blog

Hold pravicovému extremismu v Oděse

ze sítí: Ivan David

Hold pravicovému extremismu v Oděse

Když Oděsa v sobotu truchlila nad oběťmi masakru, který se odehrál v tomto černomořském městě v roce 2014, po ulicích pochodovaly skupiny ukrajinských ultranacionalistů, nesoucí transparenty ultrapravicových uskupení a skandující extremistická hesla.

2. května 2014 bylo při střetech mezi členy nechvalně známého „Pravého sektoru“, který má kořeny na západní Ukrajině, a odpůrci kyjevského Majdanu, k němuž došlo několik měsíců předtím, zabito 48 lidí a více než 250 zraněno.

Většina obětí byla upálena zaživa nebo se udusila vdechováním kouře v místním domě odborů, kde se pokusili před nacionalisty skrýt. Pravý sektor je podezřelý ze záměrného zapálení budovy. Sedm let od tragédie však ukrajinští vyšetřovatelé stále nezjistili viníky – a zřejmě nikdy nezjistí, neboť tito žháři byli a jsou páteří „demokratizace“ Ukrajiny.

V sobotu se na náměstí před Domem odborových svazů shromáždilo mnoho lidí, aby položili květiny a připomněli si památku svých zemřelých. V této oblasti i jinde ve městě byla silná přítomnost policie, posily byly vyslány i z hlavního města Kyjeva.

Ale ukrajinští nacionalisté si již vytvořili tradici pořádat v tento den pochody. Podle ukrajinských médií letošní akce přilákala přibližně 400 lidí. Účastníci demonstrace měli ukrajinské vlajky a transparenty extremistických skupin, včetně Pravého sektoru. Někteří v davu měli sportovní uniformy ve vojenském stylu, jiní byli v černém a skryli si tvář za kukly.

Jejich průvod vedl černý náklaďák, který z reproduktorů přehrával nacionalistické melodie. Vozidlo bylo vyzdobeno vlajkou, na které byl „Wolfsangel“ – historický heraldický symbol, který nacisté používali také jako odznak několika divizí SS. Během konfliktu na východní Ukrajině se objevila na praporech azovského dobrovolnického praporu, který bojoval na straně kyjevských úřadů.

Samozřejmostí byly nejen symboly praporu Azov, který se „vyznamenává“ v bojích proti domobrancům na Donbasse zejména plundrováním a terorizováním civilistů, ale někteří účastnící otevřeně nesli i symboly SS.

Evropská unie, která vidí pravicové extrémisty ve všech, kdo nesouhlasí s její oficiální politikou zejména ve věcech imigračních, na symbolech SS a otevřenému uctívání masového vraha Stěpana Bandery zjevně nic špatného nevidí. Inu, proti Rusku, jak ukázaly poslední události, je i IS dobrým spojencem, kterému je záhodno dodávat zbraně. Natož pak Ukrajina, kde se zavírají televizní stanice i s novináři, ale na to už jsme zvyklí z Turecka. Účel světí prostředky, pravili již otcové jezuité.

sdílet na

104 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Teuton
6. 3. 2023 10:51
Ohodnotit příspěvek :
     

Koukněte, 11. března bude v Práglu na Václaváku protivládní demonstrace. Lidi už těch fialových zmetků prostě mají plné zuby. Ale dal bych si bacha na jednu věc. Ze zpravodajských úniků vyplývá, že ti, pro které se ve veřejnosti vžil název čučkaři, případně čulibrci, zkrátka BIS, Bezpečnostní informační služba, se mohou pokusit o nějakou provokaci. Pochopitelně ne pod svou vlastní identitou. Loni v září to v Praze na Venclu zkoušeli skrze najaté Ukrouše, kteří měli vyvolávat konflikty, zkusí to znovu. BIS je sice ve středoevropském regionu považována za profláklou a nejméně schopnou zpravodajskou službu, Němci si z ní často dělají kvůli nejrůznějším bizarním sexuálním aférám legraci, přesto bych čulibrka nepodceňoval.

Pijack
6. 3. 2023 11:06
Odpovědět  Teuton

Jóóó, oni jsou v provokacích mistři světa. Jak vlezli do EU, tak od samého začátku provokují Ruskou federaci. Zjevně na pokyn CIA. Ukázali to v kauze Vrbětice i Skripal. Samé výmysly, bez důkazů… ale provokovat dovedou. Pak se ke korytu dostali za odměnu nejservilnější politici za pomoci Rychetského, který si léčí své mindráky z komunistické éry. V domnění, že bude mazat vlastní bolševickou minulost se na ni zapomene a bude před havloidní kavárnou vypadat jako hrdina. Stejné je to s Fialou, Pavlem a ostatními kryptokomunisty. Takový institut provokací mají v malíčku. Nechtějí s Ruskem spolupracovat, protože by je v prosperitě převálcovalo a Americký páníček by se na ně zlobil To servilní lokajství z nich čouhá jako sláma z bot. Výsledek je ten, že upadáme do ztracena a bezvýznamnosti.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Teuton
6. 3. 2023 11:30
Odpovědět  Pijack

Ne dosti na tom, resp. za pozornost ještě může stát, že čulibrk nejvyšší, podpraporčík Michal Koudelka, krycí jméno Kokotek, bude zanedlouho povýšen do hodnosti štábního řiťmistra. A to už je šajba jako prase ! V BIS jsou prostě jedničky !!

J.Sladin
6. 3. 2023 18:17
Odpovědět  Pijack

Připevně te si transparenty na násady od krumpáčů.To je celkem pádný prostředek proti provokantům.

