bloghistorieKrize UKRAJINA

Historie Majdan 2014

Nacházíme se na břehu vojenského konfliktu, řekl ministr Zaorálek

7. května 2014  18:02

Po masakru v Oděse, kde v Domě odborů zahynulo přes čtyřicet lidí, se podle ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka z ČSSD nacházíme “na břehu vojenského konfliktu”. Zaorálek to řekl ve Sněmovně při diskusi o pozici české vlády k situaci na Ukrajině. Poslanci vyzvali OBSE, aby vyslala dostatek pozorovatelů prezidentských voleb na Ukrajině.

Po masakru v Oděse se nacházíme na břehu vojenské konfrontace, řekl ve Sněmovně ministr zahraničí Lubomír Zaorálek.

Po masakru v Oděse se nacházíme na břehu vojenské konfrontace, řekl ve Sněmovně ministr zahraničí Lubomír Zaorálek. | foto:  David NeffMAFRA

“Situace je skutečně mimořádně vážná. Nicméně si nemyslím, že bychom jako členové Evropské unie byli schopni přijít s nějakými návrhy, kterými bychom ji v krátké době byli schopni nějak pomoci řešit,” řekl Zaorálek.

Podle ministra obrany Martina Stropnického z hnutí ANO jsme zároveň svědky rafinované dezinformační a provokační kampaně, která se nezastaví ani před záměrným vytvářením obětí. “Mrtví jsou cynickou součástí plánu. Jsme svědky v podstatě nového typu vedení konfliktu. Vysloužilci s kuklami a kalašnikovy, vydávaní za ochránce občanských práv ruské menšiny, a na druhé straně frustrovaný a decimovaný ukrajinský národ, to vše velmi zkomplikované několika militantními ukrajinskými skupinami,” prohlásil Stropnický.

Poslanec za KDU-ČSL Ivan Gabal mluvil o tom, že je nutné, aby čeští poslanci nepřejímali kremelský výklad událostí. Byla to částečně reakce na šéfa poslanců Úsvitu Radima Fialu, který prohlásil, že myšlenku demokratické revoluce, kterou začalo hnutí Majdanu, uchvátily nacionalistické politické síly.

“Tato situace otevřela také prostor pro ruskou obhajobu svých zájmů a může se nám to líbit více nebo méně, ale obhajobu logickou a nevyhnutelnou. Masakr v Oděse znamená konec Ukrajiny, tak jak ji dnes známe. Pokud někdo chce dnes zachovat Ukrajinu jako jednotný stát s centrální vládou, žene Ukrajinu do války,” tvrdil ve Sněmovně šéf poslanců Úsvitu.

Současné ukrajinské vlády, která se snaží potlačit proruskou rebelii na východě Ukrajiny, se zastal exministr zahraničí Karel Schwarzenberg z TOP 09.  “Každý stát má svaté právo bránit své hranice a svou územní celistvost. Pokud se ozbrojené skupiny zmocní radnic, teritoria a tak dále, tak má dotyčný stát právo se ozbrojenou silou proti nim bránit,” řekl předseda TOP 09.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/poslanci-o-pozici-vlady-k-masakru-v-odese.A140507_180145_domaci_kop


Česko znovu vyšle letadlo do Kyjeva, podpoří i nedělitelnost Ukrajiny

4. března 2014  18:11,  aktualizováno  5. března 23:58

Česko ve čtvrtek vyšle do Kyjeva další letecký speciál, který by měl dopravit zraněné ukrajinské demonstranty k léčení do tuzemských nemocnic. Kývla na to vláda. Přiletět by mělo 10 až 15 lidí. Ministři také schválili mandát pro premiéra Bohuslava Sobotku pro jednání o postoji Evropské unie k Ukrajině.

Poprvé dorazily letouny se zraněnými Ukrajinci do Česka minulý týden.

Poprvé dorazily letouny se zraněnými Ukrajinci do Česka minulý týden. | foto:  Dan MaternaMAFRA

“Na základě  žádosti představitelů Ukrajiny, kdy v zemi zůstává stále významný počet zraněných demonstrantů, kterým není v ukrajinských zdravotnických zařízeních poskytnuta adekvátní lékařská péče, schválila vláda navýšení finančních prostředků. Na realizaci programu MEDEVAC jsme vyčlenili dalších 8, 5 mil. Kč a předpokládáme, že poskytneme léčbu dalším zhruba 15 pacientům,” uvedl ministr vnitra Milan Chovanec.

