blog

Generál Pelz: Ukrajinci v ČR, největší hrozba. Co neřekli o F-35

Stíhačka F-35 je i pro americké vojenské analytiky, kteří o tom píší, vždy symbolem naprosto zkaženého, nepodařeného a tisíckrát předraženého projektu. I toto zaznělo od bývalého ředitele Vojenského zpravodajství generála Petra Pelze při Debatě v podzemí, kterou pod názvem „Bezpečnostní hrozby a rizika pro Českou republiku a Evropu“ pořádala Nadace Železná Opona. Upozornil také na to, že nebráníme Ukrajince, ale snažíme se zničit Rusko. Zkritizoval rovněž, že Evropa je Spojenými státy a svojí vlastní blbostí úplně ožebračena.

Jedním z účastníků Debaty v podzemí, kterou pod názvem „Bezpečnostní hrozby a rizika pro Českou republiku a Evropu“ pořádala Nadace Železná Opona ve Slovenském domě v Praze, byl někdejší diplomat, bývalý ředitel Vojenského zpravodajství, bývalý šéf rozvědky a bývalý velvyslanec v Afghánistánu generál v záloze Petr Pelz. Ve svém úvodním vystoupení vyjádřil své zklamání z práce zpravodajských služeb v posledních desetiletích. „V roce 2005 jsem měl v New Yorku na půdě OSN zpravodajskou přednášku podobného charakteru jako dnes a řekl jsem tam, že se zpravodajské služby západního světa změnily, že jenom předkládají svým politikům alibi pro jejich předem připravená rozhodnutí. Takhle to vypadá. Z důvodu duševní hygieny situaci ve zpravodajských službách ani u nás, ani na Západě už příliš nesleduji,“ přiznal generál Petr Pelz.

Poté se rozhovořil na téma vztahu politici a služba. „Je třeba si uvědomit, že existuje něco jako zpravodajská komunita, to se hodně používá. Ty služby jsou součástí jakéhosi celku, jde o část státní správy. Podmnožinou té státní správy je jakýsi informační systém. Nemyslím tím nějaký informační systém, jak se používá ve výpočetní technice, ale všechny znalosti, které stát má. Od policie, z hlášení diplomatické služby, z akademické obce, od novinářů a tak dále. A teprve pod tím jsou zpravodajské služby. A ta zpravodajská komunita uvnitř je tvořena nejen těmi službami, ale relevantními politiky, kteří ze zákona mají nějaký definovaný vztah ke zpravodajským službám. A vláda jako exekutivní složka je zároveň zřizovatelem i zákazníkem, klientem,“ vysvětloval bývalý ředitel Vojenského zpravodajství.

Zpravodajská služba nesmí vyvíjet nezadanou činnost

Upozornil, že když má vláda jakýsi pojem o tom, jaké by se tu mohly vyskytnout hrozby, jaké jevy mohou nastat, které by měly dělat problémy, tak má posuzovat, jestli se těmi jevy nemají zabývat organizace primárně k tomu určené: policie, diplomaté, armáda a podobně. „Protože zpravodajské služby se používají k získávání stejných informací. Jak tady o tom mluvíme, tak buďto je to zpravodajská služba míněna s vnější působností, nebo zpravodajská služba míněna bezpečnostní služba s vnitřní působností. Tak ty smějí ze zákona používat ke zjišťování informací specifické postupy i prostředky, které jim zákon umožňuje a které nikdo jiný nesmí. To samo o sobě jednak může znamenat velké omezení občanských a lidských svobod a různých dalších elementů od lidí až po nějaké organizace, jednak z podstaty toho, že to dělají specifickým utajovaným způsobem, tak je to dražší,“ připomněl generál v záloze.

Poukázal na to, že existuje nekonečné množství definic zpravodajské informace. „Ale mně se nejvíc líbí ta, která říká, že zpravodajská informace je informace vyžádaná zákazníkem, tedy vlastně vládou. Ty zpravodajské služby by měly ideálně dostávat rozpočet, tedy peníze, vztahující se k těm úkolům, kterými se zabývají. Samozřejmě že je potřeba si nějak definovat míru té konkrétnosti, ale také si uvědomit, co to potom znamená, že ta zpravodajská služba nesmí vyvíjet takovou činnost, kterou nemá zadanou a nemá na ni ani peníze. A ta zpravodajská síť pak může být kontrolovaná či posuzovaná jenom podle toho, jestli plní dobře zákazníkem jí zadávané úkoly. A pokud by dělala něco navíc, tak už to je opravdu mimo zákon,“ zdůraznil Petr Pelz.

