Albi

Nějak nápadně hnědí, přijde mi.

Albi
24. 8. 2022 15:50
Odpovědět  Helena

Slyšela jsem, že ta demonstrace bude taky v Ostravě. Zdravím tímto přítomné Ostraváky.

Ale nepřestanu tvrdit, že mnohem větší efekt by mělo, kdyby je organizátoři zorganizovali taky v krajských městech, byť v menším měřítku.
Však by se tamní občané postupně přidali.
Dokonce i mainstreamoví fialoví podporovatelé a na smrt nepřátelé Putina už pomalu nervózní z avizovaných cen energie.
Peněženky začínají promlouvat!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Lev Prch
24. 8. 2022 16:14
Odpovědět  Albi

I na Slovensku 👍

Milan ze Zahrady Čech
24. 8. 2022 16:26
Odpovědět  Albi

Albi, já mám bobky že by to byla trapárna a že je to možná dobře, že nic neorganizují. Ono aby se na hektarovém náměstí sešlo někde v koutě pár desítek lidí je dost tristní a jen by na tom novofašouni rajtovali a blbě se vyšklebovali. Abych byl upřímný, připadá mi, že stále ještě k tomu nenazrála doba. Ještě příliš mnoho lidí si neuvědomuje co je čeká. A druhá věc je absence přirozených vůdců na pronárodní frontě; táborových řečníků abych tak řekl. Jen názor.

Albi
24. 8. 2022 17:45

To je taky pravda.
Ať je to tak nebo tak, nic jiného než čekat nemůžeme. Čekat, až se pětichuchvalec ještě víc znemožní. A k tomu musí zákonitě dojít, protože to je jediné, v čem vyniká. :-(((

Aleš
24. 8. 2022 14:12
Ohodnotit příspěvek :
     

https://www.naprvnimmiste.cz/

janle57
24. 8. 2022 14:45
Ohodnotit příspěvek :
     

Asi tu není nikomu potřeba říkat kolik peněz od státu by mohl každý občan téhle
země na energie dostat,za předpokladu,že by se nefinancovala naprosto zbytečná
a velkorysá pomoc ukrajinským ekonomickým migrantům a nedarovaly se zbraně někam,
kde to nikdo nezaplatí,místo toho, aby se prodaly solventním bohatým zemím,
takhle může hospodařit jenom někdo,komu na vlastních lidech vůbec nezáleží.

[Trol-1] spam Libor
24. 8. 2022 20:47
Odpovědět  janle57

Kdyby RuSSák válku nezačal, bylo by všem líp. Kremelskýmu skřetovi možná taky. Teď chudák neví, jak dál.

Lev Prch
24. 8. 2022 21:01
Odpovědět  [Trol-1] spam Libor

Vem si provaz a jdi si to hodit ty potrate opičí banderokurvy🤮🤮🤮🤮

Milan ze Zahrady Čech
25. 8. 2022 03:53
Odpovědět  [Trol-1] spam Libor

(_!_)

Albi
24. 8. 2022 15:39
Ohodnotit příspěvek :
     

Hahaha – věří tomu někdo?

„….. pokud jde o problémy, bude je vláda masivním způsobem řešit“. Nebude.

Mimochodem – to šetření: Nevzpomínáte si na „šetření vodou“ – platné vlastně do dneška.
Čím víc se šetřilo, tím víc stoupala její cena. Tak to bude s plynem i elektřinou.
Protože zisky přece nemohou klesnout. A pokud zkachuje zahraniční vlastník (sníží se mu zisky), pak má ještě jednu možnost – prohlásí, že stát mu znařil „investiční záměr“ (viz kauza Diag Humen – obchod s krevní plazmou) a stát (= daňovíí poplatníci) bude platit!!! Jako mourovatý.

Ladislav
24. 8. 2022 15:53
Odpovědět  Albi

💤♎Šetřit? Ani náhodou! Ať jdou ti fašističtí zločinci příkladem! Dokud toto neuvidíme ve všech resortech a hlavně na zbrojení a neziskovkách, jinak ať nám políbí řiť! To už slyšíme od roku 1948!

David
24. 8. 2022 21:36
Ohodnotit příspěvek :
     

Oni jsou stejně bohorovní, jako byla svého času Marie Antoinetta, která prohlásila na adresu hladovějících lidí: „Když nemají chléb ať jedí koláče“. Její osud dobře známe, osud těchto se pomalu naplňuje.
Hlavně ať neprodávají demisi, protože větší blbce už těžko najdeme…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$