Sobotka: Jsme pro stažení ruských vojákůVláda schválila mandát premiérovi Bohuslavu Sobotkovi pro čtvrteční jednání špiček zemí Evropské unie k situaci na Ukrajině. “Jednoznačně jsme připraveni se připojit k odsouzení ruské intervence na Krymu, k požadavku na stažení ruských jednotek na základny. Jsme připraveni podpořit současnou ukrajinskou vládu a diplomatická jednání, která by garantovala mírové řešení, která zajistí respektování suverenity Ukrajiny a zachování její územní integrity,” řekl po jednání vlády Sobotka.

Ministerstvo vnitra už v úterý v podvečer rozhodlo, že bude pokračovat mise z minulého týdne v rámci humanitárního programu Medevac. Na první převoz zraněných Ukrajinců vnitro vyčlenilo deset milionů korun.

dále,..

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/cesko-vysle-letadlo-pro-dalsi-zranene-z-kyjeva.A140304_175344_domaci_cen

sdílet na

16 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pavel K
18. 11. 2022 20:51
Ohodnotit příspěvek :
     

Šmejdi vše mají už dávno dopředu domluveno a ty naše podělaný volby jsou úplně k ho…ničemu. Vše hezky do sebe zapadá. Už je to únavné číst takové zprávy. Já si ničím zdraví a spousta ovcí čeká až jim naštochají jesle. Však ten vobřezanec v TV řekl ” co byste chtěli, však je v Evropě 75 let klid”. Tak to se musí změnit né?!!

Ratus
18. 11. 2022 21:25
Odpovědět  Pavel K

Přiznám se,že po projití různých webů mám často deprese.Zkouknu tak jednou týdně.Číst
každý den to bych psychicky nedal.Musím mít od toho různého svinstva pauzu.Nějaký ten
výlet do přírody,vyrobil jsem nové krmítko na balkon,prostě normální věci.A po takové
očistě se vrhnu znova do těch hrůz.

18. 11. 2022 21:43
Odpovědět  Ratus

No vidíš,a já to čtu každý den 18 hodin, všechno všude…:D Chodím si i popovídat s Libtardy, včera jsem sledoval ten jejich koncert na you tube, no hrůza Pussy riot…patří to do ustavu a ne na podium. Tak jsem si tam s nima pokecal. Byl jsem tam jedinej ! Z tábora lidí s vlasteneckým myšlením.
Zatím co oni spamují všechny naše diskuze , s nima se nikdo nebaví. Asi je to chyba…Vymletí jsou dost,ale mluvit se s nima dá. S lidma…Nepočítám ten profesionální Trolí kompars v diskuzích.
Ale tam nebyl, nějak nečekali že by přišel na chet někdo jako já 😀 Tak jsem jim vyvrátil pár pohádek kterým věří…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Ratus
18. 11. 2022 21:57
Odpovědět  Veny232

Máš dobré nervy.Já si to vše hodně zabírám.Někdy cítím až zoufalství nad
tím nelidským a nepřirozeným hnusem,které nás víc a víc obaluje.
Nemohl bych pracovat v politice ani za ty peníze.

Pavel K
19. 11. 2022 10:53
Odpovědět  Veny232

Milý pane, 18 hodin? Slušná porce.
Tak já posledních pár let taky okolo deseti hodin. Však mi doma nadávají, že nic nedělám a pořád dřepím u toho PC. Už jsem se přistihl, že to fakt přeháním a měl bych ubrat. To ale jen, že jsem v ID víte jinak bych pracoval jako černej a na PC moc času neměl. Co se týče vyhledávat společnost lidi “tupouny” dnešních liberálů a sluníčkářů je masochismus. Tak to doopravdy nemusím, to bych asi psychicky nedal.

19. 11. 2022 12:33
Odpovědět  Pavel K

Tak já jsem na vozíku, trávím většinu času v posteli v zimě a hlavně,někdo už tady s tím bordelem musel začít něco dělat…probrat lidi….

