blog

Globalisté začali po celém světě skupovat obilí, aby způsobili drahotu a hlad! Šokující odhalení bruselských obilných praktik! Proč Fiala plundruje české zemědělství!?

Michael Svatoš

Globalisté začali po celém světě skupovat obilí, aby způsobili drahotu a hlad! Šokující odhalení bruselských obilných praktik! Proč Fiala plundruje české zemědělství!?

Před dvěma dny bývalý guvernér ČNB Jiří Rusnok, (ex-ČSSD),  na CNN Prima News tvrdilže si za drahé potraviny mohou Češi sami, protože v minulosti české vlády podporovaly české zemědělství, místo toho, aby se dovážely potraviny ze zahraničí! A radil, aby ČR přestala podporovat vlastní zemědělce, a nakupovala potraviny více z ciziny! Viceprezident České hospodářské komory Tomáš Prouza, (další ex-ČSSD!), dokonce radil potravinářům a zemědělcům, aby nakupovali levné obilí přímo na světové burze, když je v ČR drahé. (Video, čas: 5:40+.) Že jsou tvrzení obou pánů ex-ČSSD dokonale scestná vyvrátila tento víkend samotná hlavní platforma George Sörose, která odhalila, že obilí je na celém světě i bez ukrajinského dost, a že ho jen globalisté skoupili, aby s ním začali spekulovat, úplně stejně jako to už dělají s elektřinou, plynem a emisními povolenkami! Je tak na čase, se podívat blíže, proč nám asi tak Fiala začal najednou usilovně plundrovat české zemědělství, a politikové ex-ČSSD tomu tleskají! 

18. srpna obvinila významná americká profesorka a prominentní členka Římského klubuJayati Ghoshová, světové finančníky, že svými spekulativními obchody (futures) s obilím zaměřenými na vysoký korporátní zisk způsobili současnou světovou potravinovou krizi a drahotu. A to ačkoli je po celém světě obilí dost, aby žádná krize ani drahota nebyla!!!

Podle Ghoshové, která zveřejnila statistická data globalistů, převýšila v roce 2021 světová produkce obilí jeho celosvětovou spotřebu o miliony tun, ale celý tento přebytek pšenice na světovém trhu začali okamžitě skupovat globalisté! Přes snížení dodávek obilí na světový trh vyvolaný válkou na Ukrajině bylo od roku 2021 do roku 2023 každý rok navíc k dispozici 2 až 5 milionů tun pšenice ročně! Jenže globalisté ji všechnu skoupili a jejich zásoby už nyní činí 279 milionů tun pšenice! Globalisté tak podle Ghoshové svými spekulacemi  způsobili, že přebytek pšenice se změnil v nedostatek pšenice, a její ceny se proto prudce zvedly, a to vyvolalo nárůst cen potravin!

Hlavní obilní spekulanti, kteří zdražení potravin v celém světě způsobili, jsou tři americké a jedna francouzská korporace, které ovládly 70% všech obchodů, a vytvořily tzv. obilný oligopol.  Jde o US korporace:  Archer-Daniels-MidlandBunge, a Cargill, a FR korporaci Louis Dreyfus. K nim se přidala mamutí švýcarská korporace Glencore, která spekuluje se vším, a ta ovládla dalších 10 % všech obchodů s pšenicí! Jen díky jejich spekulacím s obilím vzrostly roční tržby společnosti Cargill o 23 % na 165 miliard USD, a zisky konglomerátu Louis Dreyfus o 80 %.  Tyto nadměrné zisky odrážely zvýšení cen, které nebylo v souladu s dynamikou poptávky a nabídky pšenice v reálném světě, uvedla Ghoshová!

K útoku těchto oligopolistů na světové ceny potravin se okamžitě přidaly západní důchodové a soukromé fondy. Ty ihned po zahájení války Ukrajiny s Ruskem skoupily všechny futures na dodávky obilí v letech 2022-24. Místo své obvyklé angažovanosti 18% objemu všech futures, tentokráte skoupili 72% všech dostupných budoucích dodávek obilí! Ghoshová odhadla že tato mamutí spekulace na zdražení potravin vynáší jejím aktérům každý měsíc 1.9 miliardy dolarů, 40 miliard korun! A obvinila Brusel i Washington, že místo toho, aby zabránili Oligopolu a Fondům nezákonné monopolistické spekulace s obilím, jak jim ukládají proti -monopolistické zákony, tak, jak Brusel, tak Washington, umožnily pokračovaní ve spekulacích bez omezení!

