,,Já tu vládu volil, jsem zklamán.” Expert Smutný: Elektřina, kdo klame a kdo bohatne

Vede proti nám Putin energetickou válku? Zlevňuje lipská burza elektřinu? Dělá vláda vše pro snížení závislosti na „Putinově plynu“? ParlamentníListy.cz požádaly dva význačné experty z oblasti energetiky Pavla Janečka a Milana Smutného, aby zhodnotili nejnovější kampaň resortu průmyslu a obchodu, která lidem vysvětluje, proč vláda pro snížení cen elektřiny a plynu nemůže nic dělat. Padala ostrá slova i mrazivá varování před budoucím vývojem. Především ale bylo řečeno, že nikoli Putin a Ukrajina, ale Green Deal a zelený fanatismus nás zavedl do hluboké krize. Osud podobný blokované komunistické Kubě, konec sociálního smíru, kriminalita, hrozba rozpadu EU.

Inflace letí dále vzhůru, aktuální čísla statistiků mluví již o 17,5 procenta. Kromě všeobecného zdražování se občané stále více děsí podzimních měsíců, kdy se očekává výrazné navýšení záloh na energie. Poté, co lidé stále nemají jasno, jaká bude podoba a výše slibovaného úsporného tarifu, přišlo Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) s vizuálním vysvětlením, proč stát nemůže zastropovat ceny elektřiny, vystoupit z lipské burzy, proč nelze jít cestou většiny evropských vlád a je nutné se bránit „Putinově energetické válce“. 

„Počínání MPO je v první řadě zmatečné, katastrofálně zmatečné. Nikdo se v tom nemůže vyznat. Pokud dají dva tisíce v letošním roce lidem na energie, je to pořád více než nic. Ministerstvo tuto částku označilo za dezinformaci, ale dezinformace to nebyla. Původně se tam uvažovalo, že bude úsporný tarif představen v říjnu s tím, že se peníze uvolní až v době finálního vyúčtování v dubnu či květnu příštího roku. Takže ty dva tisíce jsou pořád víc než nic, protože původně to v letošním roce měla být nula,“ říká v komentáři pro naši redakci Pavel Janeček, bývalý šéf Pražské plynárenské.

Připomíná, že v současné situaci nelze adekvátně ruský plyn nahradit. „Co se týče závislosti na ruském plynu, na mě to už nedělá dojem, ale jsem si jist, že česká vláda nechce ruský plyn, a to za každou cenu. Jestliže nechce ruský plyn, říká, že jsme sem schopni dostat pouze zkapalněný zemní plyn (nikoli vláda, ale ČEZ) ve výši cca deseti milionů kubíků v zimě, což je asi pětina potřeby za každý zimní den. To je maximum toho, co jsou schopni sem místo ruského plynu dostat. Jsem velmi ostražitý, když slyším slovo válka, už to považuji za výmluvu, protože primárním a jasným důvodem současného energetického marasmu je Green Deal a teprve v druhé fázi konflikt na Ukrajině. Ten, jak už asi každý chápe, není primárně konfliktem mezi Ukrajinou a Ruskem, ale mezi euroatlantickým prostorem a Ruskem,“ míní. 

K zastropování cen podle jeho slov mělo dojít už v lednu. „To ještě o nějakém konfliktu na Ukrajině nebylo zdání. Další věc je státní půjčka ČEZ 74 miliard korun za naprosto nestandardních podmínek. Podle mého názoru tím vláda zmařila možnost mít silný argument při vyjednávání s minoritními akcionáři o tom, že vystoupíme z lipské burzy. Jestliže firma s tak silným cashflow není schopna platit tzv. margining, který poskytuje lipské burze, pak je to nejlegitimnější důvod k tomu, abychom ji opustili. Tohle je pro mě obrovské zklamání,“ konstatuje Janeček.

Podle Ministerstva průmyslu a obchodu ale není možné lipskou burzu opustit, a to hned z několika důvodů. Mezi jinými MPO argumentuje tím, že burza slouží k tomu, aby vytvářela tlak na snížení ceny, a odchod z burzy by naopak mohl přinést zvýšení cen. 

„To je směšné. Je to pouze záměr nebo zájem managementu ČEZ, nikoho jiného. Vláda nemůže mít zájem na tom, aby se obchodovalo na lipské burze. Německý ministr pro hospodářství a klima Robert Habeck při návštěvě Prahy nedávno řekl, že nedoporučuje svým partnerům (tedy nám), aby vystoupili z lipské burzy, protože by to zpochybnilo jednotný energetický trh Evropy. Domnívám se, že jednotný energetický trh Evropy fungoval v případě, kdy fungovala burza. Je-li burza v situaci, kdy na ní prodává jeden nebo dva subjekty, pak není funkční a energetický trh nefunguje. Český stát je největší akcionář ČEZ a měl by být schopen tam prosazovat své zájmy přes management. Zjevně to nedělá, což je s podivem. Vláda přece musí vidět, že tyto extrémní ceny zničí českou ekonomiku,“ říká Pavel Janeček jednoznačně.

