blog

Izraelská blokáda pásmy Gazy prolomena! Washington včera v Káhiře kapituloval, a přijal arabské podmínky!

Michael Svatoš
Izrael si svým týdenním brutálním bombardováním 2 milionů nevinných civilistů v pásmu Gazy v odvetě za brutální nájezd několika tisíců palestinských řezníků proti jeho občanům zadělal na nečekaně velký problém. A o tomto víkendu se rychle ukázalo, že ani Washington nemá náladu se nechat Tel Avivem zatáhnout do nějaké dlouhé, krvavé a vyčerpávající války na Blízkém východě, která se z ničeho nic začala rýsovat na obzoru! Co se tedy o víkendu tak zásadního odehrálo, že Izrael najednou na poslední chvíli zrušil ohlášenou pozemní ofenzívu proti pásmu Gazy údajně “pro špatnému počasí!”? A hlavně, co můžeme zase čekat, že nás zase nepříjemného postihne?

Víkendová fiaska Washingtonu!

 • V pondělí 9. října nařídil izraelský ministr války Joav Galant totální blokádu pásma Gazy, a západním novinářům se beztrestně vychloubal svým válečným trestným činem proti milionům civilistů se slovy: Nařídil jsem úplnou blokádu pásma Gazy. Nebude tam žádná elektřina, žádné potraviny, žádné palivo, vše je uzavřeno. Bojujeme proti bestiím a podle toho jednáme! V Gaze tak krom 2.3 milionů palestinských civilistů izraelský řezník Galant uvěznil i 600 Američanů!  A to se ukázalo jako obrovský problém!
 • Washington se celý minulý týden zoufale snažil donutit Egypťany, aby otevřeli svůj hraniční přechod do Gazy Rafah, a umožnili evakuovat 600 Američanů zablokovaných v Gazy před jistou smrtí!
 • Turecko a další arabské země, včetně Putina, se naopak celý týden marně domáhali, aby Izrael umožnil přes přechod Rafah dodávat do Gazy humanitární pomoc pro civilní obyvatele. Izrael na arabsko-ruské diplomatické nóty dokonce odpověděl bombardováním palestinské infrastruktury přechodu Rafah!
 • Napětí ve Washingtonu začalo gradovat v pátek 13. 10., protože průzkumy veřejného mínění ukázaly, že mladí voliči do 45 let, zejména barevní, většinově nepodporují současné izraelské brutální útoky proti Palestincům. Bidenovo okolí si okamžitě uvědomilo, že nynější politikou bezpodmínečné podpory Izraele proti Palestincům může ztratit část naprosto klíčové skupiny voličů, která rozhodne příští souboj o dalšího obyvatele Bílého domu. Představa, že nepopulární podpora Izraele u klíčového segmentu voličů bude ještě umocněna fotografiemi desítek Američanů, včetně amerických dětí, roztrhaných v Gaze izraelskými bombami, umořených hladem a žízní, a zanechaných na pospas osudu bez nejnutnější lékařské pomoci, vyděsila Bílý dům natolik, že vyslal svého ministra zahraničí Blinkena na Blízký východ, aby tam arabské země donutil k ústupkům, a Egypt umožnil evakuaci Američanů z Gazy přes Rafah.
 • Blinken několik dní létal z jedné arabské země do druhé, a všude slyšel to stejné – okamžitě ukončete bombardování a blokádu Gazy!  Žádným Američanům evakuaci z Gazy do Egypta nepovolíme! V neděli dopoledne proto Blinken v Káhiře při rozhovoru s egyptským prezidentem as-Sísím kapituloval, a slíbil, že USA donutí Izrael, aby povolil humanitární zásobování pásma Gazy přes přechod Rafah, výměnou za evakuaci 600 Američanů
