bloghistorie

Jak Anglie editovala Bibli 

Historie jako věda nám o Anglii a dalších západních zemích mnoho neřekne. Historie ráda studuje a analyzuje války, smlouvy, historické postavy a materiální kulturu. A abychom pochopili, s kým máme co do činění, bylo by potřeba podrobněji prostudovat, jak se ta či ona země chovala ve vztazích s ostatními zeměmi. To by bylo mnohem užitečnější než znát rok bitvy u Trafalgaru nebo jméno Cromwell. Je užitečnější být připraven na jejich další zradu. 

Zde je například zajímavý fakt. Na počátku 19. století byla v Anglii vydána speciální verze Bible pro indické kolonie, pro otroky. Angličané odstranili z Bible ty pasáže, které jim byly nepříznivé, a naopak zdůrazňovali a soustředili pozornost na to, co jim prospívalo. V knize zůstalo asi 10 procent Starého zákona a asi polovina Nového zákona. Například byly vyloučeny všechny odkazy na svobodu a útěk z otroctví. 

To znamená, že kniha Exodus, která hovoří o exodu Židů z egyptského otroctví, byla zcela odstraněna. Z listu apoštola Pavla Galaťanům byl odstraněn verš 3,28, který říká: „Není už rozdíl mezi židem a pohanem, otrokem a svobodným, mužem a ženou. Vy všichni jste jedno v Kristu Ježíši.“ Není všechno stejné, jak se ukazuje. Všichni jsou si rovni, ale Britové jsou si rovnější. To je cenzura. 

Zároveň kniha zdůraznila ty pasáže v Bibli, které vybízejí k naprosté poslušnosti a podřízenosti. Například: „Otroci, poslouchejte své pozemské pány s uctivou pokorou a z upřímného přesvědčení jako Krista.“ (Efezským 6,5). 

Tuto verzi Bible používali britští „misionáři“ ke vzdělávání a převádění zotročeného původního obyvatelstva Západní Indie na křesťanství. To znamená, že přišel kazatel, předal upravenou Bibli a nesl, abych tak řekl, „světlo Pravdy“. Výborně. To je jejich víra. Ano, tak to dělají. 

Autoři The Slave’s Bible (Bible otroků) se domnívali, že části jako Exodus, Kniha žalmů a Zjevení Jana „by mohly vštípit otrokům nebezpečnou naději na svobodu a sny o rovnosti“. Jaká rovnost, jaké žalmy? Bílý muž je nade vše, uctívejte ho.

A kdyby to tak bylo. Dějiny Západu a zvláště Anglie znají spoustu faktů ukazujících lži, podvod, dvojí metr a porušování všech přikázání. Ne každý ví o opiových válkách v Číně, o přikrývkách nakažených pravými neštovicemi v Severní Americe, o tamních velmi včasných morových epidemiích a pak, když to Britové opravdu potřebovali (například při stavbě lodí pro Černomořskou flotilu admirála Ušakova ). A nebývá zvykem o tom psát v učebnicích dějepisu ani pro vysoké školy. Ale marně. Takové znalosti mají mnohem vyšší praktickou hodnotu než znát jména jejich králů a premiérů. 

Dějiny Anglie
Dějiny Anglie

Dějiny západních zemí by měly být studovány právě na základě takových faktů. Jak zradili své „spojence“, jak porušovali podepsané smlouvy, jak stavěli jeden lid proti druhému. Včetně toho, jak ostatním zemím vnutili svou verzi historie, podle níž jsou vždy bílí, nadýchaní a civilizovaní. V mnoha zemích jsou učebnice dějepisu psány podle anglosaských vzorů, kde tyto země vypadají necivilizovaně a zaostávají za „pokrokem“. 

A je načase, abychom do našich učebnic zařadili Skripaly, Bílé přilby a Highly Likes. To je mnohem důležitější než vědět, jak byla operace Overlord provedena. Právě tato fakta pomohou specialistům i běžným školákům pochopit, o čem je západní civilizace. Jaké to bylo před sto, dvěma sty, pěti sty lety. A jaké je to dnes? Nic se nezměnilo. Byl tam Oliver Cromwell – byl tam Boris Johnson, byla tam Alžběta I. – byla tam Theresa May. Nejde o jména, ale o principy jejich politiky. Hlavním principem je usmívat se, říkat krásná slova o odvaze a cti, zavděčit se a podvádět. Nebo dobývat. Za každou cenu, tím nejcyničtějším způsobem. 