Pijack
6. 3. 2023 10:54
Ohodnotit příspěvek :
     

Nacizmus je více levicový extremizmus než pravicový. To by si měli všichni, kteří rádi vymýšlí nálepky, uvědomit. Třeba Hitler byl klasický levičák, tedy socan. Stejně jako Napoleon. Mussolini byl zase fašista, protože se paktoval s korporacemi a viděl v tom význam pro sociální politiku a blaho “pracující” třídy. Ukrajinští politici tenhle model převzali s tím, že vznik oligarchů pomůže ekonomice. Totálně podvedli Ukrajinský lid a aby se ho nemuseli bát, znásobili ideologii nacizmu. Tak jak Hitler svaloval vinu na všechny židy, oligarchové na Ukrajině sváděli všechno zlo na Rusko. Jenže tento marxistický – nacistický a fašistický model je z podstaty zlo samo o sobě. Rusové jsou známí svým odporem k fašizmu, tedy k vládě korporací… proto jsou nálepkování, že je to říše zla. Pokud nemají Rusové rádi západní nacizmus, který zakořenil i na Ukrajině, pak jsou zlem v očích nenažraných korporací v USA i Evropě. Ale u mě jsou tím dobrem, protože odmítají korporativizmus, fašizmus i nacizmus. Je to dobro. Rusové by měli být onálepkování jako DOBRO. Ostatně je vidět, že existence prosperujícího Ruska vytváří ve světě rovnováhu, za což by měli děkovat Bohu i lidé na západě. btw: v Rusku asi sotva budou vylévat mléko do kanálů, tak jak to umí dělal korporace na západě. Ten rozdíl je viditelný.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
skeptik
6. 3. 2023 11:05
Odpovědět  Pijack

“Nacizmus je více levicový extremizmus než pravicový. To by si měli všichni, kteří rádi vymýšlí nálepky, uvědomit. Třeba Hitler byl klasický levičák, tedy socan.”

Tento nesmysl může napsat jen ten, kdo neví podle čeho se strany rozlišují na pravicové a levicové.

Pijack
6. 3. 2023 11:16
Odpovědět  skeptik

Pleteš se. Levičáctví a nacizmus se vyznačují jednoduchým a účelovým řešením konfliktů. Tím netvrdím, že jednoduchá řešení nejsou smysluplná. Pravičáctví ovšem preferuje pouze smysluplná řešení, ale ne zbytečně komplikovaná, aby se na věcech nemohli podílet různí paraziti. Tím netvrdím, že smysluplná řešení nemusí být jednoduchá, tedy srozumitelná a snadno realizovatelná. Takový Hitler byl velmi jednoduchý a tím se u socanů oblíbil. Hitler neměl s pravicovostí NIC společného. Ale dnešní kryptokomunisté ho nálepkují neustále jako pravicového extremistu. Měl by sis ty pojmy ujasnit a nepřebírat podobné floskule z hlavních médií.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
skeptik
6. 3. 2023 12:20
Odpovědět  Pijack

Proč si nezjistíš co je podstatou levicovosti, než si vymýšlet hovadiny.
Hitler nebyl ani pravičák ani levičák, byl to sociopat!

José
6. 3. 2023 14:40
Odpovědět  skeptik

Je úplně jedno, co to je, ale je to z jednoho kořene, jednoduchá řešení, ovládání zpitomělých mas. Jednou je nepřítelem židovský vetešník, protože je žid, podruhé je to sedlák, protože je to kulak. Stejné metody, stejné postupy, stejná rétorika, stejné hromady mrtvol a stejně špatný dopad na další a další generace.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Boomer
6. 3. 2023 14:49
Odpovědět  skeptik

..uvědomte si, že jsme zde v převážné většině samí dezoláti, lidé rozumu mdlého. Tak buďte slitovný a pěkně po lopatě nám to vysvětlete..

Mat
6. 3. 2023 17:23
Odpovědět  skeptik

Jsem rad ze alespon stojis na spravne strane ale radeji nemudruj. Mozna nevis co znamena NSDAP – Národně socialistická německá dělnická strana. Rikat ze je to pravice muze fakt jenom tydyt. Sorry jako. Takze nez zacnu osocovat z neznalosti druhe nejprve bych se zamyslel abych nevypadal jako blb.

skeptik
6. 3. 2023 17:48
Odpovědět  Mat

NSDAP měla s levicovostí asi tolik společného jako ODS s pravicovostí, demokratičnosti a zodpovědnosti přestože to má v názvu.
Nějakou skutečně levicovou dělnickou stranu by asi nefinancovali šlechtici, bankéři, kapitalisti, že ano.
Na tvém místě bych se nejprve zamyslel a zjistil si fakta abych nevypadal jako blb.

Pijack
6. 3. 2023 18:59
Odpovědět  skeptik

Mat má 100% pravdu. Je mi líto skeptiku, že o Hitlerovi nevíš skoro nic. Byl to levičák a nacionalista jako řemen a ke všemu buzna. Když Mat napíše NSDAP – Národně socialistická německá dělnická strana, tak se nevykrucuj, že je to něco jiného. Marxistické, tedy socanské Německo se svým nacionalizmem je známé celému světu. Jen u nás se zase pokoušíme měnit historii. Pokus se něco zjistit o Německu a jeho meziválečné společnosti, když drhlo rypákem v hlíně po 1. světové válce. Pak jistě pochopíš, že Hitler byl socanské prase, tedy levičácké. Nic nemění na tom fakt, že ho financovaly pravicové korporace a židé s velkým Ž jako majitelé bank..

skeptik
6. 3. 2023 19:17
Odpovědět  Pijack

Já fakt nemůžu za to, že nemáš ani ponětí proč se strany rozlišují na pravicové a levicové a ne třeba na horní a dolní, a proto klidně uděláš z Hitlera levičáka.
A vůbec ti nevadí, že Hitler byl velice oblíbený u kapitalistů a šlechty, jednoduše u zazobaných existencí, které těžko můžeš podezřívat z levicovosti.
A jestliže byl podle tebe levičák Hitler tak oblíbený u kapitalistů a šlechty, tak jakto že u kapitalistů a šlechty nebyli oblíbení i levičáci komunisti??

skeptik
6. 3. 2023 19:27
Odpovědět  Pijack

Mne fakt nemusíš poučovat:

https://www.stoplusjednicka.cz/penize-ktere-rozpoutaly-peklo-financovani-hitlerova-vzestupu-1

http://www.czechfreepress.cz/dalsi-blogy/kdo-vypestoval-hitlera.html

https://zvedavec.news/komentare/2016/01/6758-epizoda-12-proc-si-britanie-a-spojene-staty-nepraly-zabranit-druhe-svetove-valce

Hitler investoval mnoho peněz do voleb, avšak prohrál. V květnu 1928 NSDAP získala pouze 2,6 % hlasů. Je podivuhodné, že už v srpnu 1929 se uskutečnil v Norimberku grandiózní sjezd nacistů. Třicet speciálních vlaků přivezlo 200 tisíc straníků a před führerem pochodovalo 60 000 bojovníků. Kde na to nacisté vzali peníze, když ještě v létě 1928 neměli ani na vlastní sjezd a pak prohráli volby?