 • Politika Washingtonu se tak opět ukázala v jasném světle. Bílý dům nezajímá život a nebo smrt 2.3 milionu nevinných palestinských civilistů, a dětí, ani život a smrt 600 Američanů v Gaze, ani mezinárodní právo. Bidena a jeho administrativu zajímá jen, aby byli opět zvoleni! 
 • Na egyptské straně hranice jsou už připraveny stovky kamionů naložených tisíc tunami humanitární pomoci. Jen léků a zdravotních potřeb pro nemocnice je naloženo pro 300 tisíc lidí! To vše dík Turecku, Egyptu, a dalším arabským zemím. 
 • Ve čtvrtek 12. října česká a euro-média radostně bubnovala, že náměstek ministra financí USA Wally Adeyemo potvrdil, že 6 miliard USD, které byly Iránu celá léta na příkaz Washingtonu zadržovány, nebudou Iránu vráceny, jak bylo v září dohodnuto! Důvodem pro další zadržování miliard měla být podpora Iránu palestinskému hnutí HAMAS. Jenže, co platilo ještě ve čtvrtek ve Washingtonu, přestalo platit o víkendu v Kataru, kde v bankách na účtech zadržované miliardy leží! Guvernér katarské centrální banky šejk, Bandar bin Mohammed bin Saoud Al-Thani, se v sobotu, u příležitosti jednání vedení Mezinárodního měnového fondu v Maroku, sešel s hlavou iránské centrální banky Mohammadem-Rezou Farzinem, a stručně na tiskové konferenci oznámil, že Katar Washingtonem zadržované miliardy ihned uvolní, a pošle je na iránské bankovní účty v Iránu
 • USA včera potvrdily, že jejich letadlové lodě ve Středomoří se v žádném případě nezapojí do války Izraelců proti pásmu Gazy, ale mají za úkol odstrašit Irán a další země, aby se do války zapojily! Podle iránských zdrojů Irán vstoupí do války pokud Izrael podnikne pozemní ofenzívu proti pásmu Gazy! Iránské revoluční gardy a irácké šíitské milice se o víkendu začaly hromadně přesouvat do prostoru Golanských výšin, odkud je možné Izrael napadnout. Řada vojenských analytiků je přesvědčena, že síla těchto jednotek je značná, že jsou skvěle vycvičené a vyzbrojené, a že ve válce v Sýrii získaly značné bojové zkušenosti! Iránský ministr zahraničí Hossein Amir-Abdollahian v neděli varoval Izrael: Pokud se sionistická agrese nezastaví, ruce všech stran v regionu jsou na spoušti! Podle hodnocení iránských oficiálních médiíbude Izrael čelit útoku na třech frontách, a pokud do boje ještě vstoupí Hizballáh, impozantní skupina odporu v Libanonu, mohla by se situace pro izraelské pozemní síly stát nezvladatelnou. Útok dobře připraveného Hizballáhu by mohl napnout vojenské schopnosti Izraele až k prasknutí. Poslední zprávy naznačují, že jednotky Hizballáhu se mobilizují a přesunují směrem k Izraelem okupovaným palestinským územím. Tento dobře připravený  a koordinovaný útok spontánních hnutí by mohl válečné schopnosti Izraele napnout až do bodu, odkud není návratu! Obdobné zprávy o velkých přesunech iránských revolučních gard a šíitských milicí směrem k izraelsko-syrské hranici publikovala včera i ruská média. Podle ruských médií se Washington chystá zažehnout na Blízkém východě obrovský válečný požár! 

