blog

Instrukce pro budoucnost.

Taky si často pokládáte otázku, proč vlastně žijeme? Jaký zde máme účel a úděl? Možná že čekáte na nějaký zázrak, který změní věci k lepšímu. Ale takové zázraky nechodí zvenčí chodí zevnitř nás. Jestli chceme změnit svět, začněme tím, že se pokusíme změnit sebe. Buďme k sobě dobří a laskaví. Žijeme v lásce a pravdě a ne ve lži a strachu. Mnoho z vás má strach z budoucnosti. Máte obavy, že vás budoucí události připraví o všechno na čem jste doposud lpěli a co bylo součástí vašeho světa. Jenže nikdo vás o nic nepřipraví. Vlastně ani nemůže. Může se stát, že někdo bude chtít měnit věci kolem vás, ale nemůže měnit věci uvnitř vás, když mu to nedovolíte. I zlo je slabé a moc dobře ví, že když se nebudeme bát projevit svojí vůli, tak nic nezmůže.

Materiálně založení lidé fungují tak trochu v režimu autopilota. Jejich osud je předurčený tak jako trasa vlaku, který se nedokáže odchýlit od směru kolejí. Není v jejich silách změnit vlastní život. Čím víc egoismu a prospěchářství, tím menší je schopnost změnit sebe samého a svůj život k lepšímu. Jsou jako ptáci, kteří zapomněli létat. Za to ti, kteří hledají cestu k Bohu (a pro každého má Bůh svojí podobu pro někoho je to vesmír a jeho zákony, pro jiného síla dobra, či architekt všehomíra), tak ti ví, že je bůh odměňuje tím, že je obrazně řečeno převádí do režimu ručního řízení a pomáhá jim dosáhnout dokonalost nejkratší a optimální cestou. Ti kteří našli cestu k Bohu ví, že jsou věční. Vnější okolnosti nám mohou sebrat hmotné věci kolem, možná i ten náš tělesný skafandr, ale svobodu ducha nám nikdo vzít nemůže. Připravil jsem si pro vás pár myšlenek neznámých autorů, které by vás mohly inspirovat stejně jako mě.

Přeji úspěšný rok 2024.

Parlalelne.cz

https://paralelne.cz/2024/01/01/instrukce-pro-budoucnost-to-nejlepsi-co-muzete-udelat-nejen-v-roce-2024/

sdíletj na

37 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Gales
1. 1. 2024 19:30
Ohodnotit příspěvek :
     

Síla lásky je v nás.

Nadia369
1. 1. 2024 20:30
Ohodnotit příspěvek :
     

Pred vic nez 20 lety mi jeden clovek rekl ” Znas odpovedi na vsechny sve otazky a reseni vsech tvych zivotnich situaci jsou uz pritomna. Hledej je ve sve dusi.Mel pravdu. A toto video je to nelepsi k otevreni divokeho roku 2024. Diky za nej. Nam vsem ostatnim preji at nas moudrost, vira, laska a odvaha provazi na cestach timto rokem.

1. 1. 2024 22:25
Ohodnotit příspěvek :
     

a za patnácté: nejlépe je oceníš co bezďák pod mostem. Ježíííšmarjááá!

Albi
1. 1. 2024 22:40

Bez “materiálna” skončí i to”duševno
Pod mostem bezďák ani duše dlouho nevydrží, zvlášť když takovému životu už obojí odvyklo.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
2. 1. 2024 00:38
Odpovědět  Albi

Je to plkání ze stejnýho ranku, jako to z Matouše: “Blahoslavení ti, kteří hladoví a žízní po spravedlnosti, neboť oni nasyceni budou.” Jako reklamní náborový slogan pro ovce dobrý, akorát že až na onom světě. Budou nasyceni. Zkrátka co na tom, že i se svým svobodným duchem chcípneš hlady pod mostem, hlavně že pagibneš svobodně.

