blogKrize UKRAJINA

Hlasoval jsem proti nasypání 50 miliard eur do ukrajinské černé díry

MUDr. Ivan David-fb

Evropská komise předložila návrh nařízení o zřízení nástroje pro Ukrajinu. Zjednodušeně řečeno šlo o zmocnění Komisi vyplatit Ukrajině 50 miliard eur na financování války proti Rusku. Komise původně chtěla ukrajinské vládě 78% této částky dát jako nevratnou finanční výpomoc. Kyjevský režim by peníze mohl použít na doplnění chybějících peněz ve svém státním rozpočtu. Bez nějakého vázaní na konkrétní účel. Prostě aby v době, kdy většina firem je krachuje, protože jim armáda odvedla zaměstnance, kteří padli kdesi u Arťomovska nebo Robotina, mohl výpadek daňových příjmů Ukrajiny nahradit penězovod z Bruselu.

Každý kdo někdy slyšel o státním hospodaření ukrajinské vlády, si umí představit, kde by asi velká část těch peněz skončila. Madam Zelenská by si u Cartiera v New Yorku nakoupila další diamantové šperky za miliony dolarů. Realitní makléři ve Španělsku či Francii by matce Vladimíra Zelenského ochotně našli další luxusní vilu k těm, které už podle zpráv z různých médií vlastní v Itálii, Velké Británii a v Egyptě. Maďarští pohraničníci by na schengenské vnější hranici EU mohli pochytat ještě více poslanců ukrajinské Věrchové rady, kteří by bez proclení vezli stovky kg zlata a kufry plné eur – v množství větším než povoluje směrnice EU proti praní špinavých peněz.

Podle původního záměru Komise mělo být na rekonstrukce válkou zničené infrastruktury použito 16% peněz, které chce Brusel Ukrajině poslat. Dalších 5% chtěla Komise účelově vázat na přepsání ukrajinského práva, aby splňovalo požadavky Acquis communautaire, neboli směrnic a nařízení EU. Jako perla v textu nařízení září návrh, aby 1% peněz bylo použito na boj proti korupci na Ukrajině. Při čtení původního návrhu Komise mě tato část zaujala asi nejvíce. Strašně by mě zajímalo, v čích kapsách skončí hromady peněz na boj s korupcí a kdo z ministrů a státních úředníků z toho dostane provize.

Při jednání ve výborech však EP taškařice nabrala ještě vyšší grády. Kolegové z Rozpočtového výboru (BUDG), z výboru pro kontrolu (CONT) a dalších výborů, kterým byl návrh nařízení přikázán, odvedli opravdu kuriózní výkon. Do návrhu nařízení zapracovali všechny opičárny, které jsou zvyklí připisovat do všech návrhů směrnic a nařízení EU. Podle sady pozměňovacích návrhů, které nám na plénum předložil k hlasování garanční výbor, by všechny peníze měly být utraceny inkluzivně, měla by být podporována rovnost mužů a žen a všech pohlaví, kolik jich aktuálně někdo vymyslel. Zapomenout by se nemělo ani na financování LGBT+.

Vrcholné číslo předvedli stoupenci Zeleného údělu, kteří dotace na rekonstrukce válkou zničené ukrajinské infrastruktury podmínili tím, aby po opravě veškeré objekty splňovaly požadavky na snižování emisí CO2 podle Pařížské klimatické dohody. Nyní je podle odhadu Světové banky zničeno asi 55% ukrajinské kritické infrastruktury, jako jsou elektrárny a teplárny, rozvody elektřiny a plynu a vodárenská infrastruktura. Vysoce přesnými ruskými raketami byla těžce poškozena i železniční síť. Je dost pravděpodobné, že se Ukrajina bude logicky snažit opravit energetické podniky za jakoukoli cenu, aby se vyhnula black-outu. Formulace použité v textu, které podmiňují financování oprav infrastruktury plněním požadavků Pařížské dohody o klimatu, právně znemožní použití peněz EU na opravy.

Pokud se mají Ukrajinci vyhnout masivním výpadkům dodávek energií, potřebují nutně opravit existující elektrárny a teplárny, které byly v dobách SSSR postaveny na uhelný nebo plynový pohon. Jejich nahrazení větrníky a slunečníky, jak si to představují klimafanatičtí poslanci, nezajistí v zimě dost energie, aby lidé v bytech a na pracovištích v krutých mrazech nemrzli. Po zhroucení elektrárenské sítě následuje výpadek dodávek vody. A po ní humanitární katastrofa. Jsem v pokušení si myslet, že kolegové, kteří takto upravili návrh nařízení o finanční podpoře Ukrajiny, si na Ukrajincích chtěli metodou pokusů na lidech vyzkoušet, co bude v praxi znamenat zavedení všech směrnic a nařízení, které schvalují v rámci Zeleného údělu.

