blogpolitika

Já nevím, čemu se až teď někteří diví?

Já nevím, čemu se až teď někteří diví?

Petr Viktorýn fb, Jindřich Rajch

Stačí pátrat v oficiálních zdrojích, tzn:

1) jděte na justice.cz

2) zadejte do vyhledávače firem název: Aspen Institute Central Europe

3) zobrazí se základní informace a ve spodní liště zadejte “sbírka listin

4) vyberte typ listiny “účetní závěrka [2021], výroční zpráva [2021], zpráva auditora” a klikněte na levý odkaz “O 954/SL49/MSPHhttps://or.justice.cz/ias/content/download?id=99175c6979934904ad24f2149789aae6

5) načte se vám čtyřicetistránková výroční zpráva z roku 2021, kde na stránce č.11 najdete tuto fotku Danuše Nerudové a gen.v.v. Petra Pavla …a k tomu text, jaké reformy ve státní správě je nutné prosadit.

“(…) Další aktivitou expertní skupiny byla spolupráce s dalšími neziskovými organizacemi, které se tématem efektivní státní správy zabývají:

Česko.Digital,

České priority,

Hlídač státu

a Rekonstrukce státu.”

Měli dopředu připravený manuál, co chtějí v ČR změnit.

Měli roky dopředu sestavené týmy a spřátelené neziskovky, které společně prosazovaly tuto jednotnou “novou” agendu.

Měli dopředu vyškolené kandidáty, kteří mají za úkol tuto agendu realizovat.

Co je AICE (Aspen Institute Central Europe) asi všichni vědí:

Z oficiálních zdrojů:

Aspen Institute je mezinárodní nezisková organizace.

Založil ji v roce 1950 chicagský podnikatel Walter Paepcke jako Aspen Institute of Humanistic Studies (Aspenský institut humanitních studií). Tento think tank se zaměřuje na podporu hodnotově orientovaného vedení lidí a otevřeného dialogu o současných globálních problémech. Spolu s mezinárodními partnery se snaží o vytváření společného základu a hlubšího porozumění v nestranické a neideologické prostředí prostřednictvím pravidelných seminářů a konferencí.

Institut sídlí ve Washingtonu, D.C., a má školící centra v Aspenu v Coloradu a nedaleko Chesapeakské zátoky na Wye River v Marylandu. Jeho prezidentem a výkonným ředitelem je Walter Isaacson, v minulosti mimo jiné šéfredaktor časopisu Time a ředitel CNN. Členy správní rady institutu se stali např. Madeleine Albrightová, Condoleezza Riceová, Javier Solana nebo bývalá jordánská královna Núr al-Hussain. Aspen Institute je z velké části financován americkými nadacemi, jako Carnegie Corporation, The Rockefeller Brothers Fund a Fordovy nadace, z poplatků za semináře a jednotlivých členství.

V ČR je zakladatelem pobočky americké politické neziskovky Zdeněk Bakala.

…to jako někdo nevěděl, “kdo je kdo”?

sdílet na

15 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
zuza
30. 1. 2023 22:39
Ohodnotit příspěvek :
     

viem, že to úplne nesúvisí s článkom, ale mali by sme si zvykať aj na takéto niečo:
vo fínsku začali ME v krasokorčuľovaní a na otváracom ceremoniálu vystúpil 59ročný pomatenec, ktorý si zmyslel, že je 16ročná dievčina, teda pardon, prvá fínska trangender krasokorčuliarka
Minna-Maria Antikainen. Ubezpečujem Vás, že to nebola komická vsuvka, organizátori to mysleli vážne
s cieľom poukázať na rovnosť a rozmanitosť ľudí.
https://www.youtube.com/watch?v=twKxgJ5ypxo
Rusi na majstrovstvá nesmú, asi ich nepovažujú za ľudí…

Pavel
31. 1. 2023 08:29
Odpovědět  zuza

No vidíš Zuzo, já se raději podívám na tuto dívčinu,které ostatní krasobruslařky mimo RF nesahají ani po kotníky. https://www.youtube.com/watch?v=4uoVpPrPElo&ab_channel=ZOEEIYO Přesto, že se ji snažili zničit na OH v Pekingu, bruslí dál a na ruském mistrovství v St.Peterburgu byla druhá. A když si nestranný divák pustí přenos z tohoto klání a pak ME ve Finsku,vidí jak jsme zdegenerovali s našimi evropskými hodnotami!Viz. Luna Hendrix,která se o Kamilu otírala a na ME skončila až druhá(po dvou pádech) a ta potupa,když zvítězila bývalá ruská krasobruslařka nyní závodící za Gruzii. Mimochodem mistrovství USA vyhrál též Rus Ilja Malinin! Tento národ nemůže prohrát pokud existuje nějaká spravedlnost a boží prozřetelnost!

zuza
31. 1. 2023 12:06
Odpovědět  Pavel

neviem to nájsť, bolo niekde na YT video, kde je ruská krasokorčuliarska elita na dovolenke v Dubaji a oni skáču štvorité skoky len tak zo srandy v piesku a synchronizovane na mestskej dlažbe… Rusi majú na tej úrovni ako Valijeva ešte aspoň ďalšie 3-4 dievčatá… Vlastne je to OK, že ich nepustili na tie ME, lebo súčasná ruská krasokorčuliarska generácia nájde rovnocenného súpera len na majstrovstvách Ruska. Oni sú ako z inej galaxie. Rovnako ako v športovej gymnastike, buď zobrala zlato Dina Averina a striebro Arina Averina alebo naopak. A v r. 2020 im začali robiť podrazy. To sa robí najľahšie v športoch, kde nejaká porota prideľuje body.