Po nákupu F-35 už budeme zájmům USA sloužit nepokrytě

V dalším svém příspěvku se věnoval nákupu 24 stíhaček páté generace F-35, po nichž tak toužila ministryně obrany Jana Černochová. „Nejde jenom o to, že tohle letadlo je i pro americké vojenské analytiky, kteří o tom píší, vždy symbol naprosto zkaženého, nepodařeného a tisíckrát předraženého projektu. Ale to je z toho ještě to menší nebezpečí pro nás. To větší nebezpečí je, že ta F-35 je tak napěchována umělou inteligencí, její součástky jsou tam tak strašně pokročilé, že jsou vlastně součástí amerického systému vyhledávání, že to jsou vlastně americké záležitosti. To znamená, že my v této fázi chtě nechtě budeme prostě sloužit americkým zájmům. Samozřejmě že jim sloužíme už teď, nemá cenu to zakrývat, ale tady už to bude přímo dané i typem té zbraně,“ konstatoval někdejší diplomat.

Když už mluvil o bezpečnostních hrozbách pro českou stranu, odkázal na krásný příspěvek bezpečnostního analytika Jaroslava Štefce, který si přečetl na internetu. „Jako tu největší současnou hrozbu vidím právě Ukrajince, kteří jsou tady. Nevím, kolik jich je, ale rozhodně několik set tisíc. Když si vezmeme, že třeba jenom čtvrtina z nich jsou muži schopní bojovat a kteří to i umějí, protože už i bojovali, tak daleko převyšují muže ve zbrani, které má k dispozici Česká republika. Nevím, kolik v naší armádě máme skutečných bojovníků. Štefec tvrdí asi pět, ať nežeru, tak sedm tisíc. Když k tomu připočítáme pár zdatnějších policistů, tak jsme na deseti, patnácti tisících. Takže Ukrajinců schopných okamžitě bojovat je tady minimálně desetkrát tolik. Takže toto vidím jako hlavní hrozbu současnosti,“ prohlásil bývalý ředitel Vojenského zpravodajství.

My nebráníme Ukrajince, my se snažíme zničit Rusko

Zamyslel se také nad tím, že nebyl definován cíl války, která se už přes dva roky vede na Ukrajině. „Musíme si nejdříve uvědomit, o co v tom konfliktu jde a kdo s kým tam vlastně válčí. Tam válčí světové rameno lomeno američtí investiční bankéři s Ruskem. A cílem, to víme, máme to zdokumentováno už z roku 1992 výrokem, že Amerika musí zabránit kdekoli na světě vzniku takového státu, který by jen pomyslel na to, aby se stal regionálním, nebo snad dokonce globálním hráčem. To je jedna věc. Roku 2019 vyšla v RAND, což je americká výzkumná instituce, jejímž posláním je ‚hledat řešení důležitých společenských problémů, které napomohou společnostem po celém světě být bezpečnější, zdravější a více prosperující‘, zpráva nebo studie, která se přímo jmenuje ‚Overextending and Unbalancing Russia‘,“ uvedl Petr Pelz.

V souvislosti se zprávou RAND Corporation, která se označuje za neziskovou a ideologicky neutrální instituci, jež zakládá svou prestiž na objektivním a rigorózním výzkumu, o rozšiřování a nevyváženosti Ruska pak ani nepřekvapí, když americký prezident Joe Biden řekne na adresu svého protějška Putina: „Bože, ten chlap tam nesmí zůstat.“ „Americký ministr obrany Lloyd Austin zase říká, že cílem je – teď nevím, jaké přesně použil slovo – buďto oslabit, nebo zničit Rusko. A teď si to musíme definovat: my nebráníme Ukrajince. My se snažíme zničit Rusko. A jak si tedy budeme definovat politický cíl? Od té doby, co se snažíme zničit Rusko, tak Rusko je stále silnější a je tak silné, že už i já, který jsem z něj strach neměl, začínám cítit strach. Protože to Rusko je tak silné a my jsme tak slabší,“ varoval generál v záloze.

Vlezli jsme do ožebračování sami za nadšeného hýkání

„Evropa je Spojenými státy a svojí vlastní blbostí úplně ožebračena. Některé vrstvy ve Spojených státech na tomhle vydělaly. Protože jak vždycky říkám, Spojené státy jsou dnes ovládány vlastně třemi základními oligarchiemi. Základní je ta finanční, to jsou ti investiční bankéři. Ta malinko méně významná je vojensko-průmyslový komplex. A třetí jsou ti papírkáři, olejáři, plynaři a horníci. A ti se o tohle snaží. Takže jak si my budeme definovat ten úspěch? Spojené státy taky nezesílily jako celek, jenom některé vrstvy v nich. Evropa celá je naprosto na kolenou. Ale ne že by to způsobili Američani. Ti to sice chtěli, ale my jsme do toho vlezli sami za nadšeného hýkání. A jak si chceme teď definovat koncovou hru na Ukrajině?“ uzavřel generál Petr Pelz řečnickou otázkou.

