blogKrize UKRAJINA

J. Kaufman: UKRAJINA U KONCE SIL. JAK DONUTIT NÁROD K VÁLCE. PUTINŮV TICHÝ POKYN K DE-OKUPACI NĚMECKA

Plukovník v penzi, Douglas MacGregor říká, že žádný z generálů v americkém Ministerstvu obrany nechce, aby Američané bojovali na Ukrajině. Tito lidé, kteří jsou nejblíž vojenskému vedení země se vyjadřují v tom smyslu, že bojovat proti Rusku na Ukrajině by byla vážná chyba, které se Spojené státy nesmí v žádném případě dopustit. Už jen to, že nejsou schopni proti Rusku vyhrát, je na pováženou.

Nejlepší by bylo válku skončit a US ji mohou skončit kdykoliv se jim zlíbí. Sami válku způsobili, sami ji živí a podporují a mohou ji taky kdykoliv ukončit. Ukrajinský President Zelenský je pouhá loutka, je to jejich loutka, udělá přesně to, co mu přikážou.

Ukrajina touto válkou nesmírně trpí. Na začátku konfliktu tam bylo nějakých 37,5 milionů obyvatel. Dnes jsou celé 2 miliony v Británii, 4 miliony v Rusku a dalších 10 milionů je roztroušeno po celém světě. Když spočítáme ztráty na životech na bojišti, tak máme 157 000 mrtvých, což zahrnuje 35 000 nezvěstných, takže s největší pravděpodobností mrtvých a ještě k tomu asi 400 000 raněných.
Americký Generál Mark Milley se vyjádřil, že 257 000 Ukrajinců v této válce zahynulo, což jsou vojáci i civilisté. Není to potvrzeno, ale zdá se, že za vlády Zelenského opustilo zemi něco mezi 18 až 22 miliony Ukrajinců. To je skoro stejné množství jako populace Holandska. Když k tomu přičteme, že Ukrajina má nejmenší počet nově narozených dětí z celé Evropy, tak je jasné, že s takovým národem není možno vést válku.

Německé tanky na Ukrajině

Ukrajinci očekávají příliš mnoho od německých tanků, ale v tom směru budou nezbytně zklamáni. I v Německu, Kancléř Scholz potěší dodávkami smrtících zbraní do válečné zóny jen velmi málo lidí. Většina Němců bude zděšena, protože dobře ví, že když Rusko a Německo spolupracovali, obchodovali a vypomáhali si, že byl v Evropě mír. A nejen to, budou obávat, že se historie opakuje,
Druhá světová válka byla naprostá tragedie a Němci si umínili, že něco takového se již nikdy nesmí opakovat. Bitva u Stalingradu stála miliony lidských životů a dnes udělá Scholz něco, co by si žádný jiný kancléř před ním nedovolil, že pošle tanky snad nejhoršímu gangsterskému režimu na Ukrajinu. Je to režim, který vraždí již 8 let své vlastní lidi. A Scholz něčemu takovému pomáhá? Z toho je zřejmé, že jeho kancléřství nebude mít dlouhé trvání. A stejným dílem začaly hodiny odbíjet konec NATO.

V první válce v Iráku, v r. 1991, tvořili němečtí vojáci tu nejlepší část NATO. Byli to skvělí vojáci a tento status si podrželi ještě pár let. Ale pak se jednotlivé levicové vlády přičinily o to, že armáda upadla a dnešní dobou nemá valnou hodnotu. Kdyby se Poláci rozhodli napadnout Německo, porazili by je za týden.
Imperialismus nefunguje

I ostatní se přidávají a posílají na Ukrajinu co mohou, snad aby se zavděčili Americe. Ale ve skutečnosti posílají své staré, vyřazené vojenské haraburdí, kterého se stejně chtěli zbavit. Všichni to tak dělají, s výjimkou Polska. Poláci skutečně dělají vše pro to, aby Ukrajina válku vyhrála. Je možné, že je to kvůli tomu, že pod slovem „Rusko“ vidí stále dál ono bolševické Rusko ze 1920. let. Namísto současné, moderní země vidí Sovětský svaz a Stalina. Dodnes nepochopili, že Rusko nemá s bývalým Sovětským svazem vůbec nic společného. To už není ten komunistický stát, jaký si představují.

A Rusko nemá absolutně zájem o válku v Evropě. Chtějí s evropskými státy obchodovat a ne válčit. Stejným dílem rovněž nemají zájem zabrat jiné národní celky a těmto vládnout. V tom směru se od Sovětského svazu hodně naučili. Pochopili, že imperialismus nefunguje. Je to velice drahý a náročný systém, kdy vládnoucí stát skončí s miliony cizích lidí, které nechápe a oni nechápou jeho a vědí pouze jedno, že tuto vládu nechtějí.