Hlavní západní analytici specialisté na Hizballáh a iránskou politiku se podobně jako Rusové domnívají, že existují dva možné scénáře zahájení útoku na Izrael ze severu:

 1. K útoku z Libanonu a ze Sýrie na Izrael dojde pokud bude pozemní ofenzíva Izraele proti HAMAS v pásmu Gazy úspěšná, a bude hrozit likvidace celého hnutí HAMAS. 
 2. K útoku z Libanonu a ze Sýrie na Izrael dojde pokud izraelská pozemní ofenzíva způsobí masové ztráty palestinského civilního obyvatelstva, a nebo bude směřovat k jeho vyhnání z pásma Gazy.
 3. Hizballáh jen v Libanonu podle analytiků nashromáždil 300 tisíc raket, a disponuje značnou moderní protitankovou výzbrojí! Jeho bojovníci jsou dobře vycvičení! Izrael má ovšem leteckou převahu!
 4. Největší hrozbu pro Evropu představuje narušení zásobování ropou a zemním plynem, které by válka mohla přinést! A hrozba další vlny masové imigrace!

sdíletj na

13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
janle57
16. 10. 2023 22:01

Invazi Hamasu do Izraele vyvolalo znesvěcení arabské mešity v Jeruzalému ortodoxními
Židy pod ochranou izraelské policie,o tomhle u nás nikdo nesmí mluvit,pohár prostě přetekl,
hotdogové si velmi dobře uvědomují,co bude po izraelském pozemním vpádu do Gazy
následovat,do hry vstoupí Irán s Rusy a Čínou za zády a do Evropy a Hotdoglandu
se nedostane ani kapka ropy,máme se na co těšit,jsme na té správné straně barikády!!

jiří
17. 10. 2023 18:53
Odpovědět  janle57

Události v Izraeli jsou ve všech ohledech akcí, při níž se chazarští mafiánští zločinci snaží vyhnout zatčení a soudu za válečné zločiny. Snaží se také rozpoutat třetí světovou válku, aby se dostali z vězení. Jsou však odsouzeni k neúspěchu.
https://tadesco.org/stejne-jako-neuspesni-bankovni-lupici-se-chazarska-mafie-zmocnuje-rukojmich-v-zoufale-snaze-vyhnout-se-soudu/

Autor
16. 10. 2023 22:18

No to je kapitulace!? Nebo řešení? V podstatě si jen “vyžádali – vyprosili” svoje vlastní občany. A za to že se otevře koridor.
Hned mi to bylo divné.
https://ria.ru/20231016/zapad-1903141677.html

To by USA nemohly. Saúdská Arábie odhaluje, jak Putin přehrál Západ
Arab News: Putin přehrál Západ tím, že ukázal na skutečný kořen války v IzraeliRuský prezident Vladimir Putin poukázal na skutečnou příčinu konfliktu na Blízkém východě, který výrazně zvýšil jeho image v arabském světě a učinil z něj potenciálního prostředníka mezi Izraelci a Palestinci, píše specialista na americko-arabské vztahy Denmark Koleilat Khatib v článku pro Arabské zprávy .
“Putin je jediným světovým vůdcem, který poukázal na kořen konfliktu mezi Izraelci a Palestinci. To bylo vysoce oceněno Ligou arabských států (LAS). Mluvčí Ligy arabských států Jamal Rushdie poznamenal, že Rusko “se rozhodlo racionálně a vyváženě.” postoj k současné situaci, na rozdíl od jiných mezinárodních mocností,“ uvádí publikace.
pokr.

Autor
16. 10. 2023 22:20
Odpovědět  Peter 008

Expert také připomněl, že Američané nebyli schopni uzavřít obchod přijatelný pro obě strany. Zástupce palestinské mise ve Spojeném království zase řekl, že Spojeným státům se nepodařilo vyřešit arabsko-izraelský konflikt a tuto roli by měli převzít jiní hráči.
Boje na Blízkém východě propukly 7. října, kdy vojenské křídlo hnutí Hamas zahájilo bezprecedentní raketový útok na Izrael z pásma Gazy. Po úderech navíc palestinští bojovníci pronikli do pohraničních oblastí. V reakci na to izraelské obranné síly zmobilizovaly zálohy a během několika dní po útoku armáda převzala kontrolu nad všemi osadami podél hranice Gazy a provedla řadu náletů proti cílům, včetně civilistů, v pásu.
Ruské ministerstvo zahraničí vyzvalo strany, aby zastavily nepřátelství. Prezident Vladimir Putin již dříve řekl, že řešení krize na Blízkém východě je možné pouze na základě vzorce dvou států schváleného Radou bezpečnosti OSN , který předpokládá vytvoření nezávislého palestinského státu v hranicích z roku 1967 s hlavním městem ve východním Jeruzalémě.

Standa
16. 10. 2023 23:37
Odpovědět  Peter 008
Pavel
17. 10. 2023 04:18
Odpovědět  Standa

To uz zase prohrali. Poslali tam cely flotily a ted nic ,zase prazdnou a s nohama na ramenou.
Psali ,ze usackej ministr zahranici musel cekat dlouho , nez se ho nekdo v Saudi povsim.
Drive to byli zfanatizovany germani a hned 2x , ktery se hodili na terorizovani celyho svet s japoncema. Chteli jenom uzemi na vychode , co jim patrily.
Po valce se zase fanatici dali na terorismus na Str. Vychode ,taky chteli nejaky uzemi ,co jim patrili a nedavno ,zase ukrove . Takovy pouzivaji banky a korprorace na zniceni sveta , porad.