Standa
31. 1. 2023 12:30
Odpovědět  zuza

beru

Standa
31. 1. 2023 12:43
Odpovědět  zuza

Toto je jako s ,, Nobelovou cenu míru”!
Válečná zločinci ji dostávají na běžícím páse.
Jako na Euru, kde vyhrál neuvřitelný řev nějaké ukrajinky( všichni hlasující byli proti)!

zuza
31. 1. 2023 13:36
Odpovědět  Standa

Eurovízia je spolitizovaná viac ako bola Děčínska kotva. Ale tam, aj keď to bol festival politickej piesne, mohli ísť súťažiť len takí, čo vedeli spievať a chovať sa ako ľudia.
A dostať NC mieru, to je dnes pomaly urážka.
Kategória:Nositelia Nobelovej ceny za mier – Wikipédia (wikipedia.org)
Nájde sa tam max 10 ľudí alebo organizácií, ktoré si ocenenie za svoju prácu zaslúžia.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Frank
30. 1. 2023 22:50
Ohodnotit příspěvek :
     

Členem Aspenu je také Havlíček. Tak pak se v té pakáži vyznejte.

Pavel
31. 1. 2023 08:41
Odpovědět  Frank

I Babiš. Tyto figurky byli roky připravovány na tento úkol, zmocnit se vlády nad naší republikou a vytvořit z ní vazalský protektorát USA! Stačí se podívat na našeho “Kena,” ještě ani nesložil presidentský slib, už stačit na..at Čínu telefonátem na Thajwan, slíbil generálskou frčku “Čoudelkovi” a s..e se do důchodů a daní!!!Ještě si jmenují předsedu Ústavního soudu a máme to zabetonovaný!
Poslanci vypracují jakýkoliv zákon(paskvil) senát jej doporučí a “Ken” to podepíše.No a pokud by se nedej bože změnil poměr sil v PS pak US to veto zruší!Mládeží co jste si zvolili,to máme, přeji upřímnou soustrast na cestě do zapomenutí!

Pedro
31. 1. 2023 10:59
Odpovědět  Pavel

Naslouchátko z ambasády a “podepiš”, “to nepodepisuj!”, “tam nepojedeš”, “toho vyznamenáš”, “vyhlaš mobilizaci a honem”, thank you boy.

Vega
31. 1. 2023 17:59
Odpovědět  Pavel

Babiš v Aspenu nikdy nebyl, měl tam jako předseda vlády pouze nějakou přednášku a nějaký čas proto visela na jejich webu Babišova fotografie. A jeho nepřátelé toho okamžitě začali zneužívat. Babiš není můj oblíbenec, ale je nutno uvádět věci na pravou míru.

Mike
31. 1. 2023 10:10
Odpovědět  Frank

Pekarová, Rakušan, Nerudová, Pavel, Lipavský, Vojtěch, Hamáček, Zahradil, Chmelař, Plaga, Fišer, Bradáčová, Babiš…, vybraní novináři, redaktoři, sportovci, umělci, šéfové neziskovek atd.
Národe český, budeš poslední, kdo se dozví, že jsi byl již dávno podveden. A hlavně kým!

Gales
31. 1. 2023 09:57
Ohodnotit příspěvek :
     

Postoje mohou mít hluboký dopad na společensky relevantní chování, jako je hlasování. Tento efekt však není rovnoměrný napříč situacemi nebo jednotlivci a v současné době je obtížné předpovědět, zda postoje budou předvídat chování za daných okolností. Pomocí síťového modelu ukazujeme, že (a) silněji propojené sítě postojů mají silnější dopad na chování a (b) v rámci dané sítě postojů mají nejsilnější dopad nejdůležitější prvky postoje. Tyto hypotézy testujeme na datech o hlasování a postojích k prezidentským kandidátům v amerických prezidentských volbách v letech 1980 až 2012. Tyto analýzy potvrzují, že prediktivní hodnota sítí postojů závisí téměř výhradně na úrovni jejich konektivity, přičemž výraznější dopad mají centrálnější prvky postoje. Vliv postojů na volební chování tak lze spolehlivě zjistit ještě před konáním voleb pomocí síťových analýz.

Gales
31. 1. 2023 09:58
Odpovědět  Gales
Karel
31. 1. 2023 10:28
Ohodnotit příspěvek :
     

Z pohledu amerického Aspen Institutu bylo jasné, že osamocený Babiš nemůže vyhrát volbu. Karty byly předem rozdané a proti tomu není v Česku síla. Jedině Putin a Čína se dokáží postavit americkému zlu. Ostatně nový prezident zrádce už ukazuje svoji pravou tvář. A není to hezký pohled.

Pavel z Moravy
31. 1. 2023 11:18
Ohodnotit příspěvek :
     

Tohle co se děje není žádné překvápko. Toto má svůj začátek již v 89. Nyní to vrcholí. Luboš Blaha, který je mi velmi sympatický to řekl jednoduše – úprimnů sústrasť bratia Česi.