Takže když si Poláci myslí, že Rusko přitáhne a zabere je a pak se bude potýkat se 40 miliony nešťastných a znechucených Poláků, tak jsou na velkém omylu.
Už Alexander Solženicyn měl stejný názor, když napsal: „My, Rusové můžeme být rádi, že tito lidé jsou svobodní a nezávisí na nás. My jim nechceme vládnout; my chceme svoji vlastní zemi.“ Nutno dodat, že jeden z největších obdivovatelů Solženicyna je Vladimír Putin.

Jenže Poláci a s nimi i Evropská unie se neustále obávají, že Rusko dobyde Ukrajinu a pak půjde dál, na Evropu a zabere všecko pro sebe. To je možná jeden z důvodů, proč tuto válku podporují a tím pádem zhoršují.

Jejich strach může být odůvodněn tím, že NATO, což měla být obranná organizace a měla Evropu chránit, je ve skutečnosti k ničemu. Nejsou schopni boje, protože byli vycvičeni a vyzbrojeni pouze k obraně a v přímé válce proti Rusku by neobstáli. A až si zbytek Evropanů uvědomí tuto skutečnost, pak dojde k rozložení tohoto předraženého a zbytečného spolku.

Proč nemůže válka skončit

Jak již bylo napsáno , Spojené státy by mohly válku ukončit kdykoliv, třeba i zítra. Jenže nemohou, je na to vázáno příliš mnoho. Příliš mnoho členů jak Demokratické strany, tak i Republikánské si oblíbili extra peníze, které jim tato válka přináší. Zde se jedná o doslova mamutí převod financí amerických daňových poplatníků na válečný průmysl, na úplatky výrobců válečného zařízení a na úplatky politiků.

Peníze, které Washington posílá na Ukrajinu tam totiž nezůstanou, což už bylo popsáno dříve. Ukrajinské vedení si z nich ponechá svoji, předem smluvenou část a zbytek jde zpět do Ameriky, kde je využíván jak oběma politickými stranami ve vedení země, tak nejrůznějšími dodavateli. Dnes si kvůli těmto penězům Washington žije na velké noze. A toho se nikdo z nich nechce vzdát.

Je zde ještě další překážka a to je, že málokdo v Americe a možná i v Evropě si dovede představit co taková válka obnáší. A protože si to nedovedou představit, tak z toho ani nemají strach. Nechápou plný význam toho slova. Mnozí Američané, jakmile jim kterýkoliv stát jen trochu nesedí, což je pokaždé výsledek propagandy, tak volají „nuke them!“ Neboli, shoďte na ně jadernou bombu. Zjevně si nedovedou představit, co něco takového způsobí.

Stejně tak nechápe co je to válka většina amerických politiků a i mnozí vojenští představitelé, kteří zaplňují kanceláře Ministerstva obrany. To nejsou skuteční vojáci, to jsou ouřadové, kteří se naučili, jak v tom chodit. A ty metály, co mají na uniformách neznamenají válečná vítězství, ale množství popsaných papírů, které odvedli svému nadřízenému. Tito lidé nikdy v žádné válce nebyli, bojiště neznají a nikdy se nedívali umírajícímu vojákovi do očí!

Proto vůbec nechápou, že Rusko dokáže zmobilizovat celý národ a jít proti nepříteli, když by byla jejich mateřská země ohrožena. Něco takového by lidé na Západě nedokázali. A už vůbec nerozumí, že se k nim mohou přidat jiní, třeba i Číňané.

Dříve všecko fungovalo a dnes ne

Dokud se členské státy NATO chovají jako správní vazalové Washingtonu, do té doby je všecko v naprostém pořádku a život může plynout klidně. Ale jakmile by se jeden z nich postavil do opozice, jako třeba to udělalo Rusko, i když členský stát není, pak klid a mír končí. NATO udělalo všecko co mohlo, aby Rusy vyprovokovalo k vojenskému tažení proti Ukrajině. Rusové nejspíš dlouho a těžce zvažovali co je menší zlo: nechat si všecko líbit, anebo odporovat. Ale pak usoudili, že když si dál nechají všecko líbit, že ty následky budou mnohem horší nejen pro ně, ale pro celý svět. A tak nastartovali tanky a vydali se na cestu.

Jak donutit národ k válce

Američané na tom byli po skončení 1. světové války obdobně. Tehdy si lidé ještě dobře pamatovali, co taková válka obnáší, když se vojáci vraceli domů zmrzačení, anebo se nevraceli vůbec. Proto byl v zemi obrovský odpor k další válce. Jenže vedení země tu další válku chtělo. Proto vypracovali plán, jak populaci přesvědčit, že válku potřebují. Ten plán byl založen na tom, že Amerika sama byla napadena.
Za oběť si vybrali Japonsko, těžko říct proč. Tehdejší president Roosevelt Japonce záměrně provokoval tím, že posílal menší vojenské lodi do jejich vod. Když byl svými rádci upozorněn, že je to válečný čin, prohlásil, že „my si můžeme dovolit ztratit pár menších lodí.“ (Na námořníky, kteří tyto lodi obsluhovali, nemyslel.)
Nespokojil se pouze s lodními výpravami, ale posílal také vojenská letadla, aby přelétávala okolí, na cestě z Filipín do Číny. Dokonce se chystal maskovat americká letadla a vydávat je za čínská, aby bombardovala Japonsko. Těžko říct, co tím chtěl docílit.