A historické knihy také musí říkat pravdu o historických exponátech Britského muzea. Nejen ze kterých zemí do muzea je přivezli, ale také jak. Většina těchto exponátů byla vyvezena ze zemí nelegálně, získána otevřenou loupeží nebo v tichosti ukradena. A Britové je nehodlají vrátit zpět. Nejednou se na ně obrátila Indie, Egypt a dokonce i Řecko. Nadarmo. Britové dlouho považovali poklady svého muzea za svůj majetek. Nebo kořist, chcete-li. Nedávno Řecko znovu požádalo o vrácení karyatidy chrámu Erechtheion na Akropoli na své místo. Odpovědí bylo pohrdavé ticho. 

Tak by se to mělo psát v učebnicích: karyatida z aténské Akropole, 5. století před naším letopočtem. E. Ukradeno lordem Elginem v Aténách v roce 1801.

Bude to upřímné, tohle bude skutečný příběh. 

I my máme svoji Bibli pro otroky – jenže ona se jmenuje jinak. Protože Bůh mnohých se dnes jmenuje jinak, než dříve. Nejčastěji ji známe pod názvem Svoboda, svobodné podnikání a volný trh. Samozřejmě je vše úplně jinak v té „naší“ zemičce. A v Anglii, resp. dnes na jejím místě „stojí“ USA …  tak tam je to ještě úplně jinak.                Peter 008

https://dzen.ru/a/ZWc1XK8iIVBRO0-R

sdíletj na

42 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
jmm
9. 12. 2023 06:16
Ohodnotit příspěvek :
     

Jj, viděl jsem v “hearst castle” ty mramorové italské sochy “koupené” na konci IIWW…

Pijack
9. 12. 2023 09:32
Odpovědět  jmm

Největší koncentrace nakradených artefaktů a uměleckých děl světových umělců se nachází pouze v Anglických a Amerických muzeích, ovšem většina těchto muzeí jsou soukromá. Už jen tohle poznání dovozuje fakt, že jim původní majitelé sotva těžko prodali dobrovolně tyto skvosty v miliardových hodnotách… často nevyčíslitelných. Jak k tomu přišli majitelé soukromých muzeí? To nejsou sběratelé. Jsou to už převážně dědicové, jejichž předkové rabovali, zabíjeli, kradli a bohatli. Jejich vnuci se touhle minulostí defacto chvástají, čili přiznávají se k temné zločinné minulosti, nezřídka podporované Britskou korunou a vládou USA.
A tohle jsou naši spojenci, děs běs. Copak se nikdo z těch ohnutých slouhů nestydí?

Markýza
9. 12. 2023 09:37
Odpovědět  Pijack

Kradený je v muzeích skoro všechno. Angláni jen měli svého času největší svaly – což se v dějinách tak děje, že má vždycky někdo největší svaly a pak krade kudy chodí 🙂 Skoro všichni máme nějaké předky, co rabovali….tedy, já ne, ale mám rodokmen jen do začátku 18 století, kdoví, co tam kdo vyváděl předtím.

Bety
9. 12. 2023 09:47
Odpovědět  jmm

Ona celá ta západní civilizace stojí na kořistění a zotročování. Taková Havaj měla před příchodem misionářů 3 miliony obyvatel, za několik desítek let jich zbylo sotva třistatisíc. Stejně dopadli třeba původní Australané a na poslední Tasmánce uspořádali loveckou výpravu, takže nezbyl ani jeden.
O amerických Indiánech ani není třeba mluvit. Ani Španělé, Holanďané, Belgičané, Francouzi a Němci nebyli lepší – známý je např. belgický král Leopold který má na svědomí 6 milionů obyvatel Konga… a všechny je sere, že ti “Slávové” jim ještě pořád nedali všechno.