Parlamentní listy a Youtube

sdílet na

71 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
sergej
29. 2. 2024 21:56
Kolemjdoucí
29. 2. 2024 22:16
Ohodnotit příspěvek :
     

Pan generál nedostal svoji hodnost pro nic za nic – znalý, zkušený to muž … Přesně definoval skutečné největší bezpečnostní riziko pro ČR, respektive pro její původní obyvatelé, a její podobu tak jak ji pamatujeme. Je naprosto srovnatelná se Sudetoněmeckým případem z minulosti, a neváhám konstatovat, že na rozdíl od minulosti se vše děje za aktivní účasti prý české vlády, parlamentu, senátu, prezidenta, médií, komediantů a zfašizovaného českého plebsu, v čistě PROTIČESKÉM SCÉNÁŘI. Bohužel to vypadá tak, že čeští náckové vtahnou ČR do války, a bývalou ČR zanedlouho ovládnou za podpory politických i běžných českých kolaborantů ukronáckové, kterých se – pokud nebudou odejít ihned, nezbavíme. Těžká paralela se Sudeťáky …

ZMann
29. 2. 2024 22:31
Odpovědět  Kolemjdoucí

Kdysi suverénní a zdravé země počátkem 90 let, bez státních dluhů u nosatých bank, ale po 35 letech v Česku již Čechům stát nepatří. Vlády patří cizákům, vlády pracují proti lidu, proti vlastním důchodcům, proti vlastním dětem, proti invalidům, proti nejslabším. Pracují pro zbrojní koncerny a vojensko-průmyslový komplex. Zavírají pošty, okrádají důchodce na valorizacích a za ty ukradené peníze potom nakupují poruchové stíhačky od svých amerických masterů.

Podniky státní infrastruktury byly po roce 1990 privatizovány do rukou západních korporací, potravinová bezpečnost, kterou měla ČSSR, byla zlikvidována. Doly byly zavřeny a již 35 let se uhlí do ČR dováží z Polska. A navrch ještě jeden tunelář okradl horníky o jejich byty na Ostravsku, které jim namísto odprodejů začal pronajímat. Školství vychovává místo Čechů a vlastenců evropské neoliberální deprivanty, kteří postupně rozkládají republiku v konceptuálních procesech politiky, státní správy a především genderově rozvrácené rodiny….Tak to tady dopadlo, ještě schází ta válka a bude totálně vymalováno.

Kolemjdoucí
1. 3. 2024 03:09
Odpovědět  ZMann

Máme pouze to, co jsme si sami vyzvonili, co jsme sami dovolili, tolerovali, mnohdy podporovali, obhajovali, čemu jsme přihlíželi, přihlížíme, co jsme si vypěstovali, vychovali… Ta příšera v zrcadle jsme my, a defektní bastard v koutě je to, co jsme sami zplodili… Nic víc…

Slovan
1. 3. 2024 08:03
Odpovědět  Kolemjdoucí

👍 👍 👍 👍
Naprosto přesně, takhle jsme si to tu zařídili svoji ležérností a nezájmem o své okolí. Co bychom se starali, to je přece JEN státní.

Albi
1. 3. 2024 11:30
Odpovědět  Slovan

To se tedy všichni parádně pletete.
Nezdá se vám legrační, že by (tehdy) 15 mil. ČSSR něco zmohlo proti X mil (mld?) tehdejšímu KoZa (+Gorbačovým přispěním), který to “přeformíátování” Evropy naplánovat, prováděl a nadále provádí???

Snad si vzpomeneš na nick “TOP.cz” z PP (odvozený od názvu webu, pravděpodobně už neexistujícího, protože nejde najít), který svého času při příležitosti výročí hadráku sepsal obsáhlý příspěvek, kde popisoval. všechna setkání důležitých politiků (vč. Havla) a veškeré dohledatelné informace a to i co se týksalo místa a času jejich konání, které hadráku předcházely. .
A že existovaly i ty veřejně nedohkedatelné, o tom tedy alespoň já nepochbuji.
Plebs se o všem neinformuje.