Tím sponzorem byly zpravodajské služby Velké Británie, USA a Francie.

José
6. 3. 2023 14:48
Odpovědět  Pijack

Historická zkušenost nás učí, pryč od mocností. Jednu máme hned za rohem a ta nám stačí. Ani USA, ani Rusko, ani Německo, Francie či Anglie. pro mocnosti jsme stejně jen poskoci, levná pracovní síla, či kanónenfutr. A když nás použijí, tak nás zahodí, protože jim jsme – víte kde asi.

Pijack
6. 3. 2023 19:03
Odpovědět  José

Máš pravdu. Vždycky tomu tak bylo. Už když upalovali Husa, tak nám to dávali najevo. I tu pomoc Anglii proti Hitlerovi jsme si museli zaplatit. A prý spojenci. To dává 100% jistotu, že když z nás nevyždímají ani krejcar, tak nás zase odkopnou. Tohle by Rus nikdy neudělal. Jakože nikdy to neudělal.

Jaris
7. 3. 2023 08:28
Odpovědět  Pijack

To nevite, ze si anglan radsi necha prostrelit plice, nez by dal neco nekomu zdarma?

skeptik
6. 3. 2023 11:00
Ohodnotit příspěvek :
     

Není to poprvé kdy Západ podporuje fašismus a nacismus. Například v Španělské občanské válce podporoval generála Franka.
To dokazuje jak má kapitalismus blízko k fašismu.

Pijack
6. 3. 2023 11:23
Odpovědět  skeptik

A jiný příklad – oligarchie na Ukrajině je klasický příklad korporátního fašizmu, mafiánství a aby se to před obyvatelstvem zakrylo, tak se zakryje nacizmem – ukáže se na jiného viníka. V našem případě na Rusko, ale už ne na západní model kapitalizmu, protože by oligarchové nemohli tolik nakrást a oškubat státní kasu. Tento nacizmus vychází z naprosté nevzdělanosti, kde mazaní zloději napálí obyvatelstvo na vařenou nudli. Výsledkem jsou války.

Pavel z Moravy
6. 3. 2023 13:19
Odpovědět  skeptik

Propánakrále, vždyť fašismus se zrodil z kapitalistických krizí, pro udržení své nadvlády udělají kapitalisté vše možné i nemožné. Sakra , je zapotřebí se seznámit s beletrií Remarqua, Simmela a dalších. Fašismus je nástroj vycházející z kapitalistických kořenů. Hitlerem se měl právě vyřešit upadající kapitalistický systém, který potřebuje neustále parazitovat na celé společnosti. Podporoval ho téměř celý průmyslový kolos Německa a koneckonců i dalších zemí.

Boomer
6. 3. 2023 14:51
Odpovědět  Pavel z Moravy

. no jestli chcete dělat nějaké analýzy světa běhu na základě beletrie, tož to potom potěštěkoště..

Pavel z Moravy
6. 3. 2023 15:56
Odpovědět  Boomer

Nu, alespoň vím kdo jste a za koho kopete. Ony totiž ty události vycházely ze skutečnosti, ale zdá se, že o tom nic nevíte. Jeden moudrý člověk řekl, chválíš li něco čemu nerozumíš je to chyba, ale ještě horší je když to haníš. Je zajímavé, že jste mne znectil, za to, že jsem se dle vás v socialismu vezl se systémem nebo nějak tak podobně. Mám tedy pro vás vzkaz, starejte se o to jak se vyjadřujete k současné situaci vy, který nefandíte ani stávkám, ani demonstracím, ani nespoluprací, ani vystoupení z EU ani neutralitě, neb dle vás jak jsem to pochopil, nic nemá smysl. Tak si notujte s pětikolkou a koneckonců mně vaše názory mohou být ukradené.

Boomer
6. 3. 2023 17:12
Odpovědět  Pavel z Moravy

..jemináčku, vám už došlo, že kopu výhradně sám za sebe a od stáda se držím co nejdále?! Tož teď je na čase, aby vám došlo, že beletrie je obrazem autorovy imaginace, malovaným na pozadí reality.
A co já vím, to vy nemůžete tušit, ale fabulovat můžete, to jo, beletristo..

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy
6. 3. 2023 20:00
Odpovědět  Boomer

Nu, on si to asi ten Simmel nebo Remarque dle vás asi vycucali z prstu, když tam uvádí jasné historické skutečnosti. Koneckonců když kupříkladu Michelet napsal své dílo REKOVÉ a REBELOVÉ sladké Francie, tak to dle vás bude také falsifikát? Pokud jste tyto věci nečetl, tak víte o tom co je imaginace a co fakt opravdu kulové. Víte, třeba naši spisovatelé píšící o historických událostech, třeba Kaplický, Bonhardtová a jiní strávili stovky a stovky hodin v muzeích a různých archivech, aby mohli tyto historické romány napsat. A píší o skutečných událostech a postavách s tím, že určité osobní události svých postav opravdu mohou poctít také svojí obrazotvorností. Historické postavy a údaje ale odpovídají skutečnosti a faktu. Tolik moje vysvětlení. A spadat do stáda, pokud je to stádo důstojné mi tedy nevadí. Pro mne je vždy lepší sdílet osud s lidmi spojenými společnou ideou, než kopat sám za sebe, i když svoje názory si nikdy nenechám vzít, pokud mne o jejich nevhodnosti někdo nepřesvědčí a já zjistím, že ty moje jsou chybné. Já se kritice nebráním. Ale musí mne ten dotyčný o své pravdě přesvědčit. Kapitalismus je o jedinci, socialismus o společnosti. Pro mne je lepší ta druhá varianta.