Kroutí hlavou i nad vládním argumentem, že případné zastropování cen energií by nevedlo k úsporám. „Spotřebitel je také průmysl a on se nemůže prospořit k nižší ceně. Vidíme to při spotřebě vody. V momentě, kdy snížíte spotřebu vody, cena vzroste. Od vlády jde o absolutně neuvěřitelné vyjádření. Donutit spotřebitele spořit? Ano, ale nelze s tím zpadesátinásobit cenu elektrické energie, protože na to průmysl ani občané nebudou mít,“ dodává Janeček pro ParlamentníListy.cz.

Mluvčí think-tanku Realistická energetika a ekologie Milan Smutný, který má bohatou profesní minulost v průmyslu i vrcholných úřadech státní správy, má za to, že aktuální vývoj je daný alibismem vládních politiků, kteří prý svou neschopnost a neochotu cokoli dělat omlouvají tzv. trhem. „Nic není vzdálenějšího pravdě, než že energetický trh je funkční. Ten je naprosto přeregulovaný a znetvořený dotacemi, daněmi a regulacemi. Mimochodem, v úterý byla cena emisní povolenky 83 eur za tunu CO2. Kdyby mělo MPO pravdu, pak nemohla vláda na Slovensku udělat to, co udělala. Ve Slovenských elektrárnách má minoritu, a stejně se dohodla s akcionáři, že buď je tvrdě zdaní, nebo budou produkovat elektřinu za rozumnou cenu 60 eur za MWh silové elektřiny. My teď máme cenu 400 eur za MWh, což ukázala nyní pražská burza. Na začátku loňského roku to bylo 60 eur, takže kam jsme se za rok dostali,“ uvádí.

„Tlak na snižování spotřeby nemůže přece znamenat zničení řady podniků a zdevastování rozpočtů domácností. Podle výpočtu společnosti Centropol po doběhnutí všech fixací jen v příštím roce zaplatí podniky a domácnosti navíc k tomu, co dosud platily, 300 miliard za elektřinu a přes 170 miliard korun za plyn. To jsou naprosto devastující ceny, které jsou odrazem šílené zelené politiky, jakou vidíme v Německu. Lipská burza reflektuje politiku šílené a neustále urychlované zelené tranzice Německa, které si jaksi namluvilo, že nepotřebuje stabilní zdroje a všechno dožene ze slunce, větru a biomasy. Logicky se to ukázalo jako naprostý nesmysl. Po odstavení jádra a uhlí chtěli výpadky obnovitelných zdrojů dohonit výrobou elektřiny v plynových elektrárnách. Chtěli postavit v plynových elektrárnách 50 gigawattů nových zdrojů,“ popisuje Smutný s tím, že zelená ideologie na Západě, a nikoli válka na Ukrajině je hlavním důvodem současné krize.

Česká vláda chce být podle něho konformní s Bruselem a nehodlá si uvědomit, že sázka na dominanci obnovitelných zdrojů je naprosto nesmyslná. „Když se k tomu přidá politika ČEZ, jehož management si maximalizuje své odměny a hodlá odstavovat uhlí, pak je to celé opravdu neuvěřitelné. Jestliže majoritní akcionář v ČEZ český stát neumí prostřednictvím vlády a své většiny v dozorčí radě zkrotit cenovou politiku této dominantní energetické firmy odpovědné za 80 % veškeré české energetiky, pak může být nástrojem i nesystémová daň na nečekané zisky, jako se k tomu rozhodla i konzervativní vláda ve Velké Británii. To samé se týká bank, které mají mimořádné zisky, o které se samy nijak nezasloužily. Současná energetická politika má zničující dopady na českou ekonomiku i celou společnost. My jsme nejvíce průmyslovou zemí EU v poměru k tvorbě HDP, takže k současným problémům se možná přidá ještě velká nezaměstnanost, až kvůli neúnosným cenám energie začnou krachovat podniky. Přijde recese, lidé si budou muset ‚zašít kapsy‘ a sotva jim zbude na bydlení, energie, potraviny a pak už na nic jiného. Do toho politika ČEZ zavře stabilní uhelné zdroje a bude to znamenat, že už v roce 2025 budeme muset začít dovážet deset procent elektřiny, jejíž spotřeba má přitom ještě růst. A v roce 2030 bude i podle analýz ČEPS chybět 30 % současné přebytkové produkce elektřiny v ČR. Takže k dovozu drahého plynu a ropy začneme ještě importovat elektřinu, i když nevíme odkud a za kolik, protože tuto potřebu bude mít celá střední Evropa,“ varuje Milan Smutný.