Pavel K
19. 11. 2022 14:26
Odpovědět  Veny232

Tak to je mi líto, já jsem na tom trochu lépe, ale už mě taky vyštrachali doktůrkové tu polyneuropatii. Tedy prozatím začínající. Tak přeji hodně vůle a odvahy. 👍 🙋‍♂️

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Drak
18. 11. 2022 22:31
Odpovědět  Pavel K

Správně, nutný je i násilný převrat. Proč se pořád hrbit !

Gales
19. 11. 2022 09:58
Odpovědět  Pavel K

Jidáš se jidášem narodí a jako Jidáš i chcípne.Někdy je mu třeba k tomu pomoci.

18. 11. 2022 21:35
Ohodnotit příspěvek :
     

Tam to vypadalo,už jsem na to pozapoměl,jaký to byl masakr, pod vedením usáků.

18. 11. 2022 21:47
Ohodnotit příspěvek :
     

Jo. To bylo tenkrát, když se užvaněná zaoraná swině k žádosti volyňských Čechů o návrat do staré vlasti vyjádřila, že:
„Nemáme úmysl přestěhovat (ukrajinské) Čechy nějakou vlnou. Nejde nám o nějaký masový exodus,“ uvedl Zaorálek, podle něhož jeho úřad nemá informace, že by krajané byli na Ukrajině vystaveni nějakému útlaku. V zemi jich žije okolo 5 000. Snahou Česka je podle něj naopak pomoci Ukrajině, aby se situace v zemi zlepšila.
 https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/zaoralek-ukrajina-volyne-volynsti-cesi.A140917_103022_zahranicni_aha

Na převoz nebohých zraněných chocholů prachy byly, ale naši bratři at si klidně chcípnou. Jo a jindy se zase vyjádřil, že by přijetí našich krajanů vrhalo na Banderstán blbej stín, jako že se tam maj špatně.
“Bože, dejž vprostřed Strakovky hromem mocným uděřiti a ohněm na troud ji spáliti.
Amen”

Ratus
18. 11. 2022 21:58

Nebo dvě rakety zablouditi at’ už jsou odkudkoliv.

Gales
19. 11. 2022 10:01

Nebo mě aspoň na půl hodiny hromem udělati.

Davor
18. 11. 2022 21:59
Ohodnotit příspěvek :
     

Kdepak je zalezlá majdanská štětina..?

janle57
18. 11. 2022 22:43
Ohodnotit příspěvek :
     

RF nesmí ve vojenské operaci přestat,dokud Zelenského zprofanovaný režim nepadne,
bude to stát ještě hodně sil a životů obyčejných Ukrajinců i Rusů,jak snadné by dnes
všechno bylo,kdyby v době Majdanu 5 000 ruských výsadkářů udělalo v zemi
pořádek a všechny tehdejší banderovské gauleitery okamžitě pozavíralo.Celé
NATO i slavná EU by skončili jak spráskaní psi a dneska by bylo po problému.

Autor
19. 11. 2022 00:44
Odpovědět  janle57

Tehdy to prostě nešlo. Rusko nebylo připraveno na konfrontaci, za to vzali zpět Krym. Jakmile by Rusové odešli zpět, došlo by k nějakému puči, převratu i možná v “jihoamerickém stylu” nebo by bylo vedení Ukrajiny tlačeno k tomu, co se pak stalo po Majdanu.
Bude to znít krutě, ale svět potřeboval vidět ty nacisty “naživo”. Dnes už jen málokdo o tom neví, i když si to sám nahlas nepřipouští. Prostě by se klidně mohlo stát, že i celá řada lidí, kteří vidí celé pozadí, by stála na “druhé straně“. Ono se tím také pro řadu lidí otevřely oči na toho, kdo tahá za nitky. I to je třeba ukázat. A zase to ví již všichni a také všichni pochopili, že ti půjdou jakoukoliv cestou, která jim přinese užitek. Třeba dnes už mnohem více lidí vidí, že USA chtěly slabou Evropu vždy, protože již Reagan, tak oslavovaný i tady v Čechách a na Moravě to začal. I když tehdy nakonec musel ustoupit.
Stát by se to nemuselo za několika podmínek. Jedna z nich je skutečně samostatná evropská politika, odlišná od Americké. Pak by Američané nemohli jít na UKrajinu a zničit ji. Druhá je – oslabit Anglii do takové míry, aby nemohla zaévat rozkol mezi kontinentální země Evropy. Atd.