Bety
9. 12. 2023 10:19
Odpovědět  Bety

Vlastně jsem chtěla upozornit na to, že kořistění šlo ruku v ruce s decimací původních obyvatel, a to v závislosti na tom, nakolik byli vhodní k otrocké práci a poslušnosti – pokud vhodní nebyli, zmizeli a na práci se navezla domácí chudina, které ještě nakukali aby byli pyšní na to, že jsou lepší rasa.

Slovan
9. 12. 2023 10:57
Odpovědět  Bety

Ano a tak je to se vším majetkem, ne nadarmo se říká, že poctivou prací ještě nikdo nezbohatl, vždy je to na úkor druhého, druhých. A že s jídlem roste chuť nemuším říkat. Vy sama se dobře zminujete o otrocích a chudině, ale to už zřejmě není krádež, ale úspěšný podnikatelský záměr. Ale už nic, nebo mě tu zdejší tandem rozsápe na kousky, že chci zase po bolševicku znárodňovat. Jsem toho názoru, co bylo ukradeno, či nekale získáno má propadnout společnosti.

Milan
11. 12. 2023 07:05
Odpovědět  Slovan

To by církev v Česku nikdy nedopustila.

Jaroslav
12. 12. 2023 21:30
Odpovědět  Slovan

No ono v tom Rusku by bylo co znárodněnovat. Hlavně ty, co vyváději aktiva do zahraničí, pak třeba natáhnout na skřipec ty, co rozhodli ukládat státní rezervy v cizině. Oni to snad mají napsáno kdesi v ústavě. V té, co jim “nezištně pomohli” sepsat američtí poradci v devadesátých letech.

Burák
9. 12. 2023 15:55
Odpovědět  Bety

Před pár lety jsem viděl na ČT pozdě v noci dokument o původním obyvatelstvu Austrálie. A tam jasně a zřetelně zaznělo, že je Britové likvidují i dnes ale používají k tomu sofistikovanějších metod mnohdy maskovaných charitou. Mrzí mě, že si nepamatuji jak se to jmenovalo, protože i ČT se to báli dávat v hlavním vysílacím čase. Nevím jak dnes, protoze tv už tolik nesleduji ale tehdy takové věci dávali zásadně po 23h.
Pokud padne Západ, vyplavou tak hnusné věci, že to všem eurohujerum a americkým ritolezcum zavře navždy hubu.

Slovan
9. 12. 2023 17:05
Odpovědět  Burák

Že padne Západ v to doufám a to co za hnůj vyplave na hladinu se i velice těším, protože mám spoustě kreténům co vracet.

Jura S
9. 12. 2023 15:53
Odpovědět  Bety

Anglická čuňata mrzí, že nemohou chodit do českých lesů lovit slovany, tak si holt zajeli třeba do Afganistánu, Vietnamu.. a dalších 35-zemí světa…

Lumír
9. 12. 2023 10:14
Ohodnotit příspěvek :
     

Osobně si vzpomínám, jak nějaký havloidní šíbr (Žantovský?) hned po převratu 89´ naprosto vážně vykládal v ČT, že angloameričani mají smysl pro svobodu a spravedlnost vrozenou a zakódovanou v genech. Prostě už se tak narodí. Je neuvěřitelné, na jaké sračky tenkrát utáhli český národ!?!

Slovan
9. 12. 2023 11:00
Odpovědět  Lumír

….a má kůžičku? Nebo ne, jestli ne, tak zcela běžný jev.

Bety
9. 12. 2023 16:48
Odpovědět  Lumír

Četla jsem příručku učitele angličtiny (rodilého). Zajímavé bylo, jak popsal hlavní potíž našich studentů. Psal, že studenti se při překladu do angličtiny snaží narazit náš složitý a významově neuvěřitelně bohatý jazyk na něco, co pochází od primitivních násilníků, kteří se vyjadřovali asi takto: “Dát sem!!! Všechno patřit já!!! Já zabít!!! Já zapálit!!!
Omlouvám se, jestli já napsat to přesně ne, už je to poměrně dlouho, co jsem to četla.
Tolik k tomu vrozenému smyslu pro spravedlnost.