„Sám jsem tuto vládu volil a jsem velmi zklamán z její nečinnosti a váhavosti. Už jen to, že z tzv. sociálního tarifu dá lidem vláda letos pouze čtvrtinu, pak je to vyjádření nechutných kupeckých počtů, protože dopady cen energie budou příští rok ještě vyšší. Celkově vládní pomoc pokryje maximálně 10 % růstu cen energie. Místo toho můžeme sledovat, jak firma ČEZ neuvěřitelně vydělává. Meziročně jí vzrostl čistý zisk třikrát! Management se samozřejmě těší na velké odměny. Generální ředitel Beneš získal za minulý rok odměny 35 milionů, tak příští rok bude chtít 100 milionů. My ostatní budeme jen sledovat, jak nám ziskově bobtná tento energetický obr, který určuje cenovou politiku i ostatním hráčům na trhu. Tady neexistuje normální trh s elektřinou, existuje pouze extrémně pokřivený trh, který je devastován zeleným šílenstvím a nesmyslnými emisními povolenkami,“ shrnuje expert. 

„Výsledek celého zeleného snažení je naprosto opačný. Lidé si kupují uhlí na léta dopředu, vracejí se ke dřevu, v kamnech budou pálit všechno včetně plastů, aby neumrzli, a všechna lokální topeniště budou emitovat daleko větší emise než obří a tvrdě kontrolované elektrárny. Elektromobilita přinese prodloužení stáří vozového parku, protože lidé na elektroauta nemají peníze, a budeme dojíždět dvacet třicet let stará auta. Je to taková ‚havanizace‘, kdy na Kubě jezdí auta z padesátých let, kam se kvůli sankcím nemohla auta dovážet a lidi si na koleně spravovali staré americké vozy. To nás všechny čeká. A čeká nás i to, jak všichni vzkazují, že si budeme brát v zimě doma dva svetry. A ještě se u toho vymlouvají na Ukrajinu. Putin jenom akceleroval problémy, které jsme si vytvořili sami zelenou uspíšenou tranzicí, která je absolutně asociální vůči novým zemím EU, jako je Česko. Ceny energií jsou teď neúnosné i pro Němce, natož pro Čechy, kteří mají v průměru třikrát nižší příjmy. Je to cesta do pekel, která hrozí rozvrátit Evropskou unii. Ve Velké Británii, která už EU opustila, je na vzestupu guerillové hnutí vyzývající lidi, aby neplatili účty za energie. Čeká nás obrovský průšvih, a jestli vláda nepřijde se zásadní koncepcí krizového řízení, odskáčeme to všichni, přijdou bouře, zničení sociálního smíru, kriminalita a rozpad EU, který si nikdo rozumný nemůže přát,“ dodává pro ParlamentníListy.cz Milan Smutný z think-tanku Realistická energetika a ekologie.

https://bit.ly/3SAspMy

3.1 12 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

3.1 12 hlasy
Ohodnotit příspěvek
60 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pat
11. 8. 2022 09:26
Ohodnotit příspěvek :
     

Jó, asi půjdeme všichni do války s Rusem.
Mocní nám to tak nalajnovali.
A jedině národ vyhladovělý a promrzlý bude po patřičné propagandistické masáži ochoten hynout ve svatém boji proti Rusku.
Ukrajinci by mohli povídat.

Teuton
11. 8. 2022 14:24
Odpovědět  Pat

Já do žádné „války s Ruskem nejdu.“ Maximálně do války s fialovými pětizmrdy a eurobolševiky z Evropské unie, ze které se stalo vyložené monstrum a obludárium.

Pavel
11. 8. 2022 17:21
Odpovědět  Pat

No já si myslím, že pokud už by se našel takový vůl, který by chtěl dát lidem do ruky zbraně (které už ani nemáme) do války s Ruskem, polovina z nich by se tak maximálně zmrzačila a ta druhá by šla vystřílet Strakovku.

Frankie
12. 8. 2022 14:21
Odpovědět  Pat

Tak si sbalte plnou polní a můžete ihned vyrazit.

honzacv1
11. 8. 2022 09:52
Ohodnotit příspěvek :
     

Když nastoupila tato vláda, tak jsem napsal: „Držte si klobouky, pojedeme z vršku“. Nechtějte vidět, jaké jsem dostal rekce.