Roosevelt dobře věděl o japonských plánech na útok na Pearl Harbor, protože rozvědka včas dešifrovala jejich radiem vysílané zprávy. Však v podvečer toho útoku přikázal odstranit cennější lodi a v přístavu nechal jen pár těch, na kterých mu nezáleželo. A taky mu nezáleželo na vojsku, které tam bylo umístěno a všechny je nechal zahynout.

Historikové se dnes ptají, jestli náhodou není to, co Biden podniká obdobné jako to, co dělal Roosevelt před 2. světovou válkou. Je to všecko plán? Těžko říct. Stejně jako tehdy, kdy nikdo nevěděl jaké byly Rooseveltovy záměry, tak ani dnes není jisté co zamýšlí Biden. V každém případě je to, co plánuje velice nebezpečné, protože Rusové nebudou sedět a čekat až na ně něco spadne. Jejich střely, jako na příklad Kalibr jsou schopny zasáhnout každé letiště a každý přístav v Evropě, snad pouze s výjimkou nejjižnějšího Portugalska.

Zničení ukrajinské armády

Zde je nebezpečí, že ukrajinská armáda během dalších pár týdnů nebo měsíců zkolabuje. A pak dojde k dalšímu hromadnému úprku ze země, k další emigraci. Všichni půjdou na Západ a pak se může stát, že američtí vojáci, kteří jsou utábořeni v Polsku, spolu s Poláky a některými jinými menšími zeměmi, jako je třeba Rumunsko, budou zkoušet vpadnout vojensky na Ukrajinu, pod záminkou, že jdou těmto prchajícím na pomoc. Anebo že zkoušejí zachránit ten zbytek, co z Ukrajiny zůstal.

To by samozřejmě vedlo k okamžité srážce s Ruskem, což si Amerika nepřeje. Něco takového by rovněž mohlo vyvolat ve Spojených státech touhu po zničení Ruska jadernými zbraněmi. Zatím se sice nezdá, že americké vedení dosáhlo tak vysokého stupně šílenství, ale věci se mění. Vládnoucí osa, Washington-New York a Londýn, která má pod kontrolou všechna media a také rozvědku, zatím zjevně nemíní měnit své plány, což je táhnout válku na Ukrajině co nejdéle. Její náhlé skončení pro ně nepředstavuje žádné výhody.

Jenže jak řekl americký Ministr obrany, Lloyd Austin před časem v německém Ramsteinu: „Nemáme moc času; je zde pouze malé okénko příležitosti.“ Proč asi řekl něco takového? Snad proto, že věděl, že během několika měsíců bude všecko tak daleko, že na Ukrajině nebude co zachraňovat a ochraňovat?

Co udělají Evropané?

To, jak se Evropané zachovají je velice těžké uhádnout. Každý, kdo aspoň trochu rozumí politice má velice špatné mínění o současných evropských vládách. To už se promítalo při válce v Kosovu, kde byl Plukovník MacGregor zúčastněn a nezdá se, že by časem došlo k nějaké změně. Přístup Američanů k Evropanům byl ponižující, jejich chování bylo nadřazené. Evropany považovali za nízké, ubohé tvory a podle toho se k nim i chovali.

Jedno je jisté, doposud každý průzkum veřejného mínění ukázal, že Evropané válku na Ukrajině nechtějí a už vůbec nechtějí válku s Ruskem. Dožadují se vyjednání o mír a diplomatického řešení situace. Jediní, kteří jsou opačného smýšlení jsou Poláci, i když nutno říct, že ne každý z nich je ochoten uchopit pušku, nebo kulomet a vydat se směrem na východ, proti Rusku. Toto není rok 1920 a ti v Rusku nejsou bolševici. Ti lidé, kteří dnes žijí v Rusku nepředstavují pro Poláky žádné nebezpečí.

Takže je jasné, že všecko záleží na Evropanech, jak se tito zachovají. Evropané mohou tuto válku zastavit. Ale nesměli by očekávat, že jim Washington, nebo Londýn přijde na pomoc.