Pavel z Moravy
6. 3. 2023 20:07
Odpovědět  Pavel z Moravy

Pro vás třeba zase ta první. Nu, každý to máme jiné. Tak to asi v životě je, kdybychom všichni fandili jednomu a tomu samému týmu, tak ty ostatní to mohou zabalit a odejít třeba do sportovního důchodu. A s člověkem jako jedincem i společností je to stejné. Nikomu nemá přece cenu vnucovat koho má mít rád a koho ne. Já nemám rád kapitalisty a třeba tuto zrádnou pětikolku, ale jestli je někdo miluje, budiž mu přáno.

Markýza
6. 3. 2023 20:13
Odpovědět  Pavel z Moravy

Tak už jste se poprali, kluci? Já že bych vám sem dala něco pro obveselení 😀 Je to naprosto famózní!

https://www.youtube.com/watch?v=AD3JjVhf6Ak

Boomer
6. 3. 2023 20:45
Odpovědět  Pavel z Moravy

..každé stádo je přesvědčeno o své důstojnosti, jsou přece masa, no ne? Víc hlav přece musí víc vědět! Jenže podprůměrný IQ násobený jakýmkoli počtem jedinců ve skupině dává stále jen nízký IQ skupinový.

A pro upřesnění těch vašich zmatených dojmů o mém smýšlení.. nemám nic proti demonstracím, hlasoval jsem proti vstupu do EU, neutralitu rakouského či švýcarského modelu bych uvítal, jenže oproti vám si velmi jasně uvědomuji stav věcí a reálné možnosti nápravy. Místo, čas a způsob je oč tu běží. Naivků, prorážejících hlavou zeď, jsou plné hřbitovy.
Zkuste si přečíst Clausewitze, O válce. Z té vaší oblíbené beletrie a dobrodružných filmů o Žíznivém Pirátovi, u něhož jste nebyl schopen utrefit ani příjmení (Störtebeker!!!), z toho moudřejší nebudete. Račte si uvědomit, že beletrie je autorská fikce na určité téma, promíchaná s reáliemi a nepodsouvejte mi, že ji považuji za falsifikát! Chápete vůbec obsah některých pojmů?
Vzletné kecy vám jdou, s vlastními myšlenkami už je to horší. A hlavně, probůh myslete jen za sebe, ne za jiné!!!!!
Neustále zde deklarujete svoji toleranci k jiným názorům, ale v reálu na odlišný názor reagujete trapnými pokusy o dehonestaci jeho nositele.

Markýza
7. 3. 2023 09:04
Odpovědět  Boomer

O té stádní inteligenci se pletete – přiznám se, že mě to taky překvapilo. Vyzkoumalo se, že naopak čím větší stádo, tím přesnější odhad skutečné situace. Vysvětluje se to tím, že ve větším množství se smažou extrémy jedné i druhé strany, které můžou působit velmi zavádějícně, ale kdoví, třeba je za tím inteligence roje 🙂 Nebo to nemá s inteligencí jako takovou vůbec co dělat.

Boomer
7. 3. 2023 19:38
Odpovědět  Markýza

..tohle funguje jen u zvířat. Lidi už jsou ze hry venku, požadují vedení a ochotně naskakují na tvrzení podepřená autoritou. A nepřipouští si, že omyly se nevyhýbají ani autoritám..
Statistické vyrovnání extrémů z obou stran popsal Galton, ale i ten upozorňoval, že se týká jen jednotlivostí. K optimalizaci skupinového řešení obsáhlejšího problému jsou nutné čtyři faktory:

  • názorová prostupnost
  • názorová decentralizace
  • názorová nezávislost
  • názorová různorodost
  • ……………………………….
  • současně je nutno minimalizovat masovou přizpůsobivost, která je ovšem cíleně a systematicky podporována.. kdo neskáče není Čech!
Spam Bety
6. 3. 2023 13:30
Odpovědět  skeptik

Není žádné tajemství, že ten pravicový západ finančně podporoval Hitlera a že mu třeba po celou válku vyplácela část svých zisků IG Farben, která vyráběla pro koncentráky plyn – B cyklon.
Ostatně komunisté byli do těch koncentráků zavírání od chvíle, kdy se Hitler dostal k moci –
tolik k té jeho “levicovosti”.

Pavel K
6. 3. 2023 14:22
Odpovědět  Spam Bety

….a jen tak pro zajímavost si zjistěte komu ta fabrika IG FARBEN patřila a hlavně co to bylo za lidi. Pak dejte vědět. 🤣🙏🙋‍♂️

José
6. 3. 2023 14:33
Odpovědět  Spam Bety

On komunismus a národní socialismus vyrostly ze stejného kořene. Co na tom, že se mezi sebou požíraly? Když bylo potřeba dokázali se spojit.

José
6. 3. 2023 14:31
Odpovědět  skeptik

Generál Franco byl voják, nebyl to ani nacista, ani marxista, ani fašista, byl to voják, který si dovolil jednu neuvěřitelnou drzost – postavil se proti komunistickému běsnění ve Španělsku a proto je na něj potřeba plivat i takřka půlstoletí po jeho smrti. Ano, využil Hitlera a Mussoliniho k tomu, aby porazil marxisty a to se dnes neodpouští.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Boomer
6. 3. 2023 14:56
Odpovědět  José

..ať po něm flusají jak chtějí, nikomu se nepodařilo popřít úspěchy jeho politiky při poválečném pozvednutí španělské ekonomiky, obzvláště v období 1959-1973.

sizok
6. 3. 2023 16:22
Odpovědět  Boomer

Jak vidět, kolego, nemáš o tom ani páru.
Sice sem už moc nepíšu, protože je to tu jak na jarmarku
starých ukecaných bab, ale lhát se tady nemusí.