Ghoshová dále potvrdila, že tzv. Černomořská obilná dohoda, (dále jen BGSI), kterou před měsícem rozbil Putin, sloužila hlavně zájmům tzv. obilného oligopolu a finančním spekulantům. A potvrdila naše předchozí údaje, že levné obilí distribuované koridorem BGSI z 81% skončilo v bohatých západních zemích EU, Číně a Turecku, a všechny chudé země světa dostaly jen 3% tohoto BGSI obilí, a musely nakupovat pro své hladové obyvatele spekulacemi předražené obilí oligopolu a západních finančních spekulantů!

Podle profesorky Ghoshové: Celosvětový hlad v posledních letech prudce vzrostl, ale ne kvůli nedostatku obilí. Za vším hladem a drahotou stojí západní finanční spekulace a inflace!

Stejně, jak se o víkendu vyjádřila profesorka Ghoshová, americká expertka na trh s obilím, se vyjádřil už v březnu 2023 i český zemědělec Zdeněk Jandejsek, který oznámil, (video, čas 9:00+), že nezáleží jestli se v ČR obilí urodí hodně nebo málo, protože všechno obilí skoupí globální finančníci, a potom ho zdraží a prodávají s tučným ziskem! Komu tak vlastně slouží současná česká vládní soldateska, která chce zplundrovat české zemědělství, aby mohli spekulanti zdražit Čechům potraviny, když už její politiku kritizuje i Sorosova platforma! Místo toho, aby vláda sloužila občanům této země, jak jí zavazuje Ústava, slouží obilnému oligopolu a finančním spekulantům s obilím, a drtí vlastní občany nehoráznými cenami potravin! Že je třeba fialovou destrukci České republiky okamžitě zastavit, si včera uvědomil i velkoagrárník Babiš, a vyhlásil, že okamžitě vyrazí vládě po krku! Čeká nás tak horký podzim, který bude nejen fialově drahý, ale i politicky napínavý, zda se podaří Fialu a spol demokratickými akcemi donutit k rozpuštění parlamentu, a k vypsání nových voleb, jako tomu bylo před deseti lety! Proto vstupujte do politiky, a staňte se novými politiky! 
https://www.michalapetr.com/

sdíletj na

20 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pavel z Moravy
21. 8. 2023 12:01

To je ten pravý, co jim půjde po krku. Doteď s nimi souznil. Ale tady v této koloniální žumpě se už nelze divit ničemu. Takže všichni do pozoru, zachránci se začínají formovat.

ModrýKlokan
21. 8. 2023 12:39
Odpovědět  Pavel z Moravy

@ Pavel

Velmi hezky řečeno. Jsme západem kolonizovaná žumpa. Bohužel většina ovčanů to odmítá zatvrzele pochopit. Z houna bič neupleteš a z ovcí suverénní dobrý stát neutvoříš.

Na Slovensku se blíží volební převrat pod taktovkou západních tajných služeb, hezky solidárně si vyrobí vlastní ukropský Majdan. Nás poté nejspíš potká to samé. A ovce se budou divit, až se změní úřední jazyk. Například z češtiny na němčinu, či angličtinu. Nu budou mít co chtěli. Už teď se směju.

Pavel z Moravy
21. 8. 2023 14:31
Odpovědět  ModrýKlokan

To víte, že něco chystají. Chtějí si za každou cenu uchovat moc a koryta. Už ani nevím, jestli se dá mluvit o ovcích, ta většinová prostota tohoto národa jednomu už úplně bere dech. Asi tady existuje ještě nějak poddruh ovcí. Ta úroveň myšlení zdejšího lidu, to je skutečně tragédie. Nu ale jak se říká, co nařveme, lidi si nevybereme.

sizok
21. 8. 2023 17:38
Odpovědět  Pavel z Moravy

Přesně tak, Pavle.

unor 2022
21. 8. 2023 12:28

Tak jestli ma Rusko obili dost muze ho v ramci ‘Putinova planu’ Cesku nabidnout.
A mouka bude. A nebude fialova. A zase nam budou Moravske kolace chutnat tak jak maji.

zdena
21. 8. 2023 12:38
Odpovědět  unor 2022

svatá prostoto….

ModrýKlokan
21. 8. 2023 12:41
Odpovědět  zdena

@ Zdena

To bude spíš ironie, ne?

Pavel K
22. 8. 2023 10:54
Odpovědět  ModrýKlokan

Já bych v tom viděl spíš pravdu než ironii. Jen bych se zdržel toho nacionalismu, takhle to vypadá jako by se v Čechách nepeklo. 😊😊🤣🙋‍♂️

unor 2022
21. 8. 2023 13:05
Odpovědět  zdena

to vite ze ano, Vase slozitosti.