Jak moc pomocné bude Německo

Nedávný výrok ruského Presidenta Putina může znamenat začátek dramatických změn. Tento se vyjádřil, že „Německo je stále okupováno Amerikou a to by se mělo změnit,“ což vyslalo zřetelný signál německé tajné garnituře (deep state), že je na čase aby se od amerických okovů oprostili.
Putin tím rovněž útočil na Washington, když označil americká vojska na německé půdě jako okupační armádu po právní i praktické stránce. Dále řekl:
„ Sovětští vojáci byli v Rakousku, ale odešli odtud dobrovolně. Rusko, jako právní nástupce Sovětského svazu je zárukou Ústavy Rakouské republiky a zárukou neutrality Rakouska. Všeobecně, mnoho obyčejných lidí v Rakousku toto ví a jsou vděčni Rusku kvůli jeho přístupu. Co se týče jiných evropských zemí, tam je situace složitá.“

Po 2. světové válce bylo Německo rozděleno na čtyři části: americkou, britskou, francouzskou a sovětskou. Každý z nich dostal pod kontrolu část německého území, ale tato okupace skončila v r. 1949. Jedině Amerika a Sovětský svaz v zemi zůstali. Sovětský svaz Německo opustil v r. 1990 a to se poté spojilo se svojí západní částí. Američané z Německa nikdy neodešli. I němečtí politikové přiznávají, že od konce 2. světové války nebylo Německo nikdy svobodnou zemí. Američané jsou stále tam a je jich příliš mnoho!

AUTOR:  Jane Kaufman
https://cz24.news

sdílet na

48 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Teuton
6. 4. 2023 10:40
Ohodnotit příspěvek :
     

Ukroušů už je zde u nás v ČR moc. Prostě moc. A pokud jim Fialova vláda dává přednost před občany ČR a ruší poštovní pobočky, okrádá důchodce a všem vlastníkům nemovitostí chce masivně zvýšit daň za její vlastnictví, aby měla finance na dotování Ukrajiny a Ukroušů, solidně tím přikládá pod kotel budoucího etnického konfliktu mezi námi a ukrajinskými Vasily a Vasilisami. Ukrajina už se pro spoustu Čechů stala vzhledem k výše uvedenému cílem a terčem nenávisti.

unor 2022
6. 4. 2023 10:55
Odpovědět  Teuton

A je vysoce pravdepodobne, ze prave o tu nenavist nekomu jde a vytvari pro ni zivnou pudu.

Pavel K
6. 4. 2023 11:53
Odpovědět  unor 2022

Tak to je snad více než jasné, jen člověk mdlého rozumu to nevidí. Však to tříská dveřma a mlátí do očí. Jak dostat lidi do sebe, že jednomu budu trpět kdejakou levárnu a druhého zpražím za každou blbost a ještě mu budu vyhrožovat. No schválně, jak to může dopadnout. Je to vše cílené na tisíc %.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Teuton
6. 4. 2023 12:21
Odpovědět  Pavel K

Ukroušům se toleruje to, za co by Čecha úřady hned řešily. Ukrouš může parkovat na zákazu stání, může dokonce parkovat i na místě vyhrazeném pro vozidlo invalidy.Na Václaváku v Praze dokonce nedávno při demonstraci ukrajinští nacisti mávali nacistickými symboly. Policie nic neřešila. Pak ale kopala a mlátila do občanů České republiky, kteří chtěli z našeho národního symbolu, Národního muzea, odstranit ukrajinskou vlajku a nahradit ji vlajkou českou. Za to, že lidi začínají ukrouše nenávidět, může Fialova vláda.

Pavel K
6. 4. 2023 13:05
Odpovědět  Teuton

Ano, souhlas. 👍👍🙋‍♂️

Pavel z Moravy
6. 4. 2023 15:17
Odpovědět  Teuton

Škůdci zemští.

sizok
6. 4. 2023 19:29
Odpovědět  Pavel z Moravy

Ne, hloupý národ.

Pavel K
7. 4. 2023 18:29
Odpovědět  sizok

Nesouhlasím že jsme jajo celek hloupý národ, ale spíše bych to nazval vychcaný jako mraky. Ten fašoun to za II WW trefil na komoru, že jsme smějící se bestie, já bych to zatuploval ještě pokrytecký.

Gales
6. 4. 2023 10:53
Ohodnotit příspěvek :
     

Ještě zkrotit ty Britské fašouny.Asi bude nutné jim dopravit varováni Kinžálem.

Frank
6. 4. 2023 13:10
Odpovědět  Gales

Poseidon by byl asi lepší.

tupý hulvát
6. 4. 2023 16:13
Odpovědět  Frank

V článku autorka kritizuje idiotské Američany,že vykřikují hoďte na kdekoho a.bombu a tady jiní idioti ječí to samé !

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Autor
6. 4. 2023 16:15
Odpovědět  tupý hulvát

To není podle národnosi, blbci jsou všude.

Markýza
6. 4. 2023 18:24
Odpovědět  Peter 008

Což ovšem bomba nerozezná.