Jura S
9. 12. 2023 17:30
Odpovědět  Bety

To je o jazyku chrochtajících lesních ostrovních opic známé, mátlo to již Caerasovy legie, to chrochtání z křoví a byl tam Vencingetorix, kterého pak popravili…. Ovšem “chrochtavé jazyky” přežily BOHUŽEL DODNES…

Bety
9. 12. 2023 19:21
Odpovědět  Jura S

Nerada opravuji, ale Vercingetorix byl Gal, Římané ho porazili v Galii.
Ostatně Římané sice měli jazyk propracovaný, ale budovali svou říši také za pomoci násilí a jak jinak než “v zájmu civilizace”.Kdo nebyl Říman byl póvl, také nic nového pod sluncem.

Bety
10. 12. 2023 09:53
Odpovědět  Peter 008

Také si myslím, že pokud je překladatel dobrý, posune obsah o třídu výš.
Narazila jsem i na knihy, kde nebylo jasné, jestli je překlad tak špatný, nebo je prostě jen otrocký.

Jaris
9. 12. 2023 23:13
Odpovědět  Bety

A ted si predstavte Bety, ze prestoze povazujete anglictinu za primitivni jazyk, tak existuji anglicka slova, ktera slozita cestina neumi prelozit a nejednou prijme do sveho slovniku anglicke slovo. Treba ‘frustrace’ z anglickeho frustration.

Bety
10. 12. 2023 10:01
Odpovědět  Jaris

Neříkám, že je primitivní. Reagovala jsem na tvrzení Žantovského, že Anglosasové mají smysl pro spravedlnost v genech poukazem na to, co si o svých předcích myslí rodilý Angličan. Jazyk se třeba vyvíjel k lepšímu, ale to přesvědčení, že všechno, co dokážu jiným sebrat za použití jakýchkoli prostředků je po právu moje zřejmě zůstalo nezměněno.

Gales
9. 12. 2023 11:09
Ohodnotit příspěvek :
     

Nějak se ta západní demokracie musí vyvážet. I s pomocí Bible.Otroci nepotřebují Boha jako podporu k lepšímu životu ale jenom jako strašidlo proti rebelii.

Editor
9. 12. 2023 12:07
Odpovědět  Gales

nejen otroci. Jak známo, první náboženství vzniklo když první podvodník potkal prvního hlupáka a poznal, že když mu dobře nakecá výmysly, tak ten trouba jej bude až do konce života živit a ještě mu bude za lhaní platit!

Jiří
9. 12. 2023 11:57
Ohodnotit příspěvek :
     

Skvěle napsané.Západ je usmívající se žumpa podvodů a lží.I to hovado Čerčil ,když Stalin žádal otevření fruhé fronty ,ji otevřel v Africe.Z toho čiší takový nacismus spolu s Hitlerem ,že mozek z toho bolí.

Jura S
9. 12. 2023 17:16
Odpovědět  Jiří

Lepší dobytek byl Čumbrlejn, jak nás vydal Dolfkovi… Co zavání Londýnem, to je smrad jak komína…

Jura S
9. 12. 2023 15:48
Ohodnotit příspěvek :
     

Anglické opice za éry Egypta běhaly v kozlích kožkách s pazourkovými kyji, když se převážely 600 tunové monolity na obelisky , angláni tahali na trakařích sud piva… Akorát pak dojeli do Egypta a obelisky šlohli… “Lord” Karnagon pak šlohl i zlato … Nám šlohli prvorepublikový zlatý poklad…

pařez
10. 12. 2023 21:05
Odpovědět  Jura S

… který naši legionáři zase šlohli v Rusku 😉

Jaro Jaroslav
9. 12. 2023 16:11
Ohodnotit příspěvek :
     