Milan ze Zahrady Čech
21. 8. 2023 20:12
Odpovědět  unor 2022

Ale většina národa by stejnak chcípala hlady. Sice by ta mouka nebyla fialová, ale pro tu fialovou většinu (kdyby ne většina, tak jak to, že je signál premiérem?) by byla přespříliš rudá, že je pro ni Putin reinkarnací Stalina.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Jaroslavem
21. 8. 2023 12:37

To je tak. Nic v životě není zadarmo. Je třeba něco udělat,aby přišla změna. Samo se to neudělá. Pak už je to jen otázkou ceny

zuzana
21. 8. 2023 12:42

Pochopení parazitické spolupráce mezi globalisty a levičáky

https://aktax.cz/pochopeni-paraziticke-spoluprace-mezi-globalisty-a-levicaky/

ModrýKlokan
21. 8. 2023 12:46
Odpovědět  zuzana

@ Zuzana

Hezký související krátký text na Tvý téma na Aktax, je i na https://www.petrhampl.com/ v Hamplových denních glosách: O mainstreamovém protestantismu. Holt liberalisti jsou naši reinkarnovaní flagelanti :-D)))))

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
ModrýKlokan
21. 8. 2023 12:49

@ Admin

Jé, díky admine. Už zase fungují opravy. Klobouček.

Milan ze Zahrady Čech
21. 8. 2023 20:14
Odpovědět  ModrýKlokan

Honem ozkouším. Tak schválně.
Jéééé! Hurááááá!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
All
21. 8. 2023 15:45

Vyvolat nedostatek potravin a hlad je poslední akce ( v řadě akcí,včetně pandemie usa mengelekovid),s cílem vyvolat totální nenávist proti nepříteli ( samosebou neexistujicímu) a opět proti Rusku s cílem ,aby souhlasili tupé ovce s totální válkou (včetně jaderné).Je to opakující se scénář.Doufám,že nevyjde a tyhle globalistické zmrdy zadusí rusko navždy,navěky věků,tu verbež je nutno vymýtit zcela z povrchu Země.

jhh
21. 8. 2023 16:36
Odpovědět  All

Hold, spokojený člověk se do války nepohrne ale chudý a hladový je mnohem svolnější.

Burák
21. 8. 2023 19:04

Vidím to jednoduše. Vyvolají uměle nedostatek a svedou to na Rusy. Že oni vydělají balík už tupému stádu oznamovat nebudou. Jako odveta bude útok na Rusko do kterého se zapojíme i my. A všichni uvidíme jako za covidu kolik debilů bude nadšeně řvát hurá na Rusa. S Covidem jsem ztratil jakékoliv iluze o lidech. Jen kolik jich mě osobně napadlo a nejen verbálně, že jsem stál moc blízko, nebo že jsem odkašlal nebo jsem chraň bůh neměl roušku. Tehdy se mi opravdu rozsvítilo a polovinu známých jsem jednoduše odstřelil. Zůstala mi jen normálně uvažující skupina lidí.

Burčák
21. 8. 2023 19:14
Odpovědět  Burák

Jinak všem doporučuji si udělat zásoby. Na YouTube je plno návodů jak suprově zavařit maso. Navíc je vynikající a rozpadá se na jazyku. Člověk pak přijde unavený z práce a tahle domácí konzerva vám ušetří spousty času. Vždy když narazím na vepřové v akci nebo výprodeji pod 100kc, ihned koupím a do hodiny je ve sklenicich, poté v automatickém zavařovacím hrnci. A i kdyby žádná krize nepřišla, máte vždy zásoby nejen na výkyvy cen. Jakmile ty kurvy vyvlastni všechny farmy v Holandsku, uvidíte jak bude vše strmě stoupat nahoru. Nejen maso a mléčné výrobky.

Trubkar
21. 8. 2023 21:58

robia strategicku investiciu, lebo tusia bliziaci pad bezcennych hajzlakov ($,€,£), ktore maju na uctoch.
blbec im preda za tieto bezcenne papiere cennu (aj ked nie najzdravsiu) psenicu.
sadnime si a cakajme na pád západneho pozlátka.
€ a dalsie falosne papiere su vytvorene na vysavanie zdrojov statov, ktore s takouto menou obchoduje, ci takuto zlodejsku menu nasadil.
pouzivanim cudzej meny vytvarate jej hodnotu.