Gales
6. 4. 2023 16:59
Odpovědět  tupý hulvát

Mengele dej si obklad.Aby tě z toho neyeblo.

6. 4. 2023 23:34
Odpovědět  Frank

Napoprvé podle mě nebyl. Ale kdyby si nedali říct…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
unor 2022
6. 4. 2023 10:58
Ohodnotit příspěvek :
     

Americane jsou svetovi okupante cislo jedna. Kdeze byl hotovy pristipkar a bridil CCCP se svou okupaci CSSR.

Pavel K
6. 4. 2023 12:01
Odpovědět  unor 2022

Okolo v pádu vojsk Varšavské smlouvy je spouta spekulací o kterých víme veliké 💩 a téma o které se takoví Kolářové a jemu podobní stále opírají. Není to divné? Po dnešních málo informací které z netu máme se nikdo nezamyslel proč tomu tak bylo. Nebylo to něco podobného ba stejného jako teď s UA?!! Dnes donutili RF, tenkrát CCCP. Kdoví, kdoví snad jen ty růže krepový……….😊🙋‍♂️

José
6. 4. 2023 15:38
Odpovědět  Pavel K

To si jen jedna parta komunistů potřebovala vyřídit něco s druhou partou komunistů a povolali k tomu vojska Varšavské smlouvy. Asi není žádným tajemstvím, že Brežněvovi se do toho moc nechtělo, ale že nejvíc řvalo Polsko a NDR. A tak vyřešil 3 v 1, tedy kontrarevoluci, nasazení SA na hranice s NSR a rozmístění jaderných zbraní na území ČSSR. Ty dva poslední body odmítal Novotný a tak byl odejit. Ano, ten Novotný, co prohlásil, že jsme už vybudovali socialismus a rázem se rozpadlo zásobování, a tak 20 let po skončení války zazněla tato slova: “Soudružky, maso bude!”

Autor
6. 4. 2023 16:26
Odpovědět  José

Ty party, jak píšete, to bylo podobné jako nakonec v r.89. Američané prostě se svými spojenci nemohli prohrát. Podaří se obrat – hurá a my bychom poznali všechna dobra kapitalismu mnohem dříve. Nepovedlo se, tak si lidi na někom potřebují vybít zlost. Ale Amerika to nebyla. Samostatnost bychom ztratili mnohem dříve. Malé státy jako je ten náš dnes potřebuje spojence. To je prostě fakt. A na tom spojenci pak také záleží, kam až nás “pustí”. Ti dnešní nás drží na velmi krátkém provázku.
Nevíme o tom r. 68 skoro nic, protože by se musely otevřít archívy naplno a pak by vyplulo na povrch všechno svinstvo, které dělal náš nynější “nejlepší” spojenec” spolu se svou kohortou. A také proto, že jako celek nejsme ochotni také poslouchat objektivně argumenty “té druhé” strany. Podívejte se na Rusko, i ta dnes sem tam vydají paměti třeba těch “Bílých”, co bojovali proti Rudým a pak se skládá najednou obrázek celistvější a pochopitelnější.
Můj táta doplatil na 68., i když chtěl jen ekonomické změny a netajil se s tím. Nikdy však nezatrpkl a hodnotil to z hlediska státu.
Prostě dneska zvítězila pravda a láska alá Havel.

Pavel K
6. 4. 2023 17:16
Odpovědět  Peter 008

Naprosto přesně vysvětleno a já to podepisuji a jen přidám, právě kdoví jak to bylo a co bylo v zákulisí. 👍👍👍👍🙋‍♂️

Luboš
9. 4. 2023 01:59
Odpovědět  Pavel K

Zajímavá informace! 
Toto jsou velmi zajímavá fakta a jdou velmi dobře zjistit z knihy o Celní správě ČR. 
Okupace Československa Rusy v roce 1968? Ani náhodou! 
O situaci v Československu v dubnu 1968 jednalo politbyro KS SSSR ve složení: 
7 Ukrajinců (včetně L. I. Brežněva), 1 Bělorus, 1 Litevec, 1 Kyrgyz, 1 Kazach a 1 Rus.
Když po vášnivé diskuzi došlo k hlasování o intervenci do ČSSR, tak intervence zvítězila v poměru 10:2 (Litevec se zdržel a Rus byl proti)!
Do Československa byly dne 21. srpna poslány dvě sovětské armády a to: První ukrajinský sbor složený výhradně z Ukrajinců a 1. záložní uralský sbor, kde bylo téměř výhradní zastoupení zauralských národností.
V první vlně do Československa přišlo celkově 63 Rusů(!), z toho bylo 42 armádních žurnalistů! 
Až v roce 1970 se začal záložní sbor stahovat zpět do SSSR a 1. ukrajinský front začal být nahrazován nově vzniklým 3. sborem, jemuž se přezdívalo zahraniční a v něm pak už byla většina Rusů, kteří s rokem 1968 neměli nic společného.
Ve své podstatě okupace Československa byla ukrajinskou záležitostí! Takže si to dej dohromady s tím, co se dneska odehrává na Ukrajině. 
Jó, holt dějiny válek nepřevrátíš!
 

