blog

Islámští teroristé včera na masových shromážděních od Mali do Iráku složili přísahu “Bayʿah” novému vůdci a vydali se na pochod proti Západu!

Islámští teroristé včera na masových shromážděních od Mali do Iráku složili přísahu “Bayʿah” novému vůdci a vydali se na pochod proti Západu! Victorie Nulandová, známá tím, ze rozpoutala občanskou válku na Ukrajině v roce 2014, včera v Nigeru vyhrožovala vůdcům převratu válkou, ale ti se jí vysmáli, a vypakovali ji zpátky do Washingtonu!

Michael Svatoš

Jedna Jobova zvěst za druhou se včera šířila světem. Asi největší Jobovku pro Čechy vypustili včera Němci. Ti stručně oznámili, že se spojili s Číňany, a že s nimi budou v Číně vyrábět elektromobily VW a Audi, a budou je z Číny dovážet do Evropy, a tady prodávat, protože se to na rozdíl od výroby elektromobilů v Evropě vyplatí!!

Plán pomateného vládce ČR Fialy, vyrábět z nejdražšího lithia na světě, z nejdražšího hliníku a oceli na světě, nejdražšími energiemi na světě, nejdražší elektromobily na světě, tak narazil na ekonomickou realitu, se kterou si neporadí ani pravověrný maoista, který věří, že může poroučet větru a dešti, a odírat daněmi a drahotou prostý lid i důchodce, jak se mu zlíbí! Když jsme 1. února v MAP 1587 citovali šéfa VW Schäfera, že koncern bude investovat a vyrábět pouze v těch zemích, kde je cena elektřiny jen 0.75 CZK za kWh, a že se Schäferem souhlasí všichni průmyslníci, a že se průmysl z Čech odstěhuje do Číny, nikdo tomu nevěřil. Neuplynulo ani půl roku a přichází první zúčtování s energetickou drahotou způsobenou protilidovou politikou české vlády i slovenské vlády, kterou Fiala a Heger prosadili loni v prosinci v Bruselu. Průmysl se hroutí a stěhuje, automobily, klíčový základ české ekonomiky budou neprodejné, a továrny se postupně zavřou. Kdo, a z čeho bude platit budoucí důchody, státní dluhy, hypotéky, vzdělávání dětí a zdravotnictví, Fialu a jeho pirátské pomocníky, stejně jako někdejší čínské kulturní revolucionáře, nezajímá! Jejich politika se evidentně řídí všeobecným heslem: Sláva Ukrajině! Ať Čína sílí a vzkvétá! Na Čechy, Moravany a Slezany z vysoka kálíme! 

Že je situace na trhu automobilů a elektromobilů v Evropě děsivá, dokazují šílená srpnová provolání britského  profesora Jima Sakera prezidenta Institutu automobilového průmyslu se sídlem v Hertfordu. Ten v zoufalství vyzval vládu Velké Británie, aby označila čínské automobily za hrozbu národní bezpečnosti, protože by se mohla dát pomocí dálkového ovládání z Číny do svévolného pohybu a zablokovat všechny dopravní tepny Anglie! Levná čínská auta s elektromobily totiž letos zaplavila britský trh, a srazila produkci anglických automobilek na kolena. Podle údajů Society of Motor Manufacturers and Traders, automobilového obchodního sdružení ve Spojeném království, bylo v roce 2022 v Británii vyrobeno 775 014 vozů, což je nejnižší roční produkce od roku 1956. To je o 9,8 procenta méně než v roce 2021 a o 40,5 procenta méně než před rokem 2019. A letos spadla výroba aut i elektromobilů na úroveň pandemie!