Pavel K
11. 8. 2022 10:28
Odpovědět  honzacv1

Určitě kladné a souhlasné. 🤣🤣🤣

oldoo
11. 8. 2022 09:55
Ohodnotit příspěvek :
     

Myslím,že kdo volil současnou vládu,ale i SPD, je buď idiot,nebo syčák.To,že toho lituje ,na věci nic nemění.
Podle mě je jediná možnost jak něco změnit,volit komunisty.Ne,že by nabízeli životaschopný model,nepovedené lidstvo není schopno nějaké rovnosti,spravedlnosti,solidarity nebo spravedlivého rozdělování,ALE ONI BY SE STRAŠNĚ LEKLI,HRŮZA ŽE JIM NĚKDO ZASE VEZME MAJETKY by mohla změnit chování těch tupých „elit“tak,jako v hrůze z komunizmu vznikl tzv.sociální stát po 2.V.
Zároveň si myslím,že je to už nemožné.

Pavel K
11. 8. 2022 10:43
Odpovědět  oldoo

Já SPDé volím od doby co Okamura vlezl na scénu, tak jsem tedy idot a syčák?!!
A s řadou komunistů souhlasím. p.Skálovi taky fandím. Poslouchám jeho netové pořady a dnes od 19hodin je hostem na Svobodném rádiu. Doporučuji!! Ještě se vrátím ke komunistům, zjistěte si jak kolikrát Konečná hlasovala v EP že jsem zíral a nechápal. Zato SPDé dle programu.

oldoo
11. 8. 2022 11:20
Odpovědět  Pavel K

Ne „a“,napsal jsem nebo.
Mohu připustit výjimku,ale blábolům o všespasitelných referendech o všem, při úrovni našich voličů,o finanční odpovědnosti soudců nebo politiků,které cílí na momentálně zaostalé voliče,kteří si myslí,že věci mají jednoduchá řešení,může věřit jen právě takový volič.

Lev Prchala
11. 8. 2022 11:29
Odpovědět  oldoo

Je zajímavý,že referendum pro vstup do fašoEU nevadilo,následující by vadila?

Pavel K
11. 8. 2022 13:12
Odpovědět  oldoo

Tak souhlas o tom je demokracie a vše se dá doladit časem a zkušenostna. Nikdo učený z nebe nespadl. Ale to je to kdyby. Vím na 1000%, že rozhodně horší jak ted by to nebylo.

René
11. 8. 2022 11:38
Odpovědět  Pavel K

škoda že je ten Skála marxista

Pavel K
11. 8. 2022 13:14
Odpovědět  René

Ahoj René, jsou věci a některé jsou moc krásné, před kterými jsem ochoten přihmouřit kukadla. Důležité je aby to neškodilo a bylo to pro blaho lidu.

Milan ze Zahrady Čech
11. 8. 2022 16:16
Odpovědět  René

Je to divný, ale doktor Skála „cestami života“, čiže zkušenostmi, získal demokratický – bez uvozovek! – náhled na uspořádání věcí. Je to divný, vím že marxista – demokrat je podivné slovní spojení, jenže na doktora Skálu sedí. Ostatně i já jsem si prostudoval, dokonce v dobách, kdy mi komáři šlapali na přezky, Marxovi spisy. Něco aj z Leninových a Stalinových spisů. Jsem prostudoval. Abych věděl.

Milan ze Zahrady Čech
11. 8. 2022 15:53
Odpovědět  Pavel K

Mám na YT na TV Bureš rozposlouchaný záznam čerstvého dvouapůlhodinového pokecu Skály s P. Staňkem plus dotazy posluchačů na P. Staňka. Paráda! * K Oldovi. Jen idi-ot, fanatik, nebo syčák, si může myslet, že komunisti samotní by něco dokázali změnit, totéž platí o SPD. Nemohu si pomoci, ale oběma stranám nezbývá než pragmatická spolupráce a pidistranám přidat se k jedné či druhé straně. Skála to už pochopil, Okamura zatím ne. Proto si také Skály vážím a proto mě Okamura se-re, ač ho budu opět volit.

Pavel K
11. 8. 2022 16:40

Mám to stejně. Co se týče toho pořadu se Staňkem, tak je to dva dny co jsem si asi to samé stáhnul. Na to musí být čas a chuť. Dnes budu Skálu poslouchar na SR od 19 hodin.