Pavel K
9. 4. 2023 09:58
Odpovědět  Luboš

To že to byli převážně úkáčka to se dneska už ví a to složení Politbyra také. Já měl na mysli hlavně ten důvot proč sem vtrhli. A ten důvod být mušel, není kouře bez ohně. Také se mě honí myšlenka jestli to nebylo držhubné od Rusů, že amíci na žádném měsíci nebyli. Asi tak, proto to tajemno dodnes. 😊🤦‍♂️

Ferko
6. 4. 2023 21:13
Odpovědět  Peter 008

Musíte si počkat do roku 2038, kdy se po 70 letech otevřou přísně tajné ruské archívy. I ty o šedesátém osmém u nás.

Pavel z Moravy
6. 4. 2023 17:12
Odpovědět  José

Nu tak, ne že bych o tom něco moc věděl, ale už jsem byl právě dospělák, takže na rozdíl od těch kteří ještě nežili a nebo jim bylo pár roků jsem to přece jen sledoval v novinách i když ty jsem si kupoval převážně kvůli sportu. A co mi tak nejvíce utkvělo v mysli, že to byl vnitropolitický boj dvou frakcí, jak by se dnes řeklo. Té, asi docela rozumné Novotného a té druhé již orientované na západ. Protagonisté jako Šik a jiní se tím myslím moc netajili. Já jsem přesvědčen, že to měl být již 68 rok, který by nás prásknul do náruče kapitalismu. Ono se hrálo na socialismus s lidskou tváří a v 89 na pravdu a lásku a pokud se nepletu, Vašík přece tvrdil, že socialismus nelikviduje. Myslím, že to s Dubčekem byl stejný scénář jak s Vašíkem, jen v trochu jiných kulisách. Jak říkám, zrovna jsem dospěl a nějaké byť malé povědomí o tom mám.

Pavel K
8. 4. 2023 08:26
Odpovědět  Pavel z Moravy

👍 👍 👍 👍

Editor
6. 4. 2023 18:29
Odpovědět  José

Nedostatek masa v 60 letech byl zaviněný zavlečením brucelózy a následnou nutností kompletně vybít chov hovězího. To se tehdy kupodivu moc politicky nevyužilo. Výpadek chovu nebylo možné krýt dovozem z RVHP, částečnou náhradou byl dovoz konzervovaného vepřové z Číny, říkalo se tomu Ruský pohraničník. Poláci nepustili skoro nic, Maďaři chovali většinou vepře, Rumuni si o masu v té době jenom vyprávěli.
Jaderné zbraně sem přišly až v 80.letech jako odpověď na rozmístění Pershingů v SRN. Do té doby tu nebyly, jenom se stavěla infrastruktura pro případné rozmístění.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Ferko
6. 4. 2023 21:20
Odpovědět  scipio

V šedesátkách jsme žrali koninu. Takový řízek z koňské kýty, to byla mňamka. A pro Scipia, ty jaderky tu byly už v sedmdesátkách, v západních Čechách krátkého doletu a na Libavé na Moravě středního a dlouhého doletu. Ovšem pod kontrolou Rusů. Naše “gumy” nikdy nedostaly důvěru.

Pavel K
7. 4. 2023 09:12
Odpovědět  Ferko

Zase jen dohady, to že to bylo pod kontrolou jen rusů souhlasím. Ale okupace v 68 nebyla jen tak pronic zanic. Stoprocentně to byla reakce na amícké šíbování a maloměštáci z české kotliny si do nyní myslí že zatoužili tuna býti. 🤣🤣🤦‍♂️🤦‍♂️

me2d44
8. 4. 2023 14:35
Odpovědět  Pavel K

Malá poznámka: Vedoucí úlohu strany do ústavy nezavedl Gottwald, na kterého nekomunisti nadávají, ale až za několik let po jeho smrti Antonín Novotný – který byl v 1968 potupně sesazen a nahrazen jediným generálem, kterého si vážím: Ludvíkem Svobodou. Ale kdo hledá, najde – někdo nemusí, má životní zkušenosti. Mluvil jsem za 20 let (včetně škol) v armádě se spoustou lidí, kteří prošli se Svobodou z Buzuluku do Prahy. Dohledávám si jen detaily! Mimochodem, vedoucí úloha strany v ústavě byla největší chyba komunistů. Ale v 1960 Novotný vyhlásil “vítězství socialismu” – ani ten tu nebyl!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel K
8. 4. 2023 18:00
Odpovědět  me2d44