Albi
2. 1. 2024 00:43

Slibem nezarmoutíš a naděje umírá poslední.

2. 1. 2024 00:49
Odpovědět  Albi

Někdo zapomněl těm filozofujícím mudrlantům co jich jen bylo říct, co si o tom myslela Božka Němců:
„Duch tratí sílu, když starost o vezdejší chléb jej tíží.“
Pročež „Moudré ucho neposlouchá, co hloupá huba povídá.“
Taky od Božky.

Albi
2. 1. 2024 01:44

Božka měla pravdu. Ona měla se starostmi o vezdejší chléb své zkušenosti a rozhodně je neprodiskutovávala v partě kavárenských žvanilů – dnes tedy “přeformátovaných” na čummobily.

Pavel z Moravy.
2. 1. 2024 11:08

Když jsem musel jako kluk chodit povinně do chrámu páně, tak jsem toto musel poslouchat stále, až se mi to zajedlo. Ono rozvíjet hlubokomyslné myšlenky v nasyceném těle je úchvatné, ale v tom hladovém s upnutou myslí, kde sehnat odštipku chleba a kde strávit noc, to už se tak nějak ta dušička blahem přestane tetelit.

Albi
2. 1. 2024 12:50
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Bingo!
A co tak experimentálně nechat ty kavárenské “filozofy” třeba jen 1 – 2 týdny hladovět o chlebu a vodě a pak místo “guláše se šesti” jim dát na výběr – “guláš, nebo duchovní meditace”?

2. 1. 2024 14:15
Odpovědět  Albi

Ale buďme spravedliví. Najdou se i praktické rady pro většiňáky z řad lidí práce a většinových důchodců , jak přežít Sra-čky. Třeba na tv Bureš jsou velice velmi praktická vidka “Jak se zabezpečit v době turbulencí? Jak nenaletět?” Móóóc užitečný.
P.S. Nevěřila bys, jak vynylejzavej je ten vládní parazit. Tak třeba stranou vší pozornosti zůstalo, že nově se od ledna 2024 daní výhry nad padesát tisíc kč – doteď to byly výhry nad milion. Nebo, další ňamka.
Parazit se zaměřil – rovněž stranou pozornosti – na doplatky za bydlení. A šel na to vych-caně. Aby zjistil výši nájmu v místě obvyklého, vyhledal si tři nejnižší nájemné v místě a okolí – v okolí do 20 km !!! – a z toho vypočítal průmět, s tím, že ten průměr tří nájmů je ono nájemné v místě obvyklé. A jak jsem na to přišel? Jednoduše. Od listopadu – od listopadu, ne až od ledna, ale od listopadu! – mi snížili doplatek o dva litry. To byl panečku dárek! A víš co je smutné? Jak jsem zjistil na podatelně, byl jsem jediný, kdo si podal odvolání, protože co je moc, to je moc. Počítat k místu obvyklému místo vzdálené 16 km, že prý nebyl jinde poblíž vzorek k výpočtu nájemného v místě obvyklého, když jen v “mé” obci

2. 1. 2024 14:17

 jich je 39 a další desítky v přilehlých obcích mi už přišlo daleko přes čáru.
Vlastně nevím co mě se-re víc. Jestli to, že nás odrbali nejen na valorizaci důchodu, ale ještě na doplatku, nebo to, že jsem byl jediný, kdo se odvolal. Ne že bych si od toho něco sliboval, ale přece jen je pro ouřadu rozdíl, když se odvolají všichni, nebo pouze jeden. To je jako demonstrace jednoho muže.
Hlavně jsem zvědavý na odpověď. Jak mi vysvětlí to 16 km vzdálené okolí co místo obvyklé a jak se popasují se vzorky nájemného z mého skutečného okolí, které jsem jim zaslal, včetně zdrojů, a s tím, že jsem je napadl, že zprůměrovat tři nejnižší nájemné není nájemné v místě obvyklé, ale naopak velmi neobvyklé a v rozporu se skutečností.
Ale to jsem ujel. Jen jsem chtěl upozornit, jak je ten současný vládní parazit vynalézavý a ničeho se neštítící a jak si ovce nechají sr-át na hlavu. Pak není divu, že se-re na hlavu. Proč ne, když si to ovce nechají líbit? Pak už opravdu nezbývá než zásah z venčí…