Hlasoval jsem proti tomuto právnímu paskvilu, mimo jiné i proto, že ani po úpravách provedených kolegy z výborů v něm není obsažen ten nejdůležitější údaj. V textu nikde není napsáno, z jakých zdrojů budou výdaje financovány. V sedmiletém rozpočtového plánu EU nazývaném Víceletý fiskální rámec nejsou pro Ukrajinu žádné peníze vyčleněny. Není dořešeno, zda si na dotování Ukrajiny EU vezme další půjčku, nebo zda budou provedeny škrty v rozpočtu EU např. v oblasti Společné zemědělské politiky.

sdíletj na

21 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Standa
20. 10. 2023 10:43

To je, ale osel. Hlupá nepozná , že je hlupák. Protože je hloupý.Bidet….
,,„Hamás a Putin představují odlišné hrozby. Ale jedno mají společné – oba chtějí zcela zničit sousední demokracii,“ uvedl Biden v projevu v hlavním vysílacím čase ve čtvrtek večer (dnes po 2:00 SELČ). Prezident k národu promluvil z Oválné pracovny krátce po svém návratu z Izraele, kam jel vyjádřit solidaritu po krvavém útoku Hamásu ze 7. října.

V projevu prezident také uvedl, že USA mají ve světe vůdčí roli. „Americké vedení je to, co drží svět pohromadě. Americká spojenectví jsou tím, co nás v Americe udržuje v bezpečí,“ řekl.
“„Americké vedení je to, co drží svět pohromadě.” Nějak mu utíkají myšlenky , realita a moč …kde on žije?. Hlupák si vytváří vlastní realitu.
Neliší se od současné české vlády!

pedro
20. 10. 2023 15:04
Odpovědět  Standa

Americko-anglický pád na držku očekává celý vesmír a to přijde, jako že vyjde zítra slunce. Svět bude v euforii slavit deset let a tancovat do padnutí. Lidstvo bude plakat štěstím.

Slovan
20. 10. 2023 15:19
Odpovědět  pedro

Já bych se zase až tak neradoval, ne že bych jim to nepřál, ale……já nevím, ale něco mě našeptává nebuj vše jde podle plánu. Ale ne pro nás, póvl.

Slovan
20. 10. 2023 15:25
Odpovědět  Slovan

Ještě dodám, pamatejete Kalouskovo složenky, kde jsme každý dlužil 140 000,- kč? Tak jsem se dnes dočetl, že už je to 285 000,- kč. Hezký den.

Pavel z Moravy
20. 10. 2023 21:34
Odpovědět  Slovan

Jsem realista. Vždyť všichni víme, že jsme s tímto duševně vyčpělým národem totálně v prd.eli. Dívejme se kolem sebe, poslouchejme mluvu svých spoluobčanů, vezměme si na uši sluchátka, pusťme si do nich naši oblíbenou hudbu, sedněme do sesílka s nějakou dobrou lahvinkou, kdo co miluje a oddechněme si. Více již dnes dělat nemůžeme. A i tak jsem přesvědčen, že to za velmi brzkou chvíli krachne i bez našich řečí. Tahle žumpa prostě přeteče a napáchá takové škody, že se to dohromady snad ani nedá. Alespoň ne v nejbližších 20 letech. A s těmi co přijdou po těchto proradných tvorech to nebude o mnoho lepší. To už tady ale maminko nebudeme. Tak co přátelé, jsem realista nebo ne?

Bivoj
21. 10. 2023 07:57
Odpovědět  Slovan

Kalouskova složenka byla 118 000 Kč

Slovan
21. 10. 2023 08:15
Odpovědět  Bivoj

Je to možné, že jsem se spletl, nebo spíše už nepatuji, jak je to dlouho? 🙋‍♂️

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel
20. 10. 2023 18:05
Odpovědět  Slovan

Souhlas,asi zažijeme na vlastní kůži, po sto letech, opět to dobro co přišlo z Ameriky po černém pátku, krachu na New Yorské burze. Amerika se oklepala vcelku brzy, Němci díky “Ádovy” to vyřešili zbrojením a u nás se to táhlo od 39 roku až do začátku války! Tak se těšme na polévku pro chudé a možná dojde i na lístkový prodej.Úspěšně jsme se po 30 letech propracovali k blahobytu a dohnali západ(bohužel jen v cenách)!

Slovan
21. 10. 2023 08:14
Odpovědět  Pavel

To vše může dorazit, podle toho jak to vedou. Já osobně prozatím hlad nemám a ostatní náklady na domácnost a na moje Já zvládám. POZOR, je to ale na hraně. 100 tisícová investice by mě oholila. A tohle je přesně to co spousta lidí nevnímá a jsou rodiny, kde nemají v hotovosti třicet tisíc bokem. To je ten problém. Jinak já netoužím vlastnit stovky hektarů půdy, nebo lesů, x nemovitostí a prachy na půdě přehazovat vidlema aby neshnily.