Anglia je jediná, ktorá vydáva kódované biblie s Precesnymi kódmi! Mám ich už 28 v zbierke, od rôznych vydavateľov, ako je Collins ci Oxford a Cambridge univerzity press, a iný…Z roku 1611 Kralickej Jakuba, je 69 kódov v 3 skupinach, ktore vyjadruju rozmer Zeme, potom kedy začal náš vek, a kedy aj skončí Anno Magnus+70.kód, 20J74, potvrdene aj počtom veršov 5 knih Mojžiša= 5,852 – mínus 3,778 veršov 4 Evanjelií= 2074! A to sú aj rozmery Veľkej Sfingy= symbol Anno Magnus, 20 m vysoka a 74 m dlha Sfinga( široka je 6 m , čo je 8880 m a 888= Iesous v greckej gematrii, a 20×74=1480,čo je Christos v gematrii! Navyše, 5+4=9bohov Podsvetia= Ennead antiky s 2 apokalypsami: oheň+voda!!! A aj v Dráždanskom Kódexe su najdôležitejšie strany: 20 +74! 20.strana Slnku, a posledná,74.strana Potope a Galakt.zoradeniu! A tento dátum,20a74 pouzili aj v pohrebe Jána Pavla II!!! Samozrejme,biblia skrýva ďaleko viac verejnosti utajovanych faktov v Biblii!!!

Jura S
9. 12. 2023 16:49
Odpovědět  Jaro Jaroslav

Nežer to tak, bible nemá ani literární cenu Haškova Švejka…

Administrátor
P.A.Semi
9. 12. 2023 18:05
Odpovědět  Jura S

Jste hňup, ale nemusel byste to tak dávat najevo…

πα½

jiří
9. 12. 2023 18:56
Odpovědět  P.A.Semi

Tak hlavně, že je večírek.

Gales
9. 12. 2023 16:55
Odpovědět  Jaro Jaroslav

Som z teho voľaký zmetený.Rozviň z toho nějakou zakódovanou tezi.

Jura S
9. 12. 2023 17:34
Odpovědět  Gales

Ono něco zakódovat do “jazyka”, kde se dělaj soutěže ve “spýlingu” že jeden chrochtá a chchle a druzí to mají uhodnout, co vyluzuje za pazvuky a pak to napsat, to je majstrštyk…

sergej
9. 12. 2023 17:37
Odpovědět  Gales

No to je asi něco jako směrnice debilizace školastiky, obětí za pusinku a bonbón inkluzům pro jejich výměnu obyvatel evropy, kalergi.

Administrátor
P.A.Semi
9. 12. 2023 18:04
Odpovědět  Jaro Jaroslav

Různá vydání se liší počtem veršů v knihách Mojžíšových, některé verše sloučili, některé rozdělili…
A něco mínus něco zcela nesouvisejícího vám dá 2074 a to je prý nějaké magické číslo…?

Sfinga není kvádr, tak se ty strany nedají jen tak vynásobit, po zaokrouhlení na celé metry…

Odporné bludy !

πα½

Administrátor
P.A.Semi
9. 12. 2023 17:56
Ohodnotit příspěvek :
     

S tím kradením památek: Proč jsou Pyramidy v Egyptě ? Protože jsou příliš těžké na odvezení do Britského muzea…

πα½

Jura S
9. 12. 2023 18:04
Odpovědět  P.A.Semi

:-))) To by se na ty jejich bárky nevlezlo…

Jura S
10. 12. 2023 10:35
Odpovědět  Jura S

Myslím na anglofilcké lodičky 🙂

Jaro Jaroslav
10. 12. 2023 14:34
Ohodnotit příspěvek :
     

Jak biblie kalibrovala Britanii? Uz je to B’nai Berit’ ánie…

Frank1
12. 12. 2023 11:03
Odpovědět  Jaro Jaroslav

Velka Britanie je Velke Bretonsko (Bretagne) ve Francii. Ani stoleta valka Francouzum neumoznila nadvladu nad Albionem. Ten Kanal neumeli prekonat.
Tak tam postavili podvodni tunel, kterym zasobuji ostrovni stat migranty. To se jim dari dobre, protoze multikulti uz vladne zemi i Londynu.

Frank1
12. 12. 2023 10:58
Ohodnotit příspěvek :
     

Imperium parazitu od pocatku prepisuje Bibli a dejiny ke svemu prospechu. I jejich cela Holywoodska produkce Oskarovanych omacek a sracek s pristanim v Holywoodu namisto na mesicich pomalu zacina chcat skrze rezatej hrnec.