Milan ze Zahrady Čech
11. 8. 2022 19:04
Odpovědět  Pavel K

Já Skálu vždycky poslouchám na pokračování, bo je to vždy dlouhé. Ale vždy ze záznamu, i SR ze záznamu. Že si to můžu vracet, když někdo něco zadrmolí, nebo když si to chci zapamatovat. Další výhoda je, že záznamem se můžeš proklikat dopředu, když je tam něco nudného, nebo co už víš. Nebo když se někdo rozžvaní, jako to má ve zvyku trhlá Yvetka na Proudu národní hrdosti. Mám tu holku rád, že je z gruntu dobrý člověk, ale občas dominuje její praštěná stránka osobnosti (metafizično, replitiáni atd.) nebo ta užvaněná, a to jedu jak telegrafista. A Skálu si poslechnu, dík za tip.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel K
11. 8. 2022 19:55

Já poslouchám a je to výživné. 😂😂🙋‍♂️

[Trol-1] spam Jindra
11. 8. 2022 19:31
Odpovědět  Pavel K

Před SPD žil Okamura z Úsvitu. Od počátku politického byznysu ho tedy asi nepodporuješ.

Pavel K
11. 8. 2022 19:52

Však jsem napsal, že ho podporuji co se objevil na politické scéně. Vím že měl před tím Úsvit. Nebudu to hledat, ale cca + – to bude 15-16 let zpět.

Milan ze Zahrady Čech
11. 8. 2022 15:40
Odpovědět  oldoo

Myslím, že jsi nepoučitelný pitomec nebo syčák.

Křehulka
11. 8. 2022 09:56
Ohodnotit příspěvek :
     

Musím se pozastavit nad společenskou gramotností těchto expertů, kteří přiznávají, že volili tuto vládu a nyní jsou zklamáni. Já jsem tuto vládu nevolil a nejsem ani zklamán z její činnosti, neboť dělá přesně to co jsem od ní očekával už před volbami. Zklamán jsem ovšem z postupující debilizace české společnosti, které důkazem jsou i tito experti.

Pavel K
11. 8. 2022 13:54
Odpovědět  Křehulka

Teď jsem zahlédl na Hovínkách (já se tam jdu vždycky nassaraatt), jak předsedající PRAHA CHCE UVALIT NA RUSKÉ OBČANY KOLEKTIVNÍ VINNU. My si budeme tak dlouho hrát s ohněm a budeme furt čumět, jak nás naše vláda zatahuje do konfliktu s Ruskem. Neskutečné, pak budeme všichni čumět zas jako vyoraný myši.

Markýza
11. 8. 2022 14:03
Odpovědět  Křehulka

Řečené zklamání toho, kdo volil tuto vládu,. je ovšem spíš znamením opaku – tedy dedebilizace.
Nic vás tak nepoučí, jako vlastní zkušenost.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Křehulka
12. 8. 2022 23:34
Odpovědět  Markýza

Vysokoškolsky vzdělaný člověk by měl po třiceti letech zkušeností se stranami typu ODS, Kdu-Čsl apod. vědět co od nich může očekávat. Pokud několik měsíců od voleb je zklamaný z jejich činnosti pak je to debil.

Vaclav
11. 8. 2022 10:06
Ohodnotit příspěvek :
     

Asi jsem nerozumný,ale rozpad EU je první krok k osvobození Evropy. Pokud půjdeme na Rusa, tak se bude jak za císaře pána přebíhat na Ruskou stranu.

oldoo
11. 8. 2022 10:22
Odpovědět  Vaclav

Ano a z těch přeběhlíků je základ novodobých tradic naší armády!Ze zrádců své země,z desertérů,kteří se později stali významnou součástí zahraniční intervence v Rusku.
NEVÍM,ČEMU SE DNES DIVÍME!

Pavel K
11. 8. 2022 10:47
Odpovědět  oldoo

Pánové, kdyby jsme nebyli sraččkyy a udělali jsme si tuna pořádek, tak se tu nemusíme bavit o těhlech kravinách, kam budeme či nebude přebíhat. Jaké přebíhání když ty lumpy máme skoro vedle sebe. Jen po nich šáhnout a proplesknout. Nebo je to jinak?!!

Jura
11. 8. 2022 10:47
Odpovědět  oldoo

Zase meleš , kdo by bojoval za tuto zemi , kde veškerý majetek je vrukách soukromích a převážně zahraničních , jakou hrdost cítíš k této zemi , kde jsi okrádán den co den.

oldoo
11. 8. 2022 11:09
Odpovědět  Jura

Asi jsem to napsal moc složitě…..

Jura
11. 8. 2022 13:29
Odpovědět  oldoo

Ty jsi celkově složitý tvor.