Albi
2. 1. 2024 16:19

Tedy – samozřejmě souhlasím s tvým postupem, ale nadto klobouk dolů, že ses dal na takovou
sisyfovskou práci.

2. 1. 2024 21:12
Odpovědět  Albi

Ani ne sisyfovská. To by bylo, kdybych od toho něco čekal. Ale nečekám. Tedy krom zdůvodňování, jak se to má s tím “místem obvyklým”. Čímž jsem tu sisyfovskou práci převexloval na ně. Tady jsem jim, tím doloženým nájemným v místě a přilehlých obcích, nechal hodně málo prostoru pro vykrucování se a vymlouvání. Vlastně žádný prostor. Takže jim nezbývá, než lhát, lhát a opět lhát. A pak – třeba se mi ta korespondence ještě hodí. Kdoví? Třeba se dožijem Dne účtování.

ModrýKlokan
2. 1. 2024 18:12

Chcípající kobyla je nebezpečná. Tlačí fest na pilu ta vrchnostenská sebranka.

Albi
2. 1. 2024 19:46

Ale hlavně všechno paraziti dovedou okecat, že tomu hodně lidí věří..
Tedy – v tom jediném snad nemají konkurenci.
A když k tomu přidáme ten nevinný premiérský fialový kukuč …. to se skoro není čemu divit

A mimochodem – všiml sis, jak dnes – první den po velkých slibech o nějakou tu korunu klesly některé ceny potravin?
Uvidíme za měsíc – ale nejdřív budeme celý leden číst, jak inflace klesá, příjmy rostou a ekonomika šlape jak slibovaqli. Své sliby pětidemolice plní. V některých případech i mnohonásobně nad plán. 🙁

A ozvi se za čas – jestli a jak ten úřední šiml zařehtal.

Albi
2. 1. 2024 20:36
Odpovědět  Albi

Jo – ještě jsem zapomněla na odkaz – tedy pokud jsi to už nečetl.
https://www.novinky.cz/clanek/finance-tisice-lidi-prijdou-o-davky-na-bydleni-40455681#

Boomer
2. 1. 2024 20:59
Odpovědět  Albi

.. no, já si tu kalkulačku dávek na bydlení vyzkoušel ještě v roce 2023, nula od nuly pošla. Náš svět jde do řitě právě díky vymyšleným dávkám na kde co!!! Bismarck se musí v hrobě obracet, když vidí, jak si političtí hochštapleři kupují hlasy za peníze, které vyrvali z kapes lidí, co se celý život snaží žít na svém, po svém a za své!!!!
Jednoho dne se prostě provaz musí přetrhnout, jednoho dne už nebude koho okrást, aby si ti političtí nýmandi mohli vykoupit sociální smír, ku*wadrát…

JoFa
2. 1. 2024 21:06
Odpovědět  Boomer

Máte palec hore za mňa, ešte si to musia uvedomiť aj ostatní Ćesi.Čím skôr, tým lepšie, lebo keď nastane jednoho dne ako píšete, už bude moc neskoro.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Boomer
2. 1. 2024 21:15
Odpovědět  JoFa

.. leč to je právě ten jediný možný impuls ke změně, jehož se obávám. Vlky z lesů požene hlad.. a půjde o holý život všem, spravedlivým i těm vlkům.

JoFa
2. 1. 2024 21:33
Odpovědět  Boomer

Myslím, že odpoveď dostaneme v nastávajúcich volbách, to bude obraz a odraz vašej spoločnosti. Je to len o uvedomení si.