Boomer
6. 3. 2023 17:14
Odpovědět  sizok

.. no, a co z toho, co jsem napsal, je lež? Rád se nechám poučit. A prosím netykat..

sizok
6. 3. 2023 18:10
Odpovědět  Boomer

Poválečné pozvednutí španělské ekonomiky…
to mi stačí. Jsi úplně mimo. Do semdesátých let
jedna ze zcela nejzaostalejších zemí kontinentu.

Boomer
6. 3. 2023 18:32
Odpovědět  sizok

..slušnému chování vás jak vidno nenaučím, ale než zase vypustíte další z vašich demagogických balonků, prostudujte si kupříkladu tuto práci, pokud možno celou, ať se trochu šířeji zorientujete v problematice,

https://insis.vse.cz/zp/38996

Boomer
6. 3. 2023 20:03
Odpovědět  Boomer

..hm, ticho, klid.
Že by “sizok” opravdu studoval doporučené? Tož mu dám čas, je to 57 stran textu a žádné jednoduché věty, k tomu grafy, tabulky, rejstřík odkazů.. jen aby se nám chlapec nezavzdušnil.

skeptik
6. 3. 2023 17:37
Odpovědět  José

Jaké komunistické běsnění proboha???
Je známé akorát běsnění fašistů a nacistů, které právě komunisti ukončili na dlouhou dobu, než se zase fašisti dostali na Západě k moci.

Boomer
6. 3. 2023 19:04
Odpovědět  skeptik

..a co takhle Velký skok vpřed? Dodnes čínští soudruzi nemají přesně spočítáno, kolik jim při tom hopsání umřelo lidí ..20 milionů? ..30 milionů? ..40 milionů?

skeptik
6. 3. 2023 19:34
Odpovědět  Boomer

A mají soudruzi kapitalisti a předchůdce kapitalismu – feudalismus spočítáno, kolik mrtvých má na svědomí “úžasný” “báječný” kapitalismus včetně dvou světových válek?

Boomer
6. 3. 2023 19:50
Odpovědět  skeptik

.. no to je krásný diskusní faul ve stylu “..a vy zase bijete černochy!” Kde jste se učil pravidlům diskuse?
Reagoval jsem na vaši větu “Jaké komunistické běsnění proboha???” konkrétní informací, která vám v zápalu nadšení mohla uniknout a vy na mě hned zvostra takovým ukázkovým úhybným manévrem?! Možná vám taky uniklo, že tady nejste ve své oblíbené putyce!
Takže co takhle to zkusit znova? Ale přemýšlejte, než zas něco vytelíte..

skeptik
6. 3. 2023 20:11
Odpovědět  Boomer

To je dobře že jste připomněl co “slušný” “demokratický” západ dělal Afričanům. Zlehčování hláškou “..a vy zase bijete černochy” je odporné, vzhledem k tomu, jakých zvěrstev se na nich “demokratický kapitalismus” dopouštěl.
Je to popsáno ve filmech Amistad a 12 let v řetězech.
Nehledě na to, že jsem reagoval na údajné komunistické běsnění ve Španělsku.
Jste to právě vy kdo se dopustil argumentačního faulu. Kdo že vás učil pravidlům diskuse?

Boomer
6. 3. 2023 20:59
Odpovědět  skeptik

..hm, vidím že jste se s tím myšlením moc nepopral. Ta hláška je totiž poměrně často prezentovanou ukázkou úhybného manévru, nic víc v ní nehledejte. Vy se v tom ale pěkně motáte..

skeptik
6. 3. 2023 21:30
Odpovědět  Boomer

A kdeže byl ten úhybný manévr? To jak jste odvedl debatu o Španělsku do Číny?
To se vám fakt povedlo. Jestli vy se v diskuzích na pokecu nepřeceňujete. Přece jen tady diskutují lidé na vyšším levelu, než ve vaší oblíbené putyce.
Měl by jste zkusit myslet než něco napíšete.

Boomer
7. 3. 2023 09:12
Odpovědět  skeptik

..ale jděte, snad si nemyslíte, že s vámi hodlám hrát verbální ping pong?

Platí pro vás totéž, co jsem napsal dvěma podobným kašparům  7. 3. 2023 08:43..

skeptik
7. 3. 2023 10:18
Odpovědět  Boomer

Copak, nervíky?
Toho se fakt nebojím, na verbální ping pong se mnou nemáte.
Snadná rada, příště si dobře rozmyslete, než s někým začnete verbální ping ponk.

José
7. 3. 2023 10:47
Odpovědět  Boomer

Měl by to být Pokec, ale stává se z něj tribuna bolševiků, kteří se právě s nikým moc nezakecali…

Boomer
7. 3. 2023 11:31
Odpovědět  José

.. na diskusi oni nebyli a nejsou. Až na takové vzácné výjimky, jakou byl třeba Ransdorf. Ale expertů na mlácení, jako byl třeba Pich-Tůma neb Pergl Suchá lípa, těch měli vždycky dost.
Nejvíc ale kvičí, když jim někdo dává okoštovat jejich vlastní meducínky..

José
7. 3. 2023 10:45
Odpovědět  skeptik

Pokud někdo střílí své názorové odpůrce, je to zločinec.

ladik
6. 3. 2023 14:32
Odpovědět  skeptik

Nejen že má blízko k fašismu. Je to neodmyslitelná forma jeho pohybu v momentě, kdy se jeho neřešitelné rozpory nedají utlumit jinými prostředky.