Putinovec
17. 10. 2023 10:30
Odpovědět  Pavel

Je to jedním z cílů tohoto procesu . Když se podíváte na situaci , jak se překotně den ze dne vyvíjí , tak co můžeme vidět ?
Západ je v pasti , protože je odřezán od všech dodavatelů surovin a bude muset zakleknout na kolena a prosit o audienci u Gosudara .
USA i Izrael jsou jedním tahem odepsáni , sílí tlak na spojení islámů pod umírněnou formou tzv. původního Koránského učení , do jehož čela byl už předem vybrán Kadyrov .
A kdo bude vyzván aby zachránil svět před třetí sv. válkou , tak jako v tehdy připravovaném jaderném konfliktu , mezi Pákistánem a Indií ?
Putin , protože má ve světě veliké renomé a všichni vědí , že pokud stvrdí nějakou dohodu , tak z jeho strany je neměnná a pevná .
A kdo tento proces pomáhal připravit ? Globalisté , protože jim teče do bot a musí chtě nechtě s Putinem spolupracovat .

JoFa
16. 10. 2023 22:21
 • “Politika Washingtonu se tak opět ukázala v jasném světle. Bílý dům nezajímá život a nebo smrt 2.3 milionu nevinných palestinských civilistů, a dětí, ani život a smrt 600 Američanů v Gaze, ani mezinárodní právo. Bidena a jeho administrativu zajímá jen, aby byli opět zvoleni! “
 • to je celý dôvod tohoto konfliktu.AAAle bude to veľký problém, kto chce aby Biden skončil, urobí všetko preto, aby Izrael padol a myslím, že aj padne na kolená. Biden-KO.
Standa
16. 10. 2023 23:35
Odpovědět  JoFa
anonym
16. 10. 2023 22:26

Pan Svatos a jeho hystericke vykricniky.

Gales
17. 10. 2023 10:16

Ortodoxní rabín z New Yorku vysvětluje, proč bojuje proti sionismu a státu Izrael! Mluvčí organizace Neturei Karta v rozhovoru pro muslimský web odhalil spiknutí sionismu proti Židům a objasnil válku mezi ž a Ž v podobě ostrého rozporu mezí židovskou Tórou a sionistickým Talmudem! Sionisté podle něho nemají s židovstvím nic společného, pouze se jím zaštiťují, ale přitom sami páchají zločiny proti víře, Palestincům a Židům!

Několik posledních dnů otřásá internetem zásadní a výbušné video, které zachycuje mluvčího ortodoxního židovského hnutí Neturei Karta v rozhovoru s muslimskou novinářkou, kde odhalil spiknutí sionismu proti Židům a proti Palestincům. Podle mého názoru jde dosud o nejkvalitnější konceptuální materiál, který je vyložený natolik polopaticky pro širokou veřejnost, aby dokázala pochopit prapůvodní příčinu války mezi ž a Ž, tedy válku mezi sionisty a Židy.

….

Gales
17. 10. 2023 10:16
Odpovědět  Gales

Z Ajronetu.

jiří
17. 10. 2023 19:26
Odpovědět  Gales

Abychom pochopili, co se skutečně děje, musíme ustoupit a podívat se na celkový obraz, protože to, co se děje, je skutečně biblické. Je to konec mnohatisíciletého pokusu satanského kultu o zotročení lidstva. Jde také o osvobození židovského národa z tisíciletého babylonského otroctví.
Jasným důkazem, že máme co do činění se starobylým satanským kultem, bylo zabavení svitků Tóry zdobených satanskou iluminátskou symbolikou, které byly ukradeny z 2000 let starých Satanových synagog v Sýrii.
https://tadesco.org/stejne-jako-neuspesni-bankovni-lupici-se-chazarska-mafie-zmocnuje-rukojmich-v-zoufale-snaze-vyhnout-se-soudu/