Milan ze Zahrady Čech
11. 8. 2022 16:21
Odpovědět  oldoo

Připomíná mi to pokec s mraveništěm.

black
11. 8. 2022 14:50
Odpovědět  Jura

přesně, za tuto zkurvenou zemi nemá cenu se namáhat

Milan ze Zahrady Čech
11. 8. 2022 16:21
Odpovědět  black

Tak táhni z té zkurvené země do pi-či !!!

Peter
11. 8. 2022 10:55
Odpovědět  oldoo

Novodobé tradice založil Ludvík Svoboda! To on prosadil, že naši předkové jako první bojovali po boku Rudé armády proti Hitlerovi a to proti vůli „Londýnské“ vlády v čele s Benešem! Dokonce „Londýn“ přemluvil Francouze, aby Svobodovi nedávali jedno z nejvyšších vyznamenání! Ostatně máme mnohem starší tradice a to ty, které ctili lidé – husitské.

Milan ze Zahrady Čech
11. 8. 2022 16:20
Odpovědět  oldoo

Ty máš tedy v hlavě slušnej guláš.

Aleš
11. 8. 2022 10:12
Ohodnotit příspěvek :
     

Generální stávka, DEMISI, nové volby, CZEXIT, odchod z NATO, SPOLU před soud za vlastizradu, podpora nacismu, porušování povinností při správě cizího majetku , sabotáž, zákaz politických neziskových mafií, vyhoštění ambasády USA jak světového zločince, zestatneni ČEZU, diplomata do Ruska, který dohodne ceny plynu, ropy, nerostných surovin pro ČR, konec ruských sankcí, umožnění českým firmám podnikat v Rusku, konec dodávek zbraní nacistickému režimu Ukrajiny, vyhoštění Ukrajincu ihned po skončení války a zastavení podpory těm, kteří nejsou z míst bojů, ale z míst kde slovo válka je jen v televizi.

Křehulka
11. 8. 2022 10:16
Odpovědět  Aleš

Podepisuji

Pavel K
11. 8. 2022 10:51
Odpovědět  Aleš

👍 👍 👍 👍
ANO!!! A toho všeho jsme schopni jenom chtít a hnout zadkem, tak kam utíkat.
Ještě Aleše doplní zkonfiskovat majetek zločincům a zrádcům do pátého kolene a otevřít pracovní tábory, protože se bude mušet vše zase budovat.

Lev Prchala
11. 8. 2022 10:57
Odpovědět  Aleš

Start začne 3.9……a doufám,že jen u jedné demonstrace nezůstane!????

me2d44
11. 8. 2022 12:18
Odpovědět  Aleš

Vymezím se jen k jednomu: proč čekat na konec „války“ – speciální operace? Poláci už jim přestali vyplácet příspěvky, tak – jak jsem se doslechl – jezdí si pro ně k nám. A stačí jim k tomu v pohraničí udělat dav na pracovním úřadu, tam je „borec“ co jim rozdá lejstra – a pak se jen postaví do fronty na 5000 Kč na osobu – to sbalí, nasednou zpátky do autobusu a jedou zpátky do Polska. Podrž koště – já jsem důchodce – ale to na to naše orgány ještě nepřišly? Na aktivní službu už mi neslouží nervy a srdce, ale mládež by s tím mohla něco udělat. Vždyť ti ukrfašouni i ve vnitrozemí si myslí, že jsou něco víc, než my!!!

me2d44
11. 8. 2022 12:36
Odpovědět  me2d44

Mimochodem, ve volbách můj hlas propadl – volil jsem komunisty, ale bez Skály na čele moc šanci neměli. Ale přes půl života jsem se pod nimi neměl špatně – hajzlové a pedofilové byli za katrem, poslat děti na pískoviště nehrozilo žádnou újmou, půjčky jsem dokázal splatit, protože práci jsem měl jistou (musel jsem – ale i musel jsem ji dostat), byt (i když s problémy) jsem dostal a když jsem si ho po plyšáku musel koupit – a při rozvodu ho prodat, utržil jsem za něj trojnásobek. Pravda – bývalka nadělala dluhy, ale stejně z toho zbylo po rozdělení na to, že jsem si pořídil Megane Tourist 1500 ccm a zbylo mi na nový comp. Nelituji ani minuty předešlého života – ani současného!!!

PENNYS
11. 8. 2022 14:50
Odpovědět  Aleš

To vše jsem ,už tak zhruba psal a všichni jste mě odsuzovali ! Souhlas s Alešem, ještě bych dodal:
S OKAMŽITOU PLATNOSTI“ ZÁKAZ ČINNOSTI PROTILIDOVÝCH POLITICKÝCH STRAN-ODS+TOP09,+STAN +PIRÁTI+ KDUČSL apd.pakáž!!!

ijn
11. 8. 2022 10:46
Ohodnotit příspěvek :
     

Dnešní Krize Energetiky ČR i její odhalení == organizovaný zločin vysokých činitelů, stejné jako skokového odpouštění Orlíku při katastrofální podvodně 10,8,2002 důsledek zatopené Metro!!! a bylo stejně zatlučeno premiérem Špidlou!!!!