Pavel z Moravy
6. 3. 2023 16:15
Odpovědět  ladik

Nu, on se tady bude možná oslavovat i Pinochet, jak tak koukám na diskuzi, ale přitom by realitu těch fašistických systémů asi nikdo nechtěl prožít na vlastní kůži. Co se kupříkladu dělo v době převratu v CHILE proti Allendemu, kdo za tím stál, tedy opět strýček Sam, který podporoval jasně fašistický režim mi je velmi dobře známo, protože jsem si ty události mnohokrát přečetl ve španělsky tištěných médiích, kupříkladu zrovna ve španělském El Paísu a ten asi nepodezříváte se sympatií k socialismu, neboť nevím, ve Španělsku zatím socík ještě nebyl. A toto periodikum přesně ukázalo na ty vrahouny, kteří to co se dělo v CHILE určitě neměli kořeny v socialismu, ale v zvráceném kapitalistickém systému, dnes nazývaném neoliberalismus, neboť je reprezentován stále stejnými lidmi pocházejícími ze třídy kapitálu. Dnes už bych se to v El Paísu nedočetl, to je jasné, ale tehdy před 15 lety to popsali úplně přesně. Až začnete fandit lidskosti a zavrhnete zvrácenost ať pochází z kterékoliv strany, potom teprve můžeme vybudovat něco co přetrvá.

Boomer
6. 3. 2023 17:16
Odpovědět  Pavel z Moravy

..tož když může ještě dnes někdo oslavovat socialismus, proč by jiný nemohl oslavovat Pinocheta? Nebo už jsme zase v socíku?

sizok
6. 3. 2023 18:11
Odpovědět  Boomer

Demagogické, stokrát omílané, kecy.

Boomer
6. 3. 2023 18:55
Odpovědět  sizok

.. no mně se nezpovídejte, já vás chápu, argumenty vám moc nejdou, ale prohlášení máte fakt silná!
A tak je to spravne a tak to ma byt..

skeptik
6. 3. 2023 20:16
Odpovědět  Boomer

Proč by se nesměl oslavovat socialismus?? Socialismus = sociální stát.
Chceš snad tvrdit, že ČR není sociálním státem?

sizok
6. 3. 2023 18:34
Odpovědět  Pavel z Moravy

Stojí ti to za to, Pavle z Moravy?

Pavel z Moravy
6. 3. 2023 20:13
Odpovědět  sizok

Já vím, že ne, však toho už nechám.

sizok
6. 3. 2023 21:02
Odpovědět  Pavel z Moravy

Takových rádoby chytráků je jako sra-ček.

Boomer
6. 3. 2023 21:12
Odpovědět  sizok

..ale to se mýlíte, sizoku! Podívejte se na Gaussův diagram rozložení IQ v populaci, najděte na ose parametr 146 a uvidíte sám, žádná tlačenice.
Pro vaši orientaci doplním, že je to na pravé straně a hodně daleko od bodu 100.

Dobrou noc.

sizok
6. 3. 2023 21:36
Odpovědět  Boomer

Moře sra-ček.

Pavel z Moravy
7. 3. 2023 08:24
Odpovědět  sizok

Sizoku, máme tady prostě co do činění s géniem, tak mu to dopřejme. Jájínci už jsou takoví.

Boomer
7. 3. 2023 08:43
Odpovědět  Pavel z Moravy

..mládenci, až vy dva přijdete s něčím, co bude mít hlavu a patu, co bude obsahovat relevantní informace namísto vašich zmatených dojmů a opěvování socialismu, ve kterém se vám tak dobře hnilo, potom já nechám sloužit slavnostní Te Deum v bazilice na Hostýně.
Do té doby nic..

sizok
7. 3. 2023 10:45
Odpovědět  Pavel z Moravy

Nafoukaných a nabubřelých ho-ven znám dost. Jeden nám právě velí.
Vůbec nevybočuje z průměru.

Aleš
6. 3. 2023 11:18
Ohodnotit příspěvek :
     

Koukám v Oděse jsou ty EU hodnoty v akci.
Nechť se fašistická EU a ukro fasisti propadnou pod zem.

Gales
6. 3. 2023 11:37
Odpovědět  Aleš

Už ji zvoní hrana. Ať sípnou.

Gales
6. 3. 2023 11:36
Ohodnotit příspěvek :
     

Ježíš byl slovan.Říká Peková……… https://www.youtube.com/watch?v=waLD9aVYwZs

Pijack
6. 3. 2023 12:05
Odpovědět  Gales

Byl sice trochu přičmoudlý (žádný modrooký blonďák), ale ukřižovali ho židé. Na to by věřící neměli zapomínat. Mě je to šumák, protože jsem pohan a katoličtí protagonisté jsou mi ukradeni. Ovšem je zajímavý rozklad společnosti v USA, kde už proti sobě stojí hafo různých církví a na ježíše dávno zapomněli. Jestli voni v tom Bílém domě jsou na Slovany trochu alergičtí… máme další záhadu 🙂

Velitel
6. 3. 2023 14:07
Odpovědět  Pijack

Pontius Pilatus byl Říman přesněji Samita z jihu Apenin, židy docela slušně nesnášel

Velitel
6. 3. 2023 13:44
Odpovědět  Gales

Já tedy nevím co říká Peková, ale Ježíš má mít za otce boha o jehož národnosti se nic neví a za matku Marii. kterou vychoval Jeruzalémský chrám a rodiči byli Joachim a Anna z Rodu Áronova. Což byl žid z kmene Lévi, byl to bratr Mojžíše.
Nicméně Židé z kmene Lévi nemaji geneticky nic společného s dnešními židy v Izraeli a tak jim klidně můžeme řikat slované i když geneticky asi mají blíž k tomu čemu dnes říkáma talibanec z Afganistanu.

Janvac
6. 3. 2023 16:09
Odpovědět  Gales

Proto cely kolektivni zapad pod rizenim zapadnich Zidu chce ted ukrizovat Rusko!

Jiří
6. 3. 2023 11:39
Ohodnotit příspěvek :
     

Oděsa je v současnosti rozbuškou k odtranění přístupu UK k Černému moři ,Podněstří může být druhou sílou k obchvatu.Jsem opravdu zvědav ,co a jak.