Aleš
20. 10. 2023 11:42

Mafiansko fašistický režim Ukrajiny.

Robert
20. 10. 2023 13:01

Vládnou nám úplní blázni. 50 miliard EU, to je obrovská částka. To se projeví úplně všude. Tohle položí celý západ. Už teď jsme vyždímaný jak slupky od citronu. Je to neuvěřitelné, ale když už se zdá, že do banku není co přihodit, přivezou horu peněz a vysypou to do černý díry. Oni opravdu jedou to co jel Hitler, totální válku. Oni opravdu přivedou Evropu do totálního nasazení. Samozřejmě konec bude pro celý západ fatální.
Ztráta kontaktu s realitou. Západ je zacyklený sám v sobě. Díky propagandistické mašinerii nemají žádný nadhled nad situací. Jsou odsouzeni dojít až do hořkého konce a my bohužel s nimi.
Když si ještě uvědomíte, že 90% z toho rozkrade ta nejhorší ukrajinská nacistická svoloč…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Mike
20. 10. 2023 13:57
Odpovědět  Robert

Fašistický KoZa nemůže přežít,dokud bude Rusko existovat. Proto musí udělat vše, co je v jeho silách a na tištění peněz zatím sílu má. Tím to ale taky končí. Jednoho dne mu nezbudou peníze ani na to, aby spořádaně zbankrotoval.

Helena
20. 10. 2023 19:45
Odpovědět  Robert

Ne, nejsou to blázni. Uvažujte: mají hory dolarů-natištěných, které už ale nikdo nechce, nemají hodnotu a oni potřebují vyrábět hlavně zbraně, aby se mohli bránit plebsu, který je brzy bude ohrožovat na životech a udržet nadvládu. Pak potřebují luxusně žít, jíst, cestovat. Potřebují lokální války, které oslabí země s obrovským nerostným bohatstvím, ovšem mimo USA-tj.Rusko, bl.východ, Afrika..aby ty země mohli vyrabovat. Nechtějí jadernou válku, protože jediné čeho se opravdu, opravdu bojí je jejich vlastní SMRT. Proto podplacené dosazené vlády, majdany atd. Přímo vzorovou ukázkou je PalestinaxIzrael-ale i tam už jim začíná svítat v hlavě.

sergej
20. 10. 2023 14:54

Mňjieli bi se podepisovat společně na laufy. A na všechny, třeba budou lépe střílet.

sergej
20. 10. 2023 14:57

Jako by jste neznali vexláky, mají představu že si všichni přišmelí a zbohatnou. To je jejich vzděláním.

janle57
20. 10. 2023 14:59

Naprostý fanatismus spolku jménem EU v otázce podpory režimu,který je odsouzen
k zániku,každý u nás již pochopil,že tzv.internacionální pomoc banderovskému
režimu u nás zaplatí především důchodci,mladé rodiny s dětmi a drobní podnikatelé,
koho jsme si zvolili,toho jsme si zvolili,dobře nám tak !!

Pavel
20. 10. 2023 18:16
Odpovědět  janle57

Spíše bych napsal, koho nám zvolili! Nebo jste volila tuto debilní “pětikolku”?!Jak správně bylo řečeno v seriálu “Big Ben” “volby nic nezmění,pokud ano, dávno by je zrušili”!V tomto zabetonovaném marasmu nelze volbami nic změnit! Když už to vypadá, že by se mohlo něco změnit, poslanci změní volební zákon a jede se dál.Na co myslíte, že se na základkách hrají volby na nečisto. Je třeba to dostat do těch hlav a vychovat si nastupující generaci a když prosadí snížené věku na 16 let je vymalováno.Marketingová agentura zpracuje program šitý pro tyto puberťáky a zvolí jim koho potřebují,klidně dalšího Hitlera i s Banderou!

Jarda
20. 10. 2023 19:15
Odpovědět  Pavel

Jo, to už řekl i Mark Twain, kdyby volby fungovaly, tak by se volit nesmělo.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
jiří
20. 10. 2023 17:41

comment image

Slovan
21. 10. 2023 08:19
Odpovědět  jiří

🤣
Přesně. 👍
Já si ty vajíčka ke snídani dělám dvakrát týdně. Ale trochu jinak. Jsem dezolát.

Jura S
20. 10. 2023 19:31

Kdo dal UK jen korunu, euro je válečný zločinec, samozřejmě i morální žumpa a zrůda… nebo chce někdo popřít, že na Ukrojině jsou 30 metrové sochy vraha Bandery ? Co “alej andělů” ? Nic vám to furt pětikulčíci nacističtí neříká ? … už se po vás půjde… i po těch co jen zavírali oči…