Boomer
2. 1. 2024 21:59
Odpovědět  JoFa

.. volby do EP pro mě postrádají významu, krajské volby jsou o stupínek výš, ale i tak o ničem, kraje si pouze pohrávají s dotacemi a už v polovině roku 2023 bylo vidět, že škrábou nehty o dno pokladny. Bylo dost neziskovek, ponejvíce apolitických a pro obyčejné lidi prospěšných, které se dočkaly financí z grantů až v posledním čtvrtletí, ač měly smlouvy potvrzené už v tom prvním a podmínky průběžně plnily. Stát mele z posledního…

2. 1. 2024 21:23
Odpovědět  Albi

No vidíš. Mě snížili rovnou doplatek na bydlení, o kterém tam august Augusta žvaní, že je možné ho využít… Asiže jsem se svým důchodem vysokopříjmový… Ale ta věta: Je potřeba přibrzdit okruh žadatelů o příspěvek, aby to nebylo příjmově příliš vysoko, nemá chybu. Za tu bych pí.. Ziegrové strčil kozy do ždímačky a kochal se.

Albi
2. 1. 2024 22:33

Před chvílí jsem našla docela zajímavý článek na téma důchodů resp. jejich reformy.
https://medium.seznam.cz/clanek/rndr-stefan-novota-ustavni-soud-duchodovy-system-nesmi-byt-jen-solidarni-musi-byt-i-dostatecne-zasluhovy-37142
Jedna moc zajímavá a pro vládní odporníky (“p” je tam úmyslně) charakteristické (ne)konání:

“Ústavní soud svým Nálezem Pl.ÚS 8/07 už v roce 2010, když řešil stížnost jednoho občana, kterému se nelíbilo, že mu byl vyměřen důchod na úrovni 19 % jeho předešlých příjmů, což mu nepřišlo přiměřené. Přiměřenost je dost neurčitý pojem, proto by se dalo očekávat, že bude nález, slovy klasika, jen takové právnické pindání. Ve skutečnosti je to překvapivě srozumitelný text se zcela konkrétním obsahem.
Podle počínání odpovědných ministerstev a četných důchodových komisí to ale vypadá, že tento dokument nikdo nečetl. Protože kdyby ho četl a řídil se jeho doporučeními, nemusel by se znovu odsouvat důchodový věk a důchody by by nebyly na sekyru.
No – přečti si ho, nejsem ekonomka a ani mě ekonomika nebaví a nerozumím jí, takže posoudit to nedokážu. Zvlášť, když by mi to už bylo stejně k ničemu.

2. 1. 2024 15:54
Odpovědět  Pavel z Moravy.

A teď si představ že nejen v chrámu páně, ale i doma a večer co večer v takové čtvrthodince “čtení z Písma”, zakončené nějakou písní, kdy táta hrál na mandolínu či hudl na housle. Tedy zpočátku. Hudl. Pak si našetřil na mandolínu, aby uplatnil svůj opravdu nádherný tenor. Ono se při hudnutí blbě pěje, ale s mandolínou to už jde. A pak mi tu nějakej moudrotrusnejj cocot začne vykládat plky o svobodě ducha a naroubuje to na mnohovektorového Big Bose, račte si vybrat kterej menror toho svobodnýho ducha vám pasuje nejlíp…
Jdu od toho, mám těch exhibicionistickejch moudrotrusů už plný kecky. Tedy pantofle. Teď je kurwa třeba bubnovat do boje, že nepřítel už prolomil hradby, a ne žvástat jalový moudra!

Boomer
2. 1. 2024 17:15

.. všechny ty rady mají pro mě jednu zásadní chybu, shrnutou do zvolání.. ku*wa ukažte mi kdy a kde to fungovalo!!!