Pijack
6. 3. 2023 12:00
Odpovědět  Jiří

Oděsa správně Ukrajině nepatří. Patří Rusku. Je to Ruské město a postavila ho carevna Kateřina III.

Pekos
6. 3. 2023 12:35
Odpovědět  Pijack

Minulý rok 2.5. někde na břeclavsku se ptal pan Černohorský , Fialy, jestli ví co se událo v tento den v roce 2014 v Oděse. Te napomádovaný idiot, patřičně obklíčen ochrankou odpověděl, že o ničem neslyšel. No a toto tady dělá premiera.

All
6. 3. 2023 14:38
Odpovědět  josh-xy

Nedostudovaný blb ,,Já nic nevím,já nic nevím” proto šel učit,protože ani nic neuměl,nejenomže v gebuli prázdno,dojebali školství a ještě obsazují vládní budovy,tihle nanicanahow..no.

Pekos
6. 3. 2023 14:57
Odpovědět  josh-xy

Ukrajinci jsou vystaveni brutální ruské agresi , tak s úctou láskou a něhou upálili 48 Ruských občanů v Domě odborů v Oděse. Naši občané s radostí podporují finanční sbírky na Ukrajinu. ( Fiala)
Včera zase psal ten blbeček Jurečka, že je hluboce dojat přílivem emailů, kde mu důchodci děkují za to že důchody nebudou valorizovány o – 1.700,- ale jen o – 700,-
Předpokládám že se najde další vládní blb, který nám sdělí, že si zvedli s odporem svoje ubohé platy na žádost občanů, pro které tak tvrdě pracují. A to ještě většina z nich stihne několik vedlejších funkcí. HOVADA.

Helena
6. 3. 2023 15:03
Odpovědět  Pekos

Vždyť říkám, chč.jou nám na hlavu a řežou se u toho smíchy a ještě jim za to platíme-královsky. Jak dlouho si to necháme líbit.

sizok
6. 3. 2023 16:23
Odpovědět  Helena

Obávám se, že dlouho. Nejsou žádné páky.

Pavel K
6. 3. 2023 18:49
Odpovědět  sizok

Oni by byly ale lidi na to 💩💩💩

Boomer
6. 3. 2023 17:18
Odpovědět  Jiří

.. bez Oděsy by bylo veškeré snažení Ruska k ničemu. V Kremlu nejsou blbí..

unor 2022
6. 3. 2023 12:04
Ohodnotit příspěvek :
     

To jsme v te lidsky a spolecensky shnile Evropske unii dosli tak daleko, ze opet uvazujeme o osvobozeni od uchylek vseho druhu? Pro zmenu ruskou armadou?
Tedy pokud se sami, v Ceske republice, na posledni chvili nezbraborame a ukazeme, ze jsme dospeli.

ijn
6. 3. 2023 12:05
Ohodnotit příspěvek :
     

ČR má regulérní nárok na doplacení reparačních nároků od SRN (nástupce všech Německých států a říší) z II.WW ve výši 427,9 mld. Kčs v úrovni měny k r. 1938 (1000,-Kčs = 31,1,g měnového zlata) tedy nyní máme pohledávku po SRN v důsledku i pouze 1,80% p.a. na dlužnou částku představuje dnes cca 42 000 miliard Kč v úrovni měny Kč/měnové zlato r. 2022 to jest 20 státních rozpočtů a důchodcům by bylo možné přidat po dobu 20 let až 10 000,- Kč 20x12x2 800 000×10 000= 6 720 mld. Kč, a zbylo by 35 000 miliard Kč pohledávky po SRN na převzetí podílů společností v držení subjektů ze SRN. Tržní odhady společností lze za současných ekonomických stavů dle skutečných dat spočítat a vyhodnotit.yslímže aktiva všech SRN subjektů na území ČR sotva dosáhly 35 biliónů Kč, je-li HDP ČR cca 7 000 mld. Kč a vše Helmutům v ČR zatím nepatří!!!

José
6. 3. 2023 14:42
Odpovědět  ijn

ČR si nic nezaslouží a taky nic nedostane. Většinu svého zlata prodala v momentě, kdy bylo na nejnižší úrovni. A kdyby to bylo jen zlato, byly to též historické mince nevyčíslitelné hodnoty.

sizok
6. 3. 2023 16:24
Odpovědět  José

Za to může tošenovský.

Pavel K
6. 3. 2023 18:50
Odpovědět  sizok

Česnek co bys čekal, zloděj kam se podíváš.

Jaris
7. 3. 2023 08:49
Odpovědět  Pavel K

Neurazet zazracny cesnek. Jmenovat veci pravymi jmeny. Vsude skodici zidochazari, kam se podivas. A ze jich je jak svabu! Mozna dokonce vic nez Cechu , Moravanu a Slezanu dohromady. 🙁

Boomer
7. 3. 2023 19:49
Odpovědět  Pavel K

..jenom debil typu “sizok” si může plést Evžena Tošenovského s Josefem Tošovským. Už jenom proto, že Tošenovský nikdy nebyl v žádném postu, ze kterého by měl možnost ovlivnit prodej zlaté rezervy ČNB. U Tošovského už to možné bylo.
A s takovými lidmi vy se kamarádíte až tak, že si tykáte.. no, potom se nedivte. Ono totiž kde blb, tam nebezpečno! ;-))))

Vladimír
6. 3. 2023 12:52
Ohodnotit příspěvek :
     

Možná je na té fotce Ind? Na tom přívěšku se dá hákenkrojc otočit a je z něj takový ten indický znak… :-))))))

me2d44
6. 3. 2023 13:14
Odpovědět  Vladimír

Opravím Vás, nejedná se o Indickou, ale Staroslovanskou runu štěstí – jen ji Hitler převrátil. O tom, že Staroslovani měli své písmo – v té době runové, je už důkazů dost. A že my jsme taky Slovani, o tom svědčí genetika – pravda, přemleli nás Germáni, Francouzi i Poláci, ale my jsme taky přemleli Kelty – no a? Ve své podstatě jsme pořád Slovani. A kdo se tak necítí, může emigrovat. Jen bych omezil volební právo: kdo není 5 let v republice, nemá právo hlasovat. Pravomocně zavřeným bych to právo omezil po celou dobu trestu. Tak by to bylo spravedlivé. A emigrantům to právo vrátit tehdy, když aspoň 2 roky budou mít bydliště v ČR (ne, že ho pronajmou!)