Takže si nenechte nabulíkovat ty vládní cancy o “suverénním Česku”!
Nemohli jsme nic – a kdybychom i něco mohli (a hlavně chtěli), tak nanejvýš být dnes pyšní, že jsme v té šňůře “barevných revolucí” – (majdany) obsadili 1. místo ještě před Ukrajinou 🙁 .

Dnes to napravujeme tím, že jsme první po USA ve válečném štvaní.
Někdy vybojovat 1. místo opravdu nestojí za to.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Slovan
1. 3. 2024 13:54
Odpovědět  Albi

No dobrá, tak se hot zase pletu. Jinak bacha na písek, padá z nebes. 🤣

Albi
1. 3. 2024 15:19
Odpovědět  Slovan

Z nebes určitě ne.
Ten nám házejí do očí přímo lopatou a denně.
I když – pravda – historicky ta nebesa s pomoci církve svaté katolické tu ruku k tomu taky přiložila! 🙂

Slovan
1. 3. 2024 18:46
Odpovědět  Albi

Zase nepochopila hi hi hi hi. 👍🙋‍♀️

Albi
1. 3. 2024 19:48
Odpovědět  Slovan

Ale pochopila.
To byla reakce na tvůj souhlas “Naprosto přesně…
se slovy kolemjdoucího “Máme pouze to, co jsme si sami vyzvonili, co jsme sami dovolili, tolerovali, mnohdy podporovali, obhajovali ….”.

Ale tobě se omlouvám, možná jsem to asi měla adresovat kolemjdoucímu.
xxxxx
Osobní sdělení přímo pro tebe:
Až dnes jsem se dostala k pročtení pár článků a u čl. “Medvad a velbloud” i diskuze.

Napsala jsem ti k jednomu tvému komentáři odpověď, ale teď nevím, jestli tě nenaštve, protože se to trošku týká – i když jen obecně zdejších názorů dnešních i minulých a určitě i budoucích.

Kdybys měl zájem, je to komentář 29. 2. 2024 15:28 . Myslela jsem, že by tě to mohlo zajímat, ale protože že by tě to mohlo zajímat, ale pokud ne, nic se neděje.
Je to tak obecné, že to mohu “vrazit” do diskuze kdykoliv jindy. 🙂

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Slovan
1. 3. 2024 20:00
Odpovědět  Albi

Ty mě na stará kolena šponuješ. Jdu tam. 😊

Pravdomluvny
1. 3. 2024 16:11
Odpovědět  Slovan

Ze Sahary…. až až přiletěl, předsedo🤓

Slovan
1. 3. 2024 18:45
Odpovědět  Pravdomluvny

Já vím a nebylo to za posledních dvacet let poprvé , starosto. Kdo je víc? 😊

Pravdomluvny
2. 3. 2024 08:17
Odpovědět  Slovan

Budeme se demokraticky střídat a uvidíme,předsedo🤓

Jaroslav
1. 3. 2024 15:12
Odpovědět  Albi

To ta Ukrajina se “povedla” an na potřetí, u nás masy cinkali jak vzteklí a mysleli si jak s tím vyčůrali. Skutečnost “lidí na ulicích mávaji a povolávají sláva, a na balkonech se potutelně pošklebují bastardi “.

Kolemjdoucí
2. 3. 2024 04:21
Odpovědět  Albi

Jednak je projevem slabosti ( tady tradice ) neustálé poukazovat jinam, když zodpovědnost padá na zdejšího voliče, zdejší politickou verbež, zdejší finanční gaunery a zdejší kolaboranty a zrádce. Neřeším zde geopolitické kauzy, nýbrž se zmiňuji o skutečnostech, které né, že nemohl – samozřejmě, že ano, jen buďto nic, nebo skoro nic , pokud se rovnou nepřidal, místní volič nejen neřešil, nýbrž se sám stal dobrovolně součástí “nositele”. To neustálé foukání bebí “globálním prediktorem” plodí na straně jedné Pekarové, Černochové, Rakušany, a mezi plebsem idioty i v téměř důchodového věku, co doma pláčou štěstím při zvolení Gumy na Hrad, a halí se do ukrohadru.
Ta “berlička” snímá jednoznačnou vinu či minimálně spoluvinu elektorátu za dnešní stav – hovořím o zdejším banánystánu, což je samozřejmě jednoznačnou hloupostí i v momentě, kdy si vliv geopolitických her připouštím. Společnost, volič měl čas na získání zkušenosti, především té negativní, měl přes 30 let na to vstřebat “nové poměry, nové způsoby, nové politiky, strany plus nové následky, opatření i nové výstražné jevy před větším průserem”, nehledě na tolik omílanou “historickou zkušenost, tradici”

Pavel z Moravy
2. 3. 2024 09:55
Odpovědět  Albi

Kdyby lidé do ulic nevylezli a svojí připitomělostí je nepodpořili, nic by nezvládli. Pár škůdců a disidentů by udělalo houno. Lid byl křoví, to ano, ale jel v tom tenkrát vědomě. Gorbík ani nikdo jiný by bez toho křoví převrat nezvládl.