JoFa
2. 1. 2024 22:05
Odpovědět  Boomer

Tak ja sa vám to obom pokúsim vysvetliť. Ak má niekto vieru a uplatňuje ju a riadi sa podľa nej, tak ju žije. Ak vám spoločnosť ponúka niečo iné a v princípe významne odlišné, tak je jasné, že nebudete robiť niečo iné, ale sa snažiť v nej žiť ďalej, napriek nepriazni osudu.
Ak niekto vieru nemá bude bojovať a snažiť sa meniť situáciu vo svoj prospech.
Výsledok je boj dvoch neveriacich skupín.
Problém vašej českej väčšinovej neveriacej skupiny je veľmi špecifický, Máte minoritu veriacich a minoritu neveriacich vlastizradcov, no majorita je neveriacich, ktorí chcú zmenu, ale nevedia ju uskutočniť.
Moja otázka je, kto je v tejto situácii ten cocot?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Boomer
2. 1. 2024 22:25
Odpovědět  JoFa

.. holt máme za posledních sto let dvě historicky ověřené zkušenosti, že slušnost nic neplatí proti gaunerům. Poznal to Hácha v roce 1939, následně si svůj kalich bolehlavu do dna vypil po válce taky Beneš, který do toho předtím uvrtal právě Háchu.
Co můžete čekat od tak frustrované společnosti? Kontemplaci, vnitřní obrodu sebe samotné? Merde!!!
Cocot jsou všichni, jedni z principu nechtějí, druzí to nedokáží a třetí část vůbec netuší, o co jde…

JoFa
2. 1. 2024 22:28
Odpovědět  Boomer

Trefil ste to. Nad nikým se nepovyšuj a před nikým se neponižuj!

3. 1. 2024 12:25
Odpovědět  JoFa

Ten, kdo žvaní o svobodě ducha a míru v duši v době, kdy je třeba bubnovat do boje za přežití “skafandrů” toho svobodného ducha!

jiří
1. 1. 2024 22:47
Ohodnotit příspěvek :
     

comment image

Gales
2. 1. 2024 13:38
Odpovědět  jiří

Mně se zdá že Vychrtlina,ťajwanec v tom lágru přibral.Asi tam,jak je jeho zvykem,okrádá erár.

ModrýKlokan
2. 1. 2024 18:13
Odpovědět  jiří

Krásná novoročenka.

ZRX1200
2. 1. 2024 07:18
Ohodnotit příspěvek :
     

Co mi to jen připomíná? Jo, nějakýho švába, prý nebudeme nic vlastnit a budeme šťastní.
Co se týká té duševní cesty, nic proti tomu nemám, ale v poslední době se s tímto roztrhl pytel. Nic nedělejte, vše je na dobré cestě, síly světla, hvězdná flotila, gesara, nesara apod. Hlavně nepropadat panice a věnovat se zejména své přeměně na lepšího člověka a to dobré už přijde samo.
No já jsem už hodně dlouho pořádně nakakanej a má pořádnou chuť dát těm hajzlíkům přes držtičku, a myslím že nic jiného nepomůže.

Pavel z Moravy.
2. 1. 2024 11:57
Ohodnotit příspěvek :
     

Přátelé, něco pro pobavení v novém roce. Líbí se mi tento inteligentní vtip.
Povídá naštvaně dědeček své vnučce – Holky zatracený, vy když dneska jdete ven, tak toho máte na sobě míň než měly vaše babičky v posteli !

Gales
2. 1. 2024 13:42
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Volá pán k řezníkovi. ,,Prosím vás máte vepřovou hlavu?” Mám. ,,A vepřové nožičky máte taky?” Mám. ,,No vy tedy musíte vypadat”…

Pavel z Moravy.
2. 1. 2024 16:11
Odpovědět  Gales

Jo, díky, pěkný. A kde se dnes toulá náš srandista Slovan. Že by vybíral už ten ranec chechtáčků na tu naši pijatiku? Kamaráde, jsme připraveni se obětovat, ale já dám také něco do banku.