Janvac
6. 3. 2023 16:06
Ohodnotit příspěvek :
     

Odesa nackovska a i jinde. USaci tam podporuji silene dedictvi pro Rusy. Neni divu. Nacky po 2. svetove nabrali k sobe a ti se vraci do Evropy. Ukrajina ma byt pro ne tou zemi zaslibenou.

Polo 2
6. 3. 2023 16:12
Ohodnotit příspěvek :
     

Šílené a tomu se klaní Fiala a jeho slepenec, krade nám pro ně naše miliardy a ještě se lidem u nás vysmívá

Karel
6. 3. 2023 17:34
Ohodnotit příspěvek :
     

A to vše jsou důvody, které vedly Putina k zahájení speciální vojenské operace. To je pochopitelné. Jenže nepočítal stím, že celá západní Evropa již vyznává nacismus a bude se snažit ho na Ukrajině držet za každou cenu. Tím chce donutit Putina k vyhlášení regulérní války. Takže další krok k celosvětovému šílenství. A to vše řídí v klidu svých luxusních kanceláří vláda největšího teroristického státu světa – USA.

Pavel K
6. 3. 2023 18:55
Odpovědět  Karel

Ale všichni ale úplně všichni včetně Okamury a spol i Fico na slovači říkají, že rus je agresor a pak něco o článku 104 OSN atd. atd. Tak jak je to že se tedy všichni i politici bojí říc pravdu a co ty biolaboratoře vyrábějící smrtelné viry, včetně Covidu.

Pavel z Moravy
6. 3. 2023 20:22
Odpovědět  Pavel K

Kamaráde, tak on nikdo nechce ztratit svoje posty a hýkat se stádem je tak pohodlné. Ale na Slovensku je chlap s gulami, a to Luboš Blaha. Alespoň doufám, že zůstal stejný a od nás bych k němu přidal Jarka Foldynu.

Pavel K
6. 3. 2023 21:15
Odpovědět  Pavel z Moravy

Ahoj kamaráde Blahu asi znám, ten je taky ve Smeru ne? Pavle, jít, či hýkat s davem to není můj styl, já jsem magor. Bys měl vidět když si pouštím ty videa, to si mě babka radši nevšímá a je klika že už jsem na půl mrtvej. Já bych jim to tam vyřikal na rovinu a bez přetvářky. By tej Tománkové slezl ten make-up. Jó byl by to můj konec ale takhle dalece já nepřemýšlím. 🤣🤣🤣Celá moje rodina ví že TO co krajně nesnáším je, když mi někdo lže a já to vím. A tady lžou až se Tatry zelenají. Hrůza pro mě nepřijatelné a ponižující. 🙋‍♂️🙋‍♂️

Velitel
6. 3. 2023 18:10
Ohodnotit příspěvek :
     

Zatím sice nezávisle nepotvrzené, ale z solidního zdroje. Jakov Kedmi tvrdí, že dnes Wagnerovci u Artěmovska zajali dva neporušené tanky Leopard 2A5 a vytáhli z nich, koho to překvapuje, polské posádky.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Boomer
6. 3. 2023 18:52
Odpovědět  Velitel

.. inu, na držkoknize je k tomu nějaký koment i s odkazováním na fotky a videa na telegramu, leč ani s jedním z těch kanálů nekamarádím, tož si musím počkat na oficiální dementi. A jak se nám tak nějak zkracují intervaly mezi odporným fejkem a jeho zázračnou proměnou na krutou realitu, asi nebudu muset čekat dlouho.

https://www.facebook.com/NinelivXRAM/

Velitel
6. 3. 2023 19:28
Odpovědět  Boomer

Já sice s jedním z těch kanálů kamarádím, ale i tak to považuji za tak šokující info, že se mi tomu až nechce věřit. Takhle dementní nemůžou byt ani polští tankisté pod velení ukrošských nacistů.
V každém případě, pokud je to pravda mají Rusové solidní eso, kromě krásných výstavek tančíků a děkovného dopisu jak Polsku, tak EU , Rusové maji vice Leopardů než ČR a zcela zdarma, by měli následovat rozhovory s polskými posádkami, jaké to bylo zopakovat si v německém tanku operaci Barbarosa a skončit stejně jako tankisté von Bocka v 42, vše doplněno jmény, info k jakým polským utvarům patří a co chtějí vzkázat domů rodinám.
Jako na žoldáky se na ně nevztahují ženevské umluvy a ono je už hrozích 20 let na Sibiři vybičuje k skvělému výkonu. Tenhle trhák by se promítal i v parlamentu EU. Osobně by mě nejvíc zajímali signály našeho signalisty a výraz toho vyvěšovatele buzer vlajky z zamini.

Boomer
6. 3. 2023 20:10
Odpovědět  Velitel

.. jo, to zas bude dilema.. přiznat?.. nepřiznat? Plzák vždycky říkal zatloukat, zatloukat, zatloukat!!

Ducha Kyjeva museli jakože sestřelit a stejně se to profláklo, s mrtvými živými z Hadího ostrova to taky neměli lehké.

Petr
6. 3. 2023 18:21
Ohodnotit příspěvek :
     

To tu budou ukrouš – nackové za chvíli nosit taky ,,oni to přece tak neberou ,, Co Rakušan !

Frank
6. 3. 2023 20:54
Ohodnotit příspěvek :
     

Dlouho tam nácci pochodovat nebudou. Oděsa musí být také denacifikována a připojena k Rusku.