Jaroslav
1. 3. 2024 15:04
Odpovědět  Kolemjdoucí

Správně, každý národ má takovou vládu, jakou si zaslouží. A nezoufejme, bude hůř a nejspíš brzy. Tenhle systém, letadlo, nemůže fungovat dlouho. Bez zemědělství a průmyslové výroby to prostě nepůjde. Fantasmagorie typu zelený dýl nejsou vhodné ani na utřeni zad. po vykonání potřeby. K tomu boj za (americkou) “demokracii”, totálně patolízalská věrchuška -recept na katastrofu. Ještě že pamatuji i lepší časy.

Albi
1. 3. 2024 15:25
Odpovědět  Jaroslav

KoZa je to šumafuk – kašlou i na vlastní lidi – své voliče – a “východní” póvl mají v zásobě (lidský zdroj!!! – zbraně bez lidí dost dobře nefungují) až jim dojde pověstný poslední Ukrajinec.
Už k tomu není daleko.

ICH
1. 3. 2024 07:04
Odpovědět  ZMann

VK

Pavel z Moravy
1. 3. 2024 09:03
Odpovědět  ZMann

Dával jsem to zde často, takže to asi všichni znají, ale třeba pro ty co ne. Až skončí vám sen o zlatém teleti, krajinou cizí půjdete o žebrácké holi. Ale na rozdíl od generála Pelze, já nemám strach, že Rusko je silné, ať je ještě silnější, bude to určitá záruka toho, že ti zfanatizovaní zmrdi si vyvolání poslední války rozmyslí, protože jak říká paní Helena, ti mají takový strach o ty své životy a lpí na těch svých rodinkách, že se té konfrontace vzdají. Tak to bylo i s fašistickými pohlaváry, cizí životy pro ně neznamenaly nic, ale o vlastní se třepaly měrou vrchovatou.

me2d44
1. 3. 2024 10:54
Odpovědět  Pavel z Moravy

Pavle, dal jsem + ale jen malinko opravím: Oni nelpí na svých rodinkách, jak jste napsal, oni především lpí na svých penězích!

Jaroslav
1. 3. 2024 14:55
Odpovědět  ZMann

K té privatizaci podniků bych doplnil, že část podniků nebyla prostě státní, ale zajišťovala penzijní systém. Čili jejich privatizace byla první velké okradení důchodců, podruhé Topolánek se svými melodyboys rozkradl přebytek penzijního fondu a potřetí Fialový pětislepenec za přispění PePy a ústavního soudu okradl důchodce vloni při valorizaci penzí. To nehovořím o podvodníkovi Kalouskovi.

jiří
1. 3. 2024 17:02
Odpovědět  Jaroslav

Už Klaus zařízl penzijní systém, když ho sloučil se státním rozpočtem.

Pipa
1. 3. 2024 16:04
Odpovědět  ZMann

Popsal jste současný stav “našeho” státu dokonale! Teď se ještě potřebujeme “zbavit” Benešových dekretů.Fiala s tím kníračem na hradě na tom prý už pracují! My přece ty lichtenštejnské nacisty neokrademe, když těm ukrajinským tolik nadržujeme !

Pravdomluvny
2. 3. 2024 08:21
Odpovědět  Pipa

A to tady tu Banderonacistickou svoloč chtějí mít na věčné časy 🤬🤬🤬🤬🤬🤬Holt, zbavit se jich po vítězství Putina budou muset Češi, Moravani a Slezani vlastníma rukama……za Volyň a český Malín máme tomu naziodpadu co vracet ☠️👎

Administrátor
P.A.Semi
1. 3. 2024 00:25
Odpovědět  Kolemjdoucí

Daleko radši Ukrajince než Černochy a Araby…!