Dnes tutéž roli plní Fiala, Jsme pokusný polygon kolik vydržíme 500% nárůst cen energií a bezmezné bohatství klanů !!!!

Živel povodeň zaplatili částečně pojišťovny, energie platí spotřebitelé tedy my všichni !!!!!

Pavel K
11. 8. 2022 10:57
Odpovědět  ijn

Tohle na netu píši už čtyři roky, že mi to připadá tuna jako ve výzkumáku. A my pokusný ušáci.

Peter
11. 8. 2022 10:48
Ohodnotit příspěvek :
     

Plynem jsem jen přitápěl v největších mrazech a ani nevyužíval na vaření. Tak jsem jej odhlásil, protože platit nesmyslné zálohy je likvidační pro každého. Pořídil jsem si tepelné čerpadlo a i když s tím budou problémy, nakonec to bude celkově levnější, než platit za oboje – elektřinu a plyn. Nedělám si iluze o cenách, ale říkám si jen, jak dlouho to bude lidem trvat, než jim dojde, že ani přechod na uhlí a dřevo nic ani ve střednědobé perspektivě nevyřeší. Protože je ty druhé zcela určitě napadne „cosi“ provést a zakázat topit dřevem a uhlím. Oba moji dědové bydleli na venkově a topili uhlím a dřevem. Zpočátku jen v kamnech, teprve později si pořídili vnitřní rozvod topení. Ale i když topili jen v kamnech, jejich domy byly postaveny tak, že držely teplo uvnitř – kamenné zdi, ale nevím ze kterých – a bylo jim tepelně komfortně i když se používaly jen jedny kamna. Dnešní domy nejsou na to stavěné a ani tepelná izolace nemůže plnit tuto funkci, protože kamenné zdi absorbovaly teplo a v noci jej předávaly zpět do místností. Dům jednoho z dědů stál nejméně dvě stě let, ale teprve děda za mého dětství jej postupně v průběhu cca deseti let proměnil v „obvykle“ zařízený dům. Loni v zimě, ale ta nebyla nijak moc strašná, jsem zkusil využít prázdné dvoulitrové lahve PET a naplnil jsem je vodou a v několika místnostech jsem je postavil ve velkém množství kolem topení, ale aby také nebránily vyzařování z radiátorů. Funguje to a tepelný komfort byl lepší.

Gales
11. 8. 2022 10:48
Ohodnotit příspěvek :
     

Jidáši v politice nám kradou zdroje a ženou nás do bídy.Ať chcípnou.

Lev Prchala
11. 8. 2022 11:28
Ohodnotit příspěvek :
     

Kam jsme došli,kdo to ví,kdopak z Vás mi odpoví…….???????
Došli jsme“““k světlým zítřkům“““ doby kamenné,ovšem s plnou držkou demokracie a pod patronátem fašoEU a amiokupantů!

Ladislav
11. 8. 2022 12:01
Odpovědět  Lev Prchala

♎💤 Aby byli líp, je třeba tyto zrádné gaunery a fašisty zastřelit! Do ústavy napsat, kdo úmyslně zradí, pověsit!

me2d44
11. 8. 2022 12:48
Odpovědět  Ladislav

Nebyl bych tak agresivní, přeci jen, každý má rád život, ale dopřál bych jim třeba 15 let s lopatou a krumpáčem – třeba na opravě našich silnic a chodníků ve městech – a za plat těch cestářů. To by se, myslím, vyplatilo – všude chybí dělníci – a úřady jich máme plné až moc! (no, někteří by na tom nářadí asi hledali to tlačítko, kterým se to zapíná – ale mne inspirovalo pár filmů z Hollywoodu, kde trestanci opravují silnice – u nás by to museli zmáknout taky)

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Lev Prch
11. 8. 2022 16:11
Odpovědět  Ladislav

Za vlastizradu je jen jeden trest 💀

Pavel K
11. 8. 2022 18:17
Odpovědět  Lev Prch

Obdržení Zlatého padáku.🤣🤣

PENNYS
11. 8. 2022 14:54
Ohodnotit příspěvek :
     

