Generálovo pokání za červenou knížku si odskáčeme my, nevinní,..

A víte proč? Protože generál, který se už v průběhu několika dní stane naším prezidentem, se bude jo sakramentsky starat o to, aby přesvědčil, že už vůbec, a to ani v nejmenším, není žádný komunista.

Že jeho minulost předsedy základní organizace KSČ v armádě je hluboko v zemi zakopaná a že z ní už jediný atom ani v půdě a ani v povětří nezbyl. Že on, generál, hledí na východ nikoli už s bývalou láskou k matičce Rusi, ale dnes už s čirou nenávistí k agresivní Putinově říši. Že pochopil a poznal, že pravda  a spravedlnost nikdy nesídlila a ani dnes nesídlí v Kremlu, ale že světlem pochodně ze Sochy svobody v newyorském přístavu osvicuje nejen Bílý dům a Kapitol, ale i Pentagon a Brusel, odkud se její světlo šíří dál, kam až jen oko dohlédne. Že svět je zkrátka jiný, než byl, a je též lepší, než byl. A též on, generál, je jiný, než byl, a je též lepší než byl, a je za tu přeměnu osudu vděčen.

A aby svou vděčnost dokázal, učiní generál možné a snad i nemožné, aby své nové víry hlásal ještě horlivěji než je hlásá naše vláda, sněmovna a dokonce i než Senát, ale hlavně aby pak tyto své víry pomáhal uvádět v život, a to znovu horlivěji i důsledněji než budou činit sbory shora jmenované. Generál a nyní už též téměř prezident bude zkrátka razit cestu krystalicky čistému západnímu postoji naší republiky, postoji bez vytáček, otálení či planých diskuzí. Bude na nás nejabsolitnější spoleh, staneme se zkrátka ještě věrnějšími a ještě spolelivějšími přáteli Washingtonu i Bruselu než jsme teď, což se samozřejmě jeví jako zhola nemožné, protože všechny limity v této věci byly už z naší strany překonány, ale Petr Pavel je voják, který je zyklý uvádět i zázraky v život. Takže očekávejme kladný výsledek i zde.

Což vše, v souhrnu, jsou záměry, se kterými se generál ve svém nastávajícím prezidentském období obrátí nejen k těm, kteří ho volili, ale i k těm, kteří ho nevolili, a zvláště pak k těm, kteří ho nevolili z důvodu jeho kumunistické minulosti, jak např. učinil i Michael Kocáb a takto svoji nevolbu před druhým kolem  prezidentské volby pro Český rozhlas zdůvodnil: „Až když se chtějí (myšleni generál Pavel i někdejší premiér Babiš – pozn. LM), s prominutím vydrápat na post prezidenta republiky, tak se distancují a omluví se. Ano, omluvili se už dřív, protože se pohybovali na lukrativních pozicích demokratického režimu, který vyžadoval nějakou poloomluvu. Ale omlouvám-li se v souvislosti s tím, že chci získat další lukrativní post v řadě po lukrativních postech v bývalém socialismu, je ještě něco úplně jiného… Je to plivnutí do tváře všem obětem komunistického režimu, když někdo, kdo byl členem té organizace, se dnes chce stát prezidentem a nám je to jedno“.

Odhlédněme od faktu, že Kocábův postoj je ovlivněn faktem, že on sám už v roce 2021 uvažoval o své účasti v příštím klání o prezidentský úřad a ještě v červenci minulého roku sdělil Seznamu Zprávy, „že se o své případné kandidatuře rozhodne na poslední chvíli“.Nakonec se tedy rozhodl nekandidovat, ale hořkost ze skutečnosti, že on ne, ale dva bývalí komunisté ano, ho na jazyku svrbět nepřestala. A jako jistá výstraha zůstal možná tento paradox svého druhu trčet i v hlavě generála Pavla, který si velmi dobře uvědomuje, že právě z tábora nejskalnějších prozápadních jestřábů a rusofobů hrozí jeho kariéře pro jeho někdejší členství v KSČ nejvážnější nebezpečí. A že tudíž nám, občanům, hrozí, že ohrožený bude konat zázraky přičinlivosti, aby dokonce i toho Kocába přesvědčil, že ostřejší brusič na protivládní síly a kritiky politiky Washingtonu a Bruselu než je on, v republice nebyl a není.

A to bude právě to, co si budeme muset, jak už v titulku naznačeno, odtrpět. Protože už teď je toho nad hlavu i neurekom.

Lubomír Man


Vznikla nová ústavní funkce? Je Pavel nový model prezidenta? A budeme mít na Hradě desinformátora?

sdíletj na

3.3 8 hlasy
Ohodnotit příspěvek
30 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Teuton
8. 2. 2023 14:15
Ohodnotit příspěvek :
     

Uvidíte, že se tenhle namydlenej komoušskej lampasák a rudej bolševickej nok bude všemi způsoby snažit nás zatáhnout do americké války na Ukrajině. Troufám si tvrdit, že bude tlačit na mobilizaci a odeslání českých mužů ve vojenském věku do jatek na Ukrajině. Bude záležet na tom, jaké noty mu přijdou z velvyslanectví USA, ale často se hovoří o tom, že USSáci mají bytostný zájem na tom, aby čeští, slovenští a polští vojáci bojovali na Ukrajině. A to za situace, kdy je zde u nás několik desítek tisíc Ukroušů, které ani nenapadne, aby se na Ukrajinu vrátili a do války se zapojili.

Pijack
8. 2. 2023 14:22
Odpovědět  Teuton

On si tím zavlečením do Amerického válečného zadku bude léčit svůj mindrák, že byl vycvičená opička na likvidaci svých třídních nepřátel. Prostě mindrák, že ho dnešní voliči dřív neměli rádi. To zanechá u cvičené opičce v mozku pěknej gulasch 🙂

Autor
8. 2. 2023 15:03
Odpovědět  Pijack

Ten to má v tomhle směru dávno vyřešené. To spíš mají guláš v hlavě jeho voliči!

Lukeš
8. 2. 2023 16:24
Odpovědět  Teuton

Já jsem řidiče autobusu Pavla nevolil.

PENNYS
9. 2. 2023 08:12
Odpovědět  Lukeš

My si musíme uvědomit ,že “Jenerála zvolila většina !!!
To je: nejvíce VELKOMĚSTA pražanu, hlavně komedianti ,zpěváci, podnikatelé, neziskovky soroše a bakali,a hlavně všechny české a zahraniční mééééédiaaa!
Co k tomu dodat ,občané si asi rádi nechávají “vymejvat mozky”
MIMO NÁS!

Velitel
8. 2. 2023 14:17
Ohodnotit příspěvek :
     

Soudruh generál agent Pávek , stejně jako soudruh agent Bureš nikdy žádní komunisté nebyli, tohle jsou univerzální bezpáteřní všehoschopné svině do každé doby.
Kdyby se psal rok 1943 soudruh generál by měl strýčka Helmuta, byl by v NSDAP a jako příslušník SS-Totenkopfverbände by velel nějakému koncentráku. Narodil se holt za komunistů a tak byl vzorný komunista stejně jako je ted uvědomělý Eurobuzerant s duhovým práporem.

Pavel
8. 2. 2023 14:59
Odpovědět  Velitel

Pravdu díte, nebyli komunisté! Byli “u komunistů”,tak jako 50 % dalších držitelů červené knížky z prospěchu, těch co ji hned v listopadu 89 zahodili,otočili kabát a stali se demokraty! To je také důvod toho, že jsme si nechali totálně rozkrást a zdevastovat kdysi prosperující zemi bez dluhů.Tito bezpáteřní anální alpinisté půjdou s kýmkoliv pokud z toho budou mít prospěch! To jsou “pohunkové” US protektorátu s potupným názvem Česko. Těch 220 000 zabitých a umučených Čechoslováků nacistickými soldateskami se musí v hrobě obracet z toho co jsme dopustili.Jak prorocky to napsal president Beneš v předmluvě svých dekretů!!!Stalo se přesně to,čeho se obával !

ladik
8. 2. 2023 16:20
Odpovědět  Pavel

Bylo by zajímavé dovědět se, kolik z těch ukomunistů byli dělníci. A rovněž, kolik z těch privatizátorů a dnešních miliardářů byli dělníci. A kolik z těch dnešních politických howen byli dělníci. Já nikoho takového neznám, ale to je možná důsledek nedostupných informací. Z mého hlediska všechno jen ta socyjalistická yntelygence.

Boomer
8. 2. 2023 17:09
Odpovědět  ladik

.. tak třeba Mrázek byl lakýrník.

Eva
8. 2. 2023 19:59
Odpovědět  ladik

KSČ měla větší zájem o členy v dělnických a zemědělských profesích. Bylo jich hodně a měli velké mzdy, otec měl větší mzdu než manželův otec, který vedl opravárenský podnik.
Otec byl valcíř plechů a měl i větší důchod.
Oni nás soudruzi dost naháněli už při předávání vyučních listů a kdo chtěl pokračovat na SŠ večerního studia při zaměstnání, byl většinou uštván vyhrůžkami, že žádné studium nebude.
A důvod byl ten, že se platily každý měsíc členské známky a teď už nevím kolik %. A z toho žila KSČ, nikoliv jak je to teď, že jsou placení občany z věřejného rozpočtu.

Zdena
9. 2. 2023 12:01
Odpovědět  ladik

Věřte tomu že dělníci ne , můj muž který pracoval jako svářeč jim to take odmítl nestalo mu to za to , že by mohl jezdit pracovat na západ a jsem ráda jen bohužel v 97.zemrel

Pavel z Moravy
8. 2. 2023 16:57
Odpovědět  Pavel

Jmenovče, napsal jste to jako byste četl moje myšlenky a nebo já odezíral z vašich úst. Těch bezpáteřních dacanů je v zemi ohromné množství. Jak zde psal přítel Peter, bylo jich za Bílé hory, bylo jich za protektorátu, bylo jich za socialismu a jsou teď. Vždy se umí podbízet té správné a pro ně příhodné ideologii. Nu, teď jsou eurohujeři s amíckou mentalitou. Dohromady s českým původem nějaký zvláštní druh slouhy. Národ jak to tak vypadá musí padnout na dno a pak se buď obrodí nebo ne. Libuše sice tvrdila, že český národ nezahyne, ale už neříkala nic o tom, komu bude sloužit a jestli si uchová alespoň částečnou samostatnost

Pijack
8. 2. 2023 14:19
Ohodnotit příspěvek :
     

Tosou proměny panečku… Že by byl Kocáb brzo označen vládnoucí garniturou za dezoláta? Smíchy se válím po zemi 🙂 Počítám, že se Kocáb stane účastníkem alternativy… a už se taky těším, jak bude cenzurován a v ČT uveden na index nepohodlných. Vítej na alternativě Michale 🙂 Teď si zase vyzkoušíš, jaké to je být občánkem druhé kategorie. Vlastní medicína 🙂

Pavel K
8. 2. 2023 14:40
Odpovědět  Pijack

Tak ono to prozření nezačíná jen u něho, myslím si že dozněly tamtamy, že situace je vážná nikoliv zoufalá a že Honsová říkala, že se věrtry začínají obracet. Jen neupřesnila složení a jaké. 😥

Boomer
8. 2. 2023 16:41
Odpovědět  Pijack

.. tož Míša Vyhaněč dlouho čekal, že mu zavoní telefon a on dostane pokyn Go, Majkle, Go!! Celej se tím čekáním unavil, až usnul.. a ráno se probudil a helemese, co je to venku na billboardech za fešáka!
A Míšovi docvaklo, že už telefon nezavoní.. „Ne, teď ne! Až jindy! Tak kdy? Na svatýho Dyndy!“,

Pavel z Moravy
8. 2. 2023 17:00
Odpovědět  Pijack

Pijacku to je jenom taková hra, to je jejich človíček na věky věků.

Gales
8. 2. 2023 14:24
Ohodnotit příspěvek :
     

Mně to připadá tak,že ty volby rozhodli adepti a chovanci psychiatrickejch ústavů.

Autor
8. 2. 2023 14:36
Odpovědět  Gales

To nevím, ale spíš mi připadá, že drtivá většina kandidátů utekla právě z Bohnic …

Zmatený
8. 2. 2023 14:47
Odpovědět  Peter 008

Jejda, Čuk a Gek. Ti už budou po plastice :o)…

Velitel
8. 2. 2023 14:39
Odpovědět  Gales

Volit mezi komunistou agentem Pávkem,který má za manželku vojenského politruka a komunistou agentem Burešem, kterého porodila ideologická tajemnice Ústavu marxismu leninismu je skutečná Sofiina volba a ne každý to unese,

Zmatený
8. 2. 2023 14:46
Odpovědět  Velitel

Česko snese fšecko…

Boomer
8. 2. 2023 16:44
Odpovědět  Velitel

.. tož já tam malý, ale přece jen nějaký rozdíl spatřoval.. Pávek je vycepován plnit rozkazy bez mrknutí oka.
Bureš nejdřív uváží, co z toho kouká za kšeft a když nic moc, pokusí se uhnout jinam..

Eva
8. 2. 2023 21:04
Odpovědět  Velitel

Pokud by Pavel dostal rozkaz střílet do demonstrantů, tak by ho splnil. Byl to voják a armáda se vždy nasazovala k udržování pořádku, pokud by policie nestíhala udržet řád.
Babiš by nikdy takový rozkaz nedostal, za 1.) byl pouze donucen spolupracovat
A za 2.) ctěl dělat zahraniční obchod, nikoliv represívní složku.

Zajímavé je, že bývalý kandidát Drahoš byl rok v NSR, po Američanech druhý úhlavní nepřítel a pak další dobu v Brazílii a nemusel spolupracovat. Proč? Přitom StB takové rozdíly určitě nedělala.

katango
9. 2. 2023 09:55
Odpovědět  Gales

Hele, neurážejte, tam jsou lidi mnohdy příčetnější než ti před jejich branami.

unor 2022
8. 2. 2023 15:05
Ohodnotit příspěvek :
     

Kdyz clovek zestarne .. to se z nej doopravdy stane takovy hlupak jako se stal ze Sveraka?
Clovek aby se bal zestarnout.

ladik
8. 2. 2023 16:24
Odpovědět  unor 2022

Blbci jsou údajně nejšťastnější lidé.

Gales
8. 2. 2023 17:34
Odpovědět  unor 2022

Člověk má zmoudřet než zestárne.Pak už nemá šanci. A potom,jak se kdo narodí.Z malého vola vyroste zas jen velkej vůl.

miro
8. 2. 2023 15:16
Ohodnotit příspěvek :
     

Dva idioti !

PENNYS
8. 2. 2023 16:09
Ohodnotit příspěvek :
     

Umíme si docela dobře představit jak by se choval Michal FETÁK kdyby se stal prezidentem!!!!!

Karel
9. 2. 2023 22:28
Ohodnotit příspěvek :
     

Otec generála Pavla byl jeden z vrchních šéfů kontrášů. Likvidoval nemilosrdně české disidenta společně s Rusy. Pavel prošel skvělou přípravou na život nahoře. Překonal sám sebe, zrdil republiku a dnes křepčí na hrobech obětí komunismu. Je to plevel a ten senejlépe likviduje i s kořeny.