A až přijdou s “kvótami” na migranty, tak my tu máme aspoň 5% obyvatelstva “migrantů” z Východu, a proti proti-bělošskému rasismu, že to údajně nejsou ti správní “migranti”, bychom se měli bránit…
Ať si své post-koloniální znečištění nechají na Západě, my tu už máme Slovanů dost…

πα½

Mee Twoo
1. 3. 2024 02:59
Odpovědět  P.A.Semi

ale ne. žádný kvóty. pan nutelliér to řekl přece jasně:
jsme zásadně proti kvótám. prostě si vezmeme všechny, kterých se DE-FR-IT-ES budou potřebovat zbavit, a z vlastní iniciativy ještě pár navíc, to je prostá solidarita, ale kvóty ne! kvóty v žádném případě nepřipustíme! vidíte, jak se starám?

Kolemjdoucí
1. 3. 2024 03:18
Odpovědět  P.A.Semi

Daleko raději ani jedny, a až přijdou s kvótami, libtardí progresivistická smečka s podporou už tak zdegenerované více než části společnosti, vše ještě podpoří… Politická verbež to s médii náležitě vysvětlí.
Kde jste přišel na to, že kohokoliv na KoZe zajímá procento inostránců v ČR, když jich oni mají doma násobky místního procentuálního podílu ?
A odkud, kde by se měl v této kolonii vzít kdokoliv, kdo by se KoZe postavil – on tu někdo takový za posledních 34 let byl ? Opravdu ?
Tak to nás navstivil hooodně inkognito …

Pavel z Moravy
1. 3. 2024 09:31
Odpovědět  Kolemjdoucí

Příteli, tomuto národu nefunguje krom jiného pud sebezáchovy a tudíž mu není pomoci. Musí si vše vyžrat až do úplného dna. Mudrlanti ještě nikdy nic nedokázali vyhrát. Musel by vzniknout účinný občanský odpor a nespolupráce, jako jeden z prostředků odporu. Ale k tomu tady fakt není vhodný materiál. Až bude někdo klasifikovat zbabělost národů, tak asi povedeme.

Pravdomluvny
1. 3. 2024 06:18
Odpovědět  P.A.Semi

Žádné takové odpady v ČR 🤮🤮🤮🤮😡😡😡😡😡
Ani negr,muha@@@@@mrd a Banderonacista…… ty patří leda do kafilerky!

Slovan
1. 3. 2024 08:14
Odpovědět  Pravdomluvny

Jasně, proč by tu vůbec nějací migranti mušeli být? Už tu máme spousty psorádů a to je málo. Už to píši nějaký ten rok zpět, jen počkejte ještě 20-25 až se tuna řádně rozmnoží, už teď pošilhávají po zastoupení ve vládě. Ale oni jsou přece tak hodní a pracovití. Ale do podzení SAPA v Holešovicích se nepůjdou podívat ani vzláštní jednotky policie. Jak je to tak útulný. 🤣🤣

Pravdomluvny
1. 3. 2024 11:34
Odpovědět  Slovan

👍👍👍👍
Na konoru 🎯

Slovan
1. 3. 2024 13:55
Odpovědět  Pravdomluvny

….a je to pravda? Už jsem to slyšel od vícero lidí.

Pravdomluvny
1. 3. 2024 16:12
Odpovědět  Slovan

Já též,ale oficiálně je ticho po pěšině 😎

Slovan
1. 3. 2024 18:54
Odpovědět  Pravdomluvny

Vono to nosí krabice ze stolu ke stolu něrozumím ceski, ale jsou pracovití. Ale kam si ty babičky a dědečkové mají jít nakoupit, blabla bla. Mě je už všechno u (!) ať se to tuna popopo. To je tak dobrý pro parchanty kteří tam chodí nakupova kdejakou píkovinu včetně votavy. No i lepšího by se něco našlo. Je to jen a jen jedna veliká prádelna a za tím si stojím.Tečka nejede vlak.

Pravdomluvny
2. 3. 2024 08:23
Odpovědět  Slovan

To je nad slunce jasnější 👽
Je to pračka ve velkém (i malé krámy a stánky na tržnicích) od samého počátku.

Jaroslav
1. 3. 2024 15:24
Odpovědět  Pravdomluvny

Tohle je poněkud pomatene, třeba je to jenom provokace o to kdo dostane vyšší dobu na Mírově. Počítat do 100 a pak ještě jednou a pak psát

Pravdomluvny
1. 3. 2024 16:13
Odpovědět  Jaroslav

Jakou provokaci myslíte?

Slovan
1. 3. 2024 18:56
Odpovědět  Pravdomluvny

Asi ta kafilérka.