Já říkám abych mohl něco tvrdit, tak to musím zažít na vlastní kůži a vidět vlastní kukadla. Napsat se dá všude ledacos, tam už je riziko, že je to všelijak upraveno. Stačí mi jak nás vypráskali a oblbli rohlíkem v 89. Ale dědkové mě to říkali i fotrové. Mladý a totálně blbý, proto bychom se neměli tak mládeži divit, když jsme v tom tenkrát lítali taky. Je pravda, že tenkrát nebylo info, dnes ho mají.

me2d44
8. 4. 2023 14:50
Odpovědět  Ferko

Dneska už se to v obchodě nenajde (nebo sporadicky), ale už jste někdy vyzkoušel koňský salám? Stávaly se na něj fronty – ovšem, kdo dřív přišel, ten mlel, a chutí – kam se hrabou naše uzeniny po zrušení socialistických potravinářských norem! Bohužel, už není ani kam se jít napást – všechno je poprášeno chemií!

Pavel K
9. 4. 2023 10:05
Odpovědět  me2d44

Tak aby tam nebyla chemie, když to žrádlo má + – dva měsíce trvanlivost. Kapitalista nerad něco vyhazuje, tedy když nemusí v rámci sankcí. Tenkráte tu byla naše ČSN a ta byla přísná. I když se někde někdy taky ojebala ale nesmělo se na to přijít. Kdyby to fungovalo dodnes, tak by se ten zahraniční hnůj nesměl ani prodávat, bo by to neprošlo kvalitou. Dobrou chuť béééééé. 🤣🤦‍♂️

zuzana
6. 4. 2023 10:59
Ohodnotit příspěvek :
     

Pacienti podávají žalobu na společnost AstraZeneca kvůli vakcíně proti COVID-19

https://aktax.cz/pacienti-podavaji-zalobu-na-spolecnost-astrazeneca-kvuli-vakcine-proti-covid-19/

Pijack
6. 4. 2023 11:08
Ohodnotit příspěvek :
     

Arogance Američanů se plně ukázala v době odchodu CCCP z východoevropských zemí a zrušením aliance Varšavské smlouvy. VS se zrušila, ale USA okupují Německo i nadále a NATO se navíc rozšiřuje. Správně měly v těch letech USA z Německa vypadnout také. To se snad nemusí hlásit, to bylo vidět. Hloupí Němci, kteří neuměli situaci vyhodnotit. Když padla DDR a Německo se spojilo, tak kde bylo pro USA nějaké nebezpečí? Nebylo. Nenažranost Amerických Židů je nekonečná. A naši hovloidní politici tohle vůbec nepochopili. Proto jsme tam kde jsme.

Pavel K
6. 4. 2023 12:13
Odpovědět  Pijack

….ale naši politici to velice dobře pochopili a rádi čekali na spadané drobky a protažení otvoru do duše. A ještě jako bonus slib, že bude sněžit i v červenci. 🤣 🤣 🤣
Začalo koncertní turné dne anglosaského notového zápisu árie CéDur vše pro výsadbu Modrého paličáku ku předu lévá pravá česnekovina. Zasmradit celou Evropu česnekovým aroma. Pijacku kamaráde mě je tak ze všeho smutno až zle a pak vyjdu z baráku koukneš na ten pokryteckej materiál okolo sebe a chce se mi zase zvracet, já snad začnu chodit taky sáňkovat, protože to nejde vydržet být při vědomí. 🤣 🙄 🤦‍♂️ 🙋‍♂️
P.S. Bych chtěl být muška zlatá a být s pekarkou na palubě do toho Thajwanu, tam musela být chumelenice. 🤣🙄🙏🤦‍♂️

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy
6. 4. 2023 15:27
Odpovědět  Pavel K

Také se může stát, že tu již dlouho kecat nebudeme. Odfoukne nás to a hned budeme na druhém břehu. Takže ještě nějaký ten gulášek, svíčkovou nebo ovárek a ze dvě vychlazené a ani nás to nebude bolet. A o tom pokryteckém materiálu mi ani nemluv. Mohu říci, že mi to již hlava fakt nebere. Jak to říká Milan – jdu od toho.

Pavel K
6. 4. 2023 17:18
Odpovědět  Pavel z Moravy

Jo kamaráde máš pravdu ale když ono už ani pořádně nechutná, bývávalo.

aamater
6. 4. 2023 12:04
Ohodnotit příspěvek :
     

Kto sa z vlastnej histórie nedokázal poučiť, tak ten si ju musí zopakovať!!! Nemcom by to malo rýchlo dôjsť a mali by začať aj podľa toho konať. Alebo tak veľmi túžia po tom aby nad Reichstagom opäť viala červená zástava? Rus im nakoniec môže v tom vyhovieť.

Pedro
6. 4. 2023 12:13
Ohodnotit příspěvek :
     

Našeptávači z USA otravují všem lidem v Evropě i jinde život. Už je 10 min. po dvanácté, zavřít jim držky!

zuzana
6. 4. 2023 12:47
Ohodnotit příspěvek :
     

Ukrajina se snaží peticí legitimizovat snahu o získání jaderných zbraní

https://aktax.cz/ukrajina-se-snazi-petici-legitimizovat-snahu-o-ziskani-jadernych-zbrani/

José
6. 4. 2023 15:30
Ohodnotit příspěvek :
     

Je nutné si uvědomit, že USA udělají vše pro to, aby válka trvala co nejdéle, obětují klidně Polsko, Slovensko, i nás. Těm zásadně na nikom nezáleží, to si jen my, vlezdoprdelkové namlouváme, jak jsme pro ně důležití…

Autor
6. 4. 2023 16:28
Odpovědět  José

Hlavně “demokrati” potřeují ale nějaký hlasitý výsledek. Volby.

Pavel z Moravy
6. 4. 2023 16:26
Ohodnotit příspěvek :
     

Přátelé, něco mimo mísu. Dle EU výrobci nemusí označovat podíl hmyzu v potravinách. Pouze Itálie a Maďarsko to budou dělat, neboť si to zákonem upravili. A teď to další, co možná víte. Letošní Světové ekonomické fórum Švába se bude konat v Číně. Více k tomu nedodávám. Takže to nakonec bude tak, že nás opravdu oholí, svým způsobem zotročí a pak už si s umělou inteligencí se zbytkem poradí. Hodně lidí o tom již nejméně rok mluví, že jsou domluveni všichni a jedou v NWO. Nemohu to posoudit, ale z Číny mám opravdu obavy. Takže s námi možná vydrbou tak jako v 89. Co když celá ta zlatá miliarda jsou všichni ti šéfíci po celé planetě.Ti největší, velcí, menší a nakonec zbýváme my, nic neznamenající. Jak říká Milan, jdu od toho, je mi z toho blejno.

JKkklkkkkk
6. 4. 2023 19:15
Odpovědět  Pavel z Moravy

V USA uz rvou mRNA injekce i do dobytka a doufaji, ze kdyz jejich maso neockovani sezerou, ze je bude ockovat. Chteji 100 % genocidu a aby nikdo neuniknul. S pomoci poskoku ve vladach se jim to podari, pokud budou lidi chrapat!
Dosud se v mediich vsude skody ockovanim, nadmerna umrtnost a zdravotni potize zamlcuji. Mengelove nechteji skody davat do kausalni zavislosti s ockovanim! Popiraji, ze problemy lidi souviseji s ockovanim nevyzkousenymi sajrajty mRNA.

Pavel z Moravy
6. 4. 2023 20:16
Odpovědět  JKkklkkkkk

Však jsem četl, že jenom během března odpadlo 7 pilotů aerolinek. Pamatuji si jak před 2 roky varovali, že budou piloti kolabovat a do pár roků budou pilotovat pouze neočkování. To popírají také a přitom piloti musí chodit na prohlídky stále. Je to dle mne zlé, ta nejhorší odrůda lidských zmetků se zmocnila tady na západě i když kdo ví jak je to jinde moci a asi provádí svoji plánovanou depopulaci. Těch Mengelů je neuvěřitelné množství. Degradace lidskosti a degenerace společnosti proběhla rychle za tupého čumění davů, zblblých konzumem, super zvrácenou pakulturou a po důkladném vymytí mozků. Co potom můžete chtít. Tady by musela přijít taková obroda na kterou ale asi člověk nestačí. Buď musí pomoci vesmír, nebo je jediná možnost opět dobýt Bastily.
.

6. 4. 2023 17:15
Ohodnotit příspěvek :
     

Bylo by to jistě možné pro obě válčící strany, skončit ze dne na den s válčením. Ale to by byla pohroma pro USA. Ten jejich úpadný proces, mocenský i ekonomický (ono je to vlastně totéž), který je už v jistém běhu, by se tímto mírem najednou skokem urychlil. A tomu oni chtějí zamezit.

A protože již ztratili veškeré skrupule, bojím se, že by vymysleli něco děsného, děj se s Evropou, co chce…

JKkklkkkkk
6. 4. 2023 19:09
Ohodnotit příspěvek :
     

Cilem Ruska a Ciny je vymanit Evropu z vlivu USA. Odsunout atomovky a zakladny US Army z Evropy. Omezit financni a politicky vliv americke zumpy, tzv. mainstreamu v Evrope.
Bude to fuska! S Macronem a Scholzem se to nepodari.

Luboš
9. 4. 2023 02:10
Odpovědět  JKkklkkkkk

Nebudou na to mít dolary a vypakují se sami.