Proč nepujdu opět k volbám!
Takže je už zase volebně potvrzeno, že volby jsou jenom podvodná divadelní fraška, a že Češi vždycky dostanou jenom další připravenou USraelskou parchantní vládu.
1. uspořádat referendum, „ČechXICHT.
2 Vystoupení z EU, NATO.
3 zrušit zbytečný senát
4. zrušit neziskové organizace Sorose, a podobně
5 zrušit povinné desátky pro Čt , zakázat protistátní noviny Bakala
6 zakázat činnost protilidových stran ODS, Top09 , Stan, Pirati, Kdu sl ,svou příležitost si už vybrali!
7 Neutrální stát Česká republika
8 ČÍM VÍCE STRANY, tím více bratříčkování a zlodějen!
9 Zrušte všechny nerentabilní smlouvy
10 Navažte vztahy s Ruskem a všemi spřátelenými státy.
Potom, možná když tomu všemu ,uvěřím se k volbám rád dostavím.
Tento názor pro některé že, není demokratický, my muže každý maximálně zvysoka vylízat…………
Ušák posloucha a zapisuje nás všechnytakže ,se těšme.

Více z

Lev Prch
11. 8. 2022 16:12
Odpovědět  PENNYS

Máš to za 💯 bodů 👍👍👍👍👏👏👏👏👏👏

PENNYS
11. 8. 2022 17:16
Odpovědět  Lev Prch

Lve, JSME NA STEJNÉ LODI ,ALE VIDÍTE A ČTETE,ŽE MINIMUM ODEZVI-TAKHLE TO DOPADNE S VOLBAMI, JSME NEJEDNOTNÍ DÍKY VÝŠE JMENOVANÝM STRANÁM
KTEŘÍ ROZVRÁTILI JEDNOTU NÁRODA. PŘEJI PEVNÉ ZDRAVÍ VŠEM

Burák
11. 8. 2022 17:22
Ohodnotit příspěvek :
     

Vážení, byl jsem svědkem černých jízd Ukrajinců vlakem. Praktický dodnes jezdí zadarmo i když ta podpora už dávno skončila. Oni ale dělají že nic a dokonce posílají policii a jiné orgány na průvodčí, kteří jim tu pokutu udělí. A co myslíte? Dnes mi ta průvodčí vyprávěla jaké má problémy v práci. Přišla o prémie, hrozí jí vyhazov a dodnes neví jak teda postupovat, když jízdenky zdarma už nemají. Tak jsme to dopracovali…

Pavel K
11. 8. 2022 17:29
Odpovědět  Burák

No prosím!! Další sviňárna na našem spoluobčanovi. Kdo se jí zastane, když nemáme koule!! Lidi nevím jak vy ale už dlouho se mi honí v hlavě, že jsme v blízké době na řadě. O tázka času, kdy tu přeskočí někde jiskra. My čekáme. Co dodat.

Burák
11. 8. 2022 17:43
Odpovědět  Pavel K

To je ještě slabý odvar milý pane. Před 14djy jsme se vrátili z Chorvatska a tam měli u parkovišť cedule, že Ukrajinci parkují zdarma a my jako blbci museli zaplatit. A identickou ceduli jsme viděli i na jednom pensionu. No vidíte. Našinec celý rok šetří aby vytáhl rodinu k moři a oni jezdí gratis. Mé kolegyni zrušili pobyt u Lipna, protože ubytovali Ukrajince a nějak se jim nechce z hotelu pryč. Divím se, že to ještě mnoho lidí neprohlédlo. Absolutní většina lidí ani nepochází z oblastí bojů a jen si na účet jiných udělali výlet.

Pavel K
11. 8. 2022 18:27
Odpovědět  Burák

Vážený pane a to mi říkáte jen tak? Vy jste byl podporovat ty samé banderovce jen na entou?!! To se máte čím chlubit, pak se nedivte, že UKá to tam měli zdarma, když jedno howwno jest. 😂😋
Ne, nemyslím to zle ale kdyby jste tu byl častěji, tak se dozvíte o těch Chorvatech hezké věci co na ČT neuvidíte. Zeptejte se mých kolegů tuna a oni vám poví víc. Já tak chytrý nejsem. 🙋‍♂️

Milan ze Zahrady Čech
11. 8. 2022 19:18
Odpovědět  Pavel K

Slovanské swině schopné ti vrazit kudlu do zad dle mého, již zesnulého, strejdy Jozefa: Chorvati, Pšonci, Chocholové.
Podotýkám, že strejda procestoval s vandrbuchem v podstatě celou Evropu, takže mluvil z osobní zkušenosti. Nejvíce si oblíbil Vlámy, že mají smysl pro recesi a černý humor, což mohu na základě osobních zkušeností s nimi potvrdit. Zato druhá část obyvatel Belgie, Valoni, byli už za strejdových časů, a jsou doposud, šovinističtí zmetci. Jsem se nějak rozkecal.