Pravdomluvny
2. 3. 2024 08:24
Odpovědět  Slovan

A co je na kafilérce špatné???😎

Jaroslav
1. 3. 2024 15:21
Odpovědět  P.A.Semi

Semi, to jsem si myslel v době když jejich imigraci nám nikdo nevnucoval. Ano, jsou nám jazykem, náboženstvím i kulturou bližší. Dnes jsem již vyléčen. A to i tím, že naši vládní poskoci je zneužívají proti nám, kdy nás okrádaj aby jim mohli nasypat. Kdy ti poskoci organizují/napomáhají inflaci, která nás okradla o 30 % úspor-třeba penzijní pojištění. Kdyby ti U měli rozum, nenechali by se nacpat do bratrovražedné války, která není jejich…Tak bych mohl pokračovat do nekonečna.

Slovan
1. 3. 2024 19:00
Odpovědět  Jaroslav

Jaroslave vše je dlouhodobě připravované, dlouho. No a jak nás dostat do sebe? No to je velice jednoduché prřece. Nám původním seberou a dají naplavě. Viz cikánská záležitost je toho příkladem. Jak jednoduché. 🤣

janle57
29. 2. 2024 22:25
Ohodnotit příspěvek :
     

Velmi trefně řečeno,v případě mobilizace a odsunu většiny mužské populace na Donbas
nás tu banderovská přivadrovalecká svoloč,která je napěchovaná zbraněmi,a které
sypeme bez přestání sociální dávky, pěkně všechny povraždí,pokud jí nebudeme
věrně sloužit,a nikdo jim v tom nebude moci zabránit,gen.Pelz to řekl víc než jasně.
Přesně stejná situace jako ve Francii a západních zemí jen s tím rozdílem,že tam
to vyřeší muslimští neandrtálci,o to pikantnější to tam místní vítači budou mít,
muslimská humanita je všude ve světě všeobecně známá.

Pravdomluvny
1. 3. 2024 06:19
Odpovědět  janle57

Proto říkám,☠️👎muhamrd, dobrý muhamrd

Pravdomluvny
1. 3. 2024 06:16
Ohodnotit příspěvek :
     

BANDERONACISTY musí každý pouze likvidovat likvidovat a likvidovat……do posledního a bez mrknutí oka!!!!!!

Kelly
1. 3. 2024 07:05
Ohodnotit příspěvek :
     

Včera jsem řval s megafonem ráno v 10 hodin před Českou národní bankou, že tato banka sehrála roli užitečného idiota české vládě a USA, kdy okradla před dvěma roky ideologickou likvidací Sberbanky 90 tisíc českých občanů o jejich úspory v této bance. Za dva roky jsem ze svých peněz uložených u této banky nedostal nic.

Pravdomluvny
1. 3. 2024 07:10
Odpovědět  Kelly

Řvát musíme všichni a ne každý sám za sebe……i když máš s tou bankou samozřejmě PRAVDU 👍

Slovan
1. 3. 2024 08:19
Odpovědět  Kelly

Hezké číslom tzn. že okolo vás bylo cca 30 tisíc dalším poškozených, to mušelo být hezké. Že jsem ale nikde nic nezaznamenal. Ne na TV na tu se nedívám, ale na netu. Tam nebyl žádný novinář?

Pavel z Moravy
1. 3. 2024 09:43
Odpovědět  Slovan

Příteli ze Z.Č, dnes mi donesl kamarád nějaké časopisy našeho klubu, které roznáším a sdělil mi, že se koukal na Jílkovou, já TV nesleduji, takže nemám žádný přehled a tam prý nějaký iniciativní důchodce navrhoval 10% zdanění důchodů. Asi takový co byl v chartě a bojoval a teď mu dali průměrný důchod. Kamarád mi říká, já makal 47 roků, z toho jako mlaďoch pár roků na šachtě a mám necelou dvacku. Víš, já už mám prakticky život za sebou, ale to co se tady děje zvedne i starocha ze židle. A kamarád říká to co já, to je teď budoucnost mladých, ať se kur.wa starají. Abychom ještě my staroši jim něco zachraňovali a oni nás měli na háku. Ani náhodou, takový 3.14 čus tedy nejsem.

Slovan
1. 3. 2024 13:57
Odpovědět  Pavel z Moravy

Přísahám já to nebyl. 🤣🤣🙋‍♀️

Pravdomluvny
1. 3. 2024 16:13
Odpovědět  Slovan

Nelži předsedo 😅

Slovan
1. 3. 2024 19:02
Odpovědět  Pravdomluvny

Já že lžu? Tak tohle bys mi Chikágu neřekl, bys měl na prsou vystřílený můj monogram. 🤣

Pravdomluvny
2. 3. 2024 08:25
Odpovědět  Slovan

Ty už nešermuješ,Zoro 😋

Jaroslav
1. 3. 2024 15:25
Odpovědět  Kelly

Měl jste je mít v rakouské “české ” spořitelně.

Pijack
1. 3. 2024 08:06
Ohodnotit příspěvek :
     

No, říkám to už od roku 2009, že bezpečnostním rizikem pro ČR není Rusko, ale Ukrajina. Jak dlouho bude trvat, než to pochopí všichni, hlavně sluhové EU a USA? Copak se spoléhají na nějaké smlouvy o pomoci? Ještě nepochopili, že země západu své smlouvy rády porušují a nedodržují? A že těch “mezinárodních” smluv bylo… naposledy Mnichov.

me2d44
1. 3. 2024 11:03
Odpovědět  Pijack

Pijacku, velký omyl! Bezpečnostním rizikem není pro nás ani Rusko, ani Ukravína, ale my sami – o tom svědčí i to Tornádo s pěti koly, co jsme si zvolili (já je nevolil) za vládu!!

Pravdomluvny
1. 3. 2024 11:34
Odpovědět  me2d44

Banderonacistán je hrozbou lidstva 👎☠️

Pijack
1. 3. 2024 11:51
Odpovědět  me2d44

Jo, to máš pravdu. Koudelka z ústavu BIS je riziko nepřekonatelné.

Albi
1. 3. 2024 13:10
Odpovědět  Pijack

No – Koudelka je moc malý pán.
Včetně. všech ostatních, kteří si namlouvají, že “hýbiu světem”.
Větší omyl snad neexistuje.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Aleš
1. 3. 2024 08:11
Ohodnotit příspěvek :
     

Ukrajinci po válce domů a F35 vyměnit s Ruskem za JE.

sergej
1. 3. 2024 09:04
Odpovědět  Aleš

Kyblíček bez dna, “čenž. 🙂

me2d44
1. 3. 2024 11:14
Odpovědět  sergej

Sloužil jsem u PVOS (kapitán v důchodu)- už v osmdesátých letech jsme našim letcům říkali “Sluneční letectvo” – když bylo zataženo, tak nelétali. Nákup F-35 jsou vyhozené peníze! Stíhačka 5.generace, která má ZAKÁZÁNO létat nadzvukovou rychlostí (neboť se jí nafukuje stealth nátěr) je na úrovni našeho Albatrosu. Jen má trochu lepší avioniku, unese asi víc, ale k čemu to? Mimochodem, i MIG21 se při forsáži nad republikou těžko otáčely – a MIG25 uměl i 2,5 Mach – na radarech jsem je párkrát vodil!!

Helena
1. 3. 2024 11:56
Odpovědět  me2d44

Ty slavné F-35 jsou taková paní Colombová, všichni o nich budou mluvit, ale nikdo je neuvidí. Hlavně, že usa dostane zaplaceno – a když už ne v dolarech, tak v naturáliích.

Slovan
1. 3. 2024 14:00
Odpovědět  Helena

Nakonec ty prachy jen přesunou na něčí konto a vymalováno. 🤣🤣

sergej
1. 3. 2024 12:11
Odpovědět  me2d44

Známý slezl z trenažéru a klepal se jak drahý pes, už nevím 21 nebo 27 sůčka ale za minutu vypálil nádrže i s přídavnou a jakože přistál a skončil v rol stopu bez paliva v kolíně, takže přežil nevím co letadlo jestli ze sítě nejde do šrotu. Ale točil to hned po startu přes polsko a německo z čáslavi. Nestíhal nic a instruktor mu tam dával co aby nespadl. 🙂 A to mu říkal koukej jen na horizont – budík, piloti to taky tak dělají a známy co lítal supersoniky že 6. závad na budících to ukazovalo po letu průměrně. Ale jsou prý naučení ignorovat dokud nepadají a vždy mají katapult.

Honzas
1. 3. 2024 12:30
Ohodnotit příspěvek :
     

Od Bílé hory jsme už jenom sloužily cizím zájmům. Češi zapomněli že svoboda se platí krví. Sametová revoluce je blbost.

Pravdomluvny
1. 3. 2024 16:15
Odpovědět  Honzas

Leda by sis vzal na exekuci na pronacistickou verbež sametové rukavice 😉

M.Š.
1. 3. 2024 19:17
Ohodnotit příspěvek :
     

Na dnešní dobu tolik pravdy najednou,jen aby nám z toho nebylo špatně od žaludku,když kolem dokola jen a jen samá lež.Kdo lže i krade a do pekla se hrabe……

2. 3. 2024 23:06
7. 3. 2024 00:26
Ohodnotit příspěvek :
     

katango