Velká Británie brání své automobilky jak může. Už si na EU vymohla, že od 1. ledna 2024 bude muset každý elektromobil dovezený do Británie obsahovat 45% dílů domácí výroby, a nebo bude zatížen 10% dodatečným clem. Čínská auta jsou tak levná, že 10% cla jejich prodeje neohrozí. Evropské automobilky, dosud hlavní vývozci aut do Británie, budou mít ale potíže. Buď pomocí náročné logistiky dovezou anglické díly do Evropy, a nebo anglické díly do Evropy, aby se smontoval konečný výrobek s podílem 45% anglického podílu. To vyhovuje pro krátkou logistickou vzdálenost automobilkám v severní Francii a Německu, nebo v Belgii, či u přístavů ve Španělsku, či Itálii, ale absolutně nevyhovuje českým a slovenským automobilkám! Opět je tak vidět další selhání české i slovenské vlády. Ostatně není určitě žádnou náhodou, že souhlas vlád všech zemí EU s touto celní dohodou prosadil mazaný bruselský super úředník Michel Barnier, Macronův člověk! Fiala tak za pouhých pár měsíců své vlády zničil celý český průmysl a budoucnost milionů českých zaměstnanců, důchodců a jejich dětí!!

Méně „zeleného svinstva“ v Británii je nová ostrovní politika, která byla před 14 dny přijata jak labouristy tak konzervativci! V Londýně se totiž konaly doplňovací volby, a proti všem předpokladům je jasně vyhráli konzervativci, kteří měli jasně prohrát! Konzervativci v kampani napadali ve městě vládnoucí labouristy starosty Sadiqa Khana, za zdanění aut na spalovací motory, a další “zelená svinstva”. Voliči za pár dní dramaticky změnili své preference, a od té doby se Británie vrací k politice Theresy Mayové, která slíbila vymýtit všechny příspěvky Británie k záchraně světového klimatu! Staronoví politici tak hodili bruselský Green Deal přes palubu, a slibují, že hodlají těžit ropu i plyn, a nebudou zatěžovat lid daněmi a poplatky na “zelená svinstva”! Z politiky Green Deal se tak přes noc stala politika Green Crap. I v Česku už někteří členové ODS zavětřili změnu směru foukání větrů, a hodlají se zachránit, zdá se

Obyvatelé Evropy nemají díky drahotě nejen na auta, ale už ani na dovolené! Italští hoteliéři a kavárníci začali po šíleném zdražení turistických poplatků a cen v letoviscích zoufale volat vládu o pomoc, protože ani domácí Italové letos na dovolenou k moři nedorazili, a cizinců je pomálu, a hlavně mladí Němci a Rakušané jen popíjejí na plážích a nehodlají utrácet v kavárnách, a na diskotékách. Podle včerejší zprávy neuvěřitelných 40% Italů letos nevyrazilo k italským mořím na dovolenou, a to znamená kolaps italského cestovního ruchu. Zdražení dovolené je prý neuvěřitelných 40%. Odhady byly dokonce 42%! Na kávu za 15 EUR a pizzu za 75 EUR mají jen boháči a ne lidi. Přes zásah ministerstva, se nepodařilo ceny srazit, a Italská vláda očekává nemilé výpadky v daních z turistiky, která je důležitým příjmem Itálie. Zejména dramatický je pokles turistů z Německa. Němečtí analytici cestovního ruchu oznámili 31. července, že z Německa letos odjelo o 18% méně občanů na dovolenou do ciziny, než v roce 2019, kdy nebyla pandemie. Tržby vzrostly sice o 7%, ale pouze díky extrémně bohaté klientele. Evropané už tak nemají ani na dovolenou, a v Česku tomu není jinak. Opět dílo Fialovo!

Čekají nás krušné časy! Islámská teroristictická organizace ISIL, která svou ofenzívou na iráckou Falůdžu, a potom do Sýrie, vyvolala masivní uprchlickou vlnu Angely Merkelové do Evropy, včera uspořádala od africké Mali až do Iráku masivní mítinky svých ozbrojených militantů, a na nich všichni skládali přísahu věrnosti Bay’ah, která je předzvěstí nové ofenzívy! Od Putinovy porážky ISIL v Sýrii před pár lety je tak po včerejšku jasné, že dosud rozdrobení a demoralizovaní militanti, nabrali síly a chystají se na masivní útok proti nenáviděnému Západu! (Viz fotky ze včerejší přísahy Bay’ah.) ISIL vznikl v důsledku americké hypotéční krize, kdy se ekonomicky zhroutily arabské režimy v Severní Africe a na Blízkém a Středním východě, a politiky Arabského jara dvojky Obama/Clintonová jištěné různými bruselskými a evropskými hejsky! ISIL způsobil v Evropě ty nejhorší teroristické útoky! Je opět ekonomická krize vyvolaná sankcemi na Rusko, a ISIL se opět vzchopil, protože Putin logicky nemá čas, síly ani zdroje, aby ho zatlačoval! 

Tzv. Arabské jaro začalo povstáním v Tunisu, protože ten se propadl do ekonomické krize! A v Tunisu to teď opět bouří. Tuniská vláda podplacená před pár týdny EU, oznámila, že přestane dotovat mouku pro tisíce tuniských pekáren, které z ní pečou levný chleba pro většinu chudých obyvatel Tunisu. EU místo toho, aby dopravovala ukrajinskou mouku Tunisu z ní nechala v západní Evropě raději vykrmovat prasata a drůbež pro Čínu! Hlavní tuniská odborová centrála UGTT, pod vedením jejího vůdce Noureddia Taboubi zahájila 6. srpna protesty pod hesly: Nejsme žádná stráž hranic EU, a nebudeme je hlídat před imigranty! Západní kolonialisté, kteří nás celá desetiletí okrádali, musí konečně pochopit, že je na čase, aby konečně reálně pomohli Afričanům k důstojnému a slušnému životu! V Tunisu se totiž lidé bouří, protože EU podplatila minulý měsíc miliardou EUR Tuniskou vládu, aby nepouštěla africké imigranty z Tunisu na lodě pašeráků plující do Itálie! Pro obyčejné Tunisany to ale znamená, že bude méně potravin, budou dražší, a Tunisko se propadne do imigračního chaosu! Jak se ukázalo, tuniská vláda naletěla na slib miliardy EUR, a nejdřív musí z vlastních peněz nakoupit strážní lodě, a najmout vojáky a policisty, aby hlídali pobřeží, a proto zrušila dotace na obyčejný chleba! Díky Bruselu nemá ani levnou mouku, protože ji zkrmili západoevropští farmáři! Teroristickému hnutí ISIL se tak opět budou hlásit naštvaní mladí Tunisané. Byli to ale právě Tunisané, kteří stáli v roce 2016 za útokem v Nice, při kterém bylo zabito 86 Francouzů! V roce 2020 zaútočili v Nice opět! Brusel tak opět v Tunisu opakuje stejné chyby, jako při minulé krizi! A Rakušan podepsal, že Česko bude přijímat od zemí EU imigranty!

Po svržení prozápadní vlády v Nigeru se nenávist proti Francouzům, kteří celá desetiletí Afriku jen bezostyšně drancovali, přesunula do Ghany, kde se opoziční síly chystají 13. srpna pokusit svrhnout svého prezidenta. Ghanský prezident Akufo Addo už v prosinci telefonoval do Washingtonu, ať ho přiletí ihned zachránit, protože Wágnerovi kuchaři už byli viděni na  severní hranici Ghany v Burkině Faso. (Viz MAP 1541.) Kuchaři ovšem převraty v Africe neprovádějí, jen si počkají až sami Afričané své úplatné, kolonialisty, Paříží a Bruselem, dosazené panovníky vyženou! Jak vidíte na plakátu dole, středobodem osvobození Ghany je nenávist k Francii, která spojuje všechny místní domorodce bez ohledu na kmen či národnost! 

Obrovský nezdar včera utrpěla Victorie Nulandová. Ta je de facto architektkou současné ukrajinské války, protože svým výrokem “EU do prdele” zcela rozvrátila vyjednávání s Ruskem a se zastánci federalizace Ukrajiny, a prosadila nástup krajních nacionalistů k moci! Od té doby je Ukrajina v občanské válce a ve válce s Ruskem. Merkelová jí v roce 2014 za její rozdmýchávání vnitro ukrajinského konfliktu označila za naprosto nepřijatelnou političku!  Nulandová včera přiletěla do hlavního města Nigeru Niamey, kde se pokoušela proniknout k šéfovi pučistů generálovi Abdourahamane Tiani. Mohla však jednat pouze s jeho zástupcem generálem Moussa Salaou Barmou, který byl před lety vycvičen americkými speciálními jednotkami, a požíval ještě před měsícem nejvyšší důvěru Pentagonu. Generál Barmou všechny její výhružky, aby se chunta vzdala, smetl ze stolu, a nedovolil jí ani navštívit svrženého prezidenta! Nulandová proto odletěla.

Mezitím sousední Nigerie, řízená bývalým americkým dealerem heroinu Ahmedem Tinubu, kterého Washington ochránil před vynesením rozsudku na základě důkazů FBI za drogové dealerství v USA, a kterého začal před lety politicky podporovat, zablokovala dodávky elektřiny do Nigeru, na kterých je Niger závislý ze 70%. Rebelové z Burkiny Faso a Mali už ale do Nigeru vyslali své delegace, aby demonstrovali tamní chuntě svou podporu! Tinubu, po nezdaru v nigerijském senátu, který mu zamítl válečnou výpravu v žoldu USA a EU do Nigeru, svolal prozápadní země ECOWAS na tento čtvrtek, nejspíš aby přesvědčil nějakého prozápadního vládce k válečné výpravě! USA vyslaly už minulý týden do Nigérie prezidenta Světové banky Ajay Bangu, bývalého šéfa newyorské globální firmy Mastercard, a ten tam nasliboval půjčky, odpuštění splátek,  a vytvoření nových 1500 pracovních míst pro mladé Nigerijce. Ahmed Tinubu ovšem za svoje válečné plány sklidil v Nigérii všeobecnou kritiku, a možná ani nemyslel svá slova příliš vážně, protože se v poslední době kamarádí více s Číňany, než s Američany. Zdá se, že Tinubu bere dary od obou stran, přičemž se ukazuje, že Číňané dávají větší dary

Svět možná opět stojí před podobnými katastrofami, jaké vyvolal svou politikou Obama. Zdá se tak, že vláda demokratů v Bílém domě znamená jen bídu a války! Obdobně to začíná vypadat s českou ODS! Proto podporujte nové politiky, a hlavně se staňte novými politiky. Jak jste viděli, stačí jedny místní doplňovací volby a vystrašení politici ihned začnou křičet Green Crap místo Green Deal!, aby nepřišli o své prebendy!
https://www.michalapetr.com/

sdílet na

15 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Autor
8. 8. 2023 20:31
Ohodnotit příspěvek :
     

Vzpomene si ještě někdo, jak se prosazovaly 3D televize? Kde jsou? K dnešku už měly být 3D zprávy všude po minimálně Evreopě USA, Číně … všechny filmy a seriály …
Stejně to dopadne s elektromobilitou. Netvrdím, že něco bude stále,. ale celkově je to slepá ne ulička, ale tunel. Ani desetina součqsných automobilů není reálně nahraditelná elektroauty.
Musely by být naprosto jiné baterie nebo jiný el. pohon. Podobně jako vodíková “revoluce”. Prostě platí fyzikálně-chemicko-matematické zákony “rasové bílé matematiky a vědy” a neplatí zbožná přání. Za nedlouho se zjistí – jakoby náhodou – že ani všechny elektrárny světa nestačí ani na plynulý provoz byť jen třeba v Číně všech elektroaut. Už dnes je po světě obrovský nediostatek el. energie, energie jako takové a teď ještě tohle … No, PROSTĚ TOMU DLOUHODOBĚ NEVĚŘÍM ZA současných postupů.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
8. 8. 2023 21:26
Odpovědět  Peter 008

Prostě tomu nechat volnej průběh; žádný dotace, tlak a befely. Neviditelná šmátralka trhu to pak už vyřeší.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
8. 8. 2023 21:15
Ohodnotit příspěvek :
     

Když tak koukám na ty kozo-jeby hezky v lajně na motorkách, tak říkám, že ta kazetová munice může mít taky něco do sebe.

Bety
8. 8. 2023 22:13

A kdopak jim tu spoustu motorek asi tak dodal? V Sýrii těm podřezávačům krků USA dodaly zbraně a automobily a nejspíš i výcvik. Vyplatilo se jim to na ropě i na imigrační vlně do Evropy – na té jim totiž nezáleží ani za mák, čím dřív klekne, tím líp.

Jaroslav
9. 8. 2023 08:49
Odpovědět  Bety

Stejně jako Al Kaida a Osama, jsou to všechno výtvory našeho současného velkého bratra. Zpravidla se jim to časem vymkne z rukou a pak žije vlastním životem. Pak dělají prekvapené – “já nic já muzikant”. PS. Muzikant v tomto případě není Wagnerová. Mluví se o řízeném chaosu, mne se však zdá, že je to prostě chaos s nejistým koncem

Pavel z Moravy
9. 8. 2023 09:31
Ohodnotit příspěvek :
     

Nu, pokud vím, tak tady jeden pán říkal, že je jedno komu ten Niger prodává to svoje bohatství a hle oni samotní obyvatelé Nigeru, říkají jak nehorázně byli Frantíky vykořisťováni. Ono kolonialiamus a kapitalismus při vykořisťování jdou ruku v ruce a i když se dnes snaží maskovat pod jinými názvy, nikoho znalého a zralého to nezmate. Prostě kapitalismus jako takový, který si jeho architekti vytvořili i když oni budou tvrdit, že vznikl výlučně přirozeným vývojem, což jim samozřejmě nikdo nebere ukázal již dávno svoji pravou tvář. Hlavně ukázal a ukazuje komu slouží a komu je určen. A ty pokrytecké řeči o blahodárnosti tohoto kapitalistického systému mohou roztrubovat pouze lidé, kteří se nikdy manuálně neživili. Všechny ty oběti za ta staletí hrůz, kdy tito obyčejní lidé umírali díky nelidskému zacházení s člověkem mohou být zapomenuta pouze těmito zločinci kapitálu. Jestliže se říká, že francouzská revoluce byla dcerou znásilněného lidu, co potom byla revoluce u nás v 48. Vždyť pocházela ze stejných příčin, bídy a absolutního vykořisťování člověka. To se samozřejmě architektům kapitalismu z 89 nelíbí, když je vše tak jasně řečeno a proto jejich nenávist vůči jinému státnímu zřízení

Pavel z Moravy
9. 8. 2023 09:34
Odpovědět  Pavel z Moravy

bude logicky trvalá. Kdo by zajišťoval těmto jak se dnes bohulibě říká kapitánům průmyslu ty bohulibé zisky, které tyto rody vykrmí na mnoho generací do budoucna. Lid si ale zvolil kapitalismus jako cestu svého bytí, takže proti gustu žádný dišputát.

Gales
9. 8. 2023 10:01
Odpovědět  Pavel z Moravy

Z ajronetu….. Zámořský, několika stovkami chazarských a anglosaských rodů ovládaný kaganát, je nepochybně globálním predátorem, diktátorem a parazitem světa. Bohatství těchto rodů pochází z velké části z práce, živoření a smrti miliard lidí celého světa. Hlavní zbraní zámořského kaganátu na zotročování a vykrádání světa je dolar, zpočátku krytý zlatem, později hodnotou ropy (petrodolar) a nyní už jen strachem z “humanitárního” bombardování. Je třeba vypnout tiskárny “světovládců” dnes už jen virtuálních dolarů, přesněji klávesnice privátních vlastníků FED. Čím dříve to bude, tím lépe pro svět. Teprve pak se tito skuteční vládci Ameriky a celého Západu stanou pro ždímané a podváděné otroky celého světa lovnou zvěří a svět se zbaví amerického diktátu. Dobrovolně se své moci nevzdají, ale svět nesmí dopustit, aby vyvolali poslední velkou válku v lidských dějinách. Toto nebezpečí je stále možné, i když zatím ne pravděpodobné. Zatím. “Světovládci” totiž své životy cení nade vše. Ale jen ty své.

9. 8. 2023 13:51
Odpovědět  Gales

Tak tohle se bude politrukovi hrubě nelíbit, voni jeden bolševiku. 🙂
 “Lid si ale zvolil kapitalismus jako cestu svého bytí, takže…”
Takže lid je idi-ot. Tentýž lid huláká antibabišovská hesla a že dost bylo Babiše, přičemž 21 000 toho hulákajícího lidu platí, protože zaměstnává (v čr) Babiš. Tentýž lid by babišovi přál aby zkrachoval, aniž domýšlí důsledky, že na Agrofert nabaleny další subjekty, takže o živobytí by přišlo mnohem víc toho hulákajícího lidu. Kdyby lid hulákal Babiš lump, Babiš vykořisťovatel a politický hochštapler, Babiš vyvlastnit, tak v cajku, ale takhle jen stvrzuje svou idi-ocii.
Ten pán co tu perlil, že je to fuk komu Niger prodává, má těžký problém s logikou. (Popravdě nejen s logikou; i sám se sebou.) Pán ve svém zaujetí není schopný pochopit, že může být fuk komu prodává, ale není fuk kdo kasíruje.
Když rozluštili první hliněnou tabulku z Uru (tohle mě fascinuje, že první kterou z těch tisíců vzali do ruky), stálo na ní: “Ať se na světě vrtneš kam chceš, všude narazíš na pitomce.” Přes pět tisíc let uběhlo a nic se nezměnilo…

9. 8. 2023 14:09

Kopanec. Bylo to vám oběma, Pavlovi a Gatesovi, přičemž jsem tohle zapomněl zkopnout:
“Dobrovolně se své moci nevzdají…” z kteréhož důvodu jezdil jeden truhlář do Moskvy, učit se, jak jim zakroutit krkem.

Gales
9. 8. 2023 18:53

Je na čase obnovit tu kratochvíli.

Bety
9. 8. 2023 12:51
Odpovědět  Pavel z Moravy

Moc dobře jste to napsal. Proto se také tak snaží všem těm, kteří neumějí přemýšlet vnutit přesvědčení, že – bolševik – je sprosté slovo.
Víte, jaký byl průměrný věk dožití ruského mužika za cara?? Bylo to 35 let!! Mládí v plné síle bylo tehdy zatraceně krátké.

sergej
9. 8. 2023 16:30
Ohodnotit příspěvek :
     

Ty brďo tajvanec alias ukrajinec prošvihl inaguraci a proč se nepozval chameleon?

eFPe
9. 8. 2023 18:09
Ohodnotit příspěvek :
     

Já napíšu k Nigeru.
Jestliže se jedná o převzetí moci v rámci jedné republiky(státu), tak je okolním zemím po tom prd.
Je naprosto nepřípustné aby se okolní země do tohoto vměšovaly.
Stejně tak v případě Íránských oddílů v Sýrii. je to svébytná země, pozvou si koho chtějí, koneckonců tam beztrestně působí nezvaní hosté, a jiná země prostě napadá jinou…jen proto že si tam pozvala někoho koho ti zrovna nemusí.

9. 8. 2023 23:08
Ohodnotit příspěvek :
     

zkouška